Stad en omgeving VaarwelSint Nicolaas, tot volgend jaar! Nieuwe Niedorp dwong WGW en 1-1 gelijk spel af Slechte wedstrijd HRC-Holland bracht thuisclub de winst Schagen zakte na rust ineen en Succes greep zege (2-3) RKAFC won de zeer matige wedstrijd tegen Texel De laatste druppels uit onze dichtader IN HET KORT Benauwde 1-0 zege van LSVV op JVC 3< Tweede klasse-peil bleef zoek De KNVB-reserves BKC defensie faalde tegen DTS Hypothese over het vertrek per boot Jager „Groningen" 6 Jan. van stapel Regeling storingsdienst „De graanvoorziening van het oude Rome" TUSSEN HAAKS EN KUITJE De scheidsrechter moest regelmatig optreden Doelman Druif was de ster van het veld Utrechters werden met 3-2 verslagen Watervogels kansloos in 't Veld (6-0) Malaise werd opnieuw gedemonstreerd JIMMY BROWN EN DE Ernstig bedrijfsongeval MAANDAG 7 DECEMBER 1953 ZO HEBBEN WE DAN ALLEMAAL het heerlijk avondje weer ach, ter de rug. Gezamenlijk blazen we uit van het denhen, uitzoehen, hopen, dichten, pakken, geheimzinnig-doen en verruit-kijken op het aionc jp fn angzaam-aan kunnen we weer gaan genezen van die wonderlijke, en toch ook bijzonder genoeglijke, epidimie van het Sinter- aas-neren, et ijc en aan zon ziekte is geen schande, want wie ont komt er aan. Zelfs de gegarandeerd immunen, die op 1 December nog fier getuigden: „W ij doen er van t jaar niet aan!" zelfs deze door gewinterde individualisten kon men op Vrijdagavond (ja zelfs op Za- terdagmiddag kort voor het sluitingsuur) speurend zien trekken langs de winkelruiten. Een hunner zag zich genoodzaakt, de gehele, nog res- terende marsepein-voorraad van een banketbakker op te kopen, wilde hij althans iets van deze zoete lekkernij ter tafel kunnen brengen. De chocolade-lctters M waren toen al dik uitverkocht, zodat menig echt vriend moest staan piekeren over de voorletter van haar, die inmiddels on der een heel andere roepnaam (een vriend van ons zegt, volkomen onver klaarbaar, „Tol" tegen zijn vrouw, en een goede kennis pleegt de zijne met „Snoet" aan te spreken) door het hu welijksleven gaat als welke destijds door de ambtenaar van de Burgerlijke Stand is vastgelegd. Kleine wijsgeren onder ons hebben Zaterdag prachtige stof tot nadenken gehad. Hoe was het mogelijk, dat Sint Nicolaas zo vlijtig op pad kon zijn, zelfs tot laat op de avond, ter wijl hij toch 's middags om vier uur met de boot was vertrokken? Inder daad, dit is een raadsel en wij zul len ons ervoor wachten, het te ont sluieren. Laten wij ons tevreden stel len met een hypothese, zoals ook met raadselen van groter importantie ge beurt. Onze hypothese is dan deze (laat ons dichten en niet zwichten voor de verleiding van de bevrijding uit de ban van de goedheiligmandat de Sint zeer gezwind met zijn beest is geweest op het eiland aan de overkant, fnet die boot o zo groot, o als Paaseieren zo groot. Laat deze hy pothese voor ons voldoende wezen, de Sint is een mysterie ver boven de ma terie, wij allen blijven kind'ren en dat mag heel niet hind'ren. Ziezo, dat is gebeurd, maar 't blad niet stukgescheurd. Papier is heel ge duldig en dit verhaal onschuldig. Dit is een nabetrachting, die wij vol doodsverachting doen drukken in de krant, die gaat van hand tot hand. Neemt ons dat maar niet kwalijk, want heus, wij gaan zo dadelijk weer óver tot de zaken, die ons normaal vermaken. Eindelijk kunnen we, o zeldzame opluchting, weer zinnen voortbrengen die niet door rijm en rhythme in een raar corset worden geperst. Hiermede zijn we een der verschijnselen kwijt, die ons lijders aan acute Sintnicolitis tot in het rijk der dromen kunnen dwars zitten. Pakpapier, touwtjes en Op 6 Januari zal bij de Nederland- sche Dok- en Scheepsbouwmaatschap pij te Amsterdam de onderzeebootja ger „Groningen" te water worden ge laten. Bij de NDSM is reeds te water gelaten de onderzeebootjager „Fries land". als volgt geregeld: De storingsdienst van de gemeente- water- en lichtbedrijven is deze week Electriciteit: heden A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842); Dinsdag: J. P.Agema (Fabrieksgracht 16, tel. 3594); Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877)' Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Zaterdag cn Zondag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, tel. 2882). S. Biersteker (Ceramstraat 32, tel. 3467) en D. Oos- tendorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). Voor de afdeling Den Helder van het Nederlands Klassiek Verbond zal prot. ir. R. J. Forbcs, die speciaal op het ge bied van de technische uitrusting in de oudheid onderzoekingen heeft gedaan, op Dinsdagavond 8 December spreken over „De graanvoorziening van oude Rome". De bijeenkomst begint om kwart voor acht in de aula van net gemeen;elijk Lyceum en is voor be langstellenden vrij toegankelijk. De heer H. Tj. Swierstra, leraar aan de Hoornse H.B.S., spreekt van avond voor het I.V.A.O. in het club lokaal van „Elgawa" over .'De socia' listische beweging in Nederland De opbrengst van de Lutherse'ba- zar, welke op 1 en 2 December wera gehouden, bedroeg f 1100. De kustvaarder „Alva", met een lad'ng hout onderweg van Marienstadt naar Alkmaar, passeerde gisteren het Nieuwcdicp. Het is morgen hoog water om 8.35 en 20.45 uur, en laag water om 2.45 en 14.50 uur. De temperatuur van het zee water was 9,4 graden Clsius. elastiekjes zijn de weg van alle rommel gegaan, vele geschenken heb ben een rustig plaatsje pevonden er gens in een kast, de laatste Sint Ni colaas wordt afgeschminkt, zodat het leven zijn gewone loop kan hervatten. Trouwens.... de eerste Kerstétala- ges worden al in gereedheid gebracht. P. S. Naar wij bij het ter perse paan van dit nummer vernemen, is hedenmorgen toch nog een Sinter klaas in Nieuwediep gesignaleerd. Dit kan onmogelijk de echte geweest zijn. Is hier wellicht sprake van ren hallucinatie? Het is LSVV gelukt in de spannende wedstrijd tegen JVC twee punten in de wacht te slepen. In het eerste kwartier had JVC zijn handen vol aan de talrijke aanvallen van LSVV. De bezoekers zaten echter lang niet stil cn menige gevaarlijke situatie doem de voor de LSVV-veste op. Door ge brek aan schotvaardigheid hebben de JVC-ers daarvan geen juist gebruik kunnen maken. Ook de tweede helft begon met een overwicht van LSVV, maar de Lange- dijkers hadden hun sch( t thuis gela- j scheen alles er op te wijzen dat het een ten. Zo scheen het althans, maar toen - Piet Hart de bal goed voor het doel plaatste, stond daar K. van Leeuwen uitstekend opgesteld om deze fraaie aanval in een doelpunt om te zetten. Met nog een kwartier te spelen heeft JVC vele pogingen in het werk ge steld om deze achterstand weg te werken. De LSVV-defensie gaf echter peen krim, zodat JVC tenslotte met lege handen naar Julianadorp terug kon keren. Beide verdedigingen bleven meester van het terrein en zelden behoefden de doelverded'gers op te treden. Enkele fraaie doelkansen werden nog fraaier om zeep geholpen. Na 25 minuten ging Texel 'och eindelijk de vruchten van zijn zwoegen plukken. Bakker schoot "rij onverwachts van grote afstand eü doeiverdediger Popma. die een voorzet had erwacht reageerde te laat tn zag het leer in de uiterste benedenhoek verdwijnen, 1-0. Toen hij vijf minuten frisse, levendige strijd zou worden. He, lafe z0-n schuiver zag naderen, zo mogen zijn Het werd hjj beter paraat en wist de bal. zij fe,f,Ieer.m,atlse„:iryd l'®, hov?n*het met uiterste moeite, tot hoekschop te verwerken. Nog vóór de thee wist Het treffen tussen Texel en RKAFC stond niet op hoog peil, hoewel liet hegin veelbelovend was. Snelle aan- i vallen flitsten heen en weer en hoewel de afwerking tc wensen overliet, dien talrijke malen moest «orden on derbroken voor hel uitdelen van vrije trappen. De Alkmaardcrs wonnen ten slotte met 3-1. Ili het veld had Texel aanvankelijk een licht overwicht, maar miste de stootkracht om dc RKAFC-veste wer kelijk in gevaar te kunnen brengen. (Van onze correspondent in Schagen) Mocht de 10 voorsprong, die Nieu we Niedorp gisteren tegen WGW vóór de rust had. verdiend zijn geweest, na de rust was dit zeker niet het geval. Had keeper Druif niet onder de lat De belangrijke ontmoeting HRCHolland, die gisteren in Den Helder werd gespeeld, werd geleid door scheidsrechter Kramer. Het was de heer Kramer's eerste tweede klasse-wedstrijd. Het zal hem even wel niet zijn opgevallen. Zowel de Utrechters als de Nieuwediepers waren namelijk zeer slecht op dreef, en wij menen zelfs, dat het ver toonde het predicaat 'derde klasse" niet ten volle waard was. Wat ons nog het meest bevreemdde, was, dat het geheel lauw begon, lauw ver liep, en lauw eindigde, hoewel toch d% onderste plaats in het geding was. Welnu, de enige vreugde die de thuisclub aan zijn optreden mocht beleven, was, dat twee uiterst kostbare punten in de bescheiden com petitie-spaarpot konden worden gestopt. Wij konden niet tot de conclusie ko men, of beide ploegen wellicht last van zenuwen ondervonden. Het is mogelijk, doch wij betwijfelen het. Eerder wil het ons voorkomen, dat Holland ert HRC wel degelijk zorgenkindjes zijn van de tweede klasse A. Plaatsen was er niet bij, positie kiezen evenmin. In beide elf tallen liep men op eikaars plaatsen; men liep elkaar in de weg. Legio kansen werden om zeep gebracht. Een voorzet van linksbuiten Rijkers leverde voor de Utrechters het eerste gevaar op. want doelman Van Driel liet de bal vallen. De verdediging van Hol land wist deze fout te herstellen. Ver volgens schoot Van Knijff recht op Van Driel af, en daarna zocht dezelfde spe ler de roos veel te hoog. Het begon Van Oosteroom toen kennelijk te vervelen, dat zijn voorwaartsen er zo weinig van terecht brachten, want hij snelde van zijn rechtsbackplaats regelrecht naar HRC's strafschopgebied. Eerst daar werd hij tot stand gebracht, en k\Vam hij tot het besef, dat slechts samenspel kans van slagen biedt. In de achttiende minuut sloeg Holland een raoppe aanval van HRC af, doch men verzuimde goed te plaatsen. Het leder belandde op rechts bij Nieuw- stad, die een hoge voorzet lanceerde, ivaaruit de bal door Van Knijff werd ingekopt. Keeper Van Driel stak er geen hand naar uit, wellicht menend, dat de HRC'er in buitenspelpositie ven keerde. Maar de bal lag in het net en het doelpunt was achttien karaats zuiver (10). De voorhoede van Holland blonk in deze periode uit in het buitenspel staan, terwijl Van Driel een bijzonder onbe trouwbare indruk maakte. Na een half uur vonden de bezoekers het net van Racing, doch de heer Kramer keurde het doelpunt terecht wegens buitenspel af. Middenvoor J. Smit miste daarna nog een opgelegde kans ,doch intussen was Holland een offensief begonnen. Het leidde echter niet tot een doelpunt. Weer was de eer aan de zijde van HRC. Rijkers bracht een verdwaalde bal voor de Utrechtse veste en na enig gehar rewar kon linksbinnen De Jager het leder van dichtbij zuiver in plaatsen (20). Nauwelijks daarop een tegen aanval. Linksbinnen A. Smit zond oen schuiver af, terwijl doelman Lingbeek al het zicht werd ontnomen door om de bal strijdende elftalgenoten en te genstanders. Over de grond en vlak langs de rechter staander verdween de bal in de touwen (2—1). De tweede helft was vier minuten oud. toen HollarM gelijk maakte. Ten Braak ,die dartel naar een gedeelte van het veld was gezworven waar hij niets te maken had, kon Van Dongen zelfs een schijn van een voorzet niet verhin deren. Middenvoor J. Smit schoot het leder kordaat in en Lingbeek viel er over heen (2—2). Meteen daarop redde de doel man van HRC op fraaie wijze. Het mooiste doelpunt van deze wed strijd werd in de zestiende minuut van de tweede helft gescoord. Men begon meer en meer te beseffen, dat Rijkers dc bal in de vrije ruimte toegespeeld moet hebben, wil hij zijn uitstekende voorzetten opbrengen. Ditmaal gelukte het heel goed. Van Knijff zag zijn lin kervleugelman ver weg uit de mist op duiken cn meteen gaf hij een keurige pass. Rijkers legde de bal stil, liet zijn mede-voorwaartsen een moment de tijd om zich op te stellen, waarna hij het leder afgemeten op het hoofd van Van Knijff plaatste. Deze kwam op tij'd in en stootte het leder met het voorhoofd onhoudbaar voorbij Van Driel, die nog wel sprong, doch er niet meer aan te pas kwam (32). Dit doelpunt werd geboren, kort nadat Holland enkele redelijke scoringskansen onbenut had gelaten. Weinig is verder over deze wedstrijd te vertellen. Daarom zij volstaan met de mededeling, dat de mist, die het veelal onmogelijk maakte het spel precies op de voet te volgen, vooral de vijand is geweest van de penningmeester, die vele plaatsen onbezet zag. Tenslotte volgen hier de opstellingen: HRC: Lingbeek; Bot en Kramer; Nieuwstad. A. de Vries en Ten Braak; Hartman, Van Knijff, Sperling, De Ja ger en Rijkers. Holland: Van Driel; Van Oosteroom en Van Kouwen; Van Ree, Roelofsen en Th. Smit; Hol, Franken, J. Smit, A. Smit en Van Dongen. gestaan, dan was Nieuwe Niedorp met lege handen naar huis teruggekeerd. Nu werd de wedstrijd, die tegen he, einde een minder prettig karakter kreeg, een gelijk spel. Bij de thuisclub wilde het vooral in de eerste helft niet vlotten. Daarbij vervielen de Nieuwediepers nog wei eens in de fout, het alleen te willen doen. Zij hadden toch spoedig genoeg kunnen merken, dat de Niedorpers niet gemakkelijk te passeren waren! Verder betrok WGW linksbuiten Sens te weinig in het spel en juist terwijl h(j het was, die de bal zo handig voor het doel wist te lepelen. Al na twee minuten kreeg Polman het eerste schot te verwerken. WGW moest daarop juist buiten het straf schopgebied van de bezoekers een vrije schop nemen, maar daaruit ging de bal naast. De gastheren kropen door het bekende oog, toen Polman na een i corner de bal liet vallen. Het weg springende leder werd door Vonk over geschoten. Na dertien minuten had laatsgenoemde toch succes, nadat Hui gen ae bal onvoldoende had geraakt. Middenvoor Vonk passeerde Polman onhoudbaar (01). WGW kwam meer in de aanval en een schot van Hcyting werd door Druif corner gestompt. Nog tweemaal pro beerde Heyting het, doch de eerste keer trad Druif opnieuw in zijn weg en de tweede maal ging de hal over. Ook Laan ervoer, dat de doelman van Nieuwe Niedorp uitstekend op dreef was. Druif haalde de bal uit de uiter ste rechterbovenhoek. Er ontstond een corner uit deze situatie en nu stond een achterspeler klaar om het leder te retourneren. Ook de aanvallen van Nieuwe Niedorp waren niet van ge vaar ontbloot, doch dikwijls ontbrak het juiste schot. De thee had WGW blijkbaar goed gedaan, want bijna drie kwartier lang werd nu op de helft van de gasten ge speeld. Keeper Druif en spil Klaver bleven echter bijna steeds de aanval lers de baas. Eerstgenoemde had ge luk. toen de bal uit een ver schot van back Huigen tussen zijn handen en de lat terecht kwam, toen juist vóór de doellijn viel en nog net kon worden weggetrapt. Na vijf en dertig minuten wist Ramler, die met Laan van plaats had verwisseld. Druif het nakijken te geven (11). Nieuwe Niedorp kon het spel even verplaatsen, maar WGW bleef terugkomen. Eén minuut vóór het einde maakte Druif bijna een noodlottige fout. Hij kreeg het leder verkeerd op zijn vuisten, doch het draaide óver de lat. de zeer beweeglijke midvoor van de gasten, Kooge, de stand gelijk te ma ken, toen hij spil Boon te vlug af was. Invaller doelman Rijk dook over het leer heen, 1-1. De pauze had de mannen van de kaas stad klaarblijkelijk goed gedaan, want zij trokken dadelijk verwoed ten aan val. En de wedstrijd was nog maar nauwelijks hervat toen doelman Rijk de bal uit zijn handen liet vallen. De Nijs, die er vlak bij stond, trapte het leer buiten zijn bereik en terwijl heel Texel stond tc protesteren, wist de verbaasde en fortuinlijke aanvaller geen andere oplossing, dan de bal maar in het verlaten doel te deponeren. Scheidsrechter Van Velzen wees reso luut naar het midden, 1-2. De rest van de wedstrijd is gauw verteld. De beide achterhoeden deden het belangrijkste werk, zij het met dit verschil, dat er bij de AFC-verdediging van prima dek king kon worden gesproken, terwijl Texel meer improviseerde. De thuis club kwam de morele klap niet meer te boven en het spelpeil werd minder dan middelmatig. Kort vóór het einde profiteerde linksbuiten Heinis van het niet ingrijpen van de Texel-verdediging en kon de stand op 1-3 brengen. (Van onze correspondent in 't Veld) VZV heeft weinig tegenstand onder vonden van Watervogels cn dat de rood- broeken een 6-0 zege konden noteren, danken zij niet in öe laatste plaats aan de bijzonder zwakke defensie van de be zoekers. Waarbij men dan niet Maas mag rekenen, want deze doelman hield VZV door knap werk van de dubbele cijfers. VZV begon snel aan de zege te bou wen. Al na vijf minuten kopte Tames de bal na een corner van Wijnker keibard in de touwen (1-0). Wel antwoordde Wa tervogels met enkele aardige uitvallen, doch deze hielden slechts gevaar in als de beide veteranen Beekhoven en Dirks er zich mee bemoeiden. Nog voor de rust bracht S. Wijnker de stand op 2-0 en na de hervatting bleef VZV overwe gend sterker. Men kon het net echter niet zo gemakkelijk vinden en dat ver droot de Helderse back A. van 't Hart zo, dat hij Maas zelf met een hard schot passeerde. Even later knalde hij rakel- lings naastVZV kon het echter ook zelf nog. Toen Tames een schot van Groen even van richting veranderde, was Maa» opnieuw geslagen en tenslotte schoten d» gebr. Wijnker het half dozijn vol. On danks de grote achterstand bleven da zwart-witten hard en uiterst sportief zwoegen voor een beter resultaat. HRC 2 heeft gisteren met een 3—1 overwinning op WFC 2 een lastige klip omzeild. In dezelfde klasse be reikte ons nog de uitslag Always For- ward 2—KFC 4 2—1. HRC 3 keerde met lege handen van Assendelft 2 terug (31), en HRC 4 zegevierde op eigen terrein met 41 ovey DCG 3. OOK SUCCES heeft Schagen geklopt en vooral bij het schimmen, spel van gistermiddag moeten de weinige toeschouwers hun conclusie, dat Schagen geen schim meer is van de voorgaande jaren, hebben ver sterkt. Want als Schagen ooit in deze zo triest verlopende competitie de kans op twee punten heeft gehad, dan was het wel deze keer. Door veel vechtlust en dikwijls vrij behoorlijk spel, afgerond met twee fraaie doelpunten, was de basis voor een goed resultaat in de eerste helft ge legd, temeer omdat Succes er niet zo bijster veel van maakte. Toen de Wieringers echter in de tweede helft even hun tanden lieten zien, zakte Schagen snel ineen Werkelijk vóór de rust ging hei niet zo gek met de geel-zwarten. Er werd behoorlijk gecombineerd, nadat een Succes-offensief van vijf minuten was doorstaan en men kreeg toen ook de beste kansen. Na 28 minuten lever de het overwicht een doelpunt op: midvoor Schoorl bediende Wit met een vlakke pass en de linksbuiten liet Ijzer met een lage. doorschietende schuiver geen mogelijkheden, 1-0. Dit inspireerde Succes en Schagen liet het middenveld een moment los. Enkele minuten later mocht Hoogesteger een vrije trap nemen en vanaf twintig me ter joeg hij de bal laag langs Schuit, 1-1. Schagens herstel was opmerkelijk. Er werden vlotte aanvallen opgezet en kort vóór de rust schonk Winkel mid- 20. Met Jimmy achter het stuur reden zij met de pas gekochte jeep naar het hotel terug. „Daar hebben wij een koopje aan, Jimmy", zei de pro fessor vergenoegd. „Niets belet ons vandaag nog in de richting van het Himala ja-gebergte te vertrekken". „Dat zou heel onverantwoordelijk zijn, prof", antwoordde hij. „Ik ga beginnen met onze jeep binnenste buiten te ke ren, want wij mogen de kans niet lopen dat wij ergens in de wildernis met pech te kampen krijgen. Alle versleten onderdelen ga ik vernieuwen. Ook moeten wij nog een stel nieuwe banden kopen, want daar vooral komt het op aan. Gaat u intussen maar met Jackie mondvoorraad inkopen". Dat vond de professor wel een aardig werkje en Jackie was gewoon in de wolken toen hij hoorde dat hij mee mocht gaan winkelen. Zij namen allebei een groot boodschappen-net mee en trokken er op uit. „Ik hou veel van uitjes in 't zuur", zei de professor. „We zullen er maar flink wat van inslaan". Dat bracht Jackie op een idee. „En ik ben dol op roomtoffees, oom Pepie. Hebt u er bewaar tegen dat wij een paar fles sen met roomtoffees meenemen?" Pro fessor Propjes keek Jackie getroffen aan. „Roomtoffees?" vroeg hij. „Nou die dingetjes lust ik ook wel. Laten wij een stuk of vijf, zes stopflessen vol meenemen". Gebogen onder een zware vracht boodschappen keerden de pro fessor en Jackie naar het hotel terug. Wat hen betrof konden zij de volgende dag wel afreizen. 21. Jimmy knapte de jeep netjes op, vernieuwde allerlei onderdelen en beëindigde zijn werk met het helemaal schilderen van de carosserie. Hij gaf het ding een net groen kleurtje. Toen de professor en Jackie terug kwamen van hun provianderingstocht toonden zij zich verrukt over de mooie glan zende jeep die er eensklaps „als nieuw" uitzag. Zij wilden meteen gaan inladen, maar Jimmy vroeg of zij mal waren. „De jeep moet twee dagen minstens drogen", zei hij, „en die twee dagen zullen wij hard nodig hebben om de laatste voorbereidselen voor onze tocht te maken. Of dachten jullie soms dat een tocht van Calcutta naar het Hima- laja-gebergte gelijk stond met een tochtje van Wilgenwolde naar Heerlen? Bovendien ga ik nog een paar boeken kopen over de streek waar wij heen moeten. Daar kunnen wij niet genoeg van af weten". De professor en Jackie moesten zich hier natuurrijk wel bij neerleggen, al vonden zij het allebei jammer, want zij popelden om de grote tocht te beginnen. Terwijl zij in het hotel wat uitrustten van de ver moeiende wandeling die zij achter de rug hadden, ging Jimmy op zijn beurt nog wat inkopen doen. Hij had nog een heel verlanglijstje bij zich. De grootste moeite had hij echter met het kopen van wat lectuur. Nergens kon hij een boek over Tibet ontdekken. En daar maakte Jimmy zich toch wat ongerust over. voor Schoorl met een berekend kop balletje een kans, die met een felle ko gel werd afgewerkt. In de tweede helft domineerde Suc ces, doch aanvankelijk hield de Scha- genverdediging toch aardig stand. Toen na een kwartier Hoogesteger echter de bal onmiddellijk na een harde voorzet van links van dichtbij langs Schuit prikte, 2-2. was het gedaan. Links achter J. A. Molenaar gaf er om on verklaarbare redenen de brui aan. ter wijl Windt geheel onnodig voor het in wedstrijden tussen Schagen en Succes blijkbaar onvermijdelijke incident zorg de, hetgeen de voortreffelijk leidende scheidsrechter niet zag. Spil A. Hol lander viel toen uit; hij had overigens in de eerste helft al een blessure opge lopen. Succes kwam aan de zege door een foutje van doelman Schuit, die de bal na een ver schot van Nan Rotgans via zijn borst in de touwen Het sprin gen, 2-3. In de resterende 25 minuten kwam Schagen er nauwelijks meer aan te pas. Vóór de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen in verband met het tragisch verscheiden van Piet Posthumus, die zovele jaren het Suc ces-doel heeft verdedigd. BKC heeft zich wanhopig verzet om een nederlaag tegen DTS te ontkomen, tevergeefs want de leiders van 4A keer den met een 3—1 overwinning naar de Langedijk terug. Het was jammer dat doelman Van der Hoven de wedstrijd wegens een beenblessure niet kon uit spelen. BKC begon lang niet slecht. De gast heren waren ongetwijfeld sterker en ge vaarlijker in de aanval. De tegenaan vallen van DTS bezorgden IJsselsteyn voorlopig geen zorgen, maar toch waren het de bezoekers die de score openden. Nadat Van Teulingen en Gouma enkele kansen hadden gemist, liet de BKC- verdediging een steek vallen, waarvan Snijders profiteerde om IJsselsteyn on houdbaar te passeren. Door dit doelpunt geïnspireerd begon DTS ecn druk op de BKC-defensie uit te oefenen, maar doelpunten bleven uit. Het laatste kwartier van de eerste helft was echter weer geheel voor BKC, doch verder dan tot een aantal corners konden de gasthe ren het niet brengen. Kort na de hervat ting maakte de achterhoede van BKC andermaal een blunder. Ditmaal was het v. Dordt die hiervan gebruik maakte cm te scoren. Een kwartier na dit doelpunt kreeg de BKC voorhoede eindelijk loon naar werken. Buning verkleinde de achterstand tot 21. Kort daarop moest Douma doelman Van der Hoven assi steren. De DTS-doelman was daarna zo onfortuinlijk zich vrij ernstig aan een van zijn benen te blesseren en moest van het veld worden gedragen. Kort voor het einde, in een periode van BKC overwicht, kon Van der Plas de zege voor DTS veilig stelle?. WORMER. Zaterdagmorgen vond io dc mechanische werkplaats van de Papierfabriek van Van Gelder Zonen een vrij ernstig ongeval plaats. De bank werker Groot uit De Rijp raakte tus- 'h12,-,w. l a bekneld en verloor hierdoor _een vinger. Na door dr Roos de fabneks-EHBO geholpen te zijn werd hy later naar huis vervoerd.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3