Benoeming wethouders volgens aanvaarde candidatuur Jimmy Bwwn cn Pyrotechnische Werkplaatsen önder nieuwe leiding Vice-admiraal Fredrik Stam in Den Haag overleden Crediet van f 2.500.000 voor watervoorziening verleend Ook raadscommissies samengesteld Commandant Tromp in de oorlog IN HET KORT Gemeenteraad Den Helder r Milltoenen dames Kapt-luit. ter zee F. van den Blink directeur van munitiefabriek Drager van zeer vele onderscheidingen Vanavond taptoe in KSK- verkoopfeest WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1953 QEHEEL overeenkomstig de verwachtingen heeft de eerste vergadering van de Helderse gemeenteraad in de nieuwe zittingsperiode geen op merkelijke gebeurtenissen te zien gegeven. Dank zij de omstandigheid, dat de vier fracties reeds van te voren overeenstemming hadden bereikt over de wethouderscandidatuur, alsmede over de samenstelling van de raadscommissies, konden deze overigens belangrijke agendapunten zonder spectaculair vertoon worden afgewerkt. Het resultaat was dus, dat de vooralsnog leeg gebleven wethouderszetels werden bezet door de beren P. S. van der Vaart (P.v.d.A.), J. J. Landman (P.v.d.A.), P. Th. Luijckx (K.V.P.) en mr J. Mulder (Prot.-Chr.). De heer Landman werd belast met het beheer over de portefeuille van Onderwijs en Visserij- aangelegenheden. De andere wethouders keerden terug in bet bun be kende domein. TJE VOORZITTER, burgemeester mr. G. D. Rehorst, stelde na de opening waarin werd medegedeeld dat de heer K. Hoornsman (P. v. d. A.) niet aanwezig kon zijn de installatie van de zeven-en-twintig raadsleden aan de orde. De vereiste eden en beloften wer den afgelegd, waarna de wethouders benoeming in behandeling kwam. Hoe wel deze zaak reeds in kannen en krui ken was, gingen aan de verkiezing nog vrij uitvoerige redevoeringen namens elk der vier fracties vooraf. Burgemeester Rehorst had reeds in het algemeen gewezen op de verant woordelijke taak, die de nu geïnstal leerde raad op zich heeft genomen. De gemeente groeit en zal in deze zittings periode, die vermoedelijk vijf jaar zal duren, de vijftigduizend inwoners dicht benaderen. De raad zal zich dus bezig moeten houden met een omvangrijk woningbouwprogramma en daarmee samenhangende plannen inzake scho len en openbare gebouwen. De burge meester sprak de wens uit, dat de sa menwerking in de nieuwe raad even aangenaam zou zijn als in de „raad van drie-en-twintig". Terugblik. MAMENS de fractie van de P. v. d. A. .riep de heer P. S. van der Vaart de gemeenteraadsverkiezingen in de her innering terug, om daaruit conclusies te trekken ten aanzien van de verhou dingen in de nieuwe raad. Met voldoe ning stelde de heer Van der Vaart vast, dat door het niet meer vertegenwoor digd zijn van de C. P. N. de verhou dingen zijn gezuiverd en de democratie is verstevigd. Spreker was verder ver heugd over het samengaan van A. R. en C. H„ waardoor naar zijn mening eveneens het algemeen belang wordt gediend. Na te hebben vastgesteld, dat de raadsleden weliswaar door bemid deling van politieke partijen werden gekozen, maar nu zuiver persoonlijk verantwoordelijk voor hun beslissingen zijn, zegde de heer Van der Vaart de volle medewerking van zijn fractie toe bij het maken van Den Helder tot „een goede woonstad met een nijvere bur gerij". De heer P. Th. Luijckx sloeg even aan op hetgeen de jieer Van der Vaart had gezegd over de K. V. P. in de ver kiezingen. Hij betwistte, dat het aantal „zwervende" Rooms-Katholieken (cir ca 17 .procent van de Helderse bevol king is R. K„ maar circa 14 procent heeft op de K. V. P. gestemd) veront rustend zou zijn. Het is veel groter ge weest. Het percentage „non-passan- ten" is vrij hoog, maar velen hunner blijken toch bij de verkiezingen hun keuze op de K. V. P. te bepalen. De heer Luijckx was het met de heer Van der Vaart eens. dat de rechten van de minderheden in de Helderse raad door de meerderheid volledig worden gerespecteerd. De woordvoerder van de Prot.-chr. fractie, mr. J. Mulder, leverde even eens commentaar op enkele opmer kingen van de heer Van der Vaart. Hij achtte het niet onwaarschijnlijk, dat het stemmencijfer van de P. v. d. A. was geflatteerd door de plaats van lijst 1 A op het stembiljet en door de naamsgelijkenis van de lijstaanvoer ders van 1 A (mevr. MulderBonke) en 2 (mr. J. Mulder). Naar aanleiding van critiek op de propagandaleuze „Protestants-christelijk, dus lijst 2" merkte mr. Mulder op, dat iedere po litieke organisatie als zodanig een le vensbeschouwelijke achtergrond moet hebben. Degenen, die op grond van hun protestants-christelijke levens overtuiging hun stem uitbrengen op een partij, die primair de dingen van uit de christelijke mens- en wereld beschouwing beziet, spreken daarmee niet uit, dat zij geen goede samenwer king met andersdenken wensen. De heer Mulder .bepleitte in de raad zulk een samenwerking, met handhaving van ieders persoonlijke verantwoorde lijkheid en zelfstandigheid. Tenslotte bracht de heer S. Prins nog namens de V. V. D. naar voren, dat de betrekkelijk geringe stemmen- meerderheid van de P. v. d. A. een (overigens rechtmatige, want de aan deze fractie wettelijk toekomende) in wezen te grote meerderheid in de raad heeft opgeleverd. Voorts deed de heer Prins uitkomen, dat allerlei verkla ringen van de verschuivingen in de stemmenaantallen een sterk specula tief karakter dragen. Het is mogelijk, dat de „afvalligen" van de C. P. N. op de P. v. d. A. hebben gestemd. Dat is zelfs waarschijnlijk, maar een verkie zingsuitslag wordt door zoveel facto ren beïnvloed dat het weinig zin heeft uit betrekkelijk geringe verschui vingen vergaande conclusies te trek ken. De benoemingen HE heer P. S. van der Vaart werd met algemene stemmen tot wet houder benoemd, evenals de heer J. J. Landman, die zijn benoeming aannam onder voorbehoud dat hij als Rijks ambtenaar nog toestemming van de Kroon moest vragen. Op de heer P. Th. Luijckx werden 24 stemmen uit gebracht (1 op mr. J. Mulder en 1 blanco), op mr J. Mulder 19 stemmen (7 blanco) zodat de vier candidaten allen verkozen werden. De commissies van bijstand werden als volgt samengesteld: Wederopbouw en stadsuitbreiding: C. Bakker, mevr. A. Mulder-Bonke, C. Ran, J .H. Keijzer en S. Prins. Water- en lichtbedrijven: H. Meijer, K. Hoornsman, J. P. Stoop, C. J. Eijl- ders en J. J. Kistemaker. Openbare werken: P. M. van der Woude, M. Groenendijk, K. Muije, J. H. Keijzer en C. Ran. Financiën: C. Bakker, H. Maarse, J. P. Stoop, H. van der Schoor en M. Blom. Sociale Zaken en Volksgezondheid: C. Sleenlage, J. Roinderman, J. Kik kert, W. de Boer en J. J. Kistemaker. Onderwijs; J. H. Smith, H .Th. Wee- nink, mr H. J. Knüwer, G. J. Eijlders en M. Blom. Algemene zaken: J. H. Smith, C. Steenlage, mr H. J. Knüwer, W. de Boer en S. Prins. Watervoorziening U'ET perste agendapunt, waarover de raad van gedachten te wisselen kreeg, noemde de lieer G. J. E\jlders een erfenis van de oude raad. Het ging nm het gevraagde crediet van f 2.500.000 voor het aanleggen van een nieuwe toevoerleiding van drink water van Bergen via de Stolpen naar Den Helder. De heer C. Ran (KVP) vond het een bijzonder hoge investering. Hij vroeg zich af, of het niet mogelijk was, een goedkopere oplossing te vinden in het betrekken van IJselmeerwater of het distilleren van zeewater. De heer J. J. Kistemaker (VVD) zag in het door hem toegejuichte plan een kans, om ook de onrendabele gebieden in de na- bnheid van de Zanddijk van waterlei ding te voorzien. De heer H. Meijer (P.v.d.A.) verwachtte, dat het buizen net in de stad nog wel voor kostbare voorzieningen in aanmerking zou ko men. Hij informeerde, of de waterle vering aan de etagewoningen nu ook verzekerd zou zijn. De heer G. J- Eijlders (Prot. Chr.) zeide er geen voorstander van te zijn, aan te dringen op een bijdrage van de zijde der Ma rine, die ongeveer een derde van het water afneemt. Hij prefereerde een alleenzeggenschap voor de gemeente. Als lid van de commissie van bijstand kon hij verklaren, dat men zich reeds over de suggesties van de heer Ran had beraden. Het IJselmeerwater is niet zoet genoeg en bevat tefveel chloor, terwijl het distilleren van zee water'nog veel kostbaarder zou zijn, "N 77. Het nieuws, dat een troep ver bitterde voetbalmaniakken in Don Haag alle ruiten van het bondsbureau had ingesmeten, werd in den lande slecht ontvangen. Men achtte dit een voorbeeld van verwerpelijke sportver- dwazing en dat de Haagse politie met de daders korte metten had gemaakt, werd alom goedgekeurd. Ook TlI™s Tuttolaar schreef er in de Wilgenwold- se Wapenbroeder een vlammend artikel over. maar hii kon toch niet nalaten dit artikel met deze zin te besluiten: „Hoe het ook zij, mijne heren van de win i wed- ïn het K.N.V B., deze teugelloze uitbarsting van de volkswoede is even onbe schaamd als schandelijk, maar gil dient te bedenken, dat hi.l( die zaait, zal storm oogsten.ue strijd NederlandBelgië, die Olympische stadion te Amsterdam werd gespeeld, leidde even de aan dacht van dit onverkwikkelijk inci dent af. maar het verloop cn het resul taat van de wedstrijd droegen er niet toe bij de gemoederen te kalmeren, want het Nederlands Elftal speelde zo erbarmelijk Slecht, knoeide zo ontstel lend, dat de meeste toeschouwers ver voor het einde het stadion verlieten, omdat zij geen adem meer ever hadden om de spelers uit te fluiten en uit te jouwen. Het Nederlands elftal verloor kansloos met 0—8 en als doelman Kra- kepiet niet zo op dreef was geweest, zou het misschien 0—18 geworden zijn. Jackie Brown was thuis gebleven. Aan de radio had hii zitten luisteren naar een snikkende Ir van Stoopernes, maar Jimmy had het drama met eigen ogen aanschouwd. Hoofdschuddend verliet hii de tribune dan de thans voorgestelde oplossing. Wethoi|!er P. S. van der Vaart gaf een korte toelichting op het voorstel, waarop het zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. Eveneens ging de raad unaniem ac- coord met het voorstel, de aanleg van het gedeelte moerriool door „Dirks Admiraal" voor de som van f 38.000 onderhands op te dragen aan de fa. L. G. Wubbolts te Stadskanaal. Voorts machtigde de raad het college, een le ning van f 800-000 te sluiten ten be hoeve van de bouw van 133 etagewo ningen aan de Kanaalweg, tussen het Helden der Zeeplein en de Postbrug. teggeuVoor de handen niers beter dan HAMEA-GELEL (Advertentie Ing. Med.) De kapitein-luitenant ter zee F. van den Blink, die sedert 1 Maart 1936 (met de gedwongen onderbreking door krijgsgevangenschap) het bewind heeft gevoerd over de Pyrotechnische Werkplaatsen der Koninklijke Marine, is gisteren met pensioen gegaan. Met ingang van 1 September is hij benoemd tot directeur van een nieuwe munitiefabriek der firma Franerex, die in de omgeving van Bergen op Zoom wordt gebouwd. Met de leiding van de P.W, is thans belast de luitenant ter zee der eerste klasse J. W. Schotel. Ter gelegenheid van zijn afscheid werd overste Van den Blink toegespro ken door het Hoofd Bewapeningswerk- plaatsen, die namens de gezamenlijke staf een album van het bedrijf aan bood. De heer Bot sprak een afscheids- wens in versvorm uit, waarna de heer Izakson namens het personeel van de P. W. en de Munitie-magazijnen een fraai polshorloge als aandenken over handigde. Het hoofd van het Bureau Bewape ning van het ministerie van Marine, de kapitein ter zee W. J. Kruys, wilde tenslotte „de laatste vuurpijl oplaten" en deed aan het eind van een gloed volle speech de mededeling, dat over ste Van den Blink door H. M. de Ko ningin was benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De scheidende chef, die zeer geroerd was door alle treffende bewijzen van hulde en waardering, liet het personeel delen in de erkenning van zijn verdien sten en sprak enkele woorden van dank en afscheid. De plechtigheid was voorafgegaan door het afscheid van de heer Steutel, die eveneens de P.W. met pensioen ver liet en nu werd toegesproken door overste Van den Blink, de heer Bot en de heer Izakson, die hem namens het personeel een schilderij aanbood. Te 's-Gravenliage is plotseling overleden vice- admiraal Fredrik Stam, vlagofficier mate rieel van de Koninklijke Marine. Vice- admiraal Stam, die de leeftijd van vijf en vijftig jaar bereikte, overleed, toen hij zich van een vergadering op weg naar huis be vond. Het stoffelijk overschot ligt opgebaard in het Militair Hospitaal te Den Haag. Vice- admiraal Stam was gedurende de oorlog onder meer commandant van Hr. Ms. „Tromp". Hij onderscheidde zich in het hij zonder tijdens een verrassende aanval op de baai van Sabang, één der acties 1 Britse Eastern Fleet. de Vice-admiraal Stam werd in 1898 te Rotterdam geboren. In 1917 werd hij Adelborst en in 1920 volgde zijn benoe ming tot luitenant ter zee der derde klasse. In de vier jaar, die hij daarna in Nederlands-Indië doorbracht, werd hij onder andere geplaatst bij de On dérzeedienst. Begin 1925 keerde hij.pis luitenant ter zee der tweede klasse naar Nederland terug, om ëen gespecia liseerde artillerie-opleiding te volgen. In 1927 werd hij oudste officier aan boord van Hr. Ms. „Vulcaan", en na dien werd hij geplaatst bij de in aan- GEUS In Earlwood, een voorstad van Sydney in Austra lië, woont tegenwoordig Wim Geus, die in onze stad en in ons land triomfen vierde als schaker. In zijn nieuwe vaderland is hij met zijn vrouwtje ontvangen door Cecil Purdy, een vermaarde schaker aldaar, die enige tijd geleden het „world cor. respondence chess cham- pionship" heeft gewonnen. Geen kleine jongen dus. Het portret van Wim Geus heeft intussen in Aus tralië al in verschillende bladen gestaan en hij is nu zelfs officieel uitgenodigd om deel te nemen aan de strijd om het kampioen schap van New South Wa les, die morgen gaat begin nen. Er zijn veertien spe lers, die ieder per week twee partijen krijgen opge dragen. Uw Gradus veronderstelt, dat men ginds in Australië veel van de jonge (korte lings getrouwde) Geus ver wacht. Niet ten onrechte overigens, want hij heeft meermalen gerenommeerde tegenstanders van zich af geschud. Aan boord van de „Johan van Oldenbamevelt", die hem ginds bracht, heeft hij nog simultaan gespeeld aan zes en twintig borden. Hij won één en twintig par tijen. Hij trok tevens ..blind" ten strijde tegen een Nederlandse hoofdklasser, die na twee en zeventig zetten moest capituleren. Ook in Australië zelf heeft Geus natuurlijk al ge schaakt. In Eindfield. ook al een voorstad van Sydney, speelde hij simultaan aan dertien borden. Hij verloor één partij, speelde er twee remise en won er dus tien. En nu is men waarschijn lijk nog benieuwd, wat Wim daar voor de kost doet. Wel, hij werkt in de grote Dun- lop-rubberfabrieken. En weet men, dat zijn broer Pieter ook in Australië werkt? Ja, in Canberra. CURSUS Voor leden van het Roade Kruis-korps begint half September de nieuwe cur sus ter opleiding EHBO en Transport, met tevens een cursus voor de dames be treffende elementaire zie kenverpleging. Uw stukjes schrijver behoeft, nadat hij het reeds enkele keren deed, stellig niet nogmaals het nut van dergelijke cursus sen toe te lichten. Dat spreekt voor zich. En Zaterdag houdt het Roode Kruis weer een straatcollecte. Nu voor de slachtoffers van de aard bevingen in Griekenland. Men kan zich moeilijk een nobeler dcrel denken. GESCHENK fradus kreeg een briefje op zijn bureau, waaruit hij gaarne het volgende aan zijn lezers vóórlegt: „Wie kent hem niet, de onver moeibare voorvechter van de tbc-bestrijding en de stichter van het sanatorium „Zonnestraal"?. „Ome Jan" van Zutfen, die op Woens dag 7 October zijn negen tigste verjaardag hoopt te vieren! Een nationaal co mité, waarvan de koningin ere-presidente is, zamelt thans gelden in voor een te stichten recreatie-oord voor de patiënten van „Zonne straal", waarmee een harte- wens van ome Jan in ver vulling zal gaan. Ook de zonnestraalvrienden in Den Helder zullen stellig gaarne iets willen bijdragen voor het geschenk voor ome Jan. Moge zijn devies „De ster ken voor de zwakken" in ons allen weerklank vin den". In Nieuwediep bestaat het comité uit de dames A. H. de Groot, Koningdwarsstraat 43. en H. J. van der Vaart Oostendorp, Fazantenstraat 6 en de heren A. van der Wal, Parallelweg 25, en D. J. Jacobs, Krugerstraat 55. Deze mensen innen graag voor dit doel uw bijdragen; de milde gevers mogen als blijk van waardering een foto van ome Jan in ont vangst nemen. BAAS Daas boven baas, niet waar? In deze rubriek werden zonnebloemen ge meld die 3.20 meter hoog waren gegroeid, en nu kwam er een berichtje uit de Lijsterstraat (16): „Moet u eens hier komen kijken!". De heer Sj. Graaff, Lancf- bouwstraat 2 te Julianadorp, kwam zelfs op de proppen met een zonnebloemen van 3.72 meter! DAMMEN TJIT betrouwbare bron: morgenavond vergadert de Helderse Damclub. Het bestuur stelt vóór, de ver schillende afdelingen voor de wintercompetitie tot 12 spelers uit de breiden, 't Is maar, dat u«Jiet weet! Die competitie begint op 17 Sep tember, en het schijnt, dat men zich tot en met 10 Sep tember nog kan opgeven. Ter inleiding van de compe titie zal een sterke HDC'er een simultaanséance geven. Dat geschiedt op Donderdag avond 10 September. EHBO LIEBT ge onlangs gelezen, dat een Helders kindje lysol had ingenomen? Van de vereniging „EHBO" kreeg Gradus bericht: „Door het kordate optreden van een lid van onze vereniging had het kind de hulp, die hel moest hebben en zo werd erger voorkomen. Ik wil hiermee het nut tonen van een gediplomeerd EHBO- lid". 't Is mooi, vrienden, JUBEL QP nummer 17 aan ue Kerkgracht woont het echtpaar Handgraaf—Van der Meulen, dat morgen vijftig jaar getrouwd is. „Gr zitten", zei oma uw Gradus, „en drink een glas limo nade". En haar man voeg de er aan toe: „Steek eens op". Daarmee was het ijs gebroken, ofschoon daartoe bjj Hendrik Handgraaf (ge boren 29 Mei 1878 te Sant poort) en Agnes van der Meulen (geboren 2 Augus tus 1882 in Den Helder) weinig meer nodig is dan een redelijk-goed humeur. Zo kon het gebeuren, dat het gesprek meteen vlotte. De oorlog heeft deze men sen een geduchte knauw gegeven. In November 1942 kregen zij uit Amsterdam een afscheidsbrief van hun zoon Henk. Een afscheids brief, geschreven enkele uren voordat hij door de Duitsers werd gefusilleerd. Als je zo'n briefje leest, dau wellen de tranen gemakke lijk uit de ogen; een blikje in de laatste momenten van een jong leven. In hetzelfde jaar dat bombardement op de Van Speykstraat. De heer en mevrouw Handgraaf op be zoek bij de vrouw van hun tweede zoon, Jan, die zelf niet thuis was. 's Morgens om vier uur gebeurde het: allen kwamen na verloop van tijd onder het puin van daan. De beide oudjes van thans waren niet licht ge wond, hun schoondochter moest een been afstaan, haar baby van acht maan den kwam om het leven. Bij zulke mensen aan tafel te zitten, en dan te ontdekken, dat zij nog ge voel voor humor kunnen hebben en ondanks al het verdriet hun geachte plaats in het leven blijven in nemen. Uw stukjesschrii- ver heeft daar bewonde ring voor. „Ik ben altijd dienstbode geweest", vertelt oma Handgraaf, „eerst van m'n elfde jaar af, en daarna al die tijd voor m'n man, maar ik heb er geen spijt van!" Ze kijken elkaar tevreden aan en zien terug op vele jaren, waarvan er verschei dene lang niet eenvoudig waren door te komen. De heer Handgraaf was bij de Marine en later vond hij een plek op de Artillerie werkplaats. En als extra bijzonderheid: hij is een tiental jaren tambour. maitre geweest van „Win- nubst". Zit er nog een serenade in, mannen? Efchtpaar Handgraaf, de gelukwensen van Gradus, die bij u een prettig uurtje doorbracht. Het echtpaar Handgraaf in het goud bouw zijnde torpedobootjagers „Piet Hein" en „Kortenaer". In 1928 ging hij met Hr. Ms. „Piet Hein" voor de twee de 'maal naar Nederlands-Indië, waar hij in 1930 werd bevorderd tot luitenant ter zee der eerste klasse. In 1933 gere- patriëerd, werd luitenant ter zee der eerste klasse begin 1934 waarnemend commandant van Hr. Ms. kanonneer boot „Gruno" en Hr. Ms. torpedoboot- jager „Piet Hein". In 1937 werd r.ij eerste officier op Hr. Ms. artillerie-ïn- structieschip „Gelderland" cn tevens hoofd van de artillerie-opleidingen. In hetzelfde jaar vertrok hij voor de derde maal naar Nederlands-Indië, waar hij werd geplaatst bij het Departement van Marine in Batavia. Op 1 Maart 1942 behoorde hij tot de officieren, die met vice-admiraal C. E. L. Helfrich uit weken naar Colombo om de strijd voort te zetten. Aanvankelijk belast met de functie van chef-materieel bij het Hoofdkwartier, vertrok hij in 1943 naar Australië om het commando op zich te nemen over Hr. Ms. kruiser „Tromp". Inmiddels was hij in 1942 bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee en in 1943 werd hij tot kapitein ter zee benoemd. Als commandant van de „Tromp" keerde kapitein ter zee Stam in 19 lS in het vaderland terug. Hierop werd hij benoemd tot Nederland's gedelegeerde bij de Vredesconferentie in Parijs. In 1947 vertrok hij als Marine-attaché naar Washington. Gedurende de laatste periode van zijn verblijf aldaar, werd hij tijdelijk benoemd tot schout-bij nacht, waarna in 1949 zijn definitieve benoeming in deze rang volgde. Hij werd vlagofficier-materieel bij het Mi nisterie van Marine en op 16 Juli 1951 volgde zijn bevordering tot vice-adnii- raal. Vice-admiraal Stam was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, rid der in de orde van Oranie-Nassau met de zwaarden en onderscheiden met de Bronzen Leeuw, het oorlogsherinne- ringskruis, het Ere-teken Orde en Vrede. Hij was tevens officier in de Amerikaanse Legion of Mcrit, Honora- ry Ccunpanion in de üistinguished Service Order, ridder in dc Zwaard orde van Zweden en commandeur in het Legioen van eer van Frankrijk. Voorts was vice-admiraal Stam onder scheiden met het ereteken voor lang durige dienst als officier. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van 'half acht tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van de vereniging „Pro Juventute" wordt van avond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, tel. 2129. De ambtenaar van de Kinderwetten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de keu ringsdienst, Spoorgracht 6. Vanmiddag om half zes wordt het Ankerparkterrein weer in gebruik gc- nomen; ter gelegenheid hiervan wordt een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen elftallen van Hr Ms tunus"8 Hendrik" en Hr Ms „Nep- fe«t ^,et Jhader van 'hct KSK-verkoop- wordt vanavond om ongeveer ne- fi» ,U^ op h,et Rialto-terrcin een tap- wnJl waaraan medewerking wordt verleend door het „Stedelijk Winnnh^PSA he} -Fanfarecorps" en eerst een j korPsen maken eerst een mars door de stad.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2