Begraafplaatsen-complex wordt tot 10,5 hectare vergroot O m®93 TOP Felle brand in cafetaria aan de Spoorstraat Jimmy Brown en de Oranjehemden FILMS VAN DEZE WEEK Voldoende voor een bevolking van 75.000 inwoners Duinweg moet voor een deel omgelegd IN HET KORT Consequentie van stadsuitbreiding Toonzaal gasbedriji wordt te klein HRC ontvangt „Goal" K^ontiac m PRESTATIES EEMSTERBOER l TUSSEN HAAKS EN KUITJE Bovenverdieping ,Het Centrumverwoest Kinderspel de oorzaak Bij goed weer morgen de Texeltocht Helder neemt deel aan het Kaasstad-tornooi TïVOLI „Verdorven jeugd" Wilt U even noteren? WITTE „Meisje uit de herberg" Vrachtauto na botsing in tuin gekanteld Watervogels oefent nu tegen Helder 2 EJLIJKENS een prognose van liet Bureau voor sociaal-economisch en •tedebouwkundig onderzoek zal het bevolkingscijfer van de gemeente Den Helder in 1970 minBmaal 60.000 en maximaal 80.000 bedragen. In verband hiermede is uitbreiding van de Algemene Begraafplaats drin gend noodzakelijk. In het uitbreidingsplan „Nieuw Den Helder" be draagt de totale oppervlakte van het complex begraafplaatsen ten Noor den van de Duinweg en ten Westen van de Jan Verfailleweg circa 10.5 hectare. Dat is, op grond van theoretische berekeningen, voldoende voor een bevolking van 75.000 inwoners, uitgaande van een sterftecijfer van 10 procent. De bestaande begraafplaatsen hebben een totale oppervlakte van 4.5 hectare, waarvan de Algemene Begraafplaats 3,2 hectare be slaat. Zoals wij gisteren reeds in korte trekken meldden, zal voor de uit breiding van deze begraafplaats, met diverse bijkomende werkzaam heden, een bedrag van f 172.270.gemoeid zijn. T)E Algemene Begraafplaats kan naar drie zijden uitbreiding ondergaan, en wel 0.5 ha in Zuidelijke richting, 1,5 ha in Noordwestelijke richting en 4 ha in Noordoostelijke richting. Aan gezien de voor laatstgenoemde uitbrei ding benodigde gronden nog geheel eigendom van derden zijn, komen de beide andere het eerst voor uitvoering in aanmerking. Daarmede kan althans voorlopig de behoefte aan grafruimte ■worden gedekt. In Zuidelijke richting HE thans bestaande afrastering aan de Zuidzijde van de begraafplaats zal dus moeten verdwijnen. Op dit gedeel te is plaats voor vijfhonderd graven, elk voor twee kisten. De nieuwe be grenzing aan de Zuidzijde zal worden gevormd door een gracht langs de Duin weg. Deze gracht moet aan de West zijde worden aangesloten op de Molen- sloot. Het eindpunt is geprojecteerd bij de kazemat ter hoogte van de ingang der R.K. begraafplaats, welke kazemat niet zal worden afgebroken. Voor het graven van deze gracht moet aan de Zuidzijde van de Israëlietische begraaf plaats een klein gedeelte, met een ip- pervlakte van circa 630 vierkante me ter, worden afgenomen. Een gedeelte van de Duinweg, met de daarin aanwezige gasleiding en electri- citeitskabel, moet worden omgelegd. In verband hiermede moeten twee bassins op het terrein van het Waterleidingbe drijf worden Verkleind. Overigens wordt met de belasting van de water winning rekening gehouden, o.m. door ■het handhaven van het waterpeil in de. gracht op een zodanig peil, dat veront- Het aantal afnemers van gas en electriciteit via muntmeters neemt steeds toe, zodat een steeds drukker gebruik wordt gemaakt van de gele genheid, ook op Zaterdagmiddagen munten te kopen In de gemeentelijke toonzaal aan de Koningstraat. Naar het oordeel van B. en W. wordt hierdoor de normale voorlich ting in de toonzaal en de bemiddeling bij de verkoop van gastoestellen in het gedrang gebracht. Verder is de wenselijkheid gebleken, de kook demonstraties niet alleen des avonds, maar ook in de middaguren te organi seren. Nu de mogelijkheid bestaat, het naast de toonzaal gelegen pand Ko ningstraat 84 voor 500 per jaar te huren aan de Algemene Coöperatieve Verbruiks- en Productievereniging „Helder" U.A., stellen B. en W. de raad voor, daartoe over te gaan en het perceel in te richten voor de ver koop van munten en het houden van demonstraties. HRC zet het oefenprogramma mor genmiddag om half drie voort met een thuiswedstrijd tegen de Rotterdamse tweede klasser „Goal". De roodjakken verschijnen ditmaal in de volgende sa menstelling: doel: Lingbeek; achter: Bot en De Heer; middert: De Werker, Van Trierum en Ten Braak- vóór: Kra mer, Van Knijff. Nieuwstad. Den Os en Rijkers. I van de Zwitserse Horloge-Industrie FIRMA Keizerstraat 15, DEN HELDER Grote Houtstraat 411 HAARLEM reinigd grondwater niet naar het duin gebied kan terugvloeien. De afstand van de begraafplaats tot de bronnen der waterwinning zal trouwens niet noe menswaard kleiner worden. Het terrein van de voormalige mili taire begraafplaats wordt mede met het oog op eventuele calamiteiten (natuur rampen e.d.), voorlopig bestemd tot rs- serve-begraafruimte. Naar het Noordwesten IAOOR de voorgenomen uitbreiding in u Noordwestelijke richting zal ruimte ontstaan voor circa 2500 graven. Dit ge deelte wordt aan de Westzijde begrensd door de Molensloot (die moet worden verbreed), aan de Noordzijde door een langs de Huisduinerweg te graven gracht en aan de Oostzijde door de Kerkhoflaan. Het is de bedoeling, voor eerst alleen de voor deze uitbreiding bestemde grondwerken uit te voeren, enige beplanting aan te brengen en een eenvoudige afrastering te maken. Wei willen B. en W. zo spoedig mogelijk een nieuwe woning voor de opzichter der Algemene Begraafplaats doen bou wen, en wel bulten het nieuwe toe gangshek, dat ongeveer halverwege de huidige Kerkhoflaan is geprojecteerd. Wanneer de bestaande opzichterswoning niet tot aula kan worden verbouwd en ingericht, moet de bouw van een nieu we aula in het plan worden opgenomen. Door de Noordwestelijke uitbreiding zal de toegangsweg naar de Israëlie tische begraafplaats deel gaan uitma ken van de Algemene Begraafplaats. De hoeveelheid zand, die nodig is im het nieuwe gedeelte op het vereiste peil van 2,60 meter boven N.A.P. te brengen, komt deels vrij door het gra ven van de gracht en moet voor de rest worden aangevoerd van de Donke re Duinen, waar grond vrijkomt bij het graven van een gracht en de aanleg van hockey-velden. In het gevraagde crediet van f 172.270 is tenslotte een post van een kleine f 25000 begrepen voor verbeteringen aan de bestaande Algemene Begraaf plaats. Het is morgen hoog water om 6.15 en 19.05 uur, en laag water om 12.50 uur. Maandag is het hoog water om 7.05 en 19.55 uur, rn laag water om 0.55 en 13.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,8 graden Celsius. Hedenmorgen te ongeveer 5 uur is brand uitgebroken in de keuken van de bovenverdieping van cafetaria „Het Centrum" aan de Spoorstraat. Het vuur greep in het vele houtwerk snel om zich heen, zodat de vijf bewoners, die door het blaffen van de hond wa ren gealarmeerd zich slechts met moeite in veiligheid konden stellen. De brandweer, die onmiddellijk tele fonisch werd gewaarschuwd door de heer Wolzak, exploitant van de cafe taria, was binnen vier minuten met een autospuit ter plaatse. Vier stralen op de waterleiding werden op het vuur geworpen. Omstreeks half zes was men de brand meester. Op de bo venverdieping bleek de schade groot te zijn. Slechts een klein gedeelte van de inboedel, hoofdzakelijk kledingstuk ken, kon gered worden. De beneden verdieping liep veel waterschade op. De inventaris van de cafetaria kon grootdeels behouden worden. De brand is vermoedelijk ontstaan in een kast in de keuken, gelegen tus sen vóór- en achterkamer. Het zoontje van de exploitant heeft daar gisteren met vuur gespeeld. Het brandje was door familieleden geblust, maar vermoedelijk zijn ron ken terechtgekomen in een baaj' ka pok. Dit materiaal zóu zijn blijven smeulen en in de vroege morgen heb ben vuur gevat. Het blussingswerk stond onder leiding van de comman dant van de brandweer, commissaris A. Hensums. Burgemeester mr G. D. Rehorst en hoofdinspecteur mr J. Blanken kwamen zich persoonlijk op de hoogte stellen. 68. Tegen de tijd, dat de grote wed strijd tegen dr Rode Duivels naderde, luwde de storm een beetje. Iedereen zat vol spannin te wachten op de be kendmaking van de namen der spelers die Barend Ballewipper zou uitkiezen. De wedstrijd zou in Antwerpen, in de „hel van Deurne" gespeeld worden en het was bel ..u, dat de Belgen een zeer goed elftal op de been konden brengen. Zij hadden kort tevoren met 3—0 van het Franse prof-elftal gewon nen en iet 42 van Italië. Intussen had Jackie Brown ook niet stil gezeten. Opgezweept door meneer Bikkebakker en door alle lieden die hem een plaats in het Nederlands Elftal gunden, liet hij geen gelegenheid verloren gaan om doelpunten te maken. Hij scoorde ze aan de lopende band: zeven tegen Blauw Wit, negen tegen A.D.O., een veertien tegen de Volewijckers. Naaf- loop van deze laatste wedstrijd over kwam Jackie iets heel vreemds. Toen hij met zijn voetbalkoffertje in de hand de klee„.:amer uitkwam, stapte - een klein, dik meneertje op hem af, die vroeg of hij hem misschien een minuut of vijf mocht spreken. Het ging over een zeer belangrijke zaak. Jackie begreep er r.ict veel van. „Wilt u mis schien mijn andtekening hebben?" vroeg hij, want met dat soort verzoe ken viel men hem vaak lastig. Het heertje schudde echter zijn hoofd en trok Jac..ie mee naar een stil hoekje, „lek benne ene vertegenwoordiger van die zeerrr berrroemde Italiaanse club „Internos" en iek hebbe de grrrote eerr 'u te vragen voor mijn club te gaan spelen. lek - u ene bedrag van vijf honderd duizend gulden aanbieden, ene maandsalaris van duizend gulden en voor elk door u gemaakt doelpunt vijftig gulden". Jackie zag het manne tje verbluft aan. Hij dacht, dat hij het in Keulen hoorde donderen.... De Helderse zwemvereniging „Het Marsdiep" organiseert Zondag bij gun stig weer de Texeltocht, waarvoor elk jaar ,ook van buiten, grote belang stelling bestaat. Het is evenwel moei lijk, zwemmers uit andere plaatsen aan te nemen, daar pas gezegd kan worden of de tocht doorgang vindt, wanneer het tijd is om te starten. Het water moet namelijk zeer rustig zijn, daar de organisatoren geen enkel risico willen nemen, hetgeen wij ons kunnen voorstellen. Morgen kan wor den deelgenomen door de leden van „Het Marsdiep", die over voldoende zwemervaring beschikken en de leef tijd van veertien jaar hebben bereikt. De start vindt om ongeveer half één plaats bij het clubgebouw aan de Dijk. In de nabijheid van de zwemmers en zwemsters zullen zich volgboten be vinden. Morgen wordt te Alkmaar het Kaas- stadtournooi gehouden, waaraan wordt deelgenomen door de verenigingen Rapiditas, WA, Alkmaarse Boys en Helder. Onze stadgenoten spelen om twee uur tegen Rapiditas hun eerste wedstrijd. Om vier uur volgt dan de ontmoeting VVA-Alkmaarse Boys. De opstelling van de witjakken luidt voor deze gelegenheid: doel: Boekei; ach ter: Veenendaal en Schalie (ex-LSC Sneek); midden: Boon, Van der Meu- len en Himpers; vóór: Jacobs, Beek- ree. Het was nog niet bekend, wie de middenvoorplaats zal bezetten. Op Zondag 6 September worden de winnaars- en verliezersroryde ge speeld. Een zeer merkwaardige film draait tot en met Maandagavond in het Tivo- li-theater. De titel luidt „Verdorven jeugd" en de inhoud stemt daarmee wel overeen, hoewel het niet zo erg is als de plaatjes aan de gevel van de bioscoop doen vermoeden. De geschie denis speelt zich af in een Zwitserse kostschool voor rijke meisjes, die slechts interesse blijken te hebben voor mannen en jazzmuziek. Natuur lijk zijn er onder hen enkele goede meisjes, die nog juist bijtijds hun fou ten inzien en de schijn-correctheid ontvluchten. Aanvankelijk is het ver haal, waarin Susan Stephen en Anna Maria Ferrero hoofdrollen vertolken, bijzonder aardig, doch plotseling wordt nogal drastisch naar een „spannend" en „bevredigend" slot gejaagdhet geen althans de bedoeling zal zijn ge weest. Als men het ons vraagt, had men dit beter achterwege kunnen la ten, daar eerst vaak op geestige wijze, met zekere vormen van beschaving werd gespot. De moeite van het aanzien waard. Ook vandaag zal men weer tever geefs uitzien naar onze wekelijkse rubriek „\Vilt u even noteren?" De eerstvolgende agenda van de Helderse Gemeenschap zal op Zaterdag 29 Aug., wanneer ook de maandelijkse mede delingen-pagina van de Helderse Ge meenschap wordt opgenomen, in de krant worden gepubliceerd. Wmm (Advertentie fng. Med.) INVALIDEN DéN en veertig invaliden uit onze stad maken van middag het jaarlijkse uit stapje van het Roode Kruis mee. De leeftijden van de deelnemers zijn zeer geva- riëerd. De bus rijdt eerst naar 't Kopje van Bloe- mendaal, naar „De Uitkijk", en vervolgens langs de dui nenrij naar Schoorl, waar „De Rode Leeuw" wordt be zocht. Gradus hoopt, dat zijn invalide stadgenoten, voor wie het tochtje inmiddels is begonnen, een genoeglijke dag hebben. KNOBBEL r>E Sectie Jeugd van de Helderse Gemeenschap organiseert weer een zoge naamde „Knobbeltocht" voor de jeugd. Dat zal geschie den op Maandag 31 Augus tus Dit aardige initiatief, waarde Gradianen, móet slagen. Wat de bedoeling is? Wel, de deelnemende kinde len van acht tot twaalf jaar gaan, daar komt de opgave op neer, vier uur in de stad wandelen. Zij zijn in het bezit van een lijst met een vijftigtal vragen, welke na tuurlijk zoveel mogelijk die nen te worden beantwoord. Gradus zal zo'n vraag noe men: „Welk nummer heeft de telefooncel in de Stok man Bossestraat?", of „Op ruelk gebouw staat: „Na lange reis in goede haven?" Dit waren enkele voorbeel den. dat snapt ge, want uw stukjesschrijver mag niets van de echte vragen verra den! De kinderen van twaalf tot zestien jaar starten ge lijk met de jongeren, doch op de fiets, want zij maken een tochtje van zeven uur (inclusief verplichte rust tijden) door de omgeving. Zij krijgen een routebe schrijving mee, zoals dat ook gebeurt bij de ritten van bijvoorbeeld de Auto- en Motorclub. Het moge duidelijk zijn, dat beide op drachten zeer leerzaam zijn. Ter geruststelling van de ouders zij vermeld, dat de jongens en meisjes geen on- bewaakte overwegen behoe ven te passeren, en dat over al contröle-posten worden uitgezet. Tja, wat dit laatste be treft hoopt men op de medewerking van de jeugd verenigingen. Daarom wordt een beroep gedaan op de schooljeugd van zeventien jaar en ouder, die dan toch nog vacantie heeft en onge twijfeld tot het welslagen van de Knobbeltocht wil bijdragen. Deze mensen hou den toezicht bij oversteek plaatsen, vormen controle posten en stempelen deelne merskaarten af. De vrijwil ligers voor deze taken kun nen zich opgeven (schrifte lijk) bij de heer W. Kalk man, Violenstraat 101. Zij worden 's morgens om kwart vóór acht per auto gehaald en 's avonds ook terug gebracht. Mooier kan het al niet. En zo kunnen vele kinde ren een prettige dag heb ben, als zij tien cent in schrijfgeld betalen en brood meenemen, en.... als zij zich vóór Woensdag 26 Aug. opgeven. Nog even de adres sen: Sluisdijkstr. 117, Spoor- siraaat 7, Krugerstraat 37, A. IJ. Kuiperstraat 9, West gracht 71, Tuinstraat 64 en Duinroosstraat 48. De prij zen zijn de moeite waard! DUALMEET VANMIDDAG om kwart over twee begint op het HRC-terrein de dualmeet tussen Gemeente en Rijks werf. Men heeft daarover reeds het één en ander kun nen lezen. Gradus voegt daaraan in de eerste plaats het programma toe: 14.15 uur: 800 m hardlopen en kogelstoten; 14.30 uur: 100 m hardlopen dames en 100 m hardlopen heren; 14.35 uur: hoogspringen heren en verspringen dames; 14.40 u.: discuswerpen; 15 uur: hoog springen dames en versprin gen heren; 15.15 uur: volley balwedstrijd; 15.40 uur: 1500 m hardlopen; 15.50 uur: 4 x 100 m dames en 4 x 100 m beren A. en E.; 16.05 uur: hindernislopen; 16.30 uur; touwtrekkon. Uw stukjesschrijver zou n'et graag voorspellen, wie deze athletiek-tweekamp gaat winnen. De insiders zeggen, dat de Rijkswerf de meeste kansen heeft. Gradus heeft evenwel uit zeer be trouwbare bron, dat de Ge meente een geweldige ploeg van eersterangs mannetjes putters heeft opgesteld. Hóe het zij, de strijd wórdt stel lig spannend. BROMMEN MORGEN is het Zondag 23 Augustus, dè dag voor de Algemene Bromfietsclub „Den Helder", die de aan vankelijk gedachte puzzle- rit in Bergen heeft omgezet in een genoeglijke tocht naar deze plaats en omgeving. Al om negen uur starten de deelnemers, die van plan zijn van de Vismarkt af te brommen en de uurtjes in Bergen tot een waar feest te maken. De afstand bedraagt ongeveer honderd kilometer, uit en thuis, hetgeen te doen is. Het is de bedoeling, dat men voor zijn tankje vol doende benzine meeneem1 en voor de maag een fikse boterham, welke tussen de dennetjes wordt opgesmuld. En vóór Gradus het vergeet: ook niet-leden zijn van har te welkom. ZOMERZANG QP Maandag 31 Augustus om half negen wordt in het Julianapark een zomer- zangavond gehouden. Uw Gradus stelt zich daarvan veel voor, omdat vele ver enigingen hun medewerking verlenen, en omdat de mu ziektent verlicht zal zijn. Als het weer nu meezit, is die helemaal voor elkaar. Hoewel uw stukjesschrijver heel het programma weet, wil hij voor vandaag vol staan met de medewerkende verenigingen te noemen. Dat zijn dan: de kinderoperette- ver. „Ons Genoegen" vam de heer A. Krijgsman; het Ge- ref. Knapen- en Meisjeskoor „Harpe Davids", o.l.v. de heer S. van Zweden; het Geref. Evang. Zangkoor „Ora et Labora", o.l.v. de heer J. Jongkees; het Hel ders Dameskoor, o.l.v. de heer D. Ploeg; de Arbei- derszangver. „Kunst aan het Volk", o.l.v. de heer H. J. Arisz; de Kon. Zangveren. „Helders Mannenkoor", o. 1. v. de heer H. J. Arisz: de Chr. Gem. Zangver. „Zang- lust", uit Julianadorp, o.l.v. de heer J. Jongkees; de Ge ref. Zangver. „Hallelujah", o.l.v. de heer G. van der Kuijl; he^Ofcr. Mannenkoor, o.l.v. de heer J. A. van der Vliet. Voorts verlenen hun medewerking het Helders Fanfarecorps, de R.K. Har- moniek-jpel „Winnubst", het „Stedelijk Muziekcorps", de Postfanfare en het muziek corps van het Leger des Hei ls. Het geheel, beste lezers, wordt besloten met het zin gen van het Wilhelmus, on der leiding van de oudste dirigent, de heer J. A. van der Vliet. WEG riSTERMORGEN zijn de zes en twintig kinderen uit Numansdorp, die in Den Helder een prettige vacan tie hebben genoten, naar huis teruggekeerd. Zoals men weet, waren al eerder twee kinderen vertrokken, die last hadden van heim wee. De jongens en meisjes namen slechtg node afscheid van onze stad, daar zij het uitstekend naar de zin heb ben gehad. Met de trein ging het naar Alkmaar en van daar werd met andere kinderen uit het rampgebied de reis met bussen voort gezet. noadwataCZietetHt y„er2™"eTl de kinderen van alles en fotografeerde!Gradus lijfkieker voor deze rubriek kinderen A ie t* ,popPer}kastvoorstelling dóór en vóór bezfa zien fn J Bt "10(H Weer is kan men de kleuters bekijken wil mn»? °UZe Yroonstraten- Wie het sPe! dl vermatlThlJt^Z1 betalen' Laat de heren lomen! 0 er maar niet achter De Spaanse Lola Flores speelt de hoofdrol in „Het meisje uit de herberg" een kleurenfilm, die tot en met Maan dagavond in de Witte op het doek wordt gebracht. Zij is als Reyes een temperamentvol meisje. dat hard werkt, danst en zingt in de herberg van haar oom. Dan doet een schoonheid haar intrede en vervolgens meldt zich Juan Luis. waardoor de verstandhou ding tussen beide meisjes er niet beter op wordt. Er ontstaan vele verwikkelingen, mede als gevolg van smokkelaarsnrak- tijken, waarbij ook de oom van Reyes is betrokken. Wij willen het hierbij la ten en geen aardige bijzonderheden ver raden. Alleen zij nog vermeld, dat het meisje uit de herberg aan het slot haar geliefde kriigt. Gistermiddag om ongeveer kwart voor vijf gebeurde op de hoek Sport- laap-Celebesstraat-Middenweg een aan. rijding tussen een militaire vrachtwa gen en een personenauto, bestuurd door dokter J. P. M. Trouw. De voertuigen naderden tegelijk bet kruispunt, waar na de 3-tonner van de Aan- en Afvoer- troepen te Haarlem een zet. kreeg van de_ „Austin" en terecht kwam in de tuin van de familie Velthuys op de hoek van de Sportlaan. Wonder boven wonder bleven dokter Trouw en de beide inzittenden van de vrachtwagen, welke werd bestuurd door soldaat S. L. D. Kroon, geheel on gedeerd. Laatstgenoemde kwam uit de Celebesstraat. terwijl de personenauto op de Middenweg in de richting Nieuw Den Helder naderde. Vermoedelijk merkten de bestuurders elkaar te laat op. Soldaat Kroon heeft, naar hij ons vertelde, nog getracht een botsing te voorkomen door gas te geven. Hit werd evenwel van achteren geraakt, waarna zijn 3-tonner pardoes in de tuin be landde en daar op de rechter zijde bleef liggen. Soldaat Kroon en de naast hem zittende militair kropen heelhuids uit de cabine. De personen auto werd aan de voorzifde ernstig be schadigd. De vrachtwagen was geladen met benzine. Het heeft er intussen alle schiln van, dat men de familie Velthuys, die nog maar kort aan de Sportlaan woont, wel wil treffen. Een week of vier geleden drong ook al een militaire wagen tot hun plaatsje door. De schade bleef beide malen beperkt tot omgereden ste nen muurtjes. De verkeerspolitie verzoekt eventu ele getuigen van het ongeval zich te melden aan het hoofdbureau. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen mevr. T. Schrauwen-Monshouwer, Javastraat 18, telefoon 2707, en F. W. M. Hoffmans. Weststraat 111, telefoon 2059. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek E. W. Beth, Spoorlaan 9, telefoon 2150 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Ja vastraat 12a. Morgenochtend ora half elf wordt weer een evangelisatie-bijeenkomst voor niet-kerkelijken beleed in de bovenzaal van café „Postbni«". Nagekomen predikbey en: Ned. Herv. gem. Julianadorp: 10 uur vicaris Duinink. Het eerste elftal van Watervogels speelt morgenochtend om half elf aan de Sportlaan een vriendschappelijke wedstrijd tegen Helder 2. De Torren moeten twee spelers missen, en wel Grötzinger en Boendermaker, die in het tornooi van WGW werden gebles seerd en voorlopig niet in een wed strijd kunnen uitkomen. Toen wij de opstelling van Watervogels ontvingen, was nog niet bekend, wie de midden voorplaats zal bezetten. Overigens ziet de ploeg er als volgt uit: doel: J. Maas; achter: A. van de Hert en H. Beers; midden: J. Riedeman. W. van de Hert en W. de Jong; vóór: C. Ewalt, C. van de Poll. J. Spijkerman en B. Dirks. MEDEMBLIK. 20 Aug. Grote Schot 12.60. grove Schot 13.70—14 40, erote bintjes 12.30. grove bintjes 13.30, Eig-nh. 12.50. Meerlanders 12.20 peen B 8—8.50. C 7.50—8. ronde biet A 6.70— •20. B 4.20. dubb. banen 20—28, uien grof 7.20. pronkbonen A I 21—25, A II 18-19. A III 8.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2