Wijlen mr. 't Hooft tijdens zitting herdacht „Schuldig zonder straf" voor experimenterende wielrijder Chauffeur ging in razende snelheid over de kop lER&REEDTe IN HET KORT Verkeer, koeien en werkboekjes Ds Tollenaar 25 jaar in Den Helder Wagen hoorde op het autokerkhof thuis Vermakelijk stuk op Kunstkringavond Kind verdronken Kantongerecht Den Helder Wij hebben in hem een magistraat verloren Uitslag aanbesteding op de Rijkswerf Schaaknieuws van „MSC" Kamermuziekavond in de Marinecantine afgelast IIPSV 2 verloor met 8-3 JIMMY BROWN EN DE Urk Weekoverzicht visserij Kleine zaakjes voor de kantonrechter TUSSEN HAAKS EN KUITJE „Vrijdag de 13de" in Tivoli-theater Onwel geworden Eén maand gevangenisstraf geëist V Wieringen Welkom thuis, Helena WOENSDAG 9 DECEMBER De waarnemend.kantonrechter te Den Helder, de heer M. C. Schakel, heeft gisteimiddag aan het begin van de openbare zitting enkele woor den gewijd aan de nagedachtenis van de dezer dagen op negen en zestig, jarige leeftijd overleden kantonrechter mr J. 't Hooft. Gedurende ruim twaalf jaar, zo ze,de de heer Schakel, sprak bij hier recht in pacht-, civiele- c, strafzaken, en hij kweet zich op zeer serieuze wijze van deze taak. ,,De tjjd, die hy telkens besteedde aan de voorbereiding van elke zaak, was groot", zo vervolgde de waarne- mend-kantonreehter", en zo kon mer. er van overtuigd zijn, dat hij gedegen beslissingen nam. Waar nodig, wist hij hardheid te betrachten, maar mildheid en een diep gevoel van men selijkheid vierden de boventoon. Hij was een eenvoudig man, die niet aan de weg timmerde. De toepassing van het recht was bjj hem in goedé han den". Namens het Openbaar Ministerie b\j de Kantongerechten in het Arrondis sement Alkmaar sloot mr. G .W. von Meijenfeldt zich van ganser harte bij deze woorden van herdenking aan. Mr. von Meijenfeldt vervolgde aldus: „Wy hebben in mr. 't Hooft een magistraat verloren, die zich als geen ander met volkomen toewijding aan zijn taak gaf, en die. vooral ook door de uiterst gewetensvolle wijze waarop hij deze taak vervulde, voor ons ten voorbeeld was en ten voorbeeld zal blijven. Dat rechtspraak de inzet vraagt van de gehele persoon van de rechter, heeft hij in eigen persoon ons steeds gedemonstreerd. Menigmaal kon hem, zelfs in zaken van voor het oog ge ringe importantie, de vraag maar niet loslaten, met welke beslissing hij ze delijk verantwoord zou zijn als rech ter. De maandelijkse schoenruilbeurs van de Helderse Stichting voor So ciaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehou den; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Het Haagse cabaretgezelschap „De Vaudevillisten" komt vanavond voor het marinepersoneel op de planken in de Marinecantine. Onder auspiciën van het Prote stants-Interkerkelijk Thuisfront ver- zergt het kleinkunstensemble „De Mu- santo's" vanavond een amusements programma in de bovenzaal van het tehuis voor militairen aan de Kanaal- weg. Wegens de grote belangstelling or ganiseert de WSOV een derde opvoe ring van „Goud en Antiek" en wel op Maandagavond 14 December in Casino. Door de directie van de Rijkswerf Is Maandag in het openbaar aanbesteed het maken van een gewapend beton nen kraanrailfundatie langs dok II (het grote dok in de Zuidwesthoek van het werfcomplex). De volgende inschrijvingen kwamen binnen: NV tot Aanneming van Wer ken v/h H. J. Nederhorst te Gouda 137.243; Volker Beton NV te She- drecht 140.250; Fa. H. en B. Beljon te 's-Gravenhage ƒ142.500; Fa. L. C. Ver zijden te Waddinxvecn 149.900; Aan nemersbedrijf A. van der Wouw te Den Helder ƒ152.500; Aannemersbedrijf fa. J. de Vries en Zn. te Den Helder 158.600 (bij toepassing van een an der palensysteem 142.500); Fa. C. v. Essen te Den Helder 162.170; Fa. R. Noppert te Den Helder 163.100; Aan nemersbedrijf NV Nelis te Velscn- Noord ƒ163.850; Aannemersbedrijf fa. I. C. Kooijman te Harlingen 171.900. De onderlinge competitie van de schaak club M.S.C. werd deze week voortgezet met de volgende partijen: eerste klasse A: K. Lengers—J. Beun Vi-'/i. J- van der Kuyl—J. Kingma 1-0. Tweede klasse A: H. Voerman—G. Schuckman 0-1, D. de Lange—J. Bruinsma 0-1, C. J. Borch Th. Adriaanse 1-0. Tweede klasse B: P. N. Kelder—G. Geus 0-1, P- Stofberg— R. Muller 1-0, B. Knopper—J. Biemen 1-0, P. N. Kelder—J. Wieringa 1-0- Derde klasse A: mevr. BoschA. Cop- pens 1-0, J. J. Gijswijt—mevr. Bosch 1-0, A. Bakker—C. Buys 1-0, I. Stolk—A. Cop- pens 1-0. Derde klasse B: E. Kruuth H. Bais 1-0, J. Duit—Jac van. der Kuyl 1-0, P. Kroon—B. Adriaanse 1-0. Vierde klasse: J. SchaafrmaA. Fidder 1-0. K GeusJ. A. Kramer 1-0, H. van de Heu vel—F. Hilker 1-0. Het programma van kamer- en opera muziek, dat gisteravond in de Marine cantine zou worden uitgevoerd door a - gestudeerde leerlingen van het Amster damse Conservatorium, moe-t wegens de te geringe belangstelling worden afgelast. Gistermiddag heeft het tweede elftal van de Helderse politie met 8-3 verloren van het bezoekende ZPSK uit de Zaan- streek. HPSV 2 staat in haar afdeling op de onderste plaats; uit vijf wedstrijden werd Been enkel win?tpunt behaald. HPSV 1 speelt Dln-dag aanstaande uit tegen de gemeentepolitie te Alkmaar. De ambtenaar van het O.M. be sloot aldus: „Vorstin en vaderland heeft hjj gediend op een wijze, welke ons, die achterblijven en treuren om zijn heengaan, toch ook bij die herin_ nering het hoofd weer doet opheffen, om bezield voort te gaan in het spoor, dat hy heeft getrokken". Alle aanwezigen namen daarna staande enkele ogenblikken stilte in acht. 1 23. Jimmy Brown zette toch wel even grote ogen op toen hij dat wan gedrocht in dat oude boek zag staan. „Zou dat nu een van die Bloedboef- beren van de professor zijn?" vroeg hy zich af. Er stond echter heel wat anders onder: Koesj-Koesj, heerser over de Himalaja! „Dat boekje koop ik", dacht Jimmy en hij wilde zich juist tot de koopman wenden met de vraag wat hy er voor wenste te ont vangen, toen hij van de schrik bijna een sprong zijwaarts maakte. De hoopman was onhoorbaar naderbij ge slopen en hij keek vol afgrijzen naar het boek dat Jimmy in de hand hield. De vreemde, wilde uitdrukking in zyn ogen verontrustte Jimmy enigszins. De man, die lang en latmager was, griste Jimmy eensklaps het boek uit de hand en wierp het vol afschuw zyn winkel uit. „Koesj-Koesj! Koesj-Koesj!", riep hy uit en toen begon hij Jimmy met geweld zyn winkeltje uit te dringen. Jimmy was te verbaasd om tegen te stribbelenEerst toen de man hem uit zyn winkel had geduwd liet hij Jimmy los. Deze zag het bock een eind verder in een plas liggen. Hij bukte zich en viste het er uit. Hy aarzelde even, maar stak het toen in zijn jas zak. Toen wierp hy een blik naar het uitdragerswinkeltje. De man was ech ter verdwenen.... Jimmy wist niot goed wat hy doen moest...Toch haal de hij een paar geldstukken uit zijn zak en besloot de man ze te overhan digen. Hij wenste dit boekje tenslotte niet voor niets in zyn bezit te krijgen De aanvoer van snoekbaars was de afgelopen week iets beter. De vang sten der snoekbaarsslepers waren even wel nog onbevredigend, terwijl tevens de noteringen voor snoekbaars een be- ioorlijke daling ondergingen. Deze waren per pond van f 0,40 tot f 0,48. Aanvoer van rode baars was slechts gering. Noteringen per pond van f 0.76 tot f 0,92. Blei en voorn noteerdén per pond van f 0,07 tot f 0,11. Door de staandnetvissers werden goede resul taten behaald. Hier kwamen snoek baarsvangsten voor tot 350 pond per dag en per vaartuig. De wcekbesommingen der sleepnet vissers varieerden per span van f 240 tot f 350. Bij de str.andnetvissers was dit per vaartuig van f 80 tot f 375. Aangevoerd werd: 8191 pond snoek baars, 372 pond rode baars, 11974 pond voorn en blei, 24 pond karper en 15 pond snoek. De totale omzet aan de afslag bedrteg ongeveer 4900. VISSERIJ BERICHT Dinsdag werd door 10 vaartuigen aangevoerd: 306 pond snoekbaars, prijs 46—ct, 17 pond rode baars prijs 88 ct., 138 pond blei, prijs 9 ct. Kleine zaken heeft de waurnemend-kanlonrechter te Den Helder, de heer M. C. Schakel, gisteren te behandelen gekregen. Daar verscheen eerst J.Jf.B. uit Den Helder, die in de Fazantenstraat „met losse han den" zou hebben gefietst. Zulks was geconstateerd door agent A. H., muar het werd door de verdachte ten stelligste tegengesproken. De ambtenaar, mr G. Wvan Meijenfeldt, vond, door de verklaring van de verbalisant, de overtreding bewezen, al oordeelde hij de in het proces verbaal omschreven houding van B. handen boven het stuur, kijkend naar de lamp) wat vreemd. „We zullen maar zeggen", aldus de ambte naar, „dat de verdachte een nuttig experiment uitvoerde. Schuldig zon der straf!" En dat was tevens het vonnis. Mevrouw A. A. T. uit Den Helder was ten laste gelegd, dat zij als automobi liste in dé Boerhaavestraat geen gevolg had gegeven aan een stopteken van agent J. H. De verdachte schetste de situatie en maakte aannemelijk, dat haar optreden was gebaseerd op een misverstand. Zij werd, conform de eis, tot f 0,50 of 1 dag veroordeeld. G. J. B. uit Texel was niet versche nen. Twee getuigen, vader en zoon C. Z., waren evenwel present, en zij ver klaarden, dat twee van B's koeien op hun bloembollenland voor ongeveer honderd gulden schade had aangericht. De zoon had het feit geconstateerd, en tevens, dat op het schrikdraad van de verdachte geen stroom had gestaan. Het vonnis luidde: f 15.of 5 dagen. Als laatste stond C. A. V. uit Den Helder terecht. Bij aanhouding van een vluchtwagen op de Polderweg was V. de bestuurder gebleken, en als zodanig had hij in het bezit moeten zijn van een werkboekje. „Maar ik ben tran sportarbeider, ik ben geen chauffeur", zei V., die nog een heel relaas aan zijn verdediging toevoegde. Zo was hem het rijden opgedragen, en dat zou hij zijn werkgever moeilijk hebben kunnen weigeren. In deze redenering stak wel degelijk iets, maar V. deed toch op het moment van aanhouding chauffeurs diensten, en düs had' hij het boekje moe ten hebben. De boete was gering: f 1. of 1 dag. Hr Ms „Van Amstel" is gisteren naar de Werf gegaan. Hr Ms mijnenvegers „Borndiep", „Marsdiep", „Weeterschelde" en „Vlie- stroom" vertrokken naar IJmuiden. Hr Ms „Texelstroom" zette koers naar Rot terdam. Het is morgen hoog water om 10 00 en 21.50 uur, en laag water om 4.15 en 16.10 uur. De temperatuur van het zee water was 9 graden Celsius. Het is vandaag vyf-en-twlntig jaar geleden, dat ds F. Tollenaar, predikant van de Gereformeerde kerk (onder houdende artikel 31 KO) hier ter ste de, te Den Helder in het predikambt werd bevestigd. De bevestiging geschiedde tijdens de morgendienst in de Bethelkerk door ds J. J. Bouma van Almelo, ,'n de avonddienst preekte ds Tollenaar zyn intrede naar aanleiding van J'.h. 1 43a: „En hij leidde hem tot Jezus". Voor zijn komst naar Den Helder had ds Tollenaar gedurende acht jaar de Gereformeerde kerk te Pernis ais pre dikant gediend. Desgevraagd deelde ds Tollenaar ons mede, dat wegens familie-omstandig heden geen bijzondere aandacht aan zyn jubileum kan worden gewijd. Tot en met Donderdagavond wordt in het Tivoli-theater „Vrijdag de 13de" ver toond, een „griezelfilm" met Boris Kar- loff in één van de hoofdrollen. Boris ziet er nu trouwens niet zo weerzinwekkend uit, als in vroegere rolprenten het ge val was. Goed, hy is niet knapper dan hy is, maar de rol welke hy in deze merkwaardige film vertolkt, is in feite slechts sympathiek, hoewel hy van een eenvoudige, oude professor in de lette ren een harde gangster, een moordenaar maakt. Hoe hy dat doet, kan men zelf gaan zien, wanneer men althans „een stootje" hebben kan. Het verhaal is ge baseerd op een goed idee. Gistermiddag is een dame uit de Jan- zenstraat in de Keizerstraat onwel ge worden en gevallen, vermoedelijk tenge volge van een hartaanval. Zy is met een ambulancewagen naar het gemeente-zie kenhuis overgebracht. Een maand gevangenisstraf en intrekking van zijn rijbewijs voor de lijd van één jaar was dc zware straf die de officier van Justitie, mr A. W. Holsteyn, gisteren eiste voor de Alkmaarse Meervoudige Kamer tegen de transportondernemer H. B. uit 't Zand. Op de avond van de derde October was de man om ongeveer 10 uur 's avonds vertrokken met een wagen die volgens verschillende getuigen al lang op het auto kerkhof had moeten liggen. Nabij'de Kooy, die de bestuurder met een snelheid van maar liefst 80 a 90 km per uur was gepasseerd, was de wagen gaan slingeren, over een lengte van 94 meter met het rechter wielenstel door de berm gereden en toen over de kop geslagen. B. was er slechts met een lichte beenverwouding afgekomen. Het bezwarende voor verdachte was, dat hij enkele uren tevoren een paar glazen bier gedronken had en hoewel het alcoholpercentage in zijn bloed, vlak na het ongeluk geconstateerd, betrekkelijk laag was geweest, was hem toch het beruchte artikel 26 van de wegenverkeerswet ten laste gelegd. Het ongeluk zou dus te wijten zijn geweest aan het gebruik van sterke drank. Het was voor de verdediger in deze zaak, mr W. C. A. Buers, niet gïmak kelyk om het op te nemen tegen het verontwaardigde requisitoir van de officier, die vond, dat de maniei van rijden van verdachte geleken had op dat van een krankzinnige. Getuigen hadden namelijk waargenomen, dat de wagen in zijn grote gang had geslin gerd, hetgeen door de chauffeur ech- PAASHEUVEL VIERHOUTEN is een heel klein plaatsje op de Ve- luwe, dat echter grote be kendheid heeft verworven door het werk, dat daar dertig jaar geleden is be gonnen: het hervormings werk van de socialistische jeugdorganisatie in Neder land, de A.J.C. Op 16 De cember 1923 werd de Paas- heuvel in gebruik genomen, een kamphuis van eenvou dige opzet, dat in het ge hele land een begrip voor een bepaalde opvatting in het jeugdwerk zou worden. Nu is in Vierhouten niet alleen meer de Paasheuvel, maar het geheel is een uit gebreid kampeercentrum geworden, dat wordt be heerd door de Stichting „Voor Zon en Vrijheid". Niet alleen de AJ£'ers wor den er ontvangen, maar ook allerlei andere groepen, die op verantwoorde wijze wil len kamperen, hetzij in ten ten, hetzij in een gebouw. Uit de vele oud-AJC'ers heeft zich ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Paasheuvel een co mité gevormd, dat aan het einde van het jaar een geldinzameling houdt om de AJC'ers de financiële moge lijkheden te verschaffen, die voor het huidige jeugd werk nodig zijn. Ook in Den Helder heeft zich een oud-ledencomité gevormd, dat. bij de actie hulp zal verlenen. De heer P. S. van der Vaart is voor zitter. mevrouw C. Mutters, pelirfmat. 6(1. secretaresse- vennin"r""esteresse. Volle digheidshalve vermeldt Gra- dus voorts het gironummer 8020, t.n.v. het „Comité 30 jaar Paasheuvel". AFSCHEID yiA de neus van een an der vernam Gradus om trent een afscheid te Lim- men, dat wellicht ook tal van Nieuwediepers zal inte resseren. Het betrof de heer E. Peetoom, de directeur van het Stedelijk Muziek korps te Öen Helder, die dezer dagen te Limmen de dirigeerstaf heeft neerge legd bij „Excelsior'' aldaar. Zulks geschiedde op een bij zondere repetitie-avond, na dat de heer Peetoom der tig jaar dirigent was van ge noemde muziekvereniging. Er was dus sprake van een jubileum, en' tevens van een afscheid, daar de heer Feetoom wegens het berei ken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag had aangevraagd. In zijn toespraakje dank te de scheidende dirigent voor de goede sfeer in de vereniging, de uitstekende onderlinge vriendschap. Met de beste wensen voor de vereniging en haar nieuwe dirigent, de heer Druiven uit Egmond aan de Hoef, reikte de heer Peetoom de dirigeerstok over. De voorzitter van „Excel sior", de heer Van der Aar, prees niet alleen de muzi kale talenten van de heer Peetoom, doch tevens zijn goedheid en zijn bescheiden heid, welke hem bij de le den bemind maakten. BAZUIN QEDURENDE de laatste maanden wordt te 's Gra- venhage, Delft, Schiedam, in het Westland en elders, door enkele vrouwen en mannen gecolporteerd met een blaadje, genaamd „De Bazuin des Vredes", dat te gen een vrije gave huis aan huis te koop wordt aange boden. Die vrouwen zijn ge kleed in een costuum, dat enige overeenkotnst ver toont met dat van een dia cones. De mannen dragen bij hun werkzaamheden een uniformpet met daarop in gouden letters: „Vrije Evan gelisatie-arbeid; God is lief de". Op het drukwerkje staat geen prijs aangegeven. De opbrengst der blaadjes zou ten goede komen aan evangelisatie-arbeid en gra tis gezinshulp. Doch, zo vernam Gradus van de politie, iets geheel anders is gebleken. Boven genoemde arbeid kan name lijk niet als serieus worden aanvaard. Onder het mom van weldadigheid worden, waarde Gradianen, persoon lijke belangen nagestreefd! Uiteraard wordt het pu bliek ontraden „De Bazuin des Vredes" op enigerlei wijze te steunen. ACTIE r\E winkeliersvereniging vnn de Sluisdijkstraat is, zo vertelde men Gradus de zer dagen, al enige weken bezig met een aardige actie, waarover eens iets ge zegd mag worden. Elk ini tiatief verdient lof en hulde. Luistert: Elke Zaterdag middag maakt fotograaf Jacques Engel in de Sluis dijkstraat een foto van voor bijgangers. Op die foto ge ven de organisatoren een witte cirkel om het hoofd van één der geportrettecr- den, die vervolgens een pre mie in ontvangst mag ne men. Bij één der winkeliers in de straat wordt het plaat je in de étalage gehangen, en daarop kan men dan zien, wie de gelukkige is. Zulks geschiedt dus elke week, knoopt het in uw oor! FEEST PERST nu is Gradus in dc gelegenheid, iets te be richten over de Sinterklaas feesten van de speeltuin vereniging Den Helder. Meer dan 1250 kinderen van zes tot dertien jaar waren in drie voorstellingen tussen 13.30 en 17.30 uur in Casino bijeen. Het programma werd verzorgd door dc heren S. Boerscma, A. Boot, B. J. F. Cousel en enkele medewer kers, die de jongens en meis jes hebben laten genieten van schetsjes, goocheltoeren en muziek. Sint Nicolaas en zijn knecht waren bij elke voorstelling aanwezig. Zij gaven van zeer veel belang stelling voor het speeltuin werk in onze stad blijk. Na afloop werden de kinderen getracteerd. De kleintjes van drie tot zes jaar hebben het feest af zonderlijk per tuin gevierd. Alleen de speeltuin Tuin dorp heeft met de kleintjes vanmiddag nog iets te goed, meldde men uw stukjes- schrijver. Al met al mag de commis sie van voorbereiding (be staande uit de dames Meer man, Frangois en De Graaf en de heren J. Groet, C. A, Dekkers, G. Verhoef, H. Roovers en H. Mallet) weer terugzien op een zeer ge slaagde Sint Nicolaas-vie- ring. HANDREM UOEWEL bij. de huidige motorrijtuigen de hand rem voornamelijk als een parkeerrem wordt be schouwd, moet deze toch aan wettelijke voorschrif ten voldoen, zo weet Gra dus van de KNAC. En om dat het hem bekend is, dat een flink aantal Nieuwe diepers auto rijdt, wil hij ten gerieve van hen de eisen eens kort samenvatten. De maximale remweg bij verschillende snelheden bij uitsluitend gebruik van de handrem: 10 km per uur, remweg 3.85 meter; 15 km, remweg 8.67 meter; 20 km, remweg 15.43 meter; 25 km, remweg 24.11 meter; 30 km, remweg 34,72 meter. GROTE G. QP één der bunkers bij Kaap Hoofd wordt mo menteel een roodstenen bouwsel opgericht, dat aar-' dig in de kijk loopt. Als uw Gradus zulks ziet, wordt hij nieuwsgierig. „Wè.t wórdt het?", vroeg hij zich af, en de Genie had hem de oplos sing kunnen bezorgen. Edoch, vrienden, uw stuk jesschrijver kan u niet ver tellen, waartoe het bouw werkje dient. Een „hoge", ernaar gevraagd, antwoord de met een mysterieus: „Grote G.!" En dat wil zeg gen, dat daar op die bunker iets geheims wordt ge wrocht! Nou ja, ze doen maar.... Gradus' lijfkieker heeft ditmaal een kijkje genomen op de „kien"-avond van de K.N.B.O., die onlangs in de bovenzaal van café Postbrug is gehouden. ter als het bij oude wagens veel voor komende chimmeyen geïnterpreteerd werd. De verdediger zag zo weinig bewijs materiaal in deze zaak voorhanden, dat hij primair aandrong op vrijspraak en subsidiair op een zeer clemente straf, temeer daar verdachte door de intrekking van zijn rijbewijs, sinds het ongeval, een schade van ongeveer 400,per week had geleden. Het is niet uitgesloten, dat de recht bank ter plaatse van het ongeval nog een onderzoek zal instellen. Voorlopig is de uitspraak bepaald op Dinsdag 22 December. BRIDGENIEUWS. De uitslag van de laatstgespeelde wedstrijden voor de competitie van de bridgeclub „Up en down" was als volgt: P. StrooperR. Hertogh 2014, A. StrooperKriek 20D. den Brasem W. Hertogh 19 pt., Jb. de Wit—K. de Vries 18 p., P. Koopman-H. Veul 17 p. N. van der LindenA. van der Voort 16 pt. en H. Klaver—K. Slik 14 pt. Er werd op de Kunstkringavond te Wieringen gisteren nog wel iets van de verbeeldingskracht van het pu bliek gevraagd. Men wordt nu een maal niet dagelijks geconfronteerd met mythologische figuren. De Ne derlandse Comedie deed dit echter wel in haar opvoering van „Welkom thuis Helena", een blijspel in drie bedrijven van André Routtin en Ma- deleine Gray, in de vertaling van Mary Dresselhuijs. In dit stuk werd door prachtige costuums en passende décors zeker de juiste sfeer geschapen om de herinnering aan de grijze oud heid terug te roepen. Met de mytho logie zelf had dit vermakelijke stuk weinig of niets te maken. Tegen de romantische achtergrond van het Griekse verleden heeft de schrijver slechts de man-vrouwverhouding wil len plaatsen en wel zo, dat men ge makkelijk tot de concl .sie kon komen dat al had men hier dan ook te ma ken niet een wel zeer oude familie in Troje in het gezinsleven weinig veranderd is. Helena de schone vrouw van de koning van Sparta Menelaus wordt, geschaakt door de koningszoon van Troje, Paris. Menelaus vertrekt om zich te revancheren ten strij 'e bijgestaan door vele bekende strijders en Agememnon zijn broer. En na tien jaren van bloedige gevechten waarin eindelijk de bekende list met het hou ten paard uitkomst brengt keert hij als overwinnaar terug met Helena die hij vergiffenis schonk. Welkom thuis, Helena. Mary Dresselhuijs gaf van deze Helenafiguur een prachtige vertolking. Zij was zoals de mythe dat wil de alles en allen overheersen de vrouw die iedereen naar haar hand weet te zetten. Ook haar echt genoot Menelaus, goed gespeeld door Hans Kaart, het type van de brute zich aan impulsen overgevende man. Jan Teulings bewoog zich als de huis knecht Etoneus in dit stuk met veel waardigheid. De verschijning tenslotte van Wim Schaffers als de jonge Tele- machus was voldoende de levens drang weer tot grote hoogte op te voeren bij Helena. Wij menen stellig dat het Wieringer Kunstkringpubliek zich met dit aardige stuk goed heeft geamuseerd. Maandagmorgen om half twaalf is het twee-jarig zoontje van de familie R. Meesters te Heer Hugowaard in een achter het huis lopende sloot terecht gekomen en jammerlijk verdronken. De artsen Twisk en Buirma hebben lange tijd vergeefs geprobeerd de levensgeesten van de kleine op te wekken.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3