Hoofdprijs (f 100) voor de heer Van Strijen, Meeuwenstraat 'BREEDTE Anthony v. Kampen's nieuwste boek als premie uitgeloofd Grote drukte op de bazar van „Tesselschade-Arbeid Adelt" De films van deze week De juiste namen van onze portrettenprijsvraag Stroom van inzendingen na „koppenkrant" ^iN4EL<2; QLUier (&RIEFKAAR Eurepu"" tlELD.CoLlRfljLT k'gfllflESTBQaT .DeH IE1.DER. IN HET KORT Feestelijke sfeer in Rode Kruis-gebouw Chiel de Boer voor de VPRO in Den Helder tlfj'r Winterconcert door de „Postfanfare" TUSSEN HAAKS EN KUITJE ÉEL H[£/R.TE55ELflflE Dubbel gelukje voor mevrouw Tesselaar Opening verricht door mevrRe horst WITTE „Road to Bali" TIVOLI „De schoonheidspecialist" ZATERDAG 81 OCTOBER 1988 Gisteren zijn in Nieuwediep terug gekeerd Hr. Ms. mijnenvegers „Vlie- stroom", „Zuiderdiep", „Borndiep" en „Deurloo". Het is morgen hoog water om 2.40 en 15.50 uur. en laag water om 9.35 en 2135 uur. Maandag is het hoog water om 3 45 cn 16.50 uur, en laag water om 10.40 en 22.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 11.4 graden Cel sius. TOEN OP VRIJDAG 16 OCTOBER onze courant zo rijkelijk versierd met „koppen" van plaatselijke middenstanders verscheen, konden wij niet vermoeden, dat het succes van onze „Portrettenprijsvraag" inder daad daverend zou worden. De vorige prijsvragen bleken in brede kring de aandacht van onze lezers te hebben gelrokken, maar ivat <le porlrettenprijsvraagheeft opgeleverd spant verreweg de kroon. De eerste inzending kwam reeds Vrijdagmiddag binnen, de volgende dag lagen er enkele honderden in de busmaar in het begin van de week was de stroom oplossingen werkelijk niet meer te tellen. Wij zijn er eerlijk gezegd zelf een beetje van geschrokken, dat zoveel abonné's deze dikke krant met zoveel belangstelling hadden doorgeworsteld en vol moed waren getogen aan het „opbouwen" van de oplossing. De. bijna drieduizend inzenders hebben met elkaar een heel stuk werk verzet, dat voor de meesten zijn beloning moest vinden in de voldoe ning, aan het puzzelen zelf verbonden. :UöE. +IE.EPT U iOVtB. - ae.KUE.GE.i4 IDE. -f~ 1 STftflT-lH DE. KR.«NTx=/ - Etf WAT EErf PRUZEHR.EG.E.ttr-, HtE.RfjE.DE 'l>WEU WEER., &£vÉ£ETf^ -] OAT UW KRftNT rt&T ^EE^fEZ-1 ~waR.D-raEuEZE.iS... - r" h- •**""-> £EN groot percentage vari de inzen dingen (ongeveer de helft) ver toonde onvolkomenheden, een heel en kele was opvallend door de keurige verzorging. De inzending van mevrouw Tesselaar, Singel 127, trok wel bijzon der de aandacht. Op een stuk karton van 24 bij 31 centimeter was aan de ene kant de oplossing, verdeeld over kolommetjes, geplakt en aan de ande re kant was een sterk vergrotebrief kaart, met een aardig gedichtje, gete kend. Wij vonden het de moeite waard, een reproductie van deze briefkaart te laten maken en deze (op wat normaler schaal) hierbij af te drukken. Als ex tra beloning zak mevrouw Tesselaar een exemplaar van het boek „Groenland, continent der eenzamen", van Antho ny van Kampen, ontvangen. Het ver schijnt volgende maand, dus de win nares van deze premie moet nog even geduld oefenen! Wij hebben het vermoeden, dat me vrouw Tesselaar onder een gunstig ge sternte is geboren, want het mag haast een wonder heten! ,bij de lo ting tussen de goede inzendingen viel zij bovendien in de gewone prijzen! Het zou het toppunt geweest zijn, wan neer de hoofdprijs haar ten deel was gevallen, maar zo griezelig uitgespro ken in haar voorkeur bleek vrouwe Fortuna toch niet, al heeft mevrouw Tesselaar een kans als alle anderen ge had. Maar laat ons de nieuwsgierigheid van de vlijtige puzzelaars niet langer op de proef stellen. Tussen twee haak jes wie heeft nog niet stiekem een paar regels verder gekeken naar de namen der gelukkigen? Hier komen ze dan: De hoofdprijs, een doceurtje van HONDERD GULDEN, is te beurt ge vallen aan de heer A. van Strijen, Meeuwenstraat 13, Den Helder. De twee prijzen van VIJF-EN- TWINTIG GULDEN zijn gewonnen door mevrouw A. DuinkerJansen, Wilhelminastraat 99. Den Helder, en de achtjarige Trienke Donze, Middenvliet 17, Julianadorp. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Hel der waargenomen door de artsen H. A. Ardesch, Goudenregenstraat 31, te lefoon 2737. en F. W. M. Hoffmans, Weststraat 111, telefoon 2059. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek F. Bijl, Sluisdijkstraat 137, telefoon 2303. Het wekelijkse spreekuur van „Zedenopbouw" wordt vpjnmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebes- straat. Vandaag wordt op straat gecol lecteerd ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Vanmiddag om drie uur maakt de Postfanfare een rnars door de stad. Morgenochtend om half elf houdt mej. M. Dijkstra in één der zalen van hotel „Bellevue" een lezrng over de Humanistische Gemeenschap. In de bovenzaal van café „Post- brug" wordt morgenochtend om half elf de wekelijkse evangelisatie-bijeen komst voor niet-kerkelijken gehouden. Voor het praktijkdiplnma machi- neschrijven slaagde dézer dagen mej. J. C. W. Rusting, leerlinge van mej. D. M. de Vroome Verder waren er tien prijzen van TIEN GULDEN. Deze werden toege kend aan: J. C. v. .d Weerd, Wingerd straat 67, Den Helder; Kees Uyl, Rei gerstraat 54, Den Helder; H. J. Burger, Tulpstraat 17, Den Helder; A. Daalder, Wilhelminalaan 53, Den Burg; J. C. Duinkér, patiënt zaal 321, „Parkzicht" (huisadres Molenstraat 58, Den Hel der); mevrouw Tesselaar, Singel 127, Den Hélder; A, Leeuwis, Elzenstraat 21, Den Helder; W. Delis, Janzenstraat 5, Den Helder; W. Koopmans, prof. Zeemanstraat 5; mej. W. C. van Leeu wen, Stakman Bossestraat 46. De prijzen zullen worden den. toegezon- 1. v. d. Velde, Keizerstraat 2. T. C. Govers, Koningstraat; 3. P. v. d. Maden, Spoorstraat; 4. v. Brederode. Loodsgraeht: 5. De Amateur, Sluisdijkstraat; 6. J. Hogenhosch, Koningstraat: 7, Snel, Koningstraat; 8. Koppen, Spoorstraat; 9. Gebrs. Leen, Spoorstraat; 10. Dunselman, Keizerstraat: 11. Radio Revier, Koning straat; 12. Leemans. Sluisdijkstraat; 13. Vet, Spoorstraat; 14. M. Hoogenbosch, Weststraat; 15 Brakhoven, Ruijghweg; 16. Moree. Ruijghweg; 17. Lafeber, Kei zerstraat; 18. Kleuterhuis, Spoorstraat; 19. v. Baaren, Koningstraat; 20. Neels, Keizerstraat; 21. Puinbroea, Keizerstraat; 22. J. Meijer, Koningstraat; 23. Bandt, Sr., Koningstraat; 24. Apollo, Keizerstraat: 25. C Troost, Spoorstraat; 27. M. H. Klercq, Spoorstraat; 28. Scheltis, Keizerstraat; 29. Beemsterboer, Keizerstraat; 30. Beemsterboer, Ké'zerstaat: 31. H. A Tijdeman, Sluisdijkstaat; 33. v. d. Lin den, Ruijghweg; 34. v, d. Poll, Spoorstraat; 35. Zegel, Koningstraat; 36. De Vis ser. Koningstraat; 37. Bijenkorf, Koningstraat: 38. M. Bregman, J. in 't Velt- straat; 39. Tijdeman, Sluisdijkstraat; 40. G. M. Koning, Middenweg; 41. Bischoff, Koningstraat; 42. M. B. Bosch, v Galenstraat; 43. De Wit, Keizerstraat; 44. 't Wolhuis, v. Galenstraat; 45. Eervoets, Spoorstraat; 46. Tielemans, Koningstraat; 47. N. C. Koning. Vroonstraat; 48. A. Coltof, Keizerstraat; 49. J. C. Broeke, Keizerstraat; 50. Garage Dienaar. Spuistraat; 51. Pronk, Keizerstraat; 51A. v. d. Stoop. Wagenstraat; 52. Rata, Spoorstraat; 53. Pach, Weezenstraat; 54. E?ka, Spoorstraat; 55. K. Bregman, Folderweg; 56. Querelle, Breewaterstraat; 57. De Wit, Sluisdijkstraat; 58. C. Koning, Piet Heinstraat; 59. Louwe, Huisduinen; 60. De Eendracht. Gravenstraat; 61. M. Gevers. Spoorgracht: 62. J. Govers. Koning straat; 63 v. d. Vring, Koningstraat; 64. De Zeeuw. Keizerstraat; 65. C. Kossen, Keizerstraat: 66. Borgerdlng. Keizerstraat; 67. Steenmeijer, Spoorstraat; 88. Schoonhoven. Spoorstraat: 69. De Haan, Koningstraat: 70. v. Straaten, Keizer straat: 71. Graaff. Spoorstraat: 72 Bandt Jr-, Koningstraat; 73. Boendermaker, Spoorstraat; 74. Moree, Ruijghweg; 75. Moor, Sluisdilkstraat: 76. 't Speciaalhuis, Koningstraat; 77 Bekebr°de Sluisdijkstraat; 78. Koomen, Keizerstraat; 79. Vis ser, Spoorgracht: 80 Zoe!elief, Keizerstraat: 81. P. Smit. Ruijghwee; 82. Zuid- weg,, Sluisdijkstraat: 83. Walleboom, Breewaterstraat; 85. N.V. Hoogenbosch, Keizerstraat: 86. Hoilander, Spc.orgraeht: 87. Ideco, Keizerstraat: 88. v. d. Slikke, Polderweg; 89 Rietveld, Sluisdijkstraat; 90. v. Teulingen. Bierstraat: 91. Koorn, Keizerstraat: 92. Takken, Keizerstaat; 93. v. Brederode, Loodsgraeht; 95 Ruh- land, Shnsdijkstraat; 96. Elte. Koningstraat; 97. Quast, Keizerstraat: 98. Vri.es, Koningdwarsstraat: 99. Heyligenberg, Keizerstraat; 100. Sanders, Spoorstraat; 101. Wala. Koningstraat; 102. Klepper, Koningstraat; 103. Ulpkes, Koningstraat: 104- G. Worm. Keizerstraat: 104a. v. Dam, Sluisdijkstraat; 105. Bethlehem, Hufjgens- straat; 106. v. Willigen. Koningstraat; 108. F. Coltof, Keizerstraat; 109. v. d- Witte, Keizerstraat: 110. Velthuyzen, Polderweg; 111. Sanderse, v. Galenstraat: 112. Kansen, Kroonstraat; 113. Zweed. Brakkeveldweg; 113A. Maarten, Smit; 114. Stoffenhaven, Spoorstraat; 115. K. L. v. Eysden, v. Galenstraat; 116. C. W. Spierenburg, v. Galenstraat; 117. Mooil, Basstraat; 118. S Krom, Keizerstraat; 119. Boersema. Reigerstraat: 120. Fa. Hilckmann, Koningstraat; 121. Bakker, Kei. zerstraat; 122. W. Mos, W Barendsstraat; 123. H Nijpels, Koningstraat; 124, Koe kenbier, Zuidstraat; 125. v. d. Sande, Binnenhaven; 126. v. Kalsbeek, Binnen haven; 127. De Wit. Binnenhaven; 128 H. de Graaf. Weezenstraat; 129. C. C. Dito, Brakkeveldweg; 130. Aplo. Van Galenstraat: 131. Straatman en Bos, Óost- slootstraat; 132. Geel. W. Barendzstraat; 133. v. Dijk, Koningstraat: 135. Crone, Huijgensstraat: 136. Maas, Koningstraat; 137. Manshanden, Middenweg; 138' Mapolé, Keizerstraat; 139. Bruinsma, Reigerstraat: 140. Scheltis. Keizerstraat: 141. Dito. Koningstraat: 142. H. Boerman. Oostslootstraat: 143. Schellinge, v Galen- traat; 144. ,T. Bruijn, Oostslootstraat.; 145. A. v. d. Lagemaat, Koningstraat; 146. v. Deutekom, Koningstraat; 147. Jagersma. v. Galcnstraat; 148. Biegstraten, v. Galenstraat; 149. G. Paan? C. Ditostraat: 150. v d. Plaat, Spoorstraat; 154. J. Helder. Westgracht; 155 Schnellenberg. Bassingracht; 156. Noordermeer, Nieuw- staat: 157. A. Dol, Stakman Bossestraat. 158. Post Keizerstraat: 159. Rijkers. Bas singracht; 160. Zandbergen, Sncorgracht; 161. Straatman, Spoorstraat; 162, Strang, Jullannpark; 163. Schilder, Breewaterstraat; 164. Deutekom. Breewaterstraat; 163. Hoebe. Keizerstraat- 166. C. Plaatsman. Sluisdijkstraat; 167. DijkstraGeervliet, Spoorstraat; 168 W. JSJu.t.Shusdiikstr*f<t; 169. v. d. Molen, Brakkeveldweg; 170. v, d. Molen. Brakkeveldweg; lYz. Brogre, Beukenkampstraat; 173. G. Nieuw- buurt, van Galenstraat; 174. Gründmanu. Javastraat; 175. Lido, Spoorstraat; 176, J. JhSchnttfink, Jonkerstraat; 177 Duinker, Krugerstraat; 178. Nelis, Spoorstraat: 179. Excelsior (Le Malr), Sluisdijkstraat: 180. A. Heijn, Spoorstraat; 181. A. Heijn, Van Galenstraat: 182. Rueck. Wilhelminastraat; 183. Grimm, Brakkeveldweg; 184. Spruit, Keizerstraat; 185. Smidts, Goverdwarsstraat; 186, Kwak, Weststraat 74; 187. Tivoli, Molenstraat; 188. Alfcert Heijn, Den Burg. Toen de echtgenote van de burgemeester, mevrouw S. P. RehorstBol, gistermiddag in het Rode Kruis-gebouw aan de Bankastraat de bazar van „Tesselschade Arbeid Adelt" opende, bevonden zich behalve zeer vele dames ook drie heren onder haar gehoor. Zelden zijn burgemeester mr G. D. Rehorst, luitenant ter zee De Kroon en uw verslaggever met zoveel vrouwelijke charme omringd geweest als gistermiddag cn even zelden hebben zij zoveel belang stelling aan de dag gelegd voor hetgeen door nijvere vrouwenhanden met grote vaardigheid en toewijding werd vervaardigd. Het spreekt vanzelf, dat vooral de dames met kennis van zaken konden oordelen over de kwaliteit van de rijke sortering artikelen. De stemmen, die wij beluisterden, deden ons de conclusie trekken, dat „Tesselschade—Arbeid Adelt" zeer billijke prijzen voor uitstekende producten berekende, zonder nochtans het doel van de bazar uit het oog te verliezen. De opbrengst van deze verkoopmid dag- en avond was immers bestemd voor een prijzenswaardig doel. Me vrouw Rehorst vestigde er de nadruk op, dat de organiserende vereniging op velerlei wijze financiële steun ver leent aan vrouwelijke landgenoten, die zelf over onvoldoende middelen beschikken om een overigens bereik baar doel te verwezenlijken. Vele meisjes kunnen dank zij „Tessel schade-Arbeid Adelt" voor een be hoorlijke maatschappelijke positie stu deren. Tal van vrouwen alom in den lande weten hun handvaardigheid productiel te maken, door voor de vereniging te werken. Al deze fraaie nuttige handwerken, vervaardigd met naald en draad, met haakpennen en breinaalden, slöjd-gereedsc-hap en schildergerei, worden op de bazars verkocht. Van de opbrengst ontvan gen de maaksters het grootste ge deelte. De rest vloeit in de kas van de vereniging, die verder wordt ge sterkt door vaste bijdragen, schenkin gen en legaten. Zo kan „Tesselschade Arbeid Adelt" haar nuttige en ge waardeerde werk op sociaal-maat schappelijk terrein blijven vervullen. De afdeling Den Helder krijgt al lengs wat meer bekendheid, en dat kan het werk van de vereniging slechts ten goede komen. Er bleek weinig propaganda nodig, om een stroom van belangstellenden naar de bazar te trekken. Het vele voorberei dende werk werd zodoende naar waaide gehonoreerd. Dat schonk ook voldoening aan degenen, die hun me dewerking bij de organisatie hadden verleend. Mevrouw Rehorst noemde in het bijzonder de heer L. D. de Onder auspiciën van de VPRO wordt op Maandag 16 November in Casino een cabaretavond gegeven, waaraan medewerking wordt verleend door Chiel de Boer, die voornamelijk be kend is van zijn radio-uitzendingen, Dini van Amstel, Wilma Durand. Sil- vain Poons, Swen Smeele, Jasper Eikema en Jan Oradi. Het programma is getiteld: „Morgen première". Als spreker zal optreden ds J. Knot uit Barsingerhorn. SCHIP QEZER dagen heeft de heer Van Wijck Jurriaanse iri de Zeevaartschool aan liet gemeentebestuur van Oen Helder overgedragen het model van een Noors schoolschip. Hij zegde het toe, toen hij onlangs als voorzitter van het College Zeemanshoop de kijker kwam uitreiken aan de bes te leerling van de afdelin gen A. N. in Nederland. De heer Van Wijck Jur riaanse heeft zelf nog een achttal jaren op zeilschepen gevaren en reizen gemaakt rond Kaap de Goede Hoop en Kaap Hoorn. Hij wees in het bijzonder op de moei lijkheden tijdens het ma noeuvreren met slecht weer. Hij zag met genoegen op die jaren terug. Na zijn pension nering ging hij modellen bouwen. Het resultaat was, dat hij na enkele jaren twee modellen van zeilschepen gereed had, die hij nu aan twee Zeevaartschoten heeft cadeau gedaan. Oe gelukki gen zijn de Kweekschool voor de Zeevaart te Amster dam en de Zeevaartschool in Den Helder. De modellen Wijken in niets af van de werkelijkheid. De vervaar diger hoopt, dat zijn werk van nut kan zijn voor de studerende jongelui. De directeur, de heer Jac. Middendorp, had hem tevo ren reeds verzekerd, dat de arbeid en de kosten, aan het model besteed, rijkelijk hun vruchten zullen afwerpen bij het onderwijs in de les sen „Zeemanschap". Namens het college van B. en W. K9F dnakte de wethouder van onderwijs, de heer J. J. Landman, recht hartelijk voor het prachtige geschenk, dat hij gaarne aan de goede zorgen van de heer Midden dorp wilde toevertrouwen. Gradus meent, dat de heer Van Wijck Jurriaanse de Helderse Zeevaartschool een grote dienst heeft bewezen. VLUCHT QOK Gradus heeft in de Marinecantine de opvoe ring van .Nachtvlucht" voor de nieuwe MLD-club „De Kooy" gezien. Hij heeft er, zover hij het van zijn hoek plaatsje heeft kunnen be schouwen (voor zijn ogen speelden ook de vleugel en de schijnwerper en een muur een belangrijke- rol mee) met volle teugen van genoten. Hij wil echter even op merken, dat er nóg een (beroemder) „Nachtvlucht" bestaat, en dat is de roman „Vol de nuit" van Antoine de Saint-Exupéry, waarvan door Luigi Dallapiccola zelfs een opera werd vervaar digd. Het zij (eerlijk) opge biecht, dat uw stukjesschrij ver deze wijsheid uit een radiobode heeft geput. NAAM J^EZERS, er is een naam begraven. Namlo bestaat niet meer. Ge kent hem wel van zijn goocheltoeren, zijn geheugenstunt en zijn buiksprekerijNamlo zal natuurlijk blijven optreden, doch onder z'n eigen, wel luidende naam: Haak van Overloop. En waarom ook niet? EEKHOORN [N zijn rubriek van Woens dag bracht Gradus een plaatje van de heer J. Pols, die een eekhoorntje houdt. Uw stukjesschrijver zette er de wens bij, dat het dier tje spoedig in vrijheid mocht worden gesteld. De heer Pols tekent nu aan: „Het diertje is van de ge boorte af in gevangenschap x- en komt uit de omgeving van Apeldoorn, waar men de eekhoorns kan bestellen. Als ik, zoals u schreef, mijn eekhoorntje meteen de vrij heid zou geven, dan zou hij hier, doch ook in de Apeldoornse bossen, beslist sterven. En ik ben een te groot dierenvriend om zulks in de hand te werken. Hij geniet bij mij een uitste kende verzorging en de huisvesting heb ik zo na tuurlijk mogelijk nage bootst". ZONDAG £)E heer G. van Leeuwen Dzn. berichtte, dat Gra dus de Gereformeerde Zon dagsschoolvereniging „Phi- lippus" de eer heeft gege ven, het eerst met Zondags schoolwerk te zijn begon nen in Nieuw Den Helder. Moge uw stukjesschrijver er hem op wijzen, dat hij het stukje niet goed heeft gelezen. Er werd namelijk verhaald, dat „Philippus" nu ook in Njeuw Den Hel der is gestart, méér niet. Dat neemt evenwel niet weg, dat in deze rubriek met plezier het volgende wordt Opgenomen: In Maart 1952 begonnen de heer en mevrouw Van Leeuwen met Zondagsschoolwerk bij hen aan huis in Nieuw Den Hel der. Er waren toen zeven kinderen. Nu zijn er onge veer tachtig jongens en meisjes, over drie klassen verdeeld. De uren zijn: Zaterdagavond van 7-8 uur voor kinderen van negen tot dertien jaar, Zondag middag van 12 tot één uur voor kinderen van drie tot zes jaar, en van twee tot drie uur voor kinderen van zes tot negen jaar. Gradus merkt hierbij op, dat er dus zelfs van Zaterdags schoolwerk sprake isl Nu de heer Van Leeuwen zelf aan het woord: ,,'s Za terdagsmiddags maken wij onze kamer ruim en leggen we er een oud kleed in. Een aantal sinaasappelkis- ten doet dienst als zitge legenheid. De kinderen vin den dit leuk, en ook de ouders, die wel eens ko men kijken, vinden het aar dig. Vorig jaar hebben wij met de kleinsten, vijf en dertig in getal, bij ons thuis Kerstfeest gevierd. Daarbij waren ruim dertig ouders vertegenwoordigd. Voor de andere kinderen hadden we Kerstfeest in een zaal in de stad. Verder is naast de Gereformeerde Zondags schoolvereniging de Ned.- hervormde Zondagsschool vereniging begonnen, even eens in de houten nood- school aan de Seringenlaan (12 tot 13 uur).". LOOTJES J-JERINNERT men zich nog het berichtje, dat in Tuindorp een man was ge signaleerd, die lootjes van een kwartje aan de man poogde te brengen? Van hem heeft Gradus nu een briefje gekregen. Een vlot gebaar, dat een compliment verdient en tevens aantoont, dat er geon sprake was van oneerlijke bedoelingen. In het briefje stond onge veer vermeld: „Het was zo, dat ik twee zelfgemaakte meubelstukjes heb. Nu is dat erg mooi, maar er gaat geld in zitten. En daar een advertentie geen resultaat opleverde, had ik gedacht het op deze manier te doen. Ook was het zo, dat de lootjes niet voor een ver eniging werden verkocht. Dit was wel de bedoeling. Maar nu kunnen zij, die menen, bedrogen te worden, gerust zijn, want dit was een eerlijke zaak. Daar het echter een hele onderne ming is om voor f 0.25 deze stukjes aan de man te bren gen, heb ik de tien men sen, die van mij een lootje hadden genomen, het geld terugbezorgd". Begrijpt ge, lezers? En toch laat uw stukjesschrij ver voor deze eerlijke man een waarschuwing volgen als de politie ervan had gehoord, dan had hij onge twijfeld l.een bekeuring ge kregen. Want voor onver schillig welke verloting zijn officiële stempels nodig van het gemeentebestuur! Kroon van O. S. en O., de heer F. Trap van „Corona", de heer Muntje- werf van de plantsoendienst, zuster Forrer van het Rode Kruis, de Am bachtsschool en het bestuur van de afdeling Den Helder van het Rode Kruis. Bijzonde<- erkentelijk was men voor de assistentie van de dames, die voor de verkoop en de leiding bij de attracties wilden zorgen. Bing Crosby, Bob Hope en Dorothy Lamour spelen de hoofdrollen in „Road to Bali", de film, die tot en met Maan dagavond in de Witte-bioscoop op het doek wordt gebracht. Het is een kos telijke nonsens-geschiedenis met tal van aardige vondsten, waaraan men zeer veel plezier zal beleven. Men moet zich Bing en Bob indenken als twee nette zwervers, moe van alle werken, doch verzot op de meisjes. Ten slotte moeten zij toch weer aan de arbeid, en wel als diepzeeduikers. Dan beginnen de grote avonturen en krijgen zij zich veel van het lijf te houden. Zoals wij zeiden: een bijzon der grappig verhaal, dat verre te pre fereren is boven het gemiddelde Ame rikaanse amusement, waarvoor zo dik wijls de aandacht van de bioscoop bezoeker wordt gevraagd. Wil men enkele uurtjes van echte pret, dan dus naar de Witte! Als het niet al te koud is, waagt Gradus" lijfkieker zich wel eens aan de buitenkant, dat wil zeggen: aan de haven. Op zekere dag trof hij daar de gebroeders Nteegers bezig viel het koken van garnalen, een werkje, "at hem 'mr xreren tegenstond, doch waarvan hij wel gaaine de vruchten wil plukken. Bob Hope en Bing Crosby maken in „Road tot Bali" tal van dolle grappen. De laatste tijd is Fernandel één van de trouwe gasten der Helderse bio scoopbezoekers en men blijkt zijn aan wezigheid op prijs te stellen. Hij viert nu triompfen in „De schoonheidsspe cialist", een alleraardigste klucht, waarin heerlijk de draak wordt gesto ken met de tempels der vrouwelijke ijdelheid. Parijs, de bedevaartplaats van de modernste aller afgoderijen, biedt daarvoor stof te over. Zoveel stof zelfs, dat de makers van deze film in hun soms uitbundig enthousias me onvoldoende hebben geselecteerd. De spot werd daardoor in enkele scè nes wat platvloers, maar als geheel is „De schoonheidsspecialist" een alles zins verdienstelijke parodie op de vele dienaren en attributen, die de godin der charme rond haar altaren heeft vergaderd. Fernandel klimt met zijn bijzondere begaafdheden als apostel der haartooi van de schapenvacht naar het kapsel der rijkste Parijse vrou wen. Al knippende, en met zijn han den wroetende in de haren van naar jeugd en schoonheid smachtende vrou wen, aftakelende matrones bijschaven de en met liefdesvuren spelende, jongleert Fernandel als Monsieur Mario met zijn acteurstalenten en to vert menige glimlach op de gezichten van hen, die hem bezig zien. Men heeft daartoe tot en met Maandagavond in het Tivoli-theater de gelegenheid. De „Helderse Postfanfare", onder lei ding van de heer J. van Glabbeek Sr., geeft Maandagavond in Casino een winterconcert, waarop de volgende nummers worden vertolkt: 1 Florida (Duroc), 2 Marielle (Thiry), 3 potpour ri Strauss-walsen, 4 Op mars (Stal- meier), 5 Feodora (Tschaikovsky), 6 San Remo (Meister). Na de pauze volgt het optreden van de Wieringer toneelgroep „de Planike- niers", die voor het voetlicht brengt „Goud en antiek", een thriller van Ed- ward Percy. Naar wij vernemen, ge nieten „de Plankeniers" een grote po pulariteit, zodat ook deze opvoering stellig de moeite waard wordt.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2