ONZE KINDERKRANT Tante met de neus Castella-Vaatwas Een plaat om te kleuren r WRIGLEY Ons hoekje Wat de post ons bracht Oefening „Mariner" wordt zeer grootscheeps van opzet De man uit Australië blinkender vaat en zachtere handen! RAADSELS Militairen oefenen op de Veluwe Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Driehonderd vaar- en duizend vliegtuigen Brandend Maagzuur dat schrijnt tot hoog ln do kool Ons dagelijks feuilleton m. Zïi spo*4* Luister eens naar: Radioprogramma VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1953 Beste kinderen, Er zijn heel wat neven en nich ten, die nu al weer op de school banken zitten. Met een vrolijk ge zicht natuurlijk, want vacantie is fijn, maar moet toch niet te lang duren. Is het niet zo? Deze week hebben ive drie raad sels. Ze zijn niet moeilijk, maar je zult er toch wel even zoet mee zijn. Ik ben benieuwd naar de resulta ten! Brieven kunnen gestuurd wor den aan het vanouds bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! OPLOSSING VAN HET VORIGE RAADSEL Geen last is licht op een lange weg Tante Ada was een lieve vrouw. Werkelijk, alle neefjes en nichtjes za gen haar graag komen, want ze had altijd pepermuntjes in haar tas, ze wist altijd leuke spelletjes en ze .gaf als ze wegging altijd vijf cent voor een ijsje. Tanta Ada had echter een érg grote neus. Dat kon tante natuurlijk niet helpen, maar de neefjes en nichtjes keken er toch altijd maar naar en soms.... soms konden ze hun lachen niet houden. Dat mocht natuurlijk niet, maar.... maar tante had ook zó'n grote neus. Ook Flipje hield veel van Tante Ada. Maar de laatste keer dat zij op visite was geweest had hij zó erg naar haar neus zitten kijken dat tante er hele maal zenuwachtig van was geworden. Daarom zag moeder het bezoek dat tante vanmiddag weer zou brengen een beetje met zorg tegemoet. „Flipje", zei ze daarom tegen haar jongen, „jij weet dat tante altijd erg lief voor je is. Al tijd krijg je pepermuntjes, altijd doet ze spelletjes met je en is ze ooit wel Dike Chatillon uit Alkmaar heeft een heerlijke vacantiewe.ek in Gelder land gehad. Wat is dat kamperen toch fijn, hè? Wat vond je leuker: speuren of een speurtocht uitzetten? Sliepen jullie op strozakken? Wat zullen jullie daar 's avonds met z'n twintigen een pret gemaakt hebben. En nu is je va cantie bijna om. Geniet maar flink van die laatste vrije week Van mijn nieuwe neef Frans van Til ontving ik al weer een brief. Leuk, dat je Marjan Teunis zo goed kent. Je oplossing van het raadsel is goed, hoor! Een enkele keer is er een puzzle met prijzen, maar dat staat er dan wel bij. Jouw konijn .is een albino, hè? Is Margriet al weer weg? Nee, ik ben niet in het bezit van zo'n heerlijk matras. Jammer voor mij! Je tekening vond ik enig. Mijn trouwe nicht Frouwkje Dekker uit Alkmaar stuurde een goede oplos sing van het raadsel, een paar mooie tekeningen, een lange brief en.... een foto van haarzelf. Wat was dat een verrassing! Je ziet er bijna net zo uit als ik je mij heb voorgesteld. Grappig, hè? Ik zal 'm goed bewaren, hoor! Fijn, dat je vacantie zo prettig is geweest en dat je nu toch weer reuze zin hebt naar school te gaan. De zegels en het zilverpapier heb ik nog niet gekregen, maar dat zal dezer da gen wel gebeuren. Je groeten aan de neven en nichten breng ik hierbij over. Dag, Frouwkje! Theo Baron uit Hoogwoud is een nieuwe neef. Hartelijk welkom in onze kringJe hebt het raadsel goed opge lost, hoor! Knap, zo voor de eerste keer. Is het feest op school al geweest? Jouw vacantie zit er dus al weer op. En nu maar weer flink aan het werk! Ria Bruin uit Blokker is een nieuwe nicht. Gezellig, dat je ook mee gaat doen. Je vond de puzzle dus helemaal niet moeilijk. Nu, je oplossing is dan ook goed. Je hebt het zeker fijn gehad bij je Oma in Friesland, hè? Wat heb je je brief aardig met tekeningetjes versierd. Doe je de volgende keer weer mee, Ria? Jan Burger uit Lutjebroek liet weer eens wat van zich horen. Leuk, Janl Je oplossing van de puzzle is best, hoor! Is je vacantie al weer om? Ik denk haast van wel. Cilientje en Marietje Briars uit Amsterdam ontbraken ook ditmaal niet op het appèl. Jullie oplossing van de puzzle is goed, hoor! Fijn, dat de vacantieschool jullie zo best bevalt. Nu zal Cilientje het wel jammer vinden, dat de gewone school weer begint. Maar Marietje heêft nog vrij tot September. Met het weer is het niet slecht, je zult dus wel niet in de Per pak 25 cent e Dubbel pak 45 cent (Advertentie !ng. Med.) Drie dagen achtereen is tegen een slager te Blerlck proces-verbaal opge maakt, omdat hl) zich niet wenste te houden aan de vacantieregeling in ver band met de winkelsluitingswet. HÜ hield zijn zaak open. tent hoeven te spelen. Dag, nichten, Tot de volgend week! Mijn trouwe neef Arie Droog uit Kolhorn schreef weer eens een keu rige brief. Je oplossing van het raad sel is goed, hoor! Wat fijn, dat je drie dagen naar Bergen bent geweest. Sint Maarten aan Zee ken ik ook wel. Wat is het daar mooi, hè? Je rapport vind ik prachtig. Hartelijk dank voor de mooie tekening van Bello en van de electrische trein. Wat een verschil, hè, tussen die twee. Met welke reis je het liefste? Jannie v. d. Klooster uit Barsinger- horn is haar raadseltante ook nog lang niet vergeten. Wat een gezellige brief! Je hebt de puzzle goed opgelost, hoor! Je rapport heeft me versteld doen staan over zo'n knappe nicht. Wat een bof, dat je in Amsterdam kon logeren Nu, gelachen heb je daar wel. En ge noten van de verlichte grachten bij avond en van nog veel meer. Loesje van Gfielen uit Beverwijk had zin weer eens een brief te pennen. En wat voor één; Een hele lange! Je oplossing van het raadsel is goed, hoor! Leuk, dat je die Mies-de-muizen altijd uitknipt en kleurt of verft. Er zijn heel wat neven en nichten die dat doen en soms krijg ik het resultaat wel toege stuurd. Jij boft maar met al die boeken van je oom en tante. En dan is er ook nog de leeszaal. Je hoeft je dus nooit te vervelen. Ik ben kort geleden nog in Wijk aan Zee geweest. Misschien heb ik je daar wel rond zien wandelen. Doe ie de groeten aan je kleine zusje? Dag .oesje! Dea Kramer uit Zaandam is lang geen onbekende voor me. Leuk, dat je weer eens een goede oplossing van een puzzle stuurt. Heb je genoten in .Put ten? Hoe het in Amsterdam was hoef ik je niet te vragen. Dat was natuurlijk een heefiijke logeerpartij. Wat ging je op de markt doen? Zo'n beetje rond neuzen? Het verhaaltje was dus naar je zin. Nu, dat doét mij plezier. eens weggegaan zonder je een ijsje te geven?" „Nee moeder", antwoordde Flipje. „Juist", vervolgde moeder. „Nu moet ik toegeven dat tante een beetje grote re neus heeft dan ik, maar daarom hoef je toch niet altijd naar haar neus te kijken!, laat staan er grapjes over te maken!" „Nee moeder", antwoordde Flipje weer. „Dus zullen we dan maar afspreken dat je je vanmiddag als een nette jongen gedraagt?', besloot moe der. „Ja mammie", antwoordde Flipje. Het liep tegen twee uur, het tijdstip, dat Tanta Ada gewoonlijk kwam. Moe der kon echter nog steeds niet gerust zijn. Steeds moest ze denken aan de pijnlijke geschiedenis van de vorige week. Ja. ioen had tante wel gemerkt, dat Flipje steeds naar haar neus keek. Ze had het kunnen merken, toen ze een beetje knorrig afscheid nam. Moeder vond het nodig om haar zoontje alles nog één keer goed in zijn bolletje te prenten. Het kereltje be loofde haar nogmaals dat hij de neus van Tante niet zou bekijken en toen was moeder echt gerust. Juist op tijd overigens, want Tante Ada stond al op de Stoep. Zoals afge sproken wipte Flipje haar vrolijk te gemoet, gaf haar een zoen, kreeg een pepermuntje en verdween toen direct weer in de tuin. Opgelucht liep moeder tante achter na de kamer in. „Zo", zei ze, „gaat U hier in deze lekkere stoel zitten tante, dan gaan we gezellig een kopje thee drinken. Gebruikt U suiker en melk in Uw neus? 1. Schrijf onder elkaar: een deel van een huis; een voorzetsel; een familielid; een vogel; een ander woord voor horizon; een kustplaats in Friesland. Ieder woord moet uit zes letters bestaan en eindigen op een r. Is het raadsel goed opgelost, dan vormen de beginletters van de zes woorden, van boven naar beneden gelezen, de naam van een groot viervoetig dier. 2. Mijn geheel bestaat uit 14 letters en is een deel van onze kinderkrant. 10, 2, 8, 10, 12, 6, 1 is een kapper; 13, 7 is'een maat; 4, 11, 12, 6 is een getal; 5, 7, 3, 14 is een glibberig dier; 14, 9, lil, 7 is een gat in de grond. 3. Ik ben een getal; plaats een t voor mij en ik word een lichaams deel; plaats voor dit lichaamsdeel een s en je vindt mij in de muur. Ra, ra, hoe kan dat? (Advertentie Ing. Med.) Zo, nu kunnen de jonge tekenaars onder jullie hun hart ophalen Een grote plaat is hier afgedrukt en die moeten jullie maar eens mooi met kleurpotlood of krijt gaan kleuren. Ik zeg vooral geen verf, omdat krantenpapier nu eenmaal niet ge schikt is om -met verf bewerkt te worden. Maar dat is niet erg hoor! Dan gaan we eerst de tekening over brengen op een stuk tekenpapier! Je moet hiertoe langs de rand van de te kening met potlood streepjes zetten om de halve cm afstand van elkaar. Daar na trek je ruitjes over de tekening en neem je de tekening zo over. Je kunt de tekening dan ook meteen vergroten. Kortom, je ziet. je kunt er een middag fijn mee bezig zijn. Misschien wordt het wel zó mooi dat je zegt. „daar moet êen lijstje om". Nu, kijk dan maar eens in een van de vorige kinder kranten, want lijstjes maken hebben we al eens eerder gedaan. Veel succes hoor. 99. Toen Ptm weer boven kwam, zaten zijn broertjes en Ali al vol on geduld up hem te wachten. „Voorrruit, kom gauw zitten,' riep Ali. „Wij gaan weerr Zwarrte Pieten! Ali zijn op spelletjes." „Heeft Moeder niets ge merkt?" informeerde Pom. „Nee, hele maal niet", stelde Pim hem gerust. „Zij heeft het veel te druk met haar taart. Ze hoopt, dat ze morgen de eerste prijs zal winnen. Verleden jaar heeft me vrouw Babbelgraag de eerste prijs ge wonnen, weet je," legde hij Ali uit. En het jaar daarvóór Moeder. Maar nu hebben ze ruzie gehad om een hoedje en Moeder wil met alle geweld de eerste prijs winnen." „Oh, ja, t hoedje," riep Ali peinzend. „Ik heb mooie hoed getoverrd. Die andere me vrouw dat niet goed vinden. Ik be- grrrijp liet al.. Heeh jammerrr l" „Ja j aar," viel Pim hem in de rede, „dan moet Jij zorgen, dat Moeder's taart de grootste wordt. Dan wint zij vast de eerste prij „Heel goed," grijnsde Ali. „Meesterrr beveeltAli gehoorrrza- men. Moeder's taart de grootste van heel Dierendorpl" En dat gebeurde ook. Het deeg van Moeder's taart be gon zo te rijzen, dat het de deur van de oven opendrukte. Toen Moeder zich op een gegeven moment omdraaide, werden haar ogen zo groot als thee schoteltjes 1 Een vreemdsoortig baksel puilde haar oven uit. Het leek wel een reusachtige krentenbol AAN DE GEALLIEERDE marine oefening „Mariner", die 16 Septem ber begint, zullen meer dan 500.000 man deelnemen, die verdeeld zullen worden over 300 schepen en 1000 vlieg tuigen. De schepen zullen variëren van slagschepen tot kleine patrouillevaar tuigen, terwijl de vliegtuigen voor een deel straalaandrijving zullen hebben. Van de grote schepen noemen we: De slagschepen Vanguard (Eng.) en Iowa (VS), de vliegkampschepen Mag- nificent (Can.), Eagle, Illustrious, Im- kunt blussen ln de kiem. Neem simpelweg een of twee Rennies langzaam laten smelten op de tong en het leed ls bezworen. Onmid dellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Ren nies bij zich hebben praktisch en hygiënisch verpakt. 'En onopgemerkt in te nemen, zonder water of wat ook. (Advertentie Ing. Med.) Miesje kijkt eens in haar krant. Weet je wat ons muisje leest? „In het dorpje Muizendam is Morgenvroeg een bloemenfeestl" „Bloemenprinses' wordt gekozen. Mies de Muis maakt vast een kans! Ze gaat dadelijk aan het werk en Maakt een mooie bloemenkrans. 's Morgens vroeg stapt ze haar huis uit. Schattig, lief, ziet ze er uit, In haar fleurig zomerjurkje, Mies it echt een ijdeltuit. Maar de zon schijnt heet die morgen En de treinreis duurt zo lang. „Als ik nu nog maar op tijd kom", Denkt de muis een beetje bang. Maar als Miesje dan nog even In haar kleine spiegel ziet, Roept ze: „Och, alles verdord zeg! Zo ga ik mijn leven niet!" ii. „Ga je gang", drong Elwood aan. „Claudia kan de volgende zijn. Ze wacht op je". Voordat hij uitgesproken was, wan delde Peter het terrein over in de richting van de dansvloer. Onderweg voegde zich een tweede meisje bij hem. Die vocht wanhopig met de eer ste om zijn arm, alsof het om de Pon- sonby-millioenen zelf ging. „Alsjeblieft", schreeuwde hij, op de planken van het toneeltje stappende. „Ik wil Jullie allemaal wel tevreden stellen, maar niet meer dan één tege lijk". Terwijl hij plichtmatig een van zijn verleidsters naar de dansvloer bege leidde. dacht Peter aan hetgeen Clau dia hem had gezegd. Hij begon zich zelf in een afschuwelijk licht te zien. Het was een eigenaardige gewaar wording voor hem, zich na al die jaren van twijfel zo plotseling bewust te worden van zijn eigenwaarde. Eigenlijk wel grappig. Die ontdekking maakte zowaar een energiek en zelfs bijna gracieus danseur van hem. Hij zag, dat Claudia hem veront waardigd gadesloeg, toen hij zijn part ner met volle overgave vrolijk van zich af wierp en weer naar zich toe trok. Dat verleidde hem tot nog gro tere prestaties. Hij danste de jitterbug als geen ander op het dansvloertje. Een buikige arbeider probeerde hem af te tikken, maar het meisje grijnsde en duwde het obstakel aan de kant. De dikzak gaf zich echter zo gemakkelijk niet gewonnen en na een tweede mis lukte poging om een dansje te ma ken, deponeerde hij Peter op de gras rand, waar deze op zijn spaarzaam gevulde broek vrij onzacht terecht kwam. „Ik hoop, dat je deze zachte wenk begrijpt", zei de man, die het meisje zo beslist naar zich toe trok, dat Peter hem volkomen begreep, ook zonder dat er verder nog een woord tussen hen gewisseld behoefde te worden. Elwood raapte hem op en borstelde met een bedachtzame zorgzaamheid zijn broek af. „Trek je maar niets van die bruut aan", zei hij het dansende twee tal wegsturende. „Maak er verder geen drukte over. „Zulke dingen gebeuren hier op elk feestje". „Ik zal mijn waardigheid bewaren", verklaarde Peter hoogdravend, terwijl hij zijn blauwe plekken wreef. „Het moet het klimaat zijn", ging hij ver der. Elwood staarde hem wezenloos aan. „Het klimaat?" Peter wees naar de meisjes, die Elwood weggestuurd had. „In Austra lië dacht ik niet anders over de meis jes dan hier. Maar deze twee vochten nog geen twee minuten geleden om mij en dat is daar nooit gebeurd. Zou het klimaat een soort dierlijke aan trekkingskracht in mij wakker heb ben gemaakt?" „Wablief!" „Nee Claudia had gelijk", ging hij (romerig verder, „de meisjes in Australië zijn veel terughoudender. Dat is het". Elwood probeerde nog steeds Iets te begrijpen van Peters woorden, toen Dick met Claudia naderbij kwam. Ter wijl Dick luisterde naar Peters relaas van het gebeurde, nam Claudia haar vader apart en zei ernstig: „Iedereen het feest hier schijnt te weten, dat Peter in het geld zwemt. Vertel me 3ens, hoe zijn die berichten in de wereld gekomen?" Elwood was de onschuld zelf. „Ik heb alleen maar geprobeerd de arme jongen te helpen", antwoordde hij, „Het viel niet mee, het organisatie comité zo ver te krijgen, dat ze hem ce.i uitnodiging wilden sturen. Dat weet je toch wél". „En daarom moest jij vertellen, dat hij wel eens een steun voor de zaak Zou kunnen zijn, als ze hem netjes en vriendelijk behandelden?" „Ik moest toch wel wat zeggen!" Claudia deed haar uiterste best om haar ergernis te verbergen. „O vader. Zie je dan niet, dat ieder een probeert een vrouw aan hem te plakken? Ze azen allemaal op zijn geld! En dan die twee onnozele grie ten. Hoeveel last zul ie. die jongen nog bezorgen, voordat dit allemaal af gelopen is?" „Misschien helpt dat hem jou té ver geten". „Ik zal zelf wel voor Peter zorgen. En op mijn eigen manier, vader, als je het goed vindt". Elwood keek haar slim aan. „Hij is de hele dag niet bij je in de buurt ge weest. Ik moest hem eerst een por geven, voordat hij zelfs maar met je wilde dansen. Wat heb je tegen hem gezegd, Claudia?" „Ik heb hem verteld", zei ze open hartig, „dat ik hem wel leuk vond, maar dat ik hem niet helemaal ver trouwde. Dat lk bang was, dat hij te veel ervaring met meisjes heeft en dat ik graag een fatsoenlijk meisje wil blij ven". „Lieve help!" „En lk heb hem gevraagd een beroep oj) zijn betere ik te doen en een beetje bij mij vandaan te blijven." 'Elwood kon z'n oren niet geloven. „Maar je kent hem immers nog maar pas. En hij is zo'n onschuldig, argeloos kereltje". „Dat denkt hij nu niet meer". Een flauw lachje vond zijn weg naar haar mond. „Dank zij ons beiden. Kijk maar eens naar hem. Alles wat hij nodig heeft is een beetje zelfvertrouwen. Als het een beetje meeloopt, krijgen we hem wel zover, dat hij de belang stelling van hot een of andere meisje zo lang gaande weet te houden, dat zij met hem wil trouwen. En dan kun nen we het geld van tante Cecilla krijgen, zonder dat we er onze eigen toekomst voor inde waagschaal moe ten stellen". „Ik denk, dat je nu te veel verlangt, Claudia. Niet één wonder, maar zeker twee tegelijk zijn daarvoor nodig „Je moet me de tijd gunnen om hét te proberen, papa. En als het dan nog op het allerergste uitloopt „Ja?...." Claudia keek in de bezorgde ogen van haar vader. Toen zei ze geheim zinnig: „Ik houd heel veel van jou en moeder. Zullen we het daar maar bii laten?" v De muziek zette een nieuw melo dietje ln en Peter vroeg Claudia ten dans. Elwood bleef toekijken. Een vreemde uitdrukking speelde om zijn lippen. Zijn pak hing slobberig om zi'in lichaam en het lichte zomerhoedje dat zijn kaalheid Verborg wiebelde neerslachtig heen en weer. Dick. die vlak naast hem stond, zag met nauw verholen woede toe. „Ze is mooi! Heel erg mooi", mompelde hij zuchtend. (Wordt vervolgd.) placable, Indefatigable (alle Engeland), Bennington, Wasp en Sidony (alle VS), de kruisers Quebec (Can.), Swlf« ture en Sheffield (Eng.). Macon, Wor» cester en Des Moineg (VS). Van Nederlandse zijde nemen deel de torpedobootjagers Evertsen en Kor- tenaer, de fregatten Van Amstel, De Bitter en Jan» van Brakel, de onderzee boten Walrus. Zeeleeuw en Tiigerhaai, het radaropleidingsschip Soemba, ver scheidene mijnenvegers en hulpsche pen en voorts van de Marineluchtvaart dienst de Seafuries en Fireflies, die van Engelse vliegkampschepen uit zul len opereren en de Harpoon-patroullle- vliegtuigen. De volgcnle landen doen aan de oefening mee: België. Canada, Denemarken. Frankrijk. Nederland, Noorwegen, Portugal, Gr. Brittannië en de Ver. Staten. Van 25 tot en met 28 Augustus zal voor de staven van het eerste leger korps en de 4e divisie een oefening worden gehouden die zich zal bewe gen over de Veluwe. Deze oefening zal de naam „Little Repulse" dragen en een voorbereiding zijn van dé grote legeroefeningen die de Nederlandse troepen in September in Duitsland zullen houden. Voorts zullen in de komende weken legeronderdelen in kleiner verband op de Veluwe oefeningen hguden, eveneens als voorbereiding voor de manoeuvres in het najaar. OW iivtni.'- (Advertentie Ing. Med.) Piet te Nuyi Sr. die om 21J0 uur Zaterdagavond (Hilversum II) vertelt over de „grote, kleine man" Louis Davids en ook diens stem nog eens zal laten horen of naar een drie kwartier durend Italiaans Operaconcert om 21.45 uur Zaterdagavond over Hilver sum I (Verdij. ZATERDAG 22 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRo. 7.00 Nieuw». 7.10 Gram. 7.U Gym. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuwe en weerberichten. 8.15 Gram. 0.00 Voof de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10-15 Gram. 10.30 Phllharmonlsch Orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade- Orkest en solist. (12.30—12.33 Land- en Tulnbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Pianospel. 13.35 Amus-orkest. 14.00 Boek* bespreking. 14.10 Gram. 14.25 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 Amateurspro gramma. 15-40 Gram. 16.25 Trofeo ltalle. 16.30 de schoonheid van het Gregoriaans. 7.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek. IS.Ij Journalistiek overzicht. 18.25 Plano en orgel. 18-45 Trofeo Italla. 19.00 Nieuw». 19.10 Gram. 19.20 Buitenlandse corres pondenties. 19.30 Gram. 20,50 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20-50 Gram. 20.55 De actie van Kath. Thuis front. 21.00 Amus.-muzlek. 21.35 Actuali teiten. 21.43 Gram. 22.30 Gram. 22 40 Wij lulden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 12.22 Koor- en or- ke^eri', ï3'55-2400 Gram.murlek. HILVERSUM II, 298 m.: 7 00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO 20.00—2400 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor ne,nV[,?U.W' 0'°° Gym' 910 Gram, (9.35— 0.40 Waterstanden.) 10 00 „Tijdelijk uit geschakeld causerie. 10.05 Moreenwil- Voor de «beider. in d, c6n- inubedrljven. n.30 Sopraan en plano. 239 Land. en Tulnbouw- mededeUngen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 350 naa?"Var'a- 1320 0r*rl is 50 Radio-weekjournaal. 14.20 Vierhan- i58ioP 9nofpe1, 14 40 Amateursprogramma. 15.10 Boekbespreking. 15.25 Kamerorkest T?,r ,S, 1610 Sport- 1710 Swingmuziek- ilf ?°r d® ,euRd' 1800 Nieuw» en i ommentaar. x8 20 Gram. 18 55 Arti.tieke Staalkaart,. 19.25 Sport. 19.30 „Passepar- mlV.Caü",rle- 1940 °ud* Testa ment ln deze tijd", causerie. 19,55 „Deze week', causerie. 20.00 Nieuw». 20.05 „De teiken voor de zwakken", causerie. 20.15 ft'i ai\' m Sociallitifch commantaar. 11.30 Gram- 22.00 ..Mijn zwagerin P.'a,nWc&eschiadenl8. 22.20 Gtvar. muziek. 22.40 Gram en sport. 23.00 Nieuw». 23.15-24.00 Gram.muziek. Televisie-programma. pi.m. 15.45— rl m. i9.oo Slotwedstrijden Intern. Watcr- polo-tournooi om de Trofeo Italla.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4