Vragen staat vrij De Nederlandse schaatsploeg Jack Kr,amer f!t Jonge voor Oslo samengesteld N.E.S.B.-leiders in hoger beroep Donderdag voor ABDIJSIROOP GRIEPH0EST J\ssistente Slechts 22 rijders naar Sapporo De Graaf en Maarse in Horten Wordt U gekweld DOKTERS De konijnenvellen Moeilijk advies Deining om horloge Snorken De fout Het spraakgebrek De werkster Ook niet De reuk van gas Electrische kachel Bolivia Zo niet Niet over de extra lasten Neen Verplicht? Ook niet juist Sjpefers opleiden Prestaties zijn reeds redelijk Tafeltennisploegen naar wereldkamp Nasleep match Heracles tegen Haarlem Pim, Pam Pom en de graafmachine Verboden vereniging of niet? ADELAIDE HUMPHRIES gebeurd® die d*SL dat Janice niet op haar werk kwam. Luister eens naar Radioprogramma JSJATUURLIJK vragen vele lezeres sen, na Kerstfeest en zo, hoe ze die velletjes nu moeten behandelen. Want niet allemaal willen ze vol doen aan het verzoek van de koop man. De binnenzijde van het veilètje moet geheel worden ontdaan van vlees. Daarna stevig met zout in wrijven. Een nacht laten liggen en de volgende dag het velletje met de vleeskant tfaar boven op een plankje spijkeren. Vervolgens weer flink, in wrijven met een mengsel van aluin en zout. Nu ongeveer een dag of zes op een droge winderige plaats bui ten laten liggen tot het helemaal droog is. Daarna van het plankje afhalen en met krijtpoeder (talkpoe der) wrijven tot het soepel is gewor den. Denk er wel om, dat alle vlees- resten goed verwijderd moeten zijn. \yiJ kunnen begrijpen dat lezer zich tot ons wendt, als wat hij noemt „laatste middel". Maar per brief is deze moeilijke en zo uiterst ingewikkelde kwestie niet af te doen. Het is ook niet zo, dat ons advies het laatste middel zou zijn. Lezer is voor de tweede keer gehuwd. Hij en zijn tweede vrouw hadden beiden reeds kinderen. Doch nu blijkt aller eerst dat die kinderen niet met el kaar overweg kunnen en dat (be grijpelijk) bij de huwelijkspartners de neiging bestaat om voor eikaars kinderen in de bres te springen. Toch wil lezer nog trachten om dit huwelijk in stand te houden. Maar wat moet ik nu nog aan het geval doen, vraagt hij. Deze kwestie eist veel tact en geduld van beide par tijen. Ze moeten, voor alles, beide soorten kinderen gelijk behandelen en niet laten merken dat de eigen ouder „voortrekt". Nogmaals: dat valt niet mee, maar het moet. En verder (n:t komt ons eigenlijke ad vies) eens gaan praten met een ver eniging als bijvoorbeeld Pro Juven- tute. Of met de Voogdijraad. Er zijn wegen om wat hulp te krijgen. j^ENSEN zijn wonderlijke wezens. Ze verlangen allemaal naar vre de (en zingen van Vrede op aarde). De landen echter kiften om alles. Maar dat zit nu eenmaal in de aard en wanneer men daar aan twijfelt, wordt dit wel door de kleinigheden bewezen. Wie heeft er recht op het horloge van opa. Ziedaar hetgeen een familie bezig houdt met het zorgvuldig koesteren van een vete. Opa zou, dit wetende, het horloge vermoedelijk wel uit handen van de familie hebben gehouden. Maar opa is er niet meer, het horloge wel en de familie ook. En wij kunnen niet eens zeggen: die heeft recht. Want alle familieleden-erven hebben evenveel recht. Rest: publieke ver koop. Wie het meeste biedt \\?IJ schreven onlangs helaas geen middel te kennen tegen zagen- in-de-slaap. Jawel, schrijft een lezer, even met de wijsvinger langs haar of zijn keel strijken en het is over. En dus, zouden wij moeten zeggen, de hele nacht maar strijken. Als iemand wakker wordt, is het ook over, even £)E FOUT die de ambtenaar van de burgerlijke stand maakte, 85 jaar geleden, heeft tot gevolg dat de fa milienaam van een lezer een beetje veranderde. Hij zou echter graag weer de oorspronkelijke naam dra gen en vraagt hoe dat te bereiken is. Alleen door naamsverandering. Hij doet het beste om zich even te verstaan met een advocaat. £EN LEZER wil graag weten of mensen die de r helemaal niet kunnen zeggen, of sterk brouwen, hier van af kunnen komen. Dit is, naar wij ménen te weten, wel mo gelijk. Lezer moet zich eens in ver binding stellen met een spraakleraar of -lerares. Wel komt er een sterke persoonlijke wil bij te pas. Maar het kan wel. QF DIE, bij ziekte, betaald MOET worden, vraagt een lezeres. Neen, wettelijk gesproken niet. Maar mo reel toch zeker wel, vooral als men weet, dat zij geheel moet leven van hetgeen ze op deze manier verdient bij verschillende adressen. Die heb ben vermoedelijk allemaal wel hun sociale zekerheid. gij de nieuwe huurverhoging wordt geen onderscheid gemaakt tus sen diverse soorten panden. Hieruit volgt dat de eigenaar nimmer ver hoging mag vragen voor inwoning. Dus wanneer een pand als beroeps pension in gebruik is of als rusthuis, mag evenmin worden gevraagd om een extra huurverhoging. Wanneer dezé tot nu toe geheven werd (u weet, 4, 8 of 13%), dan moet die nu vervallen. Men kan een pand als beroeps-pension in gebruik of als rusthuis niet als bedrijfspand be schouwen, zodat de huurverhoging wel op deze panden van toepassing is. glCHTGAS is reukloos. Dit zou ernstige gevaren kunnen mee brengen, want er zou bijvoorbeeld niet te constateren zijn dat het gas- kraantje open staat. Daarom wordt de bekende reuk aan het gas toege voegd. Ook het aardgas zult u kun nen ruiken. Zeker, ook aardgas is vergiftig. JNDERDAAD is een electrische kachel in een badkamer zeer ge vaarlijk. Water is een uitstekende geleider van electrische stroom. Meer behoeven wij niet te zeggen. QEZE REPUBLIEK, genoemd naar de man die Zuid-Amerika van Spanje bevrijdde, heeft ongeveer 4.000.000 inwoners. Het is een repu bliek, waarvan de hoofdstad eigen lijk is Sucre met 30.000 inwoners, doch in feite La Paz met ruim 300.000 inwoners. Munteenheid: de Boliviano. {J bewoont ieder precies de helft van de woning. Nu is het niet de bedoeling dat iedere helft wordt verhoogd met 11)4% (de helft van 23%), doch dat iedere helft wordt verhoogd met 23%. Dat scheelt de helft. J-JET is juist dat vorig jaar uw huur werd verhoogd met 10% van de kosten van de verbetering. Maar de verhoging mag niet over die 10% ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, moei- op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt V persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. worden berekend. Ook moeten*die 10% slechts 10 jaar worden geheven en niet 13 jaar. Dat laatste mag van verbeteringen die worden aange bracht na 1 Januari van 1954. QOK na 1 Januari moogt u niet eigenmachtig reparaties aan de woning laten verrichten en deze kosten zo maar van de huur afhou den. Als dat waar was, zou, vrezen wij, van huurbetalen niet veel meer terecht komen. Nee, doet u dat voor al niet, want dat geeft huurschuld. Wij zijn er buitendien van over tuigd, dat geen enkele kantonrechter achteraf zo'n eigenmachtig gestelde daad zou honoreren met een goed keuring, maar wel met een uitzet ting wegens huurschuld. Dus: eerst schrijven aan de kantonrechter. JVJEE, de huurverhoging is niet ver plicht. De eigenaar mag dus best zo goed zijn en zeggen: laat u maar. Hij kan er dan echter later niet meer op terug komen. \\fAT zijn er een mensen die maar slecht de krant lezen. Maakt daar iemand deze rekensom: de huurverhoging is bij ons 23%, was reeds 15% en dus moet ik 8% huur verhoging betalen. Ze gelooft dat de eigenaar fout is die daar eventjes 23% op de 15% gaat vragen. Maar die eigenaar is heus niet fout. Die heeft gelijk. Een tegenvaller voor u, maar jaMENTOR. Na afloop van enkele selectiewed strijden over 500 en 5000 meter heeft de coach van de Nederlandse ploeg te Hamar, Klaas Schenk, de volgende rijders aangewezen, die ons land op 8 en 9 Januari in het Bisletstadion te Oslo in de landenwedstrijd tegen Noorwegen zullen vertegenwoordigen: Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes, Gerard Maarse en Wim de Graaff. Waarschijnlijk zal nog een Nederlandse rijder de reis naar Oslo maken om als reserve te fungeren. De wedstrijden in het Bis letstadion zullen op beide dagen in de avonduren worden gehouden. De voorzitter van de KNSB, mr W. H. Vliegen zal de landenwedstrijd bijwo nen. De jongens hebben gisteren fel ge streden om in de ploeg te worden ge kozen. Als vijfde man kwam tenslot te Wim de Graaff uit de bus, maar de verschillen tussen de rijders, die na de vier topmensen komen, is zeer gering. De leden van de kernploeg zijn met sprongen vooruit gegaan en op dit ogenblik mogen de prestaties reeds alleszins redelijk worden ge noemd. Ook de rijders van de NBVHS gaan goed vooruit. De Nieuwe Nie- dorpers Koorn en Tammes noteerden gisteren op de 500 m. resp. 49.9 sec. en 50.7 sec. Indien de Noorse Schaatsenrijders- bond toestemming geeft, wil men een week na Oslo te Hamar een wedstrijd organiseren tussen de Nederlandse ploeg en een team, samengesteld uit niet-Noorse rijders, die op het ogen blik in Noorwegen trainen. In dat ge val zullen de Nederlandse rijders pas- ongeveer 18 Januari naar Davos ver trekken. Sverre Haugki, de Noorse schaatsen rijder zal niet aan de wereldkam pioenschappen te Sapporo deelnemen. Hij heeft hinder van de vaccinatie en voelt zich niet goed genoeg om de Noorse kleuren te verdedigen. Ook het vertrek van Iver Martinsen staat nog niet vast. Ook hij voelt zich niet in goede conditie. Mocht Martinsen toch naar Japan vertrekken, dan nog blijft het aantal deelnemers zeer gering. Mo menteel zijn de volgende rijders inge schreven: Zweden: Asplund, Ericsson en Stroem. Noorwegen: Hjalmar Andersen, Ro- ald Aas en Ivar Martinsen. Japan: Sukenudo Kudo. Takabayashi, Yasuda, Gomi, Asaoka en Yaguchi. Finland: Toivo Salonen. Bij deze 13 rijders komen waarschijn lijk nog zes Russen en drie Zuid-Ko- reanen. In totaal dus 22 rijders van zes verschillende landen. Intussen zijn de weersomstandigheden in Sapporo verre van ideaal. De temperatuur is zo hoog, dat de wedstrijden vermoedelijk in de avonduren zullen plaats vinden. De dikte van het ijs op de baan be draagt slechts vier centimeter, terwijl de organisatoren het gaarne op tien centimeter zouden willen brengen. Wim de Graaff en Gerard Maarse hebben gisteravond niet deelgenomen aan de selectiewedstrijden van de Ne derlandse rijders te Hamar, doch zijn te Horten aan de start verschenen in wedstrijden, waaraan o.a. ook werd deelgenomen door Hjalmar Andersen. Finn Hodt werd winnaar op de 500 m. in 44.4 sec. voor Sverre Farstad, die 45.1 noteerde. De derde plaats was voor onze landgenoot Gerard Maarse, die met 45.2 precies een halve seconde sneller bleek dan Hjalmar Andersen. Wim de Graaff werd tien de in 47.5. Alvorens de 5000 meter werd gere den kwam Gerard Maarse op de 1500 meter uit tegen Sverre Farstad. De Nederlander won in 2.28.7, Farstad no teerde 2.37.4. Hjalmar Andersen werd eerste op de 5000 meter in 8.37.7 voor Finn Hodt, met 8.50.2. Verder bleef alleen de Graaff (3e) onder de 9 min met 8.54.8. Het eindklassement luidt: 1 Finn Hodt 97.420 pnt.; 2 Hjalmar Andersen 97.470 pnt.; 3 Hickey 200.210 pnt.; 4 De Graaff (Ned.) 200.980 pnt. De Aqa&rikaan Jack Kramer heeft Zijn diensten aangeboden om jonge tennis-talenten te ontwikkelen tenein de in de toekomst de Davis Cup te heroveren. De vroegere Wimbledon- kampioen, nu promotor en professional speler, is bereid 7.-500 dollar beschik baar te stellen alsmede gedurende twee maanden jonge spelers te trainen. Kramer wil dan samen met Segura, Gonzales en Budge een keuze maken uit deze jongeren, aan wie speciale aandacht geschonken zal worden. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Nederlandse tafel- tennisbond om zowel een dames- als een herenploeg naar de werldkampi- oenschappen, welke van 6 April tot en met 13 April te Londen worden ge-, houden, af te vaardigen. De dames en heren, die deel uitmaken van de teams zullen tevens aan de individu ele wedstrijden deelnemen. (Advertentie, Ing. Med.) door rheumatiek, spit, ischias, hopfd- Aen zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88 (Advertentie, Ing, Med.) Donderdag zal de strafcommissie van de KNVB te Utrecht een zitting houden, waarin met enkele bestuursle den van Heracles en de spelers Kamp huis en Van der Veen het gebeurde in de wedstrijd Heracles-Haarlem, op 8 November jl. te Almelo gespeeld, zal wórden onderzocht. Waarschijnlijk stelt de strafcommis sie van de KNVB een onderzoek in naar aanleiding van de handtastelijk heden, welke tussen Kamphuis (He racles) en De Voogd (Haarlem) zou den hebben plaats gevonden, en de klap, die Van der Veen (Heracles) in dezelfde wedstrijd een andere spe ler van Haarlem (Brussee) zou heb ben gegeven. Dit laatste incident zou door de scheidsrechter niet zijn op gemerkt. 7. Pim was wel even geschrokken, toen hij over de heg keek en daar professor Splitser zag, die de vlieger op zijn knappe bol gekregen had. „Een geluk, dat hij van die sterke horens draagt," dacht Pim. Inmiddels waren Pom en Pam ook naderbij gekomen en ze hoorden de professor zeggen. „Het spijt me voor jou, ventje, maar ie vlieger is helemaal kapot vrees ik. Kom eens wat dichterbij. Hebben wij elkaar al niet eens eerder ontmoet/ „Ik ben het, professor," zei Pim. „Uw bril is toch niet stuk, hoop ik. .>Nee, die heb ik hier in mijn vestzak, stel- de de geleerde hem gerust. „Aha, hier is hij. Juist, nu zie ik het. Jij w, Wim van mevrouw Woeffie." professor, Ik heet Pim, weet U nos wel? Pim van mevrouw Woeffie" „Oh Pim," zei de professor naderi kend. „Ja, nu herinner ik me het weer heel goed. Had jij ook nog niet twee broertjes? Waar zijn die?" „Hier ach. ter me, professor Splitser," zei Pim terwijl hij achter de heg wees. „Kom in de tuin jongens, kom in de tuin" zei de geleerde vriendelijk. „Klim maar over de heg of loop om..." Dat lieten de broertjes zich geen twee- maal zeggen en even later sprongen ze allebei in de tuin van de professor. [JONDERDAG 21 Januari, 's middags om 2 uur zal voor het Amsterdams gerechtshof in hoger beroep de zaak dienen tegen de heide leiders van de Nationaal-Europese Sociale Beweging, de heren Paul van Tienen uit Amster dam en mr J. A. Wolthuis uit Gronin gen. Naar bekend moeten zij zich ver antwoorden wegens hun deelneming aan de NESB, die door de rechtbank in eerste instantie als verboden vereni ging is aangemerkt. Op grond van het tijdiens de oorlog door de Nederlandse regering in Londen genomen besluit „ontbinding landsver- raderlijke organisaties" legde de recht bank de beide leiders in October jl. 2 maanden gevangenisstraf op met af trek van de preventieve hechtenis. Zij waren op 22 Augustus gearresteerd en werden in afwachting van de behan deling van hun zaak in hoger beroep, dat zij zelf hebben aangetekend, in Oc tober na de uitspraak van de rechtbank in voorlopige vrijheid gesteld. Midden October gaf de leiding der NESB een communiqué uit, waarin vermeld werd, dat alle lidmaatschap pen van Nederlanders of in Nederland wonende personen tot nadere aankondi- ging werden opgeheven en dat de par tij haaj- activiteiten staakte totdat in hoogste instantie zal zijn beslist of zij al dan niet een verboden vereniging is. Van een uitbreiding- van de witte pokken-gevallen in Den Haag kan op het ogenblik niet gesproken worden. Wel is om veiligheidsredenen een gezin in quarantaine genomen, waaruit één van de lijders afkomstig is. In totaal bevinden zich thans 12 personen voor de ziekte in het ziekenhuis. Wacht niet tot Uw griep- hoest tot een bronchitis is verergerd. Verdrijf, mèt het slijm, dat in Uw lucht» wegen vastzit, de ziekte kiemen die Uw ademha» lingsorganen bedreigen. Neem onmiddellijk voor Uzelf en Uw kinderen: AKKERS Werelds beste hoestsiroop- (Advertentie, Ing. Med.) 29) Hij wilde een invloedrijk man worden, iemand voor wie men ontzag had. Misschien kwam dit gedeeltelijk doordat zijn familie zich bewoog aan het randje van de „Society", maar niet helemaal voor vol werd aangezien. Hij was er zelf verbaasd over geweest dat hij, toen het hoofd der school hem had gevraagd wat hij later wilde worden, zonder aarzelen had geantwoord: „dok ter". Geen enkel ander lid van de fa milie Holbrook had daartoe ooit enige neiging gevoeld. En toch scheen een dergelijk voornemen van Eric vanzelf sprekend. Wanneer Eric had besloten om dokter te worden, dan zou hij dok ter worden, daarover waren het school hoofd en ieder die de jongen in het kleine stadje kende, het eens. Hij zou zich door niets laten weerhouden. En dat was dan ook niet gebeurd. Het was piet gemakkelijk geweest om al die jaren voet-bij-stuk te houden, maar Eric gaf het niet op. Er waren ogen blikken geweest, waarin hij er voor zichzelf niet gerust op was, dat hij ooit een goede arts zou worden. Maar aan zijn succes als zodanig had hij nooit getwijfeld. „Die arme Eric", zeiden zijn studie genoten, „bezit juist de eigenschappen die er voor nodig zijn. Die jongen heeft de aangeboren gave om aan een ziek bed rust en vertrouwen te geven". Maar Eric koesterde ook financiële aspiraties. Daaróm sprak het vanzelf, dat hij besloot zich te specialiseren; specialisten waren zeer in trek. Het was slim van hem geweest om een ter- DOOR: rein te kiezen, waarin hij voornamelijk met vrouwen had te maken. Er waren ogenblikken geweest, ook in zijn jeugd, waarin Eric schoon genoeg kreeg van al die vrouwelijke belangstelling. Maar bij het vormen van een cliëntèle, die hem het verlangde succes zou brengen, had hij het wel afgeleerd zich te erge ren. Integendeel, hij had juist gebruik moeten maken van zijn aantrekkings kracht, die vrouwen tot hem dreef als insecten tot het licht. Men moest hem tot zijn eer nageven, dat het hem ge lukt was zijn hoofd koel te houden. Hij was intelligent genoeg om te be seffen dat hij veel van zijn natuurlijke charme zou verliezen als hem dat niet lukte. Hij was ook verstandig genoeg om romantische verwikkelingen te vermijden. Er waren talloze leerling verpleegsters, meisjes en vrouwelijke patiëpten geweest die dolgraag de dok ter op het verkeerde pad zouden heb ben gebracht. De enige die erin geslaagd was hem te leiden en zij had hem regelrecht naar zijn doel gevoerd was Elissa Courtney geweest. Elissa was een patiënte geweest, niet van Eric haar vader, die makelaar in onroerende goe deren was, zou zijn dochter nooit aan een jonge onbekende arts als Eric Hol brook hebben toevertrouwd. Hij was niet al tè enthousiast toen zijn dochter hem een paar weken later vertelde dat hij diezelfde jonge dokter als schoon zoon zou moeten accepteren. Elissa zou zich dodelijk hebben verveeld gedu rende haar verblijf in het ziekenhuis als Eric er niet was geweest. Eric had in de aanvang niet geweten hoe mach tig en rijk juffrouw Courtney's vader wel was. Hij voelde zich niet slechts door haar schoonheid, maar vooral door haar krachtig karakter aangetrok ken. Want hij wist dat hij zelf niet die sterke persoonlijkheid was als hij aan anderen wilde doen voorkomen. Elissa Courtney was dat wel. Die beeldige blonde schoonheid was van staal. Ze was de dochter van haar vader. Ze be hoefde geen groot fortuin te vergaren. Daarvoor had haar vader wel gezorgd. Ze zou dat alles erven, maar ze moest iets hebben om haar levendige geest bezig te houden. Ze had nooit enig be lang gesteld in de rijke jongelieden die aan haar voeten lagen en de hoop koesterden, dat op een goede dag één van hen de uitverkorene zou zijn. „Ik zal je tot de meest gevierde dok ter van Manhattan maken, lieveling", vertelde ze Eric zodra ze verloofd wa ren. Eric had gelachen en gezegd, dat hij hoopte daarvoor zelf te kunnen zorgen. „Dat weet ik wel, lieverd", had Elis sa gezegd, „maar mijn methode zal sneller en amusanter zijn". In die tijd was hij zo verliefd op haar, dat het hem niet zou hebben kun nen schelen, wanneer hij zonder hulp van buitenaf zijn doel had moeten be reiken. Maar zijn huwelijk had er zeer toe bijgedragen, het hielp niets om dat te ontkennen. Het duurde niet lang en in het be gin was het lente geweest of Eric had zijn doel bereikt. Maar toen hij er eenmaal was, had Elissa haar energie op andere dingen gericht. Niet dat ze niet meer van Eric hield, maar ze kon niets meer voor hem doen. Want be halve een uitstekend specialist had ze ook een voortreffelijk echtgenoot van hem gemaakt. Al haar vrienden ver telden haar dat. Stel je voor dat je een man had die niet alleen knap en aardig was, maar die er zich bovendien niet van bewust scheen, dat er nog andere vrouwen bestonden. Elissa was voor haar echtgenoot de enige vrouw ter we reld. En dat was iets bijzonders, zoals haar vrienden haar vertelden; vooral als je man dokter was. „O dokters zijn zo medisch inge steld antwoordde Elissa dan. „Een vrouw als zodanig interesseert hem met. Jullie beoordelen de artsen ver keerd, het zijn de beste echtgenoten die men zich kan wensen." Het was waar; Eric had geen enkele vrouw een gedachte waardig gekeurd Daardoor slaagde hij er in tegen elke patiënt en zelfs- tegen de liftmeisjes en werksters zo charmant te zijn. Hij slaagde er in ieder te laten denken, dat zijn. chaime speciaal voor haar was bestemd en toch wist ieder, een tikie spijtig, dat het alleen maar oppervlak kige vriendelijkheid was. En zo was het gebleven tot die avond, waarop Eric Janice Hilary mee uit eten, mee uit rijden, mee naar huis en in zijn armen had genomen. „Ik had nooit gedacht, dat zoiets mii zou kunnen overkomen", zei hii telkens Wi'o Uij-- -?ichiel* n.°8 steeds onge lovig. Hij wilde het met geloven. Hij wilde het met erkennen en er een plaatsje voor inruimen in z'n leven dat zo zelfgenoegzaam was geweest daar boven op die top. Hij wist natuurlijk dat hu er op een goede dag iets aan zou moeten doen. Hij wist ook dat die dag met meer ver-af kon zijn; die zou maar al te spoedig komen. Janice was zelden te laat. Ze was ook zelden afwezig. En als dat al eens ge beurde had ze altijd opgebeld om het uit te leggen. Daarom maakten dokter Holbrook, noch juffrouw Willows me vrouw Mc. Rae of juffrouw Coxe zich riafrirrtn^erahaar afwezteheid voor dat de ochtend was voorbij gegaan en h?4. duidelijk werd dat juffrouw Hilary met alleen niet was gekomen, maar zelfs geen telefonische verklaring van haar wegbhjven had gegeven. (Wordt vervolgd.) BRIEVEN VAN EEN EMIGRANT. Twee fragmenten uit een boekje van de dichter Koos Schuur, die ruim twee jaar geleden als emi grant naar Australië vertrok. Zijn brieven aan Nederlandse vrien den werden onder de titel „En de Kookaburra lacht" gebundeld. Van de zeer levendige stijl van dit proza zal men in deze uitzen ding kunnen genieten. (Donder dag 16.15 over Hilversum I, 402 meter). MOZART-CONCERT. Deze maand wordt vrij veel aandacht aan Mozart besteed, overigens zonder bepaalde aanleiding. Zo zal men twee symphonieën kunnen be luisteren die vrij veel worden uit gevoerd, en het veel minder be kende Concertone voor twee violen, hobo en orkest, alle wer ken uit zijn jonge jaren (Don derdag 20.05 over Hilversum I, 402 m CARNAVAL IN WEERT. Hoewel er nog geen sprake is van Vas tenavond, wordt er toch maar vast een feestprogramma in de echte Zuidnederlandse sfeer uitgezon den, waaraan allerlei traditionele figuren medewerken. (Donderdag 21.20 over dezelfde zender), HEDENDAAGSE MUZIEK. Dit maal horen we het tweede strijk trio van de Duitse componist Wolfgang Ludewig en een frag ment uit het pianotrio van de Brit Wilfred Josephs. (Donderdag 14.00 over Hilversum 11, 298 m). DONDERDAG 7 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. ï.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8,15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 Waterstanden. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11-45 Voordracht. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spion netje. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Orgelspel. 12.50 „Uit het bedrijsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. 13.20 Promenade- Orkest. 13.55 „Blauwbaard", hoorspel. 14.40 Driekoningenliederen. 15.00 „Beter schap". 15.45 Gram. 16.15 Voordracht 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitzending: Ir. C. H. J. Maliepaard: „F.A.O.-werk in Trans- jordanië. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpro* blemen. T8.25 Amus.muziek. 18.40 Repor tage of gram. 18.45 „BUI Sheriff en zijn Prairie-duivels", hoorspel. 19.00 Voor de kinderen. 19-05 Gesproken brief uit Lon den. 19.10 Jazzmuziek. 19.40 Rondelaüel* parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamer orkest en sol. 21.20 Mededelingen. 21-35 Carnavalsprogramma. 22.25 Sportactuali- teiten. 22.40 Pianorecital. 23.00 Nieuws, 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.! 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 1400-24 30 NCRV, 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturigsche kalender, 800 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zie» ken. 11.43 Gram. 12.00 Angelus. 12-03 Lunchconcert. (12.30 Land- en Tuinbouw* mededelingen. 12.33—12.40 Wij van het land.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.45 Gram. 14.00 Moderne muziek. 14-2® Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Sopraan, klarinet en piano. 16°° Bijbellezing. 16.30 Fluit en clavichord. 17.00 Voor de Jeugd 17.30 Gram. 171° Voordracht. 18-00 Amus.-muziek. 18 3® Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heilskwar* tier. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19-1® Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevar. programma. 21.45 „Ik denk er zo overen U?". 21.5.5 Amus. muziek. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S,» benchten. 23.15—24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2