Mogen we van Berlijn nog iets goeds verwachten? KRUISWOORDPUZZLE Pt HERSENGYMNASTIEK MATROZENSHAG Frankrijk, de zwakke schakel De wekelijkse wereldschouw j\_ssi, ssistente „Lieve" woordjes in de Pravda BRIDGERUBRIEK Pim, Pam Pom en de wonderlamp Radioprogramma voor het weekeinde Luister eens naar. DOKTERS "Sujssis %«CR(SttS' ADELAIDE HUMPHRIES ZATERDAG 12 DECEMBER 19R8 ALS belangrijkste resultaat van de ontmoeting van Eiscnhower, Chur- chili, Laniel en liun ministers en deskundigen te Hamilton op de Bermuda's heet het, dat men wilde instemmen met de Russische sug gestie tot een conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier in Berlijn, begin nend 4 Januari a.s. In de grond van de zaak, zo men weet, een Westers initiatief. Eerder werd door de Wes. tel ij ke Drie een vergadering in Lugano voorgesteld, doeli de Rus een waren enkele weken geleden blijkbaar nog niet zover om daar te komen praten en veroorzaakten daarmede tóch het Bermuda, dat deze zomer niet kon doorgaan. In zoverre leverde de aanvankelijke Russische weigering, althans ont houding van een positief antwoord, in elk geval dat voordeel op, dat het Westen mede nog eens de eigen meningen konden toetsen aan de grote lijn, waarvan de vrije wereld tenslotte niet te sterk kan afwijken om de harmonie te continueren. MADAT het besluit gevallen was en in Berlijn de eerste voorbereidin gen voor de conferentie reeds werden getroffen, werden in de eerste plaats zowel ten Westen als ten Oosten van het IJzeren Gordijn juichkreten ver nomen over dit a.s. treffen van Oost en West aan de groene tafel. Begrij pelijk, doch dat de kloof op dit mo ment nog geen centimeter smaller is geworden, blijkt al uit de woorden, waarmee die juichkreten vergezeld gingen. De politieke commentator van de Oostduitse radio noemde het be sluit van Bermuda inzake Berlijn een overwinning van de zaak voor de vre-, de (met nadruk leze men „communis tische" vrede) en een nederlaag voor de aanhangers van een Europese De fensie Gemeenschap. In West-Duits- land toonden zich zowel de regerings- partijen als de voornamelijk socialis tische oppositie, verheugd. Aden- auer c.s. zullen bij hun instemming direct hebben gedacht aan de zinsne den uit het communiqué van Bermu da, waarin wordt gezegd, dat de Wes telijke Drie opnieuw hun geloof be vestigen in de noodzaak van een Eu ropees Leger als onderdeel van de NAVO. De socialisten in de eerste plaats zullen met genoegen hebben ge lezen, dat het Westen weigert de ver deling van Europa (lees vooral Duits land) te aanvaarden. Het was duidelijk, dat Frankrijk wel het minst van de Drie bevredigd werd door de afspraken van Bermuda. Men staat er nu eenmaal in Parijs op ster kere garanties van Londen en Wash ington te krijgen inzake het voortdu rend verblijf van Westelijke strijd krachten in Europa als tegenhanger tegen de op te richten Duitse divisies. De angst voor de Wehrmacht zit er in Frankrijk terecht diep in, doch men verliest er o.i. de realiteit te ver uit het oog en wordt daardoor een strui kelblok voor de ontwikkeling van de Westerse defensie. In de vergadering van de militaire commissie van de NAVO, verklaarde generaal Gruenther Donderdag nog te Parijs, dat het nog steeds ontbreken van de Westduitse bijdrage aan het Europese leger (12 divisies) een nog blijvend zwak punt in de NAVO betekent. Gelijk op Ber muda zullen de Fransen in het Palais de Chaillot te Parijs tijdens de NAVO- ministersconferentie aandringen op duidelijker uitspraken inzake de Wes telijke strijdkrachten op het Europese vasteland, maar het is zeer de vraag of de Amerikanen en de Engelsen verder zullen gaan in hun beloften dan zij tenslotte al zijn gegaan. Aan de andere kant zullen owel Britten als Amerikanen het reilen en zeilen van de openbare Franse mening en die der politici goed in het oog moeten houden en de twijfelmoe digen aan Seine en Loire een krach tiger hart onder de riem moeten ste ken, omdat de Russen de volle zwaar te van hun vredespropaganda-vuur weer hebben gericht op Frans territoir. De behandeling van het Europees Leger- verdrag in het Franse parlement zal voorlopig op zich doen wachten. Dat zal mogelijk aan de orde komen als „Berlijn" voorbij is, de Vierde Repu bliek een nieuwe president heeft en een nieuwe regering in Parijs aan het woord is gekomen. Dan weten we méér van de werkelijke bedoelingen van het zgn. naar vrede snakkende Kremlin. Willen de Sovjets meewer ken aan een aanvaardbaar doorbreken van de Korea-impasse? Willen zij hun invloed aanwenden om een eind te maken aan de oorlog in Indo-China? Willen zjj meewerken aan een reële oplossing van het Duitse vraagstuk en maken zij eindelijk de tot standkoming van een vredesverdrag met het nog steeds bezette Oostenrijk mogelijk? Leveren deze zaken iets positiefs op, dan zal mén in het Westen in elk ge val kunnen gaan geloven aan de vre- destaal van de Russen. Dan zal men mogelijk zelfs aan een eonferentietafel willen plaats nemen ook met de Pe- king-Chinezcn. Levert dat alles winst inzake het afnemen van de spanning in de we reld, dan zal het Westen toch een krachtig verdedigingssysteem in stand moeten houden, omdat het verleden ons te harde lessen heeft gegeven wat betreft afspraken tussen naties, doch is het wel zeer de vraag of men in Frankrijk ooit een bekrachtiging mag verwachten van het Europees Leger- verdrag. Daarop vooruitlopend komt nu het geraffineerde propagandavuur van het Kremlin op het Franse hart. Een groot hoofdartikel in de „Prav da" suggereert dé Fransen, dat het de VS te doen is om Frankrijk als grote mogendheid uit te schakelen door West-Duitsland te herbewapenen. Al le mogelijke vriendelijkheidjes wor den met een vleiende toon aan het adres der Fransen ten beste gegeven Natuurlijk ook in vele Franse kringen beseft men terdege, dat het de Russen zuiver en alleen te doen is om een bres te schieten in de Westerse eenheid, reden waarom ook Engeland in ver schillende opzichten vreemd goed in de gratie der Sovjets schijnt te zijn gevallen. Voor het publiek wordt dan in com muniqués als van Bermuda getuigd van de, ondanks verschillen, toch hechte Westerse eenheid. Wij weten beter. Dit dient in ogenschouw te worden genomen bij de gang van het Westen naar Berlijn. Wij verwachten, als de Grote Drie vasthouden aan hun principes, eigenlijk van die ontmoe ting met de Russen in Berlijn heel weinig. De Russen wensen geen NAVO, geen Europese Defensie Gemeenschap en de Amerikanen voelen er voors hands weinig voor de Chinese com munisten te ontmoeten. Bij een misluk ken van Berlijn zal de druk van Washington, Bonn en Londen op Pa rijs om nu eens positief te handelen inzake het Europese Leger, ongetwij feld groter worden. Misschien zullen dan ook méér Franse ogen open gaan voor de juiste stand van zaken, opdat een opneming van West-Duitsland in de Westerse Defensie via het Europese Leger mogelijk worde. Zo niet, dan is het wel zeker, dat men Duitse strijdkrachten direct via de NAVO in dat systeem zal brengen. Want het staat als een paal boven water, dat wij zonder een aangegord zwaard voorlopig aan de verdere afbouw van het Huis Europa weinig kunnen doen. Dan zou dat monnikenwerk zijn, om dat anders achter onze rug de slopers der vrijheid onbedreigd hun fnuikend werk zouden kunnen verrichten.... SENSATIE IN ROBBERBRIDGE VO vaak hoort men echte wedstrijd- spelers vertellen, dat zij nooit rob berbridge spelen en dat zij daar feite lijk ook niets aan vinden. Als steeds in dergelijke gevallen kan men zeggen; Onbekend maakt onbe mind. Zij, die regelmatig robberbridge spelen, weten dat het zéér bijzondere attracties heeft en varianten kent, wel ke In het wedstrijdbridge eenvoudig onbekend ijn. Eén der meest attrac tieve situaties is wel, indien één of bei de partijen in het bezit is van een deelscore en er dan een hevige strijd ontstaat om enerzijds de 100 punten vol te maken, anderzijds om door goedkope redbiedingen dit streven te verijdelen. Dezer dagen beleefden wij in rob berbridge een spel, dat wel een zéér bijzondere sensatie betekende. De kaartverdeling was als volgt; 8 AB 964 V 3 H 10 9 7 2 HORIZONTAAL: 1 plaatje, 4 deel van gehemelte, 8 heester, 10 stumper, 12 dier, 13 saai, 15 vervoerbedrijf, 6 munt (Dld.), 17 bacterie, 19 heilige, 20 vogel, 22 bron, 24 fris, 26 meisjesnaam, 27 overwinning, 28 tarwe, 30 keer, 32 van ijzer, 35 deel van mast, 37 zeilen inhalen, 38 jongens naam, 39 plantenvocht, 41 land tong, 42 humeur, 43 bloeiwijze, 45 dier, 46 spoeling, 47 jongens naam. VERTICAAL: 1 haak, 2 boom, 3 Eminentie (afk.), 5 kleintje, 6 meisjesnaam, 7 steekbeitel, 8 loods, 9 sléchte waar, 11 plant, 13 bij, 14 meisjesnaam, 17 om hulsel, 18 tegen de wind zeilen, 20 stof, 21 telwoord, 23 vr. vrnw., 25 koor, 28 voedsel, 29 koren, 31 deel van ruggegraat, 33 voorzet sel, 34 onderwijs, 36 eigenschap, 38 paard, 40 steek, 42 bes, 44 zonder troef, 45 pers. vrnw. H VB 109 7 5 V 10 7 2 5 4- VB Zuid was de gever, NZ stonden 60 op de robber, OW schoon op de rohber. Zuid besloot om met een tactische bod te beginnen, dat vrijwel zonder gevaar was omdat NZ toch slechts 40 punten nodig hadden: 1 Schoppen. Het biedver- loop werd het volgende: Zuid 1 schop pen. West doublé, Noord 3 klaver, Oost pas; Zuid 3 schoppen, West dou blé, waarop allen pasten. Kennelijk zat West met een zeer sterk spel, maar Oost bleek niet in beweging te krijgen. Hoe het zij, toen West met klaveraas was uitgekomen, zag het er niet slecht voor Zuid uit. Oost gooide klaver 6 bij en Zuid de boer. In de tweede slag speelde West de harten 3 na Hoe zoudt gij, lezer, dit spel nu afspelen? Indien ge hierover enige tijd hebt na gedacht, laat ik U dan vertellen dat wanneer ge in harten gaat snijden, twee down het resultaat zou zijn Oost neemt nl. de hartenheer (sec), en trekt klaver na, die West aftroeft. West speelt weer harten, die Oost af troeft. Hierna maken OW nog ruiten aas en schoppenaas, in totaal 6 slagen. In de practijk nam Zuid echter har tenaas, vermoedende dat West 4 schop pens, 4 hartens, 4 ruitens en klaveraas sec gehad zou hebben. Dit bleek maar al te waar, want onder hartenaas viel de hartenheer. Nu werd schoppen 8 van de tafel gespeeld, welke door West met schoppenaas genomen werd. Oost had een kleine schoppen bijgespeeld, waar van achteraf .bleek, dat het zijn enige schoppen geweest was! West had cr geen notie van, dat Oost maar één schoppen had gehad en .trok, na schop penaas, eenkleine harten na. er op rekenende dat Oost zou kunnen in troeven en klaver zou naspelen. Oost had echter geen troef meer. Zuid maak te de harten 10, haalde de troeven er uit, nam klavervrouw met de heer over en gooide op Noord's klaver 10 en 9 zijn verlieskaarten, ruiten en harten weg! Zo eindigde dit zeer bijzondere spel met 2 gedoubleerde overslagen voor NZ. Maar het mooiste bleek later nog; daar Oost slechts 1 schoppen, 1 harten. 6 ruiters en 5 kleine klavers had ge had, zouden OW tenminste een con tract van 5 ruiten hebben kunnen maken. West was wel het ergst verbaasd over het resultaat; zijn spel was oorspron kelijk geweest: Sch. A.6,4,3. Ha. V. 8,5,3 R. A,H,B,4 Kl.A. Om nu de tegen partij 3 schoppen met twee overslagen te zien maken is wel een sensatie, al is het dan een minder plezierige! JOKER 196 Billie trok zich van de zwijg zaamheid van zijn compagnon niets aan. Hii zelf begon hoe langer hoe meer plezier in zijn toverij te krijgen STachter elkaar gaf hij Ah zijn op drachten. Zodra het tafelkieed vwr hem uitgespreid lag. gaf hlJ om messen en borden te vooischjjn te toveren.... en het ebcv.rde ai 1emaa prompt, zoals hij het bestelde Eerst wat te drinken, vriend schalde de stem van Billie. „Ik heb dorst gekljj- gen van al die inspanning. Tuee 11 monade maar, dat is goed voor zwakke hart.... Enfin, in de toekomst kan ik het nu wat rustiger aandoen., een lief landhuisje in een mooie om geving.... ik zal me niet meer behoe ven in te spannen om aan de kost te Veil 411 IC "C AVU&l IC komen. Een prettig idee. Het zal ai. leen wat eenzaam zijn, alléén in zo'n groot huis. „En ik dan, Billie?'1 vroeg Kareltjc verschrikt. „Ga ik dan niet met je mee?" „H'm. dat weet ik nog t0 net niet," antwoordde zijn compagnon grijnzend. „Ik zal je niet meer nodig hebben hè, ik heb dan Ali om voor me te zorgen.... ja, eh, jij moet maar een baantje zoeken...." Terwijl Billie l0 voor zich heen zat te dromen over zijn toekomstplannen, gaf Ali een knipoog, je naar zijn vrienden, die vanachter een boom het hele tafereel stonden af u loeren. DIJGELOOF, lezers, is een raar ding. Daar kan de Amerikaanse „konijnen], otjeskoning" George Brand, over mee praten. Hoe hij aan die vreemde bijnaam komt? Wel, in de States is een groot aantal mensen er diep van overtuigd, dat konijnenpootjes geluk aanbrengen en genoem de Brand verdient aan dat bijgeloof schatten, door jaarlijks een kleine millioen geprepareerde konijnenpootjes te dis tribueren. D.w.z. alléén de linkerachterpootjes, want alleen die brengen geluk aan, meent men. Kenners nemen trou wens zelfs alleen de lin kerachterpoot van een konijn, dat geschoten is met een zilveren kogel, op het middernachtelijk uur bij volle maan op het beestje afgeschoten door een loense mar» met O-benen. Brand heeft echter kopers genoeg voor alle vier poot jes. Zijn grootste af zetgebied? Atlanta en, hoe kan het anders, Hollywood. De volgende vragen voor vanavond: 1. Geeft U «ens enige betekenissen van een „tikkertje"? 2. Hebt U wel eens van „tijferen" gehoord? 3. Bij welke familie moe ten we de woerhaan en -hen zoeken? 4. Wie is de componist van de opera „Un ballo in maschera"? 5. Wie is de geestelijke vader van MERIJNTJE GIJZEN? 6. Waar kunnen we («n „wolfstand" nog meer aantreffen dan in de bek van een wolf? 7. Wat weet U van het YELLOWSTONE-park? 8. Ongetwijfeld kent 0 de uitdrukking „Hij ii van lotje getikt". Kent U een andere zegswijze, die precies hetzelfde be tekent, ergo: „Hij is niet goed bij zijn hoofd"? 9. Is „krambam'boeli" een specerij, een drank, een dans of een plant? 10. Wat betekent de af korting K.G.V.? (Voor de antwoorden zie men ons blad van Dins dag a.s.). ZONDAG 13 DECEMBER 1953 HILVERSUM I. 402 m. 8.00 NCRV, 9.30 KRO. 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45— 24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nws en wcer- ber. 8.15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Alt en orgel. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis, 11-30 „Wie is mijn patroon?". 11,45 Maastrichts Sted. ork. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12.55 Zonne wijzer, 13.00 Nws en kath. nws, 13.10 Cram. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Viool en piano. 14.50 Gram. 15.00 „Het atoom in dienst van de vrede", klankb. 15.20 Adventconc. 15.50 Gram. 16.10 Katholiek Thuisfront overal. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Oud-Kath. Adventsdienst. 18.00 Korte kerkdienst. 18.45 Pastorale rubr. NCRV: 19.00 Nws uit de kerken. 1905 Kamerkoor en orgel. 19.30 „Weg en werk der Kerkhervormers", caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Amus. ork. en sol. 21.10 Act. 21.20 Gevar. muz. 21.40 „Heilige Moe ders", hoorsp. 22.40 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 2300 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA, 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8-00 Nws en weerber. 8.18 Lichte muz. 8.45 Sportmeded. 8.50 Voor het platteland. 9.00 Muzikale cau serie met illustratie. 9.45 „Gewestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 „Geef het door", caus. 10 05 V. d. jeugd. IKOR: VANROSSEMS (Advertentie, Ing, Med.) DOOR: ii Janice herinnerde zich wat juffrouw Willows had gezegd; dat een man elke man het ellendig vond alleen gelaten te worden. Hij had gesproken van zijn lege huis; hij moest zich het vertrek van zijn vrouw wel net zo erg hebben aangetrokken als juffrouw Wil lows scheen te denken. Janice was op het punt geweest om te zeggen, dat ze vanavond al een afspraak had. Maar nu kon ze dat niet meer. Het zou haast gemeen geweest zijn om hem teleur te stellen, nu hij zo echt blij scheen. „Zullen we meteen gaan?" vroeg hij. Hij zag er weer zo verlangend uit, alsof hij maar gauw zijn voornemen wilde uitvoeren, voor ze van mening zou ver anderen.... „of zullen we elkaar liever later ergens ontmoeten? Wat jij maar het liefst wilt, Janice". „Liever later, geloof ik", zei Janice. Wanneer ze samen lunchten, had ze alleen een man tel om haar schouders geslagen over haar uniform heen, en was dan gereed geweest, maar zelfs het aardige herfst- pakje, dat zé vandaag op weg naar haar werk had gedragen, leek niet feestelijk genoeg voor deze gelegenheid. „Prachtig! Zal ik je afhalen? Ik moest eigenlijk je adres weten Janice. Maar. „We zullen tijd winnen als ik een taxi nêem en u ergens vind", onder brak ze. Niet dat ze dokter Holbrook niet bij zich thuis wilde hebben, maar het zou werkelijk tijd sparen en eerlijk gezegd, ook explicaties voorkomen. „Prachtig", zei hij weer. „Laat eens kijken, waar zal het zijn?" Hij keek nadenkend en zijn ene hand ging naar zijn kin in een van de vele karakte ristieke poses, die Janice van hem kende. Maar ze had nooit eerder opge merkt, hoe het prettige vooruitzicht hem zijn doktersmanieren deed verlie zen en hem zoveel jeugdiger, haast jongensachtig deed schijnen. Alsof iets van haar gedachten hem had bereikt, keek hij haar recht aan met weer dat lachje in zijn donkere ogen. „Ik herinner me juist", zei hij „dat het vandaag mijn verjaardag is Dan moeten we er dus een gala-feest van maken, tenminste, wanneer je ver jaardagen nog moet vieren, wanneer ze zo oplopen als de mijne". „U moet vast wel honderd jaar zijn!" gaf Janice terug. „Natuurlijk moeten we er een gala feest van maken". Nu had ze er geen spijt meer van de uitnodiging te hebben aangenomen Ze dacht weer aan mevrouw Holbrook Men zou zo denken, dat ze toch wel ééri dag had kunnen wachten, teneinde op haar man's verjaardag aanwezig te kunnen zijn. „Nog niet helemaal!" Hij lachte „En ik geloof ook niet dat ik graag 7.0 lang zou willen leven. Eerlijk gezegd, ben ik net zowat halverwege, zeven en veer tig, maar werkelijk, ik voel me er niet naar". „Dat kan ik niet ge oven!" riep Janice uit. Zijn uiterlijk, zijn manier van doen n de wijze waarop ze dage lijks samenwerkten maakten dat moei lijk te geloven. Er waren slechts enkele grijze haren in zijn dik, donker haar, en deze, juist aan de slapen, gaven hem iets gedistingeerds. Zijn gezicht had geen rimpels en een gezonde kleur, hoewel hij veel binnenshuis vertoefde Zijn stap was even veerkrachtig als die van een man half zo jong ais hij; en zijn lichaam was even slank en ge spierd. Eric Holbrook keek zeer verheugd bij Janice's spontane uitroep. „Ik kan het zelf niet geloven", ver zekerde hij haar. „Maar iemand die de honderd haalt, zal er ook wei 7.0 over denken. Wel, zullen we Longchamp af spreken? Of neen, er is een klein kroegje in de benedenstad, daar is het eten werkelijk buitengewoon. Michellc is een kunstenaar en hij is altijd 7.0 verrukt wanneer ik iemand meebreng, die nog nooit bij hem heeft gegeten. Wacht maar, tot je zijn kip proeft, ge stoofd in een sausje dat hij zelf heeft gebrouwen en de roomgebakjes.Maar je moet zelf maar oordelen en me ver tellen of ik overdrijf. Hoe laat zullen we afspreken?" Hij geleek zo op een schooljongen, die een zeldzame tractatie verwacht, dat Janice weer blij was hem niet te' hebben teleurgesteld. Het was veel beter en gemakkeijker om Bengy teleur te stellen. Met hem had ze na melijk voor die avond een afspraak gehad. „Ik denk. dat ik over een half uur klaar kan zijn", zei ze. „Maar u moet me het adres nog geven", voegde ze er glimlachend bij. Ze voelde zich gevleid, dat hij zo enthousiast deed. Natuur lijk wist Janice wel, dat dat niet Om haar was, maar omdat hij zo blij was jan een eenzame avond en een leeg huis te zijn ontsnapt, In de taxi naar huig kwam Janice met een schok tot zich zelf. Wat moest ze In vredesnaam tegen Ben zeggen' Want Ben zou teleurgesteld ziin Waarschijnlijk zou hij zelfs mcer zhn' woedend. b°°S Zij"' Ja' zeUs a'ln'1 eüige dagen «eleden het 0m een paar ka«rtjes en V°°r 6eni revue"voorstelling n?e, Lh g?vraa«d we'ke Janice nol met had gezien en welke het meest wVI burgerlijke smaak zou vallen „Niet klassiek, meisjelief", had hu n™"'UWd' "Niet artisliek ook „Met andere woorden" had Tani„» .ehLüÜiu,?11 waren tot de oude vriend- schappelijke voet teruggekeerd- fl(.Pn van beiden ooit ernstig, maar'dfrect voor een pretje te vinden onfbii deadHiUrv?.eW00nte aan8enomen wannier h" er zin ^"had'TTi61^"3 niet toe of Janice thuis was (rf niet Hi maakte deel uit van de7a,miie dat vroeger ook het geval was geweest' daan. Vader vond het pretUa maf n®* van gedachten te wisselen over dou" tiek en spon en Albie, wel Alhi. P,? eenvoudig dol op Ben nu z. een ion,8 meisje was geworden. 3 ng 7„Av,b'^ uhad ,hem bekoorlijk begroet Ze had hem slechts een ogenblik aangeheven° en X 11 haar2'rugje*8dat Jaaa^oU'ieoiwd^nmVdaflrhargrnl,en beheersen60"8 66" be<tj' (Wordt vervolgd). VINDOBONA SCHRAMMELN. Wie houdt van zoetvloeiende, Wen- se melodieën kan in dit program ma z(jn hart ophalen. Mede dank zü de medewerking van de :angtr Hans Grünhut komt ge omiddeUiJlc in de sfeer van de muziekstad, de enige plaats, waar nog iets van de romantiek uit vtoeger jaren is over gebleven. Zaterdag 22.15 uur over Hilversum 11, 295 meter.) EEN MENS KAN WAT ME£> MAKEN. Zilveren en koperen paren houden een wedstrijd in sterke ver halen. Een genoegelljk programma, waarin men soms verbaasd staat over de vaardigheid, die sommige mensen bij het vertellen van hun belevenissen aan de daa leggen. (Zaterdag 22.30 uur over Hilversum 1, 402 meter.) 10.30 Ned. Herv kerkd. AVRO: UM Sportber. 12.05 Lichte muz. 12.35 .JWJ afrekenen heren". 12.45 Lichte muz. 13-00 Nws. 13.05 Meded. en grim. 13.15 In"- kwart 13.30 Gevar. muz. 14.00 Boek bespreking. 14.20 Gram.muz. 14.30 Con- certgebouw-ork. en solist. ld. P,uj* (15.10—15.35) Tontelbeachouwing. 1'-M Sportrevue. VPRO: 17.00 „Tussen kerk en wereld", caus. 17-20 „Van het kerke lijk erf", caus. VARA: 17.30 V. d. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en »Porj' ultsl. 18.30 Hammond-orgelspel- 1S Radtolympus. 19.20 Gram. en comm. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte 20.45 ..Roodkapje", hoorsp. 21.25 G«j» muz. 21.55 Act. 22.10 Dansmuz. Pianorecital. 23.00 Nws 23.15-24w Gram. MAANDAG 14 DECEMBER 1959 HILVERSUM I, 402 M. 7.0024-"" NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 GewvlP muz. 7.45 Een woord v.d. dag. 8.00i N en weerber. 815 Sportuitsl. 8.20 Grs 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram. j>:'™ V.d. zieken. 9.30 V.d. vrouw. 9 3-5 w terst. 9-40 Gram. 10.30 Morgendien» 11.00 Gram. 11.15 Gevar. muz. Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12 30 Land- en tuinb. meded. 12.33 ^ral^ 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 1315 AW®£ deonork. 13.3.5 Jeugdkoor. 14.00 radio. 14.30 Hammondorgel. 14 43 W vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Pianotrio. lfl.00 Bijbellezing. 16 .30 Vocaal cns. en w'L 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Gram. V. d. Jeugd. 17.4.5 Regeringsultz.: W) delen Overzee: J. D. G. Schaad: reis door Zuid Suriname". 18-00 koor. 18 30 Srortnraatte. 18.40 18.30 Sportpraatje, 18.45 Eng. les 1900 Nws en wei 19.10 Gram. 19.30 „Volk en Staat' erbr'- 19" voik en ow— jj, Orgélconc. 20.00 Radiokrant. 20.20 w Jeskoor en ork. 20.47 ,.'s Levenl^JJR iSt sos-mf' gel", hoor-p. 21.25 Gram. 21.50 San* 22 45 AW» zang. 22.20 overdenking Amusmuz. 23.00 Nws JO' 23.15—24.00 Radio Philharm. ork. *n nst. HILVERSUM II. 298 M. 7 00- Gram- AVRO AVRO: 7.00 NwS. 7-10 """Jj( 715 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nw*- r. Gram. 0 00 Morgenwijding. 9.15 s „j zang. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Gram- Voordr. 11.15 R„dio Phllharmoniscn 12.00 Lichte muz. 12.30 iJind- en -j meded. 12.33 „ln 't spionnetje"- Zang en plano 1.1.00 Nws. 19.15 a 4<jj) of gram. 13.20 Promenade Ork. „Wat gaat er om In de wereld? 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 A O'ano. 15.15 V. d. vrouw. 16" 17,30 V d. Padvinders. 17.45 p 17.80 Mll. eaus. 18.00 NwS. ls" wij» *a!e caus 18.30 Acrordeonmuz- j f'udenlenultz. 19 15 Rep. 19.25 Ca 19 4.5 Regeringmltz.: „De beteken'» e kalkprojecten voor de '8lir,-rS n» vraaggespr, met Ir. J m. A. Ptn4.. flt ij' S. F- Kulrers. 20.00 Nws. 2(1 Globe", 13.00 Mw, 23 1.5 Filmprogl- -44.00 Gram.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2