Hoop op redding was reeds geheel opgegeven Puistjes ZAP doorstond Schagen-geweld en kreeg puntenverdeling UE[0VIT0L<U*W«ob>< NERVA NOVA Na een matige eerste helft kon DTS zich herstellen B.K.C. is na harde strijd door RKAFC tiental verslagen VI0S na 20 seconden verliezer tegen Kaagvogels Ir K. Koeten weer thuis Moederziel alleen... Fluweelzachte handen na de afwas! Candidaat gesteld Overeenkomst Cambodja- Frankrijk getekend Radioprogramma BRENE1 UW ZENUWEN 1U1 RU51 Pim, Pam Pom en de wonderlamp Doelman Kuijs deed zeer knap werk Succes voorhoede bleef onder de maat Handbaluitslagen Tussen Amsterdam fdoor F. DE SINCLAIR^ Parijs en MAANDAG 19 OCTOBER 1953 r (Vervolg van pag. 1) ER is één, die altijd aan zijn terug keer is blijven geloven: zijn vader. Ook hem werd steeds weer om nieuws over Klaas gevraagd, want al woont zijn zoon dan in Rotterdam, zijn jeugd bracht hij door in Alkmaar, waar hij de HBS bezocht en zijn vrienden had. „Er is geen nieuws", zei de heer Koe ten Sr. „Maar hij komt vast en zeker terug". Onwrikbaar wm zijn vertrou wen. En het begon eerst te wankelen teen hij bericht kreeg, dat de reddingsploe gen het zoeken hadden gestaakt. Toen was het alsof hem de bodem onder de voeten werd weggetrokken. Niet lan-; daarna kwam echter de verheugende tijding, dat vliegtuigen de verongeluk te machine in de rimboe hadden ont dekt. Die machine was de één-motoriire Norseman, waarmee ir Koeten op weg was naar Roberval in Canada om een onderzoek in te stellen naar ijzerertsaf- zettingen. Het toestel bereikte zjjn be 6temming echter niet. Het moest in de woestenjj bü het Emmanuelmeer een noodlanding maken en dat betekende, dat de inzettenden voorgoed van de bewoonde wereld waren afgesneden als er vanuit de lucht geen hulp zou ko men opdagen. „Wij bevonden ons in de Noordelijk ste iizerertsgebieden van Canada", ee-- telde ir Koeten, „En op 8 Augustus ver trokken wij in een eenmotorig water vliegtuig naar het Noorden. De 25.-v begon de tocht, die ons bijna noodlot tig zou worden. Tussen die twee data in leerden wij het vliegtuig, dat da- g^'iiks als taxi werd gebruikt, terdege ko>->ien en zijn bestuurders, zogenaam de Bushpilots. ten zeerste waarderen Op de bewuste tocht, 1100 km naar het Zuiden, bleek het Michiganmeer, waat- op wij een tussenlanding wilden ma ken. onvindbaar te zijn. In de hoop weldra assistentie te kunnen inroepen. s1 reken wij neer op een meer, dat wij eerst Lake Europa doopten wegens het prachtige Noorderlicht, waarmee wij werden begroet en dat later het Emma* nuelmeer bleek te zijn. ver van de plaats waar, wij hadden willen landen. Wegens benzinegebrek konden we niet verder vliegen. Aanvankelijk wilden wij pen vlot bouwen, om daarmee Lake Michigan te bereiken, maar het bleek ons al spoedig dat de 23 km waarop wij de afstand hadden geschat, r.iet met de werkelijkhei dovereenstemde. Acht en dertig dagen bleven wij on opgemerkt. Wij hadden te kampen met voedselschaarste en kou en ofschoon wii nooit in paniek geraakten, vatte toch meer en meer de overtuiging in ons post. dat wij niet meer levend zou den worden gevonden. Meer dan om ons zelve maakten wii ons ongerust over onze gezinhen en familieleden Midden October begint in die streek de winter en daarin zouden wij wel spoedig zi.in omgekomen. Onze voorra den waren uitgeput. Onze ammunitie voor het schieten van vogels eveneens Wij hadden bijna geen benzine meer om de motoren te laten draaien, met behulp waarvan radioseinen kondcr. worden gegeven. Ook met vissen waren wij niet zeer fortuinlijk Om hen heen was de dodelijke stilte van het bos en die stilte werd maar nooit door het geronk van een vlieg tuig verbroken. Eén week ging voorbij twee weken, drie, vier..,, en nog za ten de mannen daar bij de veronge lukte machine. Zij voedden zich met wat de natuur kon leveren. Het werd de hoofdscho tel Redding van buiten-af waarop het groepje stranden wekenlang had wacht, beschouwde men ten slotte ais onmogeljjk. Enige lotgenoten besloten tot een wanhoopsdaad. Zij zouden trachten een weg naar buiten te vin den. Een jaar man wilden de poging wagen, en de achterblijvers namen af scheid van hen in de wetenschap, dat het een vaarwel voor altijd zou zijn. Er werd niet veel gesproken, toen de mannen elkaar de hand drukten. Maar lang nog staarden de anderen naar de plek, waar de vermetelen en tegelij kertijd wanhopigen in het bos waren verdwenen. Eén dag waren ze op weg toen plotseling het grote Wonder gebeur de. Uit de hemel daalde een vliegtuig. Het was eerst alleen maar een ge luid. Een gebrom, dat. klonk als de mooiste muziek. Zou de piloot de plek vinden? Even nog die angstige span ning en toen die gekke vreugde toen de machine laag over de plek raasdp. waar de Norseman vleugellam was neergestreken. Het isolement van al die weken was doorbroken. De red ding was nabij. Ook voor het groepje dat bezig was zich een weg naar de vrijheid te hakken. Het hoonje het vliegtuiggeronk en keerde ijlings naar het bivak terug. De wetenschap, dat aan de ellende, een einde was geko men, het besef, dat men vrouw, kin deren en familie toch weer zou terug zien, dat alles laat zich niet beschrij ven. „In deze zaak spreekt niet het avontuur, maar het persoonlijke leed", zegt ir Koeten. En het is moeilijk voor hem dit leed weer op te rakelen. Met dankbaarheid maakt hjj nog ge wag van de hulp, die de Canadese Luchtmacht heeft geboden. Soms wa ren er dertig vliegtuigen tegelijk in de lucht. Zucht niet langer, mevrouw, als U moederziel alleen voor een grote afwas staat. Castella Vaatwas (25 ct. per pak) maakt iedere afwas tot kinderspel. Een lepeltje van dat wondermiddel vult Uw hele teil met Actief Schuim, dat alle vet, vuil en aanslag in een handomdraai oplost. En een tweede groot wonder is: na de afwas heeft U fluweelzachte handen. Haal vandaag nog zo'n pak Castella Vaatwas in huis! (Advertentie Ing. Med.) Frankrijk en Cambodja hebben Za terdag een accoord ondertekend over de overdracht van de militaire be voegdheden door Frankrijk aan Cambodjo. Alle grote geschilpunten tussen beide partijen zijn in dit ac coord geregeld. Een aantal kleinere problemen zullen op de a.s. bespre kingen te Parijs worden behandeld. Onder de bepalingen van dit accoord krijgt Cambodja het volledige bevel over alle verbindingslijnen en het operationele bevel over het gebied op de rechteroever van de rivier de Me- kong, terwijl de vijf Cambodjaanse bataljons op de rechteroever onder Cambodjaans bevel komen en drie Cambodjaanse bataljons op de linker oever onder Frans bevel blijven. DINSDAG 20 OCTOBER HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00 24.00 i<RO. 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.15 Grim. 7.45 Morgengeoea en Liturgische kalender. 8.U0 Nieuws en weerberichten. 8 15 Gram. ü-00 Voor de vrouw. 0.35 Wa terstanden 0.40 „Lichtbaken", caurerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.15 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio 11-50 „Als de z.ele luistert", cau serie. 12 00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. ii2.30—12.33 Land- en Tuinbouwmedéde- iingen.) 12-55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws, 13 20 Lunchconcert. 14.00 Gevar. programma 14.50 Gram. 15.00 Altviool en piano. 15.30 „Ben je zettig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Z;e- kenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felici taties voor de jeugd. 17.45 Regering, uit zending: H. de Geus: „Telefoon en tele graaf in Suriname". 18.00 „Dit is leven", causerie. 18.15 Gram. 18-20 Sportpraatje. 18.30 R.V-U.: Prof. Dr. G. L. Smit Si- binga: „Hoofdstukken uit de evolutie van he leven op aarde". 19-00 Nieuws. 19.10 Kinderpostzegelactie 1953. 19.20 „Uit het Boek der Boeken". 19.35 Gram. 20.00 „Cosi fan tutte", opera. 22.30 „Ken een haan een ei liggen?". 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23 00 Nieuws, 23.15—24 00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 AVRO (7-50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws- 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8-00 Nieuws. 8.15 Gram. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9 30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10-50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11-30 Alt en piano. 12 00 Musette-Orkest. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Amerik. mu- ziek-kaleidorcoöp. 14.30 Gram. 14.40 School radio. 15.05 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17-45 Reportage of gram. 18-00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mili tair klankbeeld. 18.40 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19-05 Fanfare-Orkest. 19.30 Sopraan, bariton en piano. 20.00 Nieuws. 20-05 Gevar. pro gramma. 21.15 Lichte muziek. 21-35 Me dedelingen 21.40 Lichte muziek. 21.50 Tiroler muziek. 22.20 Gram. 22.30 Buiten lands overzicht. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.2024.00 Gra- mofoonmuziek. Televisie-programma. NCRV. 20.15— 2145: 1. Journaal; 2. Weerberichten; 3- Film over 't leven van kleine waterdie ren; 4. „Met vervroegd verlof", TV-spel; 5. Dagsluiting. In Warmenhuif4.n heeft Kaagvogels de altijd moeilijk te overwinnen VlOS-ploeg in twintig seconden ge klopt. Onmiddellijk na de aftrap en zonder dat één VlOS-bcen de bal had beroerd, schoot ott de bal langs de Warmerhuizer doelman in de touwen en deze treffer betekende voor de roodzwarten verlies. Ze slaagden er niet in de hechte Kolhorner defensie voor onoplosbare problemen te plaatsen. Het. is natuurlijk duidelijk, dat Kaagvogels met, negentig minuten tegen een verbouwereerde tegenstan der moest vechten. Na een minuut of tien lanceerde de thuisclub de eerste goede aanvallen Pn VIOS kreeg een unieke kans op gelijkmaker, toen na een kwartier Koens onnodig hands maakte. Strafschop. Kugel stopte ech ter de bal. Geleidelijk werd VIOS wel wat sterken*, maar erg gevaarlijk was de aanvalsiTivjnie niet. Kugel deed het weinig werk met groot zelfver trouwen af. Na de thee begon VIOS met een offensief. Maar evenals voor de rust zat Kaagvogels ividet stil, kwam keer op keer onder de druk vandaan. De achterhoede hield het hoofd koel en stond slechts enkele corners toe. De grote man van V'IOS, Koot, kwam een kwartier voor tijd naar voren. Maar ook hij kon het enerverende voetbal gevecht niet forceren 149. In Dierendorp heerste intussen de grootste opwinding! Iedereen was er nu wel van overtuigd, dat er g^kke din gen gebeurden in het anders zo rustige dorp en de geschiedenis met het zwem- "d het wonderlijke gebeuren in alle - mi de volgend dag be gon Dierendorp vol te stroman met ver slaggevers en fotografen, die er al.-; de kippen bij wilden zijn, als er weer eens 'n wonder gebeurde! De waard van „Het Vergulde Hoefijer" deed goeie zaken, want alle vreemdelingen kwamen bij hem logeren en hij had geen plaatsje meer vrij in zijn klein hotelletje. Klaar- tje Kakatoe van de Boskrant, had bet hoogste woord en vertelde keer op keer aan nieuw aangekomenen wat er d» laatste weken wel in Lierendorp ge beurd was. Tijs Bok, de fotograaf liep de hele dag met zijn fototoestel rond, gereed om alles te hem opviel, te kie ken. Pim, Pam en Pom waren wel een beetje geschrokken van de deining die hun laatste stunt veroorzaakt had en ze besloten om zich maar een beetje op de achtergrond te houden. Ze durfden niet goed meer met de wonderlamp te wer ken, bang als ze waren, dat alles uit zou lekken en dandat begrepen ze heel goed! waren ze de wonderlamp kwijt! (Advertentie Ing. Med.) ZAP heeft dus gistermiddag in Scha- gen het tweede winstpunt veroverd. Pe Poldersen mochten hun handen dichtknijpen, want Schagen heeft zon der enige twijfel (je beste kansen op een zege gehad; gedurende vrijwel de gehele tweede helft stonden de wit- hemden met de rug tegen de muur, maar doelman Kuijs doorstond het bombardement met grote kunde. En zelfs heeft ZAP temidden van het marktplaatseiijke geweld nog even aan een overwinning geroken, kort voor het einde. Dat was, toen linksback Molenaar tot tweemaal toe de bal van de doellijn wegkopte W£LLICHT geeft 'deze inleidende geschiedenis een beeld van emoties aan de Loet. Emoties, die eigenlijk maar heel plotseling kwamen. Want in de Een Brits vrachtschip, dat er van werd verdacht 955 kg penicilline van Enge land naar communistisch China te bren gen, is door een marineschip van de Formosa-Chinezen aangehouden. Na een ontploffing ontstond een he vige brand in een verfopslagplaats in de Amerikaanse havenstad Oakland. Tweehonderd brandweerlieden bestreden het vuur. De schade bedraagt twee mil- lioen dollar. Karim Sabet, vertrouwensman van ex-koning Faroek, is in Cairo wegens verraad en corruptie veroordeeld tot le venslange dwangarbeid. De beperkingen voor het reizen van diplomaten in Roemenië schijnen enigs zins te zijn verminderd. (Van onze correspondent te Langedijk) Succes heeft het in de uitwedstrijd tegen DTS niet kunnen bolwerken. De wedstrijd eindigde met 3-1 in het voor deel van de gastheren, een uitslag, die zelfs de meest verstokte DTS-6uppor- ter niet zou hebben verwacht. Aan het einde van de eerste helft prijkten op het scorebord nog twee grote nullen. In deze periode speelde Succes beslist sterker. De Langedij- kers moesten zich tot verdedigen be perken, hetgeen hen, dat moet gezegd, goed af ging. Vorder dan een achttal geveer drie minuten spelen, moest de Dlb-verdediging capituleren. Het was H. Vrenegoor, die met een harde schuiver doelman Van der Hoven het nakijken gaf. Door dit doelpunt wak ker geschud zette DTS een tegenof fensief in, dat binnen enkele minuten vruchten afwierp, een goede voor- zet van Karnas scoorde Van Dort de gelijkmaker. Dit doelpunt inspireerde de gastheren. Zij gooiden er nog een schepje bovenop en Succes werd daar door in de verdediging gedrongen. Na °jjëcveer twintig minuten spelen ont stond een gevaarlijke situatie vóór het doel van Succes. De Waard had de bal voor de doelmond gebracht, waar de verdediging onvoldoende ingreep. Kar nas kon zich meester maken van het goea ar ging. Vorder dan een achttal leer, plaatste door naar Van Dort die corners kon Succes het echter met op zijn beurt Feller fn de Kelegenheid stelde DTS de leiding te geven. Dit doelpunt had op Succes een verlam mende uitwerking. Toen een kwartier voor het einde een van de verdedigers een bal onoordeelkundig op zijn doel man terug speelde strafte Van Dort deze fout feilloos afMet dit doel punt viel tevens de beslissing. brengen. De aanvallen van DTS waren vrij ongevaarlijk. De gastheren ope reerden met drie spelers in de voor hoede en geen moment heeft de Suc ces-verdediging lastige problemen be hoeven op te lossen. In de tweede helft ontwikkelde zich een snel spel en heel spoedig, na on eerste helft werd er af en toe wel aar dig gecombineerd, maar het vuur bleef smeulen. Vermeldenswaard is slechts, dat rechtsbuiten Winkel halfweg deze periode met de bal aan de voet naar binnen kwam en een vrij tam schot losliet. Kuijs stompte mis en Schagen leidde (1-0). Vijf minuten na de thee kwam ZAP naast Schagen. Jan van Oosten on danks de voetbalknie van stal gehaald en op de linksbuitenplaats opererend was ver naar rechts afgedwaald, trok de bal voor het doel en de on gedekt staande midvoor Stam deed met een lage schuiver de rest: 1-1. Onmiddellijk liep Schagen warm. De strijd werd levendiger en aantrekke lijker. Schagen werd sterker, drong ZAP steeds terug. Spil L. Timmer moest zijn blessure van voor de rust wel vergeten en van J. van der Berg en Van Klink werd alles gevergd. Dit trio mocht wat laten gaan omdat doel man Kuijs zijn foutje van vóór de rust door briljant verdedigen ongedaan wenste te maken. Schoten van Schoorl, Kater en Wit stopte hij op onnavolg bare wijze. Slechts éénmaal zat het hem niet tegen, toen Wit in vrije posi tie kwam en met een fluitend schot de paal ramde. De ZAP-voorhoede maakte weinig klaar. Het meeste gevaar kwam nog van de zich kennelijk niet geheel ge vende Van Oosten en dat verklaart, waarom ZAP nog zo weinig punten heeft: deze voorhoede mist elke stoot kracht, zelfs tegen een niet volkomen vaste achterhoede. Want Schagens defensie was minder hecht dan vorige week, terwijl de halflinie bij uitzon dering goed plaatste en doelman Schuit dankbaar mocht zijn, dat ZAP zelden ferm schoot. De Poldersen waren dui delijk zeer tevreden met hun kostbare punt. District West A le klas dames: Concordia—HHC 3—4; Attila—Niloc 1—5; JHCADA 4—3; AmersfoortZeeburg 01. 2e klas A dames: WVGV—Laren 2—3; Achilles—Rapiditas 0—0; Athleta—BHO 5—1; LijndenSport Vereent 62. 2e klas B dames; VroneIJmond 2—7; Tonegido—DWS 2—4; AVA—De Vole- wijekers 3—1; Amstel—Tonido 5—1. le klas heren: BHC—UD 2—4; Attila— Niloc 2 11—4; Concordia—HHC 12—5; Blauw WitAHC 6—8. 2e klas A heren: VriendschapOSS 38; SSVUAalsmeer 2 9—6; Amers foort— HOC 7—4; The CatchersTurno 9—6. 2e klas B heren: WVGVIJmond 14—6; AchillesAPGS 46; Rapiditas Unitas 115; Blauw Wit 2—Tonido 38. AFDELING HAARLEM le klas dames: CSVRapiditas 46; BGV—IJmond 2 6—1; HOCConcordia 2 32. 2e klas dames: Foresters 2—HOC 2 31; Rapiditas 2—Beverwijk 21; Heem stede—OSS 1—10. le klas heren: BGV—Rapiditas 2 88; Beverwijk—OSS 2 115. Adsp. meisjes: Concordia—Rapiditas 2 10; Rapiditas 1BGV n. o. HOC Concordia 1—5. Junior-meisjes: HeemstedeIJmond 013; Beverwijk—Concordia 3—5. Jongens: HOC—Rapiditas 1 0—6; IJmondConcordia 152; BGVRapidi tas 2 11—0. AFDELING ALKMAAR le klas dames: DTSZwaluwen 1—5; JHC 2—Vlug en Vaardig 6—4; Olympia— AVA 2 3—2; Bergen—SSV 1—3. 2e klas A dames: TSVBergen 2 70; RHCUrsem 4—3. Adsp. meisjes A: ForestersCSV b a 08. le klas heren: VroneAVA 2 57; AVA—AHV 6—4. 2e klas B dames: BKC—Ons Genoegen 31; DoskoJHC 3 7—0; Zwaluwen 2 4—6; Vrone—AVA a 0—8; AVA b—CSV Petten 0—9; DES 1—DES 2 l-O. Adsp. meisjes B: BKCOns Genoegen 1—5; DoskoJHC 01; TonegidoVlug en Vaardig 33; DESN. Niedorp 20. Een uur lang heeft RKAFC in de uitwedstrijd tegen BKC met tien man moeten spelen. Één van de Alkmaar- ders was door de scheidsrechter van het veld gestuurd toen hij de BKC- doelman op ongeoorloofde wijze aan viel, maar niettemin behaalden de WONDEN GENEZEN SNELLER MET (Advertentie Ing. Med.) Dr Ollo Suhr. voorzitter van lm' Berlijnse Huis van Afgevaardig den is door de sociaal •demo cratische partij in West-Duits land candidaat gesteld voor hel burgemeesterschap van West Berlijn. 5) „Jawel, maar Mansano cum suis wor den geschaduwd en zo kunnen ze jou daar ook ontdekt hebben. Bovendien kunnen ze zeer zeker weten dat jij nu en dan hier bij mij komt!" „Wordt jouw huis dan ook gescha duwd?" „Allicht!" „Maar ik ben misschien in het geheel nog maar een keer of drie hier bij je geweest. Alle andere samenkomsten waren er juist op berekend om vooral niet de aandacht te trekken en werden dan eens hier, dan eens daar gehouden. In de bossen achter de Kruisberg, dat was de laatste keer en daar hielden we toen zogenaamd een excursie van een natuurwetenschappelijke vereniging!" Victor knikte. „Weet ik wel. De mogelijkheid, om niet te zeggen de waarschijnlijkheid blijft nog altijd bestaan, dat jij je toch vergist met die ansicht. Maar stel je eens voor, dat iemand van de contra- spionnage kennis heeft genomen van de inhoud van dezi instructie „Tjaen Victor, wiens gelaat nu heel ernstig stond, liep de vellen nog even door. „Het onthult het bestaan van het Genootschap tot bestrijding van de atoomenergie, de G. B. A. Maar kun je daarbij van een „onthulling" niet spreken. Want als degeen, die je tasje stal, iemand was van de contra- spionnage, dan was hij met het bestaan van de G.B.A. en de doelstelling daar van natuurlijk bekend en heeft hij in dat opzicht niets nieuws kunnen leren! En wat die namen en adressen betreft van onze medewerkers. Och, ook dat is niet zo erg en je zult later wel be grijpen waarom niet. De contra-spion- nage heeft daar niets aan, al denkt ze misschien het tegendeel! Maar van de technische werkmethode wordt met geen woord gerept; daar zetten we trouwens nooit iets van op schrift en als het on vermijdelijk is, dan gebeurt dat nog in code". „Weet je wat het is, Victor", sprak Marta. „Het zal me zo nerveus maken, me zo'n gevoel van onveiligheid geven, net zal nu wezen of er overal ogen zijn die beloeren en bespionneren, in al mijn handelingen, al mijn bewegingen. Én ik ben zo bang dat die vorm van ner vositeit, want dat is het natuurlijk, me zo onzeker zal maken!" Hij knikte. „Heel begrijpelijk kind.Het is ook een vrij beroerde geschiedenis, dat geef ik ten volle toe. Een vrij beroerde ge schiedenis of.helemaal geen geschie denis!" sprak hij lachend. „Maar weet je wat we doen? Ik had toch al willen voorstellen om met me in de stad te gaan eten. Maar dan gaan we eerst even naar het bagagedepot aan het station. Misschien kunnen we er daar nog achter komen of je suitcase tus sentijds is weggehaald of rustig is blijven staan tot je er zelf om kwam. Veel stel ik me daar niet van voor want het zou wel toeval zijn als je diezelfde beambte daar trof en al zou dat zo wezen, dan is het zeer de vraag, of die man zich het geval zou herinneren. Maar de kans bestaat, dat je daar volledig gerustgesteld wordt en die kans mogen we niet verwaarlozen „Nee, nee, natuurlijk! O, dat wil ik heel graag!" zei Marta. „Ik geloof, dat ik die beambte nog best zou her kennen „Des te beter!" Ér werd aan de voordeur gebeld. Victor trad naar de plaats, waar de spreekbuis was. „Ja, wie is daar?,... o Tyte, jij.... Tja, ik sta op het punt om uit te gaan, maar je kunt gerust nog even boven komen.... Daarom, dat is heel attent van je.... zaj je open. doen Hij wendde zich om. „Mijn zwager of beter gezegd mijn gewezen zwager, want mijn zuster is overleden. Tyte de Boer. Heb je die al eens bij me ontmoet?" „Niet, dat ik me herinner". Victor was al sprekend de kamer uitgegaan en het portaal opgelopen. Marta hoorde de voordeur openklik- ken, dan iemand 2:ijn voeten vegen op de mat., vervolgens de trap opko men, terwijl daar tussendoor wat woorden heen en Weer vlogen tussen Victor en de bezoeker, dan het ge luid van stemmen vlakbij op het portaal, voor de deur. En toen ineens, stond Marta tegen over de stijve, onhandige man, die op Eden leek en met wie ze in het restauratierijtuig aan één tafeltje had geluncht. „Mijn zwager, meneer de Boer, juffrouw de Wilde". De binnengekomene boog, lachte blijkbaar verrast en zei dan: „O.... ik heb het genoegen al gehad juf frouw de Wilde eerder te ontmoeten". „O.... toch?" vroeg Victor verwon derd. „Ja", zei Marta, die plotseling tegen over deze man staande een sensatie kreeg of ze van iets schrok, maar ze wist zelf niet, waarvan ze zou kunnen schrikken, „meneer de Boer en ik.... e.... in het restauratierijtuig...." Er krampte een woede in haar, dat ze nu niet gewoon uit haar woorden kon komen en bijna stotterde ais een verlegen bakvis. „Och ja", sprak hij, „dat brengt het reizen in de internationale treinen al eens mee. Allemaal; ships that pass in the night I" en hij lachte. ,Zo, ben je op reis geweest7" vroeg Victor. „Ja, even naar Bordeaux voor de zaak. Zeg, ik heb voortreffelijke cha- teauwijnen op de kop getikt. Kun je van profiteren, als je wilt!" „Graag. Ga nog even zitten". „Nee, dat doe ik niet, want je moet uit. Maar hier is die uitgave van Ra- belais, waar je me vroeg om eens naar te kijken", en hij overhandigde Victor een paar boeken. „O, dat is leuk, zeg", en Victor be keek de goed geconserveerde oude bandjes. „Ja, daar ben ik erg blij mee. Kijk eens, Mart!" Marta bekeek en bewonderde ze nu ook. „Eerst nog een verwarring", zei de Boer, „ik dacht dat ik het wel uit mijn hoofd wist en ik vroeg die bou- quiniste naar Lamenais en laat dat m waarachtig ook een sjap geweest zijn, die boeken schreef. Enfin, maar daar klopte niks van. Toen heb ik dat In stond zo voor mekaar 1" „Fijn zeg". (Wordt vervolgd.) bezoekers een 32 overwinning. Het was een harde wedstrijd, soms te hard, en het was maar goed dat scheidsrechter De Graaf de tengels strak in handen hield. De Alkmaarders speelden enthou siaster en spoedig was van het lichte veldoverwicht van BKC geen sprake meer. Kooge nam het doel van IJssel- stein met enkele goede schoten onder vuur, maar voorlopig, zonüei taat. BKC zat intussen niet stil. Links back Hoebe moest eenmaal redding brengen toen Popma reeds was ge passeerd, zodat Rezelman op het laat ste moment de kans werd ontnomen om BKC de leiding te geven. Hoewel de aanvallen van RKAFC gevaarlijker waren, nam BKC toch de leiding. Gouma gaf na fraai solowerk goed door naar Hendrikse die geen mo ment aarzelde om de bal in de tou wen achter Popma te jagen. Binnen de minuut was de stand echter al weer gelijk. Het was Heynis die van een aarzeling van IJsselstein gebruik maakte om de man aan het scorebord voor de tweede maal aan het werk te zetten. RKAFC kroop door het oog van de naald toen Wester een kopbal van Buning uit het door Popma ver laten doel werkte. Hoewel hierna één van de Alkmaar ders naar de kleedkamer werd gezon den, bleven de bezoekers aanvallen en nog voor de rust moest IJsselstein tweemaal mis grijpen. De eerste maal boekten de bezoekers succes toen de BKC-verdediging een verwarde si tuatie niet op de juiste wijze kon op lossen en ten Have droeg er zorg voor dat BKC de tweede helft met een 31 achterstand moest beginnen. In de tweede helft probeerde RKAFC de voorsprong door verdedigen te con solideren. Bij één van de uitvallen echter scheen RKAFC de voorsprong toch te zullen vergroten toen een van de BKC-verdedigers door te hard spel een penalty veroorzaakte. IJssel stein stopte de strafschop echter. Kort voor het einde verkleinde BKC uit een vrije trap de achterstand tot 32, maar verder lieten de Alkmaar ders het niet komen. «n de huid geneest. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood en ae nuia geneest. -wfe. Wfe. tefje van je geraadpleegd en daar GENEESMIDDÊL TEGEN VI VB >nd Rabelais. Nou en toen was het HUIDAANDOENINGEN JLFiJU«AF« (Advertentie Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 6