Mossadeq's val streep door de plannen van Moskou KRUISWOORDPUZZLE |5 tfh ■matrozenshag De man uit Australië Perzië, bufferstaat tussen Rusland en Zuid-Azië De wekelijkse wereldschouw r mm- j*"*-Mm mm Chaos in N.-Afrika voorlopig afgewend Portretten en politiek Ga met Uw tijd mee Nieuw middel voor moderne vrouw! PimPamy Pom en de wonderlamp Radioprogramma voor het weekeinde Ons dagelijks feuilleton Luister eens naar: S|P VERSCHILLENDE punten in e wereld, waar de politieke draai kolken maar niet tot rust wilden komen, de werveling soms een enkel moment afnam en reden gaf om op ontspanning te hopen, raas den verdachtmakerij, nijd, jaloe zie, eerlijk pogen en welgemeend heid enige tijd later weer op zulk een verwarrende wijze dooreen, dat ten slotte een explosie niet kon uitblijven. Perzië en Marokko zijn deze week het toneel van der gelijke ontploffingen geweest. Als de kwesties niet van ruik een diepe ernst en wereld- Wijde betekenis zouden zijn, zou men met recht kunnen spreken van twee politieke vuurwerkverto ningen van de eerste rang met machtige knaleffecten en onver wacht, verrassende stukken. EEN staaltje van het verrassende en merkwaardige snelle karakter van de gebeurtenissen in Teheran, kan men bv. vinden op de voorpagina van het Zwitserse blad „Die Weltwoche". De commentator van het nummer, dat gis teren verscheen, gaat er nog van uit. dat Mossadeq nu geheel heer en mees ter is in Perzië en de tekenaar maakte er een plaat bij, waar men de heer Mossadeq in de vorm van een grijns lachende adelaar ziet zitten op de om loop van een moskeetoren. Hij ziet toe hoe de Sjah en diens gemalin als zwar te panters wegvluchten door een veld met omgestoten boortorens terwijl aan de kim een stralende zon boven het „herboren" land verschijnt.... Hoe anders is de werkelijkheid, hoe snel is de toestand wel een gans an dere richting uitgegaan. De Sjah is reeds in zijn land teruggekeerd, win kelétalages en muren vertonen met een ware royalistische wedijver zijn portret het „Leve de Sjah" echoot tegen de bergen, die de vreemde plek Teheran omringen. Mossadeq, de wenende, heeft nu geloven wij wel reden om, in plaats van krokodillentranen een werkelijke traan te plengen. De Sjah heeft ver zocht zijn leven te sparen, doch dat le ven moet worden beschermd door tientallen tanks van het koningsgezinde leger, wier gevangene hij nu is. Of duidt het feit. dat de ex-premier in py- ama gekleed in de boeien werd geslagen er op. dat deze man zijn naargeestig komediespel nog niet kan opgeven? Laten we in elk geval hopen, dat nie mand. die het wel meent met de gang van zaken in Perzië en Azië. nog ooit Weer eens het oor zal lenen aan deze heerszuchtige, hysterische doctor Mos- sadea. Men kan deze figuur toch eigenlijk niet de titel van diplomaat geven. Koppigheid, eigenzinnigheid en halsstarrigheid, ziedaar enkele zijner karaktereigenschappen en daarmede moet men in de diplomatie op den duur stuk lopen, want hier is het bezit van een zekere soepelheid, hier is het spel van nemen doch op zijn tijd ook iets geven, wat van ziin eisen laten valen. een belangrijke factor. Wij kunnen ons. indenken, dat een land, dat economisch vooruit wil en moet gelijk Perzië. een land dat in het bezit is van een van de rijkste olievel den ter wereld tegelijkertijd doch daaruit meer inkomsten zou kunnen trekken, poogt die vermeerdering van inkomsten ook te verkrijgen. Het woord nationalisatie zou kunnen vallen en de daad zou er op kunnen volgen, doch de wiize waarop Mossadeq c.s. de na tionalisatie van de bezittingen van de Anglo-Iranian Oil Company heeft door gevoerd met inbegrip van de behande ling der schadeloosstelling, is verre van elegant geweest. Hij gaf daarmee voor zijn land een dienst te willen bewijzen, doch had door zijn eigenzinnige wijze van han delen op het verkeerde paard gewed. Sinds de nationalisatie zag hij slechts kans gedurende maanden een fractie van de olie uit te voeren (en nog wel tegen prijzen, die ver onder de markt lagen) dan voorheen. In het oliegebied heerste een vreemde stilte en de eer tijds nog tot rinkelen in staat zijnde schatkist van Mossadeqs minister van Financiën was daartoe niet meer in staat. De Sjah had anders gewild, doch ziin eerste minister wenste die gulden middenweg niet. Ook vele andere gebeurtenissen wezen ter op, dat Mossadeq en diens aan- h .ngers zich het liefst geheel van de Sjah en de koningsgezinde (en meer op het Westen georiënteerde) elemen ten wilden ontdoen. Bepaalde Ameri kaanse kringen stimuleerden vooral in het begin der ontwikkeling eerder de regering van Mossadeq dan de andere zijde, hetgeen de positie der Engelsen in dit land nog moeilijker maakte. En zoals overal ter wereld probeerde de communistische Toedeh-partij dit vuur tje aan te stoken. Waar de heer Mos sadeq het maar wilde, wat hij ook deed hij verkreeg telkens weer de steun van de Toedehmensen. Vooral ook weer alt het Mossadeq te doen was om de persoonlijke invloed van de Sjah te be knotten. De Sjah. die toch oip opzien barende wijze afstand deed van een groot deel zijner bezittingen vnl. land goederen, waardoor werkelijk aan ze kere behoeften der boeren tegemoet werd gekomen. Moskou als de lachende derde, zag een pracht van een springplank grroeien naar het begerenswaardige Zuiden van Azië: India, Indonesië. De gemengd Russisch-Perzische commissie ter re geling van zekere grensgeschillen was mede een dankbaar object tot infil tratie. Door dit alles Is voorlopig een streep gehaald. De voornaamste groepen ln het leger bleken de Sjah goed gezind, zij hebben aan 't gewroet van Mossadeq en andere extremisten een eind gemaakt. Zij rie pen hun vorst terug. Zeker, daarmede is niet gezegd, dat de toestand in het land nu stabiel is geworden. Mogelijk heden voor onrust en ondermijning zijn er nog te over. Doch voorlopig is de zaak gered en mag verwacht wor den, dat een nieuw en op democrati sche wijze te vormen parlement de Sjah en zijn raadslieden zal bijstaan om orde op zaken te stellen. HET KRUITVAT Marokko stond deze week op springen. De Fransen wa ren telkens in staat geweest dit te voorkomen door de steeds meer de zijde der nationalisten kiezende sultan Sidi Mohammed ben Joessoef uit te spelen met zijn tegenstander de pro- Franse pasja van Marrakesj. Het be houd van de Franse posities in Ma rokko was van bejang voor het Westen in het kader van de huidige wereld- spanningen. Dit gebied immers speel de tijdens de jongste wereldoorlog een zeer belangrijke strategische rol. Het werd een der belangrijkste bases van waar uit men tegen Rommels Afrika- korps ten strijde trok. Noord-Afrika bevrijdde en de invasie in Italië kon beginnen. De Amerikanen bezitten er nog grote bases, w.o. enkele moderne vliegvelden. Zouden de nationalisten hier de overhand krijgen, dan wordt de aansluiting van Marokko bij het Arabisch-Aziatisch blok volkomen en zou dit strategische punt voor het Westen vrijwel waardeloos worden. Het conflict tussen de de laatste tijd ietwat meegaander geworden sultan en de pasja van Marrakesj dreigde echter fataal te worden. De pasja zegde Parijs zijn steun op als de Fransen deze sul tan zouden handhaven. De troepen van de Pasja rukten reeds op naar Rabat, nadat de Fransen niet van plan ble ken sultan Moh. ben Joessoef voet stoots aan kant te zetten. Doch de burgeroorlog, fel en bloedig, stond voor de deur. Parijs is nog volkomen on verwacht, voor de druk van de pasja van Marrakesj gezwicht. De sultan werd gevangen genomen en naar Cor sica overgebracht. De caids en pasja's, die niet tegen het sultanaat als zodanig zijn, riepen onmiddellijk een bejaarde neef van de afgezette vorst, Sidi Mo hammed ben Moulay, uit tot sultan. El Gawi. de machtige pasja van Mar rakesj, is voorlopig als winnaar uit het strijdperk getreden. Men moet wel aannemen, dat de Franse regering, hem, zij het niet van ganser harte, de vrije hand heeft ge geven. Parijs kon zich, met handen en voeten gebonden aan de door de sta king ontstane binnenlandse chaos, wer kelijk geen burgeroorlog in Noord- Afrika veroorloven. Ware dit nl. ge beurd, dan zouden de gevolgen ook in andere gebieden als bv. Tunesië, niet te overzien zijn geweest. Dit Is voor komen. doch heeft reeds geleid tot tal rijke protesten van de Mohammedaanse wereld. De kweistie-Marokko ls met dit alles zeker niet ten einde. Het Ara- bisch-Aziatische blok beschouwt de zaak als een internationale aangelegen heid, waarin de Ver. Naties een oplos- sin, dienen te brengen. Frankrijk ziet het geval als een binnenlandse kwestie. Doch Parijs zal, al Is het directe ge vaar afgewend, zeker dienen voort te gaan de volkeren van Marokko meer zeggenschap in eigen zaken te geven. Gebeurt dit niet, dan blijft de vonk der explosie gloeien. Het Zuidafrikaanse parlementslid Scholtz heeft er op aangedrongen dat de portretten van wijlen koning George V en koningin Mary uit de zittingszaal verwijderd worden „om dat het portretten zijn van vreemde vorsten uit een tijd, die gelukkig voorbij is'-. Waarom zou de huisvrouw blijven tobben met ouderwetse middelen en methoden, wanneer er allerlei uitge vonden wordt om het haar gemakke lijker te maken! Laat zij toch gebruik maken van de mogelijkheden, die de moderne tijd haar biedt en fris en fleurig blijven ondanks een druk huis houden en misschien een groot gezin. Laat zij daarom Castella Vaatwas ge bruiken, het nieuwe afwasmiddel van de Castella-fabrieken en zij zal tevre den bij zichzelf vaststellen, dat weer een ondeideel van haar huishoudelijke taak veel eenvoudiger en prettiger is geworden. Want de dagelijkse afwas is in het actieve schuim van de Castella Vaatwas (een lepel geeft teilen vol sop) zo vlug gedaan en haar vaatwerk, kopjes, lepels en vorken worden, zelfs zonder het tijdrovende afdrogen, zo helder en blinkend schoon, dat zij voortaan vol vreugde dit moderne af wasmiddel (per pak 25 cent) trouw zal gebruiken. En dan nog iets.... ook de narigheid van ruwe „afwashanden" is thans voorbij, want haar handen wor den in het Castella-schuim zacht als fluweel en welke moderne huisvrouw zal dat niet op prijs stellen (Advertentie Ing. Med.) Horizontaal: 1 gehoorzaal, vierde deel, 7 kromme lijn, 1 rivier (D), 12 tocht, 14 gods dienst, 16 paar, 18 jongensnaam, 19 voegwoord, 20 titel, 22 na bootsing, 24 meisjesnaam, 25 niet rechtstreeks, 27 pas gemaakt, 29 monster, 30 bevroren dauw, 31 Fries monster, 33 munt (afk.), 36 Amerikaans (afk.), 37 kleintje, 38 deel van ketel, 39 dorsvloer, 40 onmeetbaar getal, 41 zonder troef, 43 getij, 45 reus, 48 dwaas, 49 hardop, 51 vogelverschrikker, 53 brievengeld, 54 hoofdbedek king, 55 afkeurend bespreken, 58 Japanse munt, 60 voorzetsel, 61 koortswerend middel, 62 em mertje, 64 ontkenning (Fr.), 65 gazen weefsel, 67 een of ander, 69 slim, 70 tamelijk, 71 stop wol. Verticaal: 1 karakter, 2 aanhef van brief, 3 lokspij s, 4 deel van jas, 5 klaar, 6 vervoermiddel, 7 mondstang, 8 dier, 9 aanw. vrnw., 11 vrucht, 13 eens, 15 vervallen woning, 17 nummer, 18 buiten dienst, 19 peulvrucht, 21 val, 23 guitig, 24 eilartd, 26 onzin, 28 verzorger van etalage, 29 deel van rug, 32 keur, 34 nog eens, 35 ogenblik, 41 halt, 42 insecten larve, 44 nors, 46 titel van kalief, 47 niets, 49 vergoeden, 50 ver richten, 52 ontkiemen, 53 water met zout, 54 deel van schip, 56 kraai, 57 bergruimte, 59 klink nageltje, 61 zoen, 63 deel van lichaam, 65 tegenover (afk.), 66 soortelijk gewicht, 68 gewicht. 100. Pim, Pam en Pom hadden een wens gedaan en Ali van de wonder lamp had deze wens prompt vervuld. Maar toen ze stilletjes boven aan de trap luister len om te horen of Moeder in haar nopjes zou zijn, hoorden ze geen vreugdekreten. Integendeeler klo' k een heel ander geluid. Het leek wel of Moeder huilde. „Begrijp je dat nu?" vroeg Pom verbaasd. „Zou de wonderlamp soms niet goed gewerkt hebben?" „Wonderrlamp altijd goed werrken," zei Ali. „Julie hebben groot ste taart gewenst en dan méékt won derlamp ook grootste taart. Ga maar kijken." Op hun tenen slopen de drie broertjes de trap af en deden voorzich tig de keukendeur open. Moeder zat aan de keukentafel en de tranen stroomden haar over hst gezicht. „Wat is er, Moeder? Waarom huilt U?" vroegen ze alle drie tegelijk. Zonder een woord te zeggen, wees Moeder naar een hoek van de keuken. Pim, Pam en Pom draaiden hun hoofden om en keken elkaar ontzet aan. Een vreemd» vormeloze bal stond in de hoek. „Mijn taart is mislukt," snikte moeder. .Helemaal mislukt! Ik begrijp niet, hoe zoiets kan. Dat is me nog nooit overkomen." Pim, Pam en Pom durf den niet te zeggen, dat het allemaal hun schuld was. Zij hadden moeder een pleziertje willen doe.i en nu was het allemaal heel anders gelopen. Voor het eerst begonnen ze Iets van Ali's waarschi vingen te begrijpen. Wensen is moeilijk. Als je niet goed oppaste, hadden je wensen een heel andere uitwerking, dan j» bedoeld had 1 (Advertentie Ing. Med.) ZONDAG 23 AUGUSTUS HILVERSUM I, <02 m.: 8.00 NCRV, 9.30 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV. 19-45 —24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Viool, altviool en cello. 12.10 Gram. 12.15 Idem. 12.40 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.10 Gram. 13.40 Boekbespre king. 13.55 Gram. 14.30 „Streuvels, zoals ik hem ken....", causerie. 14 50 Gram. 15.15 Idem. 15 40 Orkestconc. 16.05 Gram. 16.10 .Kath. Thuisfront overall". 16.15 We reldkampioenschappen wielrennen. 16.30 Vespers. 17.00 Ned. Herv. Kerkdienst 18.00 Zangdienst. 18.45 Pastorale rubriek. 19.00 Gram. 19.30 „Elia, mijn God ls de Heere", causerie. 19.45 Nieuws. 2000 „Twee vliegen ln één klap". 20.25 De gewone man. 20.30 Amus.-muziek. 21.10 „Nodeloos avontuur", hoorspel. 2205 „Twee vliegen in één klap". 22-25 Actu aliteiten. 22.35 Gram. 22,45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muzlek. HILVERSUM H, 298 m.: 8.00 VARA 10 00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO. 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00—2400 AVRO. 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenberichten. 8.20 Gram. 8.30 Van het platteland. 8.40 Vocaal Dubbel- kwartet. 8.55 Postduivenberichten. 9.00 „Langs onbegaande wegen", causerie. 9.10 Gram. met commentaar. 9.45 „Gee»- teltjk leven", causerie. 10.00 Voordracht met muziek. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 12.00 Postduivenberichten en amusements muziek. 12.35 „Even afrekenen, heren I", 12.45 Surinaamse volksmuziek. 1300 Nieuws. 13.05 Mededelingen. 13.10 Gram 13.30 Metropole-Orkest. 14.00 Boekbespre- VAN ROSSEM S 'MM IIWJJLI'I «J %éCEilS# (Adv. Ing. Med.) 12. „En ik zal er voor zorgen, dat ze zichzelf niet weggooit voor die vent!" Elwood deed, alsof hij niets gehoord had maar hij bloosde tot achter zijn oren en dat verried hem. Afwezig bewoog hij zijn voet op de maat van de muziek. „Als niemand er dan iets aan doet", ging Dick somber verder, „dan zal ik wel!". Elwoods gezicht kreeg nu een diep rode kleur. In zijn openstaande sporthemd leek Dick knap op een wat ordinaire ma nier. Strak zei hij tegen Elwood: „ik heb zojuist het onnozelste gesprek ge voerd, zo oud als ik ben en nog wel met de meest belachelijke kerel, die ik ooit heb ontmoet". Elwood had geen antwoord klaar. Bedoelde Dick hem of Peter? Hij nam zijn strohoedje af, zag er een ogenblik zwijgend naar en zette het toen om standig weer op zijn hoofd. „Ik be grijp je niet al te best Dick". zei hij, kennelijk bang een flater te slaan. „Peter", verklaarde Dick zich nader. „Peter Ponsonby". „Hij lijkt me anders wel een aardige jongen „Die vent is gek! Hij lijdt aan hoog moedswaanzin!" Dick schraapte zijn keel. „Moet u begrijpen, hij vroeg me extra verliefd te doen tegen Claudia en hi.rr bij hem weg te houden door mij als een jaloerse minnaar aan te stel- .en, als zij naar hem kijkt...." Maar waarom, vroeg Elwood vrien delijk, hoewel hij het antwoord od die vraag allang wist. „Het zou misschien beter ziin, dat u, als haar vader, het niet hoorde". Hij kruiste zijn armen voor de borst en zag Elwood strak aan. „Neef Peter schijnt te denken, dat hij een noodlottige aan trekkingskracht uitoefent op dames en dat Claudia een van ziin gewillige slachtoffers is". „Grote goedheid, dat bedoel je? Daar is toen geen enkele zichtbare reden voor „Precies. Niet dat ik Claudia met alle geweld voor mijzelf, wil reserveren maar ik heb zo'n idee. dat we hem in de gaten moeten houden". „Je bedoelt. „Ik bedoel, dat uw allerliefste fami lielid Cecilia u niet alles over Peter heeft verteld! Er is nog iets!" „Vind Ie zelf niet, dat je wel een beetje overdrijft?" „Ha. Als u ons gesprek van zonet had gehoord, zou u zo niet praten". „Maar ie doet toch zeker niet wat hij wil? Ik wil maar zeggen...," „Het lijkt mij het beste om dat wel te doen", meende Dick. Zijn armen maakten zich los en zijn stem kreeg een onheilspellende klank. „Voor Claudia die dan zelf wel zal ontdekken waar ze aan toe is. Dat zou meteen voor een« en voor altijd zijn ondergang beteken en." „Je zult bedoelen tante Cecilia's on dergang?" „Zo u wilt". „En de milne evengoed". „Geld", riep Dick verbitterd uit. „Geld! Maar vergeet niet. dat verreweg de meeste mensen het daar zonder moe ten stellen. Is geld soms belangrijker dan geluk?" Elwood tooide zich met een grote waardigheid toen hij plechtig antwoord- de: „Je kunt er verzekerd van zijn", zei hij, „dat ik Claudia nooit zal dwin gen iets tegen haar zin te doen. Wat de consequenties daarvan ook mogen zijn. Dat heb ik trouwens ook al met haar moeder besproken. En nu ga ik, als je het goed vindt. weg. Ik heb be loofd scheidsrechter te zijn bij de voet balwedstrijd tussen vrijgezellen en ge trouwden en ze schijnen zover te ziin". Claudia scheen erg geamuseerd, toen Dick haar vertelde welke idiote denk beelden Peter er over zichzelf op na hield. „Misschien zou het helemaal nog niet zo gek zijn, dat jij eens een beetje jaloezie toonde. Vind je niet, dat je wel wat erg zeker van mij bent. vriendje?" Uit het dansen van de lichtjes in haar osen maakte hij op, dat ze hem plaag de. Maar toch deden haar woorden hem Piin. „Het zou mij niet verwonderen, als nog zou blijken, dat jij hem dat denk beeld in zijn hoofd hebt gepraat", merk te hij korzelig op. z®. waren in de consumotietent te rechtgekomen en Claudie blies door een J?e'ie^e5 een flesje limona de. Dick staarde boos voor zich uit. „Hij ziet er anders vrij goed uit" zei ze. terwijl hil met bilzonder veel aan- ?.??L?e.t tafellaken bestudeerde. ..Eer- l'ik. En hij heeft een heel goede opvoe ding gehad ook ••J?n hVJ* riik ei? de koop toe...." „En ruk". Claudia keek langzaam naar hem op. „Als je alles in aanmer king neemt, zou jii dan een meisje kwa llik nemen. dat ze hem aardig vindt?" kaivi" W6et' c'a' n'et te*en Plagen „En jij weet, dat ik er niet tegen kan. om over geld te praten!" Een ogenblik zwegen beiden. Dick fronste zijn wenkbrauwen en om Ciaudia's mond speelde dat geheimzin nige lachje, dat hem altijd zo waan zinnig verliefd maakte. Ze dwaalden weer bij de tent weg. Hij gaf haar een arm en speelde met haar vingers. „We zouden nu direct kunnen trouwen en zo een eind maken aan alle plannetjes van je tante Cecilia". „Wil je dan. dat ik miln ouders ln de steek laat?" „Wil je dan niet met mii trouwen? „Natuurlijk wel! Dat weet je toch. maar....?" „Maar wat?" Hij draaide zich naar haar toe en zag haar grimmig onder zoekend aan. „We moeten tante Cecilia zover zien te krijgen, dat ze ons helpt. Dat ls absoluut noodzakelijk, snap je. Ik ben er van overtuigd, dat ik haar vroeg of laat over kan halen. Het is alleen maar een kwestie van tiid. En ik ben niet van plan de kans te lopen, alles te ver liezen door aan jouw grillen toe te ge ven!". „Mijn grillen? Beschouw je mijn liefde voor lou zo?" „Nu Dick. Je weet heel goed wat lk bedoel. Je toont wel een heel erg groot gebrek aan standvastigheid voor iemand van wie verondersteld wordt, dat hij met de beide benen vast op de grond staat en verstandig is. En niet te ver geten, voor een officier met een borst vol medailles lijkt mij jouw bevattings vermogen voor de elementaire strate gie wel ontstellend zwak." „Officier? Strategie? We praten toch zeker niet over het leger? We hebben het over ons? Over onze toekomst!" „Poeh, het mocht wat. Dat is toch precies hetzelfde. Heb je ooit zonder een behoorlijk plan de campagne een veldslag gewonnen?" (Wordt vervolgd.) OPERACONCERT, met ouver tures, aria's en balletmuziek van C. W. von Cluck, Jules Masse- net, G. Donizetti en Leo Delibes; alzo Duits, Frans en Italiaans, dus variatie genoeg. Er is Iverk bij, dat minder bekend ts. Voor liefhebbers derhalve een dubbel interessant programma. (Zondag 1420 over Hilversum II, 298 m.), SIEGFRIED, opera van Riehard Wagner. De dichter-aomponist heeft bijna twintig jaar aan dit werk gearbeid. De tekst schreef hü in 1851, maar pas in 1871 vol tooide h\) de partituur. Aanvan kelijk stond de Siegfried alleen, later heeft hij er nog drie opera's bi) gecomponeerd, waarin hij eveneens verhalen uit de Edda weergaf. Tezamen vormt deze groep opera's de „Ring der Nibe- lungen": Rhelnaold, Die Walküre, Siegfried en Die Goetterdaem- merung. Men hoort de Siegfried in de uitvoering, zoals deze in Juli in Bayreuth is gegeven, (Maandag 20.05 over Hilversum II, 298 m.). klng. 14 20 Omroep-Orkest en soliste, 15.20 Toneelbeschouwing. 15.35 Gram. 16.00 Dansmuziek, 16.30 Sportrevue. 17.00 „Vrijzinnige Protestanten .uit alle landen in Genève bijeen". 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Discussie. 19.15 Gram. 19-50 Wereldkam pioenschappen wielrennen. 20.00 Nieuws. 20.05 Muziekshow. 21.05 Cabaret. (Inter mezzo: Hé, zijn die getrouwd?). 21-35 Lichte muziek. 22.00 Causerie. 22.10 Gra- mofoonmuziek. 22.30 Gevar. muziek. 23.00 Nieuws. 2315 Reportage of gram, 23.2$— 24.00 Gram.muzlek. MAANDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8-15 Gram. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huls vrouw. 9.35 Grsm, 10.10 Idem. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.30 Licht pro gramma. 12.25 Voor de boeren. 12.30 Land. en Tulnbouwmededellngen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 1300 Nieuws. 13.15 Mandoline-Ensemble. 13.45 Gram. 14 00 Voor de kinderen. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Sopraan, alt, fluit en claveclmbel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool en cello. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram. 17.45 Rege ringsuitzending: Dr. J. H. Westerman: Het landschap ln de Ned. Antillen. 18,00 Politie Muziekcorps. 1820 Gram. 18.40 Beiaardconcert. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Gram. 19 30 Causerie. 19.45 Sopranen en plano. 20.00 Radio krant. 20.20 Gram. 20.50 „Varkena hebben vleugels", hoorspel. 21.45'Koor en orgel. 2205 Rondetafelgesprek. 22.20 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muzlek. HILVERSUM II. 298 m.ï 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 8 00 Nleuwi. 8.15 Gram, 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Grahn. 11-00 Voordracht. 11.15 Kamer orkest en solist. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tulnbouwmededellngen. 12 83 In 't spionnetje. 12.38 Planoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram 13.30 z.igeunermuziek. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", causerie. 14.20 Gram. 14.30 Voordracht. 14.45 Pianorecital. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17.45 Voor de pad- •1al 00 N'euws' 1815 Lichte mu ziek 18.35 Amus.-muziek. 19.10 Reportag» of gram. 19.20 Voordracht. 19 35 Ham mondorgelspet. 20.00 Nieuws. 20.05 Bay- reuther Festsplele: „Siegfried". opera '*ct* 1 (Intermezzo: Voordracht.) 42.50 Wereldkampioenschappen wielren nen. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4