Stad en omgeving Ruim twee millioen nodig voor 138 woningen Verhoging verpleegtarieven in het gemeente-ziekenhuis Hr Ms „Willem van der Zaan" volgende week thuis r Jimmy Brourn en de Oranjehemden Nationale Reserve hield een oefening op Texel „Lavets" in plaats van wastafels „Het nestje van de Antiquair" voor W.G.W. Franse mijnenveger naar Amsterdam IN HET KORT Mars door de stad en taptoe Straaljager in zee gestort Marinevoetbal Nederland-België Controle op Korea verslapt niet Gemiddelde huurprijs f 10 per week Regeling storingsdienst Ongeval op passerend vrachtschip Normaal tarief voor zieke zuigelingen Goede Jiu jitsu- en judo demonstraties „Aurora" scoorde tegen KVH-korfbal negen keer Marinierskapel hij ontvangst aanwezig Wieringen Goede opvoering van „Wat is de waarheid" Piloot omgekomen Nachtelijk kabaal in de residentie Hoofdmacht vijand uitgeschakeld MARKTBERICHTEN MAANDAG 19 OCTOBER 1958 MET DE BOUW van 138 woningen en 11 garages ten Oosten van de Jan Verfailleweg zal een bedrag van 1.593.000 gemoeid zijn. Daarbij komen nog de grondkosten, ten bedrage van 560.308, zodat voor de verwezenlijking van dit object een crediet van 2.153.308 nodig is. Het worden woningen van drie verschillende typen, met een inhoud van resp. 303, 310 en 398 kubieke meter. In een vijftal huizen van het grootste type komen door toepassing van een tussenbouw vijf slaapkamers, zodat zij geschikt zijn voor bewoning door grote gezinnen. De woningen van de beide andere typen krijgen drie slaapkamers. De gemiddelde huurprijs zal 10.- per week bedragen. De huur der garages is gesteld op 3 per week. In alle woningen worden de zg. lavets In plaats van wastafels aangebracht. Bij de nadere uitwerking van het plan moet nog worden bezien, of men tege moet kan komen aan de wens om de kasten in de gang geschikt te maken voor het opbergen van een stofzuiger. Wat het plan van de Woningstichting Inzake de bouw van vier woningen in Tuindorp betreft, delen B. en W. aan de raad mede, dat deze huizen gepro jecteerd zijn op het braakliggende ter rein op de hoek van de Florastraat en aan het Asterplein. Hierop hebben vier winkelhuizen gestaan, die door oorlogs geweld zijn verwoest. De grond is eigendom der gemeente. Het bestuur van de Woningstichting heeft voor de bouw een voorschot uit de gemeente kas gevraagd, en wel een bouwvoor- schot van f 50.000 en een grondvoor- schot van f 3.723. De huurprijs van de woningen, die een inhoud krijgen van resp. 278, 284, 291 en 323 kubieke meter, zal gemiddeld f 9,35 per week bedragen. Voorgesteld wordt, de gevraagde finan ciële medewerking te verlenen. Benoemingen. Voorgesteld wordt, de heer G. A. Drewes, thans onderwijzer aan een openbare lagere school te Soest, in de vacature van de heer F. M. van Zeiand te benoemen tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare school nr. 17 voor uitgebreid lager onderwijs aan de Molenstraat. Voorgesteld wordt, de heren S. de Böck, P. H. Pennings en J. G. de Win. ter voor het cursusjaar 1953/1954 te be noemen tot leraar aan de gemeentelijke Handelsavondschool (resp. in de vakken Nederlands, Engels en Nederlands). Voorgesteld wordt, de heren S. K. Blanjaar (tekenen en theorie aan me- ,.Het nestje van de antiquair", dat Zondagavond door het cabaretgezel schap „De voetbal veter" voor WGW in Casino werd opgevoerd, hebben wij met gemengde gevoelens onder gaan. Dit stuk, geschreven door Hans Nesna, was van een wonderlijk ge halte. Dacht men met een ernstig spel te doen te hebben, dan buitelde het plotseling naar de klucht, veronder stelde men daarentegen dat het een blijspel was, dan kreeg het een dra matische tendens. Was het een won der, dat de vertolking uitermate veel vroeg van het uitbeeldingsvermogen der spelers? De heer K. Geestman verdient alle lof voor de wijze waarop hij als antiquair de juiste mimiek wist te vinden en nagenoeg zonder haperen een hoeveelheid volzinnen uit zijn mond liet vloeien. Alleen ipoet ons van het hart, dat de tongval van het, Ghetto te veel op dezelfde toonhoogte werd uitgesproken, hetgeen de span ning van het stuk niet ten goede kwam. De heer H. Hendriks vertolkte naar best kunnen de bediende. De heer A. van de Winkel speelde niet onver dienstelijk de koopman. Beide heren hadden, evenals re antiuair hun bril len knijp gezet op de toppen van hun reukorganen kennelijk om een neus klank te veroorzaken. Mevr. D. Nieuwenburg had als Re- becca een te kleine rol om haar talent te kunnen tonen. Mevr. M. Ramler speelde met de nodige routine Eefje, de dochter. Ook de heer C. J. Hendriks als ver loofde, sloeg er zich aardig doorheen. Zeer natuurlijk spel werd geleverd door de heer G. J. Stoffers als Louis. De bijrollen waren voor mej. T. Bouma en de heer J. Boots. De voorzitter van WGW, de heer D. Minneboo, uitte zijn waardering voor het gebodene, onder aanbieding van een presentje. De storingsdienst der gemeente wa ter- en lichtbedrüven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594); Dinsdag A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, telefoon 2842); Woensdag F. Kra mer (Niasstraat 17. telefoon 2877) Donderdag W. Oostendorp (Reiger straat 8, telefoon 2457); Vrijdag, Za terdag en Zondag A. Schutte (Jacob Beenstraat 25. telefoon 2431). Gas en water: H. J. Bcnnink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882)S. Bier steker (Ceramstraat 32. telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 24, telefoon 2452). HEM, ZUIDERKOGGE, 16 October - Uien: drielingen 5,407,30 en middel 4,80; knolbieten 4—5,30; groene kool 6,50 —8; rode kool 4,80—9,70; slabonen 39— 64; tomaten 22—42; waspecn 17; andijvie 6—6,40; sla 3,90—6,30; bloemkool 8—13; druiven: Alicante 6187 en Frankentha- lei 64—1,05; Cox's Orange Pippin 16—60; Groninger Kroon 2428; Gieser Wilde man 11—18; Zwijndr. Wijnpear 5—26. taaibewerkers), W. Hartman (natuur- en werktuigkunde) en J. Padt (teke nen en theorie aan houtbewerkers) te benoemen tot leraar in vaste dienst aan de gemeentelijke Avondtekenschool. Voor een benoeming tot tijdelijk leraar voor het cursusjaar 1953/1954 staan op de voordracht de heren J. B. Bambach, E. Gerritsen, J. A. G. Bonder, J. F. Christophe, L. Kooistra, S. Makelaar, C. Rudolph, J. Sinjewel, M. H. J. van Emmerik, H. Heida, C. van Neerijnen, L. Orelio, L. M. F. Ruder, W. C. J. Veth en J. H. Wezemer. De Franse zeegaande mijnenveger „Ailette", (welk schip Jienst doet als visserjj-politievaartuig, zal van 29 Oc tober tot 4 November een bczooi; brengen aan Amsterdam. Het schip meet 710 ton standaard waterver plaatsing en beschikt over triple-ex- pansicmachines met een vermogen van 3200 PK. De maximum snelheid be draagt 18.5 mijlen per uur. De be manning bestaat uit 100 koppen. De loodsboot „Zeemeeuw" moest fistermorgen uitvaren om een gewon- e opvarende van het Ëngelse stoomschip „Empire Celtic" óver te nemen. Het 5000 ton metende vracht schip was onderweg naar Hamburg en voer gistermorgen omstreeks zes uur ter hoogte van Den Helder, toen de jeugdige matroos E. G. S. zo ongeluk kig met een fles kwam te vallen, dat zijn rechterhand ernstig werd gewond. De gezagvoerder verzocht de wal om assistentie. De loodsboot voer uit om de gewonde op te halen en keerde te gen het middaguur in de haven terug. De patiënt is in het Gemeentezieken- opgenomen. In een der zalen van de Marine- cantine aan de Buitenhaven wordt vanavond de maandelijkse postzegel ruilbeurs van O.S. en O. gehouden. In de bovenzaal van café „Post- brug" houdt ds J. Borghardt vanavond een I.v.O.A.-lezing over Vondel's „Lu cifer". MET INGANG VAN 1 October 1953 mogen de geldende maximum verpleegprijzen in ziekenhuizen en sanatoria, krachtens een op 23 Sep tember 1953 afgekomen beschikking van de minister van Economische Zaken, met f 0.30 per verpleegdag worden verhoogd. Deze verhoging houdt verband met de verplichte invoering van de 48-urige werkweek voor het verplegend personeel. In het gemeente-ziekenhuis geldt deze werkweek reeds, zodat een verhoging der verpleegprijzen een voordeel tan rond f 10.000 per jaar oplevert. Dit bedrag komt dan ten goede aan de exploitatie, die een zeer belangrijk nadelig saldo te zien geeft. De thans geboden gelegenheid tot verlaging van dit tekort willen B. en W, niet voorbij laten gaan. De verhogingen hebben zich nimmer uitgestrekt tot de verpleeghuizen in de kraamafdeling, in geval van „sociale indicatie". Allengs is het verschil' tus sen deze prijzen en die voor verple ging op dezefde afdeling in geval van medische indicatie te groot geworden. Daarom willen B. en W. de thans door hen voorgestelde prijsverhoging ook doen gelden voor de kraamafdeling wat de gevallen van sociale indicatie betreft. Een andere voorgestelde wijziging in de „Verordening, houdende voor waarden van opneming, behandeling en verpleging in het gemeentezieken huis te Den Helder" heeft betrekking op de verpleging van zuigelingen. Voor zuigelingen, die worden verpleegd, ter- In de zaal Mouton aan de Spoor- gracht heeft de Helderse judo- en jiu- jitsu-club Zaterdag een demonstra tie- en wedstrijdavond verzorgd. Na dat de heer Jongespier de deelnemers aan de talrijke bezoekers had voor gesteld, lieten acht senioren, zes juni oren en vier meisjes zien hoever zü gevorderd waren. Na wat judo- en jiu-jitsu-demon- straties volgden demonstraties val- breken. Eén der deelnemers, zelf ge blinddoekt, sloeg vervolgens een aan val van vijf man af. Na de pauze werden judo-wedstrijden gehouden. De uitslagen waren: J. BlokkerWisse 20; K. Blokker Van Amersfoort 20; De VriesLaan 11, Hollander—Hilversum I—0; De VriesSeijs 1—0; VaderVerbeek 01; Kikkert—Vader 1—0; K. Blokker—J. Blokker 11; WisseVan Amersfoort 10; Hilversum—De Vries 0—^2; Laan- Kom 20; Hollander—De Vries onbe slist. De heer Jongespier liet nog zien, dat hij zijn handen vol had aan de achtjarige, jongste deelnemer. Hol lander vloerde vervolgens binnen drie minuten vijf aanvallers. wijl de moeder op de kraamafdeling ligt. wordt f 2,70 per dag berekend. Dat geldt ook voor zieke zuigelingen, hoe wel deze meer werk vragen dan de gezonde. Het wordt verantwoord ge acht ,voor de verpleging van zieke zui gelingen het normale tarief te bereke nen. Voorgesteld wordt, de wijzigingen te laten ingaan op 1 October 1953. Voor de patiënten, die op deze datum reeds voor eigen rekening in het ziekenhuis waren opgenomèn of voor eigen reke ning opneming in de kraamafdeling hadden besproken, worden dan de oude tarieven toegepast. De wedstrijd KVH-Aurora is, zoals wjj wel verwachtten, op een overwin ning voor de bezoekers uitgelopen. In het begin konden onze stadgenoten het tempo aardig volgen, maar toen Auro ra eenmaal begon uit te lopen konden de Nieuwedicpers het niet langer bol werken. Zjj verdienen evenwel een pluim voor hun kranig volhouden. Aurora begon in een zeer hoog tem po te spelen en de verdediging van KVH moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Het was geen verrassing, dat de gasten de lei ding namen. Schutte zorgde echter voor de gelijkmaker en de eerste vakver wisseling was een feit. Aurora nam andermaal de leiding, en nu bracht Koster de partijen op gelijke voet. De bezoekers gingen toch de rust in met een 4-2 voorsprong. Na de rust verkleinde KVH met een ver schot de achterstand, doch het werd 5-3 en 6-3. waarna Koster nog eens van onder de paal wist in te schieten (6-4). De wedstrijd kreeg hier na een wat fors spelbeeld, hetgeen de korfbalsport in feite niet ten goede kwam. Aurora liep uit tot 8-4 en kreeg toen voor de tweede maal een strafworp te nemen. Deze werd naast geschoten, maar de scheidsrechter had achter de paal een overtreding ge constateerd en liet de strafworp over nemen. Nu werd deze wel benut (4-9). Vijf minuten vóór het «inde werd de KVH'er Bak het veld uitgestuurd. In de stand kwam geen verandering meer, zodat koploper Aurora met 9-4 zege vierde. In de nacht van Zondag 25 op Maandag 26 October wordt Hr. Ms. „Willem van der Zaan", op de thuisreis uit de Nederlandse Antillen, op de rede van Nieuwediep verwacht. Het fregat zal waarschijnlijk tijdens de „hondenwacht", dus tussen middernacht en 's morgens vier uur, ten anker gaan. Op Maandag morgen 26 October tussen tien en elf uur zal de oorlogsbodem de haven binnenlopen. De binnenkomst zal worden opgeluisterd door de Marinierskapel der Koninklijke Marine, met tamboers en pijpers. Onder commando van de kapitein luitenant ter zee P. van Willigen heeft het fregat de thuisreis via Nieuw-Guinea gemaakt. De Marinierskapel maakt 's mid dags een mars door de stad met het volledige korps Adelborsten, ter gele genheid van de afsluiting der prac- tische militaire vorming van de jongstejaars Adelborsten. Bij gunstig weer wordt bovendien 's avonds om negen uur een taptoe gegeven voor het Commandementsge- bouw aan de Buitenhaven. Na afloop volgt dan een korte militaire mars door de stad, eveneens door de Mari nierskapel met tamboers en pijpers. De Kunstkring Wieringen opende Vrijdag jl. hel seizoen met een voort zetting door „De Toneelvereniging" van „Wat is de waarheid", een toneelspel in drie bedrijven van Luigi Pirandello. Een voorstelling die goed is ontvan gen en die tot nadenken stemde. Een bemoeiziek koor van kleinsteedse notabelen richt al zijn nieuwsgierigheid op de tragische figuren van 'n echtpaar en een moeder, die juist in het stadje zijn komen wonen. Er hangt een waas van geheimzinnigheid rond deze figu ren en het gonst van de geruchten. De goegemeente wil „de waarheid" weten. Ferdinand Sterneberg die dit stuk vlot voor het -publiek inleidde, speelde als Landisi de rol van neutraal toe hoorder. Achtereenvolgens worden de moeder en de man „gehoord", die beiden hun visie op het geval geven. Beide beelden dekken elkaar geenszins. Ontroerend spel gaf Marie Hamel als mevrouw Frola, terwijl Ben Groenier iets deed doortrillen van de tragiek in het leven van de ambtenaar Ponsa. Van het kletsende troepje voldeed ons Han Surink als Sirelli en mevr. Cini (Els Bouwman) het meest. Goed spel gaven ook Anita Menist, Emmy Lopes Dias, Mary Smithuysen, Gerard Schild en Gelyn Molier. Met interesse heeft het talrijke pu bliek dit leerrijke stuk gevolgd. Uit de reacties op de vaak komische situaties en woordenduels bleek dat men er vol komen „in" was. En de moraal? Laat ieder zijn eigen leven leiden. Tracht niet andermans in nerlijk te benaderen, achter de waar heid komt men toch niet. En tenslotte: Wat is de waarheid? "N Omstreeks half negen Zaterdagmorgen is een GIoster-Meteor-straaljager van de vliegbasis Leeuwarden tijdens een schietoefening verongelukt en tussen Vlieland en Terschelling in zee ge stort. De vlieger, de eerste luitenant vlieger L. Deibei, kwam daarbij om het leven. Luitenant Deibei was 28 jaar, gehuwd en in Leeuwarden woonachtig. In het afgelopen voorjaar heeft tus sen een elftal van de Nederlandse en Belgische marine een ontmoeting plaats gehad te Oostende die voor onze mensen in een nederlaag eindig de. Op 21 October zal de Koninklijke Marine te Vlissingen revanche trach ten te nemen in een wedstrijd, die 's middags om drie uur aanvangt. De dag zal eindigen met een feest met bal. De Marinierskapel der Ko ninklijke Marine zal het proramma opluisteren. Hoewel er in Korea niet meer wordt gestreden, blijven de troe pen van de Verenigde Natie» waakzaam. Dat bewijst deze foto, welke laat zien, hoe een patrouilleboot een jonk onder schept en controleert. Dit is no dig, omdat nog steeds Noord koreaanse communisten in Zuid Korea binnenkomen. Vrijdagnacht begaf zich een 38-jarige Haagse metselaar, in gezel» schap van een vriend, een 36-jarig,e kellner en van nog enige kameraden, naar de wonipg van een andere Hage naar, oud 26 jaar en diens 23-jarige echtgenote, gedomiciliëerd in de Mer- wedestraat. Het gezelschap was flink aangeschoten. De metselaar wilde namelijk de bewoner van de Mer- wedestraat ter verantwoording roepen omdat deze laatste zijn vrouw wat al te vriendelijk zou hebben aangekeken. De komst der wrekers werd aange kondigd door luidkeels gelal. Zondes talmen trapten zij de stevig gesloten voordeur in. Terwijl zij hier mee be zig waren, wierp de belegerde reeds gereedgezette bloempotten op de hoof den van de metselaar en zijn vrien den. Zodra de deur bezweken was, drong het gezelschap naar binnen en wist tot boven aan de trap te komen. Tijdens het intrappen van de deur klonken er schoten uit een vuurwa pen. Boven aan de trap kreeg de aan valsleider een messtek in de arm. De inmiddels gewaarschuwde politie kwam in snelle vaart met een paar jeeps aanrijden en rekende de hele club in, dat wil zeggen zowel belege raars als belegerden. Op het bureau kregen de metselaar en zijn gezelschap een procesverbaal wegens openlijk geweld met vereende krachten tegen personen en goederen en de belegerden werden op de bon gezet voor het toebrengen van een steek en het gebruik van een vuur wapen. 117. Onderweg had Jimmy geen woord tegen de twee kerels gezegd, doch toen zij bij het huis bleven stil staan, zei hij: „Wijs mij eerst de kamer waar Jackic Brown zit en breng mij er dadelijk been". De twee arrestanten knikten. ,.H-h-hij zit achter in dé tuin in het schuurtje, meneer de rechercheur", zei één van hen stamelend, „en wij hebben hem heus geen kwaad ge daan. Wij hebben 'm brood met boter en kaas er op te eten gegeven en we hadden 'm heus weer vrij gelaten als meneer Ballewipper op de boot naar Australië zou zijn vertrok ken. Tot zo lang moesten we hem vast houden, had-ie gezegdJimmy knarsetandde van boosheid toen hij dat hoorde. „En hoeveel geld hebben jullie gekregen om dit vuile zaakje voor hem op te knappen?" vroeg hij, „De man tweehonderd pop", antwoordde de kleinste van de twee. „Maar jullie von den dat niet genoeg hé!", zei Jimmy sarcastisch. „Jullie wilden er nog dui zend gulden bij hebben". De kerels ke ken Jimmy verslagen aan. Dat wist die rechercheur dus óók al. Zij gingen zwijgend het huis in en liepen meteen door naar de tuin. De langste haalde een sleutel uit zijn zak en maakte de deur van het schuurtje open. „Komp u d'r maar uit, meneer Brown", riep hijJimmy gluurde naar binnen; in het duister van het bedompte hok zag hij, dat iemand, die blijkbaar in het stro had liggen slapen, zich langzaam oprichtte, zich uitstrekte en toen naar de deur liep.... (D Op Texel heeft Zaterdagmiddag een schyn-oorlog gewoed. Leden van de nationale reserve uit de kop van Noord-Holland vormden de strijdende part\jen in een oefening, die ter gele genheid van het eerste lustrum van het instituut Steun Wettig Gezag werd gehouden. De vijandelijke groepen waren (zo werd verondersteld) in het hart van het eiland per parachute geland. Dit was door de uitkijkposten van het korps luchtwachtdienst Waargenomen en doorgeseind naar het vasteland, waarop een aantal marinebarkassen Nieuwediep verliet met aan boord een compagnie van de Nationale Reserve. Deze landde te Oudeschild en trok in snel tempo direct in de richting van Den Burg. Halverwege was het eerste treffen met een vijandelijke voorpost, die een spervuur opende, doch al spoe dig moest terugtrekken. Heviger nog werd het vuren aan weerszijden, toen de compagnie op een voorpost deta chement stootte. Dit werd echer ge ëlimineerd. Na een heropstelling van de „eigen" troepen werd 20 mi nuten later de aanval ingezet tegen de hoofdmacht van de „vijand", die een belangrijk kruispunt bezet hield. De compagnie van de Nationale Re serve slaagde er na hevige strijd in ook de vijandelijke hoofdmacht uit te schakelen die zich daarna overgaf. De oefening werd o.m. bijgewoond door de voorzitter van de provinciale commissie van het instituut Steun Wettig Gezag, de heer L. J. P. N. A. Bouman, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, de inspecteur van de Nationale Reserve kolonel W. van Hinte, de commandant Maritieme Middelen Den Helder en verscheidene officieren uit het district. WARMENHUIZEN, 17 October. 3900 kg uien 4,50—5,10, nep 16—16,60, gele drielingen 6,50—7,20 en grove 3,80—4: 32.700 kg witte kool 3,50 en succes witte kool 4; 1000 kg bieten 5: 2500 kg Schotse muizen (grove) 940—9,60; 300 kg Doré 8.70. NOORDSCHARWOUDE, 17 October. 7000 kg aardappelen: Bevelanders 11,60, Noorderlingen 9,20, Bintjes 10,10 en Eigen heimers 11,50—11,80; 27 000 kg uien 4,60 —6,80, grove 3,604,40, drielingen 8—9 en nep 1318; 9000 kg bieten: A 55,30 en B 4; 7500 kg peen: B 5 en C 5; 1700 kg andijvie 6—6,30; 2200 kg sla- bonen: I 56—70, II 49—59 en afw. 26—50; 7500 kg rode kool: A 49.50 en B 3— 3,80; 9100 kg gele kool: A 4,40—6,90 en B 3; 1500 kg groene kool A 6,808,10; 110.000 kg witte kool 3,50; 110.000 kg succes witte kool 4; 1000 stuks bloem kool: Bil 8. Doorgedraaid: 6000 kg peen, 2700 kg bieten, 900 stuks bloem kool, 1200 kg gele kool, 40 000 kg succes witte kool en 50.000 kg witte kool. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 17 October, 19.200 kg uien 3,60—5,30; 5500 kg bieten 4—5,70; 2600 kg andijvie 6—6,60; 1100 kg slabonen 38—54; 29.000 kg rode kool: A 58,80 en B 3,40—4; 23-800 kg groene kool: A 67,30 en B 4—4,50; 6400 kg gele kool 4—6,80 en B 34,50; 4300 stuks bloemkool: BI 8 11,50: 79.000 kg witte kool 3,50; 73.500 kg succes witte kool 4 ZWAAG, 16 October. Late_ aard appelen 7,9010,80; spinazie 7—45; uien 3,60—6,50; bieten 1,20—5,80; prei 13—15; gele kool 8,609,50; groene kool 6,90 8,30; rode kool 3—10,70; spruitkool 21— 32; slabohen 3366; snijbonen 4095; witlof 27—62; tomaten 22—57; breekpeen 45,10; waspeen 12—13; bospeen 814; andijvie 6—10; sla 2,60—6,70; bloemkool 819,20; komkommers 823; pronkers 3141; druiven: Alicante 54—96 en Fran- kenthaler 30—1,20; bramen 70; Allington Pippin 3436; Bramley's Seedling 15— 16; Cox's Orange Pippin 6673; Dëkker's Glorie 35—38; Ellisons Orange ,34—42; Glorie v. Holland 29—33; Goudreinetten 26; Groninger Kroon 14—35; James Grieve 4852; Jonathan 39; Laxton's Superbe 27; Notarisappel 25; Princesse Noble 10 —37; Schellinkhouter 40—49; Signe Til- lisch 2635; Zoete Bloemée 30; Beurré Alex Lucas 29—34; Beurré Clairgeau 36— 38; Bonne Loulse d'Avranches 35—38; Doyenné du Comice 6973; Emlle d'Heyst 3537; Kleermaker 12; Legipont 46; Nouveau Poiteau 21; Gratiool 12; Pres. Loutreuil 34; Soldat Laboureur 34—35; William Duchesse 35; Zwijndr. Wijnpeer 37; Golden Champion 1,26,

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2