ONZE KINDERKRANT Ons hoekje Sint Maarten Wat de post ons bracht De koning en de kok r POPENT Radioprogramma Hoegaatde weg door de tuin Kladblaadje van Jantje .JLuU, tJAaST '■Mfl Mt Pim, Pam Pom en de wonderlamp DOODT ENonÜ/S Luister eens naar: BOEKEN BULLETIN De vloek van de heks Tussen Amsterdam fdoor F. DE SINCLAIR en Mt Parijs VRIJDAG f» NOVEMBER 1953 Beste kinderen, Ditmaal twee puzzles, dus jullie hoeven je niet te vervelen. En als je niet veel vrije uurtjes hebt moet je maar kiezen, welke je het gezelligst vindt. Ze zijn allebei tamelijk moei lijk. Lees eerst maar eens rustig wat er gevraagd wordt en ga dan aan de slag. Ik wens jullie allen een fijne 11 November toe. Wie weet, komt er toe valligerwijs een neef of nicht aan mijn deur staan zingen. Ik heb een trommel vol lekkers. Nu, reken maar! Jullie verslag van de feestdag rolt te zijner tijd wel in mijn brievenbus. Het adres is nog steeds: Aan Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! 'pHlJIS of op school hebben jullie natuurlijk wel eens gehoord wie Sint Maarten was, waar en wanneer hij leefde en hoe alle oude gebruiken op 11 November ontstaan zijn. Maar weten jullie dat op de elfde November niet overal in ons land de kinderen met lampions en lantaarntjes langs de huizen gaan? Nee, dat gebeurt nog maar in enkele streken. Jullie boffen dan ook, dat jullie hier wonen. In Rotterdam, in Maastricht, in Utrecht en in heel veel andere steden en dor pen gaan de kinderen heel gewoon paar bed. net als anders. De dag van Sint Maartens begrafenis wordt eigen lijk alleen nog maar herdacht in Gro ningen en in delen van Noord-Holland, Brabant en Limburg. Er bestaan allerlei heel oude deun tjes en rijmpjes, die in het schemeruur van 11 November door de straten klinken. Jullie kennen er vast wel meer dan één. In het Zuiden van ons land leren de kinderen weer andere. In Brabant bv. zingen ze: Vandaag is 't Sint Maarten, Morgen Sinter Krukken, Wij zingen uit goeder harten En hadden zo gaarne een stuksken, Een houtje of een turf jen. En wij zullen van hier niet gaan Of wij hebben wat opgedaan. Aardig om te kennen is ook het weer- rijmpje, dat op 11 November aange haald wordt. Het is zo: Zo 't loof niet valt voor Sint Martijn Zo zal 't een zachte winter zijn. Nevels in Sint Maartennacht Brengen winters kort en zacht. Kijk komende Woensdagavond dus maar eens goed om je heen. Je komt dan vast wel aan de weet of je deze winter vaak op de schaats zult staan of niet! PAULIEN Ferdinand Nellestein uit Den Helder ,héd kennelijk wel zin in 'dit raadsel Je oplossing is best, hoor! Jammer, dat de Herfstvacantie nu weer achter de rug is, hé? Nee, het weer was af en toe niet zo mooi. Maar dat is het meest al niet in deze tijd van het jaar. Doe je de komende week echt weer mee? Dag Ferdinand! Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam ontbraken ook ditmaal niet op het appél. Hebben jullie je moeder thuis flink geholpen in de Herfstvacantie? Dat vind ik nog eens aardig! Jullie vonden dit raadsel dus wel een beetje moeilijk. De oplossing is toch goed hoor! Hebben jullie er erg lang op moeten turen? Ja, wat fijn dat Sinter klaas over een paar weken al weer in het land komt. Je kunt het al wel mer ken aan de etalages van de winkels. Die worden zo hier en daar al echt feestelijk! Nellie van Leyen uit Obdam heeft ditmaal van haar inzendingen iets heel moois gemaakt. Leuk, die twee kleur tjes inkt! Je oplossing is best, hoor! Wat fijn, dat je mee mocht naar Den Helder. En nog wel met zo'n snelle trein! Elsje was zeker wel erg blij, dat ze weer eens met je kon spelen, hé. Ja, het is altijd net of een prettige dag omvliegt. Dan zou je de wijzers van de klok wel een eindje terug willen zetten. Maar nu komt er heel binnen kort al weer een dag om je op te ver heugen. Of liever gezegd een avond, want het feest van Sint Maarten begint pas echt wanneer het avond wordt. Zus Bulthuis uit Westwoud stuurde me weer een brief vol verrassingen. Wat een prachtige plaatjes, vooral die van Tom Poes! Trouwens, die peer is De koning van het dwergenvolk was zeer uit zijn humeur, Hij opende de deur, En riep'luid door de lange gang: „Waar blijft mijn soep, wat duurt dat lang, De kok 3telt mij teleur!" De kok, die in de keuken stond hoorde het boo Zei.tot zijn knecht: Vooruit! Pak gauw een bord van zuiver goud. Ik heb juist soep waar hij van houdt En daarna nog wat fruit!" Het knechtje rende naar de kast en keek goed in het rond, Of hij een bordje vond Er was geheel geen gouden bord daar, Dus pakte hij een zilver maar Dat daar toevallig stond. zei hij, „neemt U maar dit „De gouden borden zijn nog vuil" Als er maar soep in zit!" De kok schepte een bordje vol, Liep naar de koning op een hol, Maardeze werd spierwit „Wat is dat kokkie, wat stelt dat voor!" riep hij met schor geluid, Vlieg opmijn troonzaal uit... Ik eet van GOUDEN borden, man. Je weet dat ik niet anders kan En nu met spoedvooruit!" De kok geraakte overstuur, liep met gekromde rug En riep: „Een gouden bord, vlug!" Het knechtje waste snel een bord. Toen werd de soep overgestort En ging de kok terug Toen hij weer in de troonzaal was, de vorst de soep bekeek Riep deze, heel van streek „Maar sufferd, wat denk je van mij Er is verdraaid geen lepel bij 'k ontsla je met een week!" De kok bibberde helemaal van boven tot beneê Hij zei: „Als je blieft, nee" Ging rennend naar de keuken heen En bracht een lepeltje meteen En was het toen goed? Nee! De dwergen-koning nam een hap, trok plots een vieze snuit En schreeuwde daarna luid: „De soep is koud! Het smaakt niet goed, Je bent ontslagen op staande voet, Ik blijf bij mijn besluit!" Nu is de kok niet meer in dienst van het koninklijk paleis, Verkoopt nu 's zomers ijs En schiet een andere kok hem aan, Vraagt: „zal IK naar de koning gaan?" Zegt hij: „Ga niet, wees wijs!" *L (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-15 Ge wijde muziek, 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Piano recital. 9.55 Plechtige Hoogmis. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (1230-12-33 Land- en Tuinbouwmedede- lingen). 12.55 Zonnewijzer. 13-00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusanuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14-40 Vrouwenkoor. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.40 Fanfare-Orkest. 16.00 Gram- 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans- 17.00 Voor de jeugd. 17-55 Sportuitslagen. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.45 Bui tenlandse correspondenties. 19-00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 „Het congres van de K.V.P. te Utrecht". 21.00 Gevar. progr- 21.50 Actutliteiten. 22.00 Licht program ma. 22 30 „Wij luiden de Zondag in", avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23-15 Nieuws in Esperanto. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19-30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7-10 Gram. 7,15 Gym. 7.33 Gram. 8 00 Nieuws. 8.18 Gram, 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 1000 „Tijdelijk uitge schakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven- 11.35 Sopraan en piano. 12.00 Orgel en zang 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Orkestconcert. 14-30 Fries programma. 14.55 Volksdan sen- 15.20 „Van de wieg tot het graf", causerie 15.40 Dansmuziek. 16.10 Muzi kale causerie (met illustr.). 16.25 Omroep orkest. 17.00 Radioweekjournaal. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regerings uitzending: Zoeklicht op de Westerse De fensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „De Remonstrantse Gemeente te Frie- drichstadt". 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 2005 Gevar. programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Franse muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. ook heel mooi, om zó in te happen. Ge lukkig, dat je nu weer beter bent. Je bloemenrand past best bij de Herfst. Zijn het misschien chrysanthjes? Wat lijkt me die schoolradio leuk, zeg. Ja, ik heb ook een poësie-album gehad. Het ligt nog ergens veilig opgeborgen in een la. Is Jouke al jarig geweest? Feliciteer hem nog maar van mij! De tekening vind ik knap gemaakt. Die achterkant was wel moeilijk, hé? Dag Zus. Tot de volgende keer! IJbeltje Elzinga uit Alkmaar is een zusje van Seipje. Hartelijk welkom in onze kring, nieuwe nicht! Ik vind het echt gezellig dat jij nu ook mee gaat doen Die havermoutkoekjes zullen best lekker zijn, zeg! En gezond ook. Fijn, dat je de eerste keer met een zo'n mooie tekening hebt gewacht. Kabou ter Goedhart houdt erg veel van die ren, hè? Van mijn' trouwe nicht Frouwkje Dekker uit Alkmaar ontving ik weer een lange, enig versierde brief. Wat heb je veel loten verkocht, zeg! Jouw manier van sjoelen lijkt me erg moei lijk, hoor! Ik doe het altijd zonder dob belsteen. Ja, ik weet wel waar de Stationsweg is. Natuurlijk vlak bij het station! Met de prinsessen-tekening ben ik erg blij. Dank je wel hoor! Gerie Tijmstra uit -Alkmaar is een nieuwe nicht. Wat een leuke brief heb je mij gestuurd, Gerie! Ik weet nu al heel wat van je af. Vind je het jam mer dat de herfstvacantie voorbij is? Doe de groeten aan je broertjes. O ja, je oplossing van het raadsel is prima, hoor! Ik hoop dat je binnenkort weer eens meedoet. Tiny Huisman uit Alkmaar heeft beeldig postpapier. Ik wist niet wat ik zag! En de rode inkt kleurt precies bij de pakjes van de kabouters. Je vond het raadsel dus erg gemakkelijk. Nu, je oplossing is best, hoor! De padde stoelen-tekening ook. Hartelijk dank, Tiny! Tonny Lansdaal uit Zaandam is een nieuwe neef of nicht. Zal ik eens raden? Ik denk een nicht! In ieder geval ben je hartelijk welkom in onze kring. Je hebt je oplossing keurig op geschreven. Daar zul je heel wat werk aan gehad hebben; Knap, zo'n goede oplossing, meteen de eerste keer al. Dag, Tonny! OPLOSSING RAADSEL 30 OCTOBER Karei zou een keer gaan vissen, Zocht een plaatsje langs de sloot En ving dertien mooie visjes Met een wormpje en wat brood. Deze tekening stelt voor de tuin van een oud kasteel. De hele tuin be staat uit zes en twintig grasper ken met bomen en struiken. Deze - grasperken hebben ieder een letter van A tot Z. Ieder perk heeft een ingang, deze komt steeds uit op de weg die dwars door het hele park loopt. Op de tekening ls de weg niet té zien. Kunnen jul lie tóch deze weg volgen en wel zo dat jullie de in gangen van de perken passeren in de juiste alphabetische volgorde. Dus A, B, C, D, E enz. enz. Dit is het kladblaadje van Jantje. De meester vond het onder de bank toen.de school uit was. Hij zag aan het schrift direct, dat het van Jantje was en moest lachen, want Jantje was wel een echte belhamel, maardaarnaast een van de vlijtigste leerlingen. Vooral in rekenen was hij een held. De meester controleerde de sommen op het papier eens. Ja hoor, ze waren allemaal goed, de optelling, de deling en de twee vermenigvul digingen. Maar wat hadden die letters er nu eigenlijk mee te maken? De meester bestudeerde het pa pier aandachtiger. Hij zette dé uitkomsten van de vier sommen onder elkaar en telde ze op. „Hé", riep hij uit, „de cijfers, die bij de letters staan komen precies overeen met de uitkomst van de totale optelling!" Toen verwisselde hij de cijfers voor letters en er stond een woord op zijn papier. Kunnen jullie dat woord ook vinden? Kt 165. Dus dit is als ik het ^goed begrepen heb een wonderlamp zei Moeder, terwijl haar wenkbrauwen zich samentrokken, als altijd een teken dat ze zwaar nadacht. „Hemeltjelief, ik had niet gedacht, dat deze tegen woordig nog bestonden", ging zij na denkend door. „En wie eigenaar is van de lamp, kan alles wensen wat hij wil...." „ZekerrrAli maakte een diepe buiging. „Eigenaar van de lamp is mijn meesterrr of meesterrres. Meesterres bevelen, Ali gehoorrrza- men". Moeder Woeffie schudde het hoofd. Dus dan zijn al die bijzondere dingen, die hier de laatste dagen in Dierendorp gebeurd zijn, het gevolg van jullie toverij. Die grote vis, die de baron ving, was jullie werk. En wat ik gelezen heb over dat zwem bad en die ijskar en.... natuurlijk ook die enorme taart, waarmee ik de eerste prijs gewonnen heb. Een mooi stel zijn jullie!" vervolgde Moeder streng. „En nu zijn de heren natuur, lijk helemaal verwend met hun won. derlamp hè? Wassen? Dat doet Ali wel even.... Rommel opruimen? Dat doet Ali welNu zal ik eens zien of Ali wat voor MIJ wil doenik heb de lamp nu in mijn bezit, is het niet Ali?" „Zekerrr mevrrouw Woeffie, maarre„Wat maarre.,..?" ze| Moeder boos. „Ali haal vlug twee- pol. lepels!" In een oogwenk was Ali te- rug met twee houten lepels. „Zo en geef die bengels van mij nu een flink pak slaag", commandeerde Moeder. En daar ging het er van langs. Met twee lepels tegelijkPets en pats en klits, klets, klatsPim, Pam en Pom wisten niet, waar ze zich bergen moesten. „Ziezo, Ali heeft jullie ge wassen, nu heeft hij jullie afgedroogd óók!" zei Moeder streng. „Genoeg Ali!" doos a 90 ct (Advertentie Ing. Med.) MAN E RED, van Tsjaikowsky. Nog een uitzending ter nagedachtenis van deze grote Rus. Hij werd tot het schrijven ervan geïnspireerd door lezing van Byrons gedicht van dezelfde naam. Een typisch romantische uitingdeze poging om de sfeer van het woord te vangen in de muziek. Deze Man- fred-symphonïe is onder grote innerlijke spanningen tot stand gekomen. Tsjaikofsky voelde ztch op zeker moment volkomen uit geput. Het is toch een van de be langrijkste uitingen van Tsjai kofsky geworden. (Zaterdag 9.10 over Hilversum II, 29 8m). CARNEG1E-CONCERTEN. Car- negie-Hall is een bekende con certzaal in New York, waar in zonderheid vooraanstaande musici in het lichte genre optreden. Een debuut daar is het ideaal van alle jonge musici, want het bewijst, dat ze hoog worden aangeslagen. Men kan fragmenten van twee 'van dergelijke concertenhoren, nl. dat van het trio Gene Krupa en dat van de pianist Oscar Peterson. (Zaterdag 17.30 over Hilversum 11, 298 m). LORD DUNSANY schreef dit boek, dat doordrenkt is van de sfeer van het oude Ierland, het land, dat zijn vrij. heidsstrijd heeft gekend, zijn binnen landse beroeringen en dat zich in fei te altijd bedreigd heeft gevoeld. Iets van deze bedreiging puurt men uit welhaast elke bladzijde van dit ver- haal en zij vindt gestalte in de afgra ving van het veen, waartegen vrouw Marlin de krachten van de natuur op roept. Zij is een naar onze smaak iets te geëxalteerde figuur, maar toch niet zodanig, dat dit storend zou inwerken op de eerder genoemde sfeer. Overi gens wordt men in dit boek gecon fronteerd met de romantiek en de ge- heimzinnigheid van het Groene Eiland en zijn vooral de jachtpartijen op de veengronden met tint en verve be schreven. Dit boek verscheen in de Unicum- reeks van de N.V. Servire Heine- mann te 's-Gravenhage. Miesje is een proper muisje, Zoals jullie allen 'weet, Dat altijd wil dweilen, boenen Stof afnemen nooit vergeet. Laatst keek ze in de kooi [van Pietje „Oei", zei ze, „wat zie ik [daar? Gunst, wat is het hier een [rommel, Dat kan niet, wacht even [maar!" Met een stofzuiger [gewapend, Kwam de muis al gauw terug „Nu niet schrikken en niet [bang zijn Zuig je kooitje schoon en [vlug". Maar wat toen toch ging [gebeuren. Wind joeg alles uit elkaar. Blies het voer naar alle [kanten En de vogel ook t is waar) 't Muisje keek eens naar de [zuiger En toen bleek dra onze Mies Dat de slang er verkeerd [aanzat, Zuiger zoog niet, maar [hij blies! 21) „Door zijn uitvinding en ook door z'n initatief, zeer zeker! Zonder hem was er nool. e°n G.B.A. ontsta- althans niet in deze vorm. Je kunt natuurlijk nooit weten of te zijner tijd een ander ook nic eens zo'n uitvinding zou doen. Had Marconi nooit de draadloze tele grafie uitgevonden, zou-den wo dan nu nog zonder radio, radar en al wat daar verder omheen hangt, zitten? Dat is moeilijk te geloven! Maar om op uw vraag terug te komen: het genootschap is, zoals dat meer gaat, boven de stich ter uitgegroeid, ook al door de inter nationale verhoudingen en de interna tionale medewerking en bijval. Dat iis voor één man niet meer te omvatten En professor de Raat heeft ook zelf de idee al aan de hand gedaan om een bestuursraad te vormen, waarvan hij dan alleen maar adviserend lid had wil len worden. Maar als voorzitter of lei der zou dan zeker zijn opgetreden: dr Mc. Cullen. Hij is een Amerikaan en hij heeft gewerkt in de commissie voor atoom-energie in de Verenigde Staten, dus hij is wel wat je noemt op dé hoogte. En wat van groot belang is. zijn vrouw is een Russische en zelf spreekt hij ook vloeiend Russisch. En fin, ik zal u daar nog wel eens meer van vertellen. U voeQ zelf wel dat ons werk in Rusland wel de grootste moei lijkheden zal opleveren al is Mc Cullen zelf in dat opzcht ook zeer optimis tisch, Maar zo lang we daar geen vaste voet krijgen, heeft het ageren aan deze zij de van het ijzeren gordijn geen zin. Dat zou zelfs misdadig zijn „Natuurlijk, dat is trouwens ook al uiteengezt in de Ins tructic", had Marta opgemerkt. „Zeker". En toen hadden ze afscheid genomen. Marta was blij dat ze nog eens even met Vriesendorp had gepraat en wel op dezelfde wijze als ze met Victor placht te doen. Ze had bij de eerste kennismaking in het café zo'n weinig serieuze indruk van hem gekregen, of hij opzettelijk zo langs de quintessence van de zaak wilde heenpraten, met een beetje een neiging om wat te flirten en dat haat te ze onder deze omstandigheden. De reis per KLM was normaal ver lopen en nu ontmoette en herkende Marta zodra ze de visitatiezaal had verlaten van Le Bourget, dadelijk Ro- meil, die daar stond te wachten. Hij was ee kleine donkere man, die rok wel een Argentijn of een Bra ziliaan had kunnen zijn, een beetje „rasta", maar ze had toch gedacht dat hij een Fransman was uit de Midi, daar had je van die kleine donkere types. Doch tot haar verwondering sprak hij nu, na eerst het herkennings na- nuaal gemaakt te hebben, goed Neder lands met slechts een licht Indiesch accent. „Dag juffrouw de Wilde! Welkom weer in ParijsHad u een goede reis?" 18. Ondanks zijn toch eigenlijk minder gunstig voorkomen dat type van hem heeft voor een Europeaan nu een maal iets minder betrouwbaars had Romeil toch ook wel iets innemends over zich; hij was zo hoffelijk, eigen lijk met iets onderdanigs er in, waar door ze zich een beetje gevleid voelde en ze vond het ook prettig en gemak kelijk, dat ze Nederlands kon spreken. „Meneer Romeil, wat een verrassing, dat u Nederlands spreekt! Een landge noot?" Hij schudde lachend het hoofd. „Ik ben geboren op Martinique", vertelde hij, „maar als klein kind ben ik al naar Paramaribo gegaan en daar ben ik tot mijn vijf en twintigste ge bleven, bij de bauxiet-ontginning. Maar u begrijpt, Wohlands is mijn moedertaal en Papiamento!" voegde hij er lachend achter. „Maar nu woon ik al een jaar of tien in la ville lu- mière Hij had al pratend de suitcase van haar overgenomen en even later re den ze in een taxi naar de stad. Ze praatten niet over het doel van de reis, want de chauffeur zou alles kunnen horen en keken maar zo'n beetje door de raampjes naar et verkeer buiten of maakten eens een opmerking van geen betekenis. Met een enkel woord informeerde ze of men m Parijs wist van het plotseling overlijden van professor de Raat en toen knikte hij met een ernstig en bedrukt gezicht. „Een groot verlies, een bijna onver- Y?1?? „ar Sroot verlies, juffrouw de Wilde De vorige keer had Marta heel com fortabel gelogeerd in Edouard VII in de Rue Royal, maar nu bracht Romeil haar naar een hotel in een stadswijk, waar ze nooit eerder was geweest. Het was een klein, maar wel keurig hotel. „L Aigle d'or", heette het, de portier was een gegalloneerde neger, maar de chef de réception achter de mahonie houten toonbank in de hall, was een uiterst correcte Fransman, die Romeil scheen te kennen, althans dadelijk zijn naam noemde, waarna ze elkaar onder veel gelach en uitroepen de hand schudden, terwijl hij een diepe buiging voor Marta maakte. „MauriceAscenseur pour Madame Numéro 32. Par ici Madame, s'il vous plait 1" „Ik wacht op u in de lounge", zei Romeil. 32 was een keurige kamer met bad kamer en alles zag er even proper uit. Een beetje popperig netjes en ouder wets, opgedirkt met kantjes en allerlei versierseltjes, daar, waar de moderne hygiëne ze al lang afschafte uit .angst voor bacteriën en andere ongewenste dingen. Er stonden een paar rood pluchen crapauds waar prachtig ge haakte antimacassars op waren beves tigd en over het bed lag een kanten sprei met een roze onderkleedook de gordijnen voor de twee ramen hadden kanten of gehaakte tussenzetsels en dat zag er allemaal uit of ze nog pas gisteren waren gewassen en gestreken. Marta was verbaasd en geamuseerd, dat je zoiets in Parijs kon aantreffen en ze was juist bezig zich eens op te frissen en wat bij te werken, toen de telefoon ging. Het was Romeil, die haar zei, dat ze zich niet hoefde te haasten, maar of ze als ze naar beneden kwam, vooral de suitcase wou meebrengen. Ze begreep wel waarom. „Ja, goed; ik ben zo klaar!" Het ging er natuurlijk om die breek bare onderdelen in veiligheid te bren gen. Waar ze die in Nederland zouden maken? Daar had ze geen notie van! Ze maakte de suitcase leeg, legde haar kleren in de sierlijke kast waar van de boorden ook al afgezet waren met gehaakte witte kantjes en dan, n minuut of tien later, liet ze de lift op komen en zodra ze in de had daaruit stapte, geleidde de chef de réception haar dadelijk glimlachend en buigend naar de lounge. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 8