Stad en omgeving Zestig marine-officieren op Ankerpark beëdigd T 1 TOP 4 O Nog maar twee stoomtreinen naar Den Helder FILMS VAN DEZE WEEK Jimmy Brourn en de Oranjehemden „Kunstenaars helpen" wordt vanmiddag geopend Predikbeurten Défilé tot besluit van plechtigheid IN HET KORT BEEMSTERBOER Expositie duurt tot en met 19 September Felicitatie-toespraak door minister Staf issot mega ontiac PRESTATIES Voor VU: „U spreekt met uw moordenaar" TIVOLI „Legioen der dapperen" WITTE „Johannes en de dertien schoonheidskoninginnen" K.S.K. bracht avond van kleinkunstenaars Fraaie collectie in raadhuis verzameld TUSSEN HAAKS EN KUITJE „Draagt elkanders lasten'1 houdt inzameling kInderkerVkang' Kloppenburg: 12 uur DE ZESTIG ruet ingang van 16 Augustus 1953 benoemde officieren der Koninklijke Marine zijn gistermiddag op het Ankerpark-terrein door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard, beëdigd. De minister van Marine, ir C. Staf, woonde de plechtigheid hij en richtte zich met een persoonlijke gelukwens tot de beëdigden. Onder de vele autoriteiten, die aanwezig waren, merkten wij ook op de schou ten-bij-nacht C. W. Slot, vlagofficier Personeel, en C. W. Heringa, waar nemend vlagofficier Materieel, alsmede de schout-bij-nacht F. H. M. van Straelen, oud-commandant van het Koninklijk Instituut, de huidige commandant, kapitein ter zee J.K. Muller, de directeur der Rijkswerf, kapitein ter zee P. A. Riedel, en de burgemeester van Den Helder, mr G. D. Rehorst. Behalve van marinezijde waren ook vertegenwoordigers van de Konink lijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht aanwezig. Wij zagen de staatssecretaris van Oorlog, mr. Kra nenburg, de garnizoenscommandant van Alkmaar en een vertegenwoordi ger van de L.S.K. te Den Helder. Voorts woonden zeer vele familie leden van de nieuwbenoemde officie ren en belangstellenden uit de burgerij de plechtigheid bij. In het centrum van het carré ston den de jonge officieren: vier-en-dertig adelborsten van de zeedienst der eer ste klasse, zeven tweede luitenants der mariniers, drie adelborsten-vlieger der eerste klasse, vijf adelborsten van de technische dienst der eerste klasse, vijf adelborsten van administratie der eer ste klasse en zes adelborsten van de electrotechnische dienst der eerste klasse. Onder hen waren de zoons van de schouten-bij-nacht Slot en Heringa. Uit de voorlezing der Koninklijke Be sluiten bleek, dat de wieg van ver- scheidenen hunner in Indonesië had gestaan. Schout-bij-nacht Burghard hield na het openen van de ban een rede, waar in hij de traditioneel geworden toe lichting gaf op de betekenis vari de eedsaflegging en de drieledige inhoud van de eedsformule. Evenals verleden jaar werden vervolgens de eden col lectief afgelegd. Eén der officieren kon volstaan met het afleggen van de belofte. De Commandant Zeemacht Nederland feliciteerde de beëdigde officieren met de gewichtige stap, die zij hadden gezet, en sprak de overtui ging uit, dat zij de aanvaarde conse quenties altijd zouden nakomen. In déze gëest hield ook minister Staf ëen korte rede. Zijne excellentie De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen F. W. M. Hoffmans, Weststraat 111, telef. 2059, en J. P. M. Trouw, Zuidstraat 13, telef. 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. Het wekelijks spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van Vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a. Vandaag wordt op straat gecollec teerd ten bate van het Koningin Wil- helmina-fonds voor de kankerbestrij ding). Hedenmiddag om drie uur wordt in het Raadhuis de tentoonstelling „Kunstenaars helpen", waarvan de op brengst bestemd is voor het Nationaal Rampenfonds, geopend. In hotel „Bellevue" wordt morgen ochtend om half elf weer een bezin ningsbijeenkomst van de Humanis tische Gemeenschap gehouden, tege lijkertijd is in de bovenzaal van café „Postbrug" een evangelisatie-bijeen komst voor niet-kerkelijken. Op het Helder-terrein aan de Sportlaan wordt morgenochtend om elf uur een veteranenwedstrijd ge speeld. Op het nieuwe Hermes-terrein aan de Bremstraat begint morgenochtend om twaalf uur het Jeugdhockeytornooi. Van de HRC-reserves in de KNVB treedt morgen alleen het vierde elftal in het strijdperk. Op eigen terrein wordt om elf uur JOS 2 parti.1 gege ven. van de Zwitserse Horloge-Industrie FIRMA Keizerstraat 15, DEN HELDER Grote Houtstraat 49, herinnerde aan de goede maritieme tradities, die in de vaderlandse ge schiedenis werden verankerd, en uitte tenslotte de wens, dat de nieuwbe noemde officieren deze lijn zouden voortzetten. Met het Wilhelmus, gespeeld door de tambours en pijpers van de Mari nierskapel, werd het officiële gedeel te van de plechtigheid besloten. De paradecommandant, de majoor der mariniers T. Jonkman, liet de aan getreden detachementen adelborsten, mariniers en Marva's de opstelling in nemen voor het défilé, dat enkele ogenblikken later werd afgenomen door minister Staf en schout bij nacht Burghard. Onder de tonen van de Defileermars marcheerden de troepen voorbij de beëdigde officieren, die voor dit eerbewijs met de militaire groet bedankten. Met ingang van de wlnterdienstrege- llng van de Spoorwegen zal op de lUn AlkmaarDen Helder alleen op Vrij dag en Zaterdag één stoomtrein rijden. Het overige reizigersvervoer zal van die datum af geheel met dlesel-electri- sche tractie geschieden. Het zal van het beschikbare materiaal afhangen of er met drie dan wel met vijf rljtuigstcl- len wordt gereden. Tengevolge van deze verbetering zal de doorgaande sneltrein Den Helder— Amsterdam komen te vervallen. De rei zigers, die met deze trein naar Alk maar komen zullen hier moeten over stappen in de electrische. De rijtijden worden enigszins bekort doch niet in belangrijke mate, omdat de baan een hogere snelheid van de treinen niet toestaat. Ook de dienst Amsterdam Enkhuizen wordt verbeterd. Hier zal geen enkele stoomtrein meer op de rails verschijnen. In weinige jaren tijds is de kop van Noord-Holland dus prac- tisch geheel van modern materieel voorzien en het is alleen nog de lijn AlkmaarHoorn, die met de oude en in zeer slechte staat verkerende rij tuigen verder moet sukkelen. Het ligt uiteraard in de bedoeling ook op dit traject diesel-electrische stellen te ge bruiken, maar men heeft thans nog niet voldoende materiaal om hiertoe over te gaan, aldus is ons van de zijde der N.S. medegedeeld. Op Dinsdag 22 September treedt „De Nederlandse Comedie" op voor de Helderse Volksuniversiteit. Onder re gie van Guus Oster wordt in Tivoli een opvoering gegeven van „U spreekt met uw moordenaar". 86. De Dinsdagavond vóór de grote wedstrijd tegen de Britten, die Zater dags daaraan volgend zou gespeeld worden, moest Jimmy naar Den Haag waar de Keuze-Commissie bijeen zou komen om het Nederlands Elftal defi nitief samen te stellen. Hij verliet vóór het eten het huis en toog per fiets naar hel station. Helemaal op zijn gemak voelde hij zich niet. Bij elke (post bestelling werd hem steeds weer de bekende brief met de dreigende inhoud bezorgd en dat verontrustte hem tóch. Hij had al die brieven bewaard en daarbij geconstateerd, dat de brieven de ene keer uit Amsterdam werden verzonden en dan weer uit Utrecht of Den Haag of Leiden. Eén was zelfs in Groningen op de bus gedaan. Hij had ze allemaal in zijn binnenzak gestopt, want hij wilde niet, dat ze in huis ble ven zwerven, waardoor Jackie ze mis schien zou gaan lezen. En dat zou he lemaal verkeerd zijn, daar Jackie zich in alle rust en kalmte op de wedstriid in Londen moest kunnen voorbe reiden. Dat werd zijn eerste interland wedstrijd en dat is in het leven van elke sportman altijd een evenement. Toen Jimmy het huis verliet had hij te gen Miebet gezegd, dat zij goed op Jackie moest passen. „Hou hem van avond thuis en laat hij tijdig naar bed gaan", had hij gezegd. Miebet had even verbaasd gekeken, 't Was nog al van zelf sprekend, dat zij Jackie thuis hield en vroeg in bed zou stoppen. Meneer Brown wist toch wel, dat dat jong bij héér niets in te brengen had....„ja Miebet", zei Jimmy, „we moeten nu extra zuinig op hem zijn, want hij is bezig een heel beroemd personage te worden en die lopen altijd meer gevaar dan gewone mensen". Miebet had, toen Jimmy weg was, haar schouders opge haald. Dit vond zij toch wel een beetje overdreven. John Wayne speelt de hoofdrol in de film „Het legioen der dapperen", die tot en met Maandagavond in het Tivoli-theater wordt Vertoond. Dit zegt reeds voldoende omtrent de kwa liteiten van dit product zodat wij hieraan eigenlijk weinig hebben toe te voegen. Het verhaal neemt de bioscoopbezoe kers mee naar Amerika, in de periode, kort na de val van Napoleon. Talrijke Fransen zijn naar dit land gevlucht om er een nieuw bestaan te scheppen. Voor velen zou dit niet zijn gelukt, ware het niet, dat John Breen, een ro mantisch aangelegde 1 Soldaat- J'(John- Wayne), zich met de zaken had be moeid. Eén en ander is dikwijls op bij zonder grappige wijze op de filmband vastgelegd en leidt naar een gelukkig einde. Voorname rollen naast Wayne zijn toebedeeld aan Vera Ralston, Oliver Hardy en Philip Dorn. In de Witte bioscoop wordt tot en met Maandagavond weer eens een Duitse film vertoond. De titel, letter lijk vertaald „Johannes en de dertien schoonheidskoninginnen", geeft al aan dat het een kluchtige geschiedenis is. Het is een aaneenschakeling van grap pige gebeurtenisjes, waarin gemoede lijk de spot wordt gedreven met schoonheidswedstrijden. Beeldschone dames dartelen speels" over het wtte doëk. waarop het geheel zich in briljante kleuren ontwikkelt. „Johannes en de dertien schoonheids koninginnen" is een genoeglijk zotter- nijtje, dat dikwijls doet denken aan de operettes waarn Otto Aurich en Fritz Steiner hun komisch talent botvieren. QNDANKS het slechte weer wa- ren gisteravond nog zeer velen naar het Rialotoplein gekomen om te luisteren en te kijken naar het „programma", dat daar via de K.S.K. door een aantal amateurs op kleinkunstgebied werd gepresteerd. Zelfs om twaalf uur was nog een groot aantal belangstellenden op de been. Dat de avond slaagde, was in niet geringe mate te danken aan mevrouw Hoep, die aan de piano begeleidde, en aan Win- nubst. Er werden talrijke prijzen uitgereikt. De eerste prijs viel ten deel aan de drie gebroeders Koger zang en kunstfluiten) en dan viel nog een eerste prijs ten deel aan het quintet „Kosmibo- dojo" uit Hippolytushoef, dat (werd begeleid door „Melodia". Andere belangrijke prijzen waren voor EmielBouman (radio-repor ter), H. Kok (imitator), J. Kals- beek (kunstfluiter) en mevrouw FritzManshanden (zangkunst). Wij wijzen er op, dat de oplos singen van de KS K-prijsvraag nog tot en met Dinsdag a.s. kun nen worden ingezonden. Onmiddellijk na de stormramp hebben vele mensen en vele groeperin gen van mensen alles getracht, om althans enigermate de nood te lenigen, welke van het niet te teugelen water het gevolg was. Op velerlei wijzen is in deze zin een steentje bijgedragen en dat de geboden hulp niet gering was, mocht onder andere blijken uit grote hulpvaardigheid en uit de prachtige giften die maanden lang in het Nationaal Rampen fonds stroomden. En nog staan de slachtoffers van de watersnood bij dragen te wachten, onder meer uit de tentoonstelling „Kunstenaars helpen", die door heel het land reist en momenteel in het raadhuis te Den Helder is ingericht. Hr. Ms. „L. 9604" en Hr. Ms. „Walcheren." hébben gisteren de Bui tenhaven voor het bassin verwisseld. Het is piorgen hoog water om 9.55 en 22.25 uur, en laag water om 4.10 en 16.40 uur. Maandag is het hoog water om 10.25 en 22.50 uur, en laag water om 4.40 en 16.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 15.7 graden Cel sius. Gistermiddag hebben wii daar even een bezoek gebracht en geconstateerd dat de kunstenaars niet karig zijn ge weest met het afstaan van hun werk Er kwamen tweehonderd-en-zestig doeken, litho's, tekeningen, aquarellen gouaches en beeldhouwwerkstukjes aan, die niet alleen 'n lust zijn voor het oog, doch zich tevens dienstbaar ma ken als prijzen in de grote loterij. De toegangsprijs voor de expositie die tot en met Zaterdag 19 September geopend is. bedraagt viif en twintig cent. Daarnaast zijn tegen één gulden per stuk loten verkrijgbaar, waarvan er in het totaal 200.000 worden ver kocht. Er zijn dertienhonderd prijzen beschikbaar, waarvan er dus 260 in Wmm VERKOOP MEN is ongetwijfeld be- kend met het prachtige werk van het Christ. blin dentehuis „Sonneheerdt" te Ermelo, waar dagelijks zes en zeventig blinden de vreugde van de arbeid smaken. Arbeid, waarmee zij in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Nu is er een gevaar, dat de produc tie moet worden ingekrom pen, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat verscheidene blinden zonder werk ko men. Daarom is het drin gend noodzakelijk, dat de door hen gemaakte goede ren worden afgenomen. Gradus weet, dat de ar tikelen Welke zij vervaar digen, zoals borstels, mat ten, manden, kleedjes, thee doeken enzovoorts, van uit stekende kwaliteit Zijn, en tevens, dat zij tegen nor male prijzen worden ver kocht, En nu zal ook in Den Helder een aantal arti kelen te koop worden aan geboden. Daartoe heeft een comité een tweetal ver- koópdagen georganiseerd, welke worden gehouden op Dinsdag 15 September van twee tot tien uur en op Woensdag 16 September van tien uur tot half één en van half twee tot tien uur in het Christelijk Mili tair Tehuis aan de Kanaal- weg. Uw stukjesschrijver be veelt deze verkoopdagen gaarne in uw aller belang stelling aan. DIEFSTAL UET gaat kosteloos, de in- enting en herinenting tege^ppkken. D»-dir.e$teur van de GGD houdt hiertoe zitting op Woensdag 16 September van twee uur tot half drie in het gebouw van genoemde dienst, Mid denweg 148. Ook in Julianadorp kan men natuurlijk weer te recht, en wel bij dokter J. A. Swaters, Loopuytpark 1416, Op Dinsdag 15 Sep tember van negen tot tien uur 's morgens. Het motto luidt, als steeds: trouw boekjes of de geboorte bewijzen van de kinderen, voor wie inenting of her inenting wordt verlangd, meenemen. INENTEN £EN toppunt van akelig heid noemt Gradus het, wanneer „iemand met goe de bedoelingen" wordt be nadeeld. Dat is van de week gebeurd en de heer Wiers- ma, de voorzitter van Hel der, werd er de dupe van. Midden in de nacht wordt hij uit huis gebeld, omdat voor zijn deur twee fietsen staan. Om diefstal te voor komen zette de heer Wiersma de rijwielen op z'n plaats, waarna hij de poort weer op slot deed. Hoe de vork verder precies in de steel heeft gezeten, hoopt Gradus middels dit stukje aan de weet te komen, want.... „men" is over de schutting geklommen, „men" heeft de fietsen wegge haald (de eigenaars ver moedelijk), doch tevens een kist, die een factuurwaar- de had van f 25. Is het niet treurig, dat je, na blijk te hebben gegeven van zeer goeden wille te zijn. °P de koop toe wordt bestolen?! Gradus schreeuwt om aanwijzingen. HEïN J-JET is vandaag precies 325 jaar, enkele dagen en (wellicht) een aantal minu ten geleden, dat de Neder landse faam over heel de wereld werd verspreid. Wat was namelijk het geval? Zonder een schot te lossen veroverde de Nederlandse admiraal Piet Heyn in de baai van Matanzas (Cuba) de Spaanse zilvervloot Werpt - uw Gradus alle scherts over boord, dam mag ons deze dag toch wel even in de herinnering worden gebracht. De buit was (en dan aan de lage kant ge noemd) 177.000 pond zilver, 66 pond goud, 1000 parels, 8 ton indigo, 37375 huiden, met daarnaast hoeveelhe den zijde enzovoorts; voor een waarde van f 12.000.000. Met dit kapitaal keerde hij op 10 Januari 1629 te Hellevoetsluis in het vader land terug. Men bereidde (het kon uiteraard lijden) hem een prachtige ontvangst en zijn beloning bestond uit een gouden keten (ter waar de van f 1500) met medail les, alsmede f 6000. Aldus meldt Gradus u op Zaterdag 12 September 1953. „ALPHEN" MU uw stukjesschrijver toch wroetende is in onze ge schiedenis, wil hij u meteen maar melden, dat het op Dinsdag 15 September 175 jaar geleden is, dat het Ne derlandse fregat „Alphen" door onopgehelderde oor zaak in de St. Annabaai op Curacao ki de lucht vloog. Daarbij kwamen meer dan tweehonderd personen om het leven, terwijl aan sche pen en huizen te Willem stad grote schade werd toe gebracht. Aan deze ramp (vele Nieuwediepers weten dat wel) herinnert nóg de zoge naamde „Loden verrader", het schegbeeld van de „Al phen", dat pas meer dan een eeuw later door vissers uit de St. Annabaai werd op gehaald en aan de koopman Maduro werd verkocht. Deze laatste, vrienden, plaatste het zeer tegen de zin van Marine-mannen in zijn tuin. Hierdoor ont stond een traditie, wamt de Marine-schepelingen kidnap ten het beeld en voerden het op een oorlogsschip mee naar Nederland. Van hier werd het dan door de autori teiten aan de rechtmatige eigenaar Maduro terug ge zonden. Déze kidnapping herhaalt zich nog steeds, hoewel het beeld momen teel weer een rustig plaats je in de tuin schijnt te heb ben gevonden. BLOEMEN HE gevoelige noot ontbreekt niet in deze rubriek. Gra dus doelt op een korte plechtigheid, welke Donder dagavond plaats vond bij het vliegermonument in de 2de Vroonstraat. Men weet, dat 't monument door de buurt vereniging 2de Vroonstraat werd opgericht, ter nage dachtenis aan de Engelse vliegers Kidd en Stevenson, die ter plaatse neerstortten. En nu was moeder Kidd op bezoek om bij het monu ment een krans te leggen. Hiermede eerde zij naast haar zoon zijn makker Ste venson. De plechtigheid ging in regen gehuld. De R.K. Har moniekapel „Winnubst" ver leende toepasselijke, muzi kale medewerking. Mevrouw Kidd vertoeft gedurende een tiental dagen in ons land. MARKT DIJ dit stukje hoort de foto in deze rubriek. De op name werd gemaakt in de Koningstraat, vóór het voor malige passagebureau Velt- huys, dat nu in gebruik wordt genomen door het Marine Sanatoriumfonds. Het MSF was vroeger gevestigd in het perceel Koningsplein 5, waar momenteel de be lastingmensen hun domicilie hebben. In de oorlog ver huisde het Fonds naar Over- veen en later kwam het bij de V.B.Z. in Den Haag te recht. Tenslotte volgde, sa men met de V.B.Z., de ver huizing naar Nieuwediep. Om het MSF binnen zo kort mogelijke tijd weer al leenwonend te maken, zijn de laatste tijd vóóraan de Koningstraat een aantal werklieden bezig. Van die arbeid wil deze foto getui genis afleggen. Dat de mens heid altijd voor een grapje te vinden is, moge duidelijk blijken. De arbeiders namen met een grote, dampen de teerpot deel aan het Ver- koopfeest van de KSK. Daar toe was tegen de ketel een bordje geplaatst, waarop men lezen kon: „Warme worjes". Gedoeld werd dus op de lekkernij die worstjes heet en doorgaans bij slagers en in eetgelegenheden ver krijgbaar is. Den Helder zijn tentoongesteld. Dit was ten minste de bedoeling: dat deze niet werd bereikt was te wijten aan de te geringe ruimte voor deze expositie. De raadzaal herbergt dus nog slechts een gedeelte van de toegezonden schil derijen. Men deelde ons nog mede. dat bii aankoop van vijf loten een litho wordt aangeboden, die men evenwel pas later krijgt toegezonden. Vanmiddag om drie uur wordt de tentoonstelling in aanwezigheid van een aantal genodigden geopend. 's Avonds om acht uur wordt zij voor het publiek qpengesteld. dat er dan tot"en met Zaterdag 19 $eptember dagelijks terecht kant. Wij twijfelen er niet aan. dat de ex positie druk wordt bezocht. Den Hel der hefft od dit gebied meer dan eens van haar goede smaak blijk gegeven. De verscheidenheid aan werkstukken (meest „verantwoorde" moderne) is zeer groot. Een aantal litho's, onder andere van H. Bayens en Cor de Wolf, typeren op treffende wijze de ver schrikkingen van de watersnood. De maand September is altijd een belangrijke maand voor de fondsen „Draagt elkanders lasten" en de inter kerkelijke protestantse stichting „Zuid- Nederlands Sanatorium". Dan mag na melijk de jaarlijkse inzameling worden gehouden ten bate van het werk, dat in het belang van ruim vijftienhonderd verpleegden wordt verricht. Gedurende de gehele volgende week wordt in Den Helder gecollecteerd. De eerste vijf dagen huis-aan-huis, de laatste dag op straat. Hoewel het aantal nieuwe tbc-patiën- ten dalende is, blijft de behoefte aan financiële middelen groot, temeer daar plannen worden ontwikkeld om ook hulpverleningen op het gebied van de rheuma-bestrijding ter hand te nemen. Het is geen nieuw geluid, dat de plaatselijke commissie dringend be hoefte aan collectanten heeft. Men kan zich als zodanig opgeven bij de se cretaris. de heer H. Brouwer, Vijzel straat 55. De bussen voor de straatcol lecte kunnen op Vrijdagavond 18 Sep tember tussen zeven en acht uur wor den afgehaald in het gebouw „Irene" aan de Hoogstraat. ZONDAG 13 SEPTEMBER DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds Rasch, 19 uur ds Sepmeijer; Palmstraat 10 uur ds Borghardt; Huisduinen 10 uur 0 Geref' kerk- Bethelkerk, ?n4sr,,n^iI'ean de Plaat va" Oudega, Swen, 17 uur ds Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds Hartkamp, 17 uur ds H. van de Plaat. Geref. gem-, ritn„Zc? ^tr^at' 10 en 16 uur lees- 1 n oÜ vT Geref. kerk, Steengracht, 1° 17 u"5 ds I. van de Knijff. Wezenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag. Baptisten ge- ^honie'ifP°0rsiraat' 12 uur Zondags school, 16 uur ds J. Broertjes uit Arn- inTn Z D,00?SgTezV gem Kcrkgracht, 10.30 uur ds J. J. j. van Sluijs. Kerk W ?eZüS Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 .Z,f1CcSt- ~1 Vrije Christengemeen schap Spoorstraat, 10 uur samenkomst. v,«iii~ ik rk' Middenweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Ga- nn^raat-n— Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14 30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, vïï^io 10 uur heiligingssamen- ,19 "ur openluchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst. 17 Y,Y' ang' ge™ - Hoogstraat, 10.15 en Geref. kerk, 9 uur da SweQ, I4.ia uur da Hartkamp.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2