M. Roozendaal snelt in scherpe Oostenwind naar titel Hoofdredacteur stond wegens belediging voor de rechter Saoëdische troepen gaan naar Jordaans-Israëlische grens De Tour de France 1954 wordt 400 kilometer langer Sterk Volksleger in wording in Oost-Duitsland Redelijke tijden onder zeer matige omstandigheden Vader waterbabies naar de cel Overleg op Curagao afgesloten Besprekingen weder afgebroken Fanfani's kabinet is koel ontvangen Goede prestaties van Sièm Hopman Trabert moest buigen voor veteraan Bromwich De landen wedstrijden tegen België Nederlands elftal club trainde weer Klaas Smit (Volendam) o<?k bij gegadigden „Hij die schertst is nooit beledigend Bij oversteken aangereden Loonsverhoging jeugdig rijkspersoneel De Riviera is niet in de route opgenomen Brits schip gezonken, acht man vermist Lindbergh krijgt extra millioen voor zijn boek Afspraken van twee Arabische landen Beul keizer Maximiliaan in Mexico overleden Zeer zware bewapening Dochtertje gestorven Gruenther tegen verbod van atoombommen Sprinkhanenzwerm boven Nairobi Vervolg te Paramaribo belooft succes Boerderij en schuur geheel afgebrand Wieg met baby vatte vlam Panmoendjon (Van onze sportredacteur) SCHERP BLIES de kille Oostenwind over de keiharde baan van de IJsvereniging Sint Pancras, waar gisteren de sterkste Noordhollandse schaatsenrijders bij elkaar waren gekomen om elkaar de titel van kampioen van Noord-Holland te betwisten. Op het bikkelharde ijs werden geen tijden gemaakt die tot de verbeelding konden spreken van de weinige toeschouwers. Daarvoor was de wind veel te hard, maar ge- ïien de omstandigheden waren de resultaten toch alleszins redelijk. Tinus Roozendaal, een fors gebouwde jongeling uit Warmenhuizen, w as veruit de sterkste van het gezelschap van ongeveer dertig rijders. Hij zegevierde zowel op de 500 als de 1500 meter en alleen op de 3000 meter moest hij voor Siem Hopman uit Egmond aan Zee het hoofd bui gen. Het verschil was echter zo minimaal dat de eerste plaats van Roo zendaal in het algemeen klassement niet in gevaar kwam. Met ruim vijf punten voorsprong werd hij eerste voor Bant (Beemster) en bijna tien punten op Koorn (Nieuwe Niedorp) en Siem Hopman. UET WAS wel zeer duidelijk te zien dat verschillende van deze rijders door de Nederlandse Bond van hard rijders op de schaats naar Noorwegen waren uitgezonden. Martinus Roozen daal, Cor Bant, M. Hoogschagen en nog enkele andere begenadigden hadden aanzienlijk meer „schaatskilometers" in de benen dan hun rivalen die het in Nederland met enkele dagen ijs had den moeten stellen. Het was daarom van Siem Hopman een voortreffelijke prestatie om zich in dit goed getrainde gezelschap op de vierde plaats te nes telen en de 3000 meter te winnen voor Tinus Roozendaal. De stijl van Hopman is nog lang niet ideaal. Integendeel, hij heeft nog veel te leren, maar juist daarom heeft deze jongeman de moge lijkheid in zich om vooral op de lange re afstanden nog vele seconden van zijn persoonlijke records af te knabbe len. „Slechte tijd" merkte een verkleum de toeschouwer op, toen de man aan de microfoon bekend maakte dat Roo zendaal in 54.1 sec. voor de 500 meter over de streep was gegaan. Inderdaad was de tijd in vergelijking met tijden die ons uit Noorwegen, Rusland, Zwe den en Davos bereiken, zeer slecht. De wind was echter zo sterk, dat de rij ders bij het uitkomen van de eerste bocht telkens weer uit balans raakten en zij konden dat met de wind in de rug niet goed maken. Op het rechte stuk voor de wind konden de rijders niet voluit rijden. Zij die dat wel pro beerden moesten in de meeste geval len dat risico met een val betalen. Die 54.1 van Roozendaal op de 500 m. moge dan niet best zijn geweest, het was toch ruimschoots voldoende om de eerste plaats te bezetten voor zijn broer Jan Roozendaal, die in 54.7 door de finish ging. Siem Hopman, die nu eenmaal geen sprinter van professie is had zelfs meer dan een minuut nodig. Op de 1500 meter kwam geen enkele deelnemer binnen de drie minuten- grens. Tinus Roozendaal kwam er met zijn 3.02.2 nog het dichtst bij in de buurt. Op deze afstand klasseerde Siem Hopman zich op de tweede plaats, zeven seconden trager dan zijn rivaal maar met de belofte van een goede 3000 meter. Deze 3000 meter was geko men inplaats van de 5000 meter, die aanvankelijk op het programma had gestaan. De wedstrijdcommissarissen hadden dit besluit genomen in ver band met de harde Oostenwind die zeer veel van het uithoudingsvermogen van de rijders vergde. Na de 500 en 1500 meter was het duidelijk, dat bij zondere voorvallen uitgezonderd, M. Roozendaal zeker van de titel kon zijn. Alleen als Hopman bijna een volle mi nuut sneller zou zijn, kon Roozendaal nog worden onttroond. Voor de 3000 m. kwamen slechts vijf paren in de baan. Reikhalzend zag men uit naar het tref fen tussen M. Roozendaal en S. Hop man, die als vierde en belangrijkste paar van start zouden gaan. Ronden- lang bleef dit tweetal bij elkaar. Roo zendaal met zijn betere techniek, moest echter met nog een paar ronden te rijden een enkele maal zijn rug strek- De reeks verrassingen in de Austra lische tenniskampioenschappen wordt voortgezet. Voor de tweede keer nam John. Bromwich er daarvan een voor zijn rekening. Wist deze Australische veteraan Maandag met zijn landge noot Quist in de halve eindstrijden van het herendubbelspel Talbert en Rosewall op de knieën te krijgen, in de achtste finale van het heren enkelspel zorgde hij voor een regel rechte sensatie door de 12 jaar jon gere Tony Trabert - nummer een van de Amerikaanse ranglijst! - te slaan. Met een 1—6 1—6 6—2 6—3 6—1 over winning plaatste Bromwich zich in de kwartfinales. De Koninklijke Belgische Voetbal bond heeft de data aanvaard wel*® door de KNVB waren voorgesteld voor de ontmoetingen tussen beide landen in het seizoen 19541955. België-Nederland wordt 24 October 1954 gespeeld. Voor Nederland-Belgie en België bNederland b is 3 April 1955 aangewezen. nationale kampioenschappen op de schaats te zwolle Op Zaterdag en Zondag, 30 en 31 Januari zal te Zwolle het nationale kampioenschap in het hardrijden op de schaats gehouden worden. De wed strijden, georganiseerd door de ijsclub Zwolle, zullen des morgens om 11 uur aanvangen. Er zal gereden wor den over 500, 1500, 5000 en 10.000 me ter. ken. De onverwoestbare Hopman wist niet van wijken en liep bij het uitko men van de voorlaatste bocht met zijn driftige korte slag een vijftal meters bij zijn rivaal vandaan om tenslotte in de, gezien de omstandigheden, goede tijd van 6.19.8 te winnen. Roozendaal had 2.4 sec. meer nodig. 500 meter: 1. M. Roozendaal, War menhuizen, 54.1; 2. J. Roozendaal, War menhuizen, 54.7; 3. De Goede, Amster dam, 55.1; 4. Bant, Beemster, 55.3; 5. en 6. Stammes, Nieuwe Niedorp en Koorn, Nieuwe Niedorp, 57.2; 7. M. Hoogscha^ gen, Alkmaar, 57.4; 8. Ekelschot, Am sterdam, 58.9; 9. T. Koning, Purmer- end, 59.5; 10. Biesheuvel, Haarlemmer meer, 60.0. 1500 meter: 1. M. Roozendaal, 3.02.2; 2. S. Hopman, Egmond Binnen, 3.09.3; 3. Bant. 3.09.7; 4. Koorn, 3.12.6; 5. J. Roozendaal, 3.14.9; 6 M. Hoogschagen, 3.15.7; 7. J. Pronk, Warmenhuizen, 3.16.4; 8. De Goede 3.19.2; 9. Stamines 3.19.4; 10. Van der Ruit, Amsterdam, 3.20.5. 3000 meter: 1. S. Hopman, 6.19.8; 2. M. Roozendaal, 6.21.2; 3. Bant, 6.30.6; 4. Koorn, 6.36.2; 5. J. Pronk. 6.47.9; 6 M. Hoogschagen, 6.55.7; 7. De Goede, 7.03.6; 8. Van der Ruit, 7.06.1; 9. Stam mes, 7.10.3; 10. J. Roozendaal, 7.20. Algemeen klassement: 1. M. Roozen daal 178.363; 2. C. Bant, 183.633; 3. K. Koorn, 187.433; 4. S. Hopman, 187.600. Jan Roozendaal. h n van de win naar van de Noord Hollandse schaats kampioenschappen, grijpt naar zijn neus vlak na de start van de 3000 meter. Zijn tegens'a 'er De Goede schijnt minder last te hebben van de scherpe Oostenwind die een ver blijf op de baan van de IJsclub Sint Pancras nu niet bepaald aan genaam maakte. (Foto Jaap Schoen) Ofschoon de snijdende koude Oosten wind bepaald niet tot een verblijf ln de kille ruimte van het Olympisch Stadion te Amsterdam noodde, waren daar Dinsdagavond toch de leden van de Nederlandse elftalclub bijeen voor de hervatting van de centrale training. Er zijn nogal wat nieuwe gezichten onder de uitverkorenen van het Neder lands voetbal, t.w. Mouw (Rapiditas), Kuys (Haarlem), Klaas Smit (Volen dam), Van Rooy (Eindhoven), Cor van der Gijp (Emma), Brooymans (RAC), Louer (NOAD), terwijl de Ajaxied Michels de uitnodiging te laat had ont vangen en wegens werkzaamheden niet kon komen. Aanwezig waren voorts Odenthal (Haarlem), Tebak (Eindho ven), Klaassens (VVV), Biesbrouck (Haarlem), Gruyzen (Sittardia), Ben- naars DOSKOVan Schijndel (SVV) Van Ede (Sparta), Van der Hoek (Feijenoord), Bleijenberg(Rigtersbleek) Wegens werkzaamheden, blessures, of ziekte moesten verstek laten gaan Stei ger (PSV Terlouw (Sparta Van Melis (Eindhoven en Van Beurden (BW). In dikke trainingspakken ge- Stoken werkten de voetballers onder leiding van oefenmeester Jaap van der Leek het gewone programma af, be staande uit loopoefeningen, sprints, oefeningen met de bal, terwijl tot slot op het keiharde veld een partijtje voet bal werd gespeeld, waarbij de voetbal schoenen aan de kant bleven liggen. Het hele programma werd volbracht op gymnastiekschoenen. Het voorlopige programma luidt: Ne derland B tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander in het stadion De Vliert te Den Bosch, waarschijnlijk op 10 Februari; Voorlopig Nederlands Elf tal tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander in het Feyenoord Stadion te Rotterdam op 17 Februari en dan de eerste interlandwedstrijd van dit sei zoen tegen de Engelse amateurs op 7 Maart wederom in het Feyenoord Sta dion te Rotterdam. Op 24 September van het vorig jaar verscheen er in het Nieuw Noordhollands Dagblad van de hoofdredacteur, de heer H. N. S. uit Hoorn in een vaste ruoncK commentaar op de opening van een tentoonstelling van edelstenen in uen ia g in welk artikel sprake zou zyn geweest van belediging van de joodse volksgro p in Nederland. Naar aanleiding van dit feit had de heer S. zich gistermiddag vo de meervoudige kamer in Alkmaar te verantwoorden. ff In de gewraakte publicatie stond een passage waarin met joodse pronkzucht een loopje zou zijn genomen en, zoals mi E. I. Hes uit Den Haag, als repre sentant in deze zaak, het uitdrukte, het jood-zijn was geassocieerd met een ma terialistisch begrip. Bovendien zou een kenmerkend gesticuleren van de joden in het algemeen, met opzet en afkeu renswaardig gekwalificeerd zijn. In de zaak die volgens de officier, mr A. W. Holsteyn, wegens haar minder ernstige karakter eigenlijk behoorde tot de competentie van de politierechter, zag de openbare aanklager niettemin het wettig en overtuigend bewijs van opzettelijke belediging van een volks groep geleverd en eiste hij een boete van f 25,of 10 dagen- tegen de heer S. De verdediger van de heer S., mr Knuwer, toonde in een vrij uitvoerig pleidooi aan dat bij de publicatie de opzet beledigend te zijn geenszins aan wezig was geweest en kwam tot de conclusie dat degene die in scherts spreekt nimmer beledigend kan zijn. Hij argumenteerde dit door aan te to nen dat de rubriek waarin het stukje was verschenen inderdaad op het stra mien „some sense, some nonsense" was gebaseerd. Bovendien voerde mr Knu wer aan dat in joodse en in joods-lite raire kringen „joodse eigenschappen" veel scherper worden geïroniseerd dan in het desbetreffende stukje het geval was geweest, iets waartegen van jood- De 23-jarige arbeider G. Versteeg uit Kerkdriel is gistermiddag op de Rijks weg nabij Waardenburg door een pas serende auto, bestuurd door ir F. J. Philips uit Eindhoven, gegrepen en op slag gedood. De heer V., die werkzaam was bij de steenfabriek Terwindt uit Kerkdriel, had de vrachtwagen waar mee hij op de Rijksweg reed tot stil stand gebracht. Hij stapte aan de berm kant uit de cabine en liep daarna om de wagen heen. V. wilde vervolgens de weg oversteken en werd gegrepen door de auto van ir P.. Hij heeft deze waarschijnlijk niet gezien. Naar wij vernemen heeft de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken gisteren aanvaard een ontwerp van algemene noodrege- ling voor het jeugdig rijkspersoneel (beneden 21 jaar). Deze regeling loopt annex met de 5% salarisverhoging wel ke aan het overige rijkspersoneel is ge geven en zal van 1 Januari jl. af van kracht zijn. De thans getroffen regeling is onge veer in overeenstemming met die, wel ke getroffen is voor het jeugdig ad ministratief personeel ln het particu liere bedrijf. Zoals wij gisteren publiceerden zal de start van de Tour de France op 8 Juli te Amsterdam plaats vinden. Over de Tour 1954 bereikten ons van de zijde van de organisatoren nog de volgende bijzonderheden: De halve etappes, die sedert 1939 wa ren vervallen, heeft men in ere her steld; de Middellandsezee-kust is niet in dé route opgenomen en de karavaan zal na de Pyreneeën via de Cevennes de Alpen intrekken; er is één etappe méér in de route opgenomen dan in 1953 en het totaal aantal kilometers be draagt thans 400 km méér dan het vo rig jaar; de grote Cols zijn geihand- hoofd. Het zijn de Aubisque, de Tour- malet, de Aspin, de Peyresourde, de Izoard en de Galibier. De kortste etap pe is van Rouaan naar Caen (133 km) en de langste is die van Angers naar Bordeaux (334 km). De indeling van de etappes ziet er als volgt uit: le etappe: 8 Juli: Amster damBrasschaet (233 km): 2e etappe: 9 Juli- Brasschaet—Rijssel (250 km); 3e etappe: 10 Juli: Rijssel—Rouaan (244 km); 4e etappe: 11 Juli: RouaanCaen (133 km) (met een tijdrit voor ploegen over 10 km op het circuit de Sessar.s); 5e etappe: 12 Juli: Caen—Saint Brieuc (224 km); 6e etappe: 13 Juli: Saint Brieuc-Brest (185 km); 7e etappe: 14 Juli' Brest—Vannes (206 km); 8e etap pe- 15 Juli: Vannes—Angers (185 km); 9e' etappe: 16 Juli: Angers—Bordeaux (334 km); 17 Juli: rustdag te Bordeaux; 10e etappe- 18 Juli: Bordeaux—Bayon- ne (242 km); 11e etappe: 19 Juli: BayonnePau (242 km); 12e etappe. 20 Juli- Pau—Luchon (163 km); 13e etappe- '21 Juli: Luchon—Toulouse (197 km); i4e etappe: 22 Juli: Toulouse- Millau (225 km); 15e etappe: 23 Juli: MilauLe Puy (196 km); 16e etappe: 24 Juli: Le PuyLyon (176 km); 25 Juli: rustdag te Lyon; 17e etappe: 26 Juli; LyonGrenoble (191 km); 18e etappe: 27 Juli: GrenobleBriancon (216 km); 19e etappe: 28 Juli: Briancon Aix les Bains (225 km); 20e etappe: 29 Juli: Aix les Bains—Besangon (230 km)21e etappe: 30 Juli: Besangon Epinal (137 km) (EpinalNancy: tijd rit over 73 km individueel)22e etappe: 31 Juli: NancyTroyes (217 km); 23e etappe: 1 Augustus: TroyesParijs (183 km). Billy Wilder en Leiand Hayward heb ben Charles Lindbergh meer dan tén millioen dollar betaald voor de film rechten van de autobiografie van deze luchtvaartpionier, het grootste bedrag ooit aan filmrechten voor een boek be taald. In aansluiting op de besprekingen, welke koning Saoed van Saoedi-Ara bië en koning Hoessein van Jordanië in het afgelopen weekeinde te Bad nah, aan de grens tussen beide lan den hebben gevoerd, heeft koning Saoed eenheden van zijn leger op dracht gegeven, naar de Jordaanse grens te gaan „teneinde Jordanië te helpen bij een eventuele aanval door Israël." De woordvoerder van Saoedi-Arabië die dit te Djeddah mepdeelde, voegde hieraan toe, dat Syrië, Jordanië en Saoedi-Arabië hebben besloten, zo spoedig mogelijk de Hedjaz-spoorweg te heropenen. Volgens het Libanese blad „Al Na- har" zou te Badnah ook gesproken zijn over het sluiten van een verdrag tussen Saoedi-Arabië en de Verenigde Staten, dat de basis zou worden van de nieuwe Amerikaanse politiek ten aanzien van het Midden-Oosten. Dit De man, die in 1867 keizer Maximili aan van Mexico heeft terechtgesteld, is op 114-jarige leeftijd overleden,. De man, sergeant Manuel de la Rose, was langzamerhand een legendarische figuur in Mexico geworden. Hij verscheen op vele militaire plechtigheden in zijn oude uniform, bedekt met onderschei dingstekens. Hij was de enige overle vende van de slag bij „Puebla" tegen de Fransen ander maarschalk Bazaine. De Westduitse regering heeft Maan dag een rapport over de Oostduitse ge kazerneerde politie, het z.g. „volks leger", gepubliceerd „om aan te tonen, van welke zqde de vrede werkelijk wordt bedreigd". „De Sovjet- en Oost duitse autoriteiten doen aanvallen op de Westeuropese Verdedigingsgemeen schap. doch z(j bouwen zelf stelselma tig een Oostduitse strijdmacht, het z.g. „volksleger", op', aldus deze medede ling, waarin wordt gezegd dat het Oost duitse leger, bestaande uit zeven divi sies, thans 110.000, de vloot 9000 en de luchtmacht 5000 man sterk is. Het Zweedse schip „Yvonne" (4171 ton) heeft Dinsdagavond geseind, dat het ln aanvaring is geweest met het Britse schip „Wallace Rose" (632 ton), dat daarop dwars van Cold Harbour Point Light is ge7<^g1t[g'ceTpp5e-°Pz^yn i ten, die de zeven divisies aanvullen. „Het leger beschikt over talrijke oefenscholen. Er bestaan bovendien speciale, met vechtwagens. artillerie en luchtdoelgeschut uitgeruste regimen- renden van de gered, acht worden er vermist. „Wallace Rose" komt uit LiverpooL De De divisies zijn volledig met lichte in- fanteriewapens en reedc voor zestig procent met zware wapens uitgerust. De uitrusting met zware wapens gaat gestadig voort. De Oostduitse vloot beschikt over negentig schepen, uitgerust met ge schut van twee en drie en een halve centimeter. Het hoofdkwartier van de luchtmacht bevindt zich te Kottbus. De vliegers worden te Kottbus, Dresdcn, Bautzeri en Kamenz in zestig oefenjagers opge leid. De kosten voor de instandhouding dezer weermacht bedragen jaarlijks ongeveer 5.000.000.000 mark, hetgeen een zesde is van het totale bedrag aan uilgaven der Oostduitse begroting. Bui ten deze militaire formaties bestaan nog politie-eenheden. Het „volksleger" wordt niet slechts in militaire, doch ook in politieke zin opgeleid, opdat het een volledig be trouwbaar instrument van het Rode Leger en het communistische Oostduit se bewind zal zijn", aldus dit rapport der Westduitse regering. bondgenootschap zou enerzijds aan de Noord-Atlantische Verdragsorgani satie (NAVO) en anderzijds aan een regionaal accoord tussen Turkije, Irak, Perzië en Pakistan worden ge koppeld. Bovendien zouden de leden- staten van de Arabische Liga worden uitgenodigd, tot het bondsgenootschap toe te treden. Het genoemde Libanese blad weet ook te melden, dat koning Saoed zich gekant heeft tegen de vorming van een federatie van Arabische staten, zoals deze is bepleit door premier Fadel Djamali van Irak. Twee Egyptische fregatten zijn aan de ingang van de golf van Akaba gestationneerd met de bedoeling, de maritieme blokkade van Israël te verscherpen. Verder zijn meer ver dragende kustbatterijen op de meest Zuidelijke punt van het schiereiland Sinai aan de ingang van de golf op gesteld. Tegenover de Jordaanse ha ven Akaba ligt het Israëlische haven tje Alath. De Amerikaan Russell Tongay, de vader van de „waterbabies", is schuldig bevonden aan doodslag op zijn vijf jarig dochtertje Kathy. Hij is tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij was ervan beschuldigd de dood van Kathy veroorzaakt te hebben door haar te dwingen tot een duik in een zwembassin van een tien meter hoge toren af. „Een verbod op het gebruik van atoomwapens zou ons in een nadelige positie plaatsen", verklaarde de opper bevelhebber der verbonden strijd krachten in Europa, de Amerikaanse generaal Alfred Gruenther, in een lezing te Oslo over „De rol der NAVO in Europa". „De kracht der NAVO ligt nog steeds, ondanks het feit dat in de Sov jet-Unie thans ook atoomwapens wor den vervaardigd, bij deze wapencate gorie", vervolgde Gruenther. „Het is het doel der Russen, een doelmatig op treden der Noordatlantische Verdrags organisatie onmogelijk te maken." Boven de voorsteden van Nairobi, de hoofdstad van Kenia, is een reusachtige zwerm sprinkhanen gesignaleerd, die reeds dagen lang door middel van vliegtuigen met insectendodende mid delen wordt bestookt. Het is voor het eerst, dat sprinkhanen zo ver Zuidelijk zijn doorgedrongen. se zijde nimmer bezwaren rezen. Tegen het argument van de verdediger dat verscheidene joden die hij het stukje had laten lezen zich hierdoor allerminst gekwetst voelden, had de officier het bezwaar dat dit argument een particu lier en niet een algemeen geldig ka rakter had. Uitspraak in deze zaak vindt plaats over 14 dagen. De ex-sultan van Marokko is Dinsdag met zijn gevolg in Brazzaville (Frans Equatoriaal Afrika) aangekomen, op weg naar een nieuwe verblijfplaats. Hij zal in Brazzaville 48 uur rust houden.liaanse rechten te verdedigen.* Blijkens een door alle delegaties te Willemstad uitgegeven communiqué is Dinsdagmorgen de laatste bijeenkomst van de „kleine commissie" te Willem stad gehouden. Zoals voor de aanvang van de besprekingen was overeenge komen, zal het overleg thans te Pa ramaribo worden voortgezet. In de thans afgesloten periode, die foij voortduring werd gekenmerkt door een goede sfeer en een uitnemende onderlinge verstandhouding, werd het ontwerp-statuut voor het Koninkrijk (nieuwe stijl) in eerste lezing behan deld, waarbij alle belangrijke punten aan een diepgaande beschouwing wer den onderworpen- Bij de Maandag aangevangen tweede lezing kon wor den geconstateerd, dat er volledige overeenstemming bestaat over de preambule van het statuut en ten aan- zien van het overgrote deel der arti kelen. Met betrekking tot enkele arti kelen zal het overleg in Suriname worden voortgezet. Aldaar zal ook de toelichting op het ontwerp-statuut worden besproken. In de nacht van Maandag op Dins dag is er een felle brand uitgebroken in de schuur van de boerderij van de heer L. te Sibbe-IJzeren (gemeente Valkenburg-Hothem). Het vuur greep zeer snel om zich heen en zette de be lendende voerderij van de heer F. in lichterlaaie. Hoewel de plaatselijke brandweer die snel ter plaatse was, het vuur krachtig bestreed brandden de schuur en stallen van de heer L. ge heel af. Zes koeien en zeven varkens kwamen om. De mijnwerker F. zag zijn woonhuis, schuur, stallen en inventaris en zijn vee, drie varkens en vier koeien, in vlammen opgaan. De inboedel van de heer L. kon grotendeels worden ge red. De schade wordt geraamd op on geveer f 70,000 en wordt door verzeke ring gedekt. De drie maanden .oude baby van de familie N. te Naarden, is gisteravond met zeer ernstige brandwonden in het ziekenhuis te Naarden opgenomen. De toestand van het kindje is hopeloos. Kledingstukken, die aan een rek bij de kachel te drogen hingen, hadden vlam gevat. De vlammen waren over geslagen op het wiegje, waarin het kindje lag. De verbindingsofficieren der Noor delijken te Panmoendjon hebben Dins dag de besprekingen over de voorbe reidingen ener politieke conferentie afgebroken, nadat zij hun collega's der verbondenen een verzegelde brief aan Arthur Dean, de voornaamste ver tegenwoordiger der tegenpartij, had den overhandigd. Zij zeiden dat ver dere besprekingen geen zin hebben, aangezien Dean en zijn Noordelijke tegenspeler thans schriftelijk met el kaar in contact staan. Dean vertoeft thans voor besprekingen in de Ver enigde Staten. Volgens Radio-Peking wordt in de brief voorgesteld, de besprekingen op 1 Februari te hervatten. De voorbe reidende besprekingen werden op 12 December door Dean afgebroken, om dat de Noordelijken de Amerikanen hadden beledigd. Na enig tegenspartelen hebben de Noordelijken er in toegestemd, de zorg op zich te nemen voor de drie honderd zeven en veertig geallieerde militairen, die weigeren, naar de eenheden der verbondenen terug te keren. Deze mensen is thans asyl ir. Noord-Korea of China aangeboden. Prof. Amintore Fanfani, de nieuwe Italiaanse premier, heeft Dinsdag hel parlement zijn nieuwe regering voor gesteld. Zijn verzoek om de christen democratische minderheidsregering een vertrouwensvotum te geven werd door de meeste andere partijen koel en door de communistische afgevaardigden met luide kreten van afkeuring ont vangen. 4 Men verwacht, dat begin volgende week, na een debat over Fanfani's regeringsprogram, het parlement tot stemming zal overgaan. De eerste in druk is, dat Fanfani, wiens regering slechts 264 van de 590 stemmen be heerst, de stemming zal overleven dank zij een groot aantal onthoudingen. Ondanks zijn precaire positie in het parlement is Fanfani, naar hij mee deelde, van plan „in de nabije toe komst" e<-.t wetsontwerp voor goed keuring van het verdrag voor een Europese Verdedigingsgemeenschap in te dienen. Met betrekking tot Triëst beloofde de nieuwe premier, dat alles in het werk ral worden gesteld om de Ita-

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3