Wilt U even noteren Een boeiende lezing over Spanje voor NKJB te Breezand Nieuws uit Wielingen Vooral spanning te verwachten bij ontmoeting Vios-SRC Late St. Nicolaas bij BKC BKC ontmoet ZAP Hoger beroep in de Velser affaire Mevr. Backer-Breed droeg voor Donaupont 21 Dec. in de vaart Na de brand in Jisp Zeemacht ook bij SVW weer kansloos? Geval van nekkramp in Amersfoort Land van grote contrasten fnna Pauïowna BESOMMINGEN IJMUIDEN Texel Bijkantoor Spaarbank BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen Urk Kerkdiensten per telefoon A.M.C. organiseert een puzzle-wandeltocht VEEMARKT LEEUWARDEN Eigenaar en arbeider gearresteerd Amerikaans journalist te Rotterdam neergeslagen Een merkwaardig verschil bij aanbesteding Julianadorp De heer W. Thomassen sprak voor P.v.d.A. Voetbal in de afdeling Geen moeilijkheden voorleidende clubs? JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN De heer Dominicus sprak voor de N.K.J.B. te Breezand over Spanje, dat voor ons alleen het land van Sinterklaas is, omdat het zo mooi rijmt op „appeltjes van Oranje". De Spanjaarden zelf ken nen het Sinterklaasfeest niet, maar wel een dergelijke dag voor het geven van geschenken, nl. op 6 Januari, Driekonin gen. Spreker schetste Spanje als een land van grote tegenstellingen. De grote kwaal is er het bedelen, zelfs nu er een bedel verbod is. Ook op loterij is men er dol. Een grote loterij als voor de blindenbond trekt driemaal per week. Wat men bij zo'n zuidelijk yolk misschien niet zou verwachten is de aangeboren zedigheid, een van de voornaamste karaktertrekken is ook de trots van de Spanjaard- Een portier van een hotel beledigt men met een fooi, hij wil u ten dienste zijn en daarvoor niet beloond worden. Maar be delen is er zo gewoon, dat dezelfde man er niet tegenop ziet om een poosje later op een andere plaats als bedelaar z'n hand op te houden. Dan heeft hij ook nog z'n trots: hij schenkt de gever immers de gelegenheid om goed te doen! Een hoog hartig individualist is de Spanjaard. Hij laat zich niets opleggen. Daar gaf spr. eveneens verschillende voorbeelden van cm de mentaliteit van de Spanjaard te schetsen. Uitvoerig besprak de heer Do minicus de Spaanse burgeroorlog, de hou ding van de geestelijkheid ervoor, gedu rende de strijd en nu. De bevolking is voor 98,5 pet katholiek, al gaat mis schien maar 15 pet regelmatig ter kerk. Met Nederlandse ogen gezien, vindt men de Spanjaard licht geen goed katholiek. Men ziet hem dan verkeerd, want als hij zich daartoe gedrongen voelt, beleeft hij zijn godsdienst intens. Vlees eten op Vrij dag mag er. al sinds vijf eeuwen. Vóór de burgeroorlog schoten de priesters vaak te kort in activiteit, nu worden zij daar in opgevoed. Het stierengevecht, „een De goede Sint moet B.K.C. onge- twijfeld een goed hart toedragen, dat hij zijn terugreis naar Spanje vijf dagen terwille van de geel-zwarten heeft uitgesteld. Donderdagavond was hij nl. in café De Boer, waar hij lange tijd temidden van plm. 100 adspiran- ten en leden heeft vertoefd. B.K.C.'s voorzitter, de heer C. Keyzer richtte zich in enkele hartelijke bewoordin gen tot de Sint, die in de vroegere avonduren de adspiranten stuk voor stuk had vermaand en geprezen. Op die bijeenkomst van de jong st en van de geel-zwarte vereniging ontbrak de chocolademelk en de koek niet en de cadeautjes die zij onder ling uitwisselden gaven nu eh dan veel stof tot vermaak. Na de training waren de senioren aan de beurt en na het openingswoord van de heer Keyzer, nam trainer Zuidema het woord. Spreker richtte zich tot de spelers inet de verwachting, dat de sportiviteit op het BKC-terrein en tijdens de uitwedstrijden van het zelfde goede gehalte zou zijn, als dat tot dusverre het geval was geweest. Ter gelegenheid van deze avond wil de de heer Zuidema de beste sports man van B.K.C. over het afgelopen jaar aanwijzen en de medaille, die hij tengevolge daarvan aan het trou we lid, de heer J. van Dalen uit reikte, ondervond van alle zijden en die van de heer Keyzer in het bijzon- dre grote waardering. De heer Van Dalen woont nl. in de Waardpolder, en weer of geen weer, iedere Donder dagavond verschijnt hij trouw op de training en helpt iedere week mede, om BKC 2 een zo dragelijk mogelijk resultaat in de reserve le klasse te i doen behalen. St Nicolaas onderhield zich geruime tijd met de spelers en ook hier werden lofuitingen en ver maningen uitgedeeld. Mevr. De Boer vertrouwde tenslotte de Sint toe, dat zij hoopte, dat wanneer eertijds de nieuwe kleedkamers ter beschikking zouden zijn, het onderhoud daarvan beter ter hand zou worden genomen, dan met de bestaande. Een wens, die voorzitter Keyzer zeker met volledige instemming kon onderstrepen. Voor het eerst i de geschiedenis van het bestaan van onze beide plaat selijke vierde-klassers vindt a.s. Zon dag op het BKC-terrein de competi tiewedstrijd BKC—ZAP plaats. Er ijn reeds vele wedstrijd in vriend schappelijk verband tussen deze beide rivalen gespeeld en vooral gedurende de laatste jaren in een steeds beter wordende geest van sportiviteit. Of schoon de sfeer rond deze wedstrijd a.s. Zondag wel even anders zal zijn dan vroeger, hebben wij het volste vertrouwen, dat ook nu de sport op de eerste plaats zal worden gediend. Beide ploegen hebben de punten hard nodig en beschikken beide over een groot aantal supporters. Wanneer die supporters nu allen medewerken aan het slagen van dit experiment, dan durven wij een spannende en aange name wedstrijd te voorspellen. Mr W. H. Overbeek uit Den Haag, die officier van justitie was tijdens de behandeling van de zaak van de twee vroegere Velser politiemannen door de bijzondere strafkamer van de Haarlemse rechtba k, heeft volgens H.D., beroep in cassatie aangetekend tegen de uitspraak van de rechtbank, waarbij de verdachten ontslagen wer den van rechtsvervolging. Deze was ten laste gelegd ten nauwste betrok ken te zijn geweest bij de gevangen neming van een groep illegalen, die op 16 Januari 1945 een overval had gepleegd op de boerderij van een landbouwer in de Velserbroekpolder. De zaak zal te zijner tijd door de Hoge Raad worden behandeld. elegant abattoir", mag door geen priester bezocht worden (onnodig doden van die ren is immers volgens de leer verboden). Het volk is er gek op. Iedere week trek ken de gevechten 900.000 bezoekers. (Het voetballen anderhalf millioen). Stieren vechters en beroepsvoetballers behoren tot de rijkaards. Is de Spanjaard overal te laat, voor het stierengevecht van 6—8 uur, is hij op tijd en betaalt voor zijn plaats een prijs van 80 et tot f 40. In de twee uren moeten zes stieren gedood worden, beesten van minstens 300 kilo. De heer Dominicus. die voor zijn leven dig uitgesproken causerie een aandachtig gehoor had, vertoonde na de pauze een serie mooie lantaarnplaten, die het ge sprokene nog verduidelijkte. Besommingen van Vrijdag: IJm I Tzon- ne f 17-320, IJm 85 Klaas Wijker f 1580 (gedeelte), KW 52 f 8260, KW 84 f 7320, KW 91 f 3870, KW 54 f 340 (haring). Aanvoer 3920 kisten. Prijzen per kg: gr. tong 3.30—3.05, grm. tong 1.861.71, kim. tong i.74—1.59, kl. tong I 1.60—1 42, kl. tong II 1.29—1.14; tarbot 1 2.55—1.90. steur 4.10. Per 50 kg: tarbot II 75. III 66, IV 51—35; schartong 4035; gr. schol 4440, grm. schol 61—45, kim, schol 68—56, kl. schol 1 57—45, kl. schol II 37—12; schar 18—8; v. haring 1610.50; makreel 32; kim. schelvis 75, kl. schelvis I 5718. kl. schel vis II 378; wijting 19—8; gr. gul 46, kl. gul 18—12.50; kl. haal 29. Per 125 kg: gr. kabeljauw 168—117. In November werd op het bijkantoor Den Burg van de Nutsspaarbank inge legd f 82.701.29 (f 35.812.96) en terugbe taald f 13.330.83 (f 4.056.36). Er werd dus f 69.370.46 meer ingelegd dan te rugbetaald. Vorig jaar f 31.756.60. Er werden 17 (8) nieuwe boekjes uit gegeven err geen boekjes (3) ingetrok ken. In omloop zijn thans 348 exem plaren. Het aantal posten van inleg be droeg 72 (43) en dat van terugbetaling 42 (42). Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevond zich 1 boekje voor een pasgeborene. Geboren: Irene M-, d. van J. G. Remelink en A. Valk. Nicolaas, z. van E. Groot en Kl. P. Zijm. Maria E„ d. van J. Kooij en C. S. Goeman. Maria W-, d. van S. Hulst en N. C. Kok. Hendrlcus Fr„ z. van P. F. van Sambeek en Th. Schrama. Nanda J„ d. van J. M. Brons en J. Mast. Ondertrouwd Albert J. Keijser en Romkje Wiersma. Getrouwd: Arnold Weitz en Dieu- wertje M. Voorthuijzen. Johannes R. Bosman en Augusta W. Kiewiet. Fre- derik Steigstra en Hendrina C. West dorp. Overleden: Daniël Stark, 47 jaar, wed.n. van D. Keppel Simon Witte, 70 jaar, echtg. van F. Vegt. Kinderjasje, kinderportemonnaie, bruine alpino, capuchon, kort damesjasje en wol len geblokte shawl. Donderdagavond trad voor de Zus- terkring van de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef de voordrachtkunste nares mevr. Backer-Breed op met het toneelstuk „De klokkengieter" van An- ton Coolen. Het kerkgebouw bevatte 140 aandachtig luisterende personen. In het drama „De klokkengieter" maken we kennis met meester Andrea's de Koninck, zijn zoon Paul, zijn pleeg dochter Maria, de meesterknecht An- selmus en de huishoudster Barbara. Alle zijn vervuld van de nieuwe opdracht die de meester heeft ont vangen, het gieten van een grote klok bestemd voor de bisschoppelijke kerk. De zoon Paul wordt morgen 22 jaar en hoopt van zijn vader nu ein delijk toestemming te krijgen zelf standig een klok te mogen gieten. Maar meester Andreas is zo vervuld van zijn handwerk dat hij dit niet kan toestaan, zelfs niet aan zijn zoon. Toch kan de zoon zijn verlangen naar een eigen schepping niet van zich afzetten. Hij bedenkt een list: als de tijd voor het gieten van de grote klok Voco Maria (Ik roep Maria) is aangebroken moet zijn pleegzuster Maria de vader even ophouden, dat gebeurt en bij dat op onthoud verklaart de vader aan zijn pleegdochter zSjn liefde voor haar. maar Maria is niet meer vrij, zij heeft haar belofte aan Paul gegeven. Wanneer Paul in de werkplaats <ie gietstop heeft stuk gestoten, hoort de vader het koken en bruisen van de gietspijs. Woedend rent hij naar de loods, geeft Paul een duw zodat deze met zijn handen in de hete spijs valt. Paul verliest zijn linkerhand. De vader is radeloos, ziet het verkeerde van zijn d^ad in en vlucht als Paul thuiskomt. Blijkens een mededeling in het Ger. Kerkblad zal de Ger. Noorderkerk te lefonisch worden verbonden met de Ger. Kerk Zuid. Men kan dan in de vervolge ook de daar te houden rouw diensten en huwelijksbevestigingen per ziekentelefoon beluisteren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Arie Johannes, zoon van Hendrikus van den Heuvel '4 Adriaantje Hakvoort. Albert, zoon van Albert Koffeman en Femmentje Pasterkamp. Gerrit Jan, zoon van Jan Baarssen en Grietje de Wit. Marretje, dochter van Jan de Boer en Antje Kaptein. Overleden, Gehuwd, Ondertrouwd: geen. NAAR ÜIEPPE. Donderdag is ds H. R. Groeneveld, Ger. Predikant te Urk, voor enige tijd vertrokken naar Dieppe om daar te arbeiden onder de vissers. Omtrent de ze tijd van het jaar komert daar veel vissers voor de haringvisserij. De ker- keraad der Ger. Kerk heeft voor deze arbeid de plaatselijke predikant ds H. R. Groeneveld, ongeveer 14 dagen af gestaan, EXCELSIOR ZESTIG JAAR. De Chr. Gemengde zangvereniging Excelsior hoopt Vrijdagavond voor ge nodigden in het gebouw Irene het 60- jarig bestaan te herdenken. Als feestredenaar voor deze avond hoopt op te treden ds W. Baas, Ger. Predikant te Urk. Voorts zal de oud dirigent, Meester J. H. van Doorn, een overzicht geven over deze 60 jaren. EEN NIEUWE MAASWIJDTE Blijkens een Koninklijk besluit van 22 October jl. is het verboden in het IJsselmeer te vissen met staande net ten of sleepnetten, waarvan de maas wijdte kleiner is dan 92 m.m. Dit be sluit is nu van kracht geworden. ROEIBOOT VERSPEELD Bij het uitzetten van staande netten verspeelde J. Kaptein, de schipper van de U.K. 118 zijn roeibootje. Men kwarn terecht op het basalt van de dam, waarbij het .bootje zodanig werd be schadigd, dat het als verloren kan wor den beschouwd. VISSERIJBERICHT. Vrijdag werden door 10 vaartuigen aangevoerd: 73 pond snoekbaars prijs f 0.52, 16 pond rode baars prijs f 0.93, 490 pond blei prijs f 0.09f 0.10, alles per pond. HfJ vraagt en verkrijgt vergiffenis en vraagt slechts een gunst: het rand schrift in de klok: „Als ik klink geeft Gij Maria dan geluk? Amen" te ver anderen in „Erbarm U Maria, erbar ming". Mevr. Backer slaagde er in twee uur lang de aandacht van de aanwezigen vast te houden. De uitbeelding van de vijf optredende personen was duidelijk en gaf voor het publiek geen aanleiding tot persoonsverwarring. Zij wist dit te bereiken met een kleine verandering van stem of houding en door iets snel ler of langzamer te spreken. Het dank woord dat mevr. Everts-Koom, namens de Zusterkring en de andere aanwezi gen, na afloop tot haar richtte was vol komen verdiend. De Automobiel- en Motorclub „A.M.C." te Den Helder organiseert Zaterdag 9 Januari '54 voor haar leden op Wieringen een puzzle-wandeltocht, zoals zij dat ook in Den Helder wel eens doet. De deelname aan deze tocht is ep Wieringen ook voor niet-leden opengesteld. De deelnemers f-neert- sters) ontvangen bij de start (Hotel De Haan, Hippolytushoef) een route beschrijving, zoals ook de deelnemers aan een puzzlerit voor auto's en moto ren die ontvangen. Aan de hand van die route-beschrijving moeten zij een bepaald traject 4% km) afleggen. Tijdens de tocht worden nog enkele verrassingen ingelast en zij, die na vol brenging de meeste punten hebben ver zameld, komen voor een prijsje in aan merking. De tocht wordt evenals in Den Helder 's avonds gehouden en er wordt een flinke deelname verwacht. LEEUWARDEN, 11 Dec. Aange voerd 65 stieren f 2.30—f 2.58 per kg slachtgewicht, 225 vette koeien, eerste kwaliteit f 2.50f 2.73, tweede kwal. f 2.40—f 2.48, derde kwal. f 2—f 2.39 per kg slachtgewicht. 852 melk- er. kalfkoeien f 700f 1005, 175 pinken f 340f 565, 362 graskalveren f 150— f 375, 517 nuchtere kalveren f 40f 52, 1113 vette weideschapen en lammeren, vette weideschapen f 60f 105, lam meren f 30f 78, 361 vette varkens, oude varkens f 1.60—f 1.70, vette big gen f 1.80f 1.85, zouters f 1.76—f 1.78 per kg levend gewicht, 189 biggen en lopers, biggen f 30—f 50. lopers f 51— f 100, 23 bokken en geiten, geen note ring, 90 paarden f 450—f 805. Totale aanvoer 3972. LEEUWARDEN. 11 Dec. Gouda volvet f 1.94f 1.95, Edammer 40+ f 1.71f 1.72, broodkaas 40+ f 1.73 f 1.74. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 11 Dec. Witte tarwe f 25f 27, rode tarwe f 25—f 27. wintergerst f 21—f 22, zomergerst f 21 f 23.50, witte haver f 18f 22; stem ming tarwe kalm; stemming is prijs houdend. ZAANDAM. Indien zich tijdens de laatste phase van de werkzaam heden voor het in de vaart bren gen van de Donaupont bij de Hembrug geen bijzondere om standigheden zullen voordoen, zal deze pont op Maandag 21 Decem ber in gebruik worden genomen. Ongetwijfeld een opluchting voor vele automobilisten. JISP De brand in de voormalige kaasfabriek heeft voor de eigenaar van de ln deze fabriek gevestigde zakkenwas- serij onaangename gevolgen. De omstandigheden, waaronder de brand lg ontstaan en mede het feit dat onlangj het fabriekspand voor een hoog bedrag was verzekerd, gaven de Rijks politie aanleiding de eigenaar, de heer J. W. S. uit Koog aan de Zaan, eens na der aan de tand te voelen. Ook werd de heer T. uit Wormerveer, die ln het be drijf werkzaam is, een verhoor afgeno men. De verklaringen van eigenaar en werknemer waren voor de Rijkspolitie aanleiding beiden in arrest te stellen, ver dacht van brandstichting. S. en T. zijn ingesloten in de voormalige marechaus seekazerne te Wormerveer. In een café in de binnenstad te Rot. terdam had Donderdagavond de 37- jarige journalist R. B. S. uit Pittsfield kennis gemaakt met twee mannen, met wie hij nog verscheidene café's be zocht. De mannen namen hem mee naar de Admiraal de Ruyterweg, waar één van hen de Amerikaan plotseling een „uppercut" gaf, zodat hij vrij ern stig in het gezicht gewond werd. Hij werd neergeslagen en vervolgens be roofd van f 130.De journalist moest in het St. Franciscusgasthuis opgeno men worden. De recherche heeft gis termorgen vroeg twee mannen gearres teerd, wier signalement met dat van de aanvallers overeenkwam. Ze ble ken de daders niet te zijn. Het onder zoek wordt voortgezet. Een verschil tussen de hoogste en laagste inschrijver, zoals Donderdag is voorgekomen bij de aanbesteding van grond- en drainagewerken door de dienst van openbare werken van Zwjjndrecht. zal Slechts zélden Zijn' voorgekomen. De hoogste insehrijfster, fa. Gebr. van Gilst uit Rotterdam, had voor dit werk ingeschreven met f 25.360. De laagsfe insehrijfster. Fa. J. P. Baas uit Capelle aan de IJssel meende echter dit werk voor f 5450 dus voor ongeveer f 20.000 minder, te kunnen uitvoeren. Weliswaar heeft de Fa. Baas een kleine vergissing in de berekening ge maakt, doch de op een na laagste in schrijver bleef nog beneden f 6000 met zijn inschrijving. Verder lopen de be dragen nogal uiteen. Voor een gehoor van Zweedse geleer den gaf de Nederlandse Nobelprijswinnaar voor natuurkunde gister te Stockholm een lezing over zijn wetenschappelijke arbeid. HEG EVENS voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij hef Aeendabureau van de Helderse Gemeenschap, Ernsmusstraat 14, telJfnL' 2141 toestel 007 (na zes uur telefoon 3524). Hier volgt de agenda voor de periode van Zatmiag 12 tot en met Zaterdag 19 December 1953. Zaterdag 12 Dec. Zondag 13 Dec. Maandag 14 Dec. Dinsdag 15 Dec. Woensdag 16 Dec. Donderdag 17 Dec. Vrijt! 1" Dcc. Zaterdag 19 Dec. 9 00—22 00 Extase: Kanarietentoonstelling 14^0017.00 en 19.00—22.00 Marinecantine: Roode Kruis- 19.00 en *20.00 Museum: Korte voordrachten. 20.00 Badpaviljoen: Soirée Junioren „Hennes 20.00 Casino; Toneelavond WSOV/Rijkswerf. 20.00 CJMV-gebouw: Instuifavond. 20.00 Elgawa: Instuifavond „Elgawa 20.00 Formosa: Feestavond KNBO. 20.00 MOOC-sociëteit: Eindsoirée Jeugddansclub. 20.00 Postbrug: Contactavond „Vrede en Vrijheid". 20.00 Prins Hendrik: Uitvoering „Sportlust 20.00 HBC-lokaal (2e Vroonstr.): Bokswedstrijden „De 20.15 K KS Volksbond: Ontspanningsavond NKJB. 9.00—22.00 Extase: Als Zaterdag (laatste dag). 14.00 MOOC-sociëteit: Kindermiddag MOOC. 20.00 Casino: Feestavond WGW, afd. Voetbal. 20.00 Prins Hendrik: Als Zaterdag, 14.00—17.00 en 19.00—22.00 Marinecantine: Roode Kruis- bazar (tot en met Donderdag). 19.30 HBB-gebouw: Lezingavond HBB. 19.30 Marinecantine: Filmavond O. S. en O. 20.00 Postbrug: Ledenverg. Vrouwengroep PvdA. 20.00 Raadhuis: Verg. Comité Eeuwfeest Adelborsten- 20.00 Casino: Toneelavond WSOV/Rijkswerf. 19.45 Marinecantine: Quiz-bal O. S. en O. 20 00 Casino: Declamatie-avond V.U. door Aafje Top. 20.00 Chr. Mil. Tehuis: Kerstwijdingsavond Ned. Chr. Vrouwenbond. 20.00 Mouton: Trekking loterij HCSC. r> 20.00 HBB-gebouw: Bijeenkomst „Nieuwe Koers 20.00 Casino: Kerstbijeenkomst R.K. Vrouwenbond. 20.00 Marinecantine: Toneelavond O. S. en O 20.00 Museum: Vergadering Konijnengroep „H. en O. 20.00 Casino: Feestavond „Tuindorp-Zuid" 20.00 Elgawa: Kerstbijeenkomst Vrouwenbond NVV. 20.00 Marinecantine: Dansavond O.S.en O. 20.00 Formosa: Kerstbijeenkomst Ned. Ver. v. Hulsvr. 20 00 Prins Hendrik: Kerstconcert „Zanglust 20,00 Postbrug: Cöntactavond „Rasbora Assaut Adelborsten. 19.30 HDC-lokaal: Contactavond „De Gup 20.00 Casino: Gymnastiekuitvoering „Pro Patna 20.00 CJMV-gebouw: Contactavond Chr. Gymnastiek vereniging „Simson". 20.00 Mouton: Clubavond Personeelsver. M.I.D. Assaut Adelborsten. 14.30 Witte Bioscoop: FHmmiddag V.U. 15.00 Formosa: Receptie 45-jarig bestaan HBB. 20.00 Casino: Als Vrijdag. 20.00 Formosa: Feestavond HBB. 20.00 Postbrug: Dansavond „Terpsichoré", 20.00 Badpaviljoen: Feestavond AMC. 20.00 Mouton: Verg. Vissersver. „Samenwerking" Voor de afdeling Julianadorp van de Partij van de Arbeid heeft de heer W. Thomassen, burgemeester van Zaan dam, dezer dagen in het verenigings gebouw aan de Langevliet een toe spraak gehouden, waarin hij enkele vraagstukken aan de orde bracht. Vooral het belang van de verkiezing voor de Provinciale Staten in April 1954 werd toegelicht. Hierna werd een forum gevormd, bestaande uit de heren W. Thomas sen, ds H. J. Trommel, mr H. Jonker en C. Roobol, waarbij de heer J. Hen- derikx als leider optrad. Vele schrifte lijk gestelde vragen werden door dit forum (waarin mevrouw Straalman Kremer was verhinderd te verschij nen) uitvoerig beantwoord. Wie in de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland morgen een spannende wedstrijd wil zien. kan waarschijnlijk het beste terecht hij Vios-SRC. Hier gaan twee vrijwel gelijkwaardige ploegen aan het werk, die zich beide van een plaats in de kopgroep hebben verzekerd en nu positie-verbetering nastreven. Leider WGW moet met een over winning van Vrone kunnen terugkeren en JVC, dat Hugo Boys ont vangt, is ook goed voor de volle buit. Kaagvogels heeft tegen LSV V weinig kans en hetzelfde geldt voor hekkensluiter Randers, die naar Nieuwe Niedorp trekt. In 1 B. kan er geen vuiltje aan de lucht zijn voor koploper Flevo, die de uitwedstrijd heeft tegen KGB, nummer vóórlaatst Het zal ons benieuwen, of RKEDO de tweede plaats kan verdedi gen tegen RKDVO SEW, dat zelf Val ken de baas wil blijven, loert uiteraard op een kleine vergissing van de EDO- ers. St. Victor zal tegen St. George wel aan het korste eind trekken, en Blokkers lijkt ons sterker dan Berk hout. Voor de leidende clubs in de tweede klasse B, Woudia en Westfriezen, is weinig gevaar te duchten, nu respec tievelijk Con Zelo en HOSV op bezoek komen, al blijven verrassingen natuur lijk mogelijk. De overige ontmoetingen in deze klasse zijn: Spartanen-HEO, Zwaagdijk-RKVVS en Strandvogels- DWB. De tweede klasse C. vermeldt het op treden van Hollandia T. tegen Geel zwart, dat er allerminst rooskleurig voor staat. Petten en Koedijk, die de strijd aanbinden met Schoorl en Kol- 26. Nu het had geholpen dat Jimmy de professor eens hardhandiz tot de werkelijkheid had terueee- bracht. Het was net alsof hij uit een droom ontwaakte. „Mensen", zei hii „Ik heb ook zulke vreemde dingen in dit boekje gelezen. Het laat mijn gedachten gewoon niet los, De helft van dit boek is gewijd aan Koesj-Koesj de boze geest van het Himalaja-ge- bergte, die woont in het gebied waar de sneeuw begint en die niet duldt dat mens of dier een voet in zijn rijk zet. Hij bewaakt de toppen van het geberg te en wee hem die zich verstout in zijn rijk door te dringen. Op een afstand van bijna drie honderd meter is zijn blik al dodelijk. Wie hem ziet is ten dode gedoemd. Er is slechts één mens geweest die hem aanschouwde en die dit overleefde. Het is de schrijver van dit boek geweest. Maar toen hij het gereed had en de laatste hand had ge legd aan de platen die hij er zelf in tekende is hij krankzinnig geworden en kort daarna gestorven. Dat staat niet in dit boek gedrukt, maar dat heeft een onbekende met inkt achter in het boek geschreven. Hij ontraadt het lang naar de afbeelding van Koesj- Koesj te kijken daar dit ongeluk kan brengen". Jimmy had opmerkazam zit ten luisteren. Hij moest toch een beetje lachen om oom Pepie. „U laat zich geloof ik een beetje bang maken door de een of andere aardig verzonnen volkslegende, professor", zei hij. „Ik wilde u wijzer hebben". Deze woorden deden de professor verontwaardigd op springen. „Dót is het niet waarover ik heb zitten piekeren riep hij uit. ping Boys, maken op beide punten aan spraak, terwijl Duinranders zal probe ren Callantsoog te bedwingen. SVW krijgt Zeemacht thuis, dat tot dusverre bijzonder heeft teleurgesteld. Ook nu hebben de sailors weinig kans op suc ces. En verder: 3b.: AGSV-De Koog; DWOW-Twisk; Schellinkhout-MOCVada-Dirkshorn; 3c.: Sporters-St. Boys; Wiron-Reiger Boys; rib.: Alcmaria 4-KFC 5; QSC 3- Westfrisia 3; Alkmaarse Boys 3-Helder 2; USVU 2-RKAFC 2; KW 3-GVO 2; lc.: Hollandia 3-DTS 2; Helder 3-Grass- hoppers 2; Westfrisia 4-VVW 2; r2d.: Wieringerwaard 2-Texel 2; VZV 2- BKC 3; HRC 5-Hollandia T 2; WGW 2- Vios 2; SRC 2-Watervogels 2; r3f.: Con Zelo 2-Winkel 2; Schagen 3-VZV 3; Flevo 2-Kaagvogels 3; ZAP 3-AGSV 2; r3g.: ZAP 2-Texel 3; Oudesluis 2-HRC 6; Helder 4-Watervogels 3; Succes 3- JVC 2; 41.: SVW 3-Re<ger Boys 2; Ber- dos 3-LSVV 4; Con Zelo 3-Dirkshorn 2; Kolping Boys 3-Koedijk 2; Hugo Boys 3-KSV 2; 4j.: Kaagvogels 4-WGW 4; SRC 3-Schagen 6; St. Boys 2-Wierin- gerwaard 3; Vesdo 2-Petten 2: 4k.: Schagen 5-BKC 4; Callantsoog 2-Water- vogels 5; Succes 4-Wiron 2- WGW 5- Vesdo 3; 41.: Cocksdorp 2-WGW 3; Texelse Boys 2-De Koog 2; Helder 5- Watervogels 4. Junioren j.: HRC—Helder; HRC b— Flevo; k.: Winkel-Nieuwe Niedorp; Kaagvogels—JVC; 1.: Watervogels— Vesdo; Helder bOudesluis; Flevo c— Wieringerwaard; HCSC b—HRC e; n.: ZAP—Hollandia T.; Vios—WGW; VZV —SRC; s.: ZAP b—WGW b. Adspiranten n.: Westfrisia—Schagen: HRC—Flevo; Helder—Texel- BKC— Succes; o.: Sint Boys—JVC; Vesdo— HCSC; DirkshornKaagvogels; Win kelNieuwe Niedorp; Petten—Water vogels; p.: HRC b—Breez. Boys;Hel der c—HRC d; Helder b—BKC b; q.t Watervogels b—Schagen b- Nieuwe Niedorp b—Succes c, HRC e-^-HCSC c; r.: Cocksdorp—Texelse Boys; Ooster end—Texel b; w.: WGW b—VZV a; WGW c—VZV b Vorige week is bij het vierde escadron depot lichte luchtdoelartillerie, dat 's gelegerd in de Prins Willem III-kazerne te Amersfoort, een geval van nekkramp geconstateerd. Onmiddellijk zijn de vereiste quarantainemaatregelen ë^n0' men.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4