Nederland gaf de Trofeo prijs Regen spelbreker op M.E.T.S.-banen De series werden samengesteld Wonderlijke bepaling kan beste stayer duperen Joegoslavië won titanenkamp met goal verschil (5-4) Winstkansen bleven onbenut TORNOOISTAND Lenstra gepasseerd voor de centrale training De wereldkampioenschappen op de baan Slijkhuis opgesteld in Trekvogels Wielrennen, polo en tennis in de aether v. Swol in moeilijkheden tegen Karamoy Zilveren jubileum van Gerardin Verzet tegen de KNAU De Pel zorgt voor materiaal Partij voor Bgkova Ulle Jurewitz verbetert wereldrecord 880 yards Ex-internationals wonnen Slachtoffer van moord te Castricum gecremeerd Prinsessen nu in Ottawa 7«iTF»n*(l «HfiilSTiis mss (Telefonisch van onze sportredacteur) JJIJMEGEN, Vrijdagavond. De ongeveer vierduizend toeschouwers, die hedenavond in het Goffertbad aanwezig waren, hebben „het" wonder niet mogen aanschouwen. Joegoslavië heeft de zege behaald op het Oranje-team. Een kleine 5-4 overwinning weliswaar, maar die toch groot genoeg was om de Trofeo Italia naar Belgrado te laten verhui zen. Alleen de zeer theoretische mogelijkheid van een Belgische over- winning op de Joegoslaven zou tot gevolg kunnen hebben, dat de Hon garen, technisch waarschijnlijk de beste ploeg, op de eerste plaats zouden eindigen. Aangenomen dan altijd, dat deze Hongaren Zaterdag van Spanje zullen winnen. UOEWEL Joegoslavië ongetwijfeld sterker was, is de nederlaag van Bijlsma c.s. beslist niet noodzakelijk geweest. Integendeel. Er waren winst kansen. In de eerste plaats speelden onze landgenoten een klasse beter dan gisteren tegen Hongarije en bovendien kon de spelopvatting van de Joegosla ven geen genade vinden in de ogen van de Spaanse scheidsrechter Batalle. Elf maal stuurde hij een speler uit het water. Vuksanovic en Bakasan moes ten zich ieder drie keer uit het water hijsen en Stakula eenmaal. Ongeveer een minuut voor het einde verzuimde de Nederlandse ploeg te profiteren van het feit, dat Vuksanovic buiten de lijn zat te popelen om zijn ploeggeno ten te komen assisteren. Het Neder landse zevental miste op dat moment de kracht en de moed om door te stoten. De eindeloze combinaties voor het doel van Kovacic misten de flitsende verrassing. Erger: er werd slecht geplaatst en Biilsma kon tenslotte de situatie alleen maar redden door Kurtini in de „nel- son" te nemen. Ook de Nederlandse captain moest toen ervaren, dat Bat- alle niet alles toestond. Nadat Van Feggelen en een Joegoslaaf in de gele genheid werden gesteld, hun spelletje catch as catch can builen de lijnen van het waterpoloveld te overdenken, zetten de vier overige Nederlandse veldspelers toch nog een aanval op. Een slecht geplaatste bal van Joop Cabout werd echter door Jezic onder schept en met een felle rush schoot hij alleen naar de vrijwel verlaten Neder landse speelhelft. Alleen Sievers was nog aanwezig om het doel van Max van Gelder af te schermen.'Deze jeugdige Nederlandse midachter was evenwel niet in staat om in te grijpen. Hii moest de razend snel reagerende Ra- donic in het vizier houden. Twee spe lers van een dergelijk formaat uit schakelen is een opgave, welke geen enkele midachter in dit tornooi had kunnen volbrengen. Jezic maakte even een schijnbeweging als wilde hij de bal naar Radonic spelen, maar die bewe ging vloeide ineens over in een ont zettend hard schot op het doel van de Nederlandse goalie Snel opsprinivnd trachtte van Gelder het onheil nog te voorkomen. Tevergeefs. Hii werd ver slagen en daarmede het Nederlandse zevental. Morgen zal de Trofeo Italia nog in de etalage van Nijmeegse boekhande laar prijken, maar naar alle waar schijnlijkheid zal deze trofee Zondag of Maandag reeds een goede, eervolle plaats ergens in Belgrado hebben ge vonden. UONDERDEN toeschouwers in spé hebben vanavond voor de poorten van het Goffert-bad slag geleverd. Uit alle delen van Nederland waren leden van de KNZB naar de Keizer Karelstad getrokken in de hoop. aat zii nog kaarten zou kunnen bemach tigen. Er werden zelfs prijzen van i 50 voor een tribunekaart geboden en dat allemaal in de hoop getuige te zijn van een Nederlandse overwinning op Joe goslavië. Die warme belangstelling en de wetenschap. d#t zij nog een appel tje met de Joegoslaven hadden te schil len. heeft het Nederlandse team een mentale injectie gegeven, waardoor het mogelijk werd. dat de ploeg van Frans Kuyper beter speelde dan wil hadden verwacht. fEDURENDE dit weekeinde zal u men radioreportages kunnen beluisteren van het waterpolotor- nooi om de Trofeo Italia en van de wereldkampioenschappen wiel rennen op de Oerlikon-baan te Zürich. Hedenmiddag om 16,10 uur geeft Dicfc van Rijn via Hilversum li (298 meen ooggetuigeverslag van de ivaterpolowedstrijd Neder" LandItalië. Te 16.25 uur volgt over Hilversum I 1402 m.) een verslag van de ontmoeting Spanje- Hongarije en om 18.45 uur over dezelfde zender een reportage vn JoegoslaviëBelgië. In laatst genoemde uitzending zal Dicfc van Rijn tevens een slotbeschouwing aan het tornooi wijden. Wat de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan betreft, valt de eerste uitzending heden middag in de Sportrubriek van 16.10 uur via Hilversum II (298 m.) te beluisteren. Verslaggever ts Leo Pagano. Te 19.25 uur wordt over dezelfde zender opnieuw een reportage uitgezonden. Zondag komt Leo Pagano op de volgende tijden in de aether: 16.15 uur via Hilversum I (402 m.): 16.30. 17.50 en 19.50 uur over Hilversum II <298 m.) De tennisliefhebhers kunnen Zon- dagmiddna te 16 30 uur afstem men op Hilversum II (298 m.via welke zender zij een reportage zullen horen van de nationale ten niskampioenschappen op de METS-hanen te Scheveninpen. De reporters zijn C. Vreedenbrugh en Tom Srhreurs. Vierduizend kelen ontketenden een lawaai waarop een goed bezet voetbal stadion jaloers had kunnen zijn, toen Biilsma uitzwom om de bal te halen. Hij was sneller dan Jezic, plaatste ijlings terug naar Sievers en via de handen van Cabout en Van Feggelen kwam de bal bij Frits Smol, die in middels reeds in schietpositie lag. Iets te laat en Smol kon alleen nog maar met een boogbal proberen zijn ploeg de leiding te geven. Hij had juist iets teveel lengte aan zijn pass gegeven, maar reeds in de volgende seconde schoot de zwaar gehinderde Van Feg gelen in de roos. Op vrij onbenullige wijze kwamen de Joegoslaven aan de gelijkmaker. Jezic ondernam een van zijn vele rushes, Bijlsma keek even achterom, zag dat Kurtini vrij lag.... maar verzuimde om deze gevaarlijke man te dekken. Prompt kwam de bal bij Kurtini, die deze gemakkelijke kans niet voorbij liet gaan. Het beloofde een spannend duel te worden, want Nederland was niet van plan zich zon der meer gewonnen te geven. Van Feg gelen en Bakasan gingen in hun ijver te ver en werden naar de kant ver wezen en toen kort daarop nog een Joegoslaaf het water werd uitgestuurd, had onze ploeg dus een speler meer en Frits Smol kon daardoor de Neder landse ploeg andermaal de leiding be zorgen. Scheidsrechter Bartalle bleek niet ongevoelig voor het nerveuze spel van beide ploegen. Ook hem kregen de zenuwen te pakken en wij zouden ons kunnen voorstellen, dat hij later spijt zal hebben gekregen van zijn be slissing om Sievers uit het water te sturen en de Joegoslaven een straf- worp toe te kennen. Voor Kurtini was het een koud kunstje de strafworp te benutten en kort daarop bracht hij de kleine Joegoslavische kolonie opnieuw in extase met een gloeiende voltreffer. Bartalle blunderde voor de tweede maal toen hij Vuksanovic op nonactief stelde. Hoe het zij voor Nederland be tekende dat de gelijkmaker, dat dach ten wij in ieder geval, maar Jezic hield er een andere mening op na. Hij onder schepte een Nederlandse aanval, flitste naar voren en Van Gelder greep voor de vierde maal mis (24). Nog was alles niet verloren. Na de hervatting moest Bakasan naar de kant. Van Feggelen ging een straf worp nemen en met een forse zwaai van zijn rechterarm verkleinde de .Turk" de achterstand. Een plotselin ge krachtsexplosie van de Nederlan ders zou de basis voor de gelijkmaker worden. Met brillant spel werden de Joegoslaven uit positie gespeeld. Een afgemeten pass van Sievers kwam bij Na de vierde dag van het tornooi om de Trofeo Italia luidt de stand: Joegoslavië 4 4 0 0 8 2313 Hongarije 4 3 0 1 6 26—14 Nederland 4 2 0 2 4 2615 Spanje 4 2 0 2 4 13—22 Italië 4 1 0 3 2 1017 België 4 0 0 4 0 9—26 de kleine Korevaar, die in een flits de bal doorschoot, te hard voor de ver blufte Kovacic. Als één man rezen de vierduizend toeschouwers van hun plaatsen. Toch nog een kans op de overwinning. En gedragen door de enthousiaste aanmoedigingen trokken de Nederlanders weer ten aanval. Vuk sanovic kon dit slotoffensief alleen doorbreken met een zware overtreding. Bartalle dirigeerde hem uit het water, waarmede de overwinning van Neder land zo goed als zeker werd. Onze landgenoten verloren echter hun hoofd, gaven de bal aan Jezic cadeau, die zo als gezegd niet aarzelde dit presentje gretig te accepteren (54). Een verdiende nederlaag? Wij menen van wel. Tweemaal hebben de Neder landers in deze wedstrijd geen kans gezien hun numerieke overwicht in een doelpunt uit te drukken. Dat zijn fouten, die internationals niet mogen maken. Hongarije heeft het in de wedstrijd teg i Italië niet lastig gehad. De Hon garen speelden zich rustig naar een 63 overwinning en het publiek heeft zich tijdens deze wedstrijd wat afge reageerd door de draak te steken met de zwak leidende Nederlandse scheids rechter De Voogd. België staat nog altijd met nul punten op de onderste plaats. In een snelle soms harde wedstrijd behaalden de Spanjaarden hun tweede overwinning. Zij wonnen met 54, na dat de rust met 21 was ingegaan. de .-S.-:.:-.-:-.-:-- (Advertentie Ing. Med.) (Van onze tennismedewerker) gCHEVENINGEN, Vrijdag. De vrijgestelde spelers, speelsters en combinaties In de wedstrijden om de nationale tennistHels hebben het gisteren niet ge troffen, want verleende het weer tot nu toe zijn medewerking, gisteren stak de regen een geduchte spaak in het wiel. Herhaaldelijk moesten de wedstrijden wegens regen worden onderbroken en het laat zich begrijpen, dat de meer dan gladde banen het spelpeil niet ten goede kwamen en dat vooral zwaar gebouwde spelers als Van Swol en Wilton door dc*e gladheid ten zeerste gehandicapt waren. Met alle respect voor het spel van Karamoy. op een droge baan zou hij Van Swol geen twee sets afhandig hebben gemaakt. Na twee sets gelijk werd de partii bit een stand 32 voor Karamoy in de vlifde set onderbro ken. Van Swol vocht in deze partij op twee fronten: tegen Karamoy en tegen de gladheid van de baan. Een snelte start was voor hem vrijwel onmogelul terwijl de lichtere Karamoy zich ge makkelijker bewoog. De dropshots van Karamoy waren daardoor voor Van Swol veelal onbereikbaar. Hii durfde weinig naar voren te komen uit vrees niet tijdig genoeg terug te ziin bij een lob van ziin tegenstander. Het werd daardoor een drive-duel, waarin Ka ramoy bewees de mindere van Van Swol te zijn. Diens slagen waren scherp en herhaaldelijk onbereikbaar. Kaarmoy won de eerste set met 64, Van Swol de tweede met 6—3 en toen de laatste in de derde set van 51 voorkwam, leek de kentering geko men. Maar Karamoy haalde op tbt 55, waarop Van Swol zijn service op love won door die van Karamoy wist te breken en dus 7—5 te wijnen. Na steeds te hebben voorgestaan won Karamoy de vierde set met 64 en be gon onder grote spanning van de vrij talrijke toeschouwers de vijfde set toen de duisternis begon te vallen. Op 3—2 voor Karamoy greep de wed strijdleiding in en werd de partij we gens duisternis gestaakt. Kriit won in drie sets van Adama van Scheltema en Wilton zonder tot (Van een speciale verslaggever) %URICH, Vrijdag. De dag voor het begin van de wereldkampioen schappen werd, oudergewoonte, gebruikt voor het beraadslagen over verscheidene sporttechnische kwesties, waarvan het indelen van de series voor de sprinters en achtervolgers en van de manches voor de stayers het hoofdbestanddeel vormden. De wedstrijdcommissarissen hebben uren vergaderd over deze indelingen en natuurlijk kwamen er besluiten uit de bus, welke volkomen afweken van hetgeen men had verwacht. Dat is altijd zo geweest bij de wereldkampioenschappen van het door Frankrijk geregeerde internationale wielerlichaam en dat zal, ondanks morren en mopperen van diverse kleine landen, altijd wel zo blijven. De zeventien stayers werden verdeeld over twee series. Vit elke man che gaan de nummers een, twee en drie direct naar de finale over. Zeven stayers blijven dus over voor de herkansing en dit zevental rijdt slechts een repechage vooreen plaats in de eindstrijd. De finale zal dus door zeven stayers worden betwist. Een belangrijk nieuwtje is in het wedstrijdreglement voor de stayers opgenomen. Er wordt name lijk geen enkele ronde vergoed voor een lekke band, voor een val, of voor een mechanisch mankement, hetgeen vergaande consequenties met zich mee kan brengen. Door deze maatregel kan de sterkste stayer wor den uitgeschakeld. Deskundigen beschouwen de nieuwe bepaling als zeer onbillijk en men vreest, mocht zich een dergelijk geval voordoen, een regen van protesten. \V7AT de indeling van de stayers be- treft, in de eerste manche over 100 km, welke Zaterdagmiddag wordt ge reden, komt Cor Bijster met gangma ker Wiersma uit. Hij vindt tegenover zich titelhouder Dolf Verschueren (België), de Fransman Lemoine, ver der de Italiaan Mutti, de Zwitser Dig- gelmann en de Duitser Ziege. Alge meen wordt aangenomen, dat Ver schueren en Lemoine zich zeker zul len plaatsen en verder geeft men onze landgenoot een goed kansje om derde te worden en zich dus te klasseren voor de eindstrijd. Jan Pronk heeft in de tweede man che, welke Zondag wordt gereden, de Fransman Queugnet tegenover zich. voorts de geroutineerde Duitser Schorn de niet minder ervaren stayers Mar- tin-o (Italië), Michaux (België) en Besson (Zwitserland), alsmede.de En gelsman Bunker. De amateur-sprinters rijden tien se ries, in de meeste gevallen k quatre. De winnaars plaatsen zich voor de kwarteindstrijden, die k trois worden gereden. Alle verliezers komen in de herkansingsritten. Frans Mahn is in gedeeld bij de Duitse kampioen Wer- ner Potzernheim, de Zweed Lagerlöf en één der vertegenwoordigers uit In dia, Framjee. Zonder pessimist te zijn mag men wel aannemen, dat Mahn deze zevende serie zal verliezen. Jan Hijzelendoorn moet zijn rit, de achtste serie, kunnen winnen, André Gruchet, een jeugdige Franse sprinter zal het hem lastig maken en verder vindt hij tegenover zich de Fin Kasslin en al weer een man uit India, de volkomen onbekende Paldano. Welke richtlijnen de heren wed- strijdcommissarissen hebben aangeno men bij de indeling van de series voor de profs zijn niet bekend, maar de Franse sprinters zijn er in ieder geval niet goed afgekomen. Veteraan Gerar din, die reeds 25 jaar in de wieler sport meeloopt, en dus heel goed thuis hoort op deze 50ste wereldkampioen schappen op de baan, heeft men tegen over Harris geplaatst en de Franse kampioen Beïlenger heeft als belang rijkste tegenstander Patterson, ook geen gemakkelijk heer om van te win nen. Alleen Senfftleben maakt een zeer goede kans om direct in de kwart eindstrijd te komen, al zullen Von Bü- ren en Pauwels, even slim als „Senff" maar wat minder rap, het hem zeer lastig maken. Jan Derksen komt in de derde serie tegenovtr de Australiër Mockridge, een oersterke boy te staan en tegenover de aalvlugge Ghella, een lastige serie, waarin onz.' landgenoot zijn zenuwen de baas zal moeten blij ven om te kunnen winnen. Arie van Vliet heeft Maspes (Italië) en Ver- bruggen (België) tegenover zich. En verder zullen zeker Plattner, de titel houder en Sacchi (Italië) zich wel voor de kwarteindstrijden kunnen plaatsen. De winnaars van de zeven series ko men in de kwarteindstrijden. Er zijn verder vijf herkansingsritten, en de winnaars daarvan worden over de vier ritten van de kwarteindstrijden ver deeld. Wat de achtervolging voor de ama teurs en de professionals betreft, hier voor vond een loting plaats, daar im mers de acht snelsten uit de series in de kwarteindstrijden komen. Daan de Groot en Piet van Heusden bij de ama teurs en Harry van der Kamp en Jan Derksen de laatste neemt alleen deel als hij voortijdig in de sprint wordt uitgeschakeld zullen dus zelf moeten kunnen aantonen, dat zij in dit zwaro nummer tot de kwartfinalis ten behoren. De technische Commissie van de UCI nam het belangrijke besluit om in den vervolge wereldrecords met tienden van seconden op te nemen en niet met vijfden van seconden, zoals tot nu toe de gewoonte was. Voorts wil men voorstellen om wereldrecords met vliegende start te erkennen over 200 meter, over 500 en over 1000 meter, De baanlengte zal tenminste 200 meter moeten bedragen, wil een wereld record kunnen worden erkend. Tenslotte zal worden voorgesteld om het wereldkampioenschap cyclecross op 28 Februari 1954 in Italië te organi seren, een week voor het voorjaars congres van de UJI dat op 6 Maart te Parijs is uitgeschreven. ziin gewone spel te komen van Holst met 6—0. 6—1. 10—8. Na 4—2 en 5^4 voor Wilton in de derde set kwam Holst op 65. 76 en 87. waarop Holst zijn service verloor. Wilton de zijne op love won, waarmee het pleit was beslecht. Van Meegeren heeft het Dehnert niet erg lastig kunnen ma ken. De laatste won de eerste set met 64 om toen door onvoldoende con- tróle op de lengte van ziin slagen tal van missers te krijgen, waardoor Van Meegeren de set met 61 won. Maar Dehnert herwon daarna de goede lengte, won de derde set met 6—3 en de vierde met 60. In het damesenkelspel viel een ver rassing te noteren. Mej. Tekelenburg, een ernstige candidate voor de titel werd door mej. Mullemeister uitge schakeld. Daar leek het in de eerste set overigens in het geheel niet op. Want mej. Tekelenburg won met 6—0 waarbii zii handig gebruik maakte van de niet sterke forehand van mej. Muilemeister. Niet alleen dat die aar- Mullemeister agf daarop returns, waar op mej. Tekelenburg toch wilde sco ren en dat mislukte nog al eens. 86 voor mej. Mullemeister. Mej. Tekelen burg bleef in die verkeerde tactiek volharden. Bii 33 in de derde set werd de strijd voor de zoveelste maal wegens regen onderbroken en na de hervat ting bleek mej. Tekelenburg er volko men uit te ziin en won mej. Mulle meister de set met 6—4 en daarmede de partii. Mevr. Koopmans was er bij na in geslaagd mevr. Scholten uit te schakelen. Zii won de eerste set met 63 kwam in de tweede met 43 voor en verloor toen haar service en de set met 64. Laat in de avond werd pas aan de dubbelspelen begonnen, dte alle we gens de snel invallende duisternis moesten worden gestaakt. De uitslagen lulden: Kwartfinales herenenkelspel: Van Swol —Karamoy 4—6 6—3 7—5 4—6 2—3 (af gebroken); Krijt versl. Adama van Schel tema 6—3 6—1 6—2; Wilton versl. Holst 0—0 6—1 10—8; Dehnert versl. van Meegeren 6—4 1—6 6—3 60. Kwartfinales damesenkelspel: Mej Mullemeister versl. mej. Tekelenburg 06 8—6 6—4; Mevr. Scholten versl. mevr. Koopmans 36 64 61; Mevr. Peters versl. mej. Rolin Couquerque 4—8 6—2 31 (opgegeven); Mej. F. ten Bosch versl. mej. van de Torre 63 36 61. Gemengd dubbelspel halve finale: Me vrouw Roos en Dehnert tegen mevr. Scholten en Holst 4—6 3—0 (afgebroken); Mej. F. ten Bosch en mr. Wilton tegen mevr. van de Storm—Hermsen en Krijt 9—9 (afgebr.) Het bestuur van de Trekvogels deelt ons mede bij nader onderzoek van de schorsing van Slijkhuis tot de slotsom te zijn gekomen dat de KNAU de re glementen zodanig heeft toegepast dat de schorsing onrechtmatig moet wor den geacht. Het bestuur wenst zich dan ook niet neer te leggen by de naar zijn opvatting door de KNAU be gane reglementaire fout. In een brief van de KNAU voert het. mede namens Slijkhuis, aan dat krach tens het huishoudelijk reglement Slijk huis in de gelegenheid had moeten worden gesteld zich te verdedigen. Daar dit niet is gebeurd acht het be stuur van de Trekvogels zich gerech tigd hem od te stellen, zolang door het Uniebestuur geen besluit tot schorsing is genomen nadat hij in staat is gesteld zich te verdedigen. Het bestuur van de Trekvogels ver klaart verder besloten te hebben Slijkhuis in zijn PH beker-ploeg te handhaven en stelt de KNAU voor el ke belemmering in deze aansprakelijk. Tenslotte deelt het in ziin brief mede zich tot de commissie van beroep te zullen wenden op grond van het feit „dat het Uniebestuur getracht heeft de naam schorsing te geven aan een be sluit dat krachtens art. 147 lid 4 HHR geen schorsing kan inhouden". Voor de centrale training van de Nederlandse elftalclub, welke Dinsdag avond 25 Aug. a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam begint, heeft de Keuzecommissie van de K.N.V.B. de volgende spelers (in alfabetische volg orde) uitgenodigd: A. Bak (Excelsior), M. A. Bennaars (Dosko), M vau Beur den (BW), L. Biesbrouck (RCH), W. Bleyenburg (Rigtersbleek), C. J. Cools (RBC), J. J. Dahrs (Blauw Wit), A. van Ede (Sparta), J. van der Hoek (Feijenoord), J. Klaassens (VVV), P. van der Kuil (VSV), H. Lagerwaard (Excelsior), W. Landman (Sparta), C. Luiten (DOS), P. Meyers (NEC), J. B. Odenthal (Haarlem), L. J. O. Over- beeke (Dosko), W. Schmidt (Eindho ven), J. van Schijndel (SVV), L. Stei ger (PSV), F. Tebak (Eindhoven), M. Terlouw (Sparta) en M. van Owerden (Feijenoord De Keuzecommissie deelt mede dat de mogelijkheid blijft bestaan dat als nog spelers zullen worden uitgekozen om de training te volgen indien zij daartoe aanleiding vindt. (Van een speciale verslaggever) ^URICH, Vrijdagavond. Kees Pel- lenaars, die weliswaar heeft gewei gerd de leiding van de Nederlandse ploeg voot de wereldkampioenschap pen op de weg op zich te nemen, ia tocih met hart en ziel bij het komende evenement. Vanavond spraken wjj hem op een receptie in het St. Gotthard- hotel en toen deelde hij ons mede, dat hy op uitnodiging van de direc teur van de Oerlikon-baan in Zilrich, de heer Keiler, de wereldkampioen schappen zal bUwoncn. Begin volgen de week gaat Pellenaars zelfs naar Italië om daar het beste materiaal voor de Nederlandse beroepsrenners, die aan de wedstrijd in Lugano deelne men, te verkrijgen. Hy heeft reeds voor banden, kettingen en wielen ge zorgd. Het gerucht als zouden in Nederland personen rondlopen met plannen om een afzonderlijke rennersbond op te richten en aansluiting te verkrijgen by de U.C.I., was nog niet tot hem doorgedrongen. Hij vond dergelijke plannen evenwel onverstandig. Over onverstandig gesprokén. De heer Keiler vertelde ons, dat hij de U.C.I. heeft geadviseerd ten hoogste zes stayers in de baan te laten. De U.C.I. heeft zich hiervan niets aange trokken, met als gevolg, dat er zowel in de tweede manche als in de finale zeven stayers zullen rondsuizen, het geen de heer Keiler onverantwoord acht. Hij heeft hiertegen geprotesteerd, maar het protest zal wel geen uitwer king hebben. „Dat hebben protesten nooit", brom de Piet Moeskops, die de reis naar Zürich heeft gemaakt om eens te kij ken wat de jongere generatie aan sprinterskwalitelten oplevert. De derde party om het wereldkam pioenschap dames tussen Ludmilla Ru- denko en Elizaveta Bykova, die afge broken was in een voor Rudenko ver loren stand, is niet hervat maar door de wereldkampioene gewonnen gege ven. Rudenko leidt thans met 2—1. De Duitse athlete Ulla Jurewitz is er te Boedapest in geslaagd het wereld record op de 880 yards dames te ver beteren door een tqd van 2 min. 12.6 sec. te noteren. Het oude record be droeg 2 min. 14.5 sec. en stond sinds 14 September 1952 (Londen) op naam van Valerie Ball (G.B.) Een waterpoloploeg, bestaande uit oud-internationals o.a. de oud-aanvoer der van het Nederlandse zevental, Cor Braasem heeft gistermiddag in het Goffertbad met 72 gewonnen van een combinatie van spelers van het Ne derlands jeugdzevental en reserves van verschillende buitenlandse ploegen. Met rust was de stand 41 voor de oud internationals. Het stoffelijk overschot van de 23- jarige Miriam T., die Maandagochtend in de duinen tussen Castricum en Bak- kum door haar vriend werd doodge schoten, is gistermiddag onder grote belangstelling te Westerveld gecre meerd. De sobere plechtigheid, waarby op verzoek van de vader, de heer F. G. T, uit Amsterdam, een leidende figuur in de Nederlandse blindenwereld, niet gesproken werd, werd bügewoond door familieleden, vrienden en kennissen, onder wie zich vele blinden bevonden. In de aula las de blinde ds. J. Wit, predikant van de Waalse gemeente te Nijmegen en penningmeester van de Nederlandse Blindenraad, uit Braille schrift twee vertaalde gedichten van Rainer Maria Rilke voor. De met bloe men bedekte kist daalde onder orgel spel. Ook namens de familieleden dankte de vader tot slot voor de be langstelling. Prinses Beatrix en Prinses Irene zijn gisteren uit Cape Cod te Ottawa, de Canadese hoofdstad, aangekomen, waar zij een week zullen blyven. De Prinsessen zullen in Ottawa loge ren bij de Canadese chef van Ivt pro tocol, Feaver, met wiens gezin zij ook de vacantie op Cape Cod doorbrachten.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5