Pirandello's „Hendrik IV" door het Rotterdams Toneel Van Keulen naar de Helderse kantongerechtszitting Opticien uit Hippolytushoef was een gevaar op de weg In de basketball-competitie leed HKV eerste nederlaag Ko van Dijk excelleerde in een meesterlijke opvoering Filosofie met een concreet gegeven Veroordeling luidde: veertig gulden IN HET KORT Bertus K. kreeg er twee weken bij HAV-dames verloren van HCSC In het grensgebied van waarheid en waan Internationale hoffelijkheid: één gu Iden JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Ambtenaar: U verstond de rijkunst niet BESOMMINGEN IJMUIDEN KVH 2 gaat nu alleen aan de kop DE leden van de „Noorder- Kunstkring" tekenen en schilderen graag, dat lijdt geen twijfel. Maar soms, zo vernam Gradus, zitten zij een weinig te kijken, omdat zij op hun aardig atelier aan de Prinsenstraat 9 niets te tekenen en te schilderen hebben. Er is dus behoefte aan modellen (portret en figuur), die op Vrijdag avond van acht tot tien uur (met pauze voor thee) op een stoel willen gaan zitten om zich te laten uitbeelden. Zulks, aanstaande modellen, behoeft niet voor niets. Per avond wordt per model drie gulden uitgetrokken. Kunt ge beslist niet op Vrijdag avond, wel, bespreekt dan een andere avond! Tussen Haaks en Kult je WOENSDAG 13 JANUARI 1954 ZOLANG DE MENS ZICH HEEFT BEZONNEN over de zin van zijn bestaan, moet hij gepeinsd hebben over de schijn in de realiteit en de realiteit in de schijn en gezocht naar een synthese tussen de schone droom van het verloren paradijs en de werkelijkheid. De droom of 20 men wil het geloof omtrent een toekomstige wereld, waarin de realiteit schoner zal zijn dan de schoonste fantasie, blijft zelfs in het heden val dynamische accenten leven in het diepste innerlijk van ieder mens. Slechts weinigen is het geschonken, vorm te kunnen geven aan deze abstractie, terwijl er anderzijds zijn, die zich maar liever niet in het grensgebied van waarheid en waan begeven, omdat zij vrezen voor de smart, die zij daar zullen ondervinden. De massa beweegt zich tus- gen de uitersten van een geïdealiseerde werkelijkheid en een sombere visie op het eigen lot. Maar altijd blijft de realiteit omgeven en ver sluierd door allerhande ficties en altijd weer schuilt er tragiek in het pogen door deze sluier heen te dringen. Met de in 1936 overleden Italiaanse schrijver Luigi Pirandello, in 1934 winnaar van de Nobelprijs voor letter kunde, hebben enige honderden stad senoten een paar uur in het grens gebied van waarheid en waan ver toefd, door de opvoering van „Hendrik IV", onder auspiciën van de Helderse Volksuniversiteit. We mogen ver onderstellen, dat Pirandello bij het schrijven van dit dikwijls beklemmen de stuk is uitgegaan van de gedachte, dat een mens zichzelf anders ziet dan hij in werkelijkheid is. Vanuit dit vir tuele beeld beschouwt de mens de we reld en het leven, en hij streeft naar een zo groot mogelijke harmonie tus sen dit beeld en de mensen om hem heen. Dit nu is onbereikbaar, omdat al deze mensen op hun beurt het ver mogen missen om schijn en wezen van elkaar te onderscheiden. Instede van over deze dingen te filo soferen, heeft Pirandello een concreet uitgangspunt genomen: een man, die in een historische maskerade de rol van de Duitse keizer Hendrik IV (het jaartallenboekje vermeldt over hem: 1077 Tocht naar Canossa) vertolkt en zich daarin volkomen inleeft. Deze man valt tijdens het spel van zijn paard, wordt tengevolge daarvan krankzinnig en verbeeldt zich nu, in werkelijkheid Hendrik IV te zijn. Ter wijl zijn omgeving tracht zijn genezing te bevorderen door het spel te blijven meespelen teneinde op een daartoe ge schikt moment een bevrijdende schok teweeg te kunnen brengen, leeft hij twaalf jaar lang in afzondering als Keizer Hendrik IV, wiens emoties hij tot in de finesses herbeleeft. Dan De waarnemend-kantonrechter te Den Helder, de heer M. C. Schakel, opende gistermiddag de zitting met een zaak tegen de koopman M. R. uit Roden- kirchen bij Keulen, die in October op de Afsluitdijk te Den Oever een aan rijding had met W. P. de B. uit Blaricum. De Duitser had in de richting Am sterdam gereden en was van achteren gebotst op de wagen van De B., die had stil gestaan. Als tolk fungeerde J. H. van B., die bij de verdachte in de auto had gezeten. R. gaf alles toe. De ambtenaar vond het bijzonder hoffelijk, dat hij helemaal van Keulen ter zitting was verschenen. Rekening houdende met de omstandigheden en mede uit een oogpunt van internationale hoffelijkheid eiste hjj f 1 of 1 dag. De heer Schakel vonniste conform. treedt plotseling de genezing in, maar... rog acht ja^f lang blijft hij Hendrik IV, nu in een bizarre toneelcreatle, welke niemand doorziet. Intussen geeft hij Pirandello ge legenheid te jongleren met deze ver wisseling van feit en fictie. De pseudo- Hendrik IV acteert en is zich daarvan bewust, zijn tegenspelers acteren en zijn zich daarvan bewust, maar de pseudo-Hendrik IV is de enige, die de ware verhoudingen kent. Pirandello geeft deze man, die althans in de onderhavige situatie de enige ken ner van de waarheid is, een vuurwerk van gedaclAn in de mond. Opmerke lijk is in deze het samenspel tussen de auteur en de. door hem geschapen hoofdpersoon, waarbij de andere figu ren voor een sterke stuwing zorg dra gen. Achter elk woord peilt de toehoor der een wereld van gedachten, en dat maakt van „Hendrik IV" geen gemak kelijk stuk. Het laat immers nauwe lijks tijd om de symbolische mérites van woorden, gebaren en situaties in hun snelle opeenvolging te kunnen verwerken. Heeft de opvoering daar om een onbevredigende indruk ach tergelaten? Integendeel! Het uitzon derlijk suggestieve spel van het Rot terdams Toneel onder regie van André Barsacq maakte een volledig door gronden niet noodzakelijk, omdat het eerder appelleerde aan het gevoel dan aan het verstand, onderwijl aan het laatste het volle pond gevend. Is dit niet het beste beroep, dat op een be wust levend mens kan worden ge daan? Al te veel domineert het gevoel, terwijl het verstand niet tenvolle wordt benut, ofwel het verstand ge niet alle eer, terwijl het gevoel ver kommert. Dat de opvoering dit peil bereikte, is in de eerste plaats te danken aan het van grote innerlijke rijkdom en bewonderenswaardige beheersing van het métier getuigende spel van Ko van Dijk als Hendrik IV. Stem, dictie, gebaar en beweging, maar bovenal de bezieling en bewo genheid in deze creatie maakten de tragiek in dit door Pirandello gescha pen mensenleven bijna tastbaar. De figuren op het tweede plan (Ko Arnol- di, Loudi Nijhoff, Steye van Branden burg en in iets mindere mate ook Kit- ty Knappert en Bob Verstraete) gaven met zuiver aanvollingsvermogen en dikwijls flitsend spel relief aan de ge stalte van de hoofdpersoon, terwijl Eli Blom, Ad Noyons, Hans Croiseten Chris Baay op het derde plan vooral aan het eind van het tweede bedrijf bijdroegen tot het effect van het eer ste démasqué in het door de maan spookachtig verlichte vertrek. Dit dé masqué gaf niet de verwachte bevrij ding, evenmin als de bekentenis van de pseudo-keizer tegenover de ande ren, in het derde en laatste bedrijf. Het spel was ten einde, maar de rea liteit bleek moeilijk te accepteren in de plaats van de fictie. Ieder mens schept zijn eigen we reld, waarin hij de grenzen niet on derscheidt tussen waarheid en waan. Wie is als Pirandello, die de soms bit tere waarheid verkiest boven de zo dikwijls veel aantrekkelijker schijn? 50. Oom Pepie en Jackie hadden het liefst rechtsomkeert gemaakt, maar daar had Jimmy niets van wil len horen, ,,'t Bevalt mij ook niets", zei hij. „Maar ik ben niet hierheen gekomen om mij door een of andere geheimzinnige gebeurtenis weg te laten bluffen. We hebben nu eenmaal A gezegd en we zullen ook B zeggen Ze proberen ons bang te maken, maar er moet méér gebeuren voor dat ik werkelijk bang word en héél wat meer ook. Vooruit mannen, laten wij het kamp opbreken en onze tocht voortzetten. Door al dat malle gedoe hebben wij heel wat kostbare tijd verloren. Alleen zullen wij extra op onze hoede moeten zijn. We lopen hier blijkbaar nog al in de gaten. Ze ker is, dat wij niet bijzonder welkom zijn. Nu, dan maar niet welkom. Dat is nog geen reden om als hazen op de vlucht te slaan". De professor en Jackie hadden zwijgend geluisterd. Geen van tweeën durfde te bekennen dat ze wél bang waren en niet zo'n beetje ook. „Laten we dan naar het klooster terug rijden", stelde de pro fessor voor. „om daar wat verster king te halen. Misschien kunnen wij een der monniken wel overhalen met ons mee te gaanJimmy haalde geërgerd zijn schouders op. U weet zelf heel goed, dat dit malligheid is, Professor" zei hij. „Dóór kregen wij onze eerste waarschuwing niet verder te gaan Denkt u. dat de monniken ons zouden willen helpen? Ik wilde u wijzer hebben. Vooruit Jack, breek de tent af en maak een beetje voort!" TOEN GISTERMIDDAG DE VISHANDELAAR T. E. uit Hippolytus hoef te Den Helder voor de waarnemend-kantonrechter verscheen, was een aanvang gemaakt met een omvangrijke zaak. Dat E. terecht stond was alleen te wijten aan de ondeugdelijke stuurinrichting van zijn wagen, nadat hij in Anna Paulowna op de Amsteldiepweg in botsing was geweest met de opticiën K. D., eveneens uit Hippolytushoef. Con form de eis werd de vishandelaar veroordeeld tot f 10.of 5 dagen. De opticien D. werd voor de aan rijding met E. verantwoordelijk ge steld. Bovendien was gebleken, dat één en ander had gemankeerd aan stoplichten en richtingwijzers van zijn personenauto. De ambtenaar, mr G. W. von Meijenfeldt, vroeg, nadat D. aan het woord was geweest, of deze nóg autoreed. „Nee", was het ant woord, en de ambtenaar zei „Geluk kig." De opticien was bij het benzine- laadstation tweemaal in botsing ge komen met de auto met aanhang wagen van E., hetgeen door de heren achter de groene tafel aan een ge brek aan rijvaardigheid werd gewe ten. D. was het daarmee kennelijk niet eens, want hij hield een langdu rig pleidooi, waarin hij onder andere opmerkte, de wagen van B. in het geheel niet te hebben opgemerkt. Hij hield vol, dat de aanrijding niet zijn schuld was. De ambtenaar onthulde toen nogmaals, dat D. de rijkunst r.iet verstond en dat diens rijbewijs was ingevorderd. „En gelukkig maar," zo zei hij, „dat betekent een gevaar minder op de weg." Zijn eis luidde f 25.of 10 dagen. Voor de gebreken aan stoplichten en richtingaanwijzers werden respectievelijk f 5.of 3 da gen en f 10.of 5 dagen geëist. En nóg, ondanks alle bewijzen en verklaringen, bleef D. in zijn on schuld geloven. En dit heeft de waar nemend-kantonrechter, de heer M. C. Schakel, wellicht geïnspireerd tot de opmerking „U hebt getoond geen en kel benul te hebben van de regels op de weg. Ik vind de eis van de amb tenaar aan de lage kant en daarom zal ik u veroordelen tot f 40.of 20 dagen.' De maandelijkse schoenenruil beurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het wekelijkse spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1. Het wekellijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Het Nederlandse Theater geeft heden- en morgenavond in de Marine- cantine een opvoering van het blijspel „Uit een andere wereld". In de Vrijmetselaarsloge aan de Molengracht wordt vanavond een openbare bijeenkomst van de Theoso fische vereniging gehouden. De leerlingenvereniging van de Ambachtsschool viert vanavond feest in Casino. Besommingen van Dinsdag waren: 1 kotter UK 28 f 1770,De aanvoer bedroeg 33 kisten. De prijzen waren: per 1 kg.: gr. tong 3.60, grm. 2.34, kim. 2.32—2.24, kl. I 1.74—1.57, kl. II 1.50— 1.47. Per 50 kg.: kl. schol II 4935; bot 35; wijting 18. De eerste wedstrijden in de basketballcompetitie in 1954 zijn weer gespeeld en direct konden enkele verrassende uitslagen worden genoteerd. H.K.V. moest in de tweede klasse Heren haar trotse record prijs geven en leed de eerste nederlaag. In een bijzonder enerverende wedstrijd werd van Adelborsten 2 met 24—20 verloren. Met de rust hadden de Jonkers een 197 voorsprong, maar in de tweede helft begon H.K.V., gesteund door een enthousiaste supporters- schare, in te lopen. De Adelborsten bleven echter prima partij geven en wisten ook nog 5 punten te scoren. De tweede verrassing was wel de nederlaag van de H.A.V.-dames tegen H.C.S.C. De verdachte B. C. K. kon niet aan wezig zijn. Hij had zich schuldig ge maakt aan overtreding van de vuur wapen- en jachtwet. Op de Zanddijk was hij aan het stropen geweest met een lichtbak en een geweer. K. had erkend, dat deze benodigdheden van hem waren, al was de stroperij zelf niet geconstateerd. Daar K. vaker voor dergelijke overtredingen had terecht gestaan, achtte de anfbtenaar een zware straf op zijn plaats: tweemaal een week hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslaggenomene. De chauffeur P. J. B. uit Koedijk was op 19 October erg onvoorzichtig geweest, toen hij onder Wieringermeer in de mist een vrachtwagen met aan hangwagen (zeventien meter) wilde passeren. Er naderde juist een tegen ligger, een personenauto, bestuurd door R E. De ambtenaar, mr G. W. von Meijenfeldt, laakte deze wijze van rij den zeer, en vond een zware straf de juiste: 2 x f30— of 2 x 10 dagen (uit wijken en inhalen) met tweemaal een Week voorwaardelijk. De kantonrech ter volstond met 2 x f20.plus de twee weken voorwaardelijke hechte nis. Op de Oosterterpweg op Texel ge beurde een aanrijding, toen de chauf feur J. M. zijn bus voorbij een voet ganger wilde voeren, terwijl een tegen- hgger naderde. Het was bijzonder slecht weer. Ter plaatse was geen voet- Pad, zodat de voetganger L. K. wel van de weg moest gebruik maken. De ambtenaar begreep alleen niet, waarom R- niet aan de linkerkant was gaan lopen, in dit geval. Door de manoeuvre van M. was het tot een botsing geko men met de tegenligger. Nu was het de vraag, of K. zo veel mogelijk rechts «ad gehouden. Dit werd door deze ver dachte en diens raadsman, rhr H. Jul. Knuwer, wel bevestigd. Enkele getui gen verklaarden het tegendeel. De amb tenaar vond in deze kwestie de voet ganger hetschuldigst en vroeg f 50. °f 25 dagen! Tegen M. eiste hij f 6. of 3 dagen. Voor M. volstond de kan tonrechter met f5.— of 3 dagen, en Voor K. met f30.— of 15 dagen. De stoffeerder A. H. uit Oosterend had er óók wat van gemaakt! Hij had motor gereden zonder rijbewijs, een stopteken genegeerd, was een verboden straat ingegaan, en bovendien was zijn kentekenbord niet voorzien geweest van de Rijkskeur. Alles bij elkaar kwam H. dit „grapje" te staan op twee on twintig gulden boete. VISSERIJBERICHT URK Dinsdag werd door 10 vaartuigen JSBgevoerd: 1223 pond snoekbaars, prijs ïn'2,pond rode baars, prijs onn P°nd blei, prijs f 0.08 "09; 8 pond karper,, prijs f 0.15; alles Per pond. ESSSSK.' RENSMAAG J)AT Den Helder nog zo vele slecht geplaveide straten heeft, is zeker niet de schuld van de heer C. Rensmaag, straatmaker bij Openbare Werken, die Gra- dus even voor het voetlicht der ere wil halen, omdat hij gisteren zijn zilveren jubileum vierde. Hij kwam, als hulpstraatmaker in dienst en werd in 1939 tot straatmaker bevorderd, maar van niet minder be lang mag de innerlijke promotie worden genoemd, die de heer Rensmaag heeft doorgemaakt. Verscheidene diploma's wist hij zich in de loop der jaren te verwer ven, het laatste drie jaar geleden. Daaruit spreekt een stuk arbeidsvreugde, dat velen hem kunnen be nijden. Daarbij komt, dat de heer Rensmaag zijn werk altijd met grote opgewekt heid en bekwaamheid heeft verricht. Geen won der. dat hij bij superieuren en collega's, en ook bij ve len buiten de dienst in een goed blaadje staat. Neemt men daarbij zijn activiteit als toneelspeler in aanmer king, dan is het duidelijk, dat de personeelsvereniging „Werken en Ontspanning" deze gelegenheid om de heer Rensmaag eens te fête ren niet voorbij kon laten gaan. En zo zat de jubilaris gistermiddag met vrouw en dochters in het zaaltje van „Elgawa" glunder luisterend naar de hartelijke toespra ken van de directeur, jhr ir S. Laman Trip, wethouder P. Th. Luyckx, de heer N. Noë (zijn directe chef), de heer N. Helder (voorzitter van de A.B.V.A.-afd.), de heer A. Meijer (namens de collega's) en de heer Joh.P. Horst (voorzitter van „W. en O.") De jubilaris had het laatste woord, en dat ging hem uitstekend af. Ook Gra- dus wenst de heer Rens maag nog vele gelukkige jaren in dienst van gemeente en gemeenschap. GOUD UET echtpaar C.vanEeten uit de Bloemstraat, waar de Gradianen, is morgen, Donderdag 14 Januari, vijf tig jaar getrouwd. Gradus' lijfkieker heeft de oudjes bezocht, en tevens de geluk wensen van uw stukjes schrijver overgebracht. De heer Van Eeten is nu negen en zeventig jaar. Hij werd in Anna Paulowna ge boren en was van zijn ne gende tot zijn twee en ze ventigste jaar werkzaam in het landbouwbedrijf. De gouden bruidegom ziet er blozend uit, als gevolg van zijn gezonde arbeid. Dat hij zijn werk met plezier heeft gedaan, blijkt uit zijn mede deling: „Als ik wéér werd geboren, dan ging ik wéér in landbouw en veeteelt". En toch was het vóór 1940 geen gulden tijd. Honderd liter melk bracht f 2.39 op, en honderd eieren deden f 1.80 in de la komen! Mevrouw Van Eeten werd twee en zeventig jaar gele den in Tiengevr.eten gebo ren. Zij leerde haar man op de kermiskennen. Samen ver tegenwoordigen zij als het ware de gezondheid. Zij wa ren nooit is een fonds, want er kon geen kwartje per week af. Het resultaat: nooit ziek geweest! Een kennis in Limburg, die de Helderse Courant leest, had de hoop. het gouden paar nog in deze rubriek te zien staan. Deze wens gaat hierbij dus in ver vulling. Ter gelegenheid van de gouden bruiloft wordt in Formosa gerecipieerd. KAARTEN J7NIGE dagen g !en heeft in uw eigen Helderse Courant een stuk gestaan over de „König Wilhelm". Dezer dagen kreeg Gradus een briefje van de heer De Zeeuw uit Schiedam, die zelf in het bezit is van het getuigschrift van deze red ding, dat werd uitgegeven aan Willem Zeeman, zijn grootvader. Toen de heer De Zeeuw het stuk las, ging zijn hart weer open, en het ge volg daarvan was, dat hij een aantal prentbriefkaarten inzond, oude plaatjes van Den Helder en Huisduinen. Wanneer zich eens de gele genheid voordoet, zal zo'n foto stellig worden geplaatst! MODEL TUIN {-{ET bestuur van de speel tuinver. „Visbuurt" deel de uw stukjesschrijver me de, dat op Maandagavond 25 Januari om acht uur in gebouw Kraak aan de Vij zelstraat de jaarvergadering wordt gehouden. Aller op komst schijnt daar dringend gewenst, mede uiteraard, omdat er een bestuursver kiezing op de agenda staat. Candidaten kunnen zich op geven bij de secretaris, de heer C. A. Dekkers, Beu kenkampstraat 12. En leden van de „Visch- buurt", na het vergaderen is het feesten geslagen, want de feestavond wordt gehou den op Maandag 8 Febr. in „Casino". Ge houdt van een gezellige avond? Welnu, dan moet ge óók de jaar vergadering eens bezoeken. Zo'n bijeenkomst is even min ongezellig! BEVUILING QNLANGS heeft Gradus u verteld, dat men de olie bevuiling van stranden wenst tegen te gaan. Hij kreeg daarover zelfs nadere berichten. De eerste phase van dit grootscheepse plan zal deze maand beginnen met het uitwerpen van tweeduizend plastic enve loppen in de Atlantische Oceaan. De bedoeling van het plan is dus, aan de hand van deze enveloppen, te ontdekken, met welke snel heid en in welke richting de stromingen van de oceaan verlopen, die de olievelden met zich meevoeren. Indien de weersomstandigheden zulks toelaten, zullen vlieg tuigen van het kustcomman- do van de Royal Air Force op 20 Januari opstijgen om de enveloppen uit te gooien. Deze vluchten strekken zich ruwweg in een halve cirkel van het centrum van de Golf van Biscaye uit tot hal verwege tussen het Noorden van Schotland en IJsland. De totale lengte van de route bedraagt ongeveer drieduizend kilometer, en per afgelegde mijl zal een enveloppe in zee worden geworpen. Elke enveloppe bevat een briefkaart, waar op een eenvoudige vragen lijst is afgedrukt. De vinders wordt verzocht, de kaart op te zenden naar het Insti tuut voor Oceanographie, nat voor elke ontvangen kaart 2 sh. 6 p. zal uitkeren. Gradus hoorde nog, dat het instituut een regeling heeft getroffen met de Ne derlandse Weerschepen Com missie, dat de weerschepen op de posten „India" en „Juliett" gedurende 1954 da gelijks een enveloppe in zee zullen werpen. Op grond van de huidige kennis van de stromingen in het on derhavige gebied, verwacht men, dat de eerste envelop pen half Maart op de stran den zulLen aanspoelen. In het voorjaar, de zomer en de herfst zal de R.A.F. nog meer enveloppen versprei den. En zo is dit onderzoek naar olie-bevuiling nu op stapel gezet. Het echtpaar Van Eeten, Bloemstraat 49, dat morgen een halve eeuw getrouwd is. H.C.S.C. wist al kort na het begin met enkele lange afstandschoten het net te vinden, en hierdoor blijkbaar aangemoedigd, bleven deze dames haar geroutineerde tegenstanders, die ove rigens ver onder haar normale vorm bleven, uitstekend partij geven. Met 1613 moesten de H.A.V.-dames in het zand bijten. Van veel belang voor de onderste plaats in de eerste klasse heren was de ontmoeting tussen W.S.O.V. en Openbare Werken. Beide teams ston den zonder enig winstpunt op de rang lijst. Deze wedstrijd moest dus uitma ken, welk team rode lantaarndrager zou worden. In een kleurloze wedstrijd wist W.S.O.V. een ruime overwinning te bevechten (23-13). K.V.H. won van Adelborsten met 37-25, nadat met de rust de Adelborsten nog met 1610 hadden voorgestaan. Ook K.V.H. 2 ging op het pad der overwinningen voort en H.C.S.C. werd met 3610 het slacht offer. Nu H.K.V. haar eerste wedstrijd verloren heeft staat K.V.H. 2 alleen aan de kop. Bij de dames won K.V.H. geheel volgens de verwachting van MarMag met 3510 en nu kan deze dames, vooral nu H.A.V. heeft verloren, de titel bijna niet meer ontgaan. In de tweede klasse Dames behaalde H.A.V. 2 een 2813 overwinning op F.A.C. 2 en bleef hiermede haar theoretische kans behouden. De Kweekschooldames moesten op het laatste moment nog hun meerdere erkennen in MarMag 2 (1715), wat ons wel even tegenviel. Overigens is ons ook nu weer opgeval len dat het spelpeil bij de dames wel zeer laag staat. Het zal niet meevallen een team samen te stellen, dat de Haagse dames op 31) Januari op waar dige wijze partij zal kunnen geven. Het komt ons voor. dat het Herenteam dit jaar sterker zal zijn dan in het vorige seizoen. Van de junioren kan nog weinig worden gezegd daar deze jongens nog niet in wedstrijdverband zijn uitgekomen. Den Haag sukkelt echter met dezelfde moeilijkheden zo dat de kans op de overwinning hier volkomen open zal zijn. Hr„ Ms. mijnenvegers „Vlie- stroom", „Marsdiep" en „Wester- schelde" zijn gisteren naar IJmuiden vertrokken. Met Engelse visserii-onderzoe- kingsvaartuig „Sir Lancelot" heeft de haven weer ver ten, evenals de Deense palingkotter „Karvan". Het is morgen hoog water om 2.05 en 15.05 uur en laag water om 8.45 en 21.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 3.6 graden Cel sius.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5