Groeneplaats (Den Burg) weer herschapen in marktterrein r Paardensportfeest is opnieuw door goed weer begunstigd De NoordhollandseTennisjeugd maakt vorderingen Nieuws uit Callantsoog Jimmy Brown en de Oranjehemden Strengere selectie toegepast dan verleden jaar VOLKSSPELEN OP DE GROENPLAATS Matige start tegen Dumranders (4-4) burgerlijke stand Hoogtijdag voor Texelse fokkers Gecostumeerd ringrijden met versierde karren Ontspanningsavond Jeugdhandbalfeest in De Cocksdorp Ook Texel heeft nu zijn wielerronde Gezinsverzorging Gevonden voorwerpen Training begint vruchten af te werpen Fraaie jongensdubbel Bazar Ned. Herv. vrouwen bracht f 700.- op Wieringen Tweede prijs voor Tonegido In het T.S.U.-tornooi Hippolytushoef DINSDAG 8 SEPTEMBER 1953 De vereniging „Het Texels Schapenstamboek in Noord-Holland" zag de Groeneplaats te Den Burg weer geheel gevuld met inzendingen die meedongen naar de prijzen en premies voor de schapenfokdag Texel. Om tien uur werd in hotel De Lindeboom deze feestdag voor de scha penfokkers ingeluid met een kort woord van de voorzitter Koopman uit ]3arsingerhorn. Het eerste geluid was optimistisch: de weiden waren weelderig en er was volop gras. Maar er komt altijd een „maar" na iets goeds, de prijzen waren nog steeds dalende. Gelukkig kwam er een nieuw lichtpunt: de stijgende export, vooral naar Frankrijk en Indo nesië, die spreker vooral voor Texel belangrijk noemde. Ook de wol- prijs was beter dan vorig jaar. Het aantal inschrijvingen bedroeg J20. iets minder dan het afgelopen jaar, maar de oorzaak was aanwijsbaar en lag in de strengere selectie. Overigens had deze selectie wel resultaten afge worpen. Het aantal oudere schapen was echter te gering. Burgemeester De Koning wees op het feit, dat voor de economie van het eiland de schapenteelt nog steeds be langrijk is. Deze teelt moet blijven ge handhaafd, ook al zouden de prijzen nog iets meer zakken. Wel is het steeds zaak de kwaliteit te blijven opvoeren. De heer Hogedoorn, bestuurslid van het bedrijfschap voor Vee en Vlees, meende dat de productie sterk toege nomen was, en dat de export, die aan vankelijk goed was te noemen, de laat ste maanden achteruit was gegaan Hieraan was de politieke toestand in Frankrijk grotendeels schuld. Hij waarschuwde tegen het te ver opvoe ren van schapenvlees en meende dat men het meer moest zoeken in de op voering van de kwaliteit. Als aanstonds de export weer zou stijgen, zou er uit sluitend goede kwaliteit lamsvlees wor den. gevraagd. De vergadering werd nog attent ge maakt op een ontwerp voor een recla me-affiche, dat men volgend jaar hoopt te gebruiken. Op een lichtgele achter grond van het eiland Texel staat, in een groene weide, de karakteristieke Texelse schapenboet. Voor opmerkin gen hield men zich aanbevolen. „Er staat geen enkel schaap op", was se korte maar duidelijke commentaar van onze buurman, ook schapenboer. PRIJZEN EN PREMIES De kampioen van de tweejarige ram men was ingezonden door de heer K. Zuidenwind te Oudeschitd. die hier voor ook de medaille van de gemeente Texel en een ereprijs verwierf. De re serve kampioen van de rammen was een inzending van de heer F. R. Keyser te De Waal, in de categorie oudere rammen. De ereprijs voor de kam- pioensgroep ooien, alsmede eveneens een medaille van de gemeente Texel, werd toegekend aan Jb. Eelman Gz. en Zn. te Oosterend. Als reserve-kam- ploensgrnep werd een inzending van de heer P. C. Hin te De Waal aangemerkt. De overige prijzen werden als volgt toegekend: Eenjarige rammen: 3 B: G. J. Veeger, Den Burg: 3A; C. Koorn Hz., Den Hoorn; E.V.; P. Verberne, Spang; 2C: Jn. 'C. Hin, Oosterend; 2B: D. Hin. Oudeschild; 1. R. Eelman Az„ Oosterend (Zilveren TESO-wisselbeker)2A; R. Eelman Az., Oosterend. Tweejarige rammen: IA: K. Zuiden wind, Oudeschild; 1B: M. Kikkert, Den Hoorn; 3; Jb. Lap Kz. en Zn.; 2: C. Key ser Hz., Den Burg. Oudere rammen: IA: F. R. Keyser, De Waal: 3: K. Mantje, Oudeschild; E.V.; R. Eelman Az.. Oosterend; 1B: D. Hin, Oudeschild; 2: R. Eelman Az., Oos terend. Schapen met één ramlam: 3A: Jac. Eelman Gz. en Zn.. Oosterend; 3C: P. C. Hin, De Waal: E.V.: G. C. Kikkert. Den Burg: 1; C. Koorn Hz., Den Hoorn; 3B: A. J. Lap, Den Hoorn; E.V.: Joh. J. Roeper Johz., Oosterend; 2B: Joh. J. Hoeper Johz., Oosterend; 2A- Joh. J. Roeper Johz.. Oosterend; E.V.: G. J. Veeger, Den Burg. Schapen met één ramlam (geboren na 30 Maart 1953): E.V.: M. C. Bakker, Den Hoorn; 2A: P. Breen, Oosterend; 2B: R. Eelman Az., Oosterend; E.V.; F. R. Keyser, De Waal; 3: G. C. Kikkert, Den Burg; E.V.: P. W. Koning Johz., Texel; 1; A. J. Lap. Den Hoorn; E.V.: G. J. Veeger, Den Burg; E.V.: N. Kik kert, De Koog. Schapen met één ooi- en één ramlam: 1B: M. C. Bakker, Den Hoorn; 3: M. C. Bakker, Den Hoorn; E.V.; J. M. Bakker, Den Hoorn; 2A: Jac. Eelman Gz. en Zn., Oosterend; 3: F R. Keyser, De Waal; E.V.: M. J. Kikkert, Den Hoorn; E.V.: A. J. Lap, Den Hoorn; IA; C. Veeger, De Westen; 2B: C. Veeger, De Westen; 3C: J. Roeper Jz., Den Burg. Schapen met één ooi- en één ramlam (geboren na 2 April 1953); 3A: M. C. Bakker, Den Hoorn; 2A; W. H. Bakker, Den Hoorn; IA: R. Eelman Az., Ooster end; E.V.: P. C. Hin, De Waal; 1B: C. Veeger, De Westen; 2B: C. Verberne, De Waal; E.V.: K. Zuidenwind, Oude schild; 3B; Gebr. Zijm, Den Burg. Schapen met twee ramlammeren: 3A: Jac. Eelman Gz. en Zn., Oosterend; 1: P. C. Hin .De Waal; 2: Joh, J. Roeper Johz., Oosterend; E.V.: Joh. J. Roeper Johz., Oosterend; 3; C. Verberne. Schapen met twee ramlammeren (ge boren na 30 Maart '53): 3A: C. J. Bak ker, De Waal; E.V.: M. C. Bakker, Den Hoorn; 1: W. J. Bakker, Den Hoorn; 2: P. C. Hin, De Waal; 3: Joh. J. Roeper Johz., Oosterend. Schapen met twee ooilammeren: 3B: C. J. Commandeur, Texel; 3A: C. J. Commandeur, Texel; 1: Jb. Eelman Gz., Oosterend; 2; Jac. Eelman Gz. en Zn., Oosterend. Viertallen ooilammeren van één va- derdier; 3A: Joh. J. Roeper Johz., Oos- sterend; 1: P. C. Hin, De Waal; 3C: C. Veeger, De Westen; 3B: P. Zijm, Den Hoorn. Viertallen éénjarige schapen van één vaderdier: 1: Jb. Eelman Gz. en Zn.. Oosterend; E.V.: Jb. Eelman Gz. en Zn,. Oosterend; 2A: D. Hin, Oudeschild; 3B; P. C. Hin, De Waal; 3A: P. C. Hin, De Waal; 2B: Joh. J. Roeper Johz., Ooster end. Viertallen oudere fokschapen: 2: M. C. Bakker. Den Hoorn; IA: P. C. Hin, De Waal; 1B: Joh. J. Roeper Johz. Oos terend. Het is een merkwaardig feit, maar de dag dat het paardensportfeest in Den Burg plaats vindt, is het altijd goed weer. Deze dag maakte hierop geen uitzondering. Onder een stralend zonnetje kon H. Keesoom de deelnemers en een grote schare belangstellenden welkom heten. Begonnen werd met gecostu- m«r.d ringrijden met versierde karren. Dat er zestien wagens klaar stonden, bewijst dat de oude wagens nog zuinig worden bewaard. En - inderdaad - het zou jammer zijn als dit prachtige stukje romantiek al te spoedig door onze gemechaniseerde tijd zou worden verdrongen. Winnaars werden: 1 H. Witte (Ger- ritsland), 2 S. du Porto (De Waal). 3 W. Zijm (Den Burg). De vier prijzen voor het schoonste geheel gingen naar de dames Kikkert'en Bruin voor de „Pinksterbruid" in een riik met bloe men versierde tweewielige kar. 2 het echtpaar Joh. Roeper, 3. J. Bakker (Koogerweg) en 4. M. C. Bakker (Spijk). De „Tally HO" (100 meter stap, 100 meter draf en 100 meter galop) werd gewonnen door H. Spigt, J. P. Kikkert en J. Knol. Om half twee. toen er zo'n kleine duizend man publiek rond de lijnen stond geschaard - er is nog belangstel ling voor het paard op Texel - begon het concours pas recht. Wij geven hier de uitslagen: één span landbouwtuig- paarden, die nog nimmer een priis ge wonnen hebben; 1 N. Kikkert. 2 Dirk Hin (Diikmanshuizen). 3 W. Ziim; één span landbouwtuigpaarden, open klas se. winnaars van nummer 1 verplichte deelname: 1 Emma Witte (Plassendaal) een prachtige bruine vos. bereden door Salentijd uit Alkmaar en die reeds ve le prijzen heeft behaald. 2 Joh. Kikkert (Westergeest). 3 Klaas du Porto. Tweespan landbouwtuigpaarden voor luxe wagen: 1 N. Kikkert (Vrede- steiin), 2 Joh. Roeper. 3. D. Zijm. Eén span koudbloed trekpaard voor oogstwagen: 1 J. C. Rab, 2 P. Dros Bzn„ 3 D. Hin. 4 J. Bakker. Een van de ju ryleden, de heer Kistemaker gaf hier bij het publiek een kleine uitleg: er bleken wel enkele paarden beter te zijn geweest, maar dat waren kruislin- gen en eis was hier het zuivere koud bloed trekpaard Tandem (langspan) 1 Joh. Roeper. 2 D. Zijm en 3 W. Ziim. Er ontstond nog Met vaste hand hanteerde Kees Drijver de brandweerslang, die van de brandput onder de pomp naar de geweldige tobbe leidde, hoog boven het smalspoor, dat er onder doorliep. Onder daverend gelach van de omstanders zegt men niet dat leedvermaak het beste vermaak is? had Dirk Roeper zojuist de hele natte en koude lading over zich heengetrokken. Zodra de tobbe was volgespoten, schoot Klaas Dros geknield op de lorrie naar beneden en mikte de stok keurig door het kleine gat, onder het zwaard van Damocles, in casu de gevulde tobbe. Het aantal liefhebbers voor dit spel Was niet groot een warme zomer avond zou waarschijnlijk meer water hebben gekost maar de vijf die het aandurfden, hebben iie kijkers laten lachen. Vijfmaal moest elke deelnemer met de lorrie van de pakken-stroo-sta- bel afrijden en daar is natuurlijk me- mgmaal een nat pak gehaald. Geen ceelnemer liet zich daardoor overigens het veld slaan, integendeel, zij trok ken weer een regenjas uit, en bleken er weer een andere onder te dragen. uiteindelijk ging Klaas Dros met de 'erste prijs strijken, Dirk Roeper kreeg de tweede en Dirk Witte de derde. Toen was het de beurt van de oude kinderwagens, om aan flarden te wor den gereden, 17 Iongemannen gaven zich op voor de kinderwagenrace rond de Groeneplaats. Enkele malen meen- d"n de deelnemers de voorsprong van de tegenstander te niet te kunnen doen door hem met de wagen en al uit de bocht te duwen. De constructie van kinderwagens schijnt hier echter niet bp berekend te zijn. maar gelukkig had den de organisatoren hier op gerekend en reserve-materiaal achter de hand gehouden. Tenslotte bleek H. van Ton gelen van de Witte Hoek later de bes- 'p huisvader te zullen worden, hoewel Biilsma van De Koog hem weinig 1°" zal geven. Bij de dames - 14 -was de strijd niet minder fel, maar zij wisten handiger met de wagens om te gaan. Wel beland de een enkele op de straatstenen van wege de zeer grote haast, maar er ble ven genoeg deelnemers over voor de eindstrijd. Willv Boon was de allersnel ste en Lia de Jong werd nummer twee. Voor het volgende nummer waren honderden liefhebbers. Dat was het bal in het Casino, dat de feestcommissie daar tot besluit organiseerde. Hedenavond wordt er voor de mili tairen van de Mok een ontspannings avond gegeven in de Oranjeboom. Een overkants" cabaretgezelschap zal trachten de monden open en de han den dicht te krijgen en na afloop zal een band. gerecruteerd uit de Man nierskapel de rest van de avond voor zijn rekening nemen. Geboren: Anna Maria, dochter van Jacob Keiizer en Antje Kikkert. Martinus Arie. zoon van Jan Maat en Triintie Bakker. Ondertrouwd: Jan Hopman en Neel- tie C. Buis. Getrouwd: Wilhelmus C. van t Noordende en Johanna van den Berg. een klein incident, doordat enkele paar den schichtig werden en een kritieke situatie werd geschapen. Er stroomden echter onmiddellijk zoveel paardenken ners het terrein op, dat het gevaar in de kiem werd bezworen. Tweespan koudbloed voor oogstwa gen: 1 J. C. Rab. 2 P. Koopman en 3 P. Dros. Eén span voor de best in het tuig gaande fokmerrie: 1 Emma Witte (die daarmee de beker van de vroegere Texelse veearts Swart won) 2 Joh..Kik kert en 3 Joh. Roeper. 11 .Tweespan landbou.wpaarden voor oogstwagen (ook kruislingen): 1 N. Kikkert. 2 Joh. Roeper. 3. D. Witte. Vierspannen: hier was. ondanks het feit dat er meerdere inschrijvingen wa ren slechts één liefhebber. W. Zijm, die dus de prijs kreeg. Jammer van dit uitermate fraaie nummer. Een extra nummer - een damesnum mer - werd gewonnen door: Emma Witte. 2 Geertje Roeper. 3 Ria Kikkert. Tussen de verschillende nummers ga ven de Waddenruiters. onder leiding van Jaap Schrool een demonstratie van hun kunnen, een optreden, dat door het publiek hogelijk werd gewaardeerd. Het springconcours van de Wadden- ruiters bleek vooral bedoeld om de prestaties van de jeugd voor het voet jicht te brengen. De ouderen die mee- sprongen. moesten grotere hoogten be reiken. Winnaars waren: 1 mevr. Kik kert met 4 strafounten. 2 Van Egmond met 7 strafpunten. In de kleine klas werd de elfjarige Trudie Kikkert zon der strafpunten winnares. De Cocksdorp heeft een handbaldag georganiseerd, die speciaal tot doel had de verenigingen hun jeugdig ma teriaal een te laten proberen. In dat verband leek het ons niet met de bedoeling te stroken, dat twee ver enigingen met enkele speelsters uit het eerste team op de proppen kwamen. De uitslag van de wijdstrijden die elk een half uur duurden waren: SV Cocksdorp- Texel21; GDS B-Zeemeeuwen A 81: GDS A-Zeemeeuwen B 6—1; GDS A- SV Cocksdorp 34: GDS B-Zeemeeu- wen B 80; SV Coeksdorp-Zeemceu- wen A 34 en GDS-Texel 00. Onder uitermate fraaie weersomstan digheden is gisteren voor de eerste maal de Ronde van Texel verreden. Dit experiment is een groot succes ge worden, zowel' wat betreft het aantal deelnemers (er hadden niet minder dan 67 wielrenners ingeschreven) als de pu blieke belangstelling. In elk dorp, waar de stoet van renners, motoren en auto's doortrok, stond nagenoeg de gehele be volking langs de weg geschaard en overal langs de route stonden groepjes belangstellenden. Het besluit van de commissie om dit evenement dan ook ieder jaar te doen plaats vinden zal zeker veel instemming vinden. Om enkele minuten vóór twee liet burgemeester De Koning de op de Groene Plaats verzamelde meute los middels een startschot, dat overigens niet bepaald imponerend klonk. De wedstrijd werd in drie etappes beslist. Het zijn uitstekende wedstrijden ge worden en het was begrijpelijk dat voorzitter De Wildt tijdens de prijsuit reiking zijn vreugde uitte over dit wel geslaagde sportfestijn. Hij bracht voor al dank aan de politie en het Roode Kruis voor de daadwerkelijke mede werking. Slechts een opmerking moet ons van het hart. De Welhelminalaan was keurig afgezet met touwen, maar het is dan ook zaak het publiek achter die touwen te houden. Dan kan het niet gebeuren dat een renner een hoofdwonde oploopt omdat een toe schouwer op de rijweg staat. De voornaamste uitslagen luiden: Sportfietsen: 1. J. de Boer, Oude schild; 2. H. Smits, Eierland; 3. Noor man, Schagen, Etappewinnaars waren: Noorman, De Boer, Noorman. Tourfietsen: 1. J. Dekkers, Grote broek; 2. W. Dely, Oudeschild; 3. J. Daalder. Dekkers bracht de drie etap pen op zijn naam. Als gezinsverzorgster bij de Doops gezinde Gezinsv... .rgingsdienst is met it.gang van 16 September a.s., be noemd mej. A. Verveld uit Amster dam, als opvolgster van Mej. Gerda Blom, aan wie, in verband met haar a.s. huwelijk eervol ontslag is ver leend. Aanvrage voor hulp kan mr- indienen bij mevrouw A. Kievit-Krij- nen, K ;:rsiraat 2 te Den Burg, Tele foon 58. Gevonden voorwerpen: zilveren vork, zilveren vingerhoed. wollen hoofddoek, rijwieltas. blauwe vulpen, zwarte shawl, paar koffersleutels, zwar te portemonnaie, trainingsbroek, levend konijn. (Van een speciale verslaggever)» Op de banen van de B.L.T.C. te Beverwijk heeft Zondag de top- tennisjeugd van liet district Ti oord-Holland-N oord en van liet district Haarlem de degens gekruist. Het was verheugend om te zien hoe de jeugd van boven het A'oordzeekanaal reeds zeer veel van de achter stand tegenover andere districten heeft ingelopen. Haarlem heeft dit jaar heel wat feller moeten spelen om de Noordhollanders van zich af te houden. De jongens gaven de meeste vooruitgang te zien, zoals Jan Tervoort uit Beverwijk, die in zijn enkelspel de Haarlemmer l onny den llartog, die Overgangsklasse A speelt, zeer goed partij gaf. De grotere routine en de wedstrijdervaring gaven de Haarlemmer tenslotte de zege met 64, 64. Goed was ook het spel van Hans Op den l elde uit Zaandam in het tweede enkelspel tegen F. 1 itulaer van Haarlem, Bijzonder verrassend u as het optreden van Jan W illem Niessink uit Den Helder. Deze knaap is verleden jaar pas met tennissen begonnen. Wij mogen hem nu reeds een van onze veelbelovende spelers noemen. Bij de meisjes was de vooruitgang niet zo groot, al viel ons het pittige en technisch goede spel van de jongste deelneemster Riet Tervoort op. Ze is namelijk pas 12 jaar! Verreweg de beste partij was het jon gensdubbelspel tussen Tervoort en Op den Velde tegen Den Hartig en Titu- laer. Dit was zeker overgangsklasse- peil met technisch uitstekende slagen, hoog tempo en flitsende volleyduels. Na 4-2 in de beslissende set te hebben voorgestaan verloren de Noord-Holland- Noorders tenslotte met 6-2, 4-6, 4-6. Deze dag heeft ons wel laten zien, dat wü eindelijk op de goede weg zijn. De training, welke deze jongelui volgen, en die door de KNLTB mogelijk wordt gemaakt, begint vruchten af te werpen. Rest ons nog onze waardering uit te spreken voor het werk van de heer J. S. Fris, bestuurslid van B.L.T.C. en bondsgedelegeerde, die voor een uiter mate prettig en vlot verloop van de wedstrijden zorg droeg. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Meisjes enkelspel: T. Vermeu lenH. van Riemsdijk 1-6, 4-6. A. v. 't HulT. Schouten 7-5, 9-7; M. Ovinge A. Wentholt 6-1, 6-3: R- Tervoort— E. Randag 4-6, 6-8; L. WindhousenJ. IJsel de Schepper 0-6, 6-3, 6-8; I. Kas- stein—T. Alessie 4-6, 3-6. Jongens Enkelspel: J. Ter voort—T. den Hartog 4-6, 4-6; H. op den VeldeF. Titulaer 6-3, 6-1; G. van Twuyver—H. Reus 1-6, 2-6; J. W. Nies sinkA. Schreuder 6-3, 6-3; A. Rupert In de eerste competitiewedstrijd tus sen Callantsoog en Duinranders is wel duidelijk geworden, dat beide ploegen beter voor de dag zullen moeten ko men als zij zich in de tweede klasse wensen te handhaven. Overigens had de thuisclub pech omdat doelman Korte- land voor de rust werd geblesseerd bij een onschuldige botsing en zich moei lijk kon bewegen. Kaandorp gaf na twintig minuten de gasten de leiding toen Korteland zijn strak, laag schot voldoende kon stop pen. Enkele minuten later kon de Cal- iantsoog-doelman niet tijdig ingrijpen bij een hard schot van de linksbuiten en Delis scoorde (02). Callantsoog kwam daarna wat meer in de aanval en Thunnessen verkleinde de achter stand. Een onnodig handsgeval van De Graaf bracht Kaandorp achter de bal op de witte stip: 13. In de daarop volgende periode kon .de goede doel man van de gasten ziin talenten tonen, doch tenslotte schoot Thunnessen weer raak nadat Borst de bal goed had aan gegeven. Met 23 kwam ook de rust. Na de thee kwam C. goed in de aan val, doch het spel was te doorzichtig en de halflinie steunde te weinig om de Duinrandersdefensie te kunnen ver ontrusten. Een kwartier voor tijd werd een corner Callantsoog noodlottig. Kor teland werkte de bal weg, op het hoofd van Delis en het was 24. Toch zou Callantsoog nog naast de gasten komen. Het was Thunnessen. die ook voor deze doelpunten zorgde (44). Het tweede elftal zou in de morgen uren spelen tegen Sint Boys 2, maar deze ploeg liet verstek gaan. Hetgeen niet van sportiviteit getuigt, omdat Cal lantsoog enkele weken geleden reeds een vergeefse reis naar Sint Maarten had gemaakt. Het zal de leden van de Nederlands Hervormde vrouwenvereniging in Cal lantsoog ongetwijfeld een grote vol doening zijn geweest, toen de pennlng- meesteresse van de afdeling, mevrouw Krult-Kossen in een gemeenschappelij ke bijeenkomst aan het Kerkbestuur van de Nederlands Hervormde ge meente een bedrag van f 700 kon overhandigen, wat de zuivere op brengst was van de onlangs gehou den tweedaagse bazar. Het geld zal worden besteed voor herstellingen aan het kerkgebouw of verbeteringen aan te brengen aan het interieur. Daarover moet nog nader beraadslaagd worden, aldus de heer Kruijer, toen hij namens het Kerkbe stuur de dames dank bracht voor het vele werk dat zij belangeloos hebben verricht. Tevens lichtte de heer Kruijer het gezelschap in over de moeilijkheden welke men ondervindt met het even tuele benoemen van de een predikant. De financiële omstandigheden vormen wel het grootste beletsel. Op deze bij eenkomst is gedeclameerd door me vrouw Backer-Breed uit Schagen, die enkele gedichten ten beste gaf, als mede een paar korte toneelschetsjes, o.m. „Brief in de schemer" van Her man Heijermans. Ook hier werd van de voordrachtkunst van mevrouw Backer-Breed weer ten volle genoten en het hartelijk applaus was ten volle verdiend. In het slotwoord dankte mevrouw Roggeveen-Vis, het alleen betreurend dat de belangstelling niet wat groter was. Zij stelde in het vooruitzicht, dat de dames deze winter weer aan het werk zullen gaan, ten einde volgend jaar weer een geslaagde bazar te kun nen houden. 82. De vreugde van Jackie over het grote nieuws, dat men zijn vader tot voorzitter van de Keuze Commissie had uitgeroepen, was ook niet gering. „Wat enig leuk pappie", riep hij uit. „Wie had dat nu kunnen denken. Ik beloof u nog meer mijn best te doen. Mis schien dat u mij dan ook een plaats in het Nederlands Elftal waardig keurt". En toen gaf hij zijn vader een olijk knipoogje„Als je maar niet denkt dat dat bij voorbaat al vast staat", bromde Jimmy, die altijd een beetje bang was, dat Jackie een over 't paard getild voetballertje zou worden. „Begin er nu maar mee eerst te helpen je eigen club kampioen van Nederland te ma ken. Daarna zullen wij dan wel verder zien". Intussen ging Piet Platvoet ver der met het bezorgen van grote pak ken brieven van voetbalminnaars die hun blijdschap over het vertrek van Ballewipper en de benoeming van Jimmy in diens plaats met alle ge weld tot uitdrukking wilden brengen. Jimmy had de grootste moeite ze alle door te lezen en was daar zelfs tot diep in de nacht mee bezig. Eén ding was daarbij merkwaardig. De postbode bracht hem namelijk bij elke bestel ling één vuurrode enveloppe, waarin een getypt zinnetje stond, dat steeds hetzelfde luidde: „En toch zal die aap van jou nooit de oranjetrui dragen. Laat je dat gezegd zijn door.... En dan volgde er een serie geheimzinni ge puntjes. Jimmy scheurde deze gteeda terugkerende brief altijd wel open, maar hij wist na drie keer al van tevoren wat er in stond. Hij haalde er zijn schouders maar over op. „De een of andere volslagen idioot", dacht hij en dan stopte hij de brief bij de andere in de binnenzak van zijn jas. K. van Bellen 7-5, 0-6. 6-2; P. Wind» hausenN. den Hartog 3-6, 3-6. Meisjes du b b e 1 s P e 1: A. v. t Hul en T. Vermeulen H. van Riems dijk en T. Schouten 10-12. 2-6. M. Ovinge en L. Windhausen—A. Wentholt en J. IJsel de Schepper 6-3, 6-2. R. Tervoort en I Kastein—E. Randag en J. Alessie 4-6. 2-5. Jongens dubbelspel: J. Ter voort en H. op den VeldeT den Har tog en F. Titulaer 6-2, 4-6. 4-6. J. W. Niessink en K. BeekhuisH. Reus en N. den Hartog 7-5, 4-6, 4-6. P. Wind hausen en A. RupertK. van Bellen en A. Schreuder 2-6, 4-6. Gemengd dubbelspel: T. Ver meulen en A. RupertH. van Riemsdijk en H. den Hartog 2-6. 3-6. A. v. 't Hul en H. op den VeldeT. Schouten en F. Titulaer 4-6, 2-6L. Windhausen en P. WindhausenA. Wentholt en H. Reus 2-6. 7-5, 6-8. R. Tervoort en J. Ter voort—E. Randag en A. Schreuder 6-1, 6-3. M. Ovinge en K. BeekhuisJ. IJsel de Schepper en K. van Bellen 4-6, 6-2, 4-6. I. Kastein en J. W. Nies sinkT. Alessie en N. den Hartog 5-7, 8-6, 5-7. Onder ideale weersomstandigheden werd Zondag in Twisk het jaarlijkse tornooi van TSV gehouden. De dames van Tonegido, die aan een eerste prijs genoeg hadden om de wisselbeker voorgoed mee naar Wieringen te ne men, moesten die voorlopig voor een jaar aan JHC afstaan. En de eerste wedstrijd nvv.st Tonegido (met één invalster) uitkomen tegen Nieuwe Niedorp. Bets Molenkamp opende de score, waarna ze even later uit een mooi opgezette aanval de stand op 2-0 bracht. Nieuwe Niedorp ver kleinde de achterstand tot 2-1, maar vóór de rust voerden Bets (2x) en Cor- rie 't Hart de stand op tot 5-1. In de tweede helft zorgde Cobi Kila voor het zesde doelpunt, waarna de dames uit N. Niedorp de achterstand verkleinden tot 6-2. Bets Molenkamp maakte er tenslotte nog 7-2 van. De finale tegen JHC uit Julianadorp had een spannender verloop. Weer was het Bets Molenkamp, die het eerste doelpunt maakte, daarmee Tonegido de leiding gevend. Snel werd het spel ver. plaatst en beurtelings waren beide doe len in gevaar. Sita Wagenmaker, de keepster van Tonegido, keerde twee maal op fraaie wijze een 13 m. worp. Toch slaagde JHC er nog vóór de thee in door middel van een vrije worp de partijen op gelijke voet te brengen. De tweede helft werd nog spannen der. In hoog tempo werden de aanval len opgebouwd en afgewerkt. Door een foutje van Rina Kooy wist JHC de leiding te nemen, maar kort hierna herstelde Rina zich .door de gelijkma ker te scoren, 2-2. Neg slechts enkele minuten waren te spelen toen JHC op zeer fraaie wijze onhoudbaar het win nende doelpunt maakte. Een verdiende overwinning voor de dames uit Julianadorp, wier voorhoede meer schutters telde en ook een beter veldspel demonstreerde. De verdedi ging van Tonegido vormde ook nu weer een geducht struikelblok. We zijn benieuwd wat de dames Zondag in de eerste competitiewedstrijd zullen pres teren. V.A.R.A.-AVOND OP KOMST Woensdag 30 September houdt de V.A.R.A. in Cinema De Haan een feestavond. Het grote gezelschap (B.- gezelschap) van de V.A.R.A.-tournee, die 27 September start met een nieuw programma, zal deze avond optreden- Medewerkenden zijn: een muziekkwar- tet o.l.v. Jan Gorissen, Jetty Cantor, Jeanne Verstraete, Ko v. d. Bosch, Max van Praag en vele anderen. UITSLAGEN „DE LUCHTPOST" De postduivenvereniging „De Lucht post" nam op 6 September deel aan de derde wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Duffei. De afstand be draagt 204,889 km. De duiven werden gelost om 7.30 uur met Oostenwind. De eerste duif werd geklokt om 104,50 min. Snelheid 1019 meter per minuut. Uit slag: W. de Waal 1-2, F. de Kort 3-6-7, M. Vroone 4-5. Dit is voor De Lucht post" dit jaar waarschijnlijk de laatste vlucht, waaraan zij kan deelnemen, daar er moeilijkheden zijn met de ver zending. „DE SNOEK" VING BAARS De H.S.V. „De Snoek" hield j.L Za terdag en Zondag een baarswedstrijd in de Oeverse vaart. Vele baarsjes kwamen, meest tijdelijk, op het droge. Er werden slechts 7 bovenmaatse baar zen gevangen. Uitslag: 1. en 2. Tj. Geertsema en J. de Veen, 3., 4. en 5. W. Siemonsma, H. Lap en W. Siegers. DOOR HOND GEBETEN Een loslopende herdershond van een Slingerwegbewoner beet het zoontje van de heer J. ten Brinke zodanig in de arm, dat de dokter de wond moest hechten.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7