Eeuwfeest officiers-opleiding der Koninklijke Marine Jimmy Brown en de Oranjehemden Blijspel „Adam en Eva" in de Marinecantine opgevoerd V.U. organiseerde avond van sublieme voordrachtkunst Flinke straffen voor een zestal Texelse stropers Helderse bevolking wil actief aan viering deelnemen r Voorbereidend werk wordt gecoördineerd Pierre Verdonck als vaardig begeleider Plannen voor volgend jaar October Aanhangwagen rainde lantaarnpaal en gevel Schoolhockeytornooi van „Hermes" Stuk droeg stempel van bekwame regie Georgette Hagedoornveelzijdig artiste Post voor Johan Maurits van Nassau Optreden van jachtopzieners geprezen TUSSEN HAAKS EN KU1TJE Boeten van honderd tot vijf en twintig gulden Schaaknieuws van MSC WOENSDAG 28 OCTOBER 1953 VOLGEND JAAR WORDT IN DEN HELDER, zijnde liet centrale punt der Koninklijke Marine, het eeuwfeest gevierd van de officiers opleiding bij de zeemacht. Deze opleiding werd ingesteld bij een Ko. ninklijk Besluit, op 26 Juli 1854 genomen door Z.M. Koning Willem III, Dit besluit vond zijn practische verwezenlijking op 15 October 1854, toen de eerste Adelborsten, voor bet ontvangen van bun opleiding tot .marine-officier, werden geplaatst aan boord van Zr. Ms. ..De Rijn". Op die datum begon dus de voorgeschiedenis van bet Koninklijk Instituut, dat later bet centrum van de officiers-opleiding vormde en als zodanig de Koninklijke Marine van jaar tot jaar 'beeft voorzien van mannen, die zich door bun lichamelijke, verstandelijke en morele vorming, maar bovenal krachtens bun eedsaflegging, geroepen wisten tot de hoogste verplichtingen tegenover het Koninkrijk der Nederlanden, en in het bijzonder tegenover de Koninklijke Marine. gEDERT dat bescheiden begin aan boord van een klein opleidings schip heeft deze belangrijke voedings ader van dc Koninklijke Marine geschiedenis gemaakt; geschreven met zeer veel inspanning en toewijding, dikwijls met grote persoonlijke offers, op talrijke momenten zelfs ook met bloed. Er is dus alle reden voor een eeuwfeest, zij het ook dat de zwarte pagina's in de historie van het Korps Officieren der Koninklijke Marine een stijlvolle herdenking en een waardige .viering noodzakelijk maken. Zulk een eeuwfeest moet aan zeer bijzondere eisen voldoen, en het is dan ook geen wonder, dat de Koninklijke Marine reeds lang van te voren allerlei hier mee samenhangende vragen heeft be zien. Het spreekt evenzeer vanzelf, dat vooral van de zijde van het Koninklijk Instituut de nodige aandacht aan de voorbereidingen van het eeuwfeest wordt geschonken. De burgerij van Den Helder, de «tad, welker geschie'denis zo nauw Inct die van de Koninklijke Marine verweven is, zal uiteraard haar volle dige belangstelling voör deze jubi leumviering tonen. Symptomen daar van zijn reeds enige maanden merk- baar; maar allengs zal de interesse van burgerlijke zijde een wat concreter vorm moeten vinden. Want een jaar is maar kort, en een luisterrijke vie ring vergt zeer veel voorbereiding. De burgemeester van Den Helder, jnr G. D. Rehorst, heeft het initiatief genoinen om het medeleven van de burgerij op de kortst mogelijke ter mijn tastbaar te maken, opdat ook de bevolking van onze stad een volwaar dig aandeel zal kunnen leveren in de viering van dit unieke jubileum. Bespreking. Op zijn uitnodiging kwam gisteravond een aantal stadgenoten, zowel uit ma rine- als burgerlijke kringen, ten Raad- huize bijeen, met het doel, een Ere- comité en een Werk-comité te vormen. De invitaties waren persoonlijk, waar mee werd aangegeven, dat niet in de eerste plaats de bedoeling voorzat, alle mogelijke verenigingen, instellin gen en corporaties in de comité's te doen vertegenwoordigen. De opzet Was, het voor uitbreiding vatbare - gezelschap zo klein mogelijk te hou den, terwijl het toch representatief kon worden geacht voor de hele be- vólking. In dit verband zei de burgemeester, het te betreuren, dat blijkens het (gis teren gepubliceerde) verslag in de Helderse Courant, de algemene leden vergadering van de Middenstandsver eniging „Den Helder" bij het gemeen tebestuur een gebrek aan belangstel ling heeft verondersteld voor het plan tot het organiseren van een midden standstentoonstelling in het kader van het eeuwfeest. Deze belangstelling is wel degelijk aanwezig, maar B. en W. konden niet vooruitlopen op hetgeen deze avond zou worden besproken en voorbereid. De burgemeester merkte op, dat de door hem geïnviteerde figuur uit de middenstand gistermorgen bericht van verhindering had gezonden. Overigens sprak de heer Rehorst de verwachting uit,'dat het misverstand tussen het ge meentebestuur en de middenstandsver eniging spoedig uit de weg geruimd zal zijn. Zonder enige twijfel acht het ge-t meentebestuur een middenstandsten toonstelling, eventueel in combinatie met een expositie van marinezijde c.s, (men zal zich de „Remavi" herinne ren voor het welslagen van de feest- week, die van 10 tot en met 17 October 1954 wordt gehouden, van de grootste waarde. Comité's gevormd. Het Ere-comité werd gisteravond als volgt samengesteld: mr G. D. Rehorst, burgemeester van Den Helder; schout bij nacht F. T. Burghard, Commandant Zeemacht Nederland; kapitein ter zee H. A. J. Derksema, Commandant Ma ritieme Middelen Willemsoord; kapi tein ter zee J. K. Muller, Commandant Koninklijk Instituut; kapitein ter zee P. A. Riedel, Directeur Rijkswerf; de wethouders P. S. van der Vaart, J. J. Landman, mr. J. Mulder en P. Th. Luijckx. De andere heren, die aanwezig wa ren, verklaarden zich bereid, zitting te nemen in het Werk-comité. Voor de dagelijkse gang van zaken werd een bestuur gevormd, bestaande uit de heren J. J. Landman, voorzitter; L. F. van Loo Jr., secretaris; M. H. Klerk, penningmeester; luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, stafoffi cier O. S. en O. Marvo; C. M. Schnei- ders, directeur VVV. Kort nadat gistermorgen een vracht auto met aanhangwagen van de fa. J. B. uit Anna Paulowna, komende van de groentenveiling de Emmastraat was in gereden, schoot de koppeling tussen beide wagens los, met als gevolg dat de aanhanger uit de koers raakte. Het ve hikel vloerde eerst een lantaarnpaal en ramde daarna de gevel van de woning Emmastraat 12. Een ruit werd vernield en het kozijn beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Helderse hockeyclub „Hermes" or ganiseert in de herfstvacantie, en wel op Maandag 2 en Dinsdag 3 November het school-hockeytornooi, waaraan dit jaar door negentien teams wordt deelge nomen. Er zijn weer afdelingen voor meisjes, jongens en mixed. 125. Onderweg zei Jimmy tut Jackie: „Nu we die Ballewipper heb ben laten lopen, gaat 't niet aan die twee kerels in dat schuurtje aan de politie over te leveren. We moeten er tóch heen om Henkie op te halen en dan zal ik ze meteen ma. r in vrij heid stellen. Ik ben eigenlijk zo blij dat ik je terug heb, dat ik geen zin heb die derde vent op te sporen. De hele zaak laat mij verder koud. We moeten trouwens onze volle aandacht schenken aan de wedstijijd van Zater dagmiddag. Weet je wel, dat we over morgen al op de boot naar Engeland zitten?"Jackie toonde zich hier over zo verheugd, dat hij nog maar met een half oor luisterde naar het verhaal van zijn vader, toen deze hem van minuut tot minuut de historie van Jackie's opsporing en bevrijding vertelde. Zij pakten een taxi, reden naar de achterbuurt, waar Jackie had opgesloten gezeten, haalden door Hen kie af en gaven de twee schurken hun vrijheid. Jimmy kon niet nalaten hen allebei een flinke schop onder hun achterste te geven en toen moest Jackie Henkie stevig vasthouden want anders had de moedige speur hond er ook nog een schepje op ge daan. In dezelfde taxi reden zij naar het station en daar moesten zij nog geen kwartier wachten om de trein naar Wilgenwolde te pakken. Jimmy liet zich behagelijk in de kussens zakken. Hij voelde zijn benenZo dat was toch maar de hoofdzaak' En toen dommelde Jimmy rustig in.' Jackie keek een paar maal naar zijn pleegvader. „Als ik die niet zou heb. ken", dacht hij vol dankbaarheid. Het blijspel „De firma Adam en Eva" heeft heel wat deining veroorzaakt in dc Marinecantine. Dit stuk van Guy Bolton en George Middlrton werd gis teravond opgevoerd door het amateurgezelschap „De Spelewaghe" uit Den Haag. De talrijke aanwezigen hebben intens genoten van het uitstekende spel van deze Hagenaars, die blijk gaven volkomen op elkaar te zijn ingespeeld. Want men verstond uitstekend de kunst een zeldzaamheid bij het amateur toneel! tijdig in te vallen op „het wachtwoord" van zijn tegenspeler, ter wijl ook de mimiek getuigde van een juist aanvoelingsvermogen. Dat de regie in handen was van een voor zijn taak berekend regisseur was dan ook spoedig merkbaar. Het is trouwens de gewoonte bij dit gezel schap om de regie, ditmaal in handen Van. Henk Zoutendijk, toe te vertrou wen aan regisseurs van professie. Dé dialoog was veelal oorspronkelijk ern geestig. Jac. Odenkirchen speelde op voortreffelijke wijze Papa King, die het huiselijke leven ontvlucht en het „vaderschap" tijdelijk toevertrouwt aan Adam Smith, de vrijgezel, aanne melijk uitgebeeld door Jan Jorritsma. Deze „Adam" wordt logischerwijze verliefd op „Eva", talentvol vertolkt door Ada van Agtmaal. Toen zij haar partner in de appel liet bijten, werd ons vermoeden bevestigd, dat het blij spel op zijn eind liep. Leo van den Oevei was als Jefferson. de dokter, een meesterlijk medespeler in deze klucht. En hoe werd Oom Horace op koddige wijze gespeeld door Jan Coli! Miep Leyse typeerde heel vlot het dienst meisje. Ook de overige medewerkers; Annie Looyesteyn, Is. en Nell Ham burger evenals Gerard van Weers, .w?r.9.1>,„,?oed op dreef, zodat er van zwak spel geen sprake was. Zelfs de kippen, die in het laatste bedrijf acte de présence gaven, bleken rolvast te zijn en kakelden alleen op het juiste moment. Het was geen wonder dat sergeant Kuster opgetogen bleek over het gebo- dene en zijn waardering uitte door het overhandigen van een bloemstuk aan „Eva", hiermee tegelijk zijn waardering uitend jegens de overige artisten. HET IS WAARLIJK geen wonder, dut het bestuur van de Helderse Volksuniversiteit ook in dit seizoen een beroep heeft gedaan op Geor gette Hagedoorn, die nu al enkele malen op de planken van Casino heeft geslaan en er vele harten heeft veroverd. Ook gisteravond, tezamen met haar begeleider I'ierre Verdonck, die op bescheiden wijze in haar grote succes een zeer werkzaam aandeel had, ving zij de talrijke aanwezigen in de. charmes van haar veelzijdig talent, die in een serie sprankelende, internationale werkjes ongemeen boeide, ontroerde en plezierde. Georgette Hagedoorn begon haar op treden met een uit het Deens vertaald „A.B.C.", en zette het voort met volks liedjes uit nog vijf landen. Hoe grap pig werd „Het kwezelkcn" voorgedra gen, en hoe suggestief was de mimiek in „Het (Nederlandse) lied van Ka trijn" en in het door Martinus Nijhoff uit het Zweeds zo zuiver vertaalde „Slaap mijn kind". Uit Frankrijk kwam „La fête au paradis" en uit Schotland het „zuinige" relaas over John Blunt en zijn vrouw. Nog meer dan het bovengenoemde sprak het Parijse terrasuurtje aan, me de omdat ej; nog meer te kijken viel aan die ene vrouw, van-wie bijzondere bekoring uitging in haar bloemen vrouw! je en het revuemeisje. In een mengeling van gesproken Nederlands en gezongen Frans werd het terrasje tot leven gebracht. Alle facetten wa ren vertegenwoordigd, bont en ont roerend, rad en prettig, somber en donker, op onnavolgbaar Franse wijze. Er was dus ontegenzeglijk een climax in het jjrogramma. Wie er nog aan mocht hebben getwijfeld, zal zijn overtuigd door drie kwartier ver tolking van het cabaret, het oude en het nieuwe. Er was ondeugendheid te over, destijds opgezet in Rodolphe Sa- les' beroemde „Chat noir", en niet minder gloed- en talentvol verbreid door Jean Louis Pisuisse, om slechts zijn fameuze „Franse gouvernante" te noemen. En zo verklonk er meer werk uit de grijze nevels van het ware ca baret, dat evenwel niet minder onver dienstelijk in moderne vox-m wordt voortgezet. En zo zal het niemand ver. wonderen, dat ook Annie M. G. Schmidt, zij het in minder diepe vorm! in het repertoire vertegenwoordigd was. Wij deden nog slechts een greepje uit het vele, dat door Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck zo voortreffelijk aan de V.U. werd opgedragen. Het ap. plaus was overweldigend en vormde aldus een meer dan respecterende honorering voor een onvergetelijke avond. Luchtpost voor opvarenden van Hr Ms. fregat „Johan Maurits van Nas- sau", onderweg van de Koreaanse wa teren naar Nederland, uit te reiken te Yokosuka, op Hondo (Japan), dient uiterlijk morgenvroeg om 8 uur des ochtends op het marinepostkantoor te Amsterdam aanwezig te zijn. Adres sering als volgt: naam, rang en/of kwaliteit, marinenummer, „Aan boord van H.M. „Johan Maurits van Nassau", Amsterdam. C.S. Marine." De naam Yokosuka dient niet te worden ver meld. Er zijn minstens twee mogelijkheden: of de jachtopzieners op Texel zijn actiever dan ooit óf de stropers leggen meer begeerte naar een boutje aan de dag dan in lange tijd het geval is geweest. Gisteren ver scheen namelijk voor de Helderse kantonrechter, mr J. 'l Hooft, een flink aantal eilandbewoners, dal zich aan stroperij had schuldig ge maakt. wS&wZ'i Het palingbunschip „Helena". on derweg van Aarhus naar Den Oever, deed gistermorgen de haven aan. In tegengestelde richting passeerde de „Pieter Geertruida", onderweg van Den Oever naar Kopenhagen, het Nieuwe- dicp. Dc kustvaarder „Cornelis" arri veerde gisteren uit Zwolle en verliet de haven met bestemming Delfzijl. Hr." Ms. mijnenveger „Schulpen- gat" is gisteren te Den Helder terugge keerd na het uitvoeren van werkzaam heden te IJmuidcn. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9601", die tijdelijk in dienst is gesteld voor het maken van proeftochten, heeft gis teren ligplaats gekregen in de Buiten haven. Het is morgen hoog water om 12.20 ♦uur en laag water om 6.20 en l? 15 uur De tempt „uiur van het zeewater was 12,4 graden Celsius. BLAUW He maand November, waar de Gradianen, staat voor de geheelonthouders in ons land in het teken van de verhoogde werkkracht. Al dus vernam üw stukjes- schrijver van de heer H. J. Marinus, de secretaris van het Helders Drankweerco- miié. En hij vervolgt: „Dan toch zullen zijn in meerdere male dan anders reeds het geval is, hel publiek trach ten te doordringen van het kwaad, dat door de alcohol wordt aangericht. Zij zullen in hun organen hameren op de noodzakelijkheid die er bestaat, dat men voor de t.b.c.-slachtoffers ,de rheu- matieklijders, de kankerpa tiënten altijd de sympathie van het publiek heeft, maar dat men voor de 30.000 tot 50.000 gezinnen, die door de alcohol ten gronde gaan, veelal dc schouders ophaalt, niet tellende de schadelijke gevolgen op sociaal gebied. Kon men een kijkje nemen in de consultatieburcaux voor drankzuchtigen, dan zou men waarschijnlijk meer een open oog hebben voor deze patiënten, want inder daad is een alcoholist een zieke, die evenals alle an dere zieken de zorg nodig heeft om hem zo mogelijk te doen herstellen. Wanneer tvij dus straks een beroep doen op het publiek, dan hopen wij, dat men zich niet onbetuigd zal laten en dat men ons zal steunen door de aangeboden kranten te kopen". MUZIEK jyjuziek in de straten doet de mens deugd. En daarom zal men met ge noegen vernemen, dat de Helderse Postfanfare op Zaterdag 31 October (We- reldspaardag) op verzoek van de Nationale Spaar- raad een mars door de stad maakt. Nadat het korps om drie uur van het P.T.T.-kantoor is gestart, wordt deze route gevolgd: Kanaalweg, Koningsplein, Koningstraat (stopt voor Middenstandsbank), Spoor straat, Spuistraat (stopt voor de bank St. Anthonius van Padua), Plantsoenstraat, Stationsplein, Schagen- sttaat,* Sluisdijkstraat, H. A. Lorentzstraat, Hector Treubstraat, Huigenstraat, Van Leeuwenhoekstraat, Middenweg, Sumatrastraat, Javastraat, Van Galen straat, Wilhelminastraat, Polderweg (stopt bij Nuts- spaarbank), Koningsplein, Kanaalweg. VUIL \\/at is er ook in onze om geving ontzettend ge klaagd over het vuile strand. De oorzaak, de grote althans, is stookolie. En wat moet men er aan doen? Gradus laat nu ho ren, wat de RAF wil pres teren. Vliegtuigen, beho rende tot het kustcomman- do van de R.A.F. zullen, terwijl zij hun normale oefenvluchtcn uitvoeren, 10.000 plastic enveloppen in de zee werpen, als onder deel van de campagne te gen de bevuiling van stranden door stookolie van schepen. Deze enve loppen zullen ten slotte op de kusten van de landen van Noord-West-Europa cn Groot-Brittannië aanspoe len en met behulp van de vinders van de enveloppen hoopt men de oppervlakte stromingen te kunnen be palen en op deze wijze ge gevens te verkrijgen om trent de weg die olielagen afleggen. Elke enveloppe zal een gefrankeerde en geadresseerde briefkaart bevatten, waarop een aan tal vragen staan afgedrukt, alsmede een klein blad met instructies. De vinders wordt verzocht, hun naam, adres en de dag waarop zij de enveloppe bespeurden, alsook de vindplaats, op de briefkaart te vermelden. De instructies, vernam Gra dus. zullen in acht talen worden afgedrukt en een beloning van ongeveer f 1,50 zal aan de afzender van elke kaart worden uit betaald, wanneer deze door het National Institute of Oceanography te Worm- ley is ontvangen. GRAVEN Qnlangs heeft Gradus twee mensen laten ho ren, die klachten hadden over dc Algemene Begraaf plaats. Zo waren er linten van een graf verdwenen, terwijl öij een ander de bloemen werden vermist. Intussen heeft Gradus ver nomen, dat het personeel van de begraafplaats in hel geheel geen blaam treft. Wat de linten betrof, die waren meegenomen door een familielid van de overledene. Deze had uiter aard tijdig moeten waar schuwen dat hij zulks ging doen, doch later maakte hij 7i.in fout goed. Bloemen, zo deelde men uw stukjesschrijver mede, liggen dikwijls her en oer over de begraafplaats ver spreid. Hieraan maken zich 's nachts konijntjes schul dig. COLLECTE Qeduronde de gehele vol gende week wordt huis- aan-huis gecollecteerd ten bate van het Marine Sana torium Fonds. De op brengst wordt aangewend ter bestrijding van t.b.c. onder het Marine-personeel. Men heeft vele collectanten on collectrices nodig. Het MSF heeft graag, dat ge gadigden zich melden aan het MSF-gebouw, Koning straat 2, van 8.30 tot 12 uur en van half twee tot zes uur; bovendien op Zater- dag tussen half negen en half één. PORTRETTEN Jn een enorme bus zijn de zeer vele oplossingen verzameld, welke inkwa men op de portrettenprjjs- vraag van deze, uw eigen Helderse Courant. Al dagen zijn enkele medewerkers ijverig bezig om de grote oogst te sorteren. Ongetwij feld hebben talrijke stad genoten de portretten van de door Leen Rotgans ge tekende middenstanders herkend, zij het ook, dat men in bepaalde gevallen de andere aanwezige ge gevens stellig niet heeft versmaad. Bijzondere waardering heeft deze Gradus voor enkele inzenders, die zeer origineel voor de dag kwa men. Hoewel daarom in het geheel niet is verzocht, kon het toch wel eens ge beuren, dat één der inzen ders een extra prijs in de wacht gaat slepen. Enfin, men moet maar even ge duld hebben tot Zaterdag. Dan immers wordt de vol ledige uitslag bekend ge maakt! SPAREN Qok ter gelegenheid van Wereldspaardag 1953 heeft de Nutsspaarbank een fraaie kalender laten ver- vaardigéh. Met de uitrei king daarvan wordt na tuurlijk spoedig begonnen. Ditmaal is de kalender ge wijd aan een viertal Ne derlandse dichter!;: Jacob van Maerlant, Vader Cats, Vondel en Hieronymus van Alphen. De schilder Dick de Wilde maakte vier kleu rige en suggestieve platen, waarmee de kalender is geïllustreerd. De auteur B. Buis verhaalt aan de ach terzijde van elk blad uit voerig over bovengenoemde dichters en hun tijd, De landarbeider Pieter B. en de stu dent Dirk Jacob D. waren de eersten. Deze jeugdige verdachten waren in de duinen gesignaleerd met een lichtbak en hadden aldus achter de konijnen aangezeten. Er waren twee overtredin gen genoteerd voor deze Inwoners van Den Hoorn. De ambtenaar van het O.M., mr G. W. von Meijenfeldt, eist# tegen beide knapen 2 x f 25,of 2 x 10 dagen met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomene, waarbij hij er nog rekening mee wilde houden, dat zij pas negentien waren. De kantonrech ter besliste tot 2 x f 15,of 2 x 5 da gen met verbeurdverklaring. De landarbeider S. de J. uit Den Hoorn kwam er óók nog best af. Hij had middels klemmen konijnen opge spoord, en ook al op verboden grond. Ook voor deze jongeling meende mr 't Hooft met een boete van 2 x f 15,— of 2 x 5 dagen met verbeurdverkla ring te kunnen volstaan. Minder goed verging het de Eier- lander R. K., die zich van een staaf lantaarn en een zogenaamde hond had bedien^. De ambtenaar betreurde het, dat de hond niet in beslag was geno men. Hij kwam met een eis van 2 x t 75,of 2 x 25 dagen met verbeurd verklaring, waarmee de kantonrech ter zonder meer accoord ging. Eenzelfde boete werd opgelegd aan P. K„ die mét strikken en klemmen was gesignaleerd. In deze zaak bracht mr Von Meijenfeldt hulde aan het uit stekende optreden van de jachtopzie ners, waarna hij tegen P. K'. ook 2 x f 75,of 2 x 25 dagen vroeg. De kan tonrechter besliste: conform. De laatste verdachte in deze rij was de jeugdige L. B. Hij was met klem men in de duinen aangetroffen. Voor deze overtreding zal hij met f 25,of 10 dagen moeten boeten. In het algemeen zij nog opgemerkt, dat de kantonrechter in de toekomst niet zal nalaten een nog hogere straf maat toe te passen. De heer J. Pols in de Beukenkampstrnat heeft een wild eekhoorntje, dat hij hier slechts met grote, moeite in de hand houdt. Uw Gradus zag h 't diertje maar het liefst weer in vrijheid gesteld. De clubavond van de schaakvereni ging MSC is deze week besteed aan in haal- en hangpartijen. De uitslagen wa ren: groep la: J. Allart-J. Beun Vy groep lb: J. Smit-Th. de Jeu V,— van Brederode-P. van Dijk J/, J4"! groep 2a: J. van Amesfoort-H. Voerman afgebr.; C. J. Bosch-J. Brulnsma 01; groep 2b: B. Knopper-P. Kalden 19: groep b3: I. Stolk-H. van Amesfoort 10: groep 4: J. Schaafsma-J. Mostert 0—1: K. Veenstra-J. A. Kramer 10; W. C. Wulffolé-F. Hilker 1—0; A. Fidder- H, van de Heuvel 01. Onze oud-stadgenoot, de heer J. 3- de Jong, is dezer dagen geslaagd voo* cand. notaris.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2