Landbouwschool te Julianadorp feestelijk geopend K.S.K.-winkeliers organiseren aantrekkelijk Verkoopfeest Jimmy Brown en de Oranjehemden Werktuigbouw'van Rijkswerf ontving nieuwe chef Wethouder Van Loo verrichtte laatste ambtelijke opdracht Marktdag op 8 en 9 September BREGMAN Onderwij sinstelling met klinkende naam Begin van brand in de Schagenstraat IN HET KORT PINDABRANDERU Raad van Texel komt Dinsdag bijeen Plannen voor twaalf nieuwe woningen Vierde voedingpunt van electriciteit Belangrijke dag voor plattelandsbevolking rZegenkleding-atfie Lichte schade aan twee personenauto's Staats-examen nuttige handwerken Joop de Knegt in Tivoli TUSSEN HAAKS EN KUITJE Personeel is sedert 1946 verdubbeld Hartelijk afscheid van overste De Bruijn Lily Bouwmeester komt voordragen Twee weken vertier in de binnenstad Vrolijkheid, prijsvraag en wedstrijden Jeugd-drumband bracht bezoek aan Den Helder POLDERWEG Texel Zijpe Er komt waterleiding in de Belkmerweg Scheepvaartberichten BESOMMINGEN IJMUÏDEN |)OOR HET DOORKNIPPEN van een wit-zijden lint opende wethouder L. F. van Loo gistermiddag omstreeks vier uur de toegang tot de nieuwe Lagere Landbouwschool, die op enige afstand van de Lange Vliet, recht tegenover de Nederlands Hervormde kerk te Julianadorp, is verrezen. Een groot aantal genodigden liet zich even later rondleiden door het fraaie gebouw, dat voor het plattelandsgedeelte der gemeente een belangrijke aanwinst betekent. Ongetwijfeld zal het de Julianador- pers tot grote voldoening stemmen, dat nu ook het agrarische deel van de Helderse bevolking de vruchten plukt van de bouwactiviteit, die in onze gemeente wordt ontplooid. De heer Van Loo, die jarenlang voor de Landbouwschool heeft geijverd, mocht het genoegen smaken, zelf de opening van het nieuwe gebouw te verrichten als een waardig besluit van een respectabele loopbaan in dienst der gemeenschap. DE feitelijke opening werd vooraf gegaan door een bijeenkomst in café „Prins Hendrik", waar burgemeester mr G. D. Rehorst de vele genodigden namens het gemeentebestuur verwel komde. Na te hebben verteld, dat de school onder architectuur van de heer J. J. van der Leek werd gebouwd door de Helderse aannemersfirma Minneboo en Walboom, gaf de burgemeester het woord aan wethouder Van Loo. Deze verzuimde niet, het werk in de herinnering te roepen, dat zijn voor ganger, wijlen wethouder De Roer, voor het landbouwonderwijs in Den Helder heeft gedaan. Eerst in 1946 kreeg Julianadorp een gemeentelijke Lagere Landbouwschool, die zich ón der de bekwame leiding van de heer J. Henderikx een uitstekende naam heeft verworven. Wethouder Van Loo betreurde het evenwel, dat verhou dingsgewijs zo weinig landarbeiders- zoons de school bezoeken. Ook voor een jongen, die niet voor het zelfstan dig leiden van een boerenbedrijf is be stemd, is het volgen van landbouw onderwijs van grote waarde. Menige geëmigreerde boerenknecht plukt in zijn tweede vaderland de vruchten van hetgeen hij op de landbouwschool heeft geleerd. Met de wens, dat deze onderwijsinrichting in het fraaie nieu we gebouw een bloeiende toekomst te gemoet mocht gaan, verklaarde de wethouder de school voor geopend. Na het bezichtigen van het nieuwe gebouw, dat twee ruime leslokalen en. nen keurig laboratorium rijk is ëi> van een moderne inventaris Werd vóórzien, kwam' het gezelschap weer in café „Prins Hendrik" bijeen. School eist vertrouwen TVE gemeenten Den Helder en Voorst zijn de enige, die het beheer over een landbouwschool voeren. Alle an dere landbouwscholen behoren toe aan particuliere organisaties. „Wij achten de band tussen deze scholen en de landbouworganisaties van groot belang", aldus ir Van Vliet, directeur van het Landbouwonderwijs in Nederland. Toch heeft hij de minis ter kunnen adviseren, deze nieuwe school aan het gemeentebestuur van Den Helder toe te wijzen, niet in de laatste plaats omdat wethouder Van Loo de belangen van toet landbouw onderwijs in deze gemeente met min stens evenveel klem als een „rasechte agrariër" heeft bepleit. De loco-burgemeester van Anna- Paulowna, mr H. Jonker Hzn., die mede het woord voerde namens bur gemeester Correljé van Callantsoog, was verheugd over het totstandkomen van de nieuwe landbouwschool. Nu het vrijwel zeker is, dat Anna-Paulowna binnen afzienbare tijd een Lagere Tuin bouwschool krijgt, kunnen Den Helder en Anna-Paulowna elkaar aanvullen. Ook de Rijkslandbouwconsulent te Schagen, ir Rinsema, sprak met waar dering over de grote belangstelling, die het Helderse gemeentebestuur voor het landbouwonderwijs demonstreert. Hij betrok de commissie van toezicht en het hoofd der school in zijn gelukwen sen, Namens deze commissie werd het woord gevoerd door de toeren P. J. Waiboer en K. Hoornsman. De gevoe lens van de leerlingen werden vertolkt door de heer S. J. Vethman, voorzitter van de leerlingenvereniging, de oud- Service-Station voor DEN HELDER Spoorstraat 50 Tel. 3102 (Advertentie lng. Med.) leerlingen vonden hun woordvoerder in de heer G. van der Vlies, die met belangstelling de resultaten van de proefvelden wilde afwachten. Voorts werden nog gelukwensen uit gesproken door de heren P. Schoep, voorzitter van de Nederlandse Chris telijke Landarbeidersbond, afdeling Ju lianadorp, G. Vergaai.i, voorzitter van de coöperatieve bedrijfsvereniging „Het Noorden", en H. Walboom, na mens de aannemersfirma en de onder aannemers. De heer Vergaaij bood na mens de besturen van de bedrijfsver eniging, de zuivelfabriek en de boeren leenbank een welvoorziene kast met schoolbehoeften aan. Als laatste sprak het hoofd van de Lagere Landbouwschool, de heer J. Henderikx, die zich bijzonder ingeno men toonde met de nieuwe omgeving, waarin toij voortaan les zal kunnen geven. De bijeenkomst werd toen door burgemeester Rehorst gesloten. Gistermorgen om half twaalf kwa men in de Spoorstraat twee auto's licht met elkaar in botsing. De be stuurder W. M. uit Den Helder had met zijn wager. geparkeerd gestaan en wilde wegrijden, toen achter hem een personenauto naderde, bestuurd door E. .1, S. uit Amsterdam. Deze zou de plaats inremen van eerstgenoemd voertuig. M. had evenwel niet vol doende" opgelet en reed even achter uit in plaats van vooruit, waardoor hij tegen S. botste. Beide wagens kregen geringe schade. Voor het staatsexamen nuttige hand werken, akte K., zijn te Amsterdam geslaagd de dames N. Agter en T. Bays uit Den Burg, G. Bakker, E. Steyn en T. Westerhof uit Wieringen, en C. Beukema, G. Bronder, N. de Groot, J. Horst, L. Kruif, A. Moen, T. Schellinger, R. Sjoerdsma en J. Verhage uit Den Helder. Alle dames zijn leerlingen van de neutraal-bijzondere Kweekschool voor onderwijzers(essen) te Den Helder. Vijf candidaten werden afgewezen. Tivoli brengt op Donderdag 3 Sep tember onder de titel „Stralende ster ren" een programma, waaraan onder andere wordt medegewerkt door ue LSK-korporaal Joop de Knegt, die nog enige tijd in Den Helder in dienst vertoefde en hier wel vele vrienden zal hebben. Andere medewerkenden zijn Micke Telkamp, Tobi Rix, Gerard van Krevelen, Dick Harris, Roland Wagter en de Chico's. Hr. Ms. fregat „Dubois" heeft gisteren de Werf verlaten en weer ligplaats genomen in de Buitenhaven. Zij zal binnenkort in Korea Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" gaan af lossen. Daartoe wordt de bodem thans in gereedheid gebracht. Het is morgen hoog water om 9.55 en 22.35 uur, en laag water om 4.05 en 16.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,0 graden Celsius. 72 Piet Potlood was de eerste die na Jimmy's verrassende mededeling over het Italiaanse aanbod, dat Jackie had gekregen, in staat was zijn ge dachten onder woorden te brengen. Meneer Bikkebakker zat nog steeds naar adem te happen zo was hij ge schrokken. „Kijk 's Jimmy", zei Piet Potlood, „dit aanbod is natuurlijk zeer, zéér verleidelijk. Je zoon is, als hij dit accepteert een gefortuneerd man. Vijf honderdduizend gulden! Dat is geen appelepap. Ik begrijp niet, dat een voetballer zoveel waarde kan ver tegenwoordigen, maar goed, de heren bieden het aan en dat zal heus wel in orde zijnMaar aan de andere kant is Jackie nog wel erg jong om deel te nemen aan dat prof-voetbal, waarbij het, naar ik gelezer heb, nog al rauw toe gaat. Ik weet niet, of het nu we verstandig is Jackie in zo'n prof-elftal te laten spelen". Jimmy knikte. „Daar ben ik het natuurlijk wel mee eens, Piet", antwoordde hij, „maar aan de andere kant is Jackie zo razendsnel, dat hij nooit met een tegenstander in botsing behoeft te komen, als hij dat niet wil. Voor de lichamelijke ge varen ben ik niet zo bang, wel voor de zedelijke gevaren. Hij is namelijk veel te jong om over zoveel geld te beschikken. Maar ook daar is een mouw aan te passen, want ik zou dat geld voorlopig voor hem kunnen be heren". Nu was het weer Piet Potlood die knikte. „Ik moet toegeven", zei hij, „dat ik wel begrijp, dat het aanbod jou wel aanlokt". Toen keerde meneer Potlood zich tot meneer Bikkebakker. „Wat denkt u er van, meneer Bikke bakker?" vroeg hij. „U hebt van voet balzaken veel meer verstand dan ik." De voorzitter van de B.ggers zag nog steeds zeer bleek. Hij wilde iets zeg gen, maar hij kon niet. De zenuwen waren hem blijkbaar op de stembanden geslagen. De brave man zag er meer dan beklagenswaardig uit. Het personeel van de afdeling „Werktuigbouw" der Rijkswerf heeft gister morgen afscheid genomen van de kapitein-luitenant ter zee van de techni sche dienst R. de Bruijn, die zijn functie als chef van deze afdeling overdroeg aan de kapitein-luitenant ter zee van de technische dienst W. Beets. Ter ge legenheid van deze overdracht gaf de scheidende chef een terugblik op de snelle groei van de afdeling, die met een grote fabriek kan worden vergele ken. Het personeel is sedert 1946 verdubbeld. Het waardering sprak overste De Bruijn over de sfeer in de afdeling. Hij roemde de prettige samenwerking tus sen de leiding en het personeel en voelde het als een onderscheiding, ge durende ruim twee jaar de leiding van „Werktuigbouw" te hebben gehad. Overste Beets vond het in zekere zin gemakkelijk, in een „gespreid bed" te komen, maar zag anderzijds de moei lijkheid. dat onder zijn voorganger bepaalde verhoudingen waren gescha pen, die uiteraard een zekere aanpas sing vergen. De* nieuwe chef sprak de wens uit, dat hij spoedig hetzelfde ver trouwen zal mogen genieten als zijn voorganger. Zoveel als in zijn vermo- geri MgL zal hij ds.betac.gcr. i&tlL jhet personeel aan het .bedrijfsbelang trachten, te koppelen. De overste riep hiertoe aller medewerking in. Namens het gehele personeel van de afdeling „Werktuigbouw" voerde toen de heer W. de Boer het woord. Het stemde hem tot grote voldoening, dat een uitstekende harmonie heeft be staan tussen overste De Bruijn en de organisaties. De scheidende chef heeft altijd een open oog getoond voor de wensen, die in de werkplaats leefden Als aandenken bood hij overste De Gistermiddag om even drie uur werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand bij de familie E. in de Schagenstraat. Toen zij arriveerde, bleek, dat de bewoners de vlammen zelf al hadden kunnen blussen. Er werd wat materiële schade aangericht. De oorzaak van het brandje was een gasslangetje, dat niet meer aan de eisen voldeed. £en „Verkoopfeest",, zoals dat momenteel door de winkeliersvereniging K.S.K. wordt voorbereid, heeft Den Helder nog niet gekend, hoewel de vorige acties op dit gebied er toch ook mochten zijn. Het belooft dit maal, van Maandag 31 Augustus tot en met Zaterdag 12 September, een bijzonder groot genoegen te worden in het centrum te wandelen en te winkelen. Er wordt niet alleen gezorgd voor het „voordelig koopjes halen", nee, er is een volledig programma samengesteld in samen werking met een aantal verenigingen dat veertien dagen verlier in houdt en de Nieuwediepers en de mensen van buiten attractie na attractie voorschotelt. Ofschoon een speciale K.S.K.-feestkrant, die in extenso heel het grootse gebeuren aan Nieuwediep en omgeving zal Onder auspiciën van de „Internatio- voorleggen, in verspreiding is, menen wij er goed aan te doen, reeds m CViniif Dnn/liin+irinc" T.iltr T?m 1 \xr- - - -> ,i me1esSterVapPr0DonderdSagZaiOLS1eypterb^r ^ts over deze belangwekkende winkelactie te vertellen. in. .(Casino' een voordrachtavond ver zorgen, welke geheel in het humoristi sche genre wordt gehouden. Lily Bouwmeester is onder andere bekend door creaties in toneelstukken als „De kinderen var Eduard", „Vuile huiden" en „Het hemelbed", en in films ais „Pygmalion", „Vadertje Langbeen" en „Ergens in Nederland". Ten raadhuize wordt vanmiddag om vier uur afscheid genomen van wethouder L F. v?n Loo Sr. In het Tivoli-Theater wordt van avond een voorstelling gegeven van „Always in my heart". De sociale werkster van de Ge zinszorg Ned. Herv. gemeente houdt spreekuur op alle werkdagen (uitge zonderd Maandag) van negen tot tien uur 's morgens, en bovendien op Dins dag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur; 2c Vroonstraat 8, telefoon 2469. Aan de modevakschool „Mova", le Vroonstraat, zijn geslaagd de dames R. van der Aa uit Anna Paulowna, De Waard-Bopkens uit Alkmaar en N. Deurloo uit Den Helder. Het is aardig, dat de opening van het Verkoopfeest samenvalt met de zomer- zangavond, welke Maandag door de Helderse Gemeenschap in het Juliana- park wordt georganiseerd. Voordat het concert, waaraan vele koren en muziek korpsen medewerken, begint, zal de burgemeester van Den Helder, mr G. D. Rehorst, een toespraak houden en het Verkoopfeest openen. Dit geschiedt om half negen. Alvorens het programma verder uit de doeken te doen, merken wij op dat het enigermate de bedoeling benadert van het zomerfeest, zoals dat wellicht volgend jaar door de Helderse Gemeen schap wordt gedacht. De KSK heeft nu althans een middenweg gevonden, dunkt ons. Op Woensdagavond 2 Sep tember is er een mars door de stad (waaraan medewerken het Stedelijk Muziekkorps, het Fanfarecorps en Win- nubst). die leidt naar het Rialto-terrein, waar om ongeveer negen uur een tap toe zal worden uitgevoerd. Op Vrijdag 4 September om acht uur 's avonds worden in de Koningstraat, op het gedeelte tussen Koningdwars straat en Spoorstraat behendigheids wedstrijden voor bromfietsers gehou den, welke worden georganiseerd door de Algemene Bromfietsclub „Den Hel der". Een ieder kan hieraan meedoen. Op Zaterdagavond 5 September biedt de KSK het optreden van de „Edel- weisskapel", met daaraan verbonden de wedstrijd „Wie is de beste jodelzan- ger(es) in de kop van Noord-Holland?" Waarschijnlijk wordt op deze dag door de Speeltuinvereniging Den Helder een kinder-corso georganiseerd. Hiervoor stelt de KSK, evenals voor de andere wedstrijden, fraaie prijzen beschikbaar. Van 8 tot 12 September staan op enkele plaatsen in het centrum draai molens opgesteld, die vanzelfsprekend de stemming nog zullen verhogen. Op Dinsdag 8 en Woensdag 9 September, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, is er KSK-markt in de drie hoofdstra ten van de binnenstad. Hierbij zij op gemerkt, dat aan het Verkoopfeest ook een aantal winkeliers, die niet ln de KSK zijn gevestigd, zullen deelnemen. Op de eerste dag treedt 's avonds nog maals de „Edelweisskapel" voor het voetlicht, en op de avond van de tweede dag kan men op het Rialto-terrein gaan luisteren en kijken naar de drum band van de Nederlandse Padvinders Vereniging, afdeling Alkmaar. Op Vrijdag 11 September wordt „Cocktail en confetti" geboden. Aan dit programma is een wedstrijd (ook al weer met prachtige prijzen) verbon den voor amateurs, zoals zangers, goo chelaars moppentappers, kleine ensem bles en wat dies meer zij. Het motto is: „Wie is de beste artist?" En dit was dan een summier ovei- zicht van het vele, dat gedurende veertien dagen de aandacht zal vragen, zij het buiten een aantal attracties, waaraan een ieder waardevolle prijzen kan verdienen. Wij noemen in de eerste plaats de feestprijsvraag, die in de KSK-krant staat afgedrukt en van de lezers de uiterste oplettendheid en vin dingrijkheid vraagt. Want men dient uit een stukje verborgen getallen op te diepen en deze op te tellen tot een be drag. Daarnaast moet in ten hoogste vijf en twintig woorden zo origineel mogelijk antwoord worden gegeven op de vraag: „Waarom koopt u graag in de KSK?" Aan de achterzijde van het prijsvraag- formulier moet de deelnemer vijf en twintig KSK-verkoopfeest-bonnen plak ken. Deze bonnen worden door de deelnemende winkeliers verstrekt bjj elke gulden die men tijdens de actie besteedt. De winnaar van de prijsvraag- krijgt een slaapkamer-ameublement. De bonnen hebben evenwel nóg een doel. Zij geven namelijk in de draaimolen recht op vijftig procent reductie, zodat de kinderen voor vijf cent kunnen draaien. De winkeliers zijn natuurlijk al druk bezig, het één en ander zo goed moge lijk voor te bereiden. Speciale aandacht besteden zij aan hun étalages, die des avonds vanzelfsprekend verlicht zijn. Gewoonlijk zien die étalages cr al tip top uit„ doch nu wordt er, in verband met een étalage-wedstrijd, nog extra zorg aan besteed. Ook daarvoor zijn prijzen beschikbaar gesteld. En het behoeft geen betoog, dat de winkelier zelf ook wel eens een prijs in de wacht mag slepen. Bruiin een vulpen, een „clippertas" en een kistje sigaren aan. Mevrouw De Bruijn en haar dochter ontvingen bloe men. Na een dankwoord van overste De Bruijn zegde de heer De Boer de nieuwe chef alle medewerking van het personeel toe. De drumband van de jeugdverkeers- brigade te Kampen knapen in zwart uniform met wit petje die giste ren een bezoek bracht aan onze stad, is de gast geweest van de Koninklijke Marine. De jongelui gaven in ruil voor een genoeglijke en leerzame excursie pittige muziek. (Advertentie, lng. Med.i Op Dinsdag 1 September om half drie komt de gemeenteraad van Texel bijeen. In deze vergadering zullen de nieuwe raadsleden worden beëdigd en de wethouders benoemd. De agenda vermeldt een zestiental punten, waaronder het van toepassing verklaren der algemene salarisverho ging op het personeel der gemeente Texel, ingaande 1 Januari 1953. B. en W. van Texel adviseren de raad, een hoeveelheid grond te Den Burg, gelegen in het plan Zuid, tegen f 15.134,25 in het totaal, in eigendom over te dragen aan de Woningbouw- ver. „Texel", onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht ten laste van de vereniging zullen komen en dat vóór 1 September 1955 op het terrein twaalf woningwetwoningen zullen worden gebouv/d. De Woningbouw vereniging, die dus het plan heeft twaalf huizen te bouwen, zal dan een grcmdvoorschot worden verleend van f 16.500 en een bouwvoorschot van f 144.000. Eén en ander uiteraard on der bepaalde voorwaarden. De directeur van de N.V. Texelse Electriciteitsmaatschappij acht het ge wenst, dat in het Z.W.-doel van Den Burg een vierde voedingpunt wordt opgericht. Het verbruik neemt in Den Burg toe door nieuwbouw Plan Zuid in het najaar volgt aansluiting van het rusthuis aan de dr Thijssestraat, en er zijn plannen voor een tweede rusthuis aan de Molenstraat; verder uitbreiding van een maalderij en van de Landbouwhuishoudschool. B en W. van Texel stellen nu voor, de afgevaardigde van de raad naar de algemene vergadering van aandeel houders van genoemde N.V. opdracht te geven, te stemmen vóór het ver lenen van machtiging aan de directeur tot het stichten van een 150 kVa trans formator in de Warmoesstraat en het aangaan van een geldlening van ten hoogste f 25.000. Na een onderzoek is gebleken, dat de nog van waterleiding verstoken percelen in de Belkmerweg tussen Schagerweg en Sint Maartensweg op het buizennet van het PWN kunnen worden aangesloten. De uitbreiding zal tot stand kunnen worden gebracht met toepassing van de z.g. „Niet Rendabele Uitbreidings-regeling"; gemeente en provincie zullen dan medewerking moeten verlenen door het geven van een jaarlijkse bijdrage. Abbedijk, 25-8 te Baltimore Akkrum- dijk, 26-8 14 uur te R'dam verwacht Alchiba, 25-8 van Paranagua naar R'dam Almdijk, pass. 26-8 4.30 uur Vllssingen naar Havana Arkeldijk, 31-8 te Le Havre verwacht Ayerdijk, 25-8 te New York Atbireo, pass. 25-8 St Pauls Rocks naar Las Palmas Aldabi, 25-8 van Buenos Aires naar Montevideo Alkaid, 25-8 van R'dam naar Recife Alpherat, 25-8 rede Ilheos Amor, 25-8 van Malta naar Patras Arendsdijk, 25-8 van Trinidad naar Rio de Janeiro Al- deramin, 25-8 van Aden naar Karachi Alnati, 25-8 220 mijl zuid-zuidwest van Ouessant naar Antwerpen Amsteltoren, 26-8 te Port Elizabeth Amstelveen, 24-8 te Philadelphia Arendskerk, pass. 25-8 Kaap St Vincent naar Bilbao Arladne, 24-8 te Carthagena Bloem fontein, 25-8 350 mijl zuid ten westen van Teneriffe naar Teneriffe Boissevain, 26-8 te Kaapstad Bonaire. 25-8 te A'- dam Caltex Delft (t), pass. 25-8 Oost punt Kreta naar Sidon Caltex Leiden (t), pass. 25-8 zuidoostelijk punt van Kre ta naar R'dam Caltex Utrecht (t), 26-8 te R'dam Cirrus (weerschip), 25-8 van R'dam station naar Atlantische Oceaan Drente, 25-8. van Port Swettenham naar Penang Duivendijk, 25-8 van Londen naar Hamburg Farmsum, 25-8 van Aden naar Port Said Gaasterland, pass. 25-8 Kanarische Eilanden naar Recife roote Beer, 29-8 van Montreal te R' dam verwacht Gaasterkerk, pass. 26-8 8.15 uur Vlissingen naar R'dam Gooi land, 26-8 te Rio de Janeiro Gouwe, 25-8 van Monrovia naar Port Gentil Hersilia, 16-8 te R'dam Hestla, 26-8 te R'dam Heelsum, 26-8 te Bremen Heemskerk, 25-8 van Suez naar Port Sudan Indrapoera, 26-8 van Genua naar R'dam Jagersfontein, 25-8 van Antwer pen te A'dam Japara (KRL), 26-8 ta Makassar Johan van Oldenbarnevelt, 26-8 302 mijl zuid-zuidoost van Ceylon naar Suez Karlmun, 28-8 v.m. te Be- lawan verwacht Kertosono, 24-8 te Cal- cutta Kota Agoeng, 25-8 te Marseille Laagkerk, 26-8 te R'dam Lacrtcs, 26-8 van Port Said naar Marseille LIssekerk, 25-8 van A'dam naar Basrah Luclta, 28-8 v.m. te R'dam verwacht Laurens- kerk, 26-8 te Suez Langkoeas, pass. 25-8 Finisterre naar Port Said Marie- kerk, 25-8 te Tanga Meerkerk, 25-8 van Aden naar Suez Molenkerk, 25-8 van Port Sudan naar Suez Nleuw- Amstcrdam, 25-8 van Le Havre naar R' dam Nieuw-Holland, 25-8 van Makas sar naar Balik Papan Noordam, 25-8 620 mijl noord-noordoost van Florcs naar New York Omala (t), 25-8 van Brako naar Istanbul Oranjestad, 25-8 van Plymouth naar Antwerpen Ovula, 25-8 te R'dam Parkhaven, 25-8 van Recife naar St Vincent Poscidon, 26-8 te Cu- ragao Prins Alcxander, 25-8 van Ham burg te R'dam Phrontis, 24-8 van Sin gapore naar Tandjong Priok Pygma lion, 26-8 te A'dam Raki, pass. 25-8 Finisterre naar Port Said Ridderkerk, 25-8 te Lorenzo Marquez Rondo, 23-8 te Singapore Rijnland, 24-8 van Buenos Aires naar Montevideo Rotula (t), 25-8 te Istanbul Salawati, 26-8 v. Suez naar Dubai Scherpendrecht, 25-8 te Trinidad Schie, pass. 25-8 Kaap St Vincent naar Granton Tawali, 26-8 van Genua naar Bilbao Telamon, 25-8 Crooked Eil. ge- pass. naar Baltimore Tiba, 25-8 van R' dam naar Santos Utrecht, 25-8 te Cal- cutta Vccndam, 25-8 .520 mijl oost van Kaap Race naar Southampton Water man, 25-8 van R'dam naar Wellington Wcsterdam, 25-8 320 mijl zuidoost van Kaap Race naar R'dam Willem Ruys, 26-8 te Port Said Willemstad, 25-8 van Aruba naar Port Limon Zeeland (KRL), 26-8 te Padang. De besommingen van Woensdag zijn: Ro 15 „Antje" 13.620; IJm 73 „Hoop' 8060; 2 trawlers met 49.780; Kw 76 9040; E 128 2657; Tx 63 3450. To tale aanvoer 6190 kisten. De prijzen zijn, per 1 kg: heilbot 3.30—3, gr. tong 4.40—4.10, grm. tong 2.22—1.86, kim. tong 1.94—1.70; kl. tong I 1.60—1.46, kl. tong II 1.221.10, tarbot I 2.702.30, zalm 10. Prijzen per 50 kg: tarbot IV 43, tongschar 60, kl. schol I 42—37, kl. schol II 4117; v. haring 2211, ma kreel 14.5011.50, gr. schelvis 6650, grm. schelvis 49—43, kim. schelvis 45— 42, kl. schelvis I 46—39, II 33—13, wij ting 30.5016, gr. gul 4742, midd. gul 3432, kl. gul 2012. Prijzen per 125 kg; gr. kabeljauw 232—102. gr. kool vis zw. 74.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2