Stad en omgeving J onge koe dodelij k gewond in weide aangetroffen Jimmy Brown en de Oranjehemden z Morgenmiddag beëdiging van officieren op Ankerpark Elk ogenblik een tekening r Ontgroening BREGMAN Zwembad aan de Dijk gesloten Vice-adm. De Booy bezocht „Dubois" Vijfjarig jongetje in Binnenhaven verdronken Sloep met mariniers op drift geraakt IN HET KORT Ds J. W. Sepmeijer naar Nieuw-Guinea Werkzaamheden in B en W verdeeld Jongetje nabij de school overreden Chefarine „4" doet wonderen Twee schapen door honden verscheurd Telepaath: „Niet door mensenhanden gebeurd" PINDABRANDERÜ POLDERWEG TUSSEN HAAKS EN KUITJE Van het KSK-front Fregat op 15 Sept. naar Koreaanse wateren Motor weigerde midden op Marsdiep Installatie Adelborsten vindt vanmiddag plaats Jager „Gelderland" op 19 September te water „Verjaagde kudde" ,het vluchtelingenprobleem Het Marionetten-theater in Marine-cantine Breezand Den Oever Floraliafeesten gesloten HET is weer de tijd van de jaar lijkse ontgroening der Zeevaart scholieren. Bij vorige gelegenheden uit ten wij ernstige critiek op excessen, die daarbij waren voorgekomen. Sinds dien vindt deze ontgroening „binnens huis" plaats. Uiteraard worden exces sen daarmee niet uitgesloten. Dat is thans weer gebleken. Het gaat te ver, wanneer men de groenen kwart liters sambal en pullen met scheerzeep laat leegeten, of vijftig maal „om hun eigen duim" laat heendraaien. Voor de tra ditionele ontgroening worden dikwijls prachtige paedagogische motieven aan gevoerd. Maar het blijkt in de practijk neer te komen op het aanwakkeren van sluimerende sadistische trekken in de (gevormde?) karakters van de oudere leerlingen. Wij spreken hier schande van en achten een streng toezicht op dit quasi-paedagogische en zogenaamd karaktervormende gedoe meer dan gewenst, vooral omdat het .blijkt te ontaarden in het straffeloos botvieren van hartstochten. Urk BURGERLIJKE STAND Anna Pauïowna LOOP DER BEVOLKING DONDERDAG 10 SEPTEMBER 19.,3 £VEM BUITEN DE GRENS der gemeente Den Helder, op het land van de wed. J. de Wit aan de Zwarteweg, is 's morgens in alle vroegte een jonge koe dodelijk gewond in de wei aangetroffen. Het dier had een diepe snede, ter lengte van vijftien centimeter, in de huik en moest in de loop van de dag, op advies van dierenarts Van der Sluijs uit t Zand naar de rioodslachter worden gebracht. Het gerucht van het gebeurde drong tot m Den Helder door, waar al spoedig de veronderstelling werd uitgesproken, dat hier misdrijf in het spel was. Men bracht het geval in verband met de dood van een tweetal schapen op het land van de heer N. Hoogschagen aan de Rijksweg onder De Kooy. HEZE SCHAPEN werden Dinsdagmor- gen half verscheurd gevonden In een gireppel. Hier was van misdrijf geen sprake. Ons werd bij informatie medegedeeld, dat twee jonge herders honden de schuldigen waren. Deze die ren moeten in de nacht van Maandag op Dinsdag de schapen hebben opge jaagd. Het uithoudingsvermogen van onze woldragende viervoeters is niet groot, zodat de twee schapen tenslotte dodelijk vermoeid in een greppel zijn gestruikeld, waar zU aan de honden ten prooi vielen. De aanvankelijk speels begonnen jacht riep de bloed- dortst wakker. De honden beten hun slachtoffers dood en lieten ze deerlijk vorm inkt achter. Het geval met de koe „Trien 10" is nog niet opgehelderd. Mevrouw De Wit ging 's morgens omstreeks half vijf naar het land om de koeien te melken. Eén van de dieren reageerde ongewoon traag op haar gebruikelijke roepen. Tot haar schrik ontdekte de boerin, dat de vaars „Trien" ernstig aan de buik was gewond. Door een scherpe snijwond van vijftien centime ter lengte, en volgens mevrouw De Wit minstens even diep, puilden de in gewanden naar buiten. De koe. die met moeite naar de melkplaats was ge strompeld, ging daar liggen en kon niet meer opstaan. Toen het licht geworden was, kwam de dierenarts de situatie opnemen. De koe bleek stervende, zodat het beter werd geoordeeld, noodslachter Schou ten te waarschuwen. De oorzaak van de verwonding was duister, en is dat nog. Aanvankelijk werd verondersteld dat de vaars met de buik in een scherp voorwerp terecht was gekomen. Men heeft het weiland afgezocht, maar vond niets dat daarop wees. Ook op de horens van de andere koeien werden geen bloedsporen aangetroffen. Toch acht dierenarts Van der Sluijs het onwaarschijnlijk, dat hier een of ander onguur individu in actie is ge- (Advertentie Ing Med De herstelwerkzaamheden aan de Dijk hebben het noodzakelijk gemaakt, dat het kleedgebouwtje van de Hel- derse zwemvereniging „Het Marsdiep" wordt afgebroken. Dit geschiedt elk jaar, doch thans gebeurt het even vroe ger. Het betekent overigens, dat men tot het bad geen toegang meer heeft, ook niet tijdens de periode van af braak. Hr. Ms. „Jan van Brakel" is gister avond van oefeningen in Nieuwediep teruggekeerd. Hr. Ms. „Urk" en „Walcheren" ko zen van het bassin weer ligplaats in de Buitenhaven. Het is morgen hoog water om 8.55 en 21.25 uur, en laag water om 3.15 en 15.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.0 graden Celsius. TjE tweede marktdag is minder succesrijk geworden dan de eerste, wat hoofdzakelijk te wij ten was aan het zo plotseling omgeslagen weer. De draai- en zweefmolens in de Spoorstraat, die Dinsdag zo'n enorme be langstelling genoten, trokken ech ter gisteravond zo mogelijk nog meer publiek. In de Keizerstraat was juist op tijd een draai molentje voor de kleuters opge tuigd. Deze attractie werd hoge lijk gewaardeerd. Ook het succes van het Telefacie-apparaat bleef groot. Maar toen gisteravond omstreeks tien uur een fikse re genbui loskwam, wa$ het met de drukte gedaan. Voor de AJk- maarse drumband precies op tijd! De trommelende en blazende pad vinders hadden zich kranig ge weerd en werden voor hun te rugkeer naar de kaasstad door de K.S.K. onthaald op een kopje kof fie in „Formosa'. De drumband van de Helderse padvinders deed de Alkmaarders uitgeleide in het Julianapark. Vanavond vermeldt het programma geen bijzondere evenementen. Morgenavond wordt op het Rialto-terrein een bonte uitvoering onder het motto „Cock tail en Confetti" gegeven. Ama teurs. die willen medewerken, kunnen zich vandaag nog aan melden aan het loket van Druk kerij de Boer. weest. Deze mening wordt gedeeld door een Amsterdamse telepaath, die zei (nadat hem een stukje huid van de inmiddels geslachte koe was ge toond): „Dit is niet door mensenhan den gebeurd". Mevrouw De Wit, die tegen dergelijke schadeposten niet is verzekerd, heeft de politie niet in de arm genomen. „Wie moeten we verden ken? Als allerlei mensen worden ver hoord, kan dat zo licht een vijandige stemming veroorzaken", was haar visie op de zaak. Het zal dus de Vraag zijn, of het drama met „Trien 10" ooit wordt opgehelderd. De Bevelhebber der Zeestrijdkrach ten, vice-admiraal A. de Booy, heeft gisteren te Den Helder een afscheids bezoek gebracht aan Hr. Ms. fregat „Dubois", welke oorlogsbodem op Dinsdag 15 September naar de Ko reaanse wateren zal vertrekken ter af lossing van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau". Gistermorgen is in de Binnenhaven te Den Helder, nabij de Koopvaarders- schutsluis, net vufjang zoontje ver dronken van de heer Addens uit Rot terdam, de sempper van net sieep- schip „De twee gebroeders". De kleine jongen liep op de vrij lange loopplank en is plotseling in het water gevallen. Dit werd opgemerkt door iemand op een varend schip; hij waarschuwde meteen de schipper van „De twee gebroeders", waarna deze te water ging om te trachten zijn kind te redden. Het mocht hem niet geluk ken. Pas na enkele uren dreggen vond men het knaapje. Een dokter heeft nog geprobeerd de levensgeesten op te wek ken, doch hij kon ten slotte slechts de dood constateren. „De twee gebroeders", die van Texel kwam en in Den Helder op een sleep boot wachtte, is inmiddels naar Am sterdam gebracht. Een met zes mariniers bemande mo torsloep van de Koninklijke Marine is gisteravond tijdens de oversteek van De Mok naar Nieuwediep op drift ge raakt, toen de motor midden op het Marsdiep afsloeg. Het scheepje werd door de harde eb in de richting van de open zee gevoerd. Aan boord van H. M.'s „Dubois", die op de ree voor anker lag. werd de hulpeloze sloep waargenomen. De com mandant van het fregat zond een mo torsloep ter assistentie welke door een zoeklicht werd bijgelicht Ook werd de bemanning van de „Prins Hendrik" ge alarmeerd. De reddingboot voer tegen midernacht uit en ontving een kwar tier later per radio bericht, dat de mo torsloep van de „Dubois", met het be wuste scheepje op sleeptouw bij de „Dubois" was teruggekeerd. De red dingboot nam de sleep over en lieo om kwart voor een de haven weer binnen. De onfortuinlijke mariniers werden bij het wachtschip afgezet. Zoals gemeld, zal morgenmiddag om twee uur op het Ankerpark-terrein een aantal nieuwbenoemde officieren der Koninklijke Marine onder aanwezigheid van minister ir C. Staf worden beëdigd door de Commandant Zeemacht Neder land, schout bij nacht F. T. Burghard. De bij deze plechtigheid betrokken on derdelen der Koninklijke Marine hebben gistermiddag een vooroefening gehou den. Bij ongunstig weer vindt de beëdiging plaats in het „Zaaltje" van het K.I-M., in dat geval uiteraard zonder het grootse militaire ceremonieel. De nieuwbenoemde adelborsten, die dus de officiersopleiding aan het K.I.M. gaan volgen, worden vanmiddag om twee uur geïnstalleerd door de commandant van bet Koninklijke Instituut, de kapitein ter zee. J. K. Muller. De nieuwbenoemde officieren der Koninklijke Marine, die morgenmiddag worden beëdigd, zijn: de adelborsten der eerste klasse: P. M. van Aldewerelt van Rosenburgh uit 's-Gravenhage, D. C. J. Bakker uit Arnhem, P. L. Bakker uit Slootdorp, D. J. Berkhout uit Hee renveen, G. van Beusekom uit 's-Gra venhage, F. Th. de Bree uit De Bilt, A. Th. Bijkerk uit Haarlem, J. P. van Dam uit Ouderkerk aan de IJssel, F. H. J. Dijkinga uit Groningen, J. S. H. Gieskes uit Helmond, A. Ch. H. He ringa uit Scheveningen, H. Jaspers uit Breda, J. C. M. de Keyser uit Amster dam, jhr R. F. W. de Koek uit 's-Gra venhage, H. A. W. Lips uit Ubbergen, R. Th. van Oosten uit 's-Gravenhage, P. A. A. J. van Oppen uit Blaricum, J. F. F. van Oudheusden uit Haamstede, E. Roth uit Alkmaar, H. B. Slot uit Voorburg, H. R. Ch. Smies uit Amster dam, J. A. F. Soels uit IJzendoorn, R. J. M. Speckens uit Vlissingen, G. A. Spenneman uit Amsterdam, Th. C. L. Veeger uit Amsterdam, R A. Weer- meyer uit Bloemendaal, K. Zandhuizen uit Sneek, R. Zimmerman uit Utrecht, F. D. J. M. Chömpff uit Arnhem, H. Ch. Besangon uit Rotterdam, W. J. de Bruyn uit Nijmegen, M D. A. Forbes Wels uit Brussel, J. Ruiten uit Den Helder en H. van den Bos uit 's-Gra venhage; de tweede luitenants der mariniers Th. A. G. Ellenbroek uit Zutphen, P. L. P. Gooren uit 's-Gravenhage, W. J. de Lange uit 's-Gravenhage. J. W. Mo- ris uit Nieuwkoop, J. G. Nicolaas uit Rotterdam, H. van Maren uit 's-Gra venhage en R. Smagge uit Leidschen- dam; de adelborsten-vlieger der eerste klasse H. Itzig Heine uit 's-Gravenhage, T. W. E. Kandou uit 's Gravenhage en J. Toorenaar uit 's-Gravenhage; De sociale werkster van de Ne derlands-hervormde gemeente houdt op werkdagen, behalve des Maandags, 's morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donder dagavond van zeven tot acht uur, spreekuur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. De toneelspeelster Lily Bouw meester draagt vanavond voor in Casino, o.a. uit werk van Godfried Bomans, Simon Carmiggelt, Annie M. G. Schmidt, Bertus Aafjes en Ina van der Beugel. In het Tivoli-theater wordt van avond een voorstelling gegeven van de film „Een etmaal uit het leven van een vrouw". de adelborsten van de technische dienst der eerste klasse S. J. J. Hoff- mann uit Scheveningen, C. A. Robertus uit Hengelo (O). J. van Sanden uit Hilversum, J. H. Slaats uit Amstelveen en L. Vreeken uit Amsterdam; de adelborsten van administratie der eerste klasse A. J. P. Bindels uit Breda. A. J. Gelderblom uit 's-Gravenhage, C. M. P. Nijmeyer uit Venraay, W. A. J. Wevers uit Sittard en G. Th. G. W. Wolf uit Voorburg; en de adelborsten van de electro- technische dienst der eerste klasse L. Crane uit Arnhem. A. J. Meily uit Rot terdam, V. C. M. Rademakers uit Breda, V. E. G. Ulrich uit 's-Gravenhage. Th. Vervaat uit Amsterdam ên R. van Wag- tendonk uit Amersfoort. Zaterdag 19 September omstreeks 13 uur zal bij de scheepswerf Wilton- Fei.jenoord N.V. te Schiedam de onder zeebootjager „Gelderland" te water worden gelaten. De „Gelderland" is de vierde van een serie van twaalf onder zeebootjagers, die bij vier Nederlandse werven worden gebouwd. De eerste drie bodems zijn te water gelaten achtereen volgens in Amsterdam, Rotterdam en Vlissingen. I)e oudst-aanwezend vioolpredikant te Den Helder, ds J. W. Sepmeijer, zal op Woensdag 16 September per vlieg tuig naar Nieuw-Guinea vertrekken, voor een verblijf aldaar van circa vijf tien maanden. Zijn taak te Den Helder zal tot Kerst mis 1954 worden waargenomen door ds F. Colenbrander, wiens werkzaamheden te Hollandia door ds Sepmeijer worden overgenomen. Op Zondag 13 September houdt ds Sepmeijer, die ruim vier jaar in Den Helder werkzaam is geweest, zijn afscheidspredikatie in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. De dienst vangt 's avonds om zeven uur aan. Ds. Sepmeijer, die inmiddels met in schepingsverlof is gegaan, vertoeft op het ogenblik in „Beuk,bergen" te Huis ter Heide, waar de jaarlijkse |bijeen- komst van vlootpredikanten wordt ge houden. In het nieuwe college van B. en W- zijn de werkzaamheden als volgt ver deeld: Algemene Zaken en Volksgezondheid (onder andere Gemeentelijke Genees kundige- en Gezondheidsdienst en ge meente-ziekenhuis) aan burgemeester mr. G. D. Rehorst; Wederopbouw en Stadsuitbreiding en Water- en Licht- bedrijven aan wethouder P. S. van der Vaart; Onderwijs, Personeelsaangele genheden (o.a. Georganiseerd Overleg), Visserij en Vleeskeuringsdienst aan wethouder J. J. Landman; Sociale Za ken en Uitvoering Woonruimtewet 1947 aan wethouder mr. J. Mulder; Open bare Werken (o.a. gemeentewerken, rei nigingsdienst, plantsoendienst, zwem inrichting en grondbedrijf) en Finan ciën aan wethouder P. Th. Luijckx. Maandag en Dinsdag aanstaande zal onze stad op zeer bijzondere wijze met het vluchtelingenprobleem in aanra king worden gebracht. Eén der Kapel wagens van Oostpriesterhulp, een Kooms Katholieke organisatie voot vluchtelingenhulp, maakt dan een grote prodagandatocht door Den Hel der. Oostpriesterhulp doet niet alleen een beroep op de gevoelens van naasten liefde, maar tevens op het verantwoor delijkheidsgevoel van een ieder, die het wel meent met de toekomst van Europa. „In Duitsland leven momenteel twaalf millioen vluchtelingen. Deze mensen hebben geen deel aan het her stel van Duitslands economie, doch leven al jaren lang in bittere ellende. Alle dagen komen er nieuwe wanhopi- gen bij. Zij zijn niet geholpen met een politieke toespraak, doch enkel maai met een broek en een paar schoenen en een plaats, waar zij zonder angst kunnen leven. Naast de geestelijke hulp aan katholieken verleent Oost priesterhulp stoffelijke hulp aan ieder die in nood is, zonder te vragen naar geloof of afkomst", zo schrijft men ons Wie aan de actie wenst mede te wer ken. kan een pakje gereed maken rnel kleren, schoenen of duurzame levens middelen en dat Maandag of Dinsdag met de Kapelwagen meegeven. Dezt wagen is tevens ingericht als tentoon stelling, op het Rialtoplein. Bovendien wordt Maandagavond in Casino er Dinsdagavond in Formosa een aangrij pend programma geboden, waaraan onder andere de voordrachtkunstenaar Cees Griffioen zal medewerken. Er zal een vertoning worden gegeven van dc documentaire film „Verjaagde kudde". Men heeft boven de zestien jaar (vry) toegang. Evenals in voorgaande seizoenen heeft het bureau O.S. en O. van de Ko ninklijke Marine voor de komende maanden een aantal ontspanningsavon den met een meer cultureel karakter op het programma staan, zodaj ook de marinemannen, die niet uitsluitend met „licht amusement" wensen te worden ontspannen, aan hun trek kunnen ko men. De eerste avond in deze reeks wordt op Maandag 14 September in de Marinecantine gegeven. Het marionet ten-theater van Henk Zouteduk, die daarbii wordt geassisteerd door Marja van Bergen, brengt dan twee kluchten ten tonele, namelijk „Warenar' en „De klucht van de dood". jyANNEER tekenaar Rotgans in ons gebouw voor zijn kijkgaatje zit en zijn werkzaamheden verricht, dan drommen in de Koningstraat vele mensen samen. Het is ook waarlijk geen wonder, want elke seconde levert hij een caricatuur af, welke dan gratis aan de geportretteerde wordt overhandigd. De foto geeft een beeld van de grote drukte voor ons gebouw. Toen de zevenjarige Freddy Klomp, wonende aan De Kooi. gistermorgen met de NACO-bus naar school kwam, is hü na het uitstappen achter de bus omgelopen, stak plotseling de weg over en kwam voor een grote, uit België afkomstige vrachtwagen. Het jongetje werd overreden en is terstond aan de bekomen verwondingen overleden. Het ongeluk gebeurde dicht bij de school, nabü café Blokdijk. Dinsdagavond werden de feestelijk heden ter gelegenheid van het jaar lijkse bloemenfeest besloten met een bijeenkomst in de tentoonstellingstent. Ook deze avond bleek, dat de belang stelling voor dit feest wel eens groter is geweest. In totaal werden bijna 900 kaarten verkocht (verleden jaar 1400). Met name van buiten Den Oever is het aantal bezoekers -gering geweest. De gelukkige winnaars der uitge loofde waardebonnon werden bekend gemaakt .Het horloge was blijven stil staan om 12.30 uur. Vier personen had den 12.30 uur geraden. Na loting ble ken de heren A. Everts Ez., D. Lont, Elft en A. de Jonge de gelukkigen te zijn. Daarna sloot de heer Tijsen deze Florafeesten, maar niet zonder dank te hebben gebracht aan allen, die het be stuur bij de organisatie ter zijde had den gestaan. Inzonderheid de heer S. Zomerdijk, die voor verschillende at tracties (puzzleritten en vliegerwed strijd) had gezorgd en de Harmonie „Apollo" werden door de heer Tijsen voor hun medewerking geprezen. Ook bij deze sluiting liet „Apollo" zich weer horen. GEZINSVERZORGSTER BENOEMD Mej. S. Slootweg, gezinsverzorgster voor de Protestants Interkerkelijke Gezinsverzorging, werd in gelijke func tie benoemd te Amstelveen. OOK WANNEER U ZICH „LANDERIG" VOELTI i Advertentie mg. Med.) BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 84. Nu de Biggers werden kam pioen van Nederland, want een afge stampt Feijenoordstadion zag Jackie Brown vijf juwelen van doelpunten maken waardoor de club uit Wilgen- wolde de wedstrijd, die het kampioen schap moest beslissen met 64 wist te winnen. Meneer Bikkebakker was doqr het dolle heen. Hij had voor alle elf spelers bloemkransen gekocht, die een diameter van anderhalve meter had den en hij stond er op, dat hij die zijn jongens stuk voor stuk om de schou ders hing ten aanschouwe van een har telijk juichend publiek. De Rotterdam mers hadden hun eigen club dan wel zien verliezen, maar zij waren sportief genoeg te erkennen, dat de kampioens titel terecht was gekomen bij de beste club, bij de club die de meeste doel punten wist te maken. „J-a-c-k-i-e, J-a-c-k-i-el", riepen zij in spreekkoor en zij waren niet tevreden, voordat Jackie Brown, die toch de held van dit kampioenschap kon worden ge noemd met zijn krans om de schouders op een fiets werd gehesen om in zijn eentje een ererondje te maken op de sintelbaan, die het voetbalveld om zoomde. De persfotografen renden er achteraan, want zo iets geks hadden zij nog nooit gezien. Een voetballer die een ererondje op een fiets maakte Toen de Biggers die avond naar Wig- genwolde terug keerden, was er geen huis in het stadje dat niet de vlag had uitgestoken. De mensen stonden jui chend en lachend langs de weg om de kampioensploeg in te halen en Jackie behoefde alleen maar het puntje van zijn neus te laten zien om de geestdrift op kookhitte te brengen. En 's avonds werd een feestmaaltijd g-houden in de Harmonie, waarvoor vijf speenvarkens, acht kalkoenen en zeventien kippen met hun leven moesten betalen. Nie mand minder dan wethmider Witte- wabbel voerde er het woord. Hij riep Jackie Brown tot ereburger van Wil gen wolde uit. Er werd Jackie ook een telegram in de hand geduwd, maar toen hij dat had opengescheurd en de inhoud las, liet hij het beduusd uit zijn hand vall< i.... Geboren: Aaltje J., d. van Reinier Korf en Jannetje Hakvoort. Rein, z. van Jan Post en Fetske Bos. Sietske, d. van Jan Bakker en Gezina Hamer en Sjoerd, z. van dezelfde. Albertus A. KI., z. van Hendrik Boxem en Welmoed Appelmelk. Pietertje, d. van Jacob van der Zwan en Pieter tje Romkes. Klaas, z. van Jan Visser en Jacoba Maria Wulhelmina Visser. Jacobje, d. van Jacob Romkes en Jan netje de Boer. Margje Jeltje, d. van Age van Zandbergen en Hendrikje Timmerman. Getrouwd: Klaas Willem de Oude en Hendrikje Visser. Ondertrouwd: Jacob Wouter Post en Marretje Loosman. HOE DE DUIVEN VLOGEN De uitslag van de vlucht van de postduivenvereniging Tot Weerziens, was als volgt: le en 5e prijs W. Wezel- man met zijn beroemde (Dusarduyn); de 2e en 4e prijs Alb. Hoekman. De volgende vlucht is naar Venlo. OVERREDEN Te Wezep, waar de familie logeerde, werd een zoontje van T. Hakvoort door een motorrijder overreden. De jongen had dit ongeluk aan zich zelf te wijten want hij vloog plotseling de straat op en de motorrijder zag geen kans meer om uit te wijken of te remmen. Ingekomen personen: Mej. P. G. van Oosten van Amsterdam; mej, E. M. J. Teeuwen van Amsterdam: mej. A. H. M. Jonker van Bergen; mej. A. M. F. Winter van Bergen: mej. C. Th. Klein Hofmeijer van Zijpe; mej. E. J. M. Kolster van Bergen: mej. H. H. Swart van Winkel; N. Ruygrok van Den Helder: D. J. Mosk van Alkmaar; H. J. Prins en echt. van Haarlem: J. Nieuwenburg van Harlingen. Vertrokkken personen: C. R. Waiboer naar N. O. Polder; N. J. van den Berg en gezin naar Den Helder; E. C. Alle- man-Molenkamp naar Weert: C. Kui per en echt. naar Schagen: C. J. de Vries-Verheul naar 's Gravenhage; J. M. M. van Stein naar Hoorn: H. H. Pennekamp en gezin naar Hoofddorp: mej. M. de Vries naar Smallingerland: Cath. A. Bijwaard naar Bergen: Joan- na M. Captei- naar Bergen; mej. J. Klunsma naar Berkhout: P. J. Baltus en echtg. naar Den Helder.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3