Waar moeten we heen met de kaas? r Nieuws uit Wielingen Tonegido behaalde succes zaalhandbal-tornooi in Handbalcompetitie vordert snel Jubileum Hoornsche Crediet- en Effectenbank KLEINE HANDELSADVERTENTIES Juttertjes Nieuwe telefoonnummers te Julianadorp Weekoverzicht van de visserij Meer zelf opeten en meer exporteren Vincent Auriol begroette René Coty Sportfeest in het R.A.I.-gebouw Gebrek aan een zaal is voelbaar In alle groepen zit er spanning in GEESTELIJK LEVEN BEROEPINGSWERK Urk Gerrit Westerneng werd 95 jaar Belangrijke schakel in economisch leven Toch einde statuut der priester-arbeiders Betoging bij Khartoem Aarzel niet langer! Board, timmerhout, Voor alle huisbrand Uw kapster aan huis Motor- en Kousenreparaties Let op! Let 0p! De hoogste waarde Schuimrubber AutO- Vita Diepvries Wilt U spoedig „Electro" Valencia Pinda's JoJa's Sjoelbakken De hoogste waarde Esveha winkelagenda Wijnhandel Bedn goed Te koop aangeboden De Chocolaterie Wacht niet langer! Te koop aangeb. Te koop gevraagd: Ruilen Personeel Diversen: .vINSDAG 29 DECEMBER 1983 Het kwantum melk, dat door de zui velfabrieken van veehouders werd ont vangen, liep in de week van 6 t.m. 12 December j.I. opnieuw terug en moest worden gesteld op 65.725 ton, hetgeen ongeveer 2.000 ton méér is dan vorig jaar in de overeenkomstige periode. Ook de kaasproductie ging iets omlaag en werd vastgesteld op 1826 ton tegen 1554 ton in de overeenkomstige periode in 1952. De kaasproductie ligt dus nog belangrijk hoger dan vorig jaar, in te genstelling met de boter, waarvan thans minder dan vorig jaar wordt geprodu ceerd. Ook in de afgelopen week viel er weinig verandering in de zuivelprijzen waar te nernen. Opnieuw werd een kwantum kaas bij de regering ingele verd, terwijl het kwantum kaas, dat op de vrije markt werd gebracht, met moeite tegen handhaving van prijzen kon worden geplaatst.. Op de Alkmaar- se kaasmarkt bleek men de prijs zelfs niet te kunnen handhaven en gingen de Noordhollandse Edammers tegen 'n lagere prijs van de hand dan vorige week het geval was. Ten opzichte van de Friese 40+ Edammers moet de prijs van de Noordhollandse kaas wel laag genoemd worden, want beide soorten staan thans in prijs op 'n gelijk niveau. Op de Leeuwarder zuivelbeurs bleek men nogal oi.der de indruk van het ge rucht, dat de regering voornemens was ongeveer 200 ton kaas op de binnen landse markt te plaatsen en ongetwij feld heeft dit gerucht wel invloed ge had bij het stellen van de prijs voor jonge kaas. Toen echter later bleek, dat men wat te voorbarig was geweest, liep de handel wel even vlotter, maar het algemene stemmingsbeeld kon toch uitgesproken kalm worden genoemd. Volvette Goudse gingen van de hand tegen f 1.95 tot f 1.96 per kg, terwijl voor de Edammers 40 werd betaald i 1.71 tot i 1.72 per kg. Ten aanzien van deze laatste soort kaas kan nog worden gemeld, dat de productie ta melijk is ingekrompen en dat er zelfs minder 40+ kaas wordt gemaakt dan vorig jaar.Voegt men hierbij nog het feit, dat het practisch alleen Edammers 40+ zijn, die bij de regering worden ingeleverd, dan valt waar te nemen, dat de 40+ kaas tegenwoordig wel in hoek zit, waar de slagen vallen. Het feit, dat Engeland momenteel zeer wei nig afneemt, is hieraan ook niet vreemd Dat ook de Noordhollandse Edammers in deze minder prettige situatie moe ten delen, valt onder de huidige om standigheden wel te begrijpen. De no- terings-commissie trachtte nog wel de prijs iets hoger te houden, maar het spel van vraag en aanbod had in dit geval de beste papieren en zo werd de prijs voor de Noordhollandse Edam mers 40+ f 1.72 per kg. Laat de gang van zaken in de jonge kaas in vele opzichten veel te wensen over, ook over de handel in belegen en oude kaas is men over het algemeen klaagzaam. Belegen en oude kaas wor den veelal verkocht tegen prijzen, die geen winst laten en men vraagt zich af, waar men straks de animo zal moe ten weghalen om in het nieuwe seizoen opnieuw kaas op te zetten. Aan de an dere kant moet echter worden gesteld, dat het in feite nog te vroeg is om de handel in belegen en oude kaas op de juiste waarde te schatten. Immers, de ze handel begint als regel in de maand Januari pas te „lopen" en herstel van de prijzen is toch altijd mogelijk. In niet geringe mate zal hier van invloed blijken te zijn het feit, wat de regering met de bij haar ingeleverde voorraden zal gaan doen en men kan in het be lang van producent en handelaar slechts de hoop uitspreken, dat men erin zal slagen de kaas elders te plaat sen. Het begrip „elders" begint in deze dagen toch zwaarder te wegen, want allerwegen komt men tot de conclusie, dat voor onze kaas nieuwe afzetmoge lijkheden moeten worden gezocht. Weliswaar is men er in het afgelo pen jaar in geslaagd meer kaas te ex porteren en is ook het binnenlands ver bruik groter geworden, maar toch al tijd hangt de steeds maar hoger wor dende kaasproductie als een zwaard van Damocles boven de hoofden van hen, die hierbij betrokken zijn. Beperking van de protectie wordt over het alge meen van de hand gewezen, zodat er tenslotte maar één weg overblijft: op voeren van de binnenlandse consump tie en het omhoog brengen van de ex port. Dat kan alleen wanneer produ centen en handelaren de handen ineen slaan en met elkaar trachten de afzet te stimuleren. In dit verband moet de continuering van het fonds ter bevorde ring van de afzet van kaas worden toe gejuicht. De bijdrage, welke hiervoor van producenten wordt gevraagd, kan zeker niet licht genoemd worden, maar ook hier zal de cost voor de baet uit gaan. Nederland moet zijn en blijven: een zuivelexporterend land! Gedurende de maanden October en November, dus na het verschijnen van de laatste sectorgids, zijn de volgende telefoonaansluitingen in het net Julianadorp (02235) tot stand gekomen: 241 Onderafdeling Julianadorp van het Witte Kruis, Proeftuinweg a. 307 E. H. Siccama, Klaverstraat 12. 308 P. Schilder, veehouder, Nieuweweg 5. 340 C. Roozen Nic.zn., Korte vliet 14. 274 S. Minnes, landbouwer-veehouder, Callantsogervaart 23, Callantsoog, post 't Zand. 223 P. Kossen, slagerij, Loopuijtpark 27. 218 J. Knol, loonploeger, Doggersvaart 24. 309 A. Eikenaar, Assistent R.L.V.D., Van Foreestweg 105. 316 C. Bregman, Schoolweg 44. De nieuw gekozen president van Frankrijk René Coty, bracht een bezoek aan de aftredende president, Vincent Auriol. Zij schudden elkaar hartelijk de hand. Wl hebben Zondag voor het eerst kennis gemaakt met de zaalhandbalsport, die steeds meer populair wordt, maar jammer genoeg heeft te kampen met gebrek aan speelruimte. Deze binnensport wordt gespeeld op een veld van 20 x 40 meter en boven het Noordzeekanaal zijn geen zalen, waar een dergelijk veld kan worden uitgezet. Hierdoor kunnen de handbalverenigingen uit dit rayon niet aan de competitie deelnemen, omdat de reiskosten naar Amsterdam te hoog zijn. Daarom alle lof voor het Ned. Handbal Verbond, dat door het organiseren van een open tornooi deze verenigingen althans voor één dag uit haar isolement heeft verlost. Laten we hopen, dat Den Helder en Alkmaar bin nen niet al te lange tijd over een sporthal zuilen beschikken, waardoor de zo aantrekkelijke zaalhandbal-sport ook in het Noordelijke deel van onze provincie in competitie-verband kan worden beoefend. Niet minder dan 1500 toeschouwers waren Zondag 'in het RAI-gebouw aanwezig om van deze sport te ge nieten. Onder de deelnemende vereni gingen waren er o.a. acht uit Eind hoven, één uit Groningen en zelfs een Duitse dames-ploeg. In totaal 24 da- mes- en herenteams, die ieder in zes poules waren verdeeld. De wedstrij den werden gespeeld op vier velden, waarvan veld 1 de meeste toeschou wers trok omdat daar de hoofdklas sers speelden. Razend snel verplaat se het spel zich en het is verwonder lijk, dat bij een dergelijk hoog tempo het aantal botsingen gering blijft. Een belangrijk aandeel in< het succes had den de scheidsrechters, die wel een zeer zware taak hadden te vervullen. De voetballers schieten op met de af werking van de competitie in de af deling Alkmaar van het Ned. Handbal- verbond zit er ook flink schot in. Bijna tweederde deel van het aantal compe titiewedstrijden is al achter de rug. maar ln alle groepen is de spanning zó groot, dat nog geen enkele ploeg zeker van de titel is. ln de eerste klasse dames hebben Olym- pia, BSV en SSV evenveel verliespunten, maar de dames uit Stompetoren moeten nog twee wedstrijden inhalen. Vlug en Vaardig en DTS doen het niet zo best en het is wel zeker, dat een van deze clubs zal moeten degraderen; Olympia 11-17 JHC 2 10-8 BSV 11-17 AVA 2 10-8 SSV 9-13 VI. en Vaardig 10-3 Zwaluwen 11-12 DTS 9-2 N. Niedorp 11-10 In de 2e klasse A is het verloop van de strijd niet minder aantrekkelijk, maar RHC is toch wel sterk favoriet. Om de laatste plaats woedt nog heftige strijd: RHC Vrone Ursem 7-14 7-12 8-12 TSV BSV 2 AVA 3 8-2 7-1 7-1 DOSKO, dat zich vorig jaar net de promotie zag ontgaan, heeft deze keer ernstige concurrentie van de dames van Ons Genoegen uit Schagerbrug. BKC houdt zich uitstekend, maar doet aan het duel tussen de Zijper clubs toch niet mee. Lof voor Zwaluwen 2, dat ondanks grote nederlagen steeds vol moed hand balt! DOSKO Ons Gen. BKC JHC 3 DES 1 11-20 10-18 11-16 9-10 11-8 Petten DES 2 Tonegido 2 Zwaluwen 2 10-6 10-6 8-5 11-1 Bij de heren lopen de krachten helaas sterk uiteen. Het gaat tussen AVA veruit de baas en Tonegido. De Adel borsten stellen teleur en zijn veel zwak ker dan enkele jaren geleden: zij no teerden twee verliespunten wegens niet opkomen. AVA 1 Tonegido 1 AVA 2 7-14 7-12 8- 6 AHV Vrone Tonegido 2 5-2 6-2 7-2 Voor het handbalverbond is het bij zonder verheugend, dat er met twee flin ke groepen meisjes kan worden gespeeld. Dat deze jeugdige handbalsters elkaar niet veel toegeven, bewijzen de volgende standen: Meisjes Zuid: Ook de organisatie was perfect. Alle 88 wedstrijden werden precies op tijd gespeeld. Het spel van de Duitse dames- ploeg van S.V. Bayer '04 heeft wel de meeste indruk gemaakt. Het was tot in alle onderdelen uitstekend ver zorgd. Vanzelfsprekend waren de teams van Tonegido ondergebracht in één poule met vrijwel gelijkwaardie ploe gen, naar de maatstaf van veldhand- bal gemeten. Er waren er evenwel bij, die geregeld zaalhandbal spelen. Juist daarom zijn de resultaten van de Wieringer teams zeer fraai te noe men. De heren versloegen eerst Stratum 2 (Eindhoven) met 96, waarna met 73 van A.V.A. werd gewonnen. Vooral het tempo in de eerste wed strijd werd zeer hoog. Tonegifio had aan een gelijk spel genoeg, voor de eerste plaats, maar de beslissende wedstrijd tegen Sport Vereent (Utrecht) werd na een 43 voor sprong met de rust met 64 verloren. Een eervolle tweede plaats en een lauwertak voor de heren. De dames wonnen haar eerste wed strijd tegen USSV (Utrecht) met 40. Ook Sport Vereent moest in de Wieringer dames haar meerdere er kennen (20). Hier moest eveneens de laatste wedstrijd de beslissing brengen. Met slechts 32 werd van HOC (Haarlem) verloren. Door een beter doelgemiddelde kregen de To- negido-dames toch de eerste prijs en een mooi bekertje. Een prachtig resultaat voor de dames en heren van Tonegido, die nooit eerder zaal-hand bal hebben gespeeld. RHC AVA a Foresters CSV a 8-15 7-12 6- 9 8- 9 Meisjes Noord: Ons Genoegen 9-16 JHC 9-15 Tonegido a 9-14 VI. en Vaardig 8-11 DES 10-10 AVA b Vrone CSV b DOSKO BKC N. Niedorp Tonegido b 8-3 6-2 7-1 9-8 9-6 10-2 9-1 Deze standjes zijn bijgewerkt tot en met 20 December; tijdens de Kerstdagen is er niet gespeeld Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam Delfshaven: A. Hovy te Almelo. Aangenomen naar Gassëlte: A. Roodzant cand. te Gasselter- Boerveen. Aangenomen naar Wagenlngen: W. Bouwsema te Maarssen. Aangenomen naar Uitwijk (toezegging) W. Koole vica ris te Sillaarshoek. Geref. Kerken Beroepen te Dinteloord: J. Kuntz te Tzum. Beroepen te Aduard en te Dintel oord: J. Kuntz te Tzum. Aangenomen naar Vlaardingen: J. Lever te Sybranda- buren. die bedankte voor Maasdijk. Be dankt voor Amsterdam-W.: dr F. H. von Meyenfeldt te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zierikzce, 2e pred.plaats: H. Toorman te Deventer. Bedankt voor Harderwijk: I. de Bruyne te Hilversum- C. Bedankt voor Ouderkerk a. d. Amstel: C. Noordegraaf te 's Gravendeel. Remonstr. Broederschap Bedankt voor Alkmaar: J. T. Macken- zle te Doesburg. De vorige week werd de visserij op de voormalige Zuiderzee door slechts enkele vaartuigen uitgevoerd. De staan- netvisserij had per etmaal vangsten tot 34 pond per vaartuig. Deze soort snoek baars bracht gemiddeld 58 ct. per pond op. De vangsten van de rode baars wa ren zeer gering, soms tot 1 pond per vaartuig. Prijs gemideld 70 ct. per pond. De blei was van 8 tot 9 ct. per pond. De staantnetvissers besomden van f 10 tot f 50 per vaartuig. De vang sten per span (2 vaartuigen) van snoek baars waren van 35 tot 100 pond. De prijs van deze soort snoekbaars was 52 tot 64 ct. per pond. Van deze categorie vissers waren de besommingen tot f 200 p^r span. Bij een vergelijking van de snoekbaarsvisserij in de gelijklui dende week van het vorige jaar blijkt dat toen aangevoerd werd 26962 pond snoekbaars tegen nu 1175 pond. Werd toen 614 pond rode baars aangevoerd, nu slechts 75 pond. Nu werd 3274 pond blei aan gevoerd, het vorig jaar 7982 pond. Nu was de verhandeling f 160"), het vorige jaar f 19556,11. Hieruit blijkt dus dat de visserij aan merkelijk minder is als verleden jaar. Onze grote Noordzeevloot heeft de vo rige week maar zeer weinig kunnen vissen. De haringvangsten waren goed te noemen. Op eerste Kerstdag werd Gerrit Westerneng te Urk 95 jaar. De Urker Gerrit Westerneng ging in 1879 mee naar Nova Zembla. Hij hielp mee een gedenksteen te plaatsen ter herinnering aan Willem Barends. Van de personen die een gedenksteen plaatsten op Kaap Nassau in 1879 is de heer G. Wester neng alleen nog over. Op Eerste Kerst dag ondervond de heer G. Westerneng zeer veel belangstelling. GROTE KERSTDRUKTE Tijdens de beide Kerstdagen is het op Urk zeer druk geweest. Vooral waren er veel oud-Urkers uit Den Helder en de Zaanstreek over om deze dagen op Urk door te brengen. Ook was er veel drukte uit de Noord-Oostpolder. De Hoornsche Credlet- en effecten- bank N. V. herdenkt op 2 Januari ':>4 haar 50-jarig bestaan. B(j de voort durende uitbreiding harer zaken heelt de bank successievelijk kantoren ge opend te Alkmaar, Schagen, Medem- blik en Den Helder, in Breezand, Mld- denmeer en Wervershoof onderhoudt zjj correspondentschappen. Directie en commissarissen zullen in hotel „De Doelen" te Hoorn op Zaterdag 2 Jan. a.s. des namiddags van half vier tot half zes recipiëren. De Vennootschap zette de zaken voort, welke de firma De Lange De Moraaz had uit hoofde van een zitdag in Hoorn. Tevens werd het kassiers- bedrijf van de heer Winkel in Hoorn overgenomen. Nadat de heren E. G. Heijning en G, A. Abendanon korte tijd directeur wa ren geweest, werden zij in 1905 door den heer W. P. Kessler opgevolgd. Onder diens energieke leiding ontwik kelden de zaken zich gunstig. Nadat de heer W. P. Kessler in 1911 als directeur was afgetreden werd hy opgevolgd door de heren A. van der Elburg en P. Meyer, die beiden tot in de veertiger jaren in functie bleven. Sinds einde 1946 berust de leiding van de Bank bij hun opvolger, de heer J, Slagman. De heer W. P. Kessler, die in 1911 tot gedelegeerd commissaris benoemd was, bleef dit tot aan zijn overlijden in 1926. Als zodanig werd hij toen op gevolgd door zijn zoon, de heer Mr. W. P. Kessler, die reeds commissaris was. In 1918 werd te Alkmaar een kan toor gevestigd door de overneming van het kantoor Eecen. Dit geschiedde ondanks het feit, dat krachtens een overeenkomst met de firma De Lange De Moraaz op straffe van een boete van f 10.000.- te Alkmaar geen zaken mochten worden gedaan. Deze boete is na de vestiging van de bank in Alk- INBRAAK IN UURWERKWINKEL Gisternacht is uit de etalage van een uurwerkzaak aan de Wetering schans te Amsterdam een party gou den horloges, in totaal ongeveer 35 st., ontvreemd. De diefstal werd gister morgen om ongeveer vier uur door een passerende nachtwaker ontdekt. De in brekers hadden een steen door de rui ten gegooid, waardoor een gat was ont staan, juist groot genoeg om een goede keuze te kunnen maken uit de geëta leerde sieraden. Voor een waarde van ongeveer 5000 gulden is vermist. INBRAAK TE NIJMEGEN In de nacht na de tweede Kerstdag is te Nijmegen ingebroken in een winkelbe drijf tijdens de afwezigheid der bewo ners. Gestolen werd een geldkistje met effecten ter waardevajj enige duizenden guldens en verschillende kostbare gou den voorwerpen. De politie zoekt de da ders. maar dan ook inderdaad aan de firma De Lange De Moraaz voldaan. In 1926 ging men over tot de inrich ting van een kantoor te Schagen in het pand van de voormalige Zaanlandsehe Bank, terwijl in 1935 een vestiging te Medemblik geopend werd en in 1953 te Den Helder. Aangevuld door nog enkele correi- pondentschappen in kleinere plaatsen, heeft de Hoornsche Bank zich op deze wijze in de ware zin van het woord tot een streekbank van Noord-Holland ontwikkeld. Zij mag zich in de plaattsen waar haar kantoren gevestigd zijn en even zeer in vele dorpen van West-Fries land in een uitgebreide ciiëntenkring verheugen en mag in het economisch leven van dit gewest als een belang- dijke schakel beschouwd worden. Het Franse blad ..Le Monde" meent te weten, dat de priester-arbeiders die tot de „Sociëteit van Jezus" (Jezuïe ten) behoren, uit die bediening zijn te ruggeroepen. Dit zou gedaan zijn naar aanleiding van in September jl. door de apostolische nuntius te Parijs ver strekte richtlijnen. Verder wQrdt gemeld, dat naar men meent te weten ook de andere grote orden zoals die der Dominicanen en Franciscanen haar leden, die zich aan het werk der priester-arbeiders hebben gewijd, zullen uitnodigen deze activiteit te staken. Vijftienduizend in het wit- geklede plattelanders hebben gisteren te Khar toem geëist, dat hun een groter aan deel in het grote Soedanese katoenplan wordt gegeven. Een mars door de stad werd afgelast, omdat de politie had ge zegd een dergelijke mars met geweld te zullen beletten. Volgens Soedanese autoriteiten staan de boeren onder communistische in vloed. Inplaats van de verboden mars hebben de leiders van de bond van de protesterende boeren een nota by de regering ingediend. In de nacht van 24 op 25 December is in de Theemsmonding 't Britse schip „City of Johannesburg" (8.207 ton) in aanvaring gekomen met de „Alfeve- rard" (een zeilschip van 213 ton). Het laatste vaartuig zonk. De bemanning werd gered door de „Sir Alexander Kennedy". LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 28 Dec. 5500 kg uien 6.40—6.50; 10.500 kg rode kool A 6—9.20 en B 5—5,20; 2100 kg gele kool A 6.10; 4100 kg groene kool A 10,50—11,70; 20.000 kg witte kool 4,50—5. Doorgedraaid: 1600 kg gele kool. UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prijs: 4 gedrukte regels, grote kop inbegr., f 1.50, elke regel meer f 0.30 Kopy minstens een dag tevoren Plaatsing Dinsdag en Donderdag Reeds voor 1.35 per week wordt U bezittir van een Philishave. Radio Moor, Sluisdijk- straat 39. Tel. 3413. drooglijn, hek- en afraste- ringspalen, alles tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf v.h. De Leeuw, Tel. 3161, na 6 uur tel. 3369. Bassingracht 151. en industrieolie. Bethlehem's Brandstof- fenhandel, Spoorweg-em placement, Polderweg. Tel. 2378. Waarom zou U Uw huis houding in de steek laten als U zonder prijsverhoging aan huls gepermanent wordt J. v. d. Velde, Keizer straat 26, tel. 2785. bromfietskleding, betere mo dellen, lagere prijzen. Rund- leer K. L. U. Lang v.a. f125. Rundleer jekkers v a. f 98. Vesten, wanten, valhelmen, broeken, overalls, brillen, enz. enz. Keuze uit honder den stuks. Inruil - ook aan huis. Tel. 251. Klaas Middelbeek, Schagen. Goed, vlug, voordelig, „Succes". Alle ladders 5ct Mevr. Varenhorst, Ambon- straat 84. Wij kregen veel te laat een grote party braadpannen enz. aan, die wij begin Januari voor halve prijs op ruimen! Jan Govers, Konlngstr, 66. voor lompen, metalen en ijzer. B. Leufgen, Ruyghweg 38. Tel. 3758. voor elk doel, in elke dikte, maat en model, 2-persoons bedstel 180.Alleen bij de Schulmruhberspeclallst, Spoorgracht 24. en Motorhandel Fa. W. G. Manshanden en 'In., Middenweg 189. Tel. 2953. Diverse nieuwe en gebruik te auto's en motoren. Dealer van Renault, Dodge er. Standard, B.S.A. cn Maico. groenten fruit, lekker en niet duur. Frulthuls „Modern", Keizerstraat 7. Tel. 3330. geholpen z(jn voor bekle ding of aanschaffing meu belen, stelt dan niet langer uit, doch komt nu met ons praten. Ook 'n telefoontje of briefkaart en wij komen U bezoeken. Meubelhandel José, Zuidstraat. Tel. 3069. Wikkellnrichting van moto ren, dynamo's, lastrafo's, betontrillers. Inkoop, ver koop, verhuur. C. A. den Otter, Binnenhaven 19-20, tel. 3239 Alle dagen vers gebrand, zo uit de oven. F rui thuis „Modern, Keizerstraat 7. Tel. 3330. Rubber Corsetten zfjrt tceh beter! Verkrijgbaar bij Magazijn „I)e Ster", Voorstraat 26—28. 9.95, 17.25 en 27.75 Het Sporthuis, Keizerstraat 78, Den Helder. voor hazen- en konijnen vellen. B. Leufgen, Ruyghweg 381. Tel. 3758. met 1, 2 en 3 dagen per blad Voorts verschillende Tabellarische registers. Boekhandel A. Bunck, Stakman Bossestraat 41. C. Robertsen Callforniestraat 3. Tel. 2626 Champagne Veuve Clicquot 16.70. Monbazillac witte Bordeaux 4.45. Medoc Superieur 2.30. Likeuren en gedistil'eerd. koont een R.S. Stokvis rijwiel, onverwoestbaar. Prettige betalingsrege ling; 3.50 per week. Fa, IWorce, Slnlsdljkstr. hk Ruvghweg 800 oud-Hol'andse dak pannen, luxe bestelauto, Standaard 1947. Te bevr.: A, Oostorbeek, S'onersbe- drjjf, Blnn»nhavcn 53. Tel. 3869, na 6 uur. Spoorstraat 47 - Tol. 3606 Kaasstaafjes 75 ct 100 gr. Kaascrackers 32 ct 100 gr. Holland-bonbons 35 ct 100 gr. Diverse wijnen en "dvocaat. Spoorstraat 47 Telefoon 3606 De prijzen gaan stukken omhoog. Een complete per manent nu nog 6.50. Be spreken noodzakelHk. Salon Schoonhoven. Spoorstraat 22. Enige duiven. - Kruger- straat 57. Tropisch aquarium 60 x 40 x 30. geheel beplant, met vis. compleet met prachtige licht- kap en lyst en kast, slechts f 65.—. P. Dop. Begonlastraat 26A, Tel. 2552. Nachthok met ren, aqua rium compleet tropisch 80 x 40 x 50 met meubel, heren- schaatcn (2 paar), medicijn kastje, damesfiets, hark, spa. grasschaar, radiotafel, staande schemerlamp, grote en kleine wasteil en 2 3-pits gasstellen met tafeltje. Vlolenrtraat 27. Kinderwagen. Adres Bur. van dit blad. Z. g. a. n. electr. gram.- motor, compleet met pick-up f 50,Dahliastraat 41. Motor, billijke prijs, en een paar motorlaarzen. - Ruiter- straat 14. In g. st. z. voetbalschoenen mt 42. Singel 57. Na 5 uur. Een box met vloer, - Hoog straat 37. Eenvoudig degelijk huls. Op nader overeen te komen ge makkelijke voorwaarden. B.v. flink bedrag ln eens, de rest huurkoop. Ander voorstel ook welkom. Br. onder nr 92, Bur. van dit blad. Eventueel te huur of rul len, huis in de Sportlaan. Ge vraagd groot huls, minstens 4 slaapkamers, liefst garage. Br. onder nr 94, Bur. van dit blad. Woning Centrum, b.v. 3 si - kamers voor idem woning om geving v. Galenstraat. Adres Bur. van dit blad. Wonlngruil. Woning Java- straat, 3 slaapkamers, voor woning elders, f 5.85. Br. ond. nr 93, Bur. van dit blad. Gevraagd: een zelfstandig meisje voor de huishouding. A. Duinker, Krugerstraat 40. Flink meisje gevraagd van 's morgens half acht tot 's mid dags half vier. Spoorstraat 31 Meisje of jongen gevraagd. Toko Djawa. Wordt gevraagd een kost huis voor bejaarde heer. Vijf jaar in één kosthuis geweest. Br. onder nr 91, Bur. van dit blad. Gevraagd enige dames voor een toneelclub. Opgeven tus sen 5 en 7 uur. 2e Vroonsti 20. Kamperfoeliestraat 41,

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4