Stad en omgeving ■s Optreden van „Winnubst" was ditmaal minder succesvol CLEMATISSTR. 4 r Jimnui Brown en de Oranjehemden Twee Texelse landbouwers met vijftig gulden beboet De heer C. Koopman zilveren jubilaris HELDERSE COURANT NIEUW DEN HELDER „Crash "-landing van Firefly op De Kooy V.U.-cursus over de Oosterse kunst IN HET KORT Eerste winterconcert in „Casino" Agentschap Op weg naar huis Veel belangstelling voor tekencursus van V.U. Damcompetitie van „ROE" TUSSEN HAAKS EN KUITJE Vier patrouilleboten uit de VS op bezoek Op dezelfde grond aardappels geteeld Ook jachtwetovertreder voor de kantonrechter f St. Nicolaaspakketten aar Smaldeel Vijf Twaalftallen-competitie voor de bridgers „HET CENTRUM" UIT ZIJN AS HERREZEN Schaaknieuws van M.S.C. WOENSDAG 11 NOVEMBER 1953 In Casino hebben wij gisteravond liet eerste winterconeert van de U.K. Muziekvereniging Harmoniekapel „Winnubst" beluisterd. Op recht dienen wij hieraan toe te voegen: met minder genoegen dan een vorige maal. De directeur, de heer H. B. Schenkels, en zijn ijverig orkest hebben ongetwijfeld het beste gegeven, doch nu en dan was toch merkbaar, dat men in opvatting en mogelijkheden te kort schoot, op bepaalde momenten althans. Wij merken gaarne op, dat een minder goed optreden nooit kwaad kan, en dat juist na zo'n concert stellig nieuwe energie opwelt, een onbedwingbare lust, om de volgende keer een volkomen geslaagd programma ten gehore te brengen. Over „Alte Kameraden", waai mee de avond werd geopend, niets dan goeds. Het nummer werd soepel-rhythmisch uitgevoerd en oogstte een verdiend applaus. „Si j'étais roi" van Adam was breed van opzet en kreeg een zeer redelijke vertolking, ofschoon onzes inziens af en toe de clarinetten te veel overheersten. De critiek valt welhaast automatisch op de clarinettisten, om dat „Winnubst" er daarvan een flink aantal telt. De wals „Accelerationen" van Jo- hann Strauss heeft ons bevrediging geschonken, zonder dat wij nochtans bijzondere waardering hadden voor de clarinetten-groep, die weliswaar vaar dig speelde, doch tevens vluchtig, zon der de gewenste nuancering. Aan dit euvel ging ook het eerste deel van Luigini's „Ballet Egyptien" mank. Be paald zwak was het „Andante soste- nuto", maar in het vierde deel, het „Andante espressivo" werd veel goed gemaakt. Dit betekende aanzienlijke winst, daar een dergelijk deeltje in het algemeen weinig genade vindt. Het „Images de France" van Albert Thiry, vier klankbeelden uit Parijs, mislukte daar, waar enkele instrumen ten solistisch hun kopje opstaken. Uiterst moeilijk kwam de trompet partij door. Besloten werd met de be kende „Huldigingsmars" van Grieg, welke soms onwelluidende klanken op riep en nog ernstige studie vereist. Met een vlotte toegift, waarom enthousiast werd verzocht, werd het optreden van het korps afgerond. Daarna had de voorzitter, de heer C. C. Mahieu, het genoegen, de talrijxe aanwezigen een jubilaris te presen teren. Het was de tweede penning meester, de heer C. Koopman, die vijf en twintig jaar lid was van „Winnubst" en daarvoor een draagmedaille op de borst kreeg gespeld. voor Abonnementen Advertenties Losse nummers Klachten e.d. Na de pauze kon men luisteren en kijken naar de gebroeders Kooger, me vrouw A. Fritz-Manshanden en me vrouw A. Fritz-Manshanden en me- vermeld, dat deze avond onder andere werd bijgewoond door burgemeester en mevrouw Rehorst, deken Harst en pastoor Schrama. Gistermorgen om kwart over elf is een Firefly van de Marineluchtvaart- Uienst, die een normale landing wilde maken op het vliegveld De Kooy, bij het maken van zijn uitloop beschadigd doordal het landingsgestel een defect vertoonde. De bestuurder, een majoor-vlieger van de Koninklijke Marine, maakte een perfecte buiklanding, waardoor de schade tot een minimum beperkt bleef. De beide inzittenden, de vlieger en een korporaal-telegrafist, bekwa men geen letsel. Aan boord van Hr. Ms. „Ceram", die vermoedelijk op 19 November uit de Nederlandse Antillen in Den Hel der zal arriveren, bevinden zich de volgende stadgenoten luitenant ter zee der eerste klasse J. W. van de Graaf, Middenweg 90; luitenant ter zee der eerste klasse H. J. Bolhuis, Billitonstraat 12; luite nant ter zee van administratie der derde klasse J. van Strijen, Spuistraat 6; bootsman J. Schippers, Wingerd straat 14; kwartiermeester M. F. Paesschen, Prunusstraat 12; matroos eerste klasse J. A. Helstone, Hoofd gracht 17; matroos eerste klasse G. Houtman, Th. Rijkersstraat 48; ma troos eerste klasse L. Jurrjens, Cro- cusstraat 42; korporaal-geschutkonsta- bel C. D. van der Blink, Anemonen- straat 17sergeant-machinist C. P. Steenwinkel, Ruyghweg 33; korporaal- machinist W. Tromp, Goudenregen straat 38; stoker eerste klasse K. Duif, Olivier van Noortstraat 3; stoker eerste klasse P. F. Lugthart, Crocus- straat 29; bottelier eerste klasse A. Zonderwijk, Leliestraat 9. Onder auspiciën van de Iïeldcrse Volksuniversiteit geeft de heer M. Beekhuis van Till een uit twee Ir- zingavonden bestaande cursus over Oosterse beeldende kunst. De eerste lezing wordt vanavond om acht uur in het Museum aan de Eerste Vroon straat gehouden. Hoewel deze cursus op zichzelf staat, kan hij als een vervolg worden beschouwd op de beide lezingen, die vorige maand door de heer J. Ph. Klapmeijer werden gehouden over de Westerse beeldende kunst. De bedoe ling is, in grote lijnen en aan de hand van enkele grote figuren de beelden- .de kunst uit het Oosten te belichten waarbij de typische verschillen met de Westerse kunst naar voren komen. De Volksuniversiteit heeft een schot in de roos gelost met het organiseren van een tekencursus voor de jeugd De belangstelling bleek zo groot, dat besloten moest worden ook op Vrij dagmiddag cursisten te ontvangen. De eerste les van deze tweede cursus, die eveneens uit twaalf wekelijkse lessen bestaat, wordt Vrijdagmiddag 13 November van half vijf tot zes uur in het Museum aan de Eerste Vroon straat gegeven. Als docent treedt op de heer C. F. van Neerijnen. In de onderlinge competitie van de Helderse Christelijke damclub „ROE" waren de jongste uitslagen: Groep A: Js KeizerTj. Kraak 20, W .PostE. Vink afgebr.; J. Kraak G .C. Post 20, T. KeizerM. de Boer 11 ,M. de Boer—W. Post 11. Groep B: J. MeierE. Beetjer 02, D. van Leeuwen—J. van Zweden 2—0, K. Gouma—C. Kramer 20, W. Hof manJ. Meier 20, E. BeetjerJ. van Zweden 02. t Hr. Ms. vliegtuigdirectieschip „Soemba" is gistermorgen voor oefe ningen naar zee vertrokken en zal het weekend in Rotterdam doorbrengen. De kustvaarder „Deneb", die in de haven heeft gelegen in afwachting van beter weer, zette gistermorgen de reis naar Londen voort. Het is morgen hoog water om 10.40 en 22.35 uur en laag water om 4.55 en 16.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 10,7 graden Celsius. 137, Wat heeft het nog voor zin de vijf doelpunten die Jackie Brown in de tweede helft van de wedstrijd tegen het Engelse elftal nog maakte, stuk voor stuk te beschrijven? Het waren vijf kanjers van doelpunten, waardoor Oranje een even onverwachte als schit terende 8—4 overwinning op het ster ke Engelse amateur-elftal behaalde. In het Wembley-stadion hadden de toe schouwers genoten van het verbluf fende solospel, en de paar duizend Ne derlanders die dit prachtige succes met hun eigen ogen hadden mogen aan schouwen waren door het dolle heen van vreugde. Maar niemand besefte, wat er in het vaderland was gebeurd. Daar had men de wedstrijd via de ra dio kunnen volgen, althans tot een half uur voor het einde, want op dat ogenblik had Nederland de leiding ge nomen (54) hetgeen voor radiorepor ter Klaas Kletzema, een aanleiding was geweest zo'n vervaarlijke vreugde kreet te slaken, dat op het zelfde ogen blik de zes hoogfrequentic-lampen van de Hilversumse zender, door waren ge slagen en er alleen nog maar een -aar gereutel uit alle vaderlandse radiotoe. stellen te beluisteren viel. Er waren luisteraars geweest die deze jammerlij ke onderbreking met gelatenheid droe gen, maar voor duizenden anderen was dit teveel geweest. Zij wierpen zich vol bittere teleurstelling op hun radio-ap. paraten, begonnen deze woedend heen en weer te schudden en toen dit niet hielp, smeten zij hun toestellen uit lou ter woede, uit de ramen. 2 JAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL Fa. G. tfctPlï I Keizerstraat 15 Den Helder Telefoon 2626 (Advertentie, Ing. Med.) Vier patrouilleboten van de Ameri kaanse marine zullen Vrijdag om streeks 15 uur in de haven aankomen. Op elk van deze boten bevinden zich één officier en tien schepelingen. Za terdagmorgen zullen de boten naar een Engelse haven vertrekken. De maandelijkse schoe'nenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk \vordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden het wekelijkse spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De violiste Bella Hopman geeft vanavond met medewerking van de pianist Tom van Messel een recital in de Marinecantine. Op Maandagavond 16 November houdt de heer I. Kristensen voor de afdeling Den Helder van de Koninklij ke Nederlandse Natuurhistorische Ver eniging een lezing in het Museum aan de Eerste Vroonstraat over „Wa terdieren, op weg om landdieren te worden." De .voorzitter van het Humanis tisch Verbond, dr P. J. van Praag, spreekt op Zondagmorgen 22 Novem ber in de vrijmetselaarsloge aan de Molengracht voor de Humanistische Gemeenschap te Den Helder. De collecte, welke onlangs ten ba te van het Marine Sanatorium Fonds in onze stad is gehouden, heeft f 676.96 opgebracht. Van Texel waren gisteren voor de Helderse kantonrechter gedag- vaard de gebroeders H. en P. B., die aardappelen op een stuk grond hadden geteeld, dat hiertoe reeds twee jaren achteréén had dienst ge daan. Dat dit niet mag, hadden zeker deze beide landbouwers moeten weten, van wie ter zitting alleen H. B. verscheen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr G. W. von Meijenfeldt, eiste tegen beide verdachten f 100.of 25 dagen. De kantonrechter, mr J. 't Hooft, vol stond nu nog met f 50.of 25 dagen voor ieder. Met Zw. van der W. uit Wieringer- meer was het een vreemde geschiede nis. Hij stond terecht voor een vijftal overtredingen op het gebied van de jacht. Zo had hij onder andere op ver boden land, zonder jachtacte en in ge sloten jachttijd met een geweer een haas geschoten, die hij eerst met een ploegijzer had lam gegooid. Dit laatste, zo verklaarde Van der W. was „in een reflex" gebeurd. Hij voegde er aan toe, dat hij het dier vervolgens had ge schoten, daar het anders de marteldood zou zijn gestorven. Omdat de ambte naar het geweer in beslag moest ne men (het was het eigendom van een oom van de verdachte) wilde hij de straf niet zo hoog maken. Van der W. mocht van geluk spreken, dat hij er af kwam met 5 x 3.of 5 x 1 dag, met verbeurdverklaring van de buks en de patronen. Vijftien gulden of 10 dagen kréég de vrachtwagenbestuurder W., die te hard had gereden op het kruispunt Polder SËi9 M Ten behoeve van opvarenden van Hr. Ms. torpedobootjagers „Evertsen" en „Kortenaer" en van Hr. Ms. fregat ten „Van Amstel" en „De Bitter", wel ke schepen deel uitmaken van het oefensmaldeel Vijf kunnen tot 18 No vember ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest postpaketten worden ge zonden. Adressering als volgt: naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms(volgt naam van het schip), Den Helder. Deze pakketten worden dus niet verzonden via het marinepostkantoor Amsterdam C. S. De mailsluitingen voor .brieven aan opvarenden van bo venvermelde schepen, welke brieven worden uitgereikt te Portland, zijn vastgesteld op 27 en 30 November, en op 3 December, alle drie dagen om 17.00 te Amsterdam. Adressering van deze brieven als volgt: naam, rang of kwaliteit, marine-nummer, aan boord van Hr. Ms(volgt naam van het schip), Amsterdam C.S., Marine. Volgende week wordt een aanvang gemaakt met de plaatselijke bridge- competitie, waarvoor de Helderse clubs weer grote belangstelling tonen. Het comité heeft dit seizoen een com petitie voor twaalftallen voorbereid, welke in twee afdelingen wordt ge speeld. De heer M. H. Doms zal ook tl. als wedstrijdleider optreden. Alle ontmoetingen worden gespeeld in de tuinzaal van „Bellevue", te beginnen om acht uur. De volgende verenigingen hebben ingeschreven: Officieren Bridge Club (OBC), Bridgeclub Oud-onderofficieren (BCOO), Marine-onderofficieren-brid geclub (MOBC), RKBC Royal, Werf- bridgeclub (WBC), Vrienden Bridge Club (VBC) en de Helderse Bridge Club 1945 (HBC). De laatste drie ver enigingen brengen elk twee twaalf tallen in de strijd. De indelingen luiden: afdeling I: OBC, WBC, MOBC, VBC 1, RKBC 1 en HBC 1; afdeling 2: BCOO, WBC 2, VBC 2, HBC 2, Royal en RKBC 2. Voor de eerstvolgende weken ziet het programma er als volgt uit: Maandag 16 November: OBC—WBC 1; Woens dag 18 November: VBC 2 -BCOO; Maandag 23 November: VBC 1—MO BC; Woensdag 25 November: HBC 2 Royal; Maandag 30 November: RK BC—WBC 2; Woensdag 2 December: HBC 1—RKBC 1. UIT HUIS QISTERMORGEN kreeg uw Gradus het alarme rende bericht, dat in de Hortensiastraat (Nieuw Den Helder) de voorgevel van een huis was ingestort Maar zo erg was het geluk kig niet. Nochtans was de situatie, waarin de bewo ners kwamen te verkeren, er niet minder onplezierig om. Twee en een half jaar heeft de familie Kiewiet op nummer 68 in de Hortensia straat gewoond, doch mo menteel vertoeft zij in een huis aan de Azaleastraat, omdat in haar eigen huisje een gruwelijk ongemak was opgetreden. Wat is nu het geval? In de woning aan de Horten siastraat begon de smeer- specle de geest te geven. Zoals men weet, is deze materie op de binnenmuren aangebracht. Op zekere dag begon de kalk te bobbelen, waarna regelmatig brokken los lieten. Dit werd onhoud baar, want men kon geen deur sluiten, of de zande rige specie „brak". Het zelfde euvel schijnt zich ook in andere woningen in de buurt voor te doen, doch niet in die mate als bij de familie Kiewiet. Het gezin Kiewiet (man, vrouw en twee kinderen) is nu voorlopig ondergebracht in het perceel Azaleastraat 7, dat eigenlijk nog niet voor bewoning gereed is, doch waarmee men zich toch wel kan behelpen, al is één en ander uiteraard minder genoeglijk. Mevrouw Kie wiet zei uw stukjesschrij ver: „Dit vind ik van alles nog het ergste: verhuizen, hier zijn en dan straks weer óver. Deze huizen doen f 3.35 huur meer dan m'n eigen woning, maar dat verschil behoeven we na tuurlijk niet te betalen. Ik betaal m'n eigen huur". Het behoeft geen betoog, dat Gradus zich over deze kwestie tot de directeur van Openbare Werken, jhr S. Laman Trip heeft gewend. Deze verklaarde, dat de af werking van het huis min der goed is gebleken. Hij vond het jammer, dat dit euvel zo laat is ontdekt. Er is reeds eerder komen vast te staan, dat bepaalde zaken niet geheel in orde waren, doch in die gevallen heeft men tijdig kunnen ingrij pen. Wat nummer 68 Hor tensiastraat betreft, hier kwamen de moeilijkheden, toen het gezin er al geruime tijd woonde. „Dat heb je", zei de heer Laman Trip, „bij nieuw materiaal, waar van je de eigenschappen nog niet kent. En het be langrijkste is, dat nog steeds niet is komen vast te staan, wat de oorzaak is van het ongerief". En inderdaad, de knapste koppen, adviseurs van de regering, zijn nu een half jaar bezig met het onder zoek, evenwel nog steeds zonder resultaat. Met be langstelling ziet uw stukjes schrijver de uitslag van het onderzoek tegemoet. Intus. sen wordt hard aan de wo ning van de familie Kie wiet gewerkt, zodat het ge zinnetje wel niet al te lang in de Azaleastraat zal be. hoeven te blijven. FEEST J^EEST het grote lied: :„De Basstraat is weer hier, we maken veel plezier, we zijh hier een familie-schaar, we horen bij elkaar", en dan het refrein: „Basstraat hiér, Basstraat daér, Basstraat overal!" Dit feestlied zal weerklinken op Donderdag avond 12 Nov. in „Musis Sacrum", waar het eerste lustrum wordt gevierd. Ter gelegenheid daarvan biedt de amusementsvereniging „Ons Genoegen" een bont programma aan van schet sen, zang en muziek. Veel plezier wenst Gradus alle buurtgenoten. Het zij opge liii merkt, dat hij wel even de schrik kreeg, toen hij het programmablad onder de ogen kreeg. Het vermeldt namelijk dertig nummers, MAARTEN yANDAAG is het Sint Maarten. Daarom plaatst Gradus graag dit versje van de heer A. van S.: „Heden trekt er weer een schare van die kleine hummels rond, die met stralende ge zichten zingen in de avond stond; daarbij hóóg hun doos geheven, waarin 'n kaarsje vriend'lijk licht, flauw haar schijnsel dan doet vallen op hun nodigend gezicht. Laat uw deur toch niet gesloten, als zij zingend er voor staan, luister even naar hun liedje, laat niet vruchteloos hen gaan. Alles leidt men thans in banen, ook dit kin deren-festijn; laat 'n kind toch in z'n vreugde ééns in 't jaar zichzelve zijn!" REDDING gEHALVE Sint Maarten is het vandaög de 129ste „Reddingbootdag". Dat er reddingboten uitvaren, wan neer zich schepen in moei lijkheden bevinden, wordt tegenwoordig als iets „van zelfsprekends" beschouwd. Ook in dit opzicht is er dus veel ten goede veranderd. Vandaag is het 129 jaar ge leden, dat vijf Amsterdam mers het initiatief namen om de Noord- en Zuid-Holland- sche Redding Maatschappij °p te richten. Met de red dingboten van de NZHRM, die sedert haar oprichting uitsluitend met vrijwillige bijdragen werd in stand ge houden, zijn thans reeds 7703 schipbreukelingen behouden aan wal gebracht. Aan be wondering en sympathie voor dit werk is geen gebrek, doch het aantal landgenoten (23.000). dat met een jaar lijkse bijdrage steunt en al dus meehelpt de organisatie paraat te houden, is nog veel te gering. De financiële branding is zwaar, en de hulp van nog vele duizenden redders aan de wal (mini mum bijdrage f 3 per jaar) is voor de Kon. NZHRM vol strekt onmisbaar geworden. En daarom vestigt Gradus in dit nummer de aandacht op het onmisbare werk van de maatschappij, uiteraard inde -K- V v - ::x. hoop, dat dit stukje een steentje ten bate van de organisatie zal vormen. JUVENTUTE JN het jaarverslag 1952 van de vereniging „Pro Juven tute" in het Arrondissement Alkmaar, las uw Gradus, dat ook in Den Helder bevredi gende arbeid is verricht. Men ziet met genoegen terug op een lezing van de heer Z. Hartog over „Vorming bui ten schoolverband" en het optreden van het kindercir cus „Elleboog" voor ruim duizend kinderen. Dank zij de medewerking van de ge meente, die een kamer be schikbaar stelde, kon de ambtenaar voor de kinder wetten regelmatig spreekuur houden. Daarmede is in een grote behoefte voorzien. In het verslagjaar werd in 273 gevallen een opdracht tot onderzoek ontvangen. Hiervan w5ren van de Offi cier van Justitie te Alkmaar 212, van de Kinderrechter te Alkmaar 6, van de Voogdij raad te Alkmaar 46, van Pro Juventute 4 en van de Rech tercommissaris te Alkmaar 5. Wat de verdeling van de strafbare feiten betreft, daarin nam Den Helder een „vooraanstaande" plaats in. Het verslag vermeldt voor onze stad 51 strafbare feiten, gevolgd door Alkmaar met 36, Purmerend met 91, Uit geest met 19, Hoorn met 12 en Bergen met 11. In tal van andere gemeenten variëer- den de cijfers tussen 1 en 9. Hier volgen de getallen van de omliggende plaatsen: Anna Paulowna 2, Schagen 3, Texel 6, Vieringen 4, Wie- ringerwaard 2. Gelukkig kon in 59 van de 273 gevallen worden geadvi seerd: niet vervolgen. In 50 gevallen luidde het advies: niet vervolgen, doch civiel rechtelijke ondertoezichtstel ling. Slechts in elf gevallen besloot men tot civielrechte lijke orföertoezichtstelling met plaatsing in een inrich ting. Men begrijpt, dat uw stukjesschrijver in dit korte bestek niet alle adviezen kan vermelden, doch dat hij een belangrijke greep heeft ge daan. De financiën door de gemeentesubsidies, waaron. der een bedrag van f 900 van Alkmaar voor het obser vatiehuisfonds, en de op brengst van bijzondere ac ties, vertoonde de exploita tierekening een batig saldo. Voorgesteld werd, dit over te brengen naar het observatie huisfonds. Voor de rubriek van vandaag is Gradus' lijfkxeker een kijkje wezen nemen op de expositie van de Noorder Kunstkring, welke tot en met Zondag 15 November in het atelier aan dPrinsenstraat wordt gehouden. De tentoonstelling is alleszins de moeite waard. weg—Javastraat—Boerhaavestraat en in botsing was gekomen met mej. K., die eveneens een overtreding beging. Laatstgenoemde werd met ƒ6.— of 3 dagen beboet. Joh. R. uit Den Burg had op 27 Augustus op de Koogerweg (bij de Duinweg) een verkeersfout gemaakt, waardoor een motorrijder met hem in botsing kwam. Het vonnis voor R. luidde 15.of 8 dagen. P. A .van der M. uit Sassenheim was van een erf achteruit de Zandvaart op gereden, en had daarbij een vracht auto, bestuurd door E. de B. uit Anna Paulowna, gehinderd. Eerstgenoemde moei zijn fout betalen met 15.— of 8 dagen, maar ook De B. kreeg straf: 7.50 of 3 dagen; zijn bedrijfsrem was namelijk niet in orde geweest. P. P. R. uit Den Helder en L. B. uit Anna Paulowna hadden elkaar in het „vaarwater" gezeten op de Grasweg, die te smal is om dergelijke, elkaar tegemoetkomende voertuigen, naast elkaar plaats te kunnen bieden. Beiden werden schuldig bevonden en tot ƒ6.- of 3 dagen veroordeeld. Tenslotte vermelden wij de zaak van S. B., die in de Koningstraat op de „bromfiets" een wielrijder van de sok ken reed. Dit gebeurde op de splitsing met de Koningdwarsstraat. B. was van zijn schuld allerminst overtuigd, hoe wel hij destijds na het ongeval gas had gegeven en was verdwenen. Aan de jeugdige Van de R., die van de ambte naar voor zijn optreden een compli mentje kreeg, was het te danken, dat B. voor de aanrijding verantwoorde lijk kon worden gesteld. De verdachte moet nu yijf en twintig gulden betalen of tien dagen hechtenis ondergaan. Toen medio Augustus een zware brand de bovenverdieping van de cafétaria „Het Centrum" in de Spoor straat teisterde en de zaak zelf veel waterschade opliep, moest men wel op timistisch zijn om te verwachten, dat hier restauratie op korte termijn mo gelijk was. Nog geen drie maanden la ter, nu de zaak heropend is, blijkt het grootste optimisme gerechtvaardigd te zijn geweest. De heer Wolzak zelf had graag nog enkele weken eerder de deuren weer geopend, maar dat bleek niet mogelijk. Intussen hebben vele nijvere handen het interieur grondig opgeknapt en zelfs voor een niet on belangrijke uitbreiding aan de voor zijde gezorgd. Wie nu de cafetaria (men zou het gerust een lunchroom of res taurant kunnen noemen) betreedt, waant zich in een nieuw pand. modern betimmerd en behangen, gezellig ver licht en gerieflijk gemeubileerd. Aan het herstel van de uitgebrande boven verdieping wordt nog hard gewerkt, maar „Het Centrum" kan weer draai en. Dat buurtgenoten en collega's hier over met de heer Wolzak verheugd zijn, blijkt uit de vele bloemstukken, die de tafeltjes sieren. Deze week zijn op de clubavond van MSC voor de onderlinge competitie de volgende partijen gespeeld: Groep la: J. Marsman (2)J. Beun 10, J. Marsman (1)R. Th. Roskam 1-0); Groep lb: C. A. van BodemgomJ. Smit V-, V,P. van DijkJ. M. Ko ning 0—1, T. A. de HaanTh. de Jeu 1—0; Groep 2a: Th. AdriaanseJ. van Amesfoort 10, J. H. KubbeD. de Lange 10, groep 2b; P. N. Kelder G. Geus 01, P. Bremer—P. Stofberg 0—1, R. Muller—P. Kalden 1—0; Groep 3a: I. Stolkmevr. Bosch 1 0. A. CoppensA. Bakker 01, L. van VeenJ. J. Gijswijt 01, Groep 3b: P. KroonH. Bais R .de LeeuwJ. Duit 0—1, Jac. van der Kuyl—E. Krauth 0—1; Groep 4: K. VeenstraH. B. M. Rig- ters 0—1. J. GeusF. Hilker 10: W. C. WulffeléJ. Mostert 0—1; K. Geus H. van den Heuvel 10. Voor de bondscompetitie krijgt MSC 1 Maandagavond Rolland uit Overveen op bezoek. Het zou te optimistisch zijn, onze stadgenoten een overwinning te voorspellen Het derde tiental van MSC ontvangt VVV 5. Wii verwachten, dat de winst in Den Helder blijft.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2