Stad en omgeving Kindercorso en Edelweisskapel brachten grote drukte Concert bij zesde lustrum van Helders Fanfarecorps Elf-étappen wedstrijd van DOK door J. Ridder gewonnen Tien deelnemers zwommen de „Texeltocht" niet uit Jimmy Brown en de Helders vuil hindert visserij Telefacie- succes Avond van goed en beschaafd musiceren Geen afval op buurmanserf HCSC-korfbal levert spannende strijd Beste jodelprestatie van „Kosmibodojo" Om vier uur was men op de Dijk terug Gelukwensen en gelde n voor aankleding TUSSEN HAAKS EN KUITJE Regeling storingsdienst „Gulliver's reizen" voor de kinderen Jaarvergadering voor de basketballers Zijn voorsprong bedroeg dertien minuten Goede tijd van De Wit in de laatste rit Niets te beleven in Den Helder? „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" eisten de eerste prijs op Watergraafsmeer klopte roodjakken met 5-2 Maar vijf en twintig slaagden er wel in Urk MAANDAG 7 SPTEMBER 1953 De heer A. Krijgsman, die Zaterdagavond in Casino het jubilerende Helders Fanfarecorps namens „Ons Genoegen" complimenteerde, maakte een tweetal opmerkingen, die ons uit het hart waren gegrepen. Terugziende op het zo uitstekend geslaagde concert prees de blinde Musicus, aan wiens deskundigheid niet behoeft te worden getwijfeld, het uiterst beschaafde musiceren van het korps. Inderdaad hebben de blazers van het Helders Fanfarecorps onder de voortreffelijke leiding vin de heer F. F. Alleman geleerd, dat voluit spelen weliswaar gemak kelijker, maar in een zaal zeker niet gewenst is. De tweede opmerking van de heer Krijgsman was, dat het zo belangrijk is wanneer de jeugd op het terrein van de muziek wordt ingewijd. Het zelf musiceren schenkt zo'n grote voldoening, scherpt het critische gehoor en ver hoogt het genoegen als men naar het spel van anderen luistert. Met een zevental merendeels opge wekte en feestelijke nummers luidde het Helders Fanfarecorps het zevende lustrum in. Zowel soliërend als in het ensemblespel klonken de instrumenten uitstekend. De stemming was goed, dé nuancering lofwaardig en de rhyth- miek uiterst muzikaal. Met zeer veel genoegen hebben we geluisterd, niet alleen naar de marsen, maar ook naar de muziek met een meer beeldend ka rakter, Enkele onzuiverheden in de suïte „Gouden Bruiloft" accentueer den slechts de moeilijkheden, welke het korps voor het overige met zoveel zorg en élan, dank zij toegewijd repe teren, had leren overwinnen. De bezet ting was niet groot, maar voor het gehoor nog niet onvoldoende. Het is te hopen, dat de gelederen worden uitge breid. Of zou de jeugd nu heus zo ge makzuchtig zijn geworden, dat zij haar murlkale behoeften voldoende bevredigd acht door „top-hits" via de radio De voorzitter van het korps, de heer W. A. J. Witmer, gaf voor de aanvang van het concert een korte terugblik op de voorbijgegane dertig jaar. Op 28 Augustus 1923 startte de vereniging met 28 leden en 18 instrumenten. Drie van de oprichters zijn thans nog lid. Zij werden op de jubileumavond voor het voetlicht gehaald en gehuldigd door de heer Mulder namens het hoofdbestuur van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen. Deze speldde de heren A. A. Valkhoff (dertig jaar bestuurslid). Korens en Nèbbeling het ere-insigne van de ver eniging op de borst. Eenzelfde onder scheiding viel ten deel aan de heren Bruul, Witmer en Pronk, die resp. 28. 26 en 25 jaar trouw hadden meege werkt. Loco-burgemeester P. S. van der Vaart wenste het Helders Fanfare corps en zijn jubilarissen namens het gemeentebestuur geluk en overhandig de een enveloppe met inhoud, bestemd als bijdrage in een nieuwe aankleding van het korps. De heer Van der Vaart voerde ook namens de Helderse Ge meenschap het woord en feliciteerde ten slotte nog namens de afdeling Den Helder van de Partij van de Arbeid. De heer Mulder voorspelde het korps op het Volgende concours een eerste prijs in de eerste afdeling en zag Helders Fanfarecorps weer op weg naar de hoogste sport van de muzikale ladder. Er volgde nog eer rij van sprekers, welke'de jubilerende vereniging niet alleen vele goede wensen, maar ook menige enveloppe met inhoud meegaven. De Helderse Bestuurdersbond, de arbeiderszang vereniging „Kunst aan het Volk", de z.R.O.V. „Harmonie"' het Stedelijk Muziekkorps, de zang- en operette vereniging „Ons Genoegen", de Ar- beiders-Jeugdcentrnle, het Koninklijk Helders Mannenkoor, de jongerenor ganisatie „Nieuwe Koers", de mando lineclub „Tremolando" en de Alg. Nederlandse Bouwt pdrfjfsbond Heter: hun afgevaardigden getu'geri* afleg gen van de waardering die men voor het Helders Fanfarecorps ge voelde. Het Nederlandse plezierjacht „Aloha" uit Schiedam, onderweg van Cuxhafen naar Scheveningen, heeft de nacht van Zondag op Maandag in Nleuwediep door gebracht. Het is morgen hoog water om 7.30 en 20.15 uur, en laag water om 1.40 en 14.25. De temperatuur van het zeewater was 16,3 graden Celsius. De storingsdienst van de gemeentewa ter- en llchtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag en Dinsdag: A. A. Cornielje (Ruyghwcg 201, telef. 2842) Woensdag F Kramer (Niasstraat 17, tele foon 2877), Donderdag W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457), Vrijdag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25, telefoon 2431), Zaterdag en Zondag F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, telefoon 2882), S. Biersteker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oos tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, telefoon 2452) In het Tivoli-theater wordt op Woens dag 9 September om half drie een kinderfeest georganiseerd. Vertoond zal worden een tekenfilm in kleuren van ongeveer tachtig minuten, getiteld „Gulliver's reizen", naar het bekende boek van Jonathan Swift. De film werd vervaardigd door Dave en Max Fleischer, die ook voor de Popeye- films verantwoordelijk zijn. De afdeling Den Helder van de Neder landse Basketball Bond houdt op Donder dag 10 September in de bovenzaal van café Sanderse op het Koningsplein de jaarvergadering. Met uitzondering van de heer Bol zijn de periodiek aftredende be stuursleden herkiesbaar. In diens plaats stelt het bestuur candidaat de luitenant der mariniers H. Klaassen. Op eigen ver zoek is de tweede commissaris, de heer W. A. Aaldersberg, aftredend. In zijn plaats wordt candidaat gesteld de heer W. H. Huitinga. 'N 81. Op aandringen van meneer Bik- kebakkef en van Piet Potlood en van al zij.i vrienden in Wilgenwolde had Jimmy de KNVB dan maar een briefje geschreven, dat hij het aan bod om voorzitter van de Keuze Com missie te worden aanvaardde. Meneer Bikkebakker en de anderen waren zelfs in de wolken over deze volko men onverwachte ommezwaai van het bondsbestuur. „Dat zij op een zo open lijke manier hun ongelijk bekennen en dat zij op zulk een radicale wijze willen tonen, dat Jackie in het Neder lands Elftal thuis hoort, dat pleit toch voor hen", zei Piet Potlood goedkeu rend. „En je zult zien dat men er over al in het land net zo over denkt als ik. Het siert de heren vun het Bondsbe stuur, dat zij Jackie door niemand minder dan zijn eigen vader in het elftal willen laten zetten. Zo zie ik dat. En het is bovendien ook de enige manier om de beledigingen J?oe" *e maken, die zij Jimmy en Jackie heb- ben aangedaan". Dat Piet Potlood hier aan gelijk had, bewezen de gebeurt#, nissen van de volgende dagen, want niet alleen dat alle kranten de be- noeming van Jimmy Brown van harte toejuichten, ook het publiek betuigde zijn onverbloemde instemming. Post bode Piet Platvoet liep elke bestelling krom van de vracht brieven, die hij bij Jimmy Brown moest afleveren. Allemaal enthousiaste adhaesiebe. tuigingen van voetballiefhebbers, die allen op hun wijze uitriepen: Ein- delijk I J7IGEN roem heeft volgqns oen bekend spreekwoord geen aan gename geur, maar we kunnen toch de verleiding niet weerstaan, vol lof te getuigen over het klin kende succes van ons Telef acie- apparaat. Wij vinden daartoe de vrijmoedigheid, omdat de eer daarvan goeddeels toekomt aan tekenaar Rotgans, die Zaterdag vijf uur lang dat apparaat ten overstaan van een dicht publiek heeft gedemonstreerd. De „kop pen" verschenen aan de lopende band op het telefacie-scherm, dat de uitbundige belangstelling van een grote menigte genoot. Hoewel wij over het algemeen een vlotte verkeersregeling voorstaan en van opstoppingen een afkeer heb ben, vervulde de enorme drukte, die Zaterdagmiddag en -avond in de Koningstraat heerste, ons met veel voldoening. Het deed ons ge noegen, op deze wijze een steentje te kunnen bijdragen tot de gezél ligheid in de stad, welke al door het K.S.K.-festijn een bijzonder levendig cachet had. En vooral werden we aangenaam getroffen door de gretigheid, waarmee de „slachtoffers" hun portretten aan ons loket in ontvangst kwamen nemen. Het anparaat is er nog en wordt noo enige malen gedemon streerd Morgen en overmorgen (dus tijdens de marktverkoop). alsook op Zaterdag 12 September telkens van drie tot vijf uur 's middags en van zeven tot tien uur 's avonds. De tekeningen kun nen onmiddellijk, geheel koste loos. aan ons loket worden afge haald. JN „De Kustvisser", het 1 periodiek van de Neder landse Vissersbond, le vert de Texelse visser C. Dogger commentaar op de persberichten, die her schenen toen in de ge meenteraad van Den Hel der de lozing van het Helderse huisvuil werd behandeld. De heer Dog ger erkent, dat de wijze, waarop Den Helder zich van zijn huisvuil ontdoet, uniek is voor ons land, maar hij ontkent de te vredenheid, die daarover zou heersen. Twee sche pen, de „Hygiea I" en de „Hygiea 11" brengen het vuil de zee op en storten daar hun stinkende last in het Westgat. «.K i SS - -J - - vu- UET is zeker bekend bij het gemeentebestuur van Den Helder, aldus de heer Dogger, dat deze stinkende last, die dage lijks in zee wordt gestort, de vissers grote overlast bezorgt, zowel de kleine trawl-vissers als de staand-wantvissers. Het is al weer vele jaren ge leden, dat de gemeente Texel steeds klachten liet horen over de grote hoe veelheid rommel, afkom stig uit het stadsvuil van Den Helder, die op het Texelse strand aanspoel de. Deze protesten hebben echter weinig resultaat opgeleverd. Men ging rustig door met deze verontreiniging. Ik behoef niet le vertellen, wat voor rommel het stads vuil bevat. Dat dit niet erg fris is, weten de meeste vissers langza merhand al vele jaren. Vooral de kamer-vissers, die als de wind ongun stig is dagelijks grote hoeveelheden van 'deze viezigheid in hun netten vinden. Stelt u zich eens voor, dat alle gemeenten, die aan zee liggen, hun stadsvuil met schepen naar zee zouden brengen. Dan zou het wel een mooie boel worden langs de kust. Over het Hel derse stadsvuil zijn de klachten nog vele. Ik wil van deze plaats een pro test laten horen tegen deze gang van zaken en de wens uitspreken, dat hieraan zo spoedig mo gelijk een eind wordt ge maakt. De mogelijkheid bestaat, dat er geen toe stemming zal worden verleend om na 1 Janu ari 1954 (tot die datum is de huidige vergunning geldig) vuilnis in zee te storten. Laat men dit huisvuil evenals vroeger, en evenals dit elders ge beurt, naar de vuilnis belt brengen. Dit is te Den Helder toch zeker evengoed mogelijk als op andere plaatsen? Dit zou onder een grote groep vissers prote tevre denheid wekken. f\EZE klacht, geuit na- mens een ijverige be volkingsgroep, geven wij gaarne door, indachtig ook 'aan het spreekwoord, dat men altijd beter een goe de buur dan een verre vriend kan hebben. On ze buurman moest het niet proberen, zijn vuil nis op ons erf te depone ren.' Wij zijn het met de heer Dogger eens, dat Den Helder heus uiet trots behoeft te zijn op deze prae-historische vuilnisafvoer, die uitge dacht schijnt onder het motto: „Laat de linker hand niet weten, wat de réchter doet." Met een tijdrit van ongeveer veertig kilometer rond Callantsoog hebben de DOK-renners gistermorgen hun elf étappenwedstrijd besloten. De gehele strijd werd gewonnen door J. Ridder, die voor de 752,6 kilometer 21 uur, zes minuten en 20,2 sec. nodig had, ruim dertien min. minder dan nummer 2, C. de Jong, die 2119.57 u. noteerde. Ruiter heeft dus met groot machtsvertoon gezegevierd en caarmee een uitstekende prestatie geleverd. Wat de A-klasse betreft werd da laatste etappe overigens gewonnen door C. de Jong in 1 uur 1 min. 6 sec. Op de tweede plaats volgde J. Ridder in 1 uur 1 min. 37 sec., op de derde plaats Lemmers in 1.03.06 uur en op de vier de plaats Koning. In de B-ploeg ging H. de Wit met de eer strijken. Het ge lukte hem zelfs de rit in de korste tijd te rijden: 1 uur 1 min. 2 sec., waarmee hij dus de A-klassers overtroefde. En hier volgt dan de totaal-uitslag: I. Ridder 21.06.20,2 uur; 2. De Jong 21.19.57 uur; 3. Lemmers 21.46.29 uur; Zaterdag speelde korfballend HCSC te gen ONT (Andijk). Meteen na de aanvang wist ÓNI dé leiding te nemen, doch na twintig minuten was de stand weer gelijk en tien minuten voor het einde van de eerste helft was het 21 voor HCSC. Na de rust werd de stand opgevoerd tot 51. Onze stadgenoten veroverden dus twee kostbare punten. Het tweede twaalftal van HCSC wist in Enkhuizen een 20 overwinning te behalen op DTS 3. Verleden week verloor DTS 1 van Meeuwen I (54), waardoor DTS I en HCSC nu elk met acht punten de leiding hebben. Er is dus wel spanning in de tweede klasse van de C.K.B. £r is Zaterdag in de binnenstad wel het nodige te doen geweest. Nor maal wordt het centrum op zo'n dag reeds door vele voeten betre den, doch deze keer was de drukte welhaast overstelpend. Dat gezel lige rumoer was onder meer te danken aan het aardige initiatief van de Speeltuinvereniging Den Helder, die voor haar kinderen van zes tot en met twaalf jaar een corso had georganiseerd, 's Avonds was de aan dacht gericht op het Rialto-terrein, waar duizenden mensen luisterden naar welluidende klanken uit Tirolerland, vertolkt door de Edellweis- kapel en een aantal dames en heren, die demonstreerden hoever zij het in de jodelkunst hadden gebracht, 't Was niet allemaal even fraai, doch de mensen hebben genoten; hetgeen wij afleiden van de grote belangstelling, welke tot het einde gehandhaafd bleef. Het kindercorso was meer dan de moeite waard. In een lange en bonte rij passeerden de kleuters, geassisteerd door leiders en leidsters, de toeschou wers, die zich langs de straten hadden opgesteld. De kinderen zelf waren met hun optocht evenzeer ingenomen, dat was duidelijk op hun feestelijke snuitjes waar te nemen. Wij veronderstellen, dat de juryleden seen gemakkelijke taak hebben gehad. De deelnemertjes hadden zich geweldig uitgesloofd en de resultaten waren daaraan veelal evenredig. Van „Tuin dorp" liepen zowaar Sneeuwwitje en de zeven dwergen mee, en van dezelfde tuin was een tweetal parmantige kaas- dragertjes present. Het zal wellicht niemand verbazen, dat de KSK-jury de eerste prijs aan het groepje van Sneeuwwitje toekende en de derde prijs aan de beide kaas-knulletjes! De tweede prijs was voor de Bloemenfee, die de afdeling Oud Den Helder van de Speel tuinvereniging vertegenwoordigde. Dit wat de prijzen betreft, welke door een speciale jury werden toegekend. De an dere prijzen, welke eveneens door de KSK waren beschikbaar gesteld, wer den door de „tuinen" toegewezen. W(j hopen middels deze regels een indruk te hebben gegeven van de bonte stoet, die zich door de straten voortbe woog. De hoofdprijs-winnaars zijn ge noemd, doch de andere kinderen ver dienen evenzeer een complimentje voor de wijze waarop zij zich hadden verkleed en „versierd". Vader en moe der hebben natuurlijk een hand ie ge holpen! Het podium op het Rialto-terrein werd 's avonds ingenomen door de .Edel weisskapel" met zang van Lodina Greu- ter. De halve stad scheen uit te lopen, om dit evenement bij te wonen Voor een dergelijke toevloed van mensen is deze plaats eigenlijk niet geschikt; in de achterste gelederen zag men weinig meer dan de ruggen van eerder gear riveerde toeschouwers, zodat conféren cier Tom Borgerding en de kapel op het (te) lage podium aan de nieuws- 4. Koning 21.53.51 uur; 5. De Neeve 21.01.48 uur. Laatstgenoemde was ver hinderd om de elfde en laatste etappe te rijden, zodat zijn tijd tien etappen betreft. In de B-klasse (627 kilometer) was de eindstand: 1. De Wit 18.25.35 uur; 2. H. Koopman 18.36.09 uur; 3. Erasmus 18.45.52 uur; 4. Heertjes 19.15.05 uur; 5. L. Koopman 19.54.03 uur. Na afloop van deze zeer geslaagde etappen-wedstrijd reikte de voorzitter van „DOK", de heer De Boer, in „Den nenheuvel" te Huisduinen de prijzen uit. Hij zegde renners en anderen dank voor hun medewerking, en kondigde o.m. aan, dat volgende week Zondag, 13 September, de clubkampioenschap pen zullen worden verreden. Ook op die dag zullen de Helderse wielrenners zich ongetwijfeld in een flinke belang stelling mogen verheugen. (IRC heeft het oefenprogramma moe- ten afsluiten met een fikse nederlaag, De thuiswedstrijd tegen Watergraafs- meer werd namelijk met 52 verloren, en dat zijn cijfers, die voor zichzelf spreken. In de eerste helft ging de strijd aardig gelijk op, hoewel de be zoekers toen reeds de betere ploeg vormden. Na eeA half uur spelen namen de roodjakkeWde leiding. Een goede com binatie tussen Rijkers en De Vries werd door rechtsbuiten Kramer met een fraaie kopbal afgerond, 1—0. Twin tig seconden later was de balans weer in evenwicht en geen tien minuten daarna was het 12. E paar minu ten voor de rust strafte Nieuwstad een slordig terugspelen op de doelman op voorbeeldige wijze af, 2—2. In de tweede helft is HRC er wei haas*. niet meer aan te pas gekomen. Het tempo van de bezoekers lag ho ger; zij plaatsten beter en kozen keu rig positie, zij kregen alle gelegenheid om aan te vallen en Lingbeek moest nog driemaal de bal uit het net halen, 2-5. Wij zullen maar hopen, dat de rood jakken het in de competitie anders gaan doen. Watergraafsmeer zal in zijn afdeling, waarin ook Helder uitkomt, ongetwijfeld een hartig woordje wen sen mee te spreken. Het is een snelle en stevige ploeg met prima „vleugels", een behoorlijke middenvoor en een hechte achterhoede. Hoewel he) er vorige week niet naar uitzag, dat de traditionele zwemtocht naar Texel van de zwemvereniging „Het Marsdiep" zou doorgaan, heeft het weer zich de laatste dagen van de week dermate gewijzigd, dat men het toch heeft aangedurfd, deze spectaculaire tocht te organiseren. Élk jaar is dit een evenement voor de zwemmers en zwemsters van Den Helder, en van ver in het land wordt de organisatoren steeds gevraagd om te mogen deelnemen aan deze unieke tocht. gierige ogen werden onttrokken. Goed, het ging om het jodelen en de muziek, doch dat neemt toch niet weg, dat er ook veel te zien was. Al noemen wij alleen maar de keurige en kleurige pakjes van de Edelweisskapel-leden. En Borgerding, onder andere als gast-diri- gent, was ook de moeite waard! Dertien jodelnummers Dertien jodelaars hadden zich voor de wedstrijd opgegeven. De één was (eerlijk gezegd) wat beter bij stem dan de ander, en niet alles was precies jo delen, maar de stemming en de aan dacht waren er niet minder om. Neem de heer Bontes, die op de laatste plaats eindigde. Fraai was het niet, maar hij was aanwezig om wille van een wed denschap! De prijzen werden als volgt toegekend: 1. „Kosmibodoj o"-quintet (vijf dames uit Hippolytushoef, van wie er twee apart optraden als het „Edelweiss- duo"); 2. A. Kooger; 3. mej. Lies Siebei; 4. de heer Knetsch (Schagerbrug); 5. Willy Mommaas; 6. Lea Limburg; 7. mej. Mia Bakker (Breezand); 8. Ber- tka Jans; 9. Alie Doppegieter; 10. Jaan- tje Koopman; 11. Thea Bok; 12. Anme de Graaf; 13. de heer Bontes. Laat in de avond behoorde ook dit feest weer tot het verleden. Velen werk ten er aan mede, waarvan wij nog gaarne noemen „Winnubst" en het „Stedelijk Muziekkorps" (waarvan een aantal leden voor de muziek bij het corso zorg droegen) en de Padviiiders- band, waarop ook nimmer vergeefs een beroep wordt gedaan. En morgen wordt het KSK-Verkoop- feest voortgezet met een marktdag. De kraampjes en stalletjes zullen dus weer op straat verschijnen en stellig krijgt men opnieuw bewondering voor de prestaties der verschillende winkeliers als marktkooplieden. Mogen zij hun ke len evenwel enigermate sparen, want Woensdag wordt een tweede marktdag gehouden. Wie de Edelweisskapel nog niet heeft gehoord, kan haar morgen avond op 't Rialto-terrein beluisteren. Woensdag treedt daar de drumband op van de Nederlandse Padvinders Ver eniging, afd. Alkmaar. Dit blijkt echter onmogelijk, omdat alles voor de tour in de laatste uren moet worden geregeld; immers, men kan slechts heel kort van tevoren zeg gen of de weersomstandigheden ideaal zijn om een dergelijke ontmoeting te riskeren. Het is onzes inziens verstan dig van het bestuur der zwemvereni ging, er geen wedstrijd van te maken; iedere deelnemer en deelneemster zou dar een volgbootje moeten hebben om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn en dit zou waarschijnlijk een te kostbare geschiedenis worden. Hoe het ook zij, er bestond voor de Texeltocht 1953 enorme belangstellinge die hoofd zakelijk van de jeugdige zwementhou- siasten kwam. Buitengewoon zwaar is de overtocht niet, alleen de tijdsduur vormt meestal eeu bezwaar en Zondagmiddag kwam hierbij nog de temperatuur van het zeewater, dat behoorlijk was gedaald. Men moest zwemmen in water van plm. 16 gr. C, niet erg, wanneer men vijf minuten te water gaat, maar voor een uur of langer Van de vijf-en-dertig gestarten moes ten er tien voortijdig het water ver laten. Typisch was, dat al deze zwem mers er binnen een tijdsbestek van vijf minuten werden uitgevist; men bevond zich toen hoofdzakelijk bij de stroom- naad, waar het water aanzienlijk kou der is dan elders. Men had echter vol doende bedekking in de volgboten mee genomen. zodat een ieder zich weer spoedig behaaglijk warm kon gevoe len. Aanvankelijk was de start om 13M uur vastgesteld, doch de NoordoosteW wind, hoewel zwak, zorgde er voor dat de eb iets langer bleef doorlopendan normaal het geval is, en zo werd het tien minuten vóór twee, toen vijf-en- dertig jongens en meisjes, dames en heren van de loopplank bij het club gebouw van de zwemvereniging gin gen en vlot te water doken, waar zij onmiddellijk gevolgd werden door een aantal motorboten, roeivletten en ka no's, die voor de nodige beveiliging en de terugtocht moesten zorg dragen. Rustig tempo. In een rustig tempo ging het zee in natuurlijk waren er verschillende tem pozwemmers, die door de zwakkere broeders en zusters niet konden wor den benaderd, maar over het geheel genomen lag het veld niet erg ver uit elkaar. Dank zij het buitengewoon hel der- weer waren de zwemmers met hun boten practisch tot aan de over kant te volgen, er kwamen verschillen de zeilboten bij, die het geheel een fleurig aanzien gaven. Vol goede moed waren allen ver trokken, sommigen glimmend van het vet (tegen de koude), terwijl de goede stemming er door de diverse begelei ders werd ingehouden. Aanvankelijk leek het of men een heel eind naar bui ten afdreef om dan met de onder de Texelse wal doorkomende vloedstroom weer geleidelijk aan naar binnen te komen. Dit afdrijven was echter mi niem met vorige keren vergeleken, toen meer dan eens om de belboei ge zwommen moest worden. De eb liep echter niet meer zo sterk en zo ge beurde het, dat ongeveer een vijfhon derd meter dwarsuit werd gezwommen om vervolgens met de snel opkomende vloed te trachten de Texelse wal te be reiken. Dat men toen snel naar binnen kwam kunnen de vele toeschouwers vertellen, die de volgbootjes als het ware met een sneltreinvaart naar rechts zagen varen. Echter, slechts vijf- en-vijftig minuten nadat men aan de Dijk te Nieuwediep te water was ge doken, bevonden de eersten zich al op de Texelse wal. Ter herinnering. Het was ongeveer vier uur toen de boten, nu volgeladen met dik-aange- klede deelnemers, zich weer aan de Dijk meldden. De heer Wildenberg reikte na afloop aardige herinnerings- apeldjes uit. Het eindpunt der tocht werd gehaald door: K. Bregman, G. Oostendorp B. Oostendorp, J. Pronk, Lemair, C. v. d. Wulp, W. Fransman, mevr. E. Pronk. A. Evertse, G. v. d. n»' Brouwer, H. E. B. Struyke, P. Ham, C. t Hart, B. Bennink, T. Maas, w,-t?rarn£r' tN' KeIder' G Burgers. E. $.P,D J' Brugman, T. Schoenma- hoff S' Meertens en B. Weem- certificaat als telegrafist .„„IJ meesten onzer buitenvissers moet 6S aan boord hebben, ziin vnn w1" op^aren(Jen in het bezit fis? Vnei- vl certificaat Radio telcgra- men i r? hieivoor gehouden exa- in Den Haag slaagden onze ?an Slo??ten:T W' Hoefnage' Kzn, p. Po?t A?n w ?>czn' F' Visse' Czn- H' Gzn Brands Rzn - i J. Post nieuwe kerk we I?f .ag September zal de nleu- h«t k v?,n de Ned- He™. Evange- ireKrl' -i °P ,cr' hondslag officieel in 5,m j wori?en genomen. Op deze dag 7 ,n es middags uur cn des avonds (.30 uur door Evangelist H. Visser te urx diensten worden gehouden.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2