Stad en omgeving Kantonrechter legde in twee zaken hoge boete op Leiders in de eerste klasse deelden de punten Nieuws uit J BEPERKTE OPLOSSING IN HET KORT Drie damesteams van gelijke kracht llff# Tonegido naar het zaalhandbaltornooi Overtredinggrenzend aan opzet" Ondanks waarschuwing gepasseerd Fraaie successen voor „De Sportfokker" Kerstnacht wij ding in de Lutherse kerk Tussen Haaks en Kuitje Voorronden biljarten Van de groene tafel Zesde nederlaag voor HCSC in klasse 2 „Nachtwache" in café Van Ammers Het Kerstfeest voor de Zondagsschool „Om de kribbe" mm wsSm Van de bridgetafel Wieringen V Zand De Ijsbaan exit De waarnemend-kantonrechter te Den Helder, de heer M. C. Schakel, p/t iet gistermiddag niet druk gehad. Er was geringe belangstelling t our een vonnis, terwijl bovendien de opgeroepen verdachten er door- gaans goed afkwamen. Er was zonder licht gereden, een visser zag een overtreding beboet met tweemaal vijftig cent (z'n snoekdreg werd in be- x "k gPnomen), en de Nieuwedieper A. S., die zich door een bromfietser zou hebben laten voorttrekkenverliet de zaal met de aanzegging, dat hi] vijf gulden zal moeten betalen. Een „flinke" zaak was die tegen A. J. van den B„ die niet ter zitting was verschenen. Getuige .T. C. ver klaarde, dat hij de verdachte nog had gewaarschuwd, vóór deze met zijn landbouwtrekker met twee aanhang wagens op de Waterweg te Wierin- gen C.'s bestelwagen ging passeren. De bestelauto werd tweemaal geraakt en geducht beschadigd. Mevrouw G. van G.B. werd ook nog gehoord in deze kwestie. De ambtenaar, mr G. W. von Meijen- feldt, noemde de overtreding van de verdachte „grenzend aan opzet, gelij kend op vernieling". En daarvoor acht te hij een zware boete op z'n plaats: f 60.of dertig dagen. Omdat voorts een koppeling niet van deugdelijke kwaliteit was gebleken, kwam er f 15.of 3 dagen bij. Van den B. werd conform deze eis veroordeeld. K. de J. uit Den Helder wilde op 30 October van de Ankerparkbrug de Binnenhaven opfietsen, waarbij hij geen voorrang verleende aan een van links op de voorrangsweg naderende personenauto, bestuurd door H. Een hevige aanrijding was het gevolg van De J.'s onoplettendheid. De ambtenaar hield er rekening mee, dat de schade aanzienlijk was geweest en dat de ver dachte zes weken lang na de botsing niet had kunnen werken, en eiste f 20.of 10 dagen. De kantonrechter wilde nog met f 10.af 5 dagen volstaan. Landbouwer R. J. M. uit Wieringer- meer schitterde, evenals tevoren A. J. van den B., door afwezigheid. Hem was ten laste gelegd een aanrijding met Joh. de L„ die op de hoek Breestraat Brugstraat in Middemeer geen voorrang kreeg. Er kwam een aanrij ding van. De ambtenaar gewaagde van een ernstige fout, welke wellicht te wijten was aan de leeftijd van ver dachte, die niet zo jong meer is. Hij eiste f 50.— of 25 dagen. Het vonnis luidde conform. J. van B. uit Hippolytushoef stond terecht, omdat hij op de Rijksweg te Anna Paulowna vóór op zijn motor een zak cement had vervoerd. Tengevolge daarvan had hij het verkeer in gevaar kunnen brengen. De overtreding kostte f 5.of 5 dagen,. Leden van de konijnenfokkersvereni ging „De Sportfokker" hebben met succes deelgenomen aan tentoonstel lingen te Hilversum en te Zoetermeer. In Hilversum werden de volgende pre- dicaten behaald: met Vlaamse Reuzen J. P. Pool—Wit ZZG, 4 x ZG; met Franse hangoren P. van der 2 x 1ste ZZG, 2 x ZG 7 ere-prijzen en de beste in deze klasse. W. Rijk 1 x G. H. H. Kruize ZG en GG; met Gr. Chincilla R. W. Kooistra 2 x GG; met Alaska Tj van Veen 1ste GG, A. Quast 2de ZG; met Rex P. de Beurs 2de ZG. In het' totaal werd op tien ereprijzen be slag gelegd. In Zoetermeer waren de resultaten: mevrouw T. KruizeDe Graaf met rode Nieuw-Zeelanders 1ste ZG en lste G; met Rex P. de Beurs 1ste ZZG. De heer De Beurs werd kampioen van deze tentoonstelling, won de medaille van de commissaris der Koningin van Zuid-Holland, en veroverde bovendien nog zes ere-prijzen. Aan de vooravond van Kerstmis, dus morgenavond, wordt om elf uur in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat de traditionele Kerstnachtdienst gehou den. Liturg en voorganger is dr. J. A. Stellwag, het orgel wordt bespeeld door dr. J. M. Sanders. Voorts wordt medewerking verleend door mevrouw G Man—Ploog (sopraan), mevrouw A. Gias—Sinjewel (declamatie), de heer D Kolhorn (hobo) en het Luthers kerkkoor onder leiding van de heer J. H. Keijzer, Het wekelijkse spreekuur van Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Het wekelijkse spreekuur van de Helderse Stichting voor Sociaal Wer« wordt vanavond van half acht tot hail negen gehouden aan het adres Piet Heinstraat 1. Het is morgen hoog water om 10.20 en 22.10 uur, en laag water om 4.8U en 16.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 7,4 graden Celsius. Met een ruim gemiddelde zijn Post (4,36) en Krijnen (4,18) geëindigd in de voorronden voor het biljarttornooi tweede klasse libre, dat over enkele weken wordt gehouden. Beiden be haalden tien matchpunten. Nummer drie werd Heres (van „De Jutter"), eveneens met tien match- punten. Zijn moyenne was 2,61. Zoon (van O.G.) behaalde acht matchpun ten en een moyenne van 2,68. Garste- veld (H.B.C.) en Lodewijks (Modern) eindigden met zes matchpunten en een gemiddelde van resp. 2,36 en 2,15. Bakker (Modern) en Van Essen (O.G.) behaalden twee matchpunten bij een moyenne van resp. 2,21 en 2,12. Hekke- sluiter werd K. Bakker (O.G.) met nul matchpunten en een gemiddelde van 1,60. Op Dinsdag 5, Donderdag 7, Vrijdag 8 en Zondag 10 Januari worden in „Formosa" de kampioenschappen eer ste klasse libre (moyenne 4,507.00) van het district Den Helder gehouden. In de eerste klasse van de tafeltenniscompetitie hebben de leiders Disnie 2 en IVA elkaar niets toegegeven. Zij speelden in Hoorn 55 gelijk. Disnie 2 gaat nu aan de kop met twee punten voorsprong op IVA, dat echter één wedstrijd minder heeft gespeeld. IVA 2 verloor in eigen huis van de Merletten (46), dat wederom een trapje op de lad der steeg. De strijd in de lagere regionen tussen Disnie 3 en Dito ein digde in een gelijk spel. In de eerste klasse is nu de stand: iiV« aSSv: s43*V I Disnie 2 IVA Merletten DSS IVA 2 Dito Disnie 3 1 0 11 43—17 1 0 9 35—15 6 0 6 0 32—28 28—22 30—30 19—41 13—47 In de tweede klasse incasseerde HCSC haar zesde achtereenvolgende nederlaag. Nu werd met 73 van IVA 4 verloren. Het gaat er naar uitzien, dat de HCSC'ers dit jaar voor het laatst in de tweede klasse spelen. WGW bleef ongeslagen. Het team versloeg DSS 2 met 82. Te vens speelde WGW nog tegen IVA 4, dat met 64 werd afgescheept. De stand na de eerste helft is: Tempo WGW IVA 3 IVA 4 DSS 2 IVA 5 HCSC 0 10 40—20 0 10 39—21 32—28 28—32 27—33 25—35 0 26—44 In 3 A boekte LTTV twee over winningen, namelijk op HCSC 2 en HCSC 3, respectievelijk met 82 en 100. De Langedijkers gaan nog steeds ongeslagen aan de kop. De overige uitslagen waren hier: Mer letten 2—HCSC 3 10—0, DSS 3— HCSC 2 8—2. De stand is: LTTV Merletten 2 IVA 6 DSS 3 IVA 7 HCSC 2 HCSC 3 6 0 0 12 55— 5 4 0 2 8 37—23 3 1 2 7 29—31 3 0 0 6 34—26 2 1 1 3 2 4 28—32 25—35 6 0 0 6 0 2—58 In 3 B eindigde de belangrijke wed strijd tussen Komeet en Treffers in een 82 zege voor de Enkhuizenaren. Komeet heeft thans met 1 punt voor sprong op Treffers deleidi ng. Dito 2—LTTV 2 5—5, DTO—St Victor 1—9. In 4 A behaalde DSS 4 een 91 overwinning op naaste concurrent Schagen, doch DSS 4 verspeelde in Den Helder een punt tegen IVA 9. Aan de kop is de stand: DSS 4 6 5 1 0 11 Schagen 6 5 0 1 10 Verdere uitslagen4BDonato 3 Treffers 3 37. - 4C: ODIBequick 4—6, Treffers 2—ODI 2 8—2. - 4D: Purmerend 3—Tempo 2 55. - 4 F: Vice Versa 3Purmerend 3 010. Bij de dames boekte Disnie in de derde klasse een 82 overwinning op LTTV. De twee degradatiecandidaten DSS 2 en DITO speelden gelijk. Aan de kop gaan na de eerste helft 3 teams: Disnie, DSS en Treffers. De stand is: Treffers 5 4 0 1 8 35—15 Disnie 5 4 0 1 8 3416 DSS 5 4 0 1 8 31—19 LTTV 5 113 3 18—32 DSS 2 5 0 2 3 2 12—38 Dito 5 0 1 4 1 20—30 Verdere uitslagenIVALTTV 2 5—5. - 4BODI—Treffers 3 7—3, ODI 2Treffers 3 73, Disnie 2Donato 2 91, Treffers 2Donato 91. (Advertentie, Ing. Med.) Op tweede Kerstdag, 's avonds om half acht, wordt in café Van Ammers de film „Nachtwache" vertoond. Deze rolprent, onder regie van Harald Braun, werd door ds W. G. Over- bosch en kapelaan dr F. T. Tijsen van een Nederlandse tekst voorzien. Over de inhoud het volgende: Op een mooie dag betrekt ds Heger zijn nieuwe post als predikant in een dia- konessenhuis in een kleine stad. Hij is vergezeld van zijn zevenjarig doch tertje Lotte. In het grote huis maakt hij onder andere kennis met de vrou welijke chirurg „dokter Cornelie", die bij een bombardement haar kind heeft verloren, en zegt, niet meer in God te kunnen geloven. De film bereikt zijn hoogtepunt, wanneer Lotte bij een ongeluk het leven verliest, juist op het ogenblik, dat haar vader over zijn gemeente Gods zegen afsmeekt. „Nachtwache" is een uitstekende film, die niet zal nalaten indruk te maken. Het Kerstfeest voor de Zondags school van de Ned. Herv. kerk wordt op eerste Kerstdag gevierd. Voor de kleintjes begint het om drie uur, voor de groten 's avonds om half acht. De Hervormde Jeugdclubs te Ju lianadorp gaven met medewerking van de Mandolineclub Mealinto een Kerstwijdingsavond in de zaal van Van Ammers. Deze zaal was geheel in Kerststemming gebracht. Een kerst boom in de hoek, de lampen met rood crêpe omfloerst en langs de wanden lantaarntjes met dennetak- ken, wat een aardige sfeer schiep. Na een woord van welkom door ds H. J. Trommel werd gezamenlijk gezon gen „Er is uit 's werelds duistere wolken". De mandolineclub bracht ten gehore Gods Ere, Az Este en Gloria in Excelsis Deo. De leiding berustte voor deze avond bij Pruim Jr, daar de directeur door ziekte niet aan wezig. kon zijn. Wij geloven, dat Pruim Jr de voet sporen van zijn vader zal volgen, want zijn leiding was kalm en punc tueel. De jeugdclubs voerden daarna het Kerstspel „Om de kribbe" op, waarin het oude Kerstverhaal wordt uitge beeld. De kinderen deden dat met overgave; de verbindende tekst werd uitgesproken door mevr. G. Rienstra- van" Twuyver. Mealinto trad daarna nogmaals op met „Ave Verum" van W. A. Mozart en tot slot „Ere zij God", dat' door de aanwezigen werd meegezongen, 't Was een aardige avond, die niet te lang duurde, w^nt om half tien kon ieder weer huis waarts gaan. Vanmorgen is, omstreeks half acht, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting een jeep van het Bel gische Leger in de sloot langs ue Huisduinerweg gereden. De inzitten den bleven ongedeerd. Gistermorgen is in een tuin achter de Meeuwenstraat, waarin jongens een fikkie" hadden gestookt, een grote ëmigratiekist verbrand. Toen de brandweer ter plaats kwam had het personeel van de N V. Hin het vuur dat een'dichte vonkenregen verspreid de reeds grotendeels onder de knie. GOUD Dl dag vóór Kerkmis, Donderdag 24 December, is het echtpaar C. Schenk Bruinsma vijftig jaar ge trouwd. Deze keer is niet Gradus de gelukwensen van de krant wezen aanbieden, doch zijn trouwe lijfkieker, die aldus een prettig uurtje beleefde, dat hem gaarne ge gund was. De heer Schenk is nu zeventig jaar, zijn echtgenote is acht en zestig; 't is dus nog een piepjong stel. De bruidegom was vis ser op een botter. Toen zijn schip in Makkum op de hel ling lag, leerde hij zijn vrouw kennen. In de oorlog was de heer Schenk postbodeeen be roep, dat zijn .gezin in die dagen goed van pas kwam. In een soort bakkerswagen, waarin de post werd ver voerd, smokkelde hij zijn zoon over de Postbrug, op dat deze op Texel tarwe kon gaan halen. Dat zijn zo van die voorvalletjes, die in de familie Schenk in geuren en kleuren worden verteld, wanneer zich daartoe de kans voordoet. Gradus' lijf kieker is trouwens nóg meer aan de iveet gekomen. On der andere, dat zoon Jacob van het gouden paar de be kende Helderse kunstfluiter is, die alleen tal van avon den luister heeft bijgezet. En zo babbelde de bruide gom maar. terwijl zijn vrouw aandachtig zat te luisteren. 7Aj hebben acht en dertig kleinkinderen, en een doch ter kreeg drie maal een tweeling, waarvan één kind is gestorven. Morgenmiddag recipiëren de heer en mevrouw Schenk. Dat geschiedt van vier tot vijf uur in hun kraakheldere woning in de Havikstraat, op nummer 23. CONCERT pLK jaar treedt het Amuse mentsorkest der Z.R.O.V. „Harmonie" in het gemeen telijk verpleeghuis te Huis duinen voor de ouden van dagen op, hetgeen, uiteraard bijzonder wordt op prijs ge steld. Plet traditionele Kerst concert, onder leiding van Louis van Loo Jr, wordt dit maal gegeven op Zaterdag 26 Dec., tweede Kerstdag. KERSTAVOND ABUSIEVELIJK is onlangs aangekondigd, dat op Donderdag 24 December in de M.O.O.C.-sociëteit aan de Spoorstraat een toneelavond zou worden gehouden. Op deze avond zal echter een speciaal Kerstprogramma worden uitgevoerd. De eigen toneelclub brengt een spel in twee bedrijven van W. Metz Tz.. getiteld „Kerstavond". Het geheel staat onder lei ding van de heer P. Bosdijk. Voorts, zo vernam uw stuk jesschrijver, zal het dames koor van de M.O.O.C., onder leiding van Theo Schaatsen- berg, medewerking verlenen. Ds Colenbrander zal een Kerstverhaal vertellen; de avond begint om half negen. PRIVAAT ONGELUKKIGE bezitters van privaatemmers, apart voor u, heeft Gradus een bericht. Met het oog op de aanstaande feestdagen zullen de privaatemmers in plaats van Vrijdag 25 Dec. worden geledigd op Donderdag 24 Dec. en in plaats van Zater dag 26 Dec. op Maandag 28 December. Houdt ge er even rekening mee? LANTAARNS pANGS de Wethouder W. de Bnerstraat te Julianadorp, de nieuwe weg die naar de Lagere Landbouwschool leidt zijn van gemeentewege twee lantaarns geplaatst. Boven dien werd er één gezet aan de Langevliet, aan het einde van de Wethouder de Boer- straat. Gradus hoorde van zijn ijverige correspondent, dat deze lantaarns van een be tere constructie zijn dan de overige lantaarns in Koe gras, en dat er langs betrok ken weg nu een overvloedig licht is. Dit alles strekt, op de donkere dagen vóór Kerstmis, tot grote vreugde. LEERLINGEN VAN de heer Kousbroek van het instituut „Mer- curius" hoorde Gradus, dat ook dit jaar twee zijner leerlingen zich bijzonder hebben onderscheiden. Evenals vorig jaar was hij te Schagen, waar de Mid denstandsexamens werden afgenomen, vertegenwoor digd met de best'geslaagde en de oudst-geslaagde. De beste was de heer E. Dal- huijsen (vijf negens en een tien), de oudste was de heer C. Roelofse (in 1397 geboren). Van het Ministerie van Economische Zaken ontvin gen beide „bollebozen" de „Camera Obscura" van Beets. GROET [-Jerinnert ge u nog de Fin se matroos Olavi Kivi- koski, die geheel alleen in zijn zeilschoenertje „Tur- quoise" de Atlantische Oceaan overstak en een paar dagen rust zocht in de Helderse jachthaven? Juist ja, hij was op weg naar zijn geboorteland Finland. En, waarde Gradianen, onze krant berichtte al eens. dat hij het had gehaald. Giste ren ontving de redactie van uw krant van hem een charmante Kerstgroet; het gaat Olavi Kivikoski dus goed! BAKKERS QRADUS kan niet voldoen aan het verzoek van de heer W„ om opneming van een ingezonden stuk naar aanleiding van Gradus' pen- nevruchtje over „oud brood met Kerstmis". Een inge zonden stuk moet namelijk aan enkele eisen voldoen, en het behoort zeker niet „verkeerd" aan te slaan op een reeds eerder geschre ven mening, of met andere woorden: de door Gradus genoemde feiten mogen (ge rust) worden bestreden, doch dan gaarne bij de kwestie gebleven en niet tè persoonlijk van opzet. Uw stukjesschrijver is stellig niet van de door "ie heer W. genoemde volgende veronderstelling uitgegaan: „U denkt, nou ja, het zijn maar leveranciers van en vóór het publiek, dan offe ren jullie daar je Kerstdag maar voor op". En natuurlijk weet Gra dus het: „Weet u, dat die zelfde deegmakers 's mor gens al in de weer zijn, wanneer u nog van geen toeten of blazen weet. Als u tenminste niet de ge woonte heeft om in uw slaap te liggen blazen'. Raak gezegd, meent uw stukjesschrijver, die inder daad niet gaarne vroeg op staat. Wente hij zulks wel, dan zou hij onmiddellijk de gelegenheid hebben aange grepen om bakker te wor den. Overigens verdient het uiteraard geen aanbeveling, jezelf op de borst te slaan, omdat je vroeg bij de pin ken bent. Hebt ge ooit een nachtwaker horen pochen, dat hij 's nachts wakker is? En wat het slapen van uw Gradus betreft, die blaast niet in zijn slaap. Wel schijnt hij in die heilzame staat gesprekken te voeren ....over verse kadetjes. WENSEN P)IT is, waarde Gradianen, de laa'ste 53 graden-ru briek vóór Kerstmis 1953. Moge uw stukjesschrijver van deze gelegenheid ge bruik maken, u allen ge- noegliike dagen toe te wen sen óók de bakkers, hoewel zij in de afgelopen week in coachten uw Gradus wel licht een „lelijk gezicht" hebben toebedacht. Belast gij van uw kant, lezers, de posterijen in deze toch al zo drukke tijd niet te veel door uw rubriek- schrijver kaartjes te zen den, waarin ge hem „van hetzelfde" toeroept. Hij wéét. dat ge voor hem op prettige dagen hoopt. Dn: kan niet anders omstreeks de Kerst. MU Maandag de reeds zo vele malen beschreven Donaupont in de vaart is gebracht en tot volle tevredenheid van Waterstaatautoriteiten en wegge bruikers dienst heeft gedaan, bestaat de kans, dat met een zekere voldoe ning van de gedachte wordt uitgegaan, dat het leed bij de Hembrug is gele den. Maar zover is het nog niet, want de Donaupont betekent slechts een beperkte oplossing van het grote oeverprobleem aan het Noordzeeka naal. Een probleem, dat radicaal opge lost zal zijn, wanneer de tunnels on der het kanaal in gebruik genomen kunnen worden. Noord-Holland boven het Noordzee kanaal is gisteren niet uit zijn isole ment verlost. De deur, die Noord- Holland boven het Noordzeekanaal ge sloten houdt, is hoogstens op een klei ne kier gezet en dan nog maar voor een gedeelte van de dag. Deze deur zal niet alleen radicaal opengetrokken moeten worden, maar uit de hengsels moeten worden gelicht. Sinds gisteren is de taak van de Commissie Oeververbinding Noordzee kanaal nog belangrijker geworden. De wachttijden mogen dan beperkt zijn, maar deze zullen ongetwijfeld weer toenemen. Omdat het verkeer langs de Provincialeweg drukker zal worden. Niet alleen door de normale groei, maar ook omdat automobilisten, die anders van de IJ-ponten of de Velser- ponten gebruik maakten, nu willen profiteren van de Donaupont. Dit gro tere snelverkeer zal met name voor Zaandam nieuwe verkeersproblemen met zich medebrengen. De grotere verkeersintensiteit zal het aantal ver keersongevallen doen toenemen. Voor al wanneer er, zoals gisteravond om streeks 6 uur, twee ponten tegelijk aankomen en ruim zeventig auto's op de Provincialeweg worden losgelaten. Het is ons bekend, dat de autoriteiten denken aan een inhaalverbod ter hoog te van het Zaandamse station. Het zal echter een gedeeltelijke oplossing van het verkeersprobleem zijn. De oplos sing van de problemen op de weg hangt nauw samen met de oplossing van de oeververbinding. En deze laat ste oplossing kan alleen gevonden wor den door de bouw van een behoorlijke tunnel. Omdat er dan geen enkele wachttijd meer gemaakt moet worden en omdat het wegverkeer dan veel meer verdeeld zal optreden. Het resultaat van de deze week door de bridgeclub „Julianadorp" gespeel de competitiedrive was: Groep AA. van KempenD. van Kempen 22,5 p.; C. BregmanD. J. de Graaf 21,5 p.; C. ArpeauL. Backer 19,5 p.; D. Bregmanmevr. Bregman 18,5 p.; A. Bregman—W. van de Haag 16 p.; D. de Graaf mevr. De Graaf 14 p.; P. van Rijn A. Heyblok 14 p. Groep B: J. BuysK. Donkers 27 p.; L. TigchelaarJ. Weidema 19,5 p.; E. ZonJ. Homminga 18,5 p.; J. PoletC. Schoonheden 18 p.; J. van AmmersB. Janmaat 18 p.; A. Bos B. Backer 16,5 p.; A. Doornmevr. Doorn 8,5 p. Omdat het eerste van de dames nog steeds rust heeft in verband met de Zaalhandbal-competitie'' en de heren Zondag vrij waren werd slechts een klein programma afgewerkt. Het tweede van de dames speelde thuis tegen D.E.S. I. Ook in deze wed strijd bleek weer, dat het spel van de Tonegido-reserves steeds vooruit gaat. Ze wisten zelfs met 1-0 de leiding te nemen op de technisch wel iets .betere gasten. Nog vóór de rust werd de gelijkmaker gescoord. In de tw.eede helft maakten de dames uit St. Maar ten nog twee doelpunten, zodat het ein de kwam met een 1-3 nederlaag voor de Westerlander dames. Vooraf «speelden de b-adspiranten tegen de veel grotere D.E.S.-adspiran- ten, die ondanks de heftige tegenstand met 16 zegevierden. De a-adspiranten speelden in Oude- sluis een zeer goede wedstrijd tegen de meisjes van Dosko. Het werd een 1-5 overwinning voor Tonegido a. Zondag vertrekken een dames- en herenteam van Tonegido naar Amster dam om daar in het R.A.I.-gebouw deel te nemen aan het Zaalhandbal-tornooi. Hoewel de heren op het véld al eens zeven-handbal hebben gespeeld is dit voor allen de eerste kennismaking met het zaalhandbal. Er wordt gespeeld in poules van vier ploegen, die een halve competitie spelen. Alle ploegen spelen dus drie wedstrijden. We zijn benieuwd hoe de teams van Tonegido het er in deze zo snel populair geworden zaalsport i zullen afbrengen. Het gouden echtpaar SchenkBruinsma. Als de vorst nog zijn intrede zal doen, zullen de liefhebbers van schaat. sen in en om 't Zand geen gebruik kunnen maken van de ijsbaan op het land van de heer Ros. Wij vernemen, dat het comité zijn functie heeft neer gelegd en dat de vereniging „Plaatse lijk Belang" de taak niet wenste over te nemen omdat de exploitatie van de ijsbaan te grote financiële conse quenties meebrengt. Het Kerstfeest voor de kinderen van de Zondagsschool zal worden gehou den in zaal Beeldman op de middag van Eerste Kerstdag om half vijf; alle ouders en belangstellenden zijn' van harte welkom. PKRZISCH-RUSSISCHE BESPREKINGEN De Perzisch-Russische commissie, die met de regeling van de finan ciële en grensgeschillen tussen beide landen, is gisteren voor het eerst in Teheran bijeengeweest.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3