GRATIS! BRYLCREEM Kapper ontvreemde sieraden ter waarde van f30.000.- sas ff s op j. Er is geen brand! ik breng de krant! -I- Gevaar van openlijke aggressie door de Russen is geringer DRIE DAGEN FEEST IN EEN OPVOEDINGSGESTICHT Overbelasting na de feestdagen Rechtbank zal zelf situatie opnemen Jeugdige inbrekers stalen f 100.000 beroepin gs werk Russische musici naar Nederland Lonen van kappers verhoogd Het Zuidslavische leger thans sterk Motorwedstrijden in zware klassen van de baan Vertegenwoordiger lokte diefstal uit N.S. verwachten Het was alles goud wat er blonk Moord te Weesperkarspel Op 1 Januari '54 724.000 motorrijtuigen Cinemascope in Nederland „EEN gedeelte van de buit hebt u toen in uw zakken gepropt en bent er mee vertrokken. Maar waar is de rest gebleven?" vroeg de presi dent, mr H. J. Hutschler. Welterusten Protestcongres Indische Nederlanders Autodiefstallen berecht fjef n/maatfe fcersfgesc/iem De vo/maaife haircfresstnj ,Onze Parijse waarschuwing was ernst Rede van Dulles voor de Amerikaanse Persclub Dr Mossadeq tekent hoger beroep aan Minder fabrieksarbeiders in de Ver.-Staten Ook op Me ttra y brandt de kerstboom Selectiewedstrijd voor junioren-teams Kerstsurprises van 40.000 pond WOENSDAG 23 DECEMBER 1958 De Nederlandse Spoorwegen delen mede, dat op Maandagochtend 28 De cember en op Maandagochtend 1 Janu ari in de eerste uren na 7 uur de kans is gisteren aPP J' de Z" I0nder vaste woon- of verblijf plaats, omdat hu V A- Amsterdamse rechtbank 2'/j jaar gevangenisstraf geëist, ornaat nu kundig en snel uit een niet afgesloten auto, die op 4 November jl bestaat, dat niet in alle tremen van ®en Juwelierszaak in de Amsterdamse Kalverstraat stond, een koffertje de normale dienstregeling voldoende li).,, KTei1' waarin zich V0()r btjna 30 ()00 aan goudcn sieraden bevon- Plaats zal zÜn. In die uren moeten uen. „misdadig nonchalant van de betrokken reiziger", noemde de officier mr namelijk ruim 50,000 militairen per van ..U!JvUys>. de liandelwlJze van de betrokken reiziger, een zekere D. Deze l1 2CF5", ?ie ,kort daar.°P onthutst aangifte hl) de politie deed. ëestnn» u f/ diefstal uitgelokt. HU is met 2ljn auto voor de juwelierszaak f.„t °y' ®rult Sestapt en de winkel binnengegaan zonder de auto af te sluiten, staan" dereen kon zien *HÜ liet het koffertje met de sieraden in de auto De dief haastte er zich mee naar zijn 38-jarige broer Johan, een hout bewerker, die met een vrouw samen leeft in de Paardenstraat. Toen hij daar de koffer opende was het al goud, wat er voor zijn ogen blonk Talloze colliers, broches, armbanden, vulpenhouders, manchetknopen, ciga- rettenpijpjes, zegelringen, tanden stokers en horloges, alles geheel of gedeeltelijk van goud. (Advertentie, lng. Med., In de zaak tegen de 37-jarige mevr. E. J. van H.-S., die er van beschuldigd wordt op 3 Juli j.1. in haar keuken haar buurman van het leven te hebben beroofd, heeft de Amsterdamse recht bank het onderzoek onvolledig geacht en bepaald, dat zij op 6 Januari zelf de situatie ter plaatse zal gaau op nemen. Zoals bekend, eiste de officier van Justitie veertien dagen geleden ter zit ting van de rechtbank drie jaar tegen de vrouw, omdat hij niet wilde aan nemen, dat zij uit zelfverdediging zou hebben gehandeld, zoals zij heeft ver klaard. De verdachte bevindt zich in tussen reeds lange tijd in voorlopige vrijheid. Haar verdediger vraagt ont slag van rechtsvervolging. Op 6 Januari zal de rechtbank de zitting om 10.30 uur in de woning van verdachte voortzetten. Tegen twee jeugdige Nijmegenaren, de 17-jarige leej-ling-electricien J. R. en de 23-jarige electro-monteur J. M. de K., heeft de officier van Justitie bij de Arnhemse rechtbank gisteren resp. een jaar tuchtschool en een jaar ge vangenisstraf geëist. Bij een inbraak in een boerderij had de jongste van de twee, J. R., op 23 October bij drie oude mensen een geld kistje weggenomen, waarvan de inhoud aan geldswaardige papieren en baar geld de f 100.000— benaderde. Na de inbraak hadden zij zich in een bunker bij het Maas-Waalkar aal ieder enveloppe met geld toegeëigend, het kistje met zand gevuld en dichtgebon den in het Maas-Waalkanaal geworpen. Dank zij de grote activiteit van de poli tie heeft men bijna alles kunnen ach terhalen. Het geldkistje is door mili taire duikers uit het kanaal opgedo ken. Een zakie met zilvergeld, dat door de tweede verdachte De K. was ver stopt, is eveneens gevonden. Alleen een aantal gouden munten ontbreekt nog. Bij R. was 11.000.— en bij De K. Ï0.000,in beslag genomen. Volgens berekeningen van de KNAC bedraagt het aantal motorrijtuigen per 1 Januari 1954: 194.000 (172.712) perso nenauto's inclusief 6.600 taxi's, 6.300 (6183) bussen, 82.400 (82196) vracht- auto's en bestelauto's, 3760 (3645) trek kers 4400 (3460) speciale voertuigen, 128000 (123370) motorrijwlelen anclu- sief driewielers en scooters) en ruim 300.000 (283.025) bromfietsen Het totaal aantal per 1 Januari 1954 SïTiRttJVWtr.Udng heelt. Eind Januari of beginFebruarizal middelgrote plaatsen, voor de eers^ (IN?'mantel) worden vertoond volgens ca 12 m. bre.rl en 6 m. hoog. c*rhncpn sneciaal op maximale reliexie geprepareerd, scherm, synchroon met stereofonisch geluid. ned. herv. kerk Beroepen te Delft ,ziep^.,_ hutsprea.) De politie riep de medewerking van de pers in, die oproepen plaatste. Dank zij die oproepen werden de twee broers twee dagen later al ge grepen en gea resteerd. Ook de vrouw uit de Paardenstraat werd achter slot en grendel gezet. Verdachte: „Dat durf ik niet te zeggen". President: „Dat is toch wei van be lang. Een aantal ringen zijn nog ge vonden bij uw broer en bij een ander, aar wie hij ze gebracht heeft. Maar waar is nu de rest?" Verdachte: „Dat weet ik niet". President: „U weet het natuurlijk wèl. Aan wie hebt u die boel ge geven 7" Verdachte: „Aan een mij onbeken de persoon". President: „Voor de politie hebt u gezegd, dat u niet wilde vertellen waar de juwelen zijn". Verdachte: „Nou, daar blijf ik bij". President: „Het geeft wel te den ken, dat u weet waar ze zijn en lij u zelf denkt: Ik zal mijn straf uit zitten en dan haal ik ze weer op en verkoop ze". Tegen de broer en de vrouw, waar mee hij samenleefde, eiste de offi cier van Justitie 6 maanden met af trek. In 1937 gaf de Russische violist Da- vid Oistrakh een concert in het con certgebouw te Amsterdam en dit is de laatste maal geweest, dat de USSR een van zijn grootste kunstenaar; naar Ne derland gezonden heeft. Nu zullen aan het eind van dit jaar twee Russische sterren naar Nederland komen, nl. de pianist Eugene Malinin en de violist Igor Bezrodni die o.a. in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht zullen concerteren. In Den Haag (Diligentia) speelt de pianjst Eugene Malinin op Dinsdag 29 December. Te Amsterdam zullen zowel de pia nist Malinin als de violist Igor Be zrodni in de grote zaai van het concert gebouw optreden op Vrijdag 1 Januari. trein naar hun garnizoenen worden teruggevoerd. Voor dit omvangrijke vervoer is het spoorwegmaterieei no dig, dat de N.S. anders hadden kunnen gebruiken voor het in die ochtenduren eveneens omvangrijke vervoer van burgers. De N.S. herinneren er aan, dat met het oog op de te verwachten sluiting van tal van fabrieken en kantoren de treinen op Zaterdag 2 Januari 1954 als op Zondag zullen rijden. In de officiële reisgids is een en ander nauwkeurig bij de desbetreffende tabellen vermeld. De N.S. zullen op Donderdag 24, Zondag 27 en Maandag 28 Decembër a.s. een aantal extra treinen in vele richtingen laten rijden. De vakraad voor het kappersbedrijf heeft bij het college van rijksbemidde laars voorstellen ingediend die een 5 procent looncompensatie inhouden voor alle werknemers in het kappersbedrijf. Niet alleen de lonen van de werkne mers boven de 23 jaar, maar ook die van de jeugdigen zullen hierdoor met 5 procent worden opgetrokken. Daar het inkomen van het kapperspersoneei bestaat uit loon, provisie en verval, heeft men de 1.5 procent looncompensa tie in zake de wachtgeld- en werke loosheidsverzekeringswet niet in het loon kunnen opnemen. Boven dit nieu we loon moet de werkgever dus 1,5 procent van het inkomen (loonverval dus) blijven compenseren. Het college van rijksbemiddelaars is verzocht deze verhoogde lonen per 1 Januari goed te keuren en verbindend te verklaren voor het gehele kappersbedrijf. DUITSE CHAUFFEUR BEBOET De Duitse vrachtautobestuurder K. A. F. S. uit Wuppertal-Elberfeld, die op 5 September te Deil een dodelijke aanrijding heeft veroorzaakt, is door de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot een boete van f 150 subsidiair twee maanden hechtenis. Kunt U niet slapen door rheumatiek, spit, ischias, hoofd-en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal ver drijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88 (Advertentie lng. Med.) A A. Klusener te Rot- b.l Oon..,- Schoonhoven bal te Oene Welsum (toez.) tl. te Arnhem geref. kerken Beroepen te CoevordenL. J. tr Aalten Beroepen te Dwingelo B J Aalbers, cand te Heelsum. - Beroepen te Utrecht, vac. K. J. Nawijn te Aalten. Dat doe ik dagelijks. Even een ruk aan de bel en mijn abonné rent al naar de gang. Want een krar.t brengt spanning. Wat zou er in staan? Het antwoord krijgt U indien U zich thans abonneert. Bovendien ontvangt U de tot 31 December verschijnende nummers In de Haagse dierentuin zal op Don derdag 7 Januari een protestbijeen komst worden gehouden wegens de noodtoestand, waarin meer dan 130.000 Indische Nederlanders in Indonesië verkeren en de houding der Neder landse regering tegenover deze land genoten. Sprekers op de bijeenkomst zijn prof. dr Zuidema en de heer Joh. van Hulzen. De samenkomst wordt o.a georganiseerd door de stichting „Pro Patria", de vereniging van Indische Nederlanders, het veteranenlegioen Nederland en de Vereniging van Ge- repatrieerden. De Utrechtse rechtbank heeft giste ren de 23-jarige monteur J. van D. te Utrecht wegens diefstal van twee auto's conform de eis veroordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek. De mon teur had in December 1952 een Op het danskerkhof geparkeerde wagen wegge haald, welke auto hij na reparatie te eigen bate verkocht. In Augustus van dit jaar nam hij van het veemarktter rein een wagen weg, die eveneens voor verkoop was bestemd. In een ziekenhuis te Nijmegen is gis teren de weduwe E. Kerssemakers aan gasvergiftiging overleden. Vorige week werd de alleenwonende weduwe in be- wurteloze toestand in haar slaapkamer aangetroffen. County Pcrfumcry Co. l(d. Stanmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr, Amsterdam (Advertentie lng. Med.» J-JET gevaar voor een openlijke ag gressie door de Sovjet-Unie is min der dan een jaar of twee geleden. Tot deze conclusie kwamen onlangs de NAVO-ministers te Parijs. Indien dat waar is, dan is dit voor een groot deel te danken aan de groeiende kracht van de NAVO, aldus de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, in een rede, die hij gisteren hield voor de Amerikaanse Nationale Pers Vereniging. Het vindt echter ook zijn oorzaak in de in het binnenland van de Sovjet-Unie uitgeoefende druk en de ongunstige levensomstandighe den in het Sovjetblok en de tegenstel ling, welke deze vormen met de buur landen van het Oostelijk blok. Ten aanzien van de trage gang van zaken betreffende de ratificatie van het verdrag van het Europese Leger zei Dulles, dat de dag der beslissing niet onbeperkt kan worden uitgesteld. Wij zijn de datum dicht genaderd, waarop dadenloosheid gelijk staat aan tegenwerkende daden. Dit is te meer waar, daar ons verdrag van wederzijd se bijstand aan het verlenen van veel van onze militaire steun aan Europa de voorwaarde van een werkelijk be staan van een Europese Defensie Ge meenschap verbindt. Dulles zei nog eens, dat zijn verkla ring te Parijs over een mogelijke her waardering van de beginselen der bui tenlandse politiek der V.S. t.a.v. Europa als er geen positiefs inzake de E.V.G. tot stand komt, een duidelijke waar heid behelsde. Deze alarmerende uit spraak was nodig, omdat andere ver klaringen voordien geen succes had den opgeleverd. De minister noemde daarna nog eens drie factoren op, die het Europese le ger volgens hem noodzakelijk maken: 1) De verdediging van Europa van vooruitgeschoven posities in Duitsland, thans ingenomen door Amerikaanse troepen, was gebaseerd op de veron derstelling, dat er spoedig een Duitse deelneming zou zijn binnen de E.V.G. Zonder Duitse deelneming zou de prin cipiële strategie van Amerika herzien moeten worden. 2) Het opnemen van Duitse troepen in het verband van de E.V.G. zou Frankrijk en andere landen, met inbe grip van de Sovjet-Unie, de garantie geven, dat zij nie* meer te lijden zou den hebben van de invasies, welke zij hadden moeten doorstaan van „het Duitse militarisme". 3) Voorts diende de breuk tussen Frankrijk en Duitsland hersteld te worden. Dit zou zelfs nóg belangrijker zijn dan het brengen van Duitse troe pen onder bevel van de NAVO. Het is van essentieel belang om eens en vooral een einde te maken aan deze zelfmoordstrijd, die de Westerse we reld reeds zo lang geplaagd heeft". Minister Dulles zeide, dat er geen alternatief voor de E.V.G. was, dat een oplossing zou brengen voor ie boven genoemde punten. Hij zeide andere op lossingen niet a priori te verwerpen doch zij zijn, zoals generaal Eisenho- wer gezegd had, „zwak". Dr Mossadeq heeft bij het opperste gerechtshof beroep aangetekend tegen zijn veroordeling tot drie jaar gevan genisstraf door het militaire tribunaal, dat hij onbevoegd en onwettig noemt. Een oproep van de Perzische reli gieuze leider Kasjani en Makki, een voormalige aanhanger van oud-premier Mossadeq, om ter gelegenheid van de terugkeer van de Britse diplomaten een zwarte armband te dragen heeft bij de Perzen vrijwel geen gehoor ge vonden. Als protest tegen de terugkeer van de Britse diplomaten zijn de stu denten van de juridische faculteit in staking gegaan. Door de verminderde productie in vele takken van industrie is het aan tal arbeiders in de Amerikaanse fa brieken sedert het begin van de zo mer met 700.000 of 4 procent vermin derd. Er wordt echter aan toegevoegd, dat ondanks de vermindering, de be drijvigheid groot blijft. Volgens een regeringsoverzicht overtrof de indu- .striële productie in de eerste elf maanden van dit jaar de productie in de zelfde periode van het vorige jaar met 8 procent. BRITS KONINKLIJK PAAR IN NIEUW-ZEELAND Het Britse koninklijk paar is gister avond aan boord van het koninklijk jacht „Gothic" in de haven van Auck- land (Nieuw-Zeeland) aangekomen. Het Zuidslavische leger van thans is sterk en goed uitgerust als nimmer tevoren, aldus heeft Ivan Gosnjak, de Zuidslavische staatssecretaris voor de Nationale Verdediging, verklaard in een vraaggesprek voor de radio bij gelegenheid van de dag van het Zuid slavische leger. Het bewaren van oe vrede kost Zuid-Slavië zeer veel, al dus Gosnjak, die verder nog zeide, dat zijn land een krachtige factor bij de verdediging van de vrede bete kende. Zuidslavië heeft een krachtige be wapeningsindustrie opgebouwd en een gedeelte van de capaciteit daar van wordt gebruikt voor economi sche ondernemingen. In 1953 bouwden de Zuidslavische werven 30.000 ton scheepsruimte tegen slechts vijf duizend ton in de twintig jaren voor de oorlog, aldus de staatssecretaris. Generaal Gosnjak deelde voorts mee, dat vertegenwoordigers van het Zuid slavische leger met Griekse en Turk se militairen van gedachten hebben gewisseld over een gezamenlijk op treden ingeval van een aanval. Deze besprekingen hadden een gunstig ver loop gehad. Stichting. Na de feestdagen is er gelegenheid voor zijn wij mee opgehouden. Je hebt dan het gevoel of het doorbrengen van verlof. het Kerstfeest voorbij en alle spanning weg is" En hoe gaat het in de gezinnen in die dagen, die 's Avonds zijn de jongens weer in de groepen bijeen. aan Kerstmis voorafgegaan? U weet het zelf wel met hoeveel toewijding de Kerstboom wordt versierd en hoe getracht wordt de huiskamer een passende en Op de avond van de Tweede Kerstdag verzame len zij en de leiding zich weer in de kapel, rond de verlichte Kerstboom. Zij zullen daar luisteren naar (Van een speciale verslaggever) WANNEER de ruim 250 jongens van de Stich ting Nederlands Mettray, de Prot. Chr opvoedingsinrichting te Eefde onder de ge- meente Gorssel in Gelderland, op de avond van tourage te geven. Hier wat sparregroën, daar een de stem van onze koningin en naar' het Kerstver takje hulst, een aardig Kerstpotje op tafel, Kerst- haal van mej. Van Oostveen. Maar ook de jongens klokken aan de lamp, etc. Kijk, dat doen de jongens hebben hun aandeel in de dienst. Een jongenskoor van Mettray ook. De handigen onder hen beijveren zal zich laten horen en de samenzang vormt een on- *- 11derdeel van het programma. Rest nog de Zondag. „Dan worden de restantjes opgemaakt", zegt de directeur. Het wordt dus nog eens lekker „kaaien" de Tweede Kerstdag rondom de kerstboom in de kapel zijn geschaard, zullen zij door H.M. de Koningin bij de kerstgeschiedenis uit Lucas zich bovendien in het vervaardigen van een stVle we nuru igi j g «e, een kerkje of iets van die aard, dat verlicht kan 2 worden bepaald. Meen met, dat onze Lanas- worden en het effect verhoogt. Kunt u zich inder- vrouwe persoonlijk de jongens van Mettray de ken, dat de jongens wat trots zijn op de versiering van hun woning, waar het dan zo gezellig en intiem geschiedenis van Christusgeboorte zal voor- van hun won'ng ^ar J^dat^n'extralt^" komVer ^at op tafel - -* - »- - v - - - - En dat zon extraatje gewaardeerd wordt, is vanzelf- lezen. Neen, dat heeft men op een andere wijze de Kerstavonden over het grote plein mocht dwalen „n, n -- -~-- foonplaat. Enkele jaren geleden is oe lezing Mettray zo graag gezongen worden. van het Kerstevangelie door H.M. de koningin tijdens de viering van het Kerstfeest op paleis Soestdijk opgenomen en ook Ned. Mettray is in het bezit gekomen van zulk een plaat. De toe spraak van onze vorstin heeft een diepe be tekenis. En wel deze, dat H.M. a.h.w. verbonden is met de bevolking van de Stichting. „Kerstmis is een huiselijk feest", zegt de directeur, de heer D. de Bruin, „en dat wordt hier zoveel mo gelijk geaccentueerd Ook bij de voorbereiding". Dat ligt in de lijn van de opvoeding, waarbij getracht wordt de jongens zoveel mogelijk het gemis van het gezin te vergoeden. En hoe is het met ae Kerstdagen in het doorsnee Nederlandse gezin gesteld? Och, >t weet het even goed als wü. dat de gezinsleden op di» dagen als het enigszins mogelijk is, bij elkaar zijn in de intimiteit van de huiskamer, waar 's avonds de lichtjes van de Kerstboom worden ontstoken en de aloude Kerstliederen worden gezongen. In het grote gezin, dat Ned. Mettray heet, is het niet anders. Het is gebruikelijk, dat het Kerstfeest zoveel mogelijk gezamenlijk wordt gevierd. Zeker, er gaan wel enkele pupillen met verlof, maai overi gens houdt de leiding de knapen maar liefst in de IN de dagen vóór Kerstmis en tijdens de feest- dagen zijn de meeste mensen anders dan anders. --- Zo is het ook met onze jongens", zegt de heer De resuitaten zijn behoorlijk. Uit de opbrengst worden Dat zal in de keuken weer heel wat drukte ge ven, want al dat bakken en braden voqr zo'n groot gezin is niet in een ommezien gebeurd. De kok en de bakker staan echter hun mannetje en kunnen rekenen op de hulp van de pupillen. Drie dagen alle jongens de hele dag thuis. Dat wil zeggen, dat het spreekwoord „Ledigheid is des dui vels oorkussen" geen toepassing mag vinden. Voor voldoende ontspanning wordt dan ook gezorgd. Zo'n feest kost geld. En daarom wordt er elk jaar een grootscheepse collecte op touw gezet. Keurige folders vinden hun weg door heel Nederland. De Bruin „Zij zijn dan ingesteld op ontvangen, niet °ok andere dingen gefinancierd, waartoe men an- litsluitend wat het materiële betreft en zijn gevoelig ;lers n in staat zou zijn, voor de betekenis van het Kerstfeest". Zoals in elk gezin wordt ook op Mettray alles ge Met Oud en Nieuw, dat op Mettray ook in een echt huiselijke sfeer wordt gevierd, gaan veel .on taan om de Kerstdagen te veraangenamen. Er wordt gens naar huis. De collecte-opbrengst stelt de Stich- tan heel wat van de leiding gevraagd, maar dat doe» 1 '.ij met plezier. De avond vóór Kerstmis wordt ge veilig en wijdingsvol in de groepen doorgebracht Wanneer op de morgen van de Eerste Kerstdag de nabijheid van kasteel Staverden) wordt er iit "eput ting in staat de reiskosten te dragen. En ook weer de zomerkampen (dit Jaar hebben de Jongens on vergetelijke dagen doorgebracht in de onmiddellijke Kerstklokken over Mettray luiden, verzamelt de be volking van de Stichting zich in de kapel met de Kerstboom. Baas Kluin, de opzichter van de werk plaatsen, bespeelt het orgel. „Destijds hielden we een Kerstnachtdienst van 11—12 uur", vertelt de heer De Bruin. „Maar daar Hoeveel plezier zij daar hebben moet u maar eens aan de heer Vaags vragen. Hij is de „ziel" van de kampen en heeft albums vol foto's over de beleve nissen van „zijn" Jongens. Kerstdagen en Nieuwjaar vormen hoogtepunten in het leven in Mettray. Te Genève werd een bespreking ge houden tussen de Technische Commis sie van de Internationale Motorsport federatie, de FIM. en vertegenwoordi gers van enkele fabrieken van race motoren. Aanwezig waren de voorzit ter van de spOrtcommissie, onze land genoot Piet Nortier en de vice-voor- zitter, de Italiaan Graaf Lurani, ver der vertegenwoordigers van Gilera, Guzzi, MV Augusta en een afgevaar digde van de Duitse constructeurs. De Britse fabrieken hadden zich niet laten vertegenwoordigen. Besproken werd de wijze waarop de talrijke ongelukken met dodelijke af loop, welke de laatste jaren door de steeds meer toenemende snelheden tij dens de grote internationale races zijn voorgekomen, in de toekomst zullen kunnen worden vermeden. In principe werd besloten het aan staand congres van de FIM, dat ir Mei 1954 te Scheveningen zal worder gehouden, voor te stellen met ingam van het jaar 1956 de wedstrijden in d( 500 cc-categorie van de programma': te schrappen en met ingang van 1951 dit ook te doen ten aanzien van d( 350 cc-klasse. Van dat moment af za het reglement dus alieeen de catego rieën 125 cc„ 250 cc en eventueel eer 175 cc.-klasse kennen. Nieuwe klassen in de 500 en 350 cc zullen worden gecreëerd, waarin dar slechts zal kunnen worden deelge nomen met serie-modellen, waarvat per jaar een bepaald aantal zal wor den geproduceerd. Zondag 27 December wordt om 1: uur op het terrein van Alcmaria Vic trix een selectiewedstrijd gespeeld tus sen twee junioren-teams van de afde ling Noord-Holland van de KNVB. D opstellingen luiden: Elftal Oranje: Reitsma (Purmer I steijn); Jeltes (West-Frisia) en Veer man (Volendam); Hommes (Alcmaria) Schilder (Volendam) en Smit (Volen dam); Visser (Egmondia), Buis (Eg mondia), Bond (Volendam), Tuyp (Vo lendam) en Vlug (DTS). Elftal Blauw: Meijer (CSV); Or; i (RKAFC) en Pelk (Volendam); Nieleij (GVO), Groet (Helder) en Van Zij!, (RKAFC)Zwarthoed (Volendam) Nieuwveen (Alcmaria), De Bie (Suc ces), De Vries (KFC) en Van Vlaan deren (Volendam). Reserves: Koorn (Flevo), Ruyte (Flevo) en Van Dongen (Zaandijk), j I Vier deelnemers aan een voetbalpoc kregen gistermiddag in Londen t horen dat ze de man 40.588 pond ver diend hadden omdat ze een aantal uit slagen van de wedstrijden van Zater dag juist hadden voorspeld. De vie tickets voor de pool hadden samen shilling gekost. Dc Amerikaanse autoriteiten in Duits land hebben 33 Duitse oorlogsmUdadi gers op aanbeveling van een Ameri kaans-Westduitse raad in vryheid ge steid. I

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 9