Stad en omgeving Muziek en toneel op uitvoering van Helderse Postfanfare Helderse Sportraad krijgt nu Wieringen op bezoek Vrijspraak voor strijdlustige amazones Jimmy Brown en de Oranjehemden Schoolhockeytornooi leed op de eerste dag onder de regen r Suggestief spel van de heer Bosker Ozn Commandowisseling „Hertog Hendrik" Opbrengst bazar van „Tesselschade" Nog geen basketball, dammen en schaken Snippertjes sport AGT leverde een goede prestatie Politie-elftal tegen Rij kspolitie Alkmaar Vandaag gewijzigd programma Damnieuws van ROE IN HET KORT Wieringer toneelgroep in een thriller T EN PLATTE LAN DE kent men de traditie van de gecombineerde uitvoeringen door een muziek- t i een toneelgezelschap. Het publiek wordt vóór de pauze onthaald op een concert en krijgt daarna een volledig toneelstuk in drie bedrijven voorgezet. In Den Helder heeft men zich tot dusver beperkt tot wat luchtig kleintoneel nu de pauze van een muziekuitvoering. ,^Accordeonola" is begonnen met de platte- landscombinatie en ook de Postfanfare heeft daarmee eens willen experimenteren. Toevallig charterden beide verenigingen hun tonehs tische medewerkenden uit kleinere gemeenten in de omtrek. De Post fanfare, die gisteravond in Casino een winterconcert gaf, annonceerde na de pauze de Wieringer toneelgroep „De Plankeniers welke, dat sij onmiddellijk vastgesteldevenals het Noordhollands Kleintoneel bewees, dat in verschillende dorpsgemeenschappen de toneelkunst met grote ambitie door dikwijls uitstekende krachten wordt beoefend. De nieuwe benzineprijs Schout bij nacht Slot vice-admiraal Défilé bij lustrum van „Steun Wettig Gezag" Ruim f 2000 voor G.M.F. Tafeltennisbridgebiljart en volleybal Voor de politierechter Geleende" auto kreeg zware klappen Hier iets van u bij TUSSEN HAAKS EN KUITJE I.V.A. noteerde opnieuw uitstekende resultaten Za terdag m iddagvoe tba l Het gebeurde in Nieuwediep Spectaculaire aanrijding zonder ernstige gevolgen Wint Lyceum I de ,,mixed"-wisselbeker? BURGERLIJKE STAND r. cxvsw, DINSDAG 8 NOVEMBER 1083 De Postfanfare zelf toonde met een zestal nummers plus een toegift aan, dat onder leiding van de heer Joh. van Glabbeek Sr. nog steeds vorderin gen worden gemaakt. Tot soliërend werk is men nog niet gekomen, maar in het ensemblespel blaast het corps een zeer verdienstelijk partijtje. De wijze, waarop het notenbeeld in klan ken wordt omgezet, getuigt van een homogene samenwerking. Veel verder kwam men gisteravond niet, maar dat lag vrijwel uitsluitend aan de samen stelling van het programma. Met uit zondering van de ouverture „Feodora" van Tschaikowski, welke achter de no ten vele mogelijkheden bood tot het oproepen van een romantische sfeer, en een jammer genoeg vrij inhoud loze ouverture „Marielle" van Thiry, bestond het programma uit nummers, die nauwelijks meer vergden dan een nauwgezet spelen van de nootjes en een keurig opvolgen van de aanwij zingen. De strakke directie garandeer de dit laatste en voorkwam ernstige ontsporingen. Wel was, vooral nu het een zaalconcert betrof, het sterkte schema tussen pianissimo en fortissimo naar een te krachtig volume verscho ven. Dikwijls ook misten wij een licht vibrato, dat de toon had kunnen ver levendigen. Met lof mag de uitvoering der sousaphoon-partijen worden ver meld. Naar de voorzitter, de heer Joh. van Glabbeek Jr., in zijn openingswoord mededeelde, had men het concertpro gramma beperkt met het oog op het toneelstuk na de pauze. Dat was een verstandige maatregel, want „Goud en antiek" kon op zichzelf al eèn behoor lijke avondvulling heten. Deze uit het Engels vertaalde „thriller" van Ed- ward Percy verplaatste de toeschou wers naar het heiligdom van een oude Londense antiquair, een man met een veelbewogen verleden en een grote zin voor humor. De „thrill" school daarin, dat de oude Heiss een helerspractijk had en in zijn kamer beschikte over een verborgen smeltoven, welke ge heimen door de winkelbediende Archie worden ontdekt. Deze Archie neemt ontslag onder het voorwendsel, dat hij een erfenis heeft gekregen. In werkelijkheid chan teert hij zijn vroegere baas en brengt deze in grote moeilijkheden. Met ver rassende slagvaardigheid reageert Heiss op alle verwikkelingen en naarmate het stuk vordert krijgt deze figuur meer relief. De heer Jannes Bosker Ozn, die deze moeilijke karakterrol vertolkte, ver onachtzaamde geen enkel aspect. Hij maakte van deze Heiss een levensecht type en speelde zijn rol geheel vanuit dit karakter. Zijn mede-acteurs, qua begaafdheid op een lager plan, stelden hem daartoe in de gelegenheid door een tegenspel, dat voor de typering van Heiss voldoende was, maar de mogelijkheden van de eigen rollen lang niet altijd tenvolle benutte. De antiquair beheerste het stuk en nage noeg alle scènes zodanig, dat de an dere figuren onwillekeurig van min der gewicht schenen. Hun tekortkomin gen vielen bij oppervlakkige beschou wing nauwelijks op, en toch was het te wijten aan hun gebrek aan expres sie, dat de „thrill" te weinig tot zijn recht kwam. De oorzaak daarvan schuilt stellig in de omstandigheid, dat de heer Bosker niet alleen de hoofdrol speelde, maar ook de regie voerde. Het zich inleven in de figuur van Heiss moet, zowel tijdens de repetities als bij de uitvoe ring. zoveel van zijn tonelistische kwa liteiten hebben verlangd, dat de psy chologische diepgang van de andere rollen daaronder moest lijden. De ver tolkers daarvan waren goeddeels aan gewezen op hun eigen psychologisch inzicht in de figuren. Dat in aanmer king genomen, bereikten zij een prij zenswaardig resultaat. Dat geldt in het bijzonder voor mevr. M. Mostert-Lont, die als invalster op de planken trad. De opvoering telde, vooral in het laat ste bedrijf, verscheidene momenten van voortreffelijk toneelspel, maar werd over het algemeen door een te langzaam tempo gekenmerkt. De aankleding van het toneel, een tot in details volledig ingericht anti quairs-domein, had onze bewondering. Wij hebben veel begrip voor het mo derne streven naar vereenvoudiging der décors, die tegenwoordig meer cn meer een „aanduidende" functie krij gen, maar konden toch gisteravond In ons bericht over de nieuwe prijs van autobenzine is gisteren een sto rende fout geslopen. Men zal hebben begrepen dat de prijsverlaging, welke per 2 November inging, niet moest zijn twee cent per liter. De verlaging van de literprijs bedraagt nl, 0.2 cent. weer ervaren, dat het dilettanten toneel op dit punt beter wat conser vatief kan blijven. Met uitzondering van de te felle bureaulamp heeft de toneelaankleding veel tot het verdien de succes van „De Plankeniers" bij gedragen. Op de wal, vóór Hr. Ms. „Hertog Hendrik", heeft gistermorgen kapitein luitenant ter zee H. C. J. Coumou het commando over dit wachtschip en dc Dienst Conservatie van Hr. Ms. sche pen overgedragen aan kapitein ter zei' B. A. W. Beijer. In zijn toespraak, die aan de over dracht vooraf ging, dankte overste Coumou voor de grote medewerking die hij gedurende de twee jaren dat hij commandant was van Hr. Ms. „Her tog Hendrik" van vele zijden heeft mogen ontvangen. Extra waarderend sprak hij over de Dienst Conservatie, welke nog slechts ongeveer anderhalf jaar bestaat, en in feite nog in opbouw is. Nochtans liet hij zich zeer prijzend uit over wat tot nu toe reeds kon wor den gepresteerd. Hij merkte onder an dere op, dat bij deze dienst een tekort is aan deskundig personeel. Na de overdracht sprak kolonel Beijer de wens uit, dat ook hij op aller medewerking zou mogen rekenen. Naar wij vernemen wordt overste Coumou geplaatst op het Bureau Koop vaardijzaken van de Marinestaf. Dc vorige week in het Koode Kruis- gebouw gehouden bazar van „Tesscl schade - Arbeid Adelt" heeft een prachtig financieel resultaat opgelc verd. De opbrengst van verkoping cn verloting bedroeg in totaal ruim ne genhonderd gulden. Er schuilen echter nog baten in het versechiet, daar van verschillende ar tikelen nabestellingen werden gedaan De werkst.rs van de vereniging kun nen dus voorlopig weer aan de slag. Men deelde ons nog mede, dat de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht F. T. Burghard, de trekking heeft verricht van de, verlo ting. De eerste prijs, een theemuts viel op 369. De overige prijzen (nr. 2 t.e.m. nr. 14) op de nummers 87, 179 210, 230, 175, 104, 300, 391, 250, 326, 327 228 en 108. Zij kunnen (bij voorkeur hedenmiddag tussen half vijf en half zes) worden afgehaald ten huize van mevr. Teune, Javastraat 135. De naam van de pop was „Wille- mijn" en het aantal erwten in de fles bedroeg 2833. De appeltaart werd bij opbod verkocht. Het bestuur van de afdeling Den Helder heeft van enkele andere afde lingen verzoeken om toezending van Helderse werkstukjes ontvangen. Met ingang van 1 November 1953 is Schout bjj Nacht C. W. Slot, vlagoffi cier personeel der Koninklijke Marine, bevorderd tot vice-admiraal. In verband met het eerste lustrum van „Steun Wettig Gezag" te Den Helder defileert het personeel van de Reservepolitie op Zaterdagmiddag 7 November om drie uur voor de burge meester. Daaraan gaat een korte mars vooraf, van het Politiebureau naar het Raadhuis. De vorige week in Den Helder ge houden inzameling ten bate van de Ge zamenlijke Militaire Fondsen, welke Zaterdag werd besloten met een straat collecte, heeft netto rond f 2100 op gebracht. PLAATSVERVANGEND CHEF MARINESTAF Aan kapitein ter zee L. Brouwer, die commandeur H. Bos is opgevolgd als plaatsvervangend chef marinestaf, is met ingang van 31 October tijdelijk de rang van commandeur toegekend. Onder auspiciën van de Wieringer Sportraad werd in het begin van dit jaar in Hippolytushoef een sportontmoeting gehouden tussen Wieringen en Den Helder. Op Donderdag 12 November zal nu Wieringen een bezoek brengen aan Nleuwedlep, waar de Helderse Sportraad als gastheer optreedt. De volgende sporten zullen op die avond worden beoefend: tafeltennis, bridge, biljart en volleybal. De tafeltennis-, bridge- en biljart wedstrijden zullen hun beslag krijgen in Formosa, waar om acht uur wordt begonnen, De volleybalwedstrijden worden gehouden in de gymnastiek zaal van de Christelijke school aan de Wilhelminastraat. Hier is de aanvangs tijd negen uur. Op beide plaatsen heb ben belangstellenden gratis toegang. Aanvankelijk heeft het in de bedoe ling gelegen op deze avond ook een plaats in te ruimen voor basketball, dammen en schaken, doch deze spor ten worden te Wieringen niet in ver enigingsverband beoefend. Van Wieringen zullen aan de sport ontmoeting deelnemen: Tafeltennis: P. du Pau, W. Lei- be, T. Bles, C. van Bruggen, J. Conijn, T. Rotgans. Volleybal: P. Vriesman, A. H. Houwing, K. Schat, J. Bosker, C. Tij- sen- A, Buijs, J. de Jong, J. Bosch, T. Tas. Marinissen, B. Henses, H. de Jong, P. Jenninga. Bridgen: Kuiper-Sch-mitt, f am. Hegeman, Dekker-Garrelts, Blaauboer- Russelman, Koorn-J. Bosker, Koning- De Herder. Biljarten: M. Engel, C. Huiberts, J. Doves, H. Engel, R. de Weert en nog drie aan te wijzen spelers. Voor Den Helder zijn aangewezen: Tafeltennis: Rietveld, Banning, Van Wensum, Sietze, Kramer en Bom- mer (leden van IVA of HCSC). 99 Alida Th. T. en Allegonda P., beiden uit Den Helder, stonden gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas, omdat zij enige tijd gele den een complete veldslag hadden ge leverd ten huize van laatst genoemde. Zij moesten tevens tegen elkaar getui gen, maar dit geschiedde zo verwarrend en zo weinig objectief, dat de officier van Justitie, mr A. W. Hoisteijn, het wettelijk bewijs van gepleegde mishan deling niet geleverd achtte en in beide gevallen vrijspraak vroeg. De uitspraak luidde conform. Joh. A. van E. uit Den Helder had onder de invloed vann sterke drank een auto bestuurd en werd traditie getrouw veroordeeld tot honderd gul den of dertig dagen. De monteur Marco K. uit Utrecht vroeg op 9 Juli aan J. M. te De Koog op Texel een auto te leen om een mo tor op te halen. Daar hij echter geen rijbewijs bezat, gaf M. hiertoe geen toestemming, maar zei hem te wachten totdat hij met zijn maaltijd gereed was, om dan zelf mee te gaan. Hierop kon K. echter niet wachten en hij ging er even later toch op zijn eentje met de auto vandoor. Later werd de auto ern stig gehavend teruggevonden. Ver dachte zei, dat de slechte toestand, waarin de auto reeds verkeerd had, hiervan de oorzaak was. De officier meende echter, dat verdachte's gebrek kige rijvaardigheid er de schuld aan was. en eiste een boete van f 75.of 30 dagen. De uitspraak luidde f. 50. of 25 dagen. Bastiaan v. d. A. uit Den Helder had zich schuldig gemaakt aan spoorweg diefstal door een doos sigaretten in het station in zijn zak te steken. Hij was reeds eerder veroordeeld en gisteren luidde het vonnis bij verstek: een maand vorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, alsmede een boete van f 100 of twintig dagen. Gevonden: Vierkleurenpotlood, blokfluit, konijn,, driewielig kinder fietsje, couponboekje, geruit jongens jasje. Verloren: Zwart tasje, actentas, gouden armbandje, doublé armbandje, blauw schort, bovengebit, bruine jas, zeemlap, khaki marinetrui, polshorlo ge, portemonnaie inh. f 0.60, portemon- naie inh. f 6.en legitimatiebewijs K.M. Hr Ms „Jan van Brakel" heeft gis teren onze haven weer verlaten. Het is morgen hoog water om 5.45 en 18.30 uur, en laag water om 12.25 uur. De temperatuur van -het zeewater was 12,0 graden Celsius. Gedurende het afgelopen weekend heeft het eerste team van de tafelten nisvereniging IVA een klinkende 8-2 overwinning behaald op Dito I uit Grootebroek. Maar ook IVA 2 bleef deze bezoekers verre de baas; de cij fers waren hier 7-3. Voor het eerste scoorden G. Oosterbeek (3), M. Oos terbeek (2) en J. Louis (2). Ook het dubbel was voor onze stadgenoten. Voor IVA 2 werden de punten gemaakt door J. Sinjewel (2), S. van der Vliet (2) en M. Valkenier (2). In de tweede klasse noteerde IVA 3 een 7-3 overwinning op DSS 2 uit Alk maar. De punten kwamen van de bats van P. van Oeveren (3), N. Hemelrijk (2) en De Bunje. IVA 3 gaat in haar afdeling nu aan de kop. IVA 5 zorgde voor een verrassing door 5-5 te spelen tegen WGW I. Het resultaat werd be reikt door Den Dooi (3) en H. van Oeveren (2). IVA 6 overspeelde HCSC 3 met 10-0, door overwinningen van H. van Oeveren, A. Niessink en T. van de Well. IVA 7 bleef IVA 8 met 8-2 de baas. Het negende team van IVA stelde teleur door met 8-2 van WGW 2 te verliezen. De dames versloegen Schagen I met 8-2. Mej. Bommer (3), mej. Van de Weterink (2) en mej. Groot behaalden deze zege. De Helderse Sportraad organiseert in December een filmavond. In de be langstelling komen hockey en honk bal. In Maart wordt de traditionele binnensportavond belegd. Verder heeft deze organisatie een sporttentoonstel- ling (nieuw voor Den Helder) in voor bereiding. Wij vernamen, dat nu ook de Hel derse Judo Amateur Club is toegetre den tot de Helderse Sportraad. De Helderse Tennisclub houdt op 6 November in „Dennenheuvel" te Huis duinen de algemene vergadering. Het bestuur is in zijn geheel herkiesbaar. HAV heeft van de Amsterdamse basketball-vereniging VVGA een uit nodiging gekregen om op de tweede Kerstdag met het tweede damesteam deel te nemen aan een tornooi. De da mes van HAV 2 zullen dan uitkomen tegen ETV 3, APGS 3 en VVGA I. De hockeyclub „Hermes" viert Zon dagavond in Formosa in intieme kring "het 12 y3 -jarig bestaan. Volleybal: De eerste teams van WSOV en Gemeentedienst. Bridgen: Quant-Schneiders, Hr en mevr. Quant, Hr en mevr. Bierste ker, Hr en mevr. Meijer, Bocder-Go- mes, Snayer-Wintcr (allen leden van VBO. Biljarten: K. Slot (HBC), J Sching (VOP), A. Hoornsman (De Poe del), J. Smid (Royal), P. Renooij (OG). P. Smiers (Breezand), J. de Vries (DOR). Timmer (KOT). Het is Dindua niet mogen gelukken PVWA op eigen terrein een nederlaag te bezorgen, wat wij trouwens niet verwacht hadden. Het gelijke spel is voor aanvoerder Nauta mei zijn man nen overigens al een heel goede pres tatie. KMVZ als runner-up stelde teleur door van Kromhout te verliezen, wel ke resultaat de „dieselmotoren" wel eens goed op gang kon brengen nu voor hem ook weer eens behoorlijke kans op de bovenste plaats in het voor uitzicht is. De beste prestatie leverde AGT, dat kans zag Jong Holland een punt af te snoepen en dit nog wel op Alkmaars grondgebied. Wij hadden hier toch zeker op winst voor Jong Holland gerekend. Het was weer echt Blauw Wit. met Zijn verrassende prestaties, dat Zater dagmiddag in het veld verscheen. VVGA kreeg op eigen terrein een 03 nederlaag van de Wormerveer- ders te incasseren. HCSC heeft weliswaar de beide pun ten op Zwaluwen veroverd, doch het ging met moeite. De roodzwarten had den met hun nieuwe opstelling er goed de gang in, maar het zat hen niet mee. Uitslagen 4e klasse A: KMVZ Kromhout 34. VVGABlauw Wit 03, HCSCZwaluwen 31, Jong Holland—AGT 2—2. Dindua KMVZ PVWA Kromhout Jong Holland Blauw Wit HCSC AGT VVGA Zwaluwen voor land —1, PVWA— Dindua A: 8 6 1 1 13 30—9 8 5 2 1 12 25—14 8 4 3 1 11 22—11 8 5 1 2 11 23—14 8 4 1 3 9 24—17 8 3 2 3 8 19—18 8 2 2 4 6 13—25 8 1 3 4 5 7—15 8 1 3 4 5 7—15 8 1 0 7 2 5—25 De veertienjarige T.P., die zijn vader een paard van het moest halen, kreeg van het weerbar stige dier een trap. Hij moest met een lichte hersenschudding naar het ge. meenteziekenhuis worden overgebracht" Doordat een petroleumstel omviel ontstond een binnenbrandje in de bad kamer van een woning aan de Duin weg. De brandweer behoefde niet in te grijpen, daar de vlammën reeds door de bewoners met behulp van een deken waren geblust. De schade bedroeg circa driehonderd gulden. De berijder van een bromfiets sloeg plotseling, komende van de Kerk- gracht, linksaf de Van Galenstraat in zonder acht te slaan op een motorrij.' der, die hem juist wilde inhalen. De motorrijder zwenkte mee linksaf en zag daardoor kans, de ernst van de botsing tot een minimum te beperken. Alleen de handrem van de bromfiets werd beschadigd. In de Spuistraat werd een bestel auto, die naar links moest uitwijken om een stilstaande wagen te passeren, aangereden door een tegenligger, een personenauto, die uit de Spoorstraat kwam. Het linker achterspatbord van de bestelauto werd beschadigd. De andere auto kreeg lichte schade aan de linker voorkant. De 31-jarige Drentenaar De J. heeft in Den Helder een avontuur beleefd, dat hem nog lang zal heugen. Hij fietste over de Ankerparkbrug met de bedoeling rechtuit de Nieuwe Brug straat in te rijden. Daarbij meende hij, voldoende aan de gevaren op de voorrangsweg het hoofd te kunnen bieden door een vluchtige blik naar rechts te werpen. Van die kant na derde geen verkeer, maar over de Binnenhaven kwam met een flink vaartje een auto uit Haarlem aan. Een botsing kon niet uitblijven. De wiel rijder werd in de flank gegrepen, kwam met een reuzenzwaai op het dak van de auto terecht en rolde via de achterbumper op straat. Wie mocht menen, dat hij met ernstige kneuzin gen bleef liggen, vergist zich. De man bleek totaal ongedeerd. Zijn fiets was ernstig beschadigd, evenals de rechter koplamp van de auto. En er zaten deuken in het dak.... Het eerste elftal van H.P.S.V. speelt vanmiddag om half drie op het Helder B-terrein aan de Sportlaan de return- match tegen de Rijkspolitie uit Alk maar. De Helderse politiemannen ko men in hun sterkste combinatie uit: Doeksen; Bakker cn Beers; Leemans, Dijkstra en Sikkink; Slijkerman, De Porto, Vegter, Van der Meulen en Vos. 130. Jackie Brown was ook een beetje onder de indruk gekomen van de woorden van meneer Lauw Soep. maar toen hij zich in het stadion op stelde om met de pink op de naad van de broek en stram in de houding naar het spelen van het „Wilhelmus" te luisteren, moest hij zich toch op de lip bijten om niet in tranen uit te barsten. Het was een groots moment Na het Nederlandse volkslied weer klonk nog het „God save the King van de Engelsen en toen de laatste klanken daarvan waren weggestor ven, brak er zo'n gejuich los uit ne gentigduizend kelen, dat het Wem- bleystadion op zijn grondvesten scheen te wankelen. Jackie hoorde nog steeds de stem van zijn vader „Niet naar de mensen kijken, net doen of je gewoon in Wilgenwolde voor een handjevol publiek je wed strijd speelt. Niet aan Londen den ken, alleen aan de bal en aan je dichtst bijstaande tegenstanders", had Jimmy tegen hem gezegd. Jackie deed zijn „best deze raad zo goed mo gelijk op te volgen, maar het was moeilijk. Oh, wat voelde hij zich nie tig in dit reusachtige stadion. Soms was het alsof die olgepakte tribunes tegelijkertijd op hem zouden neer storten. Als in een droom liep Jackie het veld op. Hij zag hoe doelman Krakepiet die als aanvoerder der Oranjehemden optrad samen met de captain der Engc'.ien en met de scheidsrechter stond te tossen. De Engelsen wonnen de toss, zodat Jac kie als middenvoor moest aftrappen. De bal lag voor zijn voeten..., Daar klonk het beginsignaaleen sner pend gefluit van de arbiter..,, Jackie probeerde' de bal te ontdekken, maar hij zag niets! Hij voelde zich duizelig en het was net of alles zwart werd om hem heen.... Evenals verleden jaar gooit Lyceum 1 in de mixed-strijd van het schoolhockeytornooi voor de wisselbeker hoge ogen. Het team wordt evenwel op de voet gevolgd door Kweekschool 1, dat slechts 1 punt minder behaalde. Overigens is op deze eerste dag door de regen het tijdschema danig in de war geraakt. Gelukkig klaarde het weer 's mid- dags wat op, wuarna de achterstand nog belangrijk kon worden in gelopen. Hier volgens thans eerst de uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden: HBS 1ULO 1 01; Lyceum 1HKV 1 0—0; HBS 1—Lyceum 1 0—1; ULO 1 —HKV 1 0—0; HBS 1—HKV 1 0—1 ULO 1—Lyceum 1 0—1; ULO 1—HBS 1 01; HKV 1Lyceum 1 00; Lyceum 1—HBS 1 0—0; HKV 1—ULO 1 0—0, HBS 2—Lyceum 2 0—0; ULO 2—HKV 2 2—0; HBS 2—ULO 2 0—0; Lyceum —HKV 2 0—0; HBS 2—HKV 2 0—0 ULO 2Lyceum 0—0; Lyceum 2— HBS 2 0—0; HKV 2—ULO 2 0—0. In afdeling 1 zag de stand er gister avond als volgt uit; Lyceum 1 5 2 3 0 HKV 1 5 14 0 6 ULO 1 5 12 2 HBS 1 5 113 In afdeling 2 was de situatie: ULO 2 4 1 3 0 5 HBS 2 4 0 4 0 4 Lyceum 2 4 0 4 0 4 HKV 2 4 0 3 1 3 Het programma voor vandaag moest sterk worden gewijzigd. Daar onze krant na de middag wordt bezorgd, nemen wij slechts de middagwedstrij- den op: Jongenstornooi: 13 uur Zeevaart school 1—ULO 1; 13.20 uur HBS 2 HKV 1; 13.40 uur HBS 1Zeevaart school 1; 14 uur ULO 1—HKV 1; 14.20 uur Zeevaartschool 1Lyceum 1; 14.40 uur HBS 2—Lyceum 1; 15 uur Zee- De Christelijke damclub „ROE" heeft voor het eerst een wedstrijdavond ge houden in het nieuwe clublokaal, in het Evangelisatie-gebouw aan de Palm straat. De uitslagen van deze competi tie-avond luiden: A-groep: W. PostE. Molema 02; M. de BoerG. Poel 0—2; Js. Keizer E. Vink 11; G. PostJ. Kraak afgebr.; T. KeizerM. de Boer afgebr. B-groep: W HofmanJ. Molenaar 02; E. BeetjerD. van Lèeuweri 0-2; J Molenaar—C. Kramer 2—0; K. Gou- ma—E. Beetjer 2—0; H. Hofman—D. van Leeuwen 02. vaartschool 1—HKV 1; 15.20 uur ULO 1—Lyceum 1; 15.40 uur HBS 1—Ly ceum 1. Meisjestornooi: 13 uur HBS 1—HBS 2; 13.20 uur ULO 1—HKV 1; 13.40 uur HBS 1—Lyceum 1; 14 uur HBS 2— HKV 1; 14.20 uur ULO 1Lyceum 1. De wedstrijden worden, zoals men weet, gespeeld op de terreinen aan de Bremstraat, waar meteen na afloop van het tornooi tevens de prijsuitreiking is. In verband met de oprichting van een Volksmuziekschool worden van avond, aanvangende om half acht, de monstraties gegeven door de groep leerlingen van de Amsterdamse Volks muziekschool. De bijeenkomst wordt gehouden in Casino en is vrij toegan kelijk. De sociale werkster van de Neder lands-hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) 's morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donder dagavond van zeven tot negen uur, spreekuur aan het adres Tweede Vroonstraat 8, telefoon 2469. In de Tivoli-bioscoop wordt van he den- tot en met Donderdagavond „De dief van Venetië" vertoond, en in de Witte bioscoop „Geronimo". Bevallen: J. C. Cornellssen—van den Hoek, zoon. A. Visser—Dalstra, 2 zoons. A. M. S. van Offenbeek— Kerkhoven, dochter, E. C. M. Roe- i°fsGroenewegen, zoon. J. J. van den MeirackerWillemse, dochter. G. C. HoebeNoordstrand, dochter. M. J. Koijmans—Linders, zoon. Ondertrouwd: F. W. Artz en E. H. M. ten Berg. W. Koenes en R. Ver blauw. L. L. van der Vliet en M. J. Deelstra. J. Kuyp en A. Smit. J. Verberne en M. Snel. J. Visser en J. van Hulsentop. Gehuwd: C. van Wingaarden en S. M. van der Veer. J. Kwinkelenberg en E. C. Groot, A. Hooijenga en T. J. Ekkebus. H. J, Guijt en T. Zwaah. J. Sinjewel en G. Meinderink. Overleden: P. Krijnen, v., 79 jaar. P. J. van Steenbergen, m., 64 jaar. T. Agema, e.v. J. Plaatsman, 53 jaar. J. C. W. - - 16211

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2