Vragen staat vrij Noord-West ploeg behaalde een gemakkelijke 4-0 zege r Verstopping ,t; Chefarine „4" doet wonderen BOEKEN BULLETIN Het Handelsregister Geen doktersbriefje Opzegging moei per exploot geschieden Zéér eenvoudig kan het wel Deze prijzen zijn vrij Ga gerust Uw gang Alweer: dwaasheid Controlerend arts of huisarts Begonia is dankbare winterbloeier De Analine-vlekken Cognac is wijnsoort Aceton is brandbaar Springbokkies stelden teleur Dikke mist hing in stadionkuip Ronde van Frankrijk Nederlands volleybal door Nederland? Kampioenschap groot biljart libre team naar Lissabon Rijwieldief door eigenaar op heterdaad betrapt Pim, Pam Pom en de wonderlamp Schaken en biljarten Tweede druk,, Onze boot Tussen Amsterdam en Zuid Afrika nodigt het Nederlands elftal uit fdoor F. DE SINCLAIR) Parijs Luister eens naar Radioprogramma WOENSDAG 13 NOVEMBER 11)88 VERSCHILLENDE keren bereiken ons brieven van hen, die willen weten, wanneer wel, en wanneer geen inschrijving in het Handels register moet plaats hebben. Daar om hier enkele van de betreffende bepalingen. Allereerst moeten we eens op merken, dat feitelijk steeds oen begripsverwarring sprake is. Men behoeft niet te worden ingeschre ven bij de „Kamer van Koophan- del doch in het handelsregister, op grond van de Handelsregister wet. Dat handelsregister wordt ech ter wel door de Kamer van Koop handel bijgehouden. Alle zaken IN DE ZIN van ge noemde wet, moeten worden inge schreven. We kunnen dus het een voudigste aangeven welke zaken geen zaken in de zin van de wet zijn. Dat betreft: ondernemingen toebehorende aan straatventers, die niet tevens winkel houden en andere door de Kroon aan te wij zen soorten van kleine handelslie den. Krachtens een algemene maat regel van bestuur worden tot die laatste gerekend: Handelslieden, wier belastbaar Inkomen over elk der laatstverlo- pen drie belastingjaren blijkens de hun opgelegde aanslag in de Rijks inkomstenbelasting minder be draagt dan f 2000 per jaar, of die niet in de belasting zijn aangesla gen. Ambachtslieden, die geduren de ten minste zes maanden per jaar niet een nader bepaald aantal per sonen in hun dienst hebben. Niet-inschrjjving is inderdaad strafbaar, trouwens zonder dat zou de wet geen zin hebben. Artikel 25 van meergenoemde wet bepaald, dat hij, die niet aan de wettelijke plicht voldoet kan worden gestraft met een geldboete van ten hoogste f 1000,—. Wjj menen, dat aan de hand van deze gegevens, iedereen wel zo'n beetje kan beoordelen of hij wel aan zijn plicht heeft voldaan. Twijfelt men, dan is de beste manier om even bij de Kamer van Koophan del te informeren. Komt men uit zichzelf en blijkt geen opzet, dan loopt het met die straf wel los. £TEN LEZER is boos omdat de huisdokter geen briefje wil af- geven, bestemd voor de werkgever, waarin de dokter verklaard dat de werknemer ziek is. Toch is de toorn van onze lezer niet juist. Want er is een bepaling waarin het de ar.sen verboden wordt allerlei briefjes af te geven. De werkgever kan volstaan met de ziekmelding door te geven aan het uitvoerings orgaan van de ziektewet. Dat or gaan zorgt verder wel voor con trole. De werkgever heeft geen briefje nodig van de arts. QPZEGGING van het lidmaat schap der Kerk moet geschieden per deurwaarders-exploot, waarvan de kosten ongeveer f 12 bedragen. Soms neemt het Kerkely; Bureau wel genoegen met een o 'ging per aangetekende, daar nu t u even naar informeren. j^ENTOR kan wel begrijpen, dat door het droeve sterfgeval er niet veel lust is om een 25-jarig huwelijksfeest te gaan vieren. Nu is het moeilijk te zeggen, wat u precies het beste kunt doen. Want door de positie van uw man zal er toch wel belangstelling zijn, te meer omdat niet allen weten van het ongeval. Daarom kunt u mis schien toch wel kaarten zenden, maar er dan onder laten drukken: door droeve omstandigheden zul len deze dagen verder ongemerkt voorbij gaan. Of: door bijzondere omstandigheden zal er geen her denking plaats hebben. Op de dag zelf kan men, voor hen die toch zouden konen, dan volstaan met een kopje koffie of een enkel glaas je wijn met een sandwich even tueel. Alles erg eenvoudig. pENSlON-PRIJZEN zijn vrij. in dien de eigenaar van het pen sion na de huurverhoging de prijs wat wil verhogen, zal hier weinig tegen te doen zijn. pEN LEZERES krijgt een uitke- ring van de noodwet-ouderdoms voorziening. Nu wil ze uit haar be zittingen sommige dingen nalaten aan een nichtje. Maar ze vieest dat dit niet mag omdat op grond van de noodwet-uitkering er beslag zal worden gelegd op haar inboedel. Dat is niet het geval. Lezeres kan gerust haar bezit vermaken aan wie ze wil. Tenzij ze ook nog een bedrag van sociale zaken, bijsteun, ontving. Maar dat zal niet het geval zijn omdat ze enig bezit heeft. pEN DOCHTER HUWDE. Bij dat huwelijk gaven haar ouders haar een oude Friese klok, overigens geheel defect. Het jonge paar heeft die in orde laten maken. Dat was al vijf jaar geleden. En nu komt een andere dochter vertellen dat ze die klok niet zonder toestem ming van de andere kinderen had den mogen weggeven en dat ze er last mee zouden krijgen, omdat de andere kinderen dat niet goed von den. Ouders staan niet onder cura tele van de kinderen. Indien ze een kind een geschenk willen geven, behoeven ze daarvoor geen toestem ming van de andere kinderen. Zo lang de ouders leven is er nog geen .erfenis". Alleen indien bij leven een der kinderen zeer sterk zou zijn bevoordeeld, zodat van onter ving van de andere kinderen spra ke was, dan zouden ze later inkor ting kunnen vragen. Maar die kwestie is hier niet aan de orde. Heus, bij zo'n geschenk of enig ander geschenk komen de andere kinderen niet te pas. 1 f)E KWESTIE wiens advies moet worden opgevolgd, dat van de huisarts of dat van de controleren de arts blijft altijd een moeilijk heid. Die zal men zelf, afhangende van de omstandigheden, dienen op te lossen. Kan men even werken, dan gaat men werken. Voelt men zich te ziek dan niet. Bij \veigering van de uitkering, dient men dan direct in beroep te gaan. Daartoe dient men het uitvoeringsorgaan te vragen om een voor beroep vat bare beslissing. [JW BEGONIA vraagt een gelijk- matig warme omgeving en een zeer lichte plaats. Dus voor het raam in een verwarmde kamer. De begonia is een dankbare winter bloeier. Het schimmelen van de aarde kan verschillende oorzaken hebben. De aarde kan verzuurd zijn, of te arm geworden. Ook kan de zaak te nat worden gehouden en dan te koud staan. De grond moet net even vochtig zijn. Het sterkst zijn de „Eges Favorite", die het bloeien soms een jaar volhouden. Onder de rode soorten zijn enkele zwakkelingen. JUIST DOOR het gebruik van zeep J is de analine nog steviger in het goed getrokken. Analine-vlekken zijn wel uiterst moeilijk te verwij deren. Men kan het proberen met de zelfde middelen als waarmede de inkt wordt verwijderd. Betten met 40% alcohol bijvoorbeeld. En an-, ders het kledingstuk naar een che mische wasserij brengen. \\?AT COGNAC precies is? De naam is afkomstig van de stad Cognac in W. Frankrijk, in een wijngebied gelegen. Het is dus een wijnsoort. De druiven worden heel snel geperst en na afloop van de gisting wordt er gedistilleerd. Men laat het vocht daarna heel lang staan in eikenhouten vaten uit de bossen van Limoges. Het aanvan kelijk kleurloos vocht neemt dan de bekende kleur aan en verkrijgt tevens het aparte aroma. Er zijn echter veel cognac-imitaties in de handel. De sterren of letters op de hals van de fles geven de sterk uiteenlopende kwaliteiten aan. j-JET IS GOED dat u het vraagt, want aceton is zeer brandbaar en de dampen kunnen zelfs ont ploffen. Het verwijderen van nagel lak e.d. met een open flesje ace ton waarbij men een cigaret rookt is dan ook erg gevaarlijk. MENTOR. Het Zuidafrikaanse voetbalelftal, dat gisteravond in het Olympisch Stadion een lichtwedstrijd speelde tegen een elftal van Noord West Nederland' heeft geen grootse indruk kunnen achterlaten. De Spring- bokken verloren met 4U en als hun doelman Tyrell niet verscheidene malen voortreffelijk werk had laten zien zou de nederlaag nog groter zijn geweest. Waarschijnlijk zal het feit, dat de Zuid Afrikanen reeds enkele maanden door'Europa toeren en die tijd reeds twintig wed strijden speelden, aan het teleurstellend spel niet vreemd zijn geweest. Bovendien waren enkele van hun beste spelers geblesseerd. Een groot deel van het publiek zal de wedstrijd, vooral in de tweede helft, niet of slechts ten dele hebben kunnen volgen. Een dikke rnist hing in de Sta dion kuip en de felie lichtkegels van de vier masten konden zich nauwelijks een weg naar de groene grasmat banen. Reeds spoedig kregen de Nederlan ders gelegenheid hun spel te ontplooien. Toch duurde het nog geruime tijd al vorens Michels (Ajax) de score kon openen. Na tal van ontsnappingen op het kantje af werd het Zuidafrikaanse doel na 29 minuten door de Amster dam imer met een schot van grote af- sta'd doorboord <10). Daarvoor hadden Luppens (Storm vogels), Cor van der Gijp (Emma) en Van Ede (Sparta), waarvan de laatste twee als „gasten" bij de Noord West- ploeg meespeelden, enige kansen ge mist of op doelman Tyrell zien afstui ten Een kopbal van de actieve Volen- dammer Klaas Smit ging net naast Van der Wint (VSV) in het Nederland se doel kreeg pas na 38 min. het eerste ge\aarlijke schot te verwerken, name lijk van linksbuiten Roos. Deze speler een der gevaarlijksten uit de Zuidafri kaanse voorhoede, liep steeds weer in de handig door Kuys. De Voogd en Odenthal (allen Haarlem) opgezette bu'tenspeival Drie minuten voor de rust vergrootte MieheLs de voorsprong. De bal stuitte tu «en schot van Van der Gijp van de doelman terug waarna Michels zich niet bedacht en het beter deed dan zijn aan. valsleider (2—0). Na de hervatting volgde aanvanke lijk een groot Nederlands overwicht en het was Van der Kuil (VSV), die na negen minuten de stand op 3—0 bracht. Weer had Cor van der Gijp geen geluk gehad, want nadat hij zich uiterst han dig door de verdediging had gewron gen, werd de bal door Tyrell wegge- stompt, echter niet ver genoeg, want de toesnellende Van der Kuil kon ge makkelijk scoren. Toen Cor van der Gijp er na 34 mi nuten 40 van maakte, verlieten vele toeschouwers de kille arena. Zij hadden geen ongelijk, want behalve een schot van Van der Gijp even voor tijd, dat net over de' lat ging, viel er niets meer te noteren. In een interview met een medewer ker van het ANP naar aanleiding van de berichten als zou het parcours van de Ronde van Frankrijk in 1954 door Nederland voeren heeft Jacques God- det, directeur van deze wedstrijd, ver klaard, dat hij, evenals elk jaar, ver zoeken had ontvangen om Nederland in het routeschema op te nemen, maar dat hij wacht op aanbiedingen welke hem in dit verband zullen worden ge daan. „Ieder jaar", aldus Goddet, stellen wij een dossier samen aan de hand van de verschillende verzoeken van de steden die etappestad willen worden, en volgens de mogelijkheden van deze steden stellen wij het par cours vast. Wat Nederland aangaat is voor het ogenblik nog niets beslist, en het is op zijn minst genomen voor barig aan te kondigen dat het start sein voor de „Grande Bouclé" te Am sterdam zal worden gegeven". Voor het kampioenschap van Neder land hoofdklasse groot biljart libre, dat van 10 tot en met 13 December in Maastricht wordt gespeeld, hebben de volgende biljarters ingeschreven: C. de Ruyter (Maastricht), A. Mol (Amster dam), Ph. Beekman (Amsterdam), L. G. J. Teegelaar (Rotterdam), C. van. Oosterhout (Rotterdam) en H. Metz (Den Haag). Het hoofdbestuur van de Nederlandse Volleybal Bond heeft een uitnodiging ont vangen van de Portugese Bond om met een herenteam deel te nemen aan een internationaal tornooi. Behalve ons land zijn uitgenodigd: België, Frankrijk en Italië. Dg wedstrijden zullen gespeeld Worden in Lissabon op een nader vast te stellen datum (zomer 1954). Het hoofd bestuur van de NeVoBo hëeft de uitno diging in principe aanvaard. In New York is gisteren een zware aardbeving geregistreerd, vermoedelijk in Mexico of nabij de Mexicaanse kust. Een Amsterdammer, die gisteren zijn fiets tegenover zijn woning aan het Sar- phatipark had neergezet, ontwaarde tot zijn schrik toen hij uit het raam keek, dat een onbekende bezig was het slot van dit rijwiel met een kniptang te for ceren. Hij haastte zich ijlings de straat op en kWam juist op tijd om de dief, die de fiets met het achterwiel van de grond had gelicht en er mee weg liep, omdat het slot le sterk bleek, in de kraag te grijpen. De politie heeft de man, een 33-jarige Amsterdammer, thans in be waring gesteld. 175. Het gesprek tussen baron Van Pottum en Moeder Woeffie wilde niet erg vlotten en de barones, die vond, dat ze zó niets opschoten, had zich al gauw in het gesprek gemengd. „M'n beste Woeffie", riep ze „je bent toch altijd mijn vriendin geweest. Laten we toch geen ruzie maken. Je geeft mij de lamp en ik zal zorgen dat je een flinke ver goeding krijgt". Ze keek Moeder stra lend aan, maar deze liet zich daardoor niét van de wijs brengen. „Kijk eens, Mies", antwoordde ze. „Als je denkt, dat ik hier alleen maar gekomen ben om de lamp even terug te brengen, heb je het mis. Ten eerste, nogmaals.... die lamp behoort aan Pim. Maar zo als je weet, heeft die jongen al heel wat onheil met dat ding gesticht. Herinnor je je maar Mies, we waren altijd goeie vriendinnen tot Ali die hoed op mijn hoofd toverde. Toen werd jij kwaad. Terecht overigens. Jij dacht, dat ik jouw hoed had laten namaken om je te plagen. Nou, dat deed ik echt niet hoor!" „Maar, maarbegon de ba rones, „Ikik kan nog niet geloven, dat temend een hoed toveren kan., „Nou!" Moeder Woeffie zuchtte eens. „Dan is het maar het beste, dat ik je het eens even laat zien. Ik heb de wonderlamp meegenomen„Oh heerlijk!" riep Miesje. „Niks heerlijk", zei Moeder somber. „Je begrijpt nog niet half, hoe gevaarlijk zo'n lamp is. Ik wilde jullie juist vragen om dat ding in een diepe put te gooien of in zee. „Nee, zonde!" riepen de baron en zijn vrouw tegelijk. Op dat ogenblik zagen Pim, Pam en Pom hoe Ali, die nog steeds de wacht over hen hield, plotse ling het raam uit zweefde. „Ik moet komen", riep hij nog. „Bij degene, die komen?" vroeg Pim. „Bij degene, die over de lamp wrijft natuurlijk", zei Pom. „Dat moet Moeder zijn!" JN DE serie „Weten en Kunnen" van de N.V. Uitgevers Maatschappij Kosmos te Amsterdam, zijn weer twee interessante deeltjes verschenen: „Leer Schaken" van Lod Prins en „Het Bil jartspel" van A. W. H. van Haaren en J. E. van der Hoek Jr. Lod. Prins heeft met zijn boekje niet de bedoeling gehad zijn lezers in te wijden in de geheimen van het scha ken. Hoe zou hij ook, daar zelfs voor de grootmeesters nog altijd geheimen ver borgen zijn gebleven. Zijn bedoeling is alleen belangstelling te kweken en te assisteren bij de eerste schreden in de schaakwereld. Hij is daar, menen wij, wonderwel in geslaagd. Moeilijker was de taak voor Van Haaren en Van der Hoek. Zij moesten, zo luidde de opdracht, een boekje sa menstellen, waaraan de leken en begin ners iets hebben. Het is met betrekking tot de biljartsport uitermate lastig, om dat de theorie nooit los is te denken van de praktijk. Zij hebben gedaan wat in hun vermogen lag en de aandachti ge lezer zal ongetwijfeld zijn voordeel kunnen doen met de vele deskundige raadgevingen. gij DE Uitgevers Mij Kosmos te Am sterdam zag een tweede druk van „Onze boot" het licht. Deze druk werd bewerkt door A. van Oudgaarden. De watersportliefhebber, die in het geluk kige bezit van een motor- of zeilboot is. zal in dit uitermate vakkundig ge schreven- boekje tal van nuttige wen ken aantreffen over het onderhoud en herstellen van de boot en zijn onder delen. Zeer terecht merkt Van Oud- gaarden op, dat men pas volledige vreugde aan de watersport kan beleven als men zelf zijn boot en alles wat daarmee samenhangt, goed en nauw keurig verzorgt. Hij geeft raadgevin gen over de winterberging, herstellen van tuigage, de motorinstallatie, kort om over alles wat de boot betreft. Het is een boek dat de watersportliefheb ber zeker in zijn boekenkast moet hebben. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.75 (Advertentie Ing Med.) l)e heer H. M. Hosking, één van de managers van het Zuid-Afrikaanse voetbalteam, deelde Dinsdagavond mede. dat de Zuidafrikaanse Voet balbond voornemens is om het Neder landse elftal uit te nodigen voor het maken van een tournee door Zuid- Afrika tn de mmer van 1954. De heer Hosking deelde verder nog mede, dat het is de bedoeling ligt om het Neder landse elftal in een periode van 1 weken dan ongeveer tien wedstrijden te laten spelen in verschillende steden van zijn land. 31) Zou ze haar waarschuwing willen toelichten? Dat was nu eigenlijk over bodig, ze wist misschien al meer dan Beate zelf! Een wonderlijk schepsel toch, een mentaliteit waar je nooit uit wijs kon worden! Dat had ze trouwens altijd gehad. De oerinstincten van de natuurmens schenen soms bij haar weer helemaal op te vlammen. Dat had ze trouwens zelf wel eens erkend als ze daar over spraken, zo over antropo logie in het algemeen. Als je zo iemand tot vijand hebt. neem je dan in acht! Enfin, met zulke problemen ging ze zich nu lekker eens niet bezig houden: 't was nu weiletjes geweest. Een paar rustige dagen er van nemen en alleen doen waar ze nu eens zin in had. eens naar de bibliotheek gaan of naar de opera of bioa! Ze had meer dan genoeg van dat per saldo toch wel erg onfrisse en enerveerde gedoe m. de G.B.A. en ze was ook zeker niet van plan er zich op welke wijze dan ook, verder mee in te laten. Dat was geen wereld waarin ze thuishoorde, pok al zou achteraf toch blijken wat ze hoopte en ook geloofde! dat Victor met die sneeuw" smokkelarij niets te maken had gehad en hij volkomen eerlijk was geweest in zijn idealistische streven met de G.B A. Marta had al gedacht, dat hij wel licht slachtoffer was geworden van zijn weigering om aan die misdadige prak tijken deel te nemen, maar dat nu Vriesendorp óók vermoord was en pre cies op dezelfde manier als Victor! En Vriesendorp wist wel degelijk alles van die „sneeuw-handel" af! Hü had die zending in ontvangst moeten ne men! Maar de moordenaar had dus gelijke reden om zowel Victor als Vriesen dorp uit de weg te ruimen! 'Dat was toch wel heel vreemd De telefoon knerpte weer en de por tier deelde mee, dat er een meneer was om haar te spreken. „Heeft die meneer zijn naam ge noemd?" „Ogenblik...." de portier wendde zich blijkbaar tot de bezoeker, vroeg iets, dan klonk zijn stem weer: „Pro fessor van Eegheii Tadema uit Biltho- ven!" Marta schrok. Dat was een der namen van het lijstje, waar ook Vriesendorp op ver meld stond, altegader werk-pseudonie- men. Maar wat kwam die man doen? Doch ineens begreep ze het. Die kwam de zending uit Parijs halen, nu Vriesendorp daarvoor was uitgescha keld. Hem niet ontvangen zou tactloos zijn en mogelijk aanleiding kunnen Reven tot allerlei vervelende complicaties Want het was maar een raar zoodje, waar ze nu ir, terecht was gekomen en een gevaarlijk zoodje ook! „Goed, meneer kan bovenkomen", zei ze en dan legde ze de hoorn neer. Ze nam de suitcase en bracht die in haar slaapkamer, dan ging ze in een cra- paudje bij het raam zitten. Even later werd er op de deur ge tikt en na haar „Ja!" trad de aange kondigde bezoeker binnen Het was een lange, bleke man met al grijzend rossig haar, dat plat op zijn schedel was gelegd. Hij had bleek blauwe ogen, welke blijkbaar licht schuw waren, want hij! kneep ze da delijk half dicht, verder viel er niets op in zijn voorkomen dan een uitste kende adamsappel, die telkens bewoog in zijn bleke lange hals. Hij droeg een lichtgrijs zomerpak, een blauw ge streept shirt en een lange Amerikaan se das met allerlei vlaggetjes. Aan zijn linkerhand had hij een grote ze gelring en aan de pink van diezelfde hand een ring met een fonkelende brillant. Marta knikte hem niet onvriendelijk maar nogal uit de hoogte toe zonder op te staan en wees op een stoel, die op een flinke afstand van haar bij de tafel stond. Hij was merkbaar een beetje onthutst over die stijve ontvangst en bracht met een grijns zijn linkerhand naar zijn linkeroor. „Ja, ja", zei Marta. „uw naam is me wel bekend". De bezoeker nam plaats. „Ik denk", zei hij dan met 'n accent, dat onmiddellijk verried, dat hij zo min 'n hooggeleerde was als een verwant van 't patricische koopmansgeslacht van Eeghen, „ik denk, ik ga maar es effies neuzen, want nou Vriesendorp 't so ineens heit afgeleid, zalter toch iemand motten sijn om de poet in vei ligheid te brengen. Wat heit die knul scheeld dattie so ineene d'r uit was? Weet u dat? Maar u heit het zaakie toch ommers meegebrocht"? „Ja, meneer Vriesendorp is wel heel plotseling overleden", antwoordde Mar ta, „maar wat hem gescheeld heeft weet ik ook niet". „U heit 'm toch gekonnen?" „Ik hem hem een paar keer ontmoet, als u dat bedoelt". „En hij zou op Schiphol kommen om de poet van u ofer te nemen". „Hoe weet u dat zo?" vroeg Marta glimlachend en in de hoop dat de man wat men noemt: door zou slaan. „Ikke? Ze hadden mijn ook opgetele- feneerd van Parijs. Romeil, u kan 'm ook wel en nog weer een geluk bij een ongeluk, toen ik an die knul ze kost huis kwam van Vriesendorp dan toen zeeën ze daar, dat-ie ineene dood was gebleven. Ik denk: Nou moe, dat's nie mooi! Hoe mot dat nou gaan met de poet? Maar gelukkig kon ik uw adres en so was dat ook aweer gered. Maar 't spijt me toch van Vriesendorp, 'n net mens, 'n fijne fent! Daar ferliezen we feel aan en so kort na de professor. Hoe bestaat 't! Waar het u de poet?" En de man keek de hele kamer rond. „U bedoelt die onderdelen van de machines voor de G.A.B.?" vreog Marta die zich inwendig eigenlijk best amu seerde, maar toch ook verontwaardigd was, dat zulke mensen nu toch blijk baar de medewerkers van Victor wa ren geweest. „Die onderdelen? Ja van eiges! Zo kun je ze ook noemen!" en de man grijnsde eens. „Ik zeg altijd maar de poet vanwege de geheimhouding, want de poet dat kan alles zijn. Is 't waar of niet?" „Zeker, dat kan heel veel betekenen", zei Marta. „Maar dan moet ik u toch teleurstellen, want op 't laatste ogenblik kon ik die onderdelen nog niet mee krijgen. dus ik heb niets meegebracht uit Parijs". „Niks meegebrocht? Nou moe! Hoe bestaat 't! „En nou had ik het zakie net voor Hij zweeg eensklaps, zag haar wat loerend aan. „Zee Romeil dat, daddeze niet klaar wazze?" „Ja". „Zo.... Afijn, as u 't zeit....** Er kwam weer dat loerende In zijn gezicht, wat de uitdrukking er van wel zeer ongunstig maakte. „Dat wordt dan de volgende keer", zei Marta. „De volgende keer. En wanneer is dat?" „Dat is nog niet afgesproken". (Wordt vervolgd.) (Advertentie Ing. Med.) HET RESIDENTIE-ORKEST. Een van de weinige ensembles, die geregeld werken van Nederland se componisten ten gehore bren gen. Dit keer kunt U luisteren naar opnamen van Johan Wage naar, Hendrik Andriessen, Sem Dresden en Peter van Anroóy. Van deze laatste wordt de bekende Piet Hein Rhapsodie uitgevoerd. Het orkest staat respectievelijk onder leiding van Frits Schuur man, Willem van Otterloo en Antal Dorati. Woensdag 22.00 uur over Hilversum II, 298 m.) DE LIEDEREN VAN HUGO WOLF, Cyclus 21. In deze uitzen ding twee beroemde zangers: Elisabeth Schwarzkopf (sopraan) en Julius Patzak (tenor) zingen uit het Italiënisches Liederbuch. Zij worden begeleid door Felix de Nobel. Voordrachten door Clau- dine Witsen-Elias. Luistert U vooral naar het emotionele, fel tragisch gecompo neerde „Und willst du deinen Liebsten sterben sehen". (Woens dag 21.50 uur over Hilversum I 402 m.) N1COLAS ALFONSO (gitaar) Composities n.a. van Granados en '1'arrega. Woensdag 22.10 uur over Hilversum I, 402 m.) DONDERDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 1100 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9 40 Gram. 10.00 Gram. 10.03 Gewijde muziek. 10.30 Morgenwij ding. 11.00 Voor de zieken. 11.45 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmedede- lingcn. 12.33—12.40 Voor de boeren.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram- 14.00 Kamermuziek. 14.25 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Tenor en Dlano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de Jeugd. 17-30 Gram 17.40 Voordracht. 18.00 Gram. 18.35 „Raadhuis-praat". 18.45 Gram. 19 00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Brieven- beantwoording v. d. Jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20 20 Gevar. program ma. 21.00 Amus.muziek. 21.30 Luisterwed strijd. 22.00 Gram. 22.10 „Ik denk er zo overen U?". 22-20 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 AVRO (7 50—8.00 VPROf. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding, 9.15 Koorzang. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10:50 Voor de kleu ters. 11.00 Gevar. muziek. 12 00 Zang en piano. 12.2.5 In 't spionnetje. 12.30 Land en Tulnbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 1300 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 1320 Amus.muziek. 14.00 „Mag lk mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!", hoorspel. 14,35 Sopraan en piano 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.00 Tus sen vier en vijf. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regerlngsuitzending: Prof Dr V. J. Koningsberger: „W*st Europa en de Tropen". 1,8.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18,25 'Reportage of gram. 18.30 Gram. 18.45 „Bil] Sheriff en zijn Prairie-duivels", hoorspel. 19.00 Voor de kinderen. 19 0.5 Gesproken brief uit Londen 19.10 Lichte muziek. 19.35 „Apartheidspolitiek", caurerie. 19.45 Ham mondorgel. 20.00 Nieuws. 20.05 Don Ko- zakkenkoor. 20 20 Concertgebouworkesten solist (21 20—21.43 Chansons.) 22.30 Sportactualiteiten. 22.45 Gram. 23.00 ieuws. 23.15—24 00 Gram muziek. onregelmatige toelgang. Vlug, zacht en pijnloos werken Mijnhardt's Laxeerlabletten 65 cl (Advertentie Ing. Med)

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4