De „Johan Maurits" verrichtte nuttige diensten in Korea Ds W. J. de Hoest heeft beroep naar Haastrecht aanvaard Station Trein reed twee paarden dood „Mensen in nood" door A.N.A, met overgave gespeeld Jimmy Brown en de Oranjehemden Amerikanen vol lof over schietvaardigheid r Koninklijke Marine verwierf faam IN HET KORT Na ruim zes jaar in Den Helder IETS VAN U BIJ? Auto hij Oosthuizen door trein gegrepen Indische troepen arriveren in K rea INDIEN U ZICH NU ABONNEERT Biljartfinalisten in vijfde klas bekend Openbare vergadering Ouden van Dagen Zondagmorgen afscheid in Nieuwe Kerk BURGERLIJKE STAND TUSSEN HAAKS EN KUITJE Competitie Nieuwediep Het gebeurde in Nieuwediep Politie-voetbal Heropvoering voor volle Casinozaal VEEMARKT ALKMAAR "N Na motorongeval Reeds acht weken bewusteloos Data verzending zeepost Post voor Hr. Ms. Dubois DINSDAG 29 SEPTEMBER 1953 (Van oorlogscorrespondent J. Rups) J-JET Nederlandse fregat Hr. Ms. „Jolian Maurits van Nassau", de enige bijdrage aan de geallieerde vloot in de Koreaanse wateren van alle landen van het Europese continent, heeft na zeven maanden lang uit stekend werk te hebben verricht, haar taak geëindigd en is thans onder- Weg naar Nederland. Wij hebben zojuist de eerste patrouille na de wapenstilstand achter do rug. Een patrouille zonder sensatie, een patrouille, waarin niet meer geschoten werd, waarin geen gevaar meer was Voor de beschieting door de vijandelijke kustbatterijen. En nu Varen we in de Gele Zee, die, merkwaardig genoeg, net zo blauw is als de rode, de witte of de zwarte. De gele zee is diepblauw met witte kop jes op de door de felle warme wind opgezweepte golven. De zomerzon schijnt uit een parelblauwc hemel meedogenloos op ons neer, waardoor de temperatuur in de machinekamer en in de verblijven oploopt tot om en bij de veertig graden.Aan de gehele einder is geen wolkje te zien. Maar dat kan ieder moment veranderen in deze tijd van het jaar, want nergens komen zoveel typlioons voor als hier. In dit seizoen heb ben we al meer dan twintig van die verraderlijke stormen gehad, stor men, die de schrik zijn van iedere zeeman en die in de voorspellingen worden aangekondigd met de mededeling „mountainous waves" ofwel bergenhoge golven, 7 O ALS gezegd is, er bestaat voor ons geen gevaar meer. De laatste pa trouille behoort tot het verleden, het schip baadt in een zee van licht. De af gelopen maanden zijn moeilijk geweest denken we. De voor het fregat mis schien iets te zware kanonnen waren meer dan eens door het zware schieten zo heet geworden, dat je een sigaret aan de loop kon aansteken en de verf er af bladderde. Dat was toen de Ne derlanders Koreaanse partisanen steun den bij landingen op kleine eilandjes voor de Westkust van Noord-Korea. De Nederlanders hebben hier opmer kelijke prestaties geleverd. „The best shooting we have ever seen...." kre ten de Amerikaanse waarnemers meer dan eens als de kanonniers van d- „Jo han Maurits" weer eens met enkele granaten ver verwijderde stellingen en bunkers in puin hadden gelegd. Zoals op het eilandje Yuk-Do, waar boven op een rots twee vijandelijke bunkers als kleine bultjes tegen het silhouet afsta ken. Dat waren observatiesposten, van waar vermoedelijk de vijandelijke acties werden geleid. Met hun voor de mo derne oorlogvoering ter zee uiterst pri mitieve optische richtmiddelen gaven de kanonniers enkele salvo's en toen de rook- en stofwolken boven de rots wa ren opgetrokken, zag men in plaats van die twee bultjes twee diepe kuilen.... Zoals toen op het eiland Sunwi-Do de pas gelande Zuid-Koreanen uit hoge posities werden aangevallen en de zwa re granaten van de bofors-mitrailleurs dof rommelend in de vijandelijke ge- Icdzren uiteenspatten en hen in een minimum van tijd tot staan brachten. QPMERKELÏJKE staaltjes van naviga- tie werden geleverd toen men in het be?in van dit jaar in de dichte mist tussen de verraderlijke zandbanken aan de monding van de Han-rivier patrouil leerde, binnen het bereik van de vijan delijke kustbatterijen. En opmerkelijke ONTVANGT U DE TOT EN MET 30 SEPTEMBER A.S. VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS Tivoli brengt vanavond een „Jubel programma", waaraan onder andere Mieke Telkamp, Willy Vervoort en mr. Doodle medewerken. In de Witte-bioscoop wordt heden- en morgenavond vertoond „Daar zul je voor boeten". In de zaal „Mouton" houdt HCSC vanavond de jaarvergadering. Mevr. dra. S. J. Suys-Reitsma houdt vanavond in de Vakschool voor Meis jes voor de Volksuniversiteit een cau serie over „Hellas". Dit is de eerste lezing in de serie van vier over „De bronnen van onze hedendaagse Wes terse beschaving". Gp het gemeentehuis zal Willem Gehrels, directeur van de Volksmu ziekschool te Amsterdam, hedenavond óp verzoek van d» Helderse Gemeen schap uiteen zetten het doel en het belang van een muziekschool voor onze gemeente. Van de Helderse Concours Commis sie vernamen wij, dat op Donderdag 1 October van 17.30 tot 18.30 uur bij „Het Noorden" wordt ingekorfd voor Parkestone (nationaal). Het „Zonnestraal"-comité te Den Helder heeft met de kaartverkoopactie voor het geschenk voor ome Jan van 'JZutphen f 310,— ingezameld. Vanavond (te beginnen om half acht) en morgen wordt in het gebouw van het Leger des Heils een bazar ge houden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de zending. De sociale werkster van Gezinszorg Ned.-hervormde gemeente houdt op werkdagen (uitgezonderd Maandag van 9 tot 10 uur spreekuur, en bovendien op Dinsdag- en Donderdagavond van zeven tot acht uur; 2de Vroonstraat 8, telefoon 2469. De Konijnenfokkersveren. „Streven naar beter" stelt de gelegenheid open, op Zaterdag 3 October aan de volgen de adressen konijnen te laten inenten: Polderweg 46 (van 10 uur af); Jan Bijl straat 71 (2-3 uur) en Tulpstraat 2 (3- 4 uur). staaltjes van zeemanschap, toen men in Januari vlak voor de kust be kneld raakte in een groot veld van me ters dik pakijs, dat het kleine fregat naar het land dreigde te drijven, waar kanonnen gereed stonden om het aan puin te schieten zodra ze de kans kre gen. Maar die kans kregen ze niet. Daar stonden Kapt. Lt. t. z. N. W. Sluy- ter, de commandant van Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau", en zijn mannen borg voor. Ons fregat, dat in Januari van dit jaar de torpedobootjager „Piet Hein" afloste, heeft zich in dit deel van het Verre Oosten een naam verworven, die de hele Nedelandse Koninklijke Ma rine tot eer strekt. En het is opvallend, dat men haar prestaties van buitenland se marine-mensen moet vernemen, want hier aan boord wordt er niet over ge sproken, tenzij men het kan halen uit de vele humoristische verhalen die hier de ronde doen over alles was is voor gevallen, toen op Korea nog gevochten werd. En niemand gaat er prat jp hetgeen hij heeft verricht Wij varen op de kobaltblauwe Gele Zee.' Juist is bericht binnengekomen over het ontstaan van een nieuwe ty phoon, die de naam „Rita" heeft ge kregen (de typhoons krijgen hier meis jesnamen) en die onze richting uit komt. Men heeft echter uitgerekend, dat wij „Rita" voor zullen zijn. Van morgen kregen wij de kust van Formo sa in zicht. Even later cirkelde een Na tionalistisch-Chinees vliegtuig boven ons om zich te verzekeren, dat wij geen invasieplannen hadden. Over acht we ken wordt de „Johan Maurits" weer af gelost door de „Dubois". Dan is haar taak achter de rug. Een taak. waarvan ze zich met veel enthousiasme en tot uitbundige tevredenheid van de zeven de vloot heeft gekweten. Helder De voorronden van de strijd om het kampioenschap vijfde klasse libre van het district Den Helder zijn gespeeld. De uitslag was: 1 Kok (VOP), 2 Van Beek (Royal), 3 Bodenstaf (Royal), 4 Staleman (Royal), 5 Bronsaer (Royal) 6 Van Grieken (DOR), 7 F. Lensen (Royal), 8 Straathof (DOR). Deze heren plaatsten zich dus in de eindstrijd, welke op 6, 7 en 8 October wordt gespeeld in café Woud aan de Binnenhaven. Reserves zijn de heren Vissr (Ons Genoegen), en Cornelissen (DOR). De afdeling Den Helder van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen houdt op Vrijdag 2 October om twee uur in Formosa een grote openbare vergadering, waarin de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer W. van Beek, het woord zal voeren. Ziin onderwer pen zijn: „Wat heeft de Algemene Bond bereikt" en „Ontwei i van wet wijzi ging huurwet en het adres aan de mi nister-president". Alle bejaarden heb ben tot deze bijeenkomst vrij toegang. Naar wij vernemen heeft ds W. J. de Hoest, Nederlands Hervormd predikant hier ter stede, het beröep, dat op hein werd uitgebracht door de kerkeraad der Nederlands Hervormde gemeente te Haastrecht (Zuid- Holland), aanvaard. Op Zondagmorgen 4 October houdt ds De Hoest tijdens de dienst in de Nieuwe kerk, die om half elf aanvangt, zijn af- scheidspredikatie. De week daarop preekt ds De Hoest zijn intrede in Haastrecht, een kleine gemeente op vier kilometer van Gouda. Gedurende ruim zes jaar heeft ds De Hoest de Nederlands-Hervormde gemeente te Den Helder gediend. Hij deed zijn intrede in April 1946 en deed al spoedig blijken, dat zijn belangstel ling naar vele facetten van het kerke lijk leven uitging. Met hart en ziel heeft hij geijverd voor het kerkelijk gesprek tussen beide richtingen in de Nederlands-Hervormde kerk en een zo groot mogelijke toenadering nage streefd. Daarnaast heeft hij veel tijd en aan dacht geschonken aan het jeugdwerk. In het kader van het landelijke VCJC- werk werd verscheidene malen een be roep op zijn medewerking gedaan. Dat ook de sociale aspecten van het ge meenschapsleven zijn actieve belang- Bevallen: C. A. Stoll-den Broeder, z.; D. Gerssen-Bais, z.; Tj. de Boer- Faber, z.; G. A. Heidema-Blankman, z.; T. Rikkerink-Hissink, d.; J. Koop- man-Varenhorst, d.; Th. G. Kreleger- Vermeer d.; M.Mooijman-Snoek, z.; J. J. G. van Broekhuizen-van Vugt, d.; A. Zandbergen-Ruiter, z.; E. Jong-Elzin- ga, z.; E. van Aalst-Heeres, z.; A. Krul- van Leeuwen, d.; F. Snippe-Wieringa, d.; A. Kroes-Hamburger, z.; W. Slui ter-van der Kooij, z.; G. H. Moll-Zui- dema, z.; G. J. van der Zwart, Aan- tjes, z.; W. Th. van Griensven-de Werd, d.; Th. F. L. Dingemans-van Kerkhof, d.; J. H. Brouwer-Duker, d.; C. J. Ma- neveld-Wagemans, d.; A. Mulder-Tes- selaar, d.; G. M. de Graauw-Noorde- loos, d. Ondertrouwd: N. Wiersma en A. Zahn; A. H. G. Koenen en C. Th. Ze- gers; C. Hoogschagen en A. Kant; D. Bais en C. Vader; J. A. Grötzinger en H. A. M. van der Velde. Gehuwd: B. G. Nijbroek en J. Luc- ker; P. Zonderwijk en M. E. van Gent; J. J. de Langen en M. N. Tol; Th. J. J. Couwenberg en A. M. Veul. Overleden: E. W. M. Rietmeijer, wed. v. G. de Boer, 68 j.; T. Gieles, e.v. A. Halsema, 55 j. Hr. Ms. „Marnix" is gisteien uit Rotterdam in Nieuwediep terugge keerd. De Engelse torpedobootjager „Ab- durate" liep onze haven binnen en koos later op de dag weer zee. De Duitse kustvaarder „Armin", van Oslo op weg naar Dusseldorf, deed Den Helder aan. Het is morgen hoog water om 0.05 en 12.40 uur, en laag water om 6.35 en 18.50 uur. De temperatuur van het zee water was 15.5 graden Celsius. stelling trokken, moge daaruit blijken, dat ds De Hoest deel uitmaakte van de plaatselijke commissie voor Kerke lijke Gezinszorg en daarnaast geduren de vijf jaar het voorzittersschap be kleedde van de voogdijvereniging „Tot Steun". Voorts was ds De Hoest lid van de Voogdijraad te Alkmaar en medewerker van „Pro Juventute" en de Reclassering. In verband met zijn afscheid zal er Zondagmorgen geen dienst zijn in de Palmstraat. In de Marinecompetitie Nieuwediep werden de volgende wedstrijden ge speeld: NeptunusKVO 2-0; Hertog Hendrik-MWK 1-2, Mijnendienst-Artil- lerieschool 2-8; Artillerieschool-KVO 3-1; T.A.-De Kooy 6-6; Conservatie-De Kooy 5-4 (onder protest). Laatstge noemde wedstrijd wordt op het Anker- parkterrein overgespeeld. Voor de periode van 5 tot 9 October staan op het programma: Maandag 5 Otober terrein De Kooy: Mijnen- dienst-CZM; Dinsdag 6 October Anker park: KIM-TA; Woensdag 7 October terrein Artillerieschool: Artillerie- school-MWK; Donderdag 8 October Ankerpark: De Kooy-Conversatie. Alle ontmoetingen beginnen om vier uur. gLIJKENS de herstelwerkzaamhe. den, die momenteel worden verricht aan het goederenspoor te hoogte van de Veelading, is het onl waarschijnlijk, dat op korte termijn met de verwezenlijking van de eerste phase van het Centrum-plan wordt begonnen. Indien de directie van de N.S. ervan overtuigd was, dat het Noordelijk gedeelte van het stations emplacement zeer binnenkort moest worden opgeruimd, dan zou men niet zijn overgegaan tot deze reparatie- werkzaamheden. In dit verband willen wij de aandacht vestigen op het have loze 'uiterlijk van het stationsgebouw. Indien Den Helder dan toch voorlopig geen nieuw station krijgt, dan is een flinke streek verf zeker geen overbodi ge luxe. De kans op ernstige vervui. ling door de rook van locomotieven is door de hegemonie der dieselelectri- sche tractie aanmerkelijk verminderd, zodat een netjes opgeschilderd station weer enige jaren mee kan. Voor het transport van de Indi sche troepen in Korea, die de bewaking op zich nemen van krijgsgevangenen die niet naar hun land van herkomst willen terugkeren, worden de enorme Globemasters van de Ver. Naties gebruikt. Op onze foto ziet men een afdeling Indische soldaten bij een der toestellen. Hedenmorgen is de trein uit Alkmaar die om tien voor zes Oudesluis moet passeren, tussen dit voormalige station en de Grotesloot ingereden op vijf paarden van de landbouwer Van der Heide. Twee der dieren kwamen om het leven. De anderen bleven ongedeerd. De paarden braken gisteravond uit de weide. De heer Van der Heide, die gisteravond nog naar de dieren ging kijken, ontdekte, dat ze verdwenen wa ren. Hij zocht geruime tijd, maar vond ze niet terug. Hedenmorgen in de vroegte ging hij opnieuw op pad. Toen hij by de spoorbaan kwam, zag hij het ongeval gebeuren. De treinenloop geraakte volkomen in de war. De trein moest naar Schagen worden teruggebracht en kon pas zeer veel later doorrijden. Ook de volgende treinen tussen Alkmaar en Den Helder hadden veel vertraging. Een twintigjarige jongen, weggelo pen uit een inrichting te Boxel, werd dezer dagen in Den Helder aangehou den. Op de dijk viel een tienjarige jon gen van de muur. Hij werd met een bovenarmfractuur naar „Parkzicht" gebracht. De stationschef te Den Helder deed aangifte, dat uit een bagagewagen een verbandkist was weggenomen. Deze werd later vrijwel geheel compleet terug gebracht. Twee jongens van vijf en zes jaar bleken de schuldigen. Zij hadden links en recht pakjes verband uitgedeeld, doch deze werden, op twee na, door de ouders opgespoord. Gevonden: Aktentas, inhouden de een jas: doublé armbandje; R.K. kerkboekje; hoornen bril; autowiel met band; vulpen; ondergebit; porte- monnaie met enig geld. Verloren: Etui met vacantiebon- nen; rijwieltas; gouden ring; gouden broche met steen; twee brochures met opschrift; zilveren armband; werphen gel; bruin jasje; blauw jasje met f 4.50; bos sleutels; bankbiljet van t 25, portemonnaies, respectievelijk inhou dende f 33.85 en ongeveer f 15, Het tweede elftal van de Helderse politie speelt vanmiddag om half drie op het Helder b-terrein voor de compe titie tegen Westerhout 1. Voor het eerste elftal is een oefen wedstrijd vastgesteld tegen een elftal van de LSK, welke Woensdagmiddag om drie uur, eveneens op het Helder b-terrein, zijn beslag zal krijgen. MET „MENSEN IN NOODheeft Will Brakenberg een toneelstuk af. geleverd, dat zeker in een stad als Den Helder weerklank kan vinden, liet vissersmilieu, waarin het zich afspeelt, moge niet geheel „up to date" zijn, het doet de Nieuwedieper vertrouwd aan en laat hem al bij voorbaat de belevenissen van de hoofdpersonen met belangstelling vol. gen. Dat is zeker het geval, wanneer het inlrigue-verloop de nodige dramatische momenten oplevert, mits de toeschouwer naast het leed het lief niet wordt onthouden. „Mensen in nood" is zo'n stuk, met een lach en een traan, een tot leven gewekt stukje sociale bewogenheid, met een. voudige verwikkelingen, die overigens voldoende spanning waarborgen. De toneelgroep „A.N.A." van de buurtvereniging „Vrede en Vrijheid" ontmoette na de opvoering in het voorjaar zoveel waardering, dat een herhaling geen waagstuk was. Casino zaal was gisteravond zelfs geheel uit verkocht en werderom speelde „ANA" het stuk met zoveel overgave, dat het een première scheen. De heer B. Damen muntte weer uit in de rol van de bejaarde visserman Barend Buys, terwijl de heer P. Bruin een keurig aangevoelde vertolking gaf van Barends zoon Maarten. Karakte ristieke typen als Dirk en „De Kreeft" vonden in de heren H. Rensmaag en K. Hoornsman de personen, die het pu bliek in de gewenste stemming van „pro" en „contra" wisten te brengen. Het emotionele accent werd gelegd door mevrouw Quak in de rol van Maartens schoonzuster en - ha'f achter de schermen - door mej. W. Quak als de bedlegerige Gijsje. Deze jongens- rol moest door een meisje worden ge speeld. Met een enkele kleine wijziging in de tekst had men, zonder de gang van zaken geweld aan te doen, van deze Gijsje een meisjesfiguur kunnen maken. Nu werkte de stem enigszins storend. Ook de figuur van dokter Derksen had even jeugdiger mogen zijn dan door de auteur werd voorge schreven. De heer A. Quak, die deze rol overigens met élan speelde, bleek namelijk aan een grijze pruik niet voldoende te hebben om een wat oude re geneesheer te typeren. Het kicz/i van een stuk is voor een dilettantengroep met beperkt spelers materiaal uiterst moeilijk. Daarom is er onzes inziens geen bezwaar tegen, een geschikt stuk door middel van ondergeschikte wijzigingen aan te pas sen aan de personen, waarover men de beschikking heeft. Het is echter te bil lijken, dat ANA zich volkomen aan de wensen van de auteur heeft gehouden, zodat wij - evenals het dankbare pu bliek - de daaruit voortgevloeide on volkomenheden gaarne hebben aan vaard. ALKMAAR, 18 September. Op de de veemarkt waren aangevoerd: 4 paar den van 500750 per stuk; 105 vette koeien koeien van 600—1200 per stuk (le kwaliteit per kg 2,402,50, 2e soort per kg 2,202,40 en overige 2,10—2,20); 7 graskalveren van 140210, 25 nuchtere kalveren van 3876 en 18 vette schapen van 90110 per stuk; 310 varkens: vlees varkens, 1,941.96 spekvarkens 1.90—194 en lichte varkens 1,801,90 per kg. Aangezien er voor de tijd van het jaar nog veel gras ls houden de weiders hun koeien nog vast en dit had tot gevolg, dat het aanbod op de markt vandaag niet bijzonder groot was. Verder heeft een aantal slagers reeds tijdens de verleden week gehouden Landbcaiwtentoonstelling inkopen gedaan, waardoor de handèl zeer matig verliep. De noteringen waren stijf. Alleen enkele prima dieren ziin boven de hoogste prijs verhandeld. Het aanbod van varkens was ruimer dan we de laatste weken gewend zijn. Waren de noteringen bij de aanvang der markt reeds tamelijk laag, toch liepen zij In de loop der mor gen nog meer terug. De spekvarkens waren zeer moeilijk te plaatsen. 100. Jimmy en Piet Potlood zaten wel een uur lang over de ontvoering van Jackie te praten, maar hoe zij de zaak ook bekeken, zij zagen er geen gat in. „Waarom hebben zij Jackie ontvoerd?" vroeg Jimmy zich telkens weer af. In de dreig brieven stond dat Jackie nooit in het Nederlands Elftal zou spelen, maar dat was kennelijk bedoeld om hem, Jimmy, bang te maken, om hem op stang te jagen. Wie kon er nu belang bij hebben dat Jackie niet in het Nederlands Elftal zou spelen? Iedereen had er alleen maar belang bij, dat hij wél in het Ne derlands Elftal zou spelen.. „Ja iedereen", zei Piet Potlood lang zaam, „ledereen behalve., de Brit t Italianen?" vroeg hij. „Wat hebben ten. Die hebben er belang bij /lat j die er nou mee te maken?" Plet pot- hij Zaterdag in bet Wemoleystadiou iooci keek nadenkend voor zich u-t niet meedoet.." Maar deze gelach- j „Jackie heeft toch een aanbod «e. te verwierp Jimmy onmiddellijk .had van die,, hoe her Me ook weer met grote verontwaardiging „Nee. die R:,veilt of Ba talie Ui die hem Piet", riep hij uit, „dat is ultgeslo- dat geweldige bed ag heeft gebo- ten. Daar zijn de Engelsen veel telden.. Jimmy staarde Piet Potlood sportieve kerels voor Zo iets ge- j enige ogenblikken zwijgend aan. „'t nieens /«.tudext zij nooit in hun hoofd i Zou kunnen", mompelde hij, „maar halen. Nee, denk <iaav maar niettoch zie ik die Italianen tot zo' iets langer oyer na Dat is beslist niet misdadigs evenmin in staat waar" Piet Potlood knikte „Goed", zei hij, „dat wil ik graag van je aannemen maar wat denk je dan van de Italianen?" Jimmy keek zijn boezemvriend verbaasd aan. „i)e - Op het zelfde ogenblik dat Jimmy dit zei. ging de deur open en holde Miebet naar binnen Zij zwaaide niet een brief „Weer zo'n rode brief, meneer Brown 1" riep zij. (Van onze correspondent). Gistermorgen om half tien is op de onbewaakte overweg in de Edammer Jaagweg, onder Oosthuizen, een perso nenauto, waarin twee heren uit Frane- ker zaten, door de trein die van Hoorn kwam, gegrepen. De wagen werd aan de achterkant geraakt en sloeg een paar maal over de kop. Wonder boven wonder liepen de inzittenden slechts een paar schram metjes op. Het ongeluk is geheel eigen schuld van de chauffeur, want de overweg is zeer overzichtelijk, terwijl het stop licht goed functionneerde. De wagen is vrijwel vernield. WESTZAAN Jan van der Helm, de Westzaanse militair, die op 1 Au gustus nabij Ermelo het slachtoffer werd van een ernstig motorongeval, is in het Stads- en Academisch Zieken huis in Utrecht, waar hij werd opge nomen, nog steeds niet bij bewustzijn gekomen. Sedert ruim acht weken ligt deze Westzaner, die ernstig aan het hoofd werd gewond, nu al buiten bewustzijn. Hij wordt kunstmatig gevoed, doch heeft nog nimmer op deze voeding ge reageerd. Men noemde zijn toestand In het Stads- en Academisch Ziekenhuis in Utrecht nog steeds zorgwekkend. Met de volgende schepen kan ree post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter p°» moet zijn bezorgd, staan tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld. Indonesië en Ned. Nieuw-Guinea: ro-8, „Willem Ruys" (19 Oct.). Ned. Antillen: s.s. „Breda" (6 Oct.). Suriname: m.s. „Nestor" (14 Oct.). Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afriksc m.s. „Pretoria Castle" (3 Oct.). Canada; s.s. „Maasdam" (2 Oct.), „Nieuw Amsterdam" (6 Oct.), „American Defender" (8 Oct.). Zuid-Amerika: s.s. „Alcaintara" (5 Oct.'- Brazilië m.s. „Uruguay Star" (5 OctJ- Australië: s.s. „Strathnaver" (3 ®CH' Nieuw-Zeeland: via Engeland (3 Oen- Inlichtingen over de verzending»»8" vrin postpaketten geven de postkant ren. Post, bestemd voor opvarenden va" Hr. Ms. Fregat Dubois welk schip tha onderweg ig van Nederland naar Koreaanse wateren ter aflossing Hr. Ms. Johan Maurits van Na»» welke post wordt uitgereikt te Ao Colombo, Singapore en Hongkong, di respectievelijk voor 3. 12. 19 en 2fi ber om 0800 uur op het marinep05' kantnor te Amsterdam (CS) aanwez te zijn. Adressering: „m. nriam, rang of kwaliteit, marinen mor. aan boord van Hr. Fregat Dub°i Amsterdam-C.S„ Marine ,.ee. de h'-ven, waar de poet wordt 111 reikt, dient niet te worden vern»"»-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2