Stad en omgeving Terugblik op een jaar van vruchtbare gemeentelij ke we rkzaamheid Natuurlijk* hebt U jaar in jaar uit trek altijd in jaar "Qlb fflac, want t)Iö flkc's bevatten top-virginia's. NOOn.DERE>RZEDTe Centrumplan gisteravond door gemeenteraad goedgekeurd Nachtelijk parkeren in bochten zeer gevaarlijk Toekomstig inwonertal:000 Lezers spreken Beschavingspeil laat te wensen over Kleinkunstavonden van „Harmonie" Auto's in botsing bij de Overweg „Overweg uitermate gevaarlijk" Uitslag MSC-Rolland nog niet definitief Nieuwjaarsrede burgemeester Rehorst Tussen Haaks en Ruitje Bedreiging door de Noordzee Binnen het jaar kan worden begonnen O WOENSDAG 6 JANUARI 1954 ^LVORENS OVER TE GAAN tot het uitspreken van zijn traditionele nieuwjaarsrede, verzocht burgemeester nir. G. D. Rehorst gister avond de raad, op te staan en gedurende enige ogenblikken van stilte de heer S. Makelaar, het op 2 Januari overleden oud-raadslid, te ge denken. Het jaar 1953, dat de burgemeester daarop in een goed- gedocumenteerd overzicht de revue liet passeren, werd in de eerste plaats gekarakteriseerd als „een jaar van vruchtbare gemeentelijke werkzaamheid." Aan het bekwame en toegewijde ambtenarencorps, dat het gemeentebestuur ten dienste stond, werd dank gebracht. Het aantal inwoners van Den Helder is in het afgelopen jaar slechts toe genomen van 41.200 tot 41.500, maar in de toekomst is een sterkere stijging te verwachten. De burgemeester achtte een schatting van het toekomstige inwonertal op 60.000 thans verantwoord. dit verband noemde de beer Re horst enkele cijfers met betrekking tot de woningbouw. De eerste na-oorlogse woning kwam in 1947 gereed, in 1948 werden er 9 gebouwd, en vervolgens 353 in 1949, 351 in 1950, 428 in 1951, 4*9 in 1952 en 411 in 1953. Dat zijn in totaal 2002 woningen, waarvan 404 voor dub bele bewoning. Van deze huizen wer den er 1641 van overheidswege ge bouwd. Van de 411 woningen, die in 1953 gereed kwamen, behoorden er 324 tot de particuliere bouw. Daaruit blijkt, dat van een sterke verschuiving naar de particuliere sector sprake is. Op 1 Januari 1954 waren er 958 woningen, waarvan 660 in de particuliere sector, in aanbouw. In voorbereiding is de De zang-, reciteer- en orkestvereni ging „Harmonie" geeft op Maandag 11 en Dinsdag 12 Januari kleinkunst avonden in „Casino". Voor de pauze wordt een programma van opera- en operetteliederen uitgevoerd door Esther de Vries (sopraan) en Cor Bendeman (tenor), met pianobegeleiding van Han Beuker, die ook enkele soli zal spelen. Na de pauze treedt het eigen amuse mentsorkest met een achttal solisten voor het voetlicht met een geheel nieuw programma van operettemu ziek. Deze avonden komen in de plaats van de uitvoeringen van de operette „La Tzigane" van Johann Strauss. Hiervoor zijn nu de data 17 en 18 Mei vastgesteld. De kustvaarder „Cornelis" uit Zwartsluis, met een lading kippengrit onderweg van Frederiksland naar Piy- mouth, heeft gisteren de haven aange daan. Vanmiddag omstreeks half vijf wordt Hr Ms „Pelikaan" uit Rotterdam terugverwacht. Het is morgen hoog water om 9.20 en 21.20 uur, en laag water om 3.30 en 15.20 uur. De temperatuur van het zee water was 3,7 graden Celsius. Plaatsing van deze stukken oetekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Ztj acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zv ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een plaatsje in Uw veel gelezen blad, bijvoorbaat vriendelijk dank. Met terugblik op de interessante me dedeling van de heer H. D. Louwes, lid van' de Eerste Kamer," voorkomende in de Helderse Courant van 31 December j.1. (Bedreiging door de Noordzee) wil ik gaarne nog iets opmerken, n.1. het vol gende: Er staat in de aanhef dat het Ne derlandse volk in zijn geheel te kort is geschoten enz. Ik wil mij echter bepalen bij dat te kort geschotene. Ik vraag mij af: is dit wel juist? Ik meen echter van niet. Het Nederlandse volk is toch niet aangesteld voor het toezicht, controle en verzorgen van de dijken van de Nederlandse kust? Als men van deze veronderstelling uit gaat, is men verkeerd aangesloten. Dit toch behoort bij de terzake en daartoe gekozen kundige mensen (Departement van Waterstaat), waaraan we dit gerust kunnen toevertrouwen. En van dit stand punt gaat ook het Nederlandse volk uit. Alleen nog dit: Is men er zich volko men van bewust geweest en heeft men de ernst er van onder de ogen gezien, wat er kon plaats vinden bij vliegend stormweer en extra hoge springvloed? Als men dit reeds veel eerder, ver voor het plaats vinden van de stormramp had kun nen constateren en een oproep tot het Nederlandse volk had gericht om hulp. dan had het volk zich zeer zeker ingezet bij de ramp van Februari 1953. En daarom hulde aan het Nederlandse volk! Voorts niets dan lof voor het betoog van de heer Louwer. Ook en vooral voor de zeer goede aanwijzingen waar wij de wens bij uitspreken, dat de activiteit in zake het behoud van de dijken en de kust steeds honderd procent moge zijn en blijven in het belang van volk en vaderland. J. GOUDSWAARD. Hoogstraat 25, Den Helder. bouw van 290 woningen, waarvan 150 in de particuliere sector. De toeneming van de particuliere bouw is deels daaraan toe te schrijven, dat het departement van Marine in 1953 voor de bouw van 400 woningen een subsidie van f 400.000 heeft verstrekt. Deze bijdrage is voor 1954 zelfs verhoogd tot f 500.000. Wat de woningbehoefte aangaat deel de burgemeester mede, dat op 1 Janu ari 2181 woningzoekenden stonden in geschreven (1263 Koninklijke Marine, 448 Rijkswerf, 49 Land- en Lucht macht, 441 overige gegadigden). In de meeste van deze gevallen kan door mid del van woningruil worden voorzien, zodat de woningnood niet zo groot is als de genoemde cijfers zouden doen vermoeden, maar toch zijn er in de gemeente Den Helder nog verscheide ne schrijnende gevallen van samenwo ning en onvoldoende behuizing, die de aandacht van het gemeentebestuur vragen. Niet zonder leedwezen stelde de bur gemeester vast, dat de dienst van Openbare Werken het kantoorgebouw aan de Jacob van Heemskerckstraat heeft moeten ontruimen. De heer Re horst had weinig bewondering voor de houding, die de betrokken Rijksambte naren bij de behandeling van deze zaak hadden ingenomen. De dienst is nu provisorisch gehuisvest in de voor malige school aan de Koningstraat. Het aantal leerlingen van de diverse onderwijsinrichtingen bedroeg op 31 December 1953: openbaar lager onder wijs 2791, bijzonder neutraal lager on derwijs 211, prot.-chr. lager onderwijs 1176, R.K. lager onderwijs 986, open baar VGLO 133, prot.-chr. VGLO 82, openbaar vervolgonderwijs 107, open bare ULO 370, Protestants Christelijk ULO 168, R.K. ULO 188, vakschool voor meisjes 192, lagere landbouw school 91, ambachtsschool 400, ge meentelijk lyceum '273, Rijks HBS 216. zeevaartschool 64, handelsavondschool 97, avondvaktekenschool 341, machinis- tenavondcurus 38, kweekschool 106. Het aantal verpleegdagen in het gemeenteziekenhuis heeft in het afge lopen jaar 35.328 bedragen, dat is iets minder dan in 1952, wat te verklaren is uit een vermindering van het aantal tuberculose-patiënten. Aangezien een verbouwing en uitbreiding van „Park zicht" geen doeltreffende oplossing zal betekenen, moet in de toekomst wel worden overgegaan tot de bouw van een nieuw ziekenhuis. Hiermee zal een belangrijke investering gemoeid zijn. In het algemeen staan de ge meente indrukwekkende kapitaalsin vesteringen te wachten, vooral ook omdat naar alle waarschijnlijkheid binnen een jaar met de uitvoering van het Centrumplan kan worden be gonnen. De financiële positie van de gemeente is echter zodanig, dat de toekomst met „gematigd optimisme" tegemoet kan worden gezien. Sprekende over de werkzaamheden van de politie in 1953, deelde de heer Rehorst mede, dat 173 processen-ver baal werden opgemaakt wegens mis drijven en 2373 wegens overtredingen. De cijfers vertonen een stijging, welke aanspoort tot waakzaamheid. In dit verband is de aanwezigheid van een groot aantal militairen merkbaar. Daarom noemde de burgemeester met waardering het werk van de drie militaire tehuizen. „Op dit terrein ligt ook een grote taak voor kerkelijke en maatschappelijke organisaties", aldus de heer Rehorst. In het kader van de opmerkingen over het „beschavings peil" van onze stad paste ook zijn opmerking: „Dankbaar zouden wij zijn, als het peil der hier vertoonde films omhoog kon worden gebracht!" Voorts leverde de heer Rehorst cri- tiek op de NACO. Het net van bus verbindingen is veel meer op Alkmaar dan op Den Helder georiënteerd. Er is actie nodig „om de stroom van ko pers naar Den Helder om te buigen Het Financieringsinstituut, dat op 1 Januari 1953 startte, ontving 190 aan vragen tot een totaal bedrag van een kleine f 60.000. In 169 gevallen wer den credieten, voor een totaal bedrag van ruim f 50.000 verleend. De gel den waren hoofdzakelijk bestemd voor de aanschaffing van meubilair. Een bestelwagen van wasserij Mun ster reed gisteren in de Sluisdijkstraat in de richting van de Overweg, toen over de Parallelweg een vuilnisauto van de gemeentereiniging het kruis punt naderde Beide auto's bereikten dit gevaarlijke punt vrijwel gelijktij dig en kwamen met elkaar in botsing. De bestelauto, onbestuurbaar gewor den, maakte een zwenking naar links en reed een tuinmuurtje aan de Ruygh- weg omver. De materiële schade, ook aan beide voertuigen, was vrij aan zienlijk, maar de inzittenden bleven ongedeerd. Kort na het ongeval werd op het zelfde punt een wielrijder aangereden door een personenauto, waarvan de bestuurder te veel aandacht schonk aan de ravage. Het achterwiel van de fiets werd gekraakt, de wielrijder kwam met de schrik vrij. HET ENIGE AGENDAPUNT, dat in de gisteravond gehouden raads vergadering voor discussie in aanmerking bleek te komen, was het herziene en aangevulde Centrumplan. waaraan wij vorige week enkele artikelen wijdden. De raad toonde zich belangstellend naar het tijd stip, waarop met de uitvoering kan worden begonnen. Hieromtrent was namelijk niets concreets medegedeeld. Men had slechts kunnen uitrekenen, dat de zeven phasen in totaal circa twee jaar in beslag zullen nemen. Wethouder P. S. van der Vaart lichtte gisteravond een tipje van de sluier op door te verklaren, dat men einde 1954 aan de eerste phase hoopt te beginnen. De kans bestaat dus, dat het Centrum plan over drie jaar zal zijn gerealiseerd. Dat wil uiteraard niet zeggen, dat de vrijkomende gronden over drie jaar zijn bebouwd De boeten die gistermiddag voor de Alkmaarse rechtbank tegen verschei dene weggebruikers gevorderd werden mochten dan niet zo hoog geweest zijn, duidelijk illustreerden de desbetreffen de zaken weer dat chauffeurs en auto mobilisten niet genoeg kan worden ge wezen op het feit dat hun verantwoor delijkheid op de weg steeds groter wordt en dat het ook steeds meer de kleine onachtzaamheden zijn die men senlevens in gevaar brengen. De be stuurder van een kolenwagen, S. C. A. uit Den Helder, had ter hoogte van Koegras op de eerste Juli van het vo rige jaar 's avonds laat een paar zak ken met kolen verloren. Hij had de auto enigszins dwars in een bocht aan de rechterkant van de weg gezet en was bezig de zakken weer van de weg te halen toen een uit de zelfde richting komende motorrijder naderde, de geparkeerde auto en het zich onder de laadbak bevindende ach terlichtje niet tijdig genoeg zag en op de auto inreed. Gelukkig had de mo torrijder er niet het leven bij inge schoten al waren zijn verwondingen van vrij ernstige aard geweest. De officier van Justitie, mr A. W. Holsteyn achtte de kolenrijder dan ook schuldig en vorderde een boete van f 50 of 25 dagen tegen hem. R. K. uit Texel, een reus van meer dan 2 meter (groter dan mr Holsteyn, die zich op deze zitting nog liet ont vallen dat hij gelukkig gemakkelijk over iedereen heen kon kijkenhad zijn geluk beproefd door te trachten in de duinen een konijntje te verschalken. Voor de kantonrechter was hij daar voor al veroordeeld tot een boete van f 150 en daar hij dit aan de hoge kant vond was hij in appèl gegaan. De verbalisant die hem gesnapt had deed echter een goed woordje voor hem en stelde al zijn gunstige kwali teiten van goed huisvader in een hel der licht. En zo kwam het dan dat ook de officier van Justitie een ander beeld van deze zaak kreeg en de boete redu ceerde tot f 50 of 20 dagen. Uitspraak van alle zaken over 14 dagen. *"The cream of the Virginia croD" werd ooi weer in 1953 door onze inkopers gekocht (Advertentie, Ing. Med.) WACHTEN bode op het raadhuis bevestigde, dat dezulken op de banken in de hall de rijen waren voor Kamer 2, waar zij na enig wachten hun niet geringe nood be treffende woonruimte-aan gelegenheden vrijelijk doch fatsoenlijk zouden kunnen klagen. Voor de gelukkige bezitters van onberispelijke huizen zij opgemerkt, dat dit noodklagen niet ge schiedt aan de borst van de betrokken wethouder of diens rechterhand, doch eenvoudig-weg van een te genover hen geplaatste gemakkelijke zetel uit. Thee met koek is er niet, maar voor het overige kan men het daar wel uithouden. Nochtans zijn de momen ten in de hall, die aan het wezenlijke onderhoud voor afgaan, dikwijls interessan ter, ofschoon steeds minder doeltreffend. Men zit daar op twee banken, vanwaar men elkaar gemakkelijk in de gaten houdt. Als ge u even de plaats indenkt, haalt ge u zonder moeite een bioscoop voor de geest, doch daarbij dient ge te denken or> de 'taliaanse wijze. Er is dan film, waarin geen ster ren maar gewone mensen, zó van de straat, hun werk, hun baby en hun andere beslommeringen, de be scheiden hoofdrollen ver tolken. Zij doen dat heel aardig. Tegenover mij zat bijvoorbeeld een meneer, die na drie kwartier wach ten met een volkomen na tuurlijk gebaar verklaarae: „Dat zitten hier is niks voor mij!" Zo droogweg gezegd, maar er school een kern van waarheid in. Toen bezoeker nummer 3 uit kamer 2 via de trap naar de begane grond terug keerde, zei hij, haren-kam mend en monter: „Ze zijn boven in een goeie stem ming". Een vrouwtje, dat spoedig moeder wordt, vroeg meelevend: „En bent ook. in een goeie stemming?" De man voerde z'n kammetje terug in een zak, alvorens te antwoorden: „Nou, als ik krf:" uiat ze beloven, dan wel!" W ij allen in de hall zaten er overigens wat kleitmend bij. alsof wij twee trappen hoger de tandarts wisten en plaats van vriendelijke men sen, die tf^arne woningen vergeven. Anderzijds was het wel gezellig op het stad huis. want er werden ken nelijk ambtenaren bevor derd. Er was voorts heel wat heén-en-wèèr-geloop, een drukte van belang. En als men denkt, dat men het op het gemeentehuis zittend af kan, dan i* men er naast. INTERNATIONAAL QNZE stad, waarde Gradi- anen, staat over enige tijd een internationale bas ketball-wedstrijd te wach ten. De ene partij is het eerste team van KVH, de tegenstander wordt „Loko- motivia" uit Joegoslavië, dat drie spelers telt, die hun land regelmatig ver tegenwoordigen in interna tionaal verband. Het ver zoek, deze ontmoeting te organiseren, bereikte KVH van het Amsterdamse AM VJ, dat zelf in de hoofd stad ook tegen „Lokomoti- via" hoopt uit te komen. De Joegoslaven maken een trip door Nederland en zul len gedurende deze perio de een aantal wedstrijden spelen. De ontmoeting KVHLo- komotivia wordt half April op één der velden aan de Abel Tasmanstraat gehou den, waar men een flink aantal bezoekers zal kun nen bergen. Aan de hoofd wedstrijd zal een junioren partij voorafgaan tussen KVH en AMVJ. De bas ketball-liefhebbers hebben dus iets goeds in het voor uitzicht. UITZENDING MORGENOCHTEND om kwart voor acht vertrek ken met de trein acht en twintig Helderse kinderen naar een gezondheidskolo nie, om daar het tekort aan krachten op genoege- lijke wijze te gaan aanvul len. De uitzending van de ze jongens en meisjes ge schiedt door de afdeling Den Helder van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies. Gra- dus wenst hen van harte het allerbeste en een pret tige tijd. GETALLEN QE heer J. F. Ie Blansch, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken v. Noorderkwar tier heeft in zijn Nieuwjaars rede onder andere opge merkt, dat de gemeente Den Helder het inwonertal van Alkmaar reeds heeft overtroffen. Gradus ver meldt het voor de velen, die dit nog niet wisten. De Noordzee-kustvisserij is voor Nieuwediep en na burige gemeenten zeer goed geweest, zei de heer Le Blansch voorts, die nog memoreerde, dat de omzet aan de Helderse visafslag f 884.000 bedroeg tegen f 920.000 in 1952 „De han del gaat nog steeds niet naar wens", verzuchtte de spreker, „daar er voor Den Helder geen export is zoals vóór 1940". WATEREN JN een zeerijke omgeving als deze zal het tal van lieden wel interesseren, wat de Britse minister Selwyn Lloyd in het Lagerhuis heeft verklaard over de politiek ten aanzien van de terri toriale wateren. Hij zeide, dat de vraag is overwogen of de territoriale wateren rond de kusten vanhet Verenigd Koninkrijk en de overzeese gebiedsdelen op nieuw moesten worden vast gesteld in het licht van de uitspraak van het Interna tionale Hof van Justitie op 18 December 1951 in het visserij-dispuut tussen En geland en Noorwegen. U Gradianen zij verzekerd, dat de heer Lloyd heeft ge zegd, dat de Britse regering na bestudering tot de slot som is gekomen dat er geen wijziging moet komen. Deze territoriale wateren zullen derhalve bepaald blij ven door een lijn, getrokken drie mijl van de laag water- lijn, of in het geval van baaien en riviermonden, van een sluitingslij n, getrokken van het eerste punt uit, waar zij zich tot een breedte van tien mijl vernauwen. MOOC H^T maandblad van de Marine Onderofficieren club getuigt van tevreden heid. Geen wonder, want de ledenwinst bedroeg over het vorige jaar 159. Kort gele den werd het zevenhonderd ste lid aangekondigd, en men hoopt, dat dit jaar het dui zendste zal kunnen worden geboekt. Voor 1954 zijn al weer vele plannen gemaakt. Zo wordt op 27 Februari een bal- masqué gehouden. Verder ligt het in de bedoeling een MOOC-muziekensemble op te richten. „Gezelligheid kent geen tijd", begrijpt uw stukjesschrijver uit al deze voornemens. In Alkmaar heeft de AVRO dezer dagen auditie gehou den, zoals men wel heeft gelezen. Daar verschenen ook Piet Rol en Freek Post, die op de foto staan afgebeeld. Zij traden afzonderlijk op. Succesvol was het nummer van Westfriese boer Piet (Rol), die heel tvat komieke rigs te zeggen had. Beide heren maken deel uit van het cabaretgezelschap ,Lach en Vergeet". De uitvoering van het Centrumplan is een levensbelang voor onze gemeen te, aldus de heer C. Bakker, die na mens de P.v.d.A.-fractie als eerste commentaar op het voorstel leverde. Hij releveerde in het kort de voor geschiedenis, die reeds in October 1946 begon met het indienen van het z.g. basisplan, dat destijds reeds veel stof deed opwaaien. De heer Bakker be treurde enkele dingen: het tijdrovende overleg met de Nederlandse Spoorwe gen, het handhaven van de Watertoren en de aanzienlijke verkleining van het nieuwe station. Ook de heer S. Prins (V.V.D.) vond het geprojecteerde station al te nietig, maar hij stond sympathiek tegenover het in ere houden van de Watertoren. Zijn zorg ging vooral uit naar een aan tal zakenlieden en de groep van kleine huiseigenaren, die door de uitvoering van het Centrumplan gedupeerd drei gen te worden. De heer Prins had be zwaar tegen onteigening en gaf de voorkeur aan verkoop der percelen na overleg met de eigenaren. De heer C. Ran (K.V.P.) brak even eens een lans voor degenen, die finan cieel het slachtoffer kunnen worden van dit project, waarvan de uitvoering in het algemeen belang noodzakelijk is. De heer J. H. Keijzer (Prot.-chr.) voegde daaraan toe, dat er ook in direct betrokkenen zijn, die door de verwezenlijking van het Centrumplan schade kunnen lijden. Wethouder Van der Vaart zag een „zonkant aan de vertraging, omdat de financieringsmogelijkheden thans aan merkelijk gustiger zijn dan enkele ja ren geleden. Het overleg met de N.S. heeft veel tijd gekost, maar ook het verbeteren en uitbreiden van het plan nam veel tijd in beslag. De N.S. heeft van meet af aan op het standpunt ge staan, dat de kosten van verplaatsing van het emplacement, de bouw van het nieuwe station en alle bijkomende werkzaamheden voor rekeninig van de gemeente dienen te komen. Eerst na langdurig overleg bleek de N.S. be reid, genoegen te nemen met een sta tion op circa tachtig meter ten Zuiden van de plaats, waar de „doorbraak- straat" de Parallelweg bereikt. Er kon dus geen sprake zijn van een station ten Zuiden van de huidige Overweg, zoals het gemeentebstuur had gewild. Het past in het kader van het alge mene beleid van de N.S., dat het nieu we station te Den Helder zo klein en sober mogelijk moet zijn. Dat is in ze kere zin een voordeel, omdat de ge meente de bouwkosten moet betalen. De heer Van der Vaart zegde toe, dat B. en W. alle aandacht zullen wij den aan de belangen van degenen, die door de uitvoering van het Centrum plan in de knel komen. Biinnen enkele maanden kan de raad een voorstel inzake de verwezen lijking, alsmede een credietaanvrage, tegemoetzien. De vereiste goedkeurin gen van hogere instanties zullen in de loop van dit jaar afkomen, zodat einde 1954/begin 1955 de spade in de grond kan worden gestoken. In deze hoop volle verwachting ging de raad met het voorstel accoord. De benoemingsvoorstellen werden, zoals inmiddels gebruikelijk, tegelij kertijd afgewerkt. Hierbij deden zich geen bijzonderheden voor, evenmin als bij de behandeling van de overige agendapunten. Voor de bouw en in richting van drie noodlokalen aan de Hortensias'raat, ten behoeve van het lager onderwijs in Nieuw Den Helder, werd een crediet van f 35.000 beschik baar gesteld. Men zal zich herinneren, dat in de bondswedstrijd MSC 1—Rolland 1 de partij tussen J. Herfst en J. M. Ko ning werd afgebroken. Deze partij is nu remise verklaard, waardoor de uit slag 5—5 zou worden, doch Rolland is tegen de beslissing in beroep gegaan. Op Maandag 18 Januari spelen de drie tientallen van de schaakclub MSC te gen „Pat Mat" uit Beverwijk. Deze ontmoeting werd in verband met het Hoogovenschaaktornooi een week uit gesteld. De onderlinge competitie van MSC leverde de volgende resultaten op: lste klasse A: J. KingmaR. Roskam 0-1; K. LengersJ. van der Kuyl '/2-Vz; J. Kingma—K. Lengers 0-1; J. Mars man (2)J. Marsman (1) 1-0; J. Allart J. Marsman (1) 0-1; J. Kingma—J. Marsman (2) 0-1; K. Lengers—R. Ros kam 0-1. lste klasse B: Th. de Jeu— C. A. van Bodegom %-i/2; C. A. van Bodegom—J. Koning %-i/2; J. van Bre- derode—J. Smit 0-1; Th. de Jeu—G. Brandhoff %-i/2; P. van Dijk—J. van Brederode 1-0; Th. de Jeu—J. Smit 0-1; G. Brandhoff—J. Koning i/2-%- Tweede klasse A: C. J. BoschG. Schuckman 1-0. Tweede klasse B: J. Wieringa—B. Knopper %-i/2; R. Muller—P. Kelder 0-1; P. KaldenB. Knopper 1-0. Derde klasse A: I. Stolk—C. Buys 1-0; J. J. Gijswijt—A. Bakker 1-0; mevr. Bosch H. van Amesfoort 1-0. Derde klasse B: R. de Leeuw—B. Adriaanse 0-1; Jac. van der Kuyl—P. Kroon 1-0; H. Bais J. Duit 0-1. Vierde klasse: J. Mosterd —F. Hilker 1-0; H. B. M. Rigters—H. van de Heuvel 1-0; K. Veenstra—J. Geus 0-1; K. GeusH. B. M. Rigters 0-1; J. Geus—W. C. Wulffelé 1-0; H. van de HeuvelJ. Schaafsma 0-1; F. Hilker—H. B. M. Rigters 0-1; J. Schaaf sma— H. van de Heuvel 0-1; K. Veen stra—K. Geus 0-1.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5