IJseilanden aan de Noordpool De ex-sultan van Marokko naar onbekende bestemming Schrijver Hemingway overleeft twee vliegtuigongelukken Affaire-Chiron blokkeerde de prijsuitreiking Wederom arrestatie te Djakarta PEN-congres 1954 in Amsterdam De Fransen nemen extra maatregelen Sobsi stemt in met actie tegen Nederlanders Engeland onderhandelt over olieaccoord Nieuwe katholieke partij in België Nieuw Israëlisch kabinet Complot tegen Faroek mislukte Pijade volgt Djilas op Huwelijkszwendelaar gegrepen GEESTELIJK LEVEN BEROEPINGSWERK Wonderlijk avontuur in Afrika Toch levend uit de jungle „Rallye der protesten Het onderzoek kan nog weken duren BESOMMINGEN IJMUID iN Italië wereldkampioen tweemans-bob Europees kampioenschap kunstrijden Coureur Forrest Greene overleden Lange baan-wedstrijden te Veenoord Noors team voor Davos Hebt Gij ook al rheumatiek Amerikanen en Canadezen gaan oorsprong en haan na KUNST EN CULTUUR DINSDAG 26 JANUARI 1954 UET IS nog: niet zeker, waarheen Sidi 1 Mohammed ben Joessef, de voorma lige sultan Mohammed V van Marok- >o, zal worden overgebracht. Hij ver liet gistermorgen plotseling de hem toegewezen verblijfplaats op Corsica, waarheen hij na zijn afzetting in Au gustus was gezonden. Aanvankelijk werd gemeld, dat hij een nieuwe ver blijfplaats in Frankrijk zou krijgen, la ter werden zelfs de namen van eilan den als Madagascar, Reunion en Nieuw- Caledonië genoemd. De ex-sultan is vertrokken in gezelschap van twee zij ner vrouwen. De derde zal met dertien bijvrouwen later volgen. Het gezelschap vertrok 's morgens met een speciaal vliegtuig van het vliegveld bij Bastia. Aanvankelijk was er geen inlichting te krijgen omtrent de bestemming var de vorst. Het bleef dienaangaande dus bij berichten uit diplomatieke en andere welingelichte bronnen, liet vliegtuig was van alle moderne gemakken voorzien en er was een militaire arts ;.un oord. Bij zijn aankomst op het vliegveld protesteer de de sultan tegen het voorgenomen transport en liet weten, dat zijn ge zondheid een lange reis niet toeliet. De arts onderzocht hem en verklaarde, dat hij gemakkelijk de .ange '•eis zou kunnen doorstaan. De vrouwen, die de gultan vergezelden, weigerden bij wijze van protest iets te gebruiken; zij waren reeds oinds Zondagmiddag in honger staking. Volgens Franse autoritehen is deze maatregel genomen onafhankelijk van Zaterdagmiddag is in Djakarta we derom een Nederlander gearresteerd, nl. een gymnastiekleraar van de Car- pentier Altingschool. Tegelijkertijd stond in Surabaja de vergunninghou der van het Simpanghotel, de heer J. F. Faubel, terecht. Voor diver-e overtredingen werd in totaa' zes we ken hechtenis tegen hem geëist. De afdeling Surabaja van de SOBSI, het communistische vakverbond, hectt in een verklaring instemming betuigd met de arrestatie van verschillende Nederlanders. De stellers van de verklaring zijn van oordeel, dat het gehele regeringsapparaat vol NICA- complotten zit, hetgeen gemakkelijk werd gemaakt door het gebruik van tal van Nederlands-Indische koloniale elementen in het bestuur. Missies, ad viseurs en deskundigen bij de rege ringsdiensten waren volgens de SOB SI merendeels agenten, saboteurs en. spionnen van buitenlandse mogend heden op kosten van het Indonesische volk. Volgens het Londense blad „Recor der" voert Engeland met Perzië onder handelingen over een voorlopige over eenkomst, die het mogelijk moet ma ken, dat de oliewinning in Perzië reeds wordt hervat, alvorens een definitieve overeenkomst over de toekomst der Perzische olieindustrie wordt gesloten. De voorwaarden van deze overeen komst zijn volgens het blad ten eerste aanvaarding door Perzië van het be ginsel van epn billijke vergoeding, waar van het bedrag door arbitrage zou moeten worden vastgesteld, en ten tweede opheffing van het verbod in zake de circulatie en verkoop van de Perzische olie. Het blad meent voorts te weten, dat in beginsel de oprichting van een in ternationale organisatie, bestaande uit de Anglo-Iranian, de vijf grote Ame rikaanse oliemaatschappijen, de So- ciété Frangaise des Petrole en de Ko ninklijke Shell, voor toezicht op de Perzische olie door alle belanghebben den is aanvaard. In België is een nieuwe katholieke partij ontstaan, de christelijk-sociale verzameling voor volk en vrijheid. Deze zal bij de komende verkiezingen eigen candidatenlijsten indienen. Leider is de katholieke volksvertegenwoordiger Saint Remy, die reeds geruime tijd in de CVP de belangen van de midden stand verdedigde, zich fel kantte tegen de progressieve opvattingen van het al gemeen christelijk vakverbond en zich een voorstander toonde van absolute taalvrijheid. Een vergadering van het partijbe stuur der CVP en vertegenwoordigers van de nieuwe groepering had geen enkel resultaat, aangezien deze in haar eisen veel te ver ging. De Israëlische socialist Mosje Sjaret heeft Maandag zijn nieuwe regerings coalitie aan de Knesseth, het parle ment, voorgesteld en om een ver trouwensvotum verzocht. De nieuwe coalitie bestaat uit de socialistische Mapai-partij, de rechtse Algemene Zi onisten en de godsdienstige groepen Hapoël Hamizrahi en Hamizra Hi. De regeringscrisis duurde vijftig dagen. Sjaret zeide, dat de steun van alle" is vereist voor de uitvoering van het regeringsprogram. Dit program om- vat ondermeer werkloosheidsbestrij ding, stabilisering van 's lands econo mie, de industriële ontwikkeling en het veilig stellen van de onafhanke lijkheid van Israël. COMMUNISTISCH COMPLOT IN THAILAND VERIJDELD. In Thailand is een communistische samenzwering verijdeld. In de aan Ma- lakka grenzende provincie zijn twaalf Chinese zakenlieden en ruberplanters gearresteerd, die ervan worden ver dacht, plannen te hebben gehad om enige vooraanstaande Thailandse lei ders te vermoorden. berichten volgens welke commando troepen van de Arabische Liga zouden willen prob afgezette sultan te bevrijden. Mohammed V is in Augus tus door de Franse afgezet omdat hij in verbinding stond met de uiterst na tionalistische Istiklal, en omdat hij zich verzette tegen Franse plannen om de Marokkanen een grotere mate /an zelf bestuur te geve Deze plannen gingen hem niet ver genoeg. Een in 1947 tegen de toenmalige ko ning Faroek gesmeed complot misluk te door verraad van een der deelne mers, aldus heeft de Egyptische procu reur-generaal in zijn requisitoir voor het hof tè Cairo in de zaak van lui tenant Abdel Kader Taha gezegd. Aan het Operaplein te Cairo hadden de sa menzweerders twee kamers gehuurd, van waar uit bommen gegooid zouden worden naar de voorbijtrekkende ko ninklijke stoet. Genoemde luitenant was bij het complot betrokken en zou op last van Faroèk dóór zijn „ijzeren garde" uit de weg zijn geruimd. Het hof berecht thans degenen, die in de dood van de luitenant de hand zouden hebben gehad. Mosje Pijade, een der Zuidslavische vice-premiers, zal naar verluidt Milo- van Djilas opvolgen als voorzitter van de Zuidslavische Nationale Vergade ring. Djilas vroeg ontslag a1- zodanig, nadat hij uit zijn partijfunctie was ge stoten wegens afwijkende opvattingen. Op een bijeenkomst Van kiezers te Ti- tograd in Montenegro, het district dat Djilas afvaardigde naar het parlement, is er op aangedrongen Djilas zijn par lementszetel te ontnemen. De kiezers van Dedijer, een vriend en aanhanger van Djilas, besloten eerder reeds het parlement te verzoeken De dijer van zijn zetel vervallen te ver klaren. De Groninger recherche heeft gear resteerd de 41-jarige kleermaker J. ia G. uit Groningen, die ervan wordt ver dacht op grote schaal huwelijkszwen- del en oplichting te hebben gepleegd. Op die manier zou hij een bedrag van rond 30.000 gulden hebben verduisterd. Eveneens is gearresteerd als verdacht van medeplichtigheid de 31-jarige H. G. de G., eveneens te Groningen. La G. schreef op huwelijksadvertenties in een Israëlisch blaadje. Hij kreeg op die wijze contact met vrouwen in Amster dam, Maastricht en Arnhem. Hij ning haar een verhaal op van de moeilijke financiële positie waarin hij was ge raakt tijdens en tengevolge van de be zetting. Hij wist medelijden op te wek ken en zag zelfs kans grote bedragen los te krijgen. De dames zagen hun geld nooit terug en van een huwelijk was uiteraard ook geen sprake. Sen boer in Annerveenschekanaal was ook ont roerd door het verhaal, dat La G. hem ophing en dat door de vriend van I.a G. werd bevestigd. Hij leende La G. enkele duizenden guldens, die hij ook nimmer terug heeft gezien. In Gronin gen wist La G. van twee vrouwen nog geld los te krijgen, zogenaamd voor aflossing van zijn schulden. Ook dit geld is nog niet terecht. Het onderzoek is nog niet beëindigd. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep van de Reformed Church van Dandenong en Mount Evelyn (dat voor de tweede maal op hem werd uitgebracht) G. J. Sybesma te Vinkeveen. Geref. Kerken Art. 31. Bedankt voor Doesburg-Doetinchem J. den Ouden te Harkstede. Ger. Gemeenten. Bedankt voor Scherpenisse; F. J. Dieleman te Ierseke. Een blanke landbouwer heeft in een vlaag van verstandsverbijstering op zijn hoeve in de buurt van Ermelo (Transvaal) drie inheemsen doodgeschoten en twee gewond. Daarna reed hij met zijn auto nog een inheemse dood en verwondde er een. De man is voortvluchtig. ning en passagiers bleven ongedeerd. Zij zijn daarna naar Masindi, eveneens in Oeganda en enkele kilometers van Buriaba gelegen, overgebracht. Hemingway had met zijn vrouw een bezoek aan Kenya gebracht, waar hij voor een Amerikaans tijdschrijft een reportage over de Mau-Mau zou schrij ven. Daarna was hij begonnen aan een grote tocht door Afrika om zijn gelief de jacht- en vissport te beoefenen. Het dubbele vliegtuigongeluk zal hem nu zeker stof te over leveren voor weer nieuwe spannende verhalen.... De Amerikaanse schrijver Ernest Hemingway en zijn echtgenote, die in Oost-Afrika twee vliegtuigongelukken in twee dagen tijds overleefden. pEN vliegtuig met aan boord de vijf en vijftigjarige bekende Amerikaanse schrijver Ernest Hemingway en zijn (vierde) vrouw, de oorlogscorrespon dente Mary Welsh uit Chicago, heeft Zaterdag boven de Murchison-waterval in Noord West Oeganda, waar de Nijl een val maakt van 120 meter, een nood landing moeten maken, waarbij het vliegtuig verongelukte. Later nam men in de buurt van de waterval een wrak waar, men zag geen enkel teken van leven en concludeerde daaruit dat de schrijver en zijn medepassagiers heter niet levend zouden hebben afge bracht. Gelukkig was de later bekend geworden werkelijke gang van zaken anders. Doch intussen hadden tal van bladen in Amerika (en ook in ons land) beschouwingen gewijd aan het leven van de „verongelukte" auteur. Men kwam mede tot deze conclusie, dat de passagiers van het verongelukte toestel, al hadden zij eventueel het ongeluk overleefd, wel het slachtoffer zouden zijn geworden van de wilde dieren, die zich in groten getale m de op die plek bijna ondoordringbare wil dernis bevinden. Gistermorgen kwam het bericht binnen dat Hemingway en zijn vrouw door een barkas met toeristen was opgepikt en in Butiaba aan het Albertmeer aan land waren gezet. Hier gingen zij weer aan boord van een vliegtuig, dat naar hen had gezocht. Doch ook dit vlieg tuig stortte (bij het .opstijgen) neer en vloog vervolgens in brand. Het toestel ibrandde geheel uit, doch... beman- J1JDENS HET BANKET in de Inter national Sporting Club te Monte Carlo, zjjn gisteravond alleen de prij zen uitgereikt welke niet beïnvloed kunnen worden door het tegen Chlron aanhangig gemaakte protest. Het kan nog weken duren voordat in deze kwestie de beslissing valt. Nog nooit tevoren in de geschiedenis van de rallye zijn zoveel protesten ingediend, en sommigen menen dat deze 24e ster- rit bekend zal blijven als de „Rallye der protesten". De Coupe de Comfort is toegekend de Nederlandse equipe B. D. Proos HoogendijkG. Seitz, met Sunbeam Talbot te Stockholm gestart. Ook in 1953 had Proos Hoogendijk deze coupe gewonnen. Zoals men weet was er na het bekend maken van de uitslag van de rallye een protest ingediend tegen de Lancia Aurelia van Chiron. die ais winnaar was geklasseerd. De Fransman Houel motiveerde zijn protest met de bewe ring, dat het type Lancia, dat door Chiron was gebruikt, als serie wagen oorspronkelijk een motor met een cylinderinhoud van 2000 cc. heeft en niet een van 2500 cc., zoals bij Chi ron het geval was. Bovendien meent Houel, dat het aantal wagens van dit type, dat door de Italiaanse fabriek vervaardigd is, beneden het door het Rallye-reglement voorgeschreven getal blijft. Volgens het reglement moesten er tenminste 500 aan de cliëntele zijn afgeleverd in November jl. De commissarissen van de rallye hebben het protest behandeld en zijn, Besommingen van Maandag: trawlers IJm 25 Flamingo f 20.190, IJm. 6 Norma f 31.870, loggers: Sch. 36 f 6240, Sch. 107 f 3870, R 62 f 3480, KW 48 f 7660, KW 64 f 5050, KW 26 f 3440, KW 59 f 3900, KW 52 f 6560, KW 10 f 3980, KW 6 f 3020; kotters: KW 27 f 1240, KW 92 f 1020, KW 31 f 1280, KW 53 f 1280, KW 21 f 1620, KW 30 f 1390, KW 12 f 1250, KW 98 f 1710. KW 77 f 2180, KW 94 f 1520, IJm 11 f 1670, IJm 3 f 1180, IJm. 78 f 840, IJm. 230 f 1060, IJm. 52 f 1720, RO 29 f 1390, IJm AM 16 f 1660, AM 18 f 1770, AM 17 f 3980; haring KW 34, IJm 27 f 9300. Aanvoer 6000 kisten. Prijzen per l.kg: heilbot 3.052.30, gr. tong 2.322.i5, grm. tong 2.121.90, kim. tong 2.14—1.88, kl tong I 1.70—1.53, kl. tong II 1.53—1.42, tarbot I 2.60—2.20. Per 50 kg: tarbot II 9086, tarbot IV 7335, kl. griet 3328, schartong 49 43, gr. schol 3220, grm. schol 4131, kim. schol 8057, kl. schol I 71—48, kl. schol II 36—8, schar 28—23, bot 10—8, v. haring 129.50, gr. schelvis 6054, grm. schelvis 6551, kim. schelvis 5750, kl. schelvis I 5548, kl. schelvis II 43 20, wijting 3112, gr. gul 6247, mid. gul 5041, kl. gul 3525, kl. haai 22 20, ham 10094, poontjes 2722, kl. koblvis zw. 2821, kl. koolvis wit 42. Per 125 kg: gr. kabeljauw 264154, gr. koolvis zw. 7266, gr. koolvis wit 112—108, gr. leng 98—92. naar zij mededeelden, met „de bewij zen in de hand" tot de conclusie ge komen dat de wagen geheel en al be antwoordt aan de eisen, in het regle ment gesteld. Het protest werd daarop afgewezen, en men meende dat de zaak hiermee uit de wereld was. Gisteren maakte Houel echter bekend dat hij besloten had zijn protest te handhaven. De vol gende instantie, welke er zich toen mee moest bezig houden, was de auto mobielclub van Monaco, die, naar ver wacht werd, het protest zou verwer pen. In dat geval zou het worden over gedragen aan het Franse automobiel club, waarvan Houel lid is, en deze zou oordelen of het protest al dan niet zou worden doorgezonden aan de Internationale Automobielfederatie. Intussen zijn alle prijzen en bekers voor do eerste plaats de eerste prijs is een millioen francs geblokkeerd. Te Cortina d'Ampezzo zijn gisteren de wedsfrijden om het wereldkampïooh- schap tweemans-bob voortgezet. De derde heat werd gewonnen door Italië 2 Scheibmeyer Zambelliin 1 min. 25.17 sec., een nieuw pisterecord. Op de tweede plaats eindigden de Ver. Sta ten 2 in 1 min. 26.14 sec., gevolgd door Italië 1 in 1 min. 27.07 sec. In de vierde heat werd Italië 2 wederom eerste, thans in 1 min. 25.05 sec. Zwitserland 1 werd tweede in 1 min. 26.08 sec. en op de derde plaats volgde Italië 1 in 1 min. 26.42 sec. Op de titel werd beslag gelegd door Italië 2 Schiebmeyer- Zambelli) met 5 min. 47.08 sec. Italië 1 werd tweede met 5 min. 49.04 sec. en als derde eindigden de Ver. Staten 2 met 5 min. 49.21 sec. Voor de Europese kampioenschappen kunstrijden, welke van Vrijdag 29 tot en met Zondag 31 Januari te Bolzano (Ita lië) worden gehouden, zijn inschrijvin gen van tien landen binnengekomen. Het zijn West-Duitsland, Oost-Duits- land, Oostenrijk, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Hongarije, Italië, Nederland, Zwitserland en Tsjechoslowakije. In to taal komen 81 deelnemers uit, van wie 45 mannen en 36 vrouwen. Zoals be kend zullen van Nederlandse zijde Nelly Maas (Den Haag Joan Haanap pel (Den Haag Sjoekje Dijkstra (Am stelveen en Lidy Stoppelman Am sterdam deelnemen. Het echtpaar Odink (Den Haag zal ons land ver tegenwoordigen bij de dansparen. De coureur Eric Forrest Greene. die aan de Grote Prijs van Buenos Aires deelnam, is gisteren te Buenos Aires aan de opgelopen verwondingen over leden. De Aston Martin van Forrest Greene vloog tijdens de wedstrijd in brand. Een Kikoejoevrouw, die tot koningin van de Mau Mau was uitgeroepen, ls ver oordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Strijdkrachten van Vietnam, een der verbonden Indochinese sta ten, hebben een groot aandeel gehad in de herovering van Thakhek aan de Mekong en in de ontzetting der omsingelde Uniegroepen in Noord-Laos. Zij zijn hier in actie. Een der man nen is door mortiervuur gewond. Van de 40 deelnemers, bij wie een aantal rijders van de NVBHS-ploeg, won Doetz (Loosdrecht) te Veenoord de eerste lange baan wedstrijd, die dit seizoen in ons land gehouden werd. Van de drie afstanden won Doetz de 1000 meter, terwijl Bant (Purmerend) de 500 en de 1500 meter voor zijn rekening nam. De resultaten luiden: 500 m (waarbij bochten niet zuiver waren): 1. Bant (Purmerend) 45.5 sec.; 2. Bruine de Bruin (Aalsmee 46.9 sec.; 3 en 4 Wervers (Rotterdam) en Doetz (Loosdrecht) 47.3 sec 5 Dijkstra (Heerenveen) 48.1 sec. 1000 meter: 1. Doetz 1 min. 48.9 sec.; 2 en 3 Van den Berg (Nije Beets) en Bruine de Bruin 1 min. 50 sec.; 4. Hop man (Egmond a. d. Hoef) 1 min. 50.1 sec.; 5. Wervers 1 min. 50.2 sep.; 6. Bant 1 min. 50.2 sec. 1500 meter: 1. Bant 2 min. 47.1 sec.; 2. Doetz 2 min. 47.3 sec.; 3. Hopman 2 min. 48 sec.; 4. Bruine de Bruin 2 min. 48.1 sec.; 5. Bestebreurtje Barendrecht) 2 min. 52 sec.; 11. Wervers 2 min. 58 sec. Het algemeen klassement (over 1000 en 1500 meter): 1. Doetz 110.217 punten; 2. Bruine de Bruin 111.033 punten; 3. Hopman 111.050 punten; 4. Bant 111.200 punten; 5. Wervers 114.433 punten. De Noorse schaatsenrijdersbond heeft de volgende rijders aangewezen voor de Europese kampioenschappen, welke op 6 en 7 Februari te Davos worden ge houden: Hialmar Andersen. Roald Aas, Sverre Haugli, Finn Hodt, Torstein Seiersten en Knut Johannesen. Reserve is Knut Tangen. QUIST EN BROMWICH SLOEGEN TALBERT EN ROSEWALL De 43-jarige Adrian Quist en de 35 jaar oude John Bromwich, de vroegere Australische Davis Cup combinatie, hebben in de Australische tenniskam pioenschappen te Sydney in de halve finales van het heren dubbelspel een even gemakkelijke als verrassende zege behaald op de Amerikaan Bill Talbert en de Australiër Ken Rosewall. Met 62, 63, 63 bleven Quist en Brom wich in de meerderheid. Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met AkkeTs Kloosterbalsem, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen diep In de weefsels doordringen, voelt U, hoe een heerlijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemetken welk een weldadige werking dit ideale wrljfmiddel be zit. Niet voor niets zegt men al lang: Akker's Kloosierbalsem„Geen goud zo goed". (Advertentie, Ing. Med.) P)E CANADESE poolondcr- zoeker Hattersley-Smith stelt een onderzoek in naar de beweging van de drijven de ijscilandcn in het Noord- poolgebied. Hij hoopt te kun nen nagaan op welke wijze de ijseilande.. zich losmaken van grote ijsvlakten. Het ligt in de bedoeling een nieuw ijseiland te voBgen ten einde de beweging en de uiteindelijke bestemming na te gaan, aldus Politiken. Het eerste drijvende ijseiland in het Noordpoolgebied is in 1948 waargenomen door een piloot van de Amerkaanse luchtmacht. Dit eiland vond waarschijnlijk zijn oorsprong in het onbekende gebied ten Noorden van Alaska. Sinds dien zijn nog meer drijvende ijseilanden gesignaleerd. Volgens Hattersley-Smith drijven thans ongeveer hon derd grote en kleine ijs- eilanden in het Noordpool gebied. Het grootste heeft een oppervlakte van onge veer 1000 vierkante kilo meter. In twee jaar heeft dit eiland een afstand afge legd van 2500 km., hetgeen neerkomt op ongeveer 2,5 cm per seconde. Een iets kleiner eiland, dat in dezelfde baan drijft, is thans bem^id. Amerikanen hebben op dit drijvende ijs- eiland een modern weer station ingericht, dat is uit gerust met radar en andere moderne technische hulp middelen. De „bemanning' van het ijseiland woont in vaste hutten en beschikt over allerlei ontspannings materiaal. Alleen televisie heeft zij nog niet.... Op het eiland makei. de Ame rikaanse meteorologen stu die van de invloed, die het ijsrijk uitoefent on het weer. Zij hebben sporen ontdekt van poolvossen. Volgend jaar gaat men een nieuw onderzoek instellen naar de drijvende ijseilan den. De Canadese pool- onderzoeker hoopt nog eens mee te maken, dat een ijs eiland zich losmaakt van een grote ijsvlakte. Hij wil dit drijvende eiland dan volgen „tot zijn einde". Waar dat is. dat weet hij zelf nog niet. Hij vermoedt dat de ijseilan den om de Noi rdpool drij ven en op hun uitgangspunt terugkeren. Van 20 tot 26 Juni van dit jaar zal in Amsterdam het 26ste internationale congres van de PEN (Club of Poets, Play-wrights, Essayists, Editors and Novelists) worden gehouden, onder auspiciën van het Nederlandse PEN- centrum. Het doel van de PEN is o.a. vriendschap en beter begrip aan te kweken onder schrijvers, ongeacht na tionaliteit, ras en geloof, het bescher men van kunstwerken in tiiden van oorlog en het bevorderen van een on gehinderde verbreiding van alle ge dachten. Geestelijke vrijheid is een on derwerp geweest, dat altijd op de con gressen ter sprake is gebracht. Dit is de tweede maal, dat ons land als con grescentrum werd gekozen. In 1931 was Den Haag de plaats van samenkomst. De deelnemers zijn niet alleen schrij vers van boeken, maar ook dikwijls medewerkers aan dagbladen en tijd schriften en de ervaring heeft geleerd, dat zij hun indrukken over het land, dat zij hebben bezocht, in wijde kring bekend maken. Op deze congressen ko men twee officiële afgevaardigden van elk land of elk centrum.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3