De VS helpen Perzië met 45 millioen extra dollars Watervogels startte met 31 overwinning op Oudesluis De man uit Australië Opvallend begin in het nieuwe toneelseizoen Anna Paulowna De heer Bosma sprak over Schweitzer Het leven een droom Twee doelpunten van linksbuiten Dirks Tegen waarde-gelden voor productiviteitsverhoging Drie broers in de gemeenteraad Meer haring naar West- Duitsland JVC-ers overtroefden de Hugo Boys Zelfs gehoorzame dochters Maar nu geeft de afwas fluweelzachte handen Treinongeval op station te Rotterdam Data verzending zeepost r Pim, Pam Pom en de wonderlamp Strafschop brak kracht van de gasten LIKDOORNS WONDEROLIE Ons dagelijks feuilleton Luister eens naar: Radioprogramma MAANDAG 7 SPTKMBKR 1958 pRESIDENT Elsenhower heeft de nieuwe Perzische regering ingevolge een verzoek van haar premier, gene raal Zahedi, als noodmaatregel hulp (er waarde van 45 millioen dollar ver strekt. Dit bedrag staat los van de be staande programs voor technische en militaire bijstand in Perzië. Zahedi had tien dagen geleden om hulp gevraagd, zeggende dat de schatkist van Perzië jee? is en wegens een „toestand van economische en financiële chaos" drin- end geld nodig was. President Eisenhower, die met vacan- tie is. zei te h°Pen, dat met deze bij stand „de binnenlandse stabiliteit van Pezië zal toenemen, hetgeen de ont wikkeling mogelijk zal maken van een gezonde economie, waartoe een spoedig doeltreffend gebruik van Perzië's rijke hulpbronnen zal bijdragen". De Britse regering heeft over een en ander haar verheugenis uitgesproken. Generaal Zahedi heeft de president der VS dank gebracht voor de extra hulp De snelheid, waarmee de hulp werd verschaft is bijzonder op prijs ge- steld temeer nu de gelden die de Ame rikaanse regering voor buitenlandse hulp beschikbaar heeft gesteld, zijn be snoeid en het Congres niet bijeen is. Ook beloofde de premier, dat Perzië een maximaal gebruik van zijn na tuurlijke hulpbronnen zal maken". De laatste uitlating zou, volgens welinge lichte Perzische kringen, betekenen, dat de Perzische regering bereid is het olie geschil met Groot-Brittannië te regelen. In Londen gelooft men vast, dat gene raal Zahedi er in zal toestemmen, dat de diplomatieke betrekkingen van perzië met Engeland zullen worden hervat. Keizerin Soraya van Perzië is uit Rome naar Teheran vertrokken. Zij had niet de Sjah haar land verlaten toen Mossadeq trachtte de absolute macht in handen te nemen. Zaterdag zijn door Een gewoonte wilde ze er niet van maken, maar op de eerste bijeenkomst van het winterseizoen achtte mevr. Wuis, de voorzitster van de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen, het wel een goed begin, bij de opening eens de tien geboden van de vrouwen bond in Canada voor te lezen. Bewaar ons voor kleinzieligheid, laat ons ruim zijn van gedachte, woord en daad en laat ons gehoor geven aan onze goede ingevingen, waren een paar van deze goede en wijze raadgevingen. De spreker van de avond, de heer K. J. Bosma van Enkhuizen, en enige ge nodigde dames werden in het bijzonder verwelkomd, het Bondslied gezongen, de werkcommissie bedankt en door de voorzitster de groeten overgebracht van mevr. Waiboer-Van Elteren, die naar het wereldcongres in Toronto is. En dan vertelde de heer Bosma, aan de hand van lichtbeelderi, op buitenge woon vlotte en boeiende wijze van Al- bert Schweitzer, de levensgeschiedenis van deze °p velerlei gebied bijzonder knappe man, die door zijn gaven in onze „beschaafde" wereld een eerste plaats zou kunnen innemen, maar lie ver onder zijn lijfspreuk „ik kan. ik wil, ik moet" al zijn kennen en kun nen en vooral zijn groot hart ten dien ste stelt van de negers in de wildernis van Afrika en daarbij „eerbied voor het leven" als hoog gebod laat gelden, on geacht aan wie dat leven toebehoort. Had r'? heer Bosma voor dit onder werp, mede door zijn vlotte verteltrant, een aandachtig gehoor, ook met de lichtbeelden van de kroningsfeesten in Londen en van het mierenleven en zijn verklarend woord daarbij, hield hij al ler belangstelling vast. In het huishoudelijk deel der verga dering werd de dames verzocht ieder een weckfles met groenten af te staan voor de leden der afdeling Nieuwerkerk op het getroffen Schouwen. De grote landelijke handwerktentoonstelling werd in de aandacht aanbevolen. Aan gifte moet vóór 1 Februari geschieden en de werkstukken moeten vóór 1 April ingeleverd worden. Voor de plaatselijke cursussen Engels en lampekappenma- ken kan men zich bij het bestuur op geven. Tenslotte kwam het uitstapje naar het PEN ter sprake. De 80 dames zul len in twee groepen op Dinsdag 8 cn op Donderdag 10 September 's morgens om 8 uur per bus van de kleine Slu;s vertrekken voor dat bezoek aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf. de Perzische politie 71 leden van de communistische Toedehpartij gearres- mV ^Ulm .honderd officieren, die door ossadeq uit de actieve dienst waren ontslagen, zijn weer in het leger opge- JS; Volgens geruchten zou de voort vluchtige minister van Buitenlandse Zaken uit het kabinet van Mossadeq zich in het gebouw van het Poolse ge zantschap bevinden. Uit het fonds van 80 millioen gul den van de tegenwaarderekening, dat bestemd is voor verhoging van de productiviteit in Nederland, zijn, krachtens bereikte overeenstemming' tussen de Amerikaanse en Nederland se autoriteiten, wederom gelden tot een totaal bedrag van f 2.250 250 vrij gegeven voor het subsidiëren van een aantal productiviteitsprojecten. Van de vrijkomende gelden is f 989.000 bestemd voor het doen van een aantal onderzoekingen op het ge bied van de sociale psychologie. Het kan zeker wel als een ze'd* zaamheid beschouwd worden, dat op Dinsdag 1 September jl, de aanvang van de nieuwe zittings periode van de gemeenteraden, drie broers als raadslid werden beëdigd. Dit geval deed zich voor met de gebroeders Venneker. De lieer C. Venneker als lid van de Raad te Alkmaar, de heer JVen neker als lid van de Raad te Oudorp en tenslotte de heer P. Venneker als lid van de Raad te Midwoud. De Westduitse autoriteiten hebben een bedrag van 500.000 DM toegewezen voor invoer van gezouten haring uit Nederland. Het gezin J. F. Cleef-Rozier te Val- kenswaard is Zaterdagmiddag verblijd met de geboorte van een drieling, een meisje en twee jongens. Kinderen en moeder maken het uitstekend. De kleuters wo gen respectievelijk drie en een half pond, vier pond en vier pond en twee ons. Voor de eerste competitiewedstrijd Van dit seizoen ls JVC gisteren bii Hugo Boys op bezoek geweest. De Ju- lianadorpers zullen wel bij zichzelf hebben gedacht: „De eerste klap is een daalder waard", want zij zegevierden over deze doorgaans sterke tgenstander met 2—4). Vóór de rust werden geen doelpun- ten genoteerd. Er na wist P. Hoorns- tnan tweemaal te scoren. De eerste keer hep hij door op een over de backs van Hi go Boys gespeelde bal, waarna hij het leder over de keeper in het Joel wipte. Voor het tweede doelpunt om speelde hij drie man van de tegenpartij, om vervolgens met een harde schuiver hl de hoek doel te treffen. JVC 2 kreeg bezoek van HRC 6, fen elftal, dat meer capaciteiten heeft dan ue Julianadorpers en met 54 won. V'.a een 20 achterstand wist JVC 2 op 2 te komen, waarna de gasten weer de leiding namen (2—3), In de tweede helft werd de score tot 5—2 opgevoerd. 4"C 2 wist nog op te halen tot 54 en het had zelfs weinig gescheeld, of het was nog een gelijk spel geworden. Doch de middenvoor van JVC 2. alleen voor de keeper beland, kreeg de bal ver keerd op zijn schoen. (Van onze toneelmedewerker) VERTROUW niet op schijnbare zeker heden werpt Calderon de la Barca in het midden in zijn spel „Het leven een droom". Want al zou wat zeker heid lijkt misschien eens worden be vestigd en zich als zodanig voordoen, een ommekeer, zelfs na het tegendeel, blijft tot de mogelijkheden behoren. In „Het leven een droom" voltrekt zich zo'n ommekeer als Koning Basilius van Polen door de astrologie te weten komt, dat zijn zoon Sigismond een bloeddorstig heerschap Zal worden, laat hij hem opsluiten in een rotsves ting. De knaap groeit daar als halve wilde op. Later krijgt de vader wroe ging. Immers stel eens, dat zijn zoon geen woesteling zou zijn geworden. Calderon brengt hier even het thema van de vrije wil in het geding. Niet on mogelijk immers, dat Basilius zijn zoon zo weten in te tomen. De proef op de som wordt genomen. De koning zet Sigismond op de troon als erfprins en ervaart, dat deze zich als e.n woeste ling gedraagt. In slaaptoestand tot de macht gebracht, wordt hij na zijn on zinnige uitbarsting van machtsvertoon wederom in slaaptoestand naar zijn hol terug geleid. Daar kan hij over denken wat hem is overkomen, al die vreemde dingen die hem in een droom, zoals men hem vertelt in de war hebben gebracht en hem kort stondig tot heerser maakten. „Als dit een droom was dan heb ik een zin volle waarschuwing gehad", overpeinst Sigismond. Wat je h< 1 en geniet, kan je snel ontnomen worden en dan is maar de vraag wat je met datgene wat in je handen is gelegd, hebt gedaan. Sigismond begrijpt, dat hii in zijn „droomleven" schromelijk tekort is ge schoten. De werkelijkheid geeft hem nog een kans en gelegenheid om te tonen, dat zijn geest is vernieuwd en genezen. Nogmaals op de troon ge bracht, levert hii het bewijs, dat hij de betekenis van de wijsheid heeft door grond. Een moraliteit dus, dit spel van Cal deron, waarmede de Stichting Amster dams Toneelgezelschap „De Neder landse Comedie" haar eerste voorstel ling gaf als vaste bespeelster van de Stadsschouwburg te Amsterdam. Als moraliteit en qua strekking heeft het stuk van Calderon gelijk. Psychologisch ziet het iets over het hoofd, n.1. dat iemand, die, na in vernederende toe stand in een hol te zijn opgevoed, op de troon wordt gezet, gemakkelijk in de neiging vervalt om zijn onbeperkte macht te tonen en zich juist daarin te laten gelden, waarin hij voordien hele maal niet tot gelding kon komen. On juist is het dus om uit Sigismonds ge drag alleen maar te concluderen, dat de astrologische voorspelling klopte en om de omstandigheden uit te schake len. De moraliteit behoeft echter geen genuanceerde psychologische opbouw, maar werkt met zekere algemeen gel dige waarden, die berusten op de ken nis van goed en kwaad. In regie en decor heeft Johan de Meester een legendarische sfeer gescha pen rijk van fantasie. Costuums en lichtbehandeling deden meermalen de indruk ontstaan van een duizend-en- een-nachtachtige vertelling, ondanks 't feit, dat de geschiedenis zich in Polen hee. af te spelen. Maar waar zij zich afspeelt is ook feitelijk onverschillig Barokke enscenering zij het een ge bonden. geleide barok van het door Gerard den Brabander in verven raak bewerkte stuk sloot wel aan bij de taal van Calderon Den Brabander, voor al waar wij in het laatste bedrijf in een tirade van Ellen Vogel als Rosau ra een moment aan Gijsbrecht van Aemstel moesten denken. Guus Her mus was vollediger van expressie in de situatie waar hij despotisch machtheb ber is dan in zijn gedaante van de ge ketende, verbannen Sigismond. Ton Lutz spreidde volle eerbiedwaardigheid ten toon in zijn creatie van Koning Basi lius. Spel met innerlijke overtuiging gaven ook Fons Rademakers en Loes Hensen. In het nieuwe toneelseizoen is ..Het leven een droom" een opvallend begin van het nieuwe Amsterdamse gezelschap. E. B. t dvertentie Ook gehoorzame dochters helpen meestal maer tegenstribbelend met de afwas. Het is zo'n vervelend karwei en kijk daarna eens naar je han den! Die tegenzin blijft de meisjes bij, ook als ze eenmaal getrouwd zijn en weten, dat er wel erger dingen zijn om op, te mopperen. Daarom wordt overal 't grote nieuws van de Castella Vaatwas met gejuich ontvangen. Eindelijk is de afwas zo aan kant! Een lepel Castella Vaatwas in de teil, water bijgietonen het sop schuimt de teil uit. Fluks de afwas er in.... en alles blinkt en schittert weer in een oogwenk. F-n kijk dan eens naar uw handen! Fluweelzacht zijn ze ge worden, een waar wonder. Ja. wie niet wil rondlopen met hatelijke „afwas- handen", die heeft het nu gevonden: Castella Vaatwas! (Advertentie Ing. Med.) Aan het Maasstation te Rotterdam werd Zaterdagmorgen een trein, be staande uit vier lege personenrijtuigen, voorgereden, die om 07,54 naar Utrecht zou vertrekken. Bij het overgaan van het enkel- in het dubbelspoor ging het eerste rijtuig naar links en het tweede naar rechts, met het gevolg, dat drie rijtuigen naast de rails kwamen te staan. Twee rijtuigen botsten tegen el kaar. In het tweede rijtuig ontstond een brand in de remblokken en de mo tor, welke spoedig door de brandweer was geblust. Doordat op een ander spoor een reservetrein werd voorgere den, ontstond er geen stagnatie in het verkeer. Met de volgende schepen kan zeepost werden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië ms „Oranje" (16 Sept.); Ned. Nw. Guinea ms „Peleus" (11 Sept.); Ned. Nw. Guinea ms „Oranje" (16 Sept.); Ned. Antillen ms „Delft" (12 Sept.); Ned. Antillen ms „Botne" (14 Sept.); Suriname ms „Ran- tum" (15 Sept.); Unie van Z.-Afrika en Z. W. Afrika ms „Winchester Castle" (12 Sept.); Canada ss „Nieuw-Amsterdam" (16 Sept.); Zuid-Amerika ms „Alnati" (16 Sept.); Australië ss „Himalaya" (11 Sept.); Nieuw-Zeeland via Engeland (12 Sept.). Koningin Juliana woonde Zaterdagavond de openingsvoorstelling van de nieuwe toneelgroep Theaterbij in de Schouwburg te Arnhem. In de pauze onderhield de Koningin zicli o.a. met Robert de Fries, lid van de directie, (in rok) en Kees van lersel. 113. Toen baron Van Pottum vertelde van de grote viswedstrijd die de vis club ,,'t Dobbertje" elk jaar hield, werd er al gauw een plan bij hen ge boren. Een stoutmoedig plan, maar als het lukte, zou de baron deze keer prijswinaar worden. Ze hadden echter met een gevaarlijke tegenstander te doen, die voor niets terugdeinsde als het er om ging om een prijs in de wacht te slepen, maar dat wisten Pim, Pam en Pom toen nog niet. Ze zouden het echter gauw genoeg merken, toen ze met de baron op weg waren naar de plek, waar de wedstrijd gehouden zou worden. Achter hen op de weg klonk een vervaarlijk getoeter en toen Pim, Pam en Pom achterom keken za gen zij een hele grote wagen, gevolgd door een nog grotere caravan, hen ach terop rijden. „Toet-toet-toetklonk het weer. T baron was echter al uitgewe ken, maar de grote wagen vroeg om nog meer ruimte en toen hij deze niet kreeg, drukte hij de wagen van baron Van Pottum gewoon de weg af. Uit de voorbijsnellende wagen klonk een spot tende stem: „Zo prutser, ben je ook weer op pad? Jij wint toch nooit watl" (Van onze Heldersc correspondent Watervogels, dat de competitie begon met een verjongde ploeg, heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen. Het bezoe kende Oudesluis, dat uit elf stevige doorzetters bestaat, was tegen de Nieu- wediepers niet opgewassen. Mentaal althans niet, want toen ongeveer een kwartier vóór het einde Beers een strafschop in een doelpunt omzette, lie ten de gasten het er bij zitten, ofschoon zij qua spel niet de minderen waren. Al vrij spoedig wist linksbuiten Dirks de Torren aan de leiding te helpen. Er deden zich nog enkele redelijke sco ringskansen voor, doch deze werden niet benut. Ook aan de andere zijde hadden één of meer doelpunten kun nen komen, te meer, daar spil Van de Poll nog wel eens een steekje liet val len. Er ontstonden don hachelijke situ. aties, die werden opgehelderd door een Op tijd uitlopende keeper Maas of door slecht schieten van middenvoor Dors- selaar en zijn mede-voorwaartsen. Nochtans werd nog voordat de eerste helft was verstreken de gelijkmaker gescoord. Het was een fraai doelpunt. Uit een corner, op links genomen, kop te linksbinnen De Graaf prachtig in, onhoudbaar voor Maas. Dat De Graat zich met dit doelpunt onderscheidde moge blijken uit de reacties van de toeschouwers langs de lange lijnen, die meenden dat het een eigen inzet was; zo'n opéénhoping van spelers was het voor het doel. In de tweede helft was Watervogels wel iets sterker. Eerst werden de no dige kansen gemist, doch tenslotte werd op rechts een uitstekende aanval inge leid, waaruit ongetwijfeld een doelpunt zou zijn geboren, ware het niet, dat middenvoor Slot op ongeoorloofde wij ze van de bal was gezet. De scheids rechter was echter niet blind, zodat het alsnog een doelpunt kon worden, zij het uit een penalty, welke door Beers onberispelijk werd ingeschoten (21). Eerlijkheidshalve zij opgemerkt, dat de rechtsbuiten van Watervogels, die deze aanval opgezet had, het leder in buitenspelpositie had ontvangen. Weg met onhandige llkdoornrlngen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pUn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, Jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van L 1.S6 bespaart U veel «Uende. (Advertentie Ing. Med.) 23. Het partijtje werd een uitgesproken mislukking. Het was afgrijselijk. Kitty had haar beste avondjapon aangetrokken, die niet veel onderdeed voor die van Claudia. Over haar blote schouder droeg zij een Spaanse sjawl en in haar haar fonkelde een prachtige kam. Met Dick en Claudia maakten zij en Peter een knap viertal, zo op het terrasje. Dick was niet erg op zijn ge mak en nogal zenuwachtig. Claudia begreep, dat hij dacht aan de vuur proef die hij even later zou moeten doorstaan. Zwijgend betoonde zij hem haar sympathie. De eerste minuten vlotte het gesprek goed, want Kitty en Peter waren twee gezellige praters. Ze kakelden maar raak en deden of ze elkaar al jaren kenden. Kitty vertelde van het toneel en van de vele interessante mensen die ze gedurende haar korte (en niet erg geslaagde) carrière had ontmoet Pe ter bleek boordevol verhalen te zitten. Meest verhalen over zijn reizen. Hij vertelde graag over al zijn ongelukken en hield daarmee de stemming er goed in. Ook hij z?g wel, dat Dick zich zorgen maakte over iets Maar Claudia was even opgewekt als altijd. „Lr breeit wat, Peter, ouwe jongen", mom pelde hii in zichzelf. „Ik moet probe ren de gang er wat ln te houden, an ders z-1 het feest en een afschuwelijke manier eindigen. Tante heeft die on rustige blik in haar ogen en de manier waarop ze hier ronddwaalt voorspelt ook al niet veel goeds. Voordat het feestje afgelopen is, zal iemand zich niet zo heel erg lekker voelen, geloof ik". Toen ze zich rond de vrolijk versier de tafel geschaard hadden, werd Pe- ter's sombere voorspelling bewaarheid. Elwood en Letty keken, alsof het ein de van de wereld nabij was. Letty's ogen waren verduisterd door tranen en het vele gepraat van Elwood kon de gekunsteldheid van diens gemoede lijk optreden niet verbergen. Claudia, die voelde dat de storm op punt stond los te breken, zag niet op van haar bord. Na elkaars aanwezig heid eerst een tijdlang genegeerd te hebben, begonnen Dick en tante Ce- cilia een ogengevecht. Hun soms felle, soms honende blikken, laadden de at- mosfeei met een spanning, die zich. dat was iedereen duidelijk, slechts in een hevig onweer zou kunnen ontla den. „Wilt u mij het zout aangeven?" en „mag ik wat groente?" waren de enige woorden die onder het eten tus sen hen gewisseld werden. Cecilia weerstond op bewonderings- waardige wijze de verleiding om Dick "an tafel ai te gaan sarren. Ze wachtte daarmee echter totdat het gezelschap weer naar het terras was verhuisd en Peter zijn vaardigheid op de accordeon 3ing demonstreren. Toen. onder dek king van een knetterende Marche Mi litaire van Schubert nam ze Dick apart en zei: „Jongeman, ik hou er niet van slinkse omweggetjes te bewandelen als ik met een tegenstander te doen heb. Ik heb de hele avond mijn her senen gepijnigd, om te ontdekken, waarom Claudia zo dwaas verliefd op je is geworden. Maar wat de bijzon dere eigenschappen die zij in jou ziet ook mogen zijn, ik heb ze niet kun nen opsporen. Het gebrek aan geld en stand overtreffen toch in ieder geval ver de verborgen voordelen, die jij hebt aan te bieden. Je lijkt me trou wens niet onverstandig, is 't niet?" Dick draaide zich aarzelend om en zocht met zijn ogen het terras af. Claudia was nergens te zien. „Zij is net Mathilde een handje gaan helpen", merkte Cecilia op, die zijn gedachten raadde. „Ze is te trots en te verstandig om haar gasten te vragen of die de meid willen nelpen. Het arme kind, door jou zal ze in de toekomst wel meer moeten werken. En dat, met alle zorgen die haar te wachten staan, zal haar ver voor haar tijd oud maken. Haar frisse en jeugdige schoonheid znl spoedig verwelken als ze zich eenmaal onderwerpt aan het harde geloof, dat voor de vrouw van een monteur is weggelegd", voegde zij er plechtig aan toe. Ze legde waarschuwend haar hand op z'n arm toen ze haar relaas onder brak. „Maar wacht, je hebt nog niet op mijn vraag geantwoord. Ben je ver standig?" „Wat heeft dat er mee te maken?" „Alles. Ik schyn de plank misgesla gen te hebben, toen ik beweerde, dat een koppig jong meisje wel naar een verstandig woord zou willen luisteren. Een romantische liefde brengt hen gauw van hun stuk. Maar mannen zijn practischer en nuchterder". „Als u denkt, dat u mij kunt om kopen. Cecilia lachte hartelijk. „Beste jon. gen, denk je dat ik gek ben. Dat ik je een bruidschat zou geven en zeggen: „Hier Richard Forrester, schaak Clau dia nu maar en dan veel geluk met haar? Luister nu eens goed naar me en probeer één keer verder te zien dan je neus lang is". Dick vouwde zijn armen over elkaar en keek in haar glinsterende ogen. „Welnu?" vroeg hij. Cecilia boog zich voorover, totdat ze dicht bii Dicfcs gezicht kwam. Haar scherpe, naar kruiden ruikende, par fum prikkelde in diens neus. „Er is geen helderziendheid en geen zesde zintuig voor nodig, om een ongelukkig einde van jullie huwelijk te kunnen voorspellen", begon ze. „Alleen bij jou ligt nu de beslissing of dit al dan niet zal gebeuren: De fabriek gesloten met als gevolg een paar honderd arbeiders zonder werk. Elwood voor de hoge he ren die hem failliet zullen verklaren, zijn naam op een oneervol plaatsje in de krant en het huis met alle meubels naar de veiling om een paar schuld eisers tevreden te stellen. De arbeiders zouden een gerechtvaardigde haat koes teren tegen de familie Ellis. die immers hun zaak op de fles liet gaan. Er zou letterlijk en figuurlijk geen plaats meer voor hem zijn, hier in Pottsville, en jouw huwelijk met Claudia zou ie niet bepaald in een goed blaadje brengen bii de mensen, die nu je klan ten zijn. Bovendien zul ie dan niet al leen Claudia moeten onderhouden, maar ook haar ouders". Met hrar tong bevochtigde Cecilia haar lippen voordat ze verder ging. Diek staarde haar grimmig aan. maar zei niets. (Wordt vervolgd.) Weinige minuten later bracht Dirks de stand op 31. Hij deed dit nognl uitgekookt, nadat hij een tegenstander had gepasseerd en keeper Aarsen ver onderstelde, dat een voorzet zou vol gen. Er stonden namelijk twee Torren vrij in veel gunstiger positie. Niette min schoot Dirks in en met succes! Was zijn opvatting aangaande het ver delen van kansen juist geweest, dan had Dirks de bal moeten afgeven. Daarom evenwel niet getreurd, hetgeen Oude sluis wel deed. Toen deze ploeg na af loop het veld verliet, hoorde wij één der spelers v?n Oudesluis tegen een lid van de elftalcommissie opmerken: „Je hoeft mij niet meer op te stellen!". Misschien heeft hij daar nu al spijt van, want de competitie is nét begonnen! Onrustig, gejaagd! Mijnharde» 7.e n u w a hl e 11 ca •terken en kalmeren II» «enuwea. (Advertentie Ing. Med.) SYMPHONIE CONCERTANTE, van Mozart. De merkwaardige naam dwkt het werk aan het feit, dat de componist eigenlijk op twee gedachten heeft gehinkt. Aan de ene kant schreef h\j een sym- phonie, dus een vry groot vier delig orkestwerk. Aan de andere kant gaf hij het toch ook het ka rakter van een concert voor solo instrumenten in dit geval viool en altviool en verliet daarmee de traditionele vorm, daarmee be wijzend, dat de scheppingsdrang van de componist sterker is dan het schoolse schema. Het werd dus mooie muziek. Ter verge lijking volgt de Zevende Sym- phonie van Schubert, een werk, waarin deze jonggestorven mees ter zijn enorme melodieënrijkdom ten toon stelt. Dinsdag 20.30 uur over Hilversum I, 402 m.) DINSDAG 8 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10 00 Voor de kleuters. 1015 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Ka merorkest. 11.55 Gram. 12.00 Angelus- 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen-) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Amus.muzlek. 14.00 Ge- var. programma. 14-50 Metropole-Orkest en solist. 15.30 „Ben je zestig?". 16,00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 1700 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. E- Emmen: „De positieve kant van emigra tie". 18.00 Rhythm. muziek. 18.20 Sport. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 1915 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.23 De gewone man. 20.30 Radio Phllh.-Or kest en sol. (In de pauze: „De em'gre- rende Kerk", causerie.) 22.15 Gram. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondgebed en Li turgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Radio Philh.-Orkest cn soliste. 23.23 Tenor, bariton en bas. 23.50—24.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00-24.00 AVRO (7.50-8.00 VPRO). 7.00 Nieuws- 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Alt en piano. 12 00 Gevar. muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13-15 Voor de vrouw. 13.30 Amus.muzlek. 14.00 Amerik. Muziek- kaleidoscoop. 14 30 Gram. 15.00 „De Gummibal", hoor pel. 15.10 Hammondorkest. 15 43 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. J8.30 „Van Groenlanders en Eskimo's". 18.50 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de Kleuters. 19.05 Fanfare-Orkest. 19.30 Strijkkwartet. 20.00 Nieuws. 20.05 Amus.muzlek. 20.45 Mededelingen. 20.50 Disco-causerie. 21.35 Gevar, muziek 22.15 Jazzmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.2024 00 Gramofoonmuziek Televisie-programma. KRO 20.15— 21.45: 1. Weeroverzicht; 2. Actualiteiten; 3 Gastenboek. Pauze. - 4. Programma over vacantie-genoegens, schoolbeslomme ringen en Jeugdherinneringen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5