Stad en omgeving Van het eiland Texel N.C.R.V.-steravond met een gevarieerd programma Beschaving.... Chelarine .4 K.v.K. juicht verspreiding van de loonbetalingen toe Dame probeerde chef van het huisvestingsbureau om te kopen Sint Jan liet het weerkeren verleden BREGMAN Viering diamanten jubileum K.A.B. IN HET KORT Spel was een beter stuk waard Griepbestrijding mei 4 middelen iegelijk! Super-Sabre thans in serie-productie JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Minder drukte in de winkels op Zaterdag „Ik hoop dat U een geheim kunt bewaren" PINDABRANDERU POLDERWEG „Hartenvrouw" in Witte Helderse Biljart Club naar Haarlem Goos Kamphuis leidde zaalspelletje Feestavond van „Gruno" TUSSEN HAAKS EN RUITJE Damclub Texel Julianadorp Van de bridgetafel Kali en de bemesting 7 Zand Bridgen en biljarten WOONHUIS TE ALKMAAR UITGEBRAND Hooibroei in de winter DONDERDAG 7 JANUARI 1954 Is het niet de Franse filosoof Rousseau geweest, die als een der toonaangeven- den van zijn tjjd steeds betoogd heeft, dat de mens alleen het product is van de omstandigheden, waarin hij verkeert? Hoe het ook zü, van mevrouw M. v. d. W. uit Den Helder, die gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter ver scheen, kon dit in zeker opzicht wel gezegd worden. Een keurige dame van wie men nauwelijks verwacht zou hebben, dat zij 'zich in een onzalig ogenblik had laten verleiden tot het trachten om te kopen van een ambtenaar en dan nog wel de chef van het bureau voor Volkshuisvesting in Den Helder. Het inkomen van haar gezin, waarin twee geadopteerde kinderen onder haar hoede werden op gevoed, trachtte zij te vergroten door het geven van lessen in modetekenen. En daar zü, in verband hiermede, een groter huis nodig achtte, had zij de chef van het Huisvestingbureau een keurige brief geschreven, ondertekend met de naam van één harer vroegere leraressen, die begon met de mysterieuze, maar voor de desbetreffende aan duidelukheid niets te wensende overlatende zin: „Ik hoop, dat U een geheim kunt bewaren" en waarin zü verder liet doorschemeren, dat zü redenen had om aan te nemen, dat er met de betrokken ambtenaar „wel wat te bereiken was", zoals de politierechter recapituleerde. Ook stond er iets in de brief over Stalen van prachtige herencostuums, welke kledingstukken in het vooruit zicht van de ambtenaar werden ge steld als de delinquente aan een gro tere woning geholpen zou worden. Bovendien stelde zij een bedrag van 1200,als „zwijggeld" voor. De chef was, na lezing van de brief, onmiddellijk naar de burgemeester ge stapt, omdat, naar hij op de zitting ver klaarde, hij deze poging tot omkoping een grote belediging jegens zijn per soon achtte. De zaak, zoals de rechter deze te be handelen kreeg, was geheel „rond", daar ook de onvoorzichtige dame al les toegaf en het foutieve van haar handelwijze inzag. Toen de officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga, echter drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf te gen haar eiste, werd zij met verbijste ring geslagen en begon zachtjes te snikken, niet in staat nog iets als .laatste woord" te zeggen. De rechter kuchte even en zei toen: „Begint U nou maar niet te huilen. Dat geeft toch niets, hè?", maar in zijn woorden von den de gespannen toehoorders op de publieke tribune, die deze emotionele zaak met grote aandacht volgden, toch nog de hoop, dat de veroordeling in deze zaak ten gunste zou verschillen van de eis van de officier. En inder daad vond mr Markus termen aanwe zig om mevrouw v. d. W. te veroorde len tot drie maanden gevangenisstraf, maar dan voorwaardelijk, met een bij komende boete van ƒ200,of dertig dagen. LOGICA. „Geeft U toe, dat U op 25 October, nadat U een stelletje jongelui, dat U uitgejouwd had, achterna zette en een jongeman, die in de buurt stond maar aan de affaire geheel onschuldig was, een trap gegeven hebt?" „Daar kan ik me niks van herinne ren. want ik ben helemaal niet op het hoofdbureau voor een verhoor geweest". „Dus U weet niet, wat U toen ge daan hebt?" „Nee, want U heeft geen getuigen opgeroepen". „U had zeker wat te veel gedronken hè, toen U die man een schop gaf?" „Nee". „Een borreltje op hè?" „Nee, niet één". Zo verliep de discussie tussen de politierechter en de 41-jarige zeevis ser, J. H. W„ uit Den Helder, wiens antwoorden niet bepaald schitterden van zin voor logica. Maar uit de stuk ken, die de rechter voor zich had lig gen, bleek wel duidelijk, dat de man maar al te vaak zijn verdiende geld in drank omzette. Éénmaal zelfs had hij op een Zaterdag ƒ65,gebeurd en was hiervan de volgende Maandag nog maar veertig cent over geweest. Hij had al zijn geld aan geestrijk vocht besteed en dit aan zijn eigen corpus ten goedet?) doen komen. Reeds talloze malen had men ge tracht de man, die nog voor enkele andere feiten terecht stond, te reclas- seren, zonder veel resultaat echter en dit was dan ook de reden, dat de offi cier, ondanks het geringe vergrijp, toch een gevangenisstraf van een maand tegen de man eiste, een straf, die door de rechter werd gereduceerd tot twee weken. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Katholieke Arbeiders Beweging te Den Helder wordt op Donderdagavond 14 Januari om half acht door pater Engelbertus O. F. M. Cap. in de parochie-kerk Petrus en Paulus een triduum geopend, dat op Vrijdag- en Zaterdagavond om half acht wordt voortgezet en besloten. Op Zaterdag 16 Januari wordt van drie tot vijf uur gerecipieerd in de bovenzaal van de K. A. B. aan de Mo lengracht, waar tevens het jubileum geschenk wordt aangeboden. Om half tien de daarop volgende morgen wordt in de Petrus en Paulus-kerk een plech tige hoogmis opgedragen tot intentie van alle K. A. B.-leden. Op Zondag 17 Januari om twee uur is er een kindermiddag in Casino voor de kinderen van zes tot twaalf jaar van de K. A, B.-leden. Het gezelschap „Jan van Ostade" zal „Het vrouwtje van Stavoren" voor het voetlicht brengen. Op de avond van deze dag komen om half acht de leden met hun dames in Casino bijeen. Ook voor hen zal Jan van Ostade's gezelschap optre den. Onder het motto „Mij niet ge zien!", wordt een ca,baretprogramma geboden, waaraan naast Van Ostade onder andere medewerken Henny de Klerk, Betty Kaspers en Jan van Loen- hout. Het romantisch avontuur is te vin den in de Witte bioscoop, waar van avond de laatste vertoning is van „Hartenvrouw", een kleurige film met Tyrone Power in de hoofdrol. Hij haalt zich in deze geschiedenis, die zich op en rond de Mississippi afspeelt, als gokker heel wat op de hals. Hij ont popt zich evenwel als een éérlijke kaartspeler, en daardoor kan hem, na dat hij tal van moeilijkheden heeft over wonnen, het knappe meisje (Piper Lau- rie) niet ontgaan, „Hartenvrouw" is zeer redelijk amu sement, waaraan men een genoeglijke avond beleeft. De Helderse Biljart Club speelt op Zondag 17 Januari te Haarlem tegen de biljartvereniging „Park-societeit" een zogenaamd vriendschapstornooi van beide clubs zullen drie en twintig spe lers aan de tafels verschijnen. Er wordt volgens het handicapsysteem gestreden. De H.B.C., die de dames meeneemt, heeft een prijs uitgeloofd. Het is de be doeling, dat de Haarlemmers van de zomer naar Den Helder komen. Eerlijk gezegd viel ons de belangstelling voor de steravond, die de N.C.R.V. gisteren in Casino organiseerde, erg tegen. De radio-steravonden van deze om roepvereniging genieten een grote populariteit, ook buiten de N.C.R.V.-kring. Uit het openingswoord van ds Jac. Poort, lid van het Algemeen bestuur der N.C.R.V., maakten wü op, dat de vereniging in Den Helder circa duizend leden telt. Minder dan een kwart van dit aantal was in Casino aanwezig om met een groepje radio-artisten nader kennis te maken. (Advertentie, Ing. Med.) Burgemeester Rehorst zou in zijn opmerkingen over het „beschavingspeil" in Den Heider stellig nog een harde noot hebben gekraakt, indien het Raadhuis toevalligerwijze niet aan de Kerk- gracht, maar in de Koningstraat stond. Gesteld, dat de vroede vaderen van een loning. Een programma onder het motto „Alleen maar ontspanning" was aan gekondigd. Op het lijstje met namen van medewerkers ontbraken Gerard Hoek en Johan Bodegraven, anders zouden stellig veel meer belangstellen den de koude hebben getrotseerd. Medewerker nummer twee aan de be kende „vossenjacht" was er wel: Goos Kamphuis, die dat aardige zaalspelletje „Wie doet dat uit de doeken?" leidde. De drie deelnemers deden, goeddeels met succes, ijverige pogingen om op de tast af enkele voorwerpen te her kennen. Een klein presentje was, naast het enthousiaste applaus, hun be- kwart eeuw geleden een raadhuis had den gebouwd op de plaats, waar nu het bureau van de Helderse Courant is ge vestigd. In dat geval zou de burgemees ter avond aan avond kunnen genieten van de geluiden, die inhaerent zijn aan een bepaald soort van Helderse vrije tijdsbesteding. Avond aan avond knet teren en tetteren „muzikale" uitbarstin gen" door twee lagen glas heen or.ze werkruimte binnen, ons met zeldzame opdringerigheid overtuigend van de wijze, waarop sommigen menen enige feestelijkheid in hun overigens blijk baar uitermate trieste bestaan te moeten aanbrei m. Daarbij zijn dan enige (on- getwijtt d hard-werkende) lieden be hulpzaam, die tegen betaling van een zeker bedrag garant staan voor het pro duceren van de door een klein aantal personen gewenste geluiden. Instrumen taal en vocaal (Om deze weidse bena mingen te gebruiken) worden niet ai- leen deze betalende gasten tevreden gesteld, maar worden bovendien de om wonenden permanent onthaald op een sfeer van leve-de-lol. Wij kunnen ons voorstellen dat een enkeling op gezette tijden zonder ernstig nadeel voor zijn geestelijke gezondheid een dergelijke luidruchtige uitbundigheid kan onder gaan, maar wij zijn er zeker van, dat de gemeentelijke huishouding aan totale ontwrichting zou lijden, indien toeval ligerwijze het raadhuis stond op de plaats, zie boven.... Wij zitten mis schien, wat de beschaving betreft, te hoog in de boom, maar het lijkt ons toch alleszins redelijk, een zeker recht op een betrekkelijke rust in de avond en nachturen'op te eisen. Het leven is toch al luidruchtig genoeg. Er moet er gens een grens zijn bij het accepteren van het lawaai, dat anderen maken. Het komt ons voor, dat deze grens ruim schoots wordt overschreden, wanneer men avond aan avond van acht uur tot ver na middernacht een monotone, dom- rhythmische geluidslawine te verwer ken krijgt. Vooral dat permanente ka- ral ter maakt deze larmoyante demon stratie van moderne leeghoofdigheid tot een ware bezoeking. Aangenomen mag worden, dat de autoriteiten die wij als niet-leeghoofdig beschouwen deze bron van overlast althans enigermate Ook de kennismaking met de andere leden van het gezelschap was van aan gename aard. Vooral de chef d'équipe Tom van Maaren wist de lachers op zijn hand te krijgen. In diverse komi sche creaties, als conferencier en in enkele anecdotische schetsjes was hij bijzonder op dreef. Ook Jasper Eyke- ma, die in het liedje over de wand- spreuken keurig werk leverde, ontpop te zich als een beschaafde grappen maker. Hij had een geestige rol in het nummer, dat Tom van Maaren voor het voetlicht bracht als de jonkheer, die in militaire dienst moet. Tom van Maaren had trouwens nog meer ge noeglijke soldatenhumor op zijn reper toire. De sopraan Dora Schrama zong een paar Nederlandse liederen en oogstte veel succes met een potpourri van Weense melodietjes, uitgevoerd op een wijze die van talent en scholing ge tuigde. Haar begeleider Jan Vogel pre senteerde als solist de solovox, een soort clavioline. Zijn selectie van va derlandse liederen, waarmee het pro gramma werd besloten, hield geen ver geefse invitatie tot community-singing in. Vermelden wij verder de medewer king van Lenie Eman en Jos van Wee- ren, die hun collega's waar nodig trouw ter zijde stonden. In de loop van de avond werden op originele wijze mededelingen gedaan over de viering van de Jubo II, het dertigjarig bestaan van de N.C.R.V. Tivoli biedt hedenavond een pro gramma. getiteld „Stralende Sterren", waaraan onder andere medewerking verlenen Cees de Lange, de Kilima Ha- waiians en de Chico's. In Formosa wordt hedenavond om half acht het biljart tornooi om het kampioenschap eerste klasse libre van het district Den Helder voortgezet. De sociale werkster van de Gezins zorg Ned. -Herv. Gem. houdt alle werk dagen (uitgezonderd op Maandag) 's morgens van negen tot tien uur spreek uur. en .bovendien op Dinsdag- en Don derdagavond van zeven tot acht uur; 2de Vroonstraat 8, tel. 2469. In het Museum Den Helder zal de heer I. Kristensen op Zaterdag 9 Jan uari om zeven en acht uur korte voor drachten houden over „Vogels en zee honden op 't Wad". Eén en ander wordt met film geïllwustreerd. Als voorzitter Kees Witte (kleine Kees) een ffeheel gevulde zaal heeft verwelkomd, stappen de leden van de toneelgroep Sint Jan op de planken om het werk van Chris Pfeifer en Pe ter van Vogelen: „Het verleden keert weer" voor het voetlicht te brengen. Ene professor De Groot (Kees Wit te, de grote Kees) is voor de tweede maal getrouwd. Suze (mevr. Rijk- Koster) is een vrouw met een verle den. Haar stiefdochter Elly (mej. v. de Meer) heeft de huwbare leeftijd be reikt en de buurjongen Evert Wou ters. candidaat-notaris (Ko van Vey) krijgt haar jawoord. Diens zuster Christien (mej. A. Rey) voelt wel iets voor de neef van de professor. Peter Bakker (Zegers). Voorlopig weet de neef daar weinig van en gaat op reis. Dan is er nog een jonge man (J. Witte), die - vergeefs - om Elly heendraait. Voorts is de familie nog een ietwat opzichtige en tevens kortzichtige dame rijk, Helena, een zuster van de professor (mevr. Keesoom-Logman). Het dienstmeisje Dora (mej. A. Bak ker) beperkte zich tot het aandienen van bezoekers. De belangrijkste van die bezoekers is Baron Van Reewijk enz. Een echte baron uit de tijd der driestuiversro man. Compleet met titel (verarmde adel) monocle, geaffecteerde uit spraak. hautain optreden en schur- kengemoed. De baron blijkt de metgezel te zijn uit de duistere tijd van 's profes-ors vrouw, Suze. Aan de grond geraakt, meent hij hier een veilige haven te vinden. Suze is nu echter een brave oppassende vrouw geworden en wijst Elk iablei Chelarine „4" bevat 4 ge neesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F O 75 (Advertentie, Ing. Med.) De Groninger-vereniging „Gruno" geeft op Zaterdag 9 Januari in Casino een feestavond, die door eigen krach ten wordt verzorgd. Op het programma staan zanp muziek en schetsen, en be sloten wordt met een blijspel in één bedrijf, getiteld ..'n Oetstapke". Hr. Ms. „De Ruyter" arriveerde gis termorgen op de rede. Donderdag of Vrijdag zal de bodem weer vertrekken. Hr. Ms. .Pelikaan" is uit Rotter dam in Nieuwediep teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 10.05 en 21.55 uur, en laag water om 4.15 en 16.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 3,0 graden Celsius. hem de deur. Hfl gaat natuurlijk niet en dan valt ziin oog op de onschuldige maagd Elly. En met haar de bruid schat en later een flinke erfenis, wil hij dan wel tevreden zijn. Moeder vertelt dochter het geheim, dochter offert zich op en biedt de schurk hand en hart en lijdt in stilte. Juist vóór alles fataal dreigt te worden, verschijnt - met revolver - de reizende neef, die met stoere woorden de ontmaskerde adellijke boef de deur uitjaagt. Vier gelieven vallen elkander in de armen. Het spel was een beter stuk waard. Het eerste bedrijf ging nog wat traag, maar gaandeweg groeide het tempo naar de juiste maat. Zeer fris was het optreden van mevr. Keeeoom als de zuster van de professor. Een aangemeten rol. Prima was ook Kees Witte als de baron. Hij hanteerde zijn oogglas feilloos en als het stuk vijftig jaar eerder was op gevoerd zouden talloze zakdoeken uit reticuultjes zijn getrokken om ter sluikse tranen over „la belle et la béte" af te wissen. De professor (J. Vervoort) was ook echt, want hij was constant verstrooit. Overigens goed gespeeld. Mevr. Rijk voldeed ook wel. Soms was ze wat traag, maar goede scènes als de be kentenis van haar verleden aan haar dochter maakten weer veel goed. Mej. v. d. Meer maakte een wat lauwe indruk. Bovendien dringt het geluid niet tot achter in de zaal door. De Vey en Zegers waren voldoende zolang er niet omhelsd of geslagen diende te worden. Het eerste was houterig en het tweede belachelijk. Als geheel kan Sint Jan tevreden zijn, terwijl de grimeur wel een pluimpje op zijn hoed heeft verdiend. Uitslagen van 30 December 1953. Ie klas: S. Ros—C. v. d. Werf 2—0, S. v. HeerwaardenC. Dijker 11, P. W. KooiJoh. D. Bakker 02, C. van HeerwaardenG. Dros 20. 2e klas: J. KikkertJ. N. Rijk 02, A. VinkeC. P. Burger 11, J. Hooy- bergH. Gomes 11, Jb. v. Heer waarden—W. A. v. Zeylen 1—1, A. v. d. SlikkeJoh. Schoo 20. 3e klas: Joh. v. HeerwaardenJb. Koorn 11, A. de VriesC. Vinke 20, Joh. BarhorstD. v d. Werf 02, Siem v. HeerwaardenJ. A. v. Enst 11, F v. Sambeek—J. A. v. Enst 0—2. De F-100 Super Sabre straal jager is Amerika's jongste ge vechtsvliegtuig dat thans voor het eerst in serie wordt gefabri ceerd. Het uiterlijk wordt ge karakteriseerd door de vleugels en staartstukken, welke met een hoek van 45 graden zijn gemon teerd. De actie-radius bedraagt 500 mijl, terwijl de topsnelheid nog zorgvuldig geheim wordt ge houden. De competitiedrive van de bridge club „Julianadorp" had deze week tot uitslag: groep A: D. Bregmanmevr. Breg- man 38 p.; A. van KempenD. van Kempen 33 p.; C. Bregman—D. J. de Graaf 33 p.; L. Backer—C. Arpeau 32 p.; D. de Graafmevr. De Graaf 31 p.; A. BregmanW. van de Haag 30 p.; A. HeyblokP. van Rijn 28 p.; C. Breg manmevr. Bregman 27 p. groep B: J. PoletC. Schoonheden 59.3 p.; A. Doornmevr. Doorn 56.2 p.; E. ZonJ. Homminga 53.1 p.; L. Tigchelaar J. Weidema 50 p.; A. BosB. Backer 25 p. Dezer dagen kwamen de gezamenlijke landbouworganisaties, de H. M. v. L„ de C.B.T.B., de L.T.B., de Vereniging voor bedrijfsvoorlichting en de Vereniging van oud-leerlingen, in café „Prins Hen drik" bijeen voor een filmavond, aan geboden door de N.V. Nederlandse Kali- importmaatschappij. Begonnen werd met een mechanisa- tiefilm over hooibouwwerktuigen, bie tenrooiers en lichters. Middels de rol prent „De trouwe aarde" werd het ont staan van de aarde getoond. Verder werd de noodzaak van grondonderzoek onder de aandacht gebracht, waarna een kleurenfilm de verschijnselen van kaligebruik bij diverse gewassen liet zien. Nog voor de pauze hield ir Brug- ging een inleiding over kali en de be mesting, waarover later vragen werden gesteld. De film „De andere oogst" ging voornamelijk over de winning van kali in de mijnen van Elzas. Be sloten werd met een cowboy-film. Met een woord van dank sloot de heer F. A. A. Terra deze leerzame bijeenkomst. 45. De professor nam de eerste wacht, Jackie de tweede en om vier uur 's nachts betrok Jimmy de laatste wacht. Alles was rustig geweest. De professor had Jackie toever trouwd, dat hij niets verdachts had vernomen en toen Jimmy Jackie af loste, kon deze zijn vader hetzelfde melden. „Des te beter", bromde Jimmy. .Ga nog maar lekker een paar uur kunnen indammen, al was het slechts maffen, want we zullen morgen door het laten aa nren?en van dubbele -eer een vermoeiend dagje krijgem ramen en geluiddempende wanden. Wij T;mmy ging op een brak steen voo ïjebben er langzamerhand genoeg van. een tentje zitten en hij keek. eens de lucht. Het was nieuwe maan. De hemel was bezaaid met ontelbare ster ren. In de verte weerklonk het geruis van een be.gbeekje waarnaar Jimmy liever luisterde dan naar het gesnork van oom Pepie. Lieve help, wat zaagde die een dikke boomstammen door. Jimmy stond na verloop van enige tijd op. omdat hij het wat koud kreeg. De ochtenden zijn a'tijd koud in het berg land. Plotseling bleef hij stofstijf staan... Het was net alsof hy op een meter of vijftig afstand iets zag glin steren.... Net twee ogen die zijn rich ting uitkeken. Jimmy greep zijn stok en liep in de richti g van de ogen. Zij bleven hem nog even aan kijken en toen verdwenen zij. Jimmy begon nu harder te lopen. Hij strui kelde bijna over een brok steen en bleef toen plotseling stil staan om te luisteren Hij hoorde takken knap pen en een steen wegrollen. „Als het een diei is geweest dan was het een tamelijk groot beest", bromde Jimmy. die de achtervolging nu maar staak- tê. omdat die in de duisternis toch zinneloos was. De gisteren te Alkmaar gehou den vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier werd voor het grootste gedeelte in beslag genomen door de Nieuwjaarsrede, die door de voorzitter, de heer J. F. Ie BlanSch werd uitgesproken. Bij monde van mr C. P. Eecen n- derschreef de Kamer de in de toe spraak neergelegde zienswijze over de verschillende aspecten van het econo mische leven in dit district en de zelfde spreker bracht dank aan de voorzitter voor de voortreffelijke wij ze waarop hij de Kamer in het afge lopen jaar heeft geleid. Een aantal ingekomen stukken werd voor kennis geving aangenomen. Het adres van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf om te bevorderen, dat er een zekere spreiding ontstaat van de uitbetaling der weeklonen teneinde de drukte in de winkels op Zaterdagmiddag te ver mijden werd in handen gesteld van de commissie voor middenstandsaan gelegenheden. Over het algemeen juichte de Kamer deze maatregel toe, maar alvorens tot een definitieve uit spraak te komen wilde men contact opnemen met de verschillende betrok kenen, waartoe ook de kleine mid denstand behoort. Verder zal worden nagegaan welke grote bedrijven in aanmerking komen om eventueel te worden verzocht de weeklonen i.p.v op Zaterdag of Vrijdag in het midden van de week uit te betalen. De verga dering besprak opnieuw de oeverver bindingen over het Noordzeekanaal en was algemeen van oordeel, dat er moet blijven geijverd voor goede voorzieningen zolang de tunnelbouw nog niet is voltooid. Wel werd de wenselijkheid uitgesproken de acties, die door verschillende instanties en corporaties worden ondernomen te coördineren. Bij acclamaties werden de voorzit ter en vier onder-voorzitters, resp. heren J. F. Ie Blansch en C. D. Schmalz, mr C. P. Eecen, T. A. Val- kering en J. Bregman herkozen. Aan het begin van de vergadering herdacht de voorzitter het overleden lid van de Kamer de heer G. Gronds- ma uit Alkmaar en dr A. Plesman. De uitslag van de laatste drive van de bridgeclub „Up and Down" was als vlogt: 1 P. Koopman—T. Blokland 23 p.; 2 S. Lenting—Th. Leek 21 p.; 3 R. Hertogh— P Strooper 18'/, p.; 4 Ant. Strooper—mr Kriek 18'/. p.; 5 A. v. d. Voort-N. v. d. Linden 17'/, p.; 6 K. de Vries—H. Roozen 16 p.; 7 D. den Brasem—W. Hertogh nTu«én i Woensdagmiddag is de minister van Tussen t Zand en Warmenhuizen is Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera voor een biljartwedstrijd gespeeld. Warmen Woensdagmorgen is te Alkmaar een gezin van negen personen dakloos geworden door een felle brand, die in een kwartier tijds van de woning in de Popelmanslaan een zwart gebla kerde ruïne maakte. De brand is ont staan doordat een waslijn met kleren, die boven de kachel hing, vlam vatte. Al is het dan nu toch koud geworden, a's„ 8ey°lg van de zachtste „voorwin- ter" die we ooit hebben geitend valt er toch nog een buitengewoon merk waardig feit te verteilen. Gistermiddag is namelijk een hooimijt van de heer P. Beets aan de Slimdijk te Avenhorn in de brand gevlogen tengevolge van.... broei. De veehouder en zyn knecht hadden al eens tegen elkaar gezegd, dat de klamp zo slonk, maar het wilde er bij hen toch niet in dat dit een gevolg kon zijn van broei, omdat het nooit ver toond is, dat een hoop hooi ruim een half jaar nadat ze opgetast is nog der gelijke verschijnselen laat zien. Uitein delijk ging men toch maar eens „spit ten" en toen bleek er wel degelijk vuur in de hoop aanwezig te zijn. Een dee] van het hooi is toen verbrand, en wat er overbleef werd door de Aven- horner brandweer duchtig nat gespo ten. huizen won de strijd met 16—12. I een vriendschnpsbezcek te Bazel aange- I komen.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5