Levendige openlucht-handel op zonnige K.S.K.-markt Veel schoons te zien op het bloemenfeest te Den Oever Jimmy Brown en de Oranjehemden Auto van Texelaar bleek aan vele gebreken mank te gaan Enorme drukte in binnenstad Geen rijwielen in het gedrang! IN HET KORT M.S.C. organiseert een gongwedstrijd V erkeersovertreders voor kantonrechter BI 1 I Demonstratie met politiehonden Chefarine „4" doet wonderen Alkmaar niet opgewassen tegen Helderse politie tussen haaks en kuitje besommingen ijmuiden Aan het licht gebracht bij een botsing Ook schooljeugd droeg haar steentje bij Fraaie inzendingen der plaatselijke bloemisten 7 Zand Jeugd gaat weer vissen WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1953 JjET HOU Dl I\IE1 OP, lezers. IT ij moeten blijven gewagen van liet succes, dat het KS.K.-verkoopfeest geniet. Ons redactiebureau schijnt le ontaarden in een reclame-agentschap, maar nochtans vinden wij de lust om andermaal op plezierige toon te getuigen van de gezelligheid, die dezer dagen in de binnenstad wordt geschapen. Den Helder is een gans andere stad geworden, en het zonnetje heeft daartoe haar (onmis bare!) bijdrage willen leveren. De eerste maand met een R, de maand ook waarin de herfst zijn intrede doet, is voor Den Helder en de K.S.K. wel bijzonder fleurig begonnen. Het festijn bereikte gisteren liet ver wachte hoogtepunt in de marktverkoop, waardoor de City compleet op stelten werd gezet. Gistermorgen om negen uur zag men nog slechts kale stalletjes-in-aunbouw, maar na het midduguur begon de drukte te komen. DE grootste toevloed kwam traag door de 'straten, toen het Telefacie- spparaat in werking kwam. Onder zijn rubriek „Op 53 graden Noorderbreed te" vertelt Gradus wat meer over de man achter dit toestel, dat ook van middag (van drie tot vijf uur) en vanavond (van zeven tot tien uur), als ook Zaterdag gedurende dezelfde peri oden. wordt gedemonstreerd. Maar dan zijn de marktkraampjes alweer ver dwenen en kunnen de liefhebbers van de openlucht-handel slechts in de Mq- lenstraat terecht. De standhouders hebben gisteren geen klagen gehad. De moeite en de zorg, aan het opzetten en inrichten van hun bedrijfjes besteed, werden alleszins be loond. We hebben geen blik in hun portemonnaic kunnen (en willen) wer pen, maar het zag er toch naar uit. dat zij uitstekende zaken maakten. Gister avond scheen de drukte wat al te groot. Van een mensenzee was tussen negen en tien uur geen sprake meer. of we zouden de dichte rtienigte met een half-bevroren watermassa moeten vergelijken. Voetje voor voetje kwam men vooruit, maar soms was geduldig afwachten geboden. Menig kraampje schudde op zijn wankele fundamenten, maar wonder boven wonder vonden geen instortingen plaats. De bevolking van de binnenstad be reikte haar grootste dichtheid toen de „Edelweiss-kapel". op een grote vracht auto geladen, haar Tiroolse klanken mengde met de muziek uit de luidspre kers. Toen werd het, vooral in de Spoorstraat, zulk een enorm gedrang, dat wij voor menig mensenleven zou den hebben gevreesd, ware het niet dat al die lijven op een ongelooflijke elas ticiteit konden bogen. Temidden van deze levenslustige baaierd kweten de standhouders zich van hun koopmsns- plicht. Zij prezen hun waren aan en trachtten middelerwijl hun collecties tegen algehele veiplettering te behoe den Gelukkig waren de mensen goedge mutst en bleven relletjes achterwege. Men beleefde met elkaar plezier aan dit ongewone vertier en scheen nauwe lijks genoeg te kunnen krijgen van de gezelligheid, die de Helderse bevol king dank zij het KSK-initiatief bleek De wekelijkse schocnenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden: het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse. Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37. telefoon 2129. Vanmiddag om half drie wordt ln Tivoli een jeugdvoorstelling gegeven van de gekleurde tekenfilms „Gulliver's reizen". Het cabaretgezelschap van Willy Rex en Nol van Dijk treedt heden- en morgenavond op in de Marinecantine. In het kader van het K.S.K.-ver- koopfeest musiceert vanavond de drum band van de N.P.V. afdeling Alkmaar op het Rialto-terrein. Vrijwilligers voor dc B.B. kunnen zich dagelijks tijdens de normale werk uren aanmelden aan het Bureau der B.B., Singel 3, telefoon 3519. Het eerste elftal van de Helderse Po litie Sport Vereniging is gisteren de competitie .begonnen met een wedstrijd tegen de Alkmaarse gemeente-politie. Het was een matte ontmoeting, vooral ha de rust, toen de bezoekende ploeg volkomen in elkaar stortte. Onze stadge noten brachten het er. daar zij goed getraind zijn, veel beter af. In de eerste helft gaf Du Porto H.P.S.V. de leiding. Na de hervatting voerden Leemans. Van der Meulen en Slijkerman de score op tot 40. Vooral het doelpunt van Van der Meulen was van uitstekende gehalte. Het ontstond uit een vrije schop. Hr. Ms. „Evertsen", „Kortenaer", .Dc Bitter" en „Van Amstel" zijn gisteren voor oefeningen vertrokken Het is morgen hoog water om 3 30 en 21.00 uur, en laag water om 2.45 en 15.25 uur. De temperatuur van hel zee- Water was 17.1 graden Celsius. Prijzen per kg: Heilbot 3.302.80: ar. tong 3.15—2.80; grm. tong 2.14—2.08; hlm. tong 2.08—2.03; kl. tong I 1.94— 1-W. kl. tong II 1.50—1 39: tarbot I 3.10 tot 2.80. Prijzen per 50 kg: Kl. II schol 27—9; schar 14; bot 16 13; haring 16—10.50; makreel 1710: kim. schelvis 48; kl. schelvis I 42-34; kl schelvis II 26—8; Wijting 16—8 50; gr. gul 32—27; mid. gul 22—10; kl gul 15—10: kl. koolvis zw. *3—17: kl. kooivis wit 30. Prijzen per 125 kg: Gr. kabel-auw 18890; gr. koolvis zw. 6356; gr. kool- vis wit 68; gr. leng 94. te kunnen opbrengen. Maar het klokje van gehoorzaamheid ging toch allengs slaan. Als de kleine wijzer naar de elf neigt, plegen de Helderse bedden de sterkste verlokkingen te overtroeven. Op een enkeling na, wiens luidruchtig vertoon veel massaler behoefte aan nachtbrakerij suggereert, gaan de Niou- wediepers tegen die tijd ter kooi. De laatsten. die in de binnenstad activiteit demonstreerden, waren de „markt kooplui", die inderhaast hun waren in de veilige beslotenheid van hun win kels brachten. Te middernacht stonden in de KSK nog slechts de blote kraam pjes. met hier en daar een reclame affiche. Terwijl wij dit schrijven, liggen de straten in de binnenstad leeg en verla ten. Maar door het glas van ons (geslo ten) venster dringt nog altijd muziek. Het zijn de verwrongen klanken van een Hawaiian-orkest, waarschijnlijk af komstig uit een gramofoon-met-platen- wisselaar. die men in de drukte ver zuimd heeft, af te zetten. Wellicht is het reeds de ouverture van het festijn op de tweede marktdag, welke inmid dels is aangebroken. Laten wij besluiten met een welge meend advies: de grootste last werd gisteren veroorzaakt door wielrijders, die met hun fiets aan dc hand tracht ten, zich een doortocht door het ge woel te banen. I)ezc mensen maakten de straat voor zichzelf en voor anderen onbegaanbaar. Wij spreken niet van de kinderwagens. Het verdient aanbeve ling, dat dc babies worden thuisgelaten, maar ook moeders mei kleintjes zijn uiteraard welkom op het KSK-ver- koopfeest. En het is nu eenmaal niet mogelijk, kinderwagens met hun kost bare lading ergens in bewaring te ge ven. Dat kan echter wel met fietsen. Derhalve: de karretjes naar een stal ling, of de fietsers een straatje om. Bij de opening van het nieuwe schaakseizoen organiseert M.S.C. een gongwedstrijd, die op Maandagavond 14 September wordt gehouden in het club lokaal. de bovenzaal van het Tehuis voor Militairen aan de Kanaalweg. De week daarop vindt in hetzelfde lokaal een simultaan-séance plaats. Ais simultaan-spelers treden dan op de heren E. Kayser, kampioen van Alk maar en J. Wijker uit Haarlem, ere voorzitter van M.S.C. en oud-kampioen van Den Helder. De organisatoren ver wachten voor deze wedstrijd, die 's avonds om acht uur begint, een gro te toeloop. 83. Er volgde voor Jimmy een heel drukke tijd. Elke Zondag trok hij tr op uit. om overal in het land voetbal wedstrijden te aanschouwen. Hij wilde alle spelers, die eventueel in aanmer king kwamen voor een verkiezing in het Nederlands Elftal, met zijn eigen ogen gezien hebben. Hetzelfde deden de twee andere leden van de Keuze Commissie, de heren Huilbom en Ver- lach, welke laatste de bijnaam „Muisje" droeg. Dinsdagsavonds kwamen zij dan bij elkaar om hun inzichten en ontdekkingen uit te wisselen. Zij moes ten wel zo'n haast maken, daar het Ne derlands Elftal over vijf weken naar Londen moest om daar in het Wein- bley-stadion een wedstrijd te spelen te gen het Engelse amateur-elftal. Jacme zag Jimmy op deze manier maar een enkele keer spelen, hetgeen de jongen wel jammer vond. Hij vond het altijd zo prettig te weten, dat zijn vader op de tribune zat, om naar zijn spel le kijken. Dat belette hem overigens niet zijn beste beentje voor te zetten, zo dat de Biggers bleven voortgaan de ene overwinning na de andere te beha len. Op deze manier kan het landskam pioenschap hen bijna niet meer ont gaan. De wedstrijd tegen het Rotter damse Feijenoord, die één week voor de grote wedstrijd tegen de Britten zou plaats vinden, moest tenslotte dé be slissing brengen en naar deze wed. strijd die in een uitverkocht Feijen- oord-stadion gespeeld zou worden, ging ook Jimmy kijken in gezelschap van de twee andere leden van de Keuze Commissie. Jimmy ging er wat geprik keld heen, want 's morgens om haif negen was de telefoon gegaan en had een stem hem in het oor geblazen: „En toch zal die aap van jou nóóit de Oran jetrui dragen....!!!" Jimmy had nog „hallo, maak je naam toch bekend, laf aard", geroepen, maar men had da hoorn direct op de haak geworpen.... BROEK OP LANGEND1JK, 8 Sept. - 3000 kg aardappelen 11,70, Meerlanders 8.90—10,80 en Alfa 10: 42.500 kg rode kool: A 4,30—11.50 en B 3—3,80: 12.000 kg gele kool: A 48 en B 3,20: 4000 kg groene kool A 7,40—9,40: 6600 kg sla- bonen 39,6053,10; 900 kg tomaten: A 30—35 en B 27—33; 6700 kg uien 5,30- 5,50 en nep 10—19,60; 4000 kg bieten A 5,60—6,50; 6300 stuks bloemkool: BI 26 —32,50 en Bil 10,10—17,80: 132.000 kg witte kool 3,50. Doorgedraaid: 9600 kg witte kool. Het leek ingewikkelder dan liet was niet koopman H. K. uit Den Burg, die gistermiddag voor de Helderse kantonrechter verscheen. Dat school in de dagvaarding, want het geval was bij nader inzicht heel goed le begrijpen. Hij had met een auto over de Hallerweg gereden en verder over het kruispunt naar de Wilhelminalaan in de richting van het Schil- dcrcind, zonder evenwel uiterst rechts te houden (primair), waarna even voorbij het kruispunt een botsing was ontstaan met een bestelauto, bestuurd door G. K. uit Oosterend. Overigens was ten laste gelegd, dat de wagen rij-teehnisch niet in voldoende staat van onderhoud verkeer de, geen deugdelijke stuurinrichting had en geen deugdelijke bedrijfs- rem. Nadat twee getuigen waren gehoord en was vastgesteld, dat een heg ter plaatse het uitzicht vrijwel ontneemt, was de ambtenaar van het O.M., mr G. W. van Meijenfeldt, nog schikkelijk met zijn eis, daar desbetreffende auto inmiddels voor de sloop was verkocht. De kantonrechter, mr J. 't Hooft, von niste met f 3.— of 1 dag voor de aan- Irijding en met 3 x f 15.— of 3x5 dagen voor de overige overtredingen. De ambtenaar ried verdachte en ge tuige. zich tot de burgemeester van Texel te wenden, met het verzoek, het bedoelde kruispunt in ogenschouw te r.emen ter eventuele verbetering. Te meer, omdat er dezer dagen opnieuw een ongeluk is gebeurd. - A. J. van der L. (Texel) 'en M. de V. (Texel) verschenen als verdachten voor een ongeval, dat plaats vond op dc kruising van de Emmalaan met het Schildereind te Den Burg. Eerstge noemde zou met zijn auto niet voldoen de rechts hebben fehouden en boven dien hebben gestopt, in plaats van voorrang te hebben genomen. Die voor- irang was tenslotte niet door de motor rijder De V. verleend. Integendeel, hij had een flinke snelheid en was tegen de voorzijde van de auto beland. Ook deze bocht werd ter zitting gelaakt. Van der L. verklaarde, dat hij was ge stopt, daar De V. anders tegen de voorkant zou zijn gebotst. „Er zouden doden zijn gevallen" luidde zijn oor deel, „als ik was doorgereden". De ambtenaar kon daar in komen. Hij vroeg vrijspraak voor Van der L. en eiste tegen De V. f 20.— of 10 dagen met nog f 6.— of 3 dagen voor het feit, dat deze niet had beschikt over een (werkende) hoorn. De kantonrechter ging met deze eis in zo verre accoord, dat hij de straf voor de aanrijding tot f 10.of 5 dagen verlaagde. De arbeider N. T. uit Oosterland stond terecht, omdat hij op de Rijks weg 9 niet kenbaar had gemaakt, dat hij links-af de Kleitelweg op wilde met zijn rijwiel met hulpmotor en de door gang niet had vrijgelaten voor een achter hem naderende auto. Er was een botsing van gekomen en T. wa' in het ziekenhuis beland. Daar bovendien de (niet verzekerde) bromfiets was vernield, werd de straf, ofschoon de overtreding ernstig was, bepaald op 2 x f 3.—. Mej. L. B. was op Texel per brom fiets in aanrijding gekomen met een bestelauto, bestuuird door J. E„ die uit de Parkstraat kwam. De ambtenaar zeide haar, dat zij er goed om moet denken, dat een bromfiets is gelijk ge steld met een fiets. Hij voegde er aan toe: „Let daar wel op. als u weer op zo'n onding stapt". De kantonrechter vonniste met f 10.of 5 dagen. Pieter A. uit Den Helder had puin meegenomen, zonder dat hem daar voor toestemming was verleend. Dc: jeugdige verdachte beweerde evenwel, dat hij toestemming had gekregen van „een opzichter met een bril op uit Jeruzalem". De heren achter de groene tafel bleken onmiddellijk bereid, de zaak te verdagen en eerst deze aan nemer te horen. Pieter zal nu deze op zichter verzoeken als getuige op te treden. Tenslotte de zaak tegen G. B uit Middenmeet, die onlangs als getuige was opgeroepen, doch niet verscheen. En dat is strafbaar. De veroordeling luidde f 8.of 4 dagen. Nadat „Apollo" een mars door feestvierend Den Oever gemaakt had, werd in de bloementent de tentoonstelling van „Flora" officieel door de voorzit ter, dhr C. Tijscn Mzn, geopend. Deze sprak er zijn voldoening over uit, dat er zovele en zo mooie inzendingen van de leden waren binnengekomen. Ook bracht hij hulde aan de schooljeugd, die eveneens haar beste beentje had voorgezet, terwijl hij tevens de plaatselijke bloemisten, de fa Houwing (Den Oever) en de fa Posthumus (Hippolytushoefdankte voor de fraaie collecties, die ze hadden ingezonden. De voorzitter sloot met dc wens, dat dit jaarlijkse bloemenfeest wederom mocht slagen. Toen speelde „Apollo" nog enkele vlotte nummers en daarna konden de bezoekers rustig het ten toongestelde bewonderen. Er viel inderdaad veel te bewonde ren. De prachtige verzamelingen dah lia's, door de bloemisten ingezonden, vallen direct in 't oog. Beide zaken wedijveren met elkaar om het mooi ste te tooen, wat er op dit terrein te zien is. Maar ook de leden van „Flo ra" zijn weer goed voor de dag geko men. Onder de door „Flora" uitge reikte en met veel zorg door de da mes gekweekte Primula's, Geraniums en Fuchsia's zijn verscheidene fraaie exemplaren op te merken, terwijl ook in de andere rubrieken de liefde voor planten en bloemen duidelijk naar voren komt. Het zou ons te vqr voer ren namén-te noemen, maar het ge heel, gearrangeerd door de heer J. C. Koorn, geeft een verzorgde indruk en is door de rijk geschakeerde kleuren een lust voor het oog. Aan de keur meester, de heer Max Nuyens te Scha- gen, was de taak opgedragen, de mooiste inzendingen in de verschil lende rubrieken aan te wijzen. De prijswinnaars van de tentoon stelling zijn: Primula: 1 Jac. de Vries, 2 P. Her mans, 3 M. Kooy, 4 P. Bakker Ev.zn, 5 J. Quast, 6 W. Snooy Wzn, 7 Jb ten Bokkel. Fuchsia: 1 B. Trap, 2 mej. Dw. Met selaar, 3 wed. M. Kunst-Rotgans, 4 D. IJpma, 5 J. Hegeman, 6 J. Rotgans. Geranium (rood): 1 S. Lont Czn, 2 M. de Haan, 3 N. Kool, 4 S. Zomer dijk, 5 B. Trap. ROTGANS f EEN Rotgans heet de man, die Zaterdag en gisteren aan de lopende band carica- turen heeft gemaakt van de mensen, die voor Gradus' krantengebouw waren sa mengedromd. De lieden, die hun portret getekend krij gen, hebben, toen zij het goed gelijkende beeld haal den, vanzelfsprekend een kijkje achter de schermen kunnen nemen. En zij heb ben gezien, hoe Rotgans (die om de drommel geen gans is. en zeker geenop een stellage wns gezeten, en hoe hij met vaardige hand in toverachtige snelheid lijn tjes op het papier zit te penselen. Voor zeer velen is het een raadsel, hoe hij dat doet. Voor Gradus is het dat ook. Als je hem er naar vraagt, dan antwoordt hij iets van „Geprepareerde inkt, hè? Dood éénvoudig". En dein waag je het te zeggen: ..Ju. maar u zit aan de binnen kant van het raam te teke nen, terwijl de mensen bui ten naar u $taan te kijken. Het portret wordt dus als het ware dóórgedrukt? Hoe kan dat? En dan zal hij, terwijl hij de rook van een sigaret in haleert, verstandig zeggen: „Tja, geprepareerd papier, hé. Het is dood'éénvoudig". Maar zo is het toch echt niet, want uw stukjes schrijver kknt toch het pa pier van z'n eigen krant wel! Dat is absoluut zonder dubbele bodem! Enfin, Leen Rotgans lapt het hem en hij pleziert er vele honderden mensen mee. Hij doet dit werk al geruime tijd; hij was er zelfs mee voor dc.'televisie, deze Rotterdammer. Ook maakte hij zich verdienste lijk voor de Veilig Ver. keer-propaganda, en niet te vergeten voor de Kanker bestrijding. Hiervoor bracht hij (mede als man van het Rad van Avontuur) onge veer tien mille bijeen., O ja, hij was ook voor de KRO bezig, en voor nog vele an dere instellingen en bedrij ven. Want zó is Leen Rotgans. Hij werkt als een razende; dat het hem niet aan te zien is, dankt hij aan zijn prachtige humeur en de guitige knipoogjes, die hij door zijn kijkgaatjes lan ceert. Heeft u zijn produc ten nog niet bewonderd? Komaan, qaat dan vanmid dag eens kijken; hij begint wederom, om drie uur en hij houdt er om vijf uur mee op. Om zeven uur zit hij evenwel andermaal voor zijn venstertje in de grote Helderse Courant-pagina tegen onze gevel. En Zater dag komt hij nogmaals voor u tekenen! SCHOOL IfLEINE Ria, een vriendin- netje van Gradus. is vo rige week voor het eerst naar school gegaan. Zij is van het type, dat er wel aan wennen moet. Dagelijks vraagt haar moeder, hoe het haar in de banken is ver gaan. Toen is evenwel ge bleken, dat zij daarin niet voortdurend vertoeft, wijl zij er reeds door de juf frouw werd naast geplaatst. Deze strafmaatregel heeft de kleine Ria dermate ge schokt, dat zij na drie da gen bij thuiskomst het ge beurde vertelde en bevreesd vroeg: „Ga ik nou niet over?" „OUDJES" MADERS nieuws van het veteranen-front. Het wordt tijd, want Zondag wordt weer een grote wedstrijd gespeeld tussen twee vete- ranenploegen van Helder. Dit festijn krijgt om elf uur zijn beslag. Er aan vooraf gaat een ontmoeting tussen twee welpenploeigjes, wel ke wordt geleid door de heer W. Dol. Deze wordt die dag wel zwaar belast, daar hij na zijn taak met het fluitje te hebben volbracht, onmid dellijk moet aantreden als linksvóór van één der elf tallen. Gradus geeft thans de opstellingen: geel: dr Loopuijt (doel); A. Veen en J. Bak (achter); H. Lonte, P. Stuyvenberg en P. Trap (midden); A. J. Zikkenheiner, J. P. van der Wal. T. Borgerding, P. Smit en J. van de Berg (vóór). blauw: F. Kiesewetter (doel); P. Tompot en Th. Kramer (achter); J. Dijks hoorn, G. van der Wal en P. Lafère (midden); C. Simon- se. A. Bandt. G. Jansen, W. Biersteker en W.Dol (vóór). Het zij opgemerkt, dat men voor deze ontmoeting de oudste veteranen heeft opgeroepen. Vandaar, dat de heren T. Kersbergen cn E. Taylor als grensrechters fungeren. Scheidsrechter is de heer J. Bregman. CURSUS AOK de afdeling Koegras van dc EHBO gaat een cursus organiseren. Dat is althans de bedoeling. De plannen kunnen worden verwezenlijkt, wanneer oc- langstellenden zich spoedig aanmelden. De EHBO is ge- ventigd aan de Korte Vliet; anders kan men nog terecht in het verenigingsgebouwtje „De Roef" aan de Parkstraat. DAMMEN nE Damclub Texel staat aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Omdat nog zo vele goede dammers buiten dc vereniging slaan, zou het bestuur het prettig vinden, wanneer de jaar vergadering, die op Vrijdag 11 September om acht uur in hotel De Graaf wordt ge houden, niet alleen wordt bezocht door alle 'eden, doch bovendien door een grote schare nog niet-aan- geslotenen. Het ligt in dc bedoeling, weer een jeugdafdeling op te richten; leeftijd tot 15 jaar. Tot achttien jaar (wie op 1 September nog geen 15 jaar was) is men juniorlid. TROELALA MEN zal zich herinneren. dat enkele weken gele den de voorstelling van het openluchtcircus „Troelala" door de slechte weersom standigheden geen doorgang heeft kunnen vinden. Dat heeft niet alleen de velen tóch opgekomen kinderen gespeten, doch ook de al tisten, bekende amateurs uit Den Helder, wier namen reeds in deze kolommen werden vermeld. Doch van dit uitstel komt geen afstel. Circus „Troelala" geeft de voorstelling namelijk alsnog, en wel aanstaande Zaterdag middag om half vier op het terrein, gelegen aan Mid denweg en Celebesstraat. Alle kinderen uit Nieuwe- diep zijn daar hartelijk wel kom. Dat is mooi aangebo den, want het kost de jon gelui niets. FEEST UET K. S. K.-verkcropfeest trekt, en dat doet Gradus (hoe meer zielen, hoe meer vreugd) plezier. Heel Den Helder is bij zulk een festijn gebaat, omdat er mensen van buiten komen, en daar om moest eigenlijk heel de stad in het teken van deze actie staan. Dat gaat moei lijk, omdat het zo veel kost. Maar in de Sluisdijkstraat heeft men gedacht: wij heb ben onze verlichting nog! En met vereende krachten heb ben de leden van de Sluis dijkstraat - winkeliersvereni ging die aardige ornamen ten voor de dag gehaald cn tegen de gevels aangebracht, 's Avonds branden de lamp jes; zij scheppen ook in onza vierde winkelstraat een fees telijke sfeer. Al kent Den Helder pog geen KSKS, de Sluisdijk straat draagt op deze wijze toch haar steentje bij tot de aantrekkelijkheid van het geheel. En dat, Gradianen, verdient vermelding en waardering. Geranium (rose): 1 Mar. Tijsen, 2 C. Bais, 3 P. Poel, 4 J. Bakker Szn, 5 J. Quast. Mooiste plant: 1 J. Smid Gerbr.zn, 2 C. Doves, 3 J. Hegeman Wouterzn, 4 D. Lont, 5 Jb ten Bokkel, 6 P. Lont, 7 wed. J. Kuit, 8 R. Bakker Rzn. Groepen: 1 P. Bakker Ezn, 2 A. Bakker, 3 C. Bais, 4 Jb Schouwenaar, 5 C. Cornelissen, 6 mej. M. Tijsen Cd., 7 H. Grootemaat, 8 wed. C. Koorn, 9 M. de Haan, 10 S. Zomerdijk. Groepen cactussen1 A. Bakker, 2 S. Bakker Szn, 3 D. Tijsen Nzn, 4 mej. Annie Tijsen. Groepen snijbloemen: I A. Bakker, 2 J. C. Koorn, 3 mej. M. Tijsen Cd. Bouquetten, schoolkinderen: 1 Pietje Lont, 2 Kees Klein, 3 Dick Zomerdijk, 4 Annie Kaan, 5 Simon Grootemaat, 6 Liesje Bellis. Bloemstukken, kinderen: 1 Pieter Kooy, 2 Marri Wit, 3 Nellie Bruul. Geraniums, schoolkinderen1 Ger- rie Roos Cd., 2 Henk Jofriet, 3 Jan Wiegman. Vrije inzendingen: Eervolle vermel dingen voor: 1 J. G. Bos; 2 de o.l.s. O'land le, 2e en 3e klas en 3 de o.l.s. O'land 4e, 5e en 6e klas. In het kader van de Florafeesten had op het YViron-terrein een demonstra tie met politiehonden plaats, die veel belangstelling trok. Burgemeester Kolff wees eerst op het belang van het bestaan van een corps politiehonden, terwijl de heer Kruimer, bestuurslid van de Kon. Ifed. Politiehondenvereniging (K.N.P.V.) een overzicht gaf van wat er bij de oplei ding van de honden, ieder met een eigen geleider, te pas komt. Deze op leiding, die plaats vindt in een spe ciale school te Waalsdorp, duurt twee jaar. Na deze uiteenzettingen kwamen de honden met hun bazen, het waren er acht, hun opwachting maken bij het publiek. Toen volgde een zeer geva rieerd programma van derig nummers, dat door het publiek met aandacht en bewondering werd gadegeslagen De honden toonden reeds hun behen digheid in het springen, hun waak zaamheid en hun speurzin. Ook zonder hun baas stonden ze hun mannetje en wat ze eenmaal vast hadden, lieten ze niet gauw los. Kortom, deze herders en bouviers lieten duidelijk zien, dat ze een betrouwbaar hulpcorps van de politie vormen cn als zodanig ook de burgerij goede diensten kunnen be wijzen. „Apollo" was ook hier weer present om de pauzes met opgewekte muziek te vullen. Na afloop verspreidde het publiek zich over het kennisterrein, waar het nog geruime tijd gezellig druk bleef. OOK WANNEER U ZICH „LANDERIG" VOELT I (Advertentie Ing. Med.) Nu dc vacantie voor de schoolkin deren weer voorbij is, zal „De Snoek baars", zoals ieder jaar. weer een hen- gclwedstrijd organiseren voor alle jon gens tussen 8 en 14 jaar van de RK- en OL-scholen. Er zijn aardige prijzen beschikbaar. De wedstrijd zal plaats vinden Zaterdagmiddag a.s. om twee uur en het inschrijfgeld bedraagt twintig cent. De bedoeling is om van af het verzamelpunt bij Jb. de Wit gezamenlijk naar het viswater te gaan.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3