I VAN WILLIGEN Indonesische Nederlanders in Indonesië op hun plaats? De kaashandel herstelde zich I Juttertjes 30 48, LEUKE TASJES Firma C. TROOST Kind van drie jaar viel van mestkar Vordering Hollandia werd afgewezen VROOM&DREESMANN AEROLiNE omheinden Avondzitting Tweede Kamer Dodelijk ongeval Dank aan Engeland voor de Phoenix-caissons Twaalf jaar boven een bom gewoond De Hoge Raad vernietigt vonnis in zaak „Een-nul" Export naar Engeland en Duitsland GEESTELIJK LEVÊN BEROEPINGSWERK Nederlander groeit zichzelf boven het hoofd Wij zijn reeds 10 cm langer dan ons voorgeslacht f/ir antwoordman: Zakagenda 1954 Postorders: Wat is oude jenever „Ducaat"? TIELEMANS' WIJNHANDEL Ruilen mn HET HERENMODEHUIS Te koop aangeb. Te koop gevraagd: Te huur aangeb.: Te huur gevraagd: Personeel Diversen: Nederlandse firma's op de zwarte lijst Frankrijk verlaagd invoer van kaas Noordkoreaan gedood door Indiërs Geen interesse voor „Boude wijn Nieuw Brits lichaam voor atoomenergie WOENSDAG 11 NOVEMBER 11)53 £)E MINISTER van Maatschappelijk Werk, mr Van Thiel, heeft in de avondvergadering een lange, gede tailleerde redevoering gehouden, waar in hij ontelbare onderwerpen de revue heeft laten passeren, die door de afge vaardigden ter sprake waren gebracht. 's Middags hadden nog de heren Kik kert en Van de Wetering (beiden CH) en 's avonds de heer Stufkens (Arb.) en mevrouw Idps-Odinot (CPN) het woord gevoerd. Het moet gezegd worden, dat er niet zoveel belangstelling bestond voor 's ministers uiteenzetting. Er waren geregeld niet meer dan ongeveer vijf tien leden in de zaal aanwezig. Dat was zeker niet omdat de mededelin gen van mr Van Thiel minder belang rijk waren. Hij zeide, dat sinds de sou- vereiniteitsoverdracht 115.000 Neder landers van Indonesië naar ons land zijn gekomen. Daarvan vallen er 12.500 in de overheidszorg. In Indonesië wo nen nog 125.000 Nederlanders. Van hen genieten er zesduizend op enigerlei: wijze uitkering voor levensonderhoud. De kwestie van de gerepatrieerden en van de Indonesische Nederlanders in Indonesië stond wel in het middel punt der debatten. Als standpunt van de regering zette minister Van Thiel uiteen, dat het be lang van het merendeel van de Indo nesische Nederlanders het beste is ge diend door een voortgezet verblijf in Indonesië. Dit hield in, dat van rege ringswege alles wordt gedaan wat in haar vermogen ligt, om betrokkenen bij te staan en hulp te verlenen in hun moeilijke omstandigheden. De regering is zich, volgens de bewindsman, haar grote verantwoordelijkheid bewust en volgt nauwlettend de politieke ontwik keling in Indonesië. Elk verzoek om overtocht wordt individueel beoor deeld. Prof. Lemaire (KNP) was allerminst tevreden gesteld, hetgeen bleek uit de indiening van een motie, waarin de regering wordt uitgenodigd op grond van de overweging, dat haar activiteit ten behoeve van de Neder landers in Indonesië, die daar in moei lijke maatschappelijke omstandigheden verkeren, dient gebaseerd te zijn op het beginsel, dat tenslotte de betrok kenen zelf hebben te bepalen, wat hun eigen belang vordert zodanige maat regelen te treffen, dat bij het verstrek ken in Indonesië van voorschotten voor overtocht naar Nederland (op grond van sociale noodzaak) met het oordeel der betrokkenen ten aanzien van het vertrek uit Indonesië als door slaggevende factor wordt rekening ge houden en voorts bij het verstrekken in Indonesië van schoolsubsidies de vrije keuze der betrokken ouders van het meest passende onderwijs voor hun kinderen volkomen wordt geëer biedigd. Deze motie was mede ondertekend door enkele AR-leden, een VVD-lid en een CH-lid. Maandagmorgen omstreeks half twaalf heeft zich in Limmen een tra gisch ongeval voorgedaan, waarvan het drie-jarig dochtertje Margretha van de veehouder Van Dieten het slachtoffer is geworden. Het kind zat bij een knecht op de mestkar. Plotseling viel zij van de bok en kwam zodanig met de wagen in aanraking, dat zij op slag werd ge dood. De president van de Alkmaarse rechtbank, mr A. D. van Regteren Altena, heeft Maandag de vordering van de zuivelfabriek „Hollandia" N.V. te Vlaardingen afgewezen en de eise res veroordeeld in de kosten van het door haar aanhangig gemaakte kort geding tegen de coöperatieve zuivel fabriek „Nieuw Leven" in 't Zand. Hollandia had de eis gesteld, dat Nieuw Leven de verspreiding zou sta ken van een circulaire, welke deze fa briek na het proces tegen de Leijmpff inzake het aflezen van een te laag vet gehalte, had verspreid en waarin zij er op had geattendeerd, dat de Leijmpff en een andere particuliere fabriek (Hollandia) ook in Noord-Holland werkzaam zijn. Hollandia had tevens een tegen-circulaire gevorderd, waarin door Nieuw Leven zou moeten worden verklaard, dat in het eerste bericht niet Hollandia was bedoeld. De president achtte de gedaagde niet schuldig. Zij heeft in de circulaire geen enkel verwijt gemaakt aan het adres van eiseres en slechts aange knoopt aan een courantenverslag. De kans, dat eiseres er in zou slagen een schadevergoeding te verkrijgen achtte mr Van Regteren Altena zo al niet gering dan toch onzeker. De kosten van het geding bedroegen f 7.50 aan verschoten en f 80.aan salarissen. De minister van Verkeer en Water staat mr J. Algera, heeft na afloop van de sluiting van het stroomgat bij Ouwerkerk de volgende boodschap door bemiddeling van de Nederlandse ambassadeur te Londen, mr D. Stik ker aan de First Lord of the Admi- rality, the Right Honorable J. P. L. Thomas M.P. verzonden: „Het stemt mij tot grote voldoening, U te kunnen mededelen, dat het laatste gat in de dijken dat ons na de ramp van 1 Fe bruari 1.953 restte, op Vrijdag 6 No vember te 23.56 uur werd g°sloten. Deze sluiting werd mogelijk gemaakt door toepassing van vier Phoenix- pon'ons Dit geeft mij aanleiding, U mijn grote dank te betuigen voor de hulp, welke U ons hebt willen verlenen door deze rniufiWns te onzer beschik king te stellen. W. G. Algera". Aanstonds verklaarde de heer De Graaf van de KVP, dat van een nood toestand niet gesproken kan worden en dat hij tegen de motie was. De heer Ritmeester daarentegen noemde zich er een warm voorstander van. Toen de voorzitter prof. Gerbran- dy nam deze functie waar na het strijken van het middernachtelijk uur aan minister Van Thiel het woord gaf voor zijn dupliek, verzocht deze zijn antwoord tot nader datum, te bepalen door mr Kortenhorst, te mogen uitstel len. Hij had ternauwernood de tijd ge had om de motie te lezen, laat staan, dat hij haar volledig beoordelen kon. Prof. Gerbrandy stond zulks toe en zo eindigde dit debat vrij abrupt. In eerste instantie had minister Van Thiel gelegenheid gehad, onder andere nog te zeggen, dat de activiteiten van zijn jonge departement zich nog in een experimenteel stadium bevinden, en dat aan het levensbeschouwelijke op het gebied van de maatschappelijke zorg steeds een ruime plaats zal wor den ingeruimd. Aan de ministerraad is het plan voorgelegd tot vorming van een Ge zinsraad. Aan de verbetering van de woonoorden der onmaatschappelijke gezinnen wordt gewerkt. Uit een post, die twee ton hoger is dan verleden jaar, zullen hogere subsidies voor de blinden gegeven kunnen worden. Het bejaardenvraagstuk heeft 's ministers volle aandacht. Voor de gerepatrieer den wordt gepoogd, het huisvestings probleem zo spoedig mogelijk tot een oplossing te brengen. Wat tenslotte de Ambonezen aangaat, houdt de bewinds man rekening met hun leiders en de overgrote meerderheid der Ambonezen bij het richten van zijn beleid op hun terugkeer. De bewoners van een pand te Har- lingen, het echtpaar B., gingen ver huizen en deden toen bij de politie de sensationele mededeling, dal zich on der de keukenvloer van hun vroegere wornng nog een bom bevond van een meter lengte. Bij een der bombarde menten van de Harhnger haven, na melijk dat in de nacht van 21 op 22 Juli 1941, toen o.a. de gebouwen van het loodswezen verr.ield werden, sloeg ook een bom door het dak van dit pand. De bom boorde zich door een balk van plus minus 40 cm. dikte en door de keukenvloer. Het huis werd ontruimd, maar de bom ontplofte niet en werd ook niet verwijderd. Op bevel van de Duitse bezetters werd de vloer hersteld cn de woning opnieuw be trokken. De bewoners kregen advies na de oorlog of bij verhuizing van een en ander opnieuw aangifte te doen. Dat is gisteren, na ruim twaalf jaar, geschied. Thans is de mijnopruimings- dienst gewaarschuwd, die een onder zoek zal instellen. "De Hoge Raad heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen de heer W. van der L., directeur van de stichting „Een-Nul". De Hoge Raad heeft het vonnis van de arrondissementsrecht bank te 's-Gravenhage, waarbij v. d. L. werd ontslagen van rechtsvervolging en waarbij werd uitgesproken dat zijn handelingen in verband met „Een-Nu!" niet hebben opgeleverd een strafbaar feit en dat de onderwerpelijke loterij niet was een loterij in de zin van art. 1 van de Loterijwet, vernietigd en de zaak ter nieuwe behandeling verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. Zoals bekend heeft de heer v. d. L. inmiddels een andere stichting opge richt onder de naam „De Nieuwe Een- Nul", die zal voortgaan met het orga niseren van voetbalprijsvragen. Het feit, dat de kaasprijzen, die inmiddels iets boven het z.g. in leveringsniveau zijn aangeland, weinig risico meer met zich brengen en mede in acht genomen, dat de productie thans sterk dalende is, heeft het vertrouwen in ons nationale product kunnen herstellen en zo mocht men in de afgelopen week over het geheel genomen een goede handel waarnemen. Met de prijzen wilde het over het algemeen nog niet zo erg vlotten, maar de kaas, die werd aangeboden, werd op genomen en er mag wellicht worden geconstateerd, dat aan de minder prettige stemming van de laatste tijd een einde is gekomen. Het is wel goed in dit verband vast te stellen, dat het telkenmale omhoog schroeven van de prijzen slechts als een boeme.ang heeft gewerkt. Het is slechts tijdelijk voordeel gebleken en geconsta teerd moet worden, dat de bij de prijs verhoging gemaakte winsten de verlie zen van de laatste tijd niet hebben kun nen compenseren, terwijl voorts nog wel eens de aandacht mag worden ge vestigd op het feit, dat de prijs van onze zuivelproducten niet te hoog mag zijn, wil men met succes kunnen ex porteren. Over het geheel genomen werd er in de laatste week veel kaas geëxporteerd, o.m. naar Engeland en Duitsland, ter wijl daarnaast rekening moet worden gehouden met de vraag naar kaas, welke voor de a.s. Kerstdagen bestemd is. Ook naar de verdere landen konden kwantums worden verzonden. Zoals hierboven reeds vermeld be weegt de productie zich in dalende lijn. In de week van 18 t/m 24 October jl. werd geproduceerd door fabrieken 2485 ton kaas tegen 2713 ton in de voorgaan de week. Het kwantum melk, dat van veehouders werd ontvangen, ligt onge veer 7.000.000 kg hoger dan vorig jaar en bedroeg in de week van 18 t/m 24 October jl. 77619 ton tegen 82250 ton in de voorgaande week, zodat dus ook hier een flinke vermindering moest worden vastgesteld. Fabrikanten verklaren voorts, dat de melkproductie juist in 'e laatste week flink daalde en er zijn fabrieken, die op dit moment minder melk ontvangen dan vorig jaar. Nadat de kaashandel op de Maandag jl. te Amsterdam gehouden zuivelbeurs inzette met trage handel op lagere prij zen, kon worden waargenomen, dat er in de loop van de week meer vraag kwam. Van het noteren van een hogere prijs bleek geen sprake, hetgeen wel licht ook in strijd met de realiteit zou zijn geweest. De Zuidhollandse mark ten, waarop uitsluitend boerenkaas vol vet wordt aangevoerd, moesten in prijs iets veliezen, maar over het geheel genomen kon het aanbod worden opge nomen. Op de Vrijdag jl. te Alkmaar gehou den markt viel een goede handel waar te nemen. De prijs werd vastgesteld op NED. HERV. KERK Beroepen te RijssenP. Bouw te Ridderkerk. Beroepen te Waddinxveen: D. van der Ent Braat te Opheusden, die be dankte voor Bleskensgraaf (toezeg ging). Aangenomen naar Ruinen (toezeg ging): J. M. Willemsen te Gieten. Bedankt voor 's-Gravenhage (als zie kenhuispredikant): J. Germans te En schede. Bedankt voor Stadskanaal: J. S. Postma te Nijega-Opeinde. GER. KERKEN Beroepen te Middelburg: T. J. Ha gen te Lemelerveld. Beroepen te Bierum: H. Riezebos cand. te Wageningen. ART. 31 Beroepen te Wezep (2e pred. plaats) J. van Bruggen te Assen. GER. GEMEENTEN Tweetal te VlaardingenM. Heer schap te Wageningen en A. van Stuy- venberg te Nunspeet. Tweetal te Zeist: W. C. Lamain te Grand Rapids en F. J. Dieleman te Ierseke. f 1.76 per kg, voor welke prijs de Noordhollandse Edammers dan ook van de hand gingen. Veel lager kan deze prijs al niet gesteld worden, zodat ook hier wellicht een basis is gevonden voor gezondere zaken. Op de Leeuwarder zuivelbeurs werd de notering verlaagd en wel voor de volvette Goudse kaas tot f 1.91 tot f 1.92 en voor de Edammerkaas 40+ tot f 1.71 tot f 1.72 per kg. Na een weife lend begin bleek het mogelijk op deze basis zaken te doen en konden de Edammers zelfs nog een hogere prijs opbrengen. Goudse kaas volvet werd over het algemeen verkocht tegen f 1.91 tot f 1.92 per kg. Een enkele fabriek bracht het zelfs tot f 1.93 per kg. Edam mers gingen van de hand tegen f 1.71 tot f 1.73 per kg, terwijl op de nabeurs zelfs nog f 1.74 per kg werd gemaakt. (Van onze Haagse redactie). ^TATISTICI hebben voor ons uitgerekend, dat de gemiddel de Nederlander over 250 jaar ongeveer twee meter lang zal zijn. Zij concluderen dit uit het feit, dat de mensen van onze dagen gemiddeld tien centimeter langer zijn dan de mensen uit het jaar 1865. De 1865-ers had den in concreto een gemiddelde lengte van 164 cm., de 1953-ers reeds een gemiddelde lengte van 174 cm. Wij weten dit nauwkeurig van de militaire keuringen. Jammer dat die keuringen nog maar dateren uit 1864. Waren ze van oudere datum, we zouden precies weten, hoe lang bijvoorbeeld de middeleeuwse rid derschap geweest is, of de soldaten uit de huurlegers van Prins Willem van Oranje of Frederik Hendrik. Dat deze lieden aanzienlijk kleiner geweest zijn dan het tegenwoordige geslacht, is natuurlijk wel bekend. De harnassen, die in de musea be waard worden, verraden, dat de rid derschap niet zo bijzonder uit de kluiten gewassen was. En bij de bedsteden van eeuwenoude wonin gen hebben wij ons dikwijls de vraag gesteld, of onze voorouders altijd met opgetrokken knieën sliepen Trouwens in die woningen behoeft men waarlijk niet zo bijzonder groot te zijn om tot de zoldering te rei ken of z'n hoofd te kunnen stoten tegen de bovenlijst van een deur opening. Overigens houdt de wetenschap dat de mens langer wordt ook voor ons geslacht consequenties in. Hoe lang is de standaardafmeting voor onze slaapstee al 1.90 meter? Wordt het niet eens tijd die lengte-grens wat te verleggen? En de woning bouw? Houdt deze wel voldoende rekening met onze postuur-vergro ting? Door hier dc aandacht op te vestigen, weten we vele „toekomst mensen" van dit ogenblik de lieden dus die nu reeds de twee- Siori hef bedrag op ons gironummer 125777 ien name van VROOM DREESMANN - DEN HELDER mei vermelding Zakagenda 1954" en U onivangide zakagenda Uwer keus franco thuis Ducaat is het merk dat inslaat! Per liter 6.45 Alleen verkrijgbaar bij KONINGSTRAAT 87 TELEFOON 2892 \UUir geldig van 12-19 November 3 SPECULAAS POPJES mei 5 wapentjes 250 gram ZALMNEUSJES fijn banket- CQ bakkerskoekje Uw met 10 wapentjes I pakKoopmans ZELFRIJZEND A A BAKMEEL Hf met 10 wapentjes 200 gram BOTERHAM- QQ VLOKKEN UÜ met 10 wapentjes 250 gram Ol H LOSSE KOFFIE C IU ct met 30 wapentjes ct ct ct ct ct 1 pak HAVERMOUT V met 5 wapentjes (50 gram A C HOESTMELANGE J ct met 10 wapentjes 200 gram WEBIS-FONDANT A Q BORSTPLAATJES H3 mei 10 wapentjes ,nn CHOC. MENAGERIE. TU ct met 10 wapentjes "Ogr. L0NKA CR0QUANTE HAZELNOOT- A Q BONBONS T'U met 10 wapentjes ct Ct Ook buiten deze aanbiedingen ontvangt U bij IEDER KWARTJE AAN BOODSCHAPPEN 1 VIV0 WAPENTJE uitgezonderd op suiker en roomboter. Spot* VMO-WfiW^oed. VIVO-kruideniers zijn: Dirk Bethlehem - H. Beije - J. H. Glas W. Grim - fa. Grooff - A. Kern - R. Klyn - fa. C. C. Mahieu - fa. F. Mooy Th. Minneboo - M. Reik - fa. C. v. d. Plaat - J. J. Vermeulen P. A. de Wit - Julianadorp: P. Constant - J. de Vries. reeds vanaf 2.95 KONINGSTRAAT Huis, bev. 2 kamers, gang, keuken, bijkeuken, closet, met tuin en plaats, 2 slaapkamers met zolder, voor huis liefst Tuindorp of Binnenhaven. Adres bur. van dit blad. met de nieuwe onkreuk bare boord. Een welkom ST. NIC0LAAS. GESCHENK I de zaak voor de man van smaak. SPOORSTRAAT 40 voldoet ÜJ KEIZERSTRAAT 68 Adressen Bur. v. d. blad enz. worden uitsluitend na 4 uur bekend gemaakt Een mooie haard, een was machine met wringer, eiken bijzettafel, radiotafel, prima gasstel, twee hutkoffers en di verse andere meubelen. De 1a Reystraat 27. Z. e. a. n. vulkachel en wieg op wielen. Wingerdstraat 29, Nieuw-Stad. Zes kippen en haan; groot kippenhok, ook apart, tegen elk aannemelijk bod. Adres bureau van dit blad. Nette groen beige regen mantel f 8,—, Bordeaux flu welen jasje f 6,lft 15 jaar, nette mantel f 15,— en truitje vanaf f 2,De Ruyter- straat 49. Accordeon, piano-klavier, merk „Charon Frères", 4-ko- rfig, 132 bas, 3 reg- pracht instrument. J. C. Seegers, Wil- helminastraat 53. Tussen 6 en 7.30 uur. Eeh schoenm.stikmachine en penmachine, en een box met vloer. W. Meijer, Jou- bertstraat 21. Twee fauteuils, vier stoe len tafel. Kalfsvel, Brakke- veldweg 2. Bruine herenjas f 35,en wit dames-bontjasje f 25,- Adres bur. van d't blad. Meisjesimantel, regenmantel en wol gebreide jurk lft 12- 14 jaar. Klaverstraat 1, Julia nadorp, Tel. 383. Een poppenwagen en een autoped. Br. bureau v. d. blad. Woonwinkel-huls, Oostsloot- straat 24, f 6,10 per week. Inl. Hertzogstraat 52. Heer vraagt zit-slaapkamer met of zonder pension. Br. onder nr 23, bur. v. d. blad. Gevraagd: meisje voor twee ochtenden in de week. Brem straat 71, Nieuw-Den Helder. Gevraagd in klein gezin 2 kostgangers, week-end. afwe zig, geen beroeps. Adres bur. van dit blad. Wie heeft interesse om to neelvereniging op te richten? Brieven of persoonlijk: Cro- cusstraat 2. Verloren: ceintuur, zwart- beige, omgeving Kerkgraeht. Tegen bel. terug te bezorgen: Koningstraat 11. Lecons de conversation et explication de textes par Frangaise. Ecrire no. 25, bur. du journal. Jongeman, 33 jaar, vraagt net kosthuis; geen beroeps. Br. ond. nr 26, Bur. v. d- blad. meter-grens naderen of overschrij den aan ons te verplichten. En nu spraken we nog niet eens over de kronkelingen, waartoe autobus- en bioscoop-exploitanten deze cate gorie nopen. Wat de oorzaken zijn van dit lan ger worden der geslachten? Er zijn leskundigen, die de verbeterde hy giënische omstandigheden en sociale toestanden aansprakelijk stellen. An deren zeggen, dat de oorzaak ervan is „de verhoogde prikkeling van het negatieve zenuwstelsel door de mo derne leefwijze". „Wij willen er ons niet in verdiepen. Alleen maar vast stellen. dat het een onprettig idee is te weten, dat iedereen je lang zaam maar zeker boven het hoofd groeit. En dat daar niets aan te ver anderen valt! Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft Maandagavond bekend gemaakt, dat verstrekte uitvoerver gunningen aan J. M. A. K. en diens zoon A. K. te Rotterdam en J. C. A. M. van W. te Hillegersberg zijn in getrokken. Zij worden door het Ame rikaanse Bureau van Internationale Handel ervan beschuldigd antibiotica ter waarde van ruim 125.000 dollar te hebben verscheept naar Hongkong, na deze geneesmiddelen in de Ver. Sta ten te hebben gekocht voor gebruik in Nederland en België. Voorts zullen genoemde personen en de firma's, die zij vertegenwoordigen, worden geschrapt van de lijst van maatschappijen, waaraan de Ameri kaanse regering uitvoervergunningen verleent, aldus deze bekendmaking. De moeilijkheden tijdens de bespre kingen tussen Frankrijk en Zwitser land over een nieuwe handelsovereen komst zijn overwonnen. Ratificatie werd bemoeilijkt door de weigering van de Franse minister van Landbouw de invoer van Zwitserse kaas toe te staan. Besloten werd niet alleen de kaas- invoer uit Zwitserland, maar ook die uit Nederland, Denemarken, Duitsland en Italië met 10 tot 25 procent van de bestaande quota te verminderen, in kringen, die in nauwe relatie staan met de Franse regering, verwacht men, dat deze geringe vermindering door de betrokken landen zal worden aanvaard, Indische wachten hebben Dinsdag een Noordkoreaanse krijgsgevangene, die poogde te ontsnappen, doodge schoten. Oe Noordkoreaan had zes of zeven medeplichtigen die hem bij zijn ontvluchtingspoging hielpen. Indische wachten, die de ontsnappingspoging hadden gezien, riepen de krijgsgevan gene toe te blijven staan. Deze liep toen op een schildwacht af en nam een dreigende houding aan. Tezelfdertijd werden de Indiërs door andere krijgs gevangenen met stenen bekogeld. De wachten schoten daarop de gevangene dood. f» fi'R GELEGENHEID van een actie voor veilig verkeer heeft Maandag een man vijf uur lang in Bielefeld zo veel mogelijk verkeersovertredingen gepleegd. Tevoren was bekendgemaakt, dat een ieder, die hem betrapte bij een verkeersfout, tien mark als beloning zou krijgen. Een almaar verkeersrege len overtredende man schijnt in Biele feld echter geen bijzonderheid te zijn, want niemand heeft enige aandacht aan hem besteed. In andere steden in West-Duitstand is het succes van „Boudewijn de blind ganger" (zoals hij officieel heet) al even pover geweest Het toezicht op de atoomenergie in Engeland zal van 1 Januari af onder toezicht komen te staan van een nieuw lichaam, dat als een industriële orga nisatie zal zijn opgezet. Tezelfdertijd wordt de 67-jarige lord Salisbury, voorzitter van de Kroonraad, benoemd tot minister, die de algemene verant woordelijkheid voor de organisatie zal dragen. I)e censuur, welke in de Russische bezettingszone van Oortenrijk op radio uitzendingen en voor tell'ngen In bios copen en schouwburgen werd uitge oefend, i$ met ingang van gisteren af geschaft.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 6