Kees Broekman lootte op 5000 meter bijzonder gunstig Wilt U even noteren? Kees Broekman loot meter bijzonder Van het eiland Texel Predikbeurten In kort bestek SCHEEP VAARTBERICHTEN Geen interessante duels op de vijfhonderd meter Vergunningen voor autobusdiensten JIMMY BROWN EN DE Den Burg heeft een ijsclub Muzikale jeugd op de planken Biljartfinale voor het district Den Helder autobusdiensten Callantsoog Russen starten laat in de middag Wieringen Concenten voor jacht- en visserij uitgereikt Mutatie in het onderwijs Bridgeclub „Groot Slem" IJsclub „Oost" weer actief Ringrijden op de schaats Moeilijkheden voor de TESO-dienst Breezand NKJB boekt record aantal deelnemers Urk BURGERLIJKE STAND Op het nippertje gered Julianadorp r Concenten voor jacht- en visserij uitgereikt Mutatie in het onderwijs BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Zwanenwater ijsbaan Voetbalprogramma werd andermaal verschoven ZATERDAG 6 FEBRUARI 1964 Aan de fa. D. Burger en Zoon is een tijdelijke vergunning verleend tot het uitoefenen van een autobusdienst over het traject OsloParijs v.v. voor het tijkvak Mei 1954 tot en met 31 Decem ber 1954. Er zal gereden worden heen over: Hamburg - Nederlands-Duitse grens - 's-Hertogenbosch - Nederlands- Belgische grens - Antwerpen - Brussel en terug over Nederlands-Belgische grens - Breda - Rotterdam - Amster dam - Afsluitdijk - Groningen - Ne derlands-Duitse grens. Ook is vergunning verleend aan de NV Ned. Buurtvervoer Maatschappij (NBM) voor de uitoefening van een autobusdienst in samenwerking met de Deutsche Touring Gesellschaft AG te Frankfort aan de Main voor het traject AmsterdamHamburg, over het tijdvak 2 Juli 1954 tot 4 Septem ber 1954. De NBM zal rijden via de Afsluit dijk en Groningen. Door beide ondernemingen zal twee maal per week worden gereden. In de gemeente Wieringen zijn in 1953 175 consenten voor de visserij op de Waddenzee uitgereikt, 82 grote vis- akten A, 66 kleine visakten, 6 heugel- akten en 83 hengelbewijzen. Aan 29 jagers werd een grote jachtakte uit gereikt. 71. Jimmy had over de behande ling inu zijn gevangencel niets te kla gen. Driemaal daags werd er door een geheimzinnige hand een heerlijke maaltijd naar binnen geschoven, twee maal in de week kwam er uit datzelf de luik een badkuip met lekker warm water alsmede een handdoek en zeep, zodat Jimmy zich dan heerlijk kon verfrissen en 's Zondagsmorgens om streeks 11 uur kwam er zelfs koffie met slagroomtaart. Dat alles beviel Jimmy opperbest, want hij hield van lekker eten. Eén ding beviel hem echter in het geheel nietDat hij nu al meer dan vier weken hier op gesloten zat! Van alles en iedereen af- fesloten. Want na die ene keer had immy nooit meer een blik kunnen werpen in de prachtige tufn, die hij door het hooggelegen raam had ont dekt. Toen hii de volgende maal wéér naar zijn hooggelegen uitkijkpost klom, was er een luik voor het ven ster aangebrachtDit alles ver ontrustte Jimmy toch wel een beetje. Van honger zou hij niet ontkomen, maar hier zo wekenlang opgesloten te zitten zonder te weten in wiens han den hij was gevallen, was toch ook geen pretje. En hoe zou het met pro fessor Propjes en Jackie zijn? Waar zouden die twee uithangen? „Ik moet toch eens proberen met hen in con tact te komen", dacht Jimmy. Hij haalde een opschrijfboekje te voor- schijn en een potlood en schreef er eèn boodschap op voor professor Propjes, in de hoop, dat deze hem zou bereiken. Een groepje enthousiastelingen waar van de PTT-man Stolk de eerste was, zette zich aan het werk en dezelfde morgen konden zij reeds 60 leden boe ken voor de ijsclub van Den Burg. Om de zaak nu meteen maar in goede kan nen en deugdelijke kruiken te gieten is er voor Maandagavond een verga dering uitgeschreven in Hotel de Oran jeboom. En een ijsbaan? Ja een ijs baan is er ook. De vijver van plan- Zuid. Klein weliswaar en niet ge schikt voor wedstrijden er zijn zelfs helemaal geen rechte einden te vin den, maar in elk geval gelukkig voor degenen die na volbrachte dagtaak nog even de ijzers willen onderbinden. Twee schijnwerpers maken het rijden bij avond mogelijk. En misschien vindt de nieuwe vereniging samen met de gemeente nog wel een betere oplos sing. Kan het in aanleg zijnde sport veld er voor dienen? Liefhebbers van de wintersport: Op naar de Oranje boom Maandag. Een dorp met zoveel inwoners kan toch zeker wel een bloeiende ijsvereniging bezitten? De grote zaal van de Oranjeboom was nagevoeg gevuld toen een jeugd- accordeonvereniging, aangevuld met een zangklasse van de heer Van de Boomgaard voor het voetlicht trad, en in een vlot tempo een afwisselende avond aan vrienden aanbood. Een pro gramma van maar liefst 25 nummers en niemand heeft zich verveeld. Inte gendeel. Afwisseling was er genoeg. Accordeon met guitaren, de zanggroep, soli van accordeonnisten en pianisten waarvan de jongste pas negen jaar was en blokfluitisten. Ook jeugdige solozangers wonnen aller harten. Een drietal meisjes jodelde zelfs Olga Lo- wina van de berghellingen af. Pot pourri's van bekende wijsjes wisten de gekweekte stemming te bewaren. Dat het gehele orkestje zo'n 35 kin deren telt is een verheugend teken. Muziek is nog altijd een der prettig ste vrije-tijdsbestedingen. Uitslag competitie 4 Februari. A-lijn (max. 63 punten): 1 Kramer— Vennik 34p„ 2 MautjeVeenema 34 p., 3% Echtpaar Bruin 32% p., 3% BruinWessels 32% p., 5 Echtpaar Beemsterboer 32 p., 6% Echtpaar Jou- wersma 30 p., 6% Roeperv. d. Werf 30 p., 8 BackerKok 26% p. B-lijn (max. 72 punten): 1 Bakker Brücher 50 p., 2 Echtpaar Bakker 39 p., 3 Echtpaar v. d. Heerik 36 p., 4 Mevrouw de GraafOosterhaven 35% p„ 5% Mevrouw KooimanList 33%, p., 5% KeyserMichels 33% p., 7% Echtpaar v. Hoorn 32% p., 7% Dob— Bos 32 p., 9 IdemaSambeek 31 p. We hebben niet veel ijsverenigingen op Texel, maar die er zijn, organiseren voortdurend wedstrijden. Na de clubkampioenschappen en de dameswedstrijden volgden er estafettes, waaraan door 14 ploegen werd deel genomen over 300 m. De winnaars waren: 1 B. de Smid en K. Vonk, 2 G. Eelman en R. Mosk, 3 G. Kuiper en J. Kiewit. Behalve de zege werden er tevens prijzen van f 20, f 15 en f 10 in de wacht gesleept. Er werd gereden: nummer één hon derd meter tegen de vrij sterke wind en nummer twee vloog tweehonderd meter terug. De ijsclüb van De Cocksdorp orga niseert vanmiddag ringsteken op de schaats. Voor handige mensen zijn er op de Rogsloot weer enkele fraaie prijzen te verdienen. Vandaag vertrok de boot uit beide richtingen om acht uur. Morgen, Zon dag zal het vertreksein waarschijnlijk om negen uur worden gegeven. Elke dag wordt het overigens moeilijker voor de TESO om de haven in en it te komen. De tochten duren vaak meer aii uur' Per slot van rekening is de Dr Wagenmaker geen ijsbreker. Donderdagavond werden in café Van Stein de eerste partijen gespeeld in de finale van de 2e klasse voor het district Den Helder van de Kon. Ned. Biljartbond. De heer S. Meier, voorzitter van het districtsbestuur, feliciteerde de deel nemers met hun vooraf behaalde suc cessen in de tweede klasse, waardoor zij het tot deze finale brachten en sprak de wens uit, dat het een spor tieve eindstrijd zou worden. De acht heren, die met elkaar in deze finale .vechten om de eer, zijn: L. Scholte („DOR, Breezand), C. Krijnen („Ons Genoegen", Den Helder), W. Post („Royal", Den Helder), C. Weijers („Breezand"), H. Heres („De Jutter", Den Helder), J. Duin („Breezand"), G. Garsteveld („HBC", Den Helder), K. Zoon („OG", Den Helder.). 1 C. Krijnen 2 300 66 4.54 33 2 w. Post 2 300 71 4.22 23 3 D. Scholte 2 300 86 3.48 28 4 c. Weijers 2 225 77 2.92 28 5 K. Zoon 2 191 80 2.38 18 6 G. Garsteveld 2 134 72 1.86 11 7 J. Duin 1 110 34 3.23 16 8 H. Heres 1 121 40 3.02 11 De wedstrijd wordt voortgezet. Zon dag wordt ook 's middags gespeeld. De NKJB boekte een record aantal deelnemers aan de Donderdag gehou den kaartavond. Er waren ér wel 80! Er werden in totaal 1760 spellen ge speeld, waarin 287760 punten werden verzameld. De uislag was: A-lijn: le prijs: P. en L.Looijensteijn 8095; 2e J. HalfschepelJ. Boere 74413e C. v. d. Berg—Chr. Janson 7319; 4e J. J. Verresenen echtg. 7237 p. B-lijn: le prijs: Jac. Weijers—J. Jonker 7774; 2e J. KunnenJ. Duine- veld 74773e J. v. d. PlasL. Peyn- acker 74034e W. v. d. MeerChr. v. d. Meer 6742. Geboren: Kornelis, zoon van Frans Kaptijn en Engelina Kemp. Overleden: Josephina Maria Tot, we duwe van Arie de Wit, oud 76 jarén. Gehuwd: Geene. Ondertrouwd: Meindert Willem Kra mer en Grietje Visser. Donderdag werd het zoontje van J. Loosman op het nippertje gered. Deze kleine sprong over een scheur op het ijs bij de vuurtoren. Hij geraakte ech ter te water en schoot onder het ijs. Twee personen moesten zich te water begeven om de kleine nog op het nip pertje onder het ijs vandaan te halen. Voor morgen zijn de predikbeurten: Julianadorp, Ned. Herv. gem., 10 uur, ds H. J. Trommel; Callantsoog, Ned. Herv. gem., 19.30 uur, ds H. J. Trom mel. Alamak, 3-2 te Calcutta verwacht Amsteldijk, pass. 3-2 Keywest naar Le Havre Arendskerk, 4-2 n.m. te Ham burg Argos, 4-2 van Lissabon naar Faro Armilla (t), 5-2 van Haiphong r.aar Pladju Alphacca, 4-2 van Para- nagua naar Santos Aludra, 4-2 te San Francisco do Sul Amstelkroon, 4-2 van San Juan naar Laguaira Arnedijk, pass. 4-2 n.m. Bermuda naar Le Havre Al- deramin, 5-2 n.m. te Karachi Andijk, 5-2 te Antwerpen Bantam, pass. 5-2 Sabang naar Colombo Blitar, 5-2 van Geelong naar Sydney Bloemfontein, 4-2 480 mijl zuid van Kaap Palmas naar Las Palmas Bali, pass. 4-2 Perim naar Suez Blommersdijk, 4-2 te Antwerpen Bonaire, 4-2 325 mijl west-zuidwest van Flores naar Plymouth Breda, pass. 4-2 Flores naar Trinidad Callisto, 4-2 van Liverpool naar Keywest (V O) Caltex Delft (t), 4-2 80 mijl zuid-zuidwest van Oeussant, 6-2 te R-dam Caltex Pernis (t), pass. 4-2 zuidpunt Sicilië naar R'dam Castor, 4-2 van A'dam naar Bremen Celebes, pass. 4-2 n.m. Finisterre naar A'dam Clavella, 5-2 te Malta Delf land. pass. 4-2 St Pauls Rock naar Las Palmas Delfshaven, 4-2 van Santos naar Buenos Aires Dalerdijk, 4-2 te Vera Cruz Duivendrecht, 3-2 te Houston Eemland, pass. 4-2 Kaap Verdische Eil. naar Las Palmas Ena (t), 4-2 van Miri naar Balik Papan Esso Amsterdam (t), pass. 4-2 Aden naar Ras Tanura Esso Den Haag (t), pass. 4-2 Gibraltar naar Sidon Gaasterkgrk, 4-2 van Lissabon naar Marseille Garoet, 4-2 van Sura- baja naar Semarang Hersilia, 4-2 te Port of Spain Indrapoera, pass. 5-2 v.m. Gibraltar naar Marseille Ittersum, 5-2 van Itajai te Puerto Alegre Jagers fontein, pass, 5-2 9.30 uur Vlissingen naar Antwerpen Java, pass. 4-2 Guardafui r.aar Djibouti Japara (KRL), 4-2 n.m. van Tegal naar Musi Rivier Johan van Oldenbarnevelt, 4-2 210 mijl west-zuid west van Kangeroo Eil. naar Melbourne Kota Gedeh, pass. 4-2 Malta naar Halifax Kieldrecht, 6-2 v.m. te Cey- lon verwacht Kota Baroe, 3-2 te New York Lombok, 3-2 te Kaapstad Lut- terkerk, 6-2 te Karachi verwacht Laag- kerk, 4-2 van Antwerpen te R'dam Lekhaven, 4-2 van Antwerpen te R'dam Langkoeas, 4-2 van Padang naar Tand jong Priok Laurenskerk, pass. 4-2 Gi braltar naar Marseille Lekkerkerk, 4-2 Perim gepass., 8-2 te Suez verwacht Liseta (t), pass. 4-2 Straat Soenda naar Pladju Loppersum, 4-2 Ouessant ge- pass. naar Dakar Macuba (t), 4-2 van Miri naar Kawasaki Mentor, 4-2 te Va- letta. Murena (t), 4-2 van Liverpool naar Thames (V O) Maas, 5-2 te Ka- takolo verwacht Nieuw-Amsterdam, 5-2 te Port au Prince Noordam, 8-2 van New York aan de Hoek van Holland verwacht Noordwijk, 1-2 van Santiago naar Hampton Roads Nigerstroom, 4-2 te Cape Coast Ootmarsum, 5-2 te A'dam Oranje, 4-2 v. Singapore n. Tandjong Priok Oranjefontein, 4-2 van Kaapstad naar Port Elisabeth Orion, 4-2 van R'dam naar Oran Oberon, 2-2 van Houston naar New Orleans Poseidon, 2-2 te New York Prins Willem IV, 5-2 n.m. te Ceuta Poelau Laut, 5-2 te Beyrouth Prins Willem III, 4-2 rede Gibraltar Rijndam, 4-2 te New York Salawati, 4-2 te Marseille Saparoea, 4-2 te Hamburg Sibajak, 4-2 100 mijl noord ten oosten van Finisterre naar Port Said Singkep, 4-2 te Tegal Soest- dijk, 4-2 van Pladju naar Tandjong Priok Stad Amsterdam, 5-2 te Glasgow Straat Makassar, 4-2 van Manilla naar Hongkong Salawati, 5-2 van Marseille naar Livorno Stad Alkmaar, 5-2 ca. 12 uur van A'dam naar Narvik Stad Schiedam, 7-2 te Gibraltar verwacht Sibajak. pass. 4-2 20 uur Finisterre naar Port Said Straat Bali, 5-2 van Santos te Buenos Aires Themisto, 4-2 van R' dam naar New York, 5-2 te Bremen Tara, pass. 4-2 'v.m. Madeira naar Rio de Janeiro Tegelberg, 4-2 van Yoko- "nama naar Nagoya Tibia (t), 4-2 van Singapore naar Hongkong Tjisadane. pass. 4-2 Sabang naar Mauritius To- mori. 4-2 van Djeddah naar Suez Tji- panas, 2-2 van Durban naar Lorenzo Mar- sanb 1 paar (Hjalmar AndersenFranz Of- fenberger) en het 20e paar (BorisShil- kovHans Keiler). Aan de andere kant bestaat ook de mogelijkheid, dat bij warm weer de Russische 5000 me ter rijders zullen moeten starten op stukgereden ijs, dat weer bevroren is, hetgeen bepaald geen voordeel kan zijn. Maar misschien hebben de Rus sen ook wel gespeculeerd op het feit, dat alle andere sterke stayers eerst aan de beurt zouden komen, zodat Goncharenko en Shilkov op de tijden van voorgangers (Andersen, Ericsson, Haugli en Broekman) hun schema zouden kunnen vaststellen. De belangrijkste ritten voor vandaag zijn: 500 meter: le rit: Finn Hodt (Noorw.) Josef Eminger (Oostenrijk); 2e rit: Grishin (Rusl.)Kuil (Zwitserland); 5e rit: Aas (Noorw.)Schüler (Ne derland); 7e rit: Rohrbach (Zwits) De Graaff (Ned.); 8e rit: Shilkov (Rusl.)Haugli (Noorw.); 9e rit: Erics son (Zweden)Meding (Duitsl.); l'Oe rit: Jaervinnen (Finl.)—Andersen (Noorw.); 12e rit: Cronshey (Engeland) Goncharenko (Rusl.): 14e rit: Huis- kes (Ned.)Stroem (Zweden); 17e rit: Raepple (Duitsland)Broekman (Ned.); 19e rit: Hardmeier (Zwitser!.) Ma ar se (Ned.); 20e rit: Guilloz (Frankr.)Van der Voort (Ned.); 5000 meter: le rit: AndersenOffen- berger; 2e rit: GrishinEricsson; 4e rit: StevensVan der Voort; 5e rit: Haugli—B r o ek m a n; 7e rit: Finn Hodt—Mannsbarth; 8e rit: Citterio Huiskes; 9e rit: LaboubeeD e Graaff; 10e rit: Cronshey—Hickey; 11e rit: PajorKuil; 12e rit: Salonen Aas; 16e rit: MaarseGuilloz; 18e rit: GoncharenkoHardmeier: 20e rit: ShilkovKeiler; 22e rit: Schüler al leen. Hoge Joegoslavische officieren zul len binnenkort een bezoek aan Turkije brengen, teneinde besprekingen te voe ren over een nauwere samenwerking met de strijdkrachten van Turkije en Griekenland In een ziekenhuis te Rotterdam is een oude dame overle den, die in brand geraakte toen zij te dicht bij een petroleumverga^ser ging staan. De gemeenteraad van de Lon- dense city heeft besloten, een stand beeld voor Churchill op te richten in de Guildhall. Hier staan reeds con- terfeitsels van andere beroemde staats lieden. In de Domaniale mijn te Kerkrade is een twintigjarige leerling houwer bij stutwerkzaamheden door vallende stenen gedood. De jongeman was gehuwd en vader van een kind. Aanhangwagens met een volledige keukenuitrusting zullen deze zomer achter Oostenrijkse autobussen worden gehaakt, waarmee lange buitenlandse reizen worden ondernomen. Ze hebben gaskachel, ijskast en bar. *Te Jubbega, in Zuidoost-Friesland, is brand ont staan in de bijschuur van de boerderij, bewoond door de weduwe Koen. De schuur brandde af, zes hokkelingen, drie pinken en een zeug met biggen verbrandden. De brandweer van Hee renveen behield de boerderij. In Zweden heeft men ontdekt, dat het gevaarlijk is, nylonkleding op tank schepen te dragen. Door de aanraking van nylon en staal kunnen kleine elec- trische ontladingen ontstaan, waardoor gemakkelijk benzinedampen tot ont ploffing vforden gebracht. De Zwit serse regering zal honderden straal jagers van het Britse type Venom be stellen. Zij zullen in het land in licen tie worden gebouwd en ongeveer hon derd millioen gulden kosten. Liefst zes personen hebben aanklachten inge diend tegen een Haagse reclameschil der. De man kocht allerlei goederen op afbetaling, betaalde één termijn en ver dween dan zonder iets van zich te la ten horen. Hij zat reeds in Rotterdam in voorarrestIn Amerika is een nieuw type vliegtuig ontwikkeld. Het is de viermotorige Douglas YC-124-B, een reusachtig transportvliegtuig, dat plaats biedt aan tweehonderd perso nen. De Haagse politie heeft twee meisjes van resp. 19 en 14 jaar aan gehouden. De jongste stal in een was serij f 125, gaf haar zusje een tientje en moeder de rest. Moe kocht er eten en meubelen voor. Ze moest eveneens op het bureau verschijnen. Na ver hoord te zijn zijn de dames naar huis gezonden. Vier seminaristen zijn in een meertje bij Milaan verdronken, toen ze poogden, twee schaatsenrijders te redden die in levensgevaar verkeer den. Dezen wisten behouden aan wal te komen.... Een bejaarde Engelse dame heeft ruim twee ton nagelaten aan een vroegere Duitse krijgsgevange ne, die na zijn gevangenschap de zorg voor haar hoenderpark op zich had genomen. Te Schipluiden is een zeven-en-tachtigjarige man, toen hij 1 e- zig was bomen te snoeien, uit een boom gevallen. Hij was op slag dood. PEGEVENS voor deze wekelijkse rubriek kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, Erasmusstraat 14, telefoon 2141 toestel 007 (na zes uur telefoon 3524). Hier volgt de agenda voor de periode van Zaterdag 6 tot en met Zaterdag 13 Februari 1954. Zaterdag Zondag Maandag Dv dg Woensdag Vrijd-g Zaterdag 6 Febr. 14.00 18.00 19.00 21.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.30 7 Febr. 20.00 8 Febr. 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 9 Febr. 19.45 19.45 20.00 20.00 20.00 10 Febr. 19.45 20.00 20.00 20.00 11 Febr. 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 12 Febr. 18.00 22.00 20.00 20.00 20.00 13 Febr. 14.00 18.00 20.00 20.00 20.00 20.00 22.00 Marinecantine: Tafeltennis en badminton. Museum Den Helder. Casino: Gymnastiekuitvoering „O.K.K, C.J.M.V.-gebouw: Instuifavond. Formosa: Soirée Dansinstituut „Siebeling". Mouton: Contactavond „Stedelijk Muziekcorps". M.O.O.C.-sociëteit: Dansavond t.g.v. binnenkomst Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau. Casino: Feestavond N.K.J.B. „Sint Lucas". Casino: Feestavond speeltuinver. „Visbuurt". Formosa: Voordrachtavond Ver. v. Huisvrouwen. Marinecantine: Dansavond O.S. en O. Museum: Lezing Humanistisch Verbond. Postbrug: Ledenverg. vrouwengroep P.v.d.A. Marinecantine: Dansles O.S. en O. U.L.O. (Pasteurstraat): V.U.-lezing „Muziek in de opvoeding" (IV). Casino: Sparrevue-avond. Formosa: Filmavond Ned. Reisver. (Italië). Het Honk: Vergadering „Onze Kamerzanger Marinecantine: Filmavond O.S. en O. Casino: Als Dinsdag. Elgawa: Lezing door^ dr J. M. Somers („Zij sprongen in de nacht"). V.M.-loge (Molengracht 5): Lezingavond Theo sofische Vereniging. Casino: Bijeenkomst „Nieuwe Koers". Formosa: Feestavond „Handelsavondschool Marinecantine: Dansavond O.S. en O. Postbrug: Contactavond „Glasbaars". r.K. Volksbond: Feestavond K.A.V. Marinecantine: Tafeltennis en badminton. Casino: Filmavond R.K. Filmactie. Mouton: Clubavond Personeelsver. M.I.D. Museum: Verg. Sierduivengroep „H. en O. Marinecantine: Als Vrijdag. Casino: Toneelavond „Vrede en Vrijheid C.J.M.V.-gebouw: Instuifavond. Formosa: Soirée H.B.S.V. Postbrug: Feestavond 5-jarig bestaan bridge club K.N.B.O. Witte Bioscoop: Filmvoorstelling V.U. Aan de fa. D. Burger en Zoon is een tijdelijke vergunning verleend tot het uitoefenen van een autobusdienst over het traject OsloParijs v.v. voor het tijkvak Mei 1954 tot en met 31 Decem ber 1954. Er zal gereden worden heen over: Hamburg - Nederlands-Duitse grens - 's-Hertogenbosch - Nederlands- Belgische grens - Antwerpen - Brussel en terug over Nederlands-Belgische grens - Breda - Rotterdam - Amster dam - Afsluitdijk - Groningen - Ne derlands-Duitse grens. Ook is vergunning verleend aan de NV Ned. Buurtvervoer Maatschappij (NBM) voor de uitoefening van een autobusdienst in samenwerking met de Deutsche Touring Gesellschaft AG te Frankfort aan de Main voor het traject AmsterdamHamburg, over het tijdvak 2 Juli 1954 tot 4 Septem ber 1954. De NBM zal rijden via de Afsluit dijk en Groningen. Door beide ondernemingen zal twee maal per week worden gereden. In de gemeente Wieringen zijn in 1953 175 consenten voor de visserij op de Waddenzee uitgereikt, 82 grote vis akten A, 66 kleine visakten, 6 hepgel- akten en 83 hengelbewijzen. Aan 29 jagers werd een grote jachtakte uit gereikt. De onderwijzer der openbare lagere school te Hippolytushoef, de heer A. C. Zuurmond, is met ingang van 1 Februari tot nader order gedetacheerd als onderwijzer aan de openbare ulo school te Hippolytushoef. In verband met deze mutatie werd tijdelijk onderwijzeres aan de open bare lagere school te Hippolytushoef. Mevr. M. Metselaar-Luijt benoemd tot Geboren: Cornelia Frederika, d.v. P. de Vries en H. A. Muller; Simon Adrianus, z.v. E. Bakker en J. P. Jan sen; Gretha Jannie, d.v. P. J. Lont en M. Boorsma; Cornelis, z.v. P. Ruijter en M. Koorn. Huwelijksaangifte gedaan door: H. Braaf en G. Halfweg; J. Wittebol en A. C. Tijsen. Gehuwd: E. Mulder en N. Leijen. Overleden: Neeltje de Wit, oud 51 jr., echtg. van H. Houwing; Nan Mul der, oud 68 jr. Vertrokken personen: N. C. Eriks naar Zijpe; J. Moes naar Amsterdam; S. de Haan naar Gouda; P. Vroone naar Texel; T. G. Dekker naar Zuid- Afrika; J. M. Kalf naar Den Haag; E. H. Voordewind naar Baarderadeel K. de Haan naar Tietjerksteradeel D. J. Mosk en gezin naar Den Helder. Ingekomen personen: E. Glasbergen van Anna Paulowna; P. Boonacker van SchermerhornJ. U. N. A. M. Engel van Nijmegen; J. Tijsen en echtg. van Wieringermeer; J. van Dijk EMIGRATIE Uit de gemeente Wieringen zijn ge durende het jaar 1953 58 personen ge- emigreerd, t.w.: naar Canada 37, Au stralië 14, Ver. Staten Nrd. Amerika 4, Nieuw-Zeeland 2 en Zuid-Afrika 1. van Nistelrode. Donderdagmiddag werden op het Zwaneriwater wedstrijden gehouden voor de leerlingen van de openbare scnool. De diverse prijswinnaars waren: Meisjes le en 2e klas: 1 Anna Marie de Graaf; 2 Cobi van Weert; 3 Tiny Zwaan. Jongens le en 2e klas: 1 Kees Bakker; 2 Gerard Zeeman; 3 Jan Hoek; 4 Arie Zeeman. Meisjes 3e en 4e klas: 1 Nelly de Jong; 2 Emmy Baken; 3 Annie Moonen; 4 Alie Moonen. Jongens 3e, 4e klas en 5e klas: 1 Gijs Oskam; 2 Arie Kruit; 3 Jan Beun; 4 Joop v. d. Plas. Meisjes hoogste klassen: Hoogschagen; 2 Tiny Baken; Hoek; 4 Jopie Oudenes. Jongens hoogste klassen: 1 Appie de Vries; 2 Johan Theo Bijpost; 4 Jaap Zeeman. In de wedstrijden voor paren was de uitslag: 1 Annie Hoogschagen en Theo Bijpost; 2 Tiny Baken en Johan Mels; 3 Tiny v. d. Ham en Jan Beun; 4 Thea Hoek en Appie de Vries. Omdat er geen ijsclub bestaat heeft zich een commissie gevormd, die op het Zwanenwater wedstrijden zal hou den voor heren (hardrijden) en (ring steken) 1 Annie 3 Thea Mels; 3 71. Jimmy had over de behande ling inu zijn gevangencel niets te kla gen. Driemaal daags werd er door een geheimzinnige hand een heerlijke maaltijd naar binnen geschoven, twee maal in de week kwam er uit datzelf de luik een badkuip met lekker warm water alsmede een handdoek en zeep, zodat Jimmy zich dan heerlijk kon verfrissen en 's Zondagsmorgens om streeks 11 uur kwam er zelfs koffie met slagroomtaart. Dat alles beviel Jimmy opperbest, want hij hield van lekker eten. Eén ding beviel hem echter in het geheel nietDat hij nu al meer dan vier weken hier op gesloten zat! Van alles en iedereen af- fesloten. Want na die ene keer had immy nooit meer een blik kunnen werpen in de prachtige tuin, die hij door het hooggelegen raam had ont dekt. Toen hii de volgende maal wéér naar zijn hooggelegen uitkijkpost klom, was er een luik voor het ven ster aangebrachtDit alles ver ontrustte Jimmy toch wel een beetje. (Van een speciale verslaggever) VOOR ZOVER het met de loting voor de 500 en 5000 meter in het voor uitzicht mogelijk was, hebben de 43 rijders die vandaag en morgen te Davos uitkomen voor de Europese schaatskampioenschappen, een rustige dag gehad. Geen enkele rijder heeft de schaatsen onder gehad en een ieder heeft op zijn manier getracht zich voor deze belangrijke titelwedstrijd te concentreren. Bij de loting, di? pas in de avonduren plaats vond, kwamen maar weinig interessante duels uit de bus. Alleen de ritten tussen Andersen en Offenberger, Grishin en Ericcson, Haugli en Broekman, alle ritten op de 5000 meter, vormden een gunstige uit zondering. Vooral Kees Broekman trof het bijzonder goed. Niet alleen mag hij op de vijf kilometer de Noorse „beer" Haugli bestrijden, maar bovendien komt hij met zijn rivaal aan de start als die twee andere rit ten achter de rug zijn. f)E MENINGEN over de krachts verhoudingen lopen ver uiteen. Men zal er echter niet ver vanaf zijn, als in het eindklassement Zondagavond, waarop reglementair slecht 12 namen kunnen verschijnen, de Russen Gon charenko, Shilkov en Grishin zullen voorkomen, verder de Noren Ander sen, Haugli en Aas, voorts onze land genoten Broekman en Van der Voort, natuurlijk ook Ericsson, de Zweedse kampioen, terwijl voor de overige drie plaatsen Knut Johannessen, Anton Huiskes, Wim de Graaff, Gerard Maar- se, Kornel Pajor, Johnny Cronshey en Franz Offenberger in aanmerking ko men. Onze landgenoten hebben de dag in volledige rust doorgebracht. Het is jammer, dat het hotel, waarin de rij ders logeren, volkomen bezet is met Nederlandse officials, journalisten en supporters, waardoor de jongens te veel bekenden zien en spreken. Ver scheidene buitenlandse rijders hebben van de stralende zonnedag op het Davoser ijs zouden Vrijdagmiddag heel wat persoonlijke records zijn ge sneuveld, ja misschien wel wereld records zijn verbeterd, indien er wed strijden zouden zijn gehouden be nut door met de kabelbaan naar het bijna 3000 meter hoge Weissfluehjoch te gaan, waar men met een onbedekte hemel en een lichte bergwind een prachtig uitzicht had op het grootse Alpengebied. In de middaguren werden de buiten landse gasten op het raadhuis van Da- vos ontvangen. Onder de eregasten merkten wij op de oude professor Ju- lius Weyler uit München, die in de negentiger jaren nog tegen Jaap Eden heeft gereden en in 1896 (Hamburg) en 1897 (Amsterdam) de Europese ti tel heeft behaald. [N HET Grand Hotel Belvédère vond des avonds de loting plaats, waar aan de in gesloten enveloppe ingele verde groepsindeling van de rijders der diverse landen was voorafgegaan. Klaas Schenk had met de rijders be sproken, in welke groepen zij zouden worden ingedeeld zowel voor de 500 als voor de 5000 meter, welke afstan den voor Zaterdag, de eerste dag van de Europese kampioenschappen, op het programma staan. De Nederlandse rijders waren als volgt over de groepen verdeeld: 500 meter: groep 1: Schüder, groep 2: De Graaff, groep 3: Huiskes en Broekman, groep ,4: Van der Voort en Maarse. 5000 meter: Groep 1: Van der Voort en Broekman, groep 3: Huiskes en De Graaff, groep 3: Maarse en groep 4: Schüler. Het opmerkelijke bij de groepsinde ling was, dat op de 5000 meter de Rus sische officials hun beste rijders Gon charenko en Shilkov respectievelijk in groep 3 en 4 hadden geplaatst, in tegenstelling met de Nederlanders, Noren en Zweden, die hun beste stayers in groep 1 lieten uitkomen. Er werden gissingen gedaan, waarom de Russische leiders deze maatregel hadden genomen en algemeen was men het over eens, dat de Russische rijders blijkbaar het warme zonnetje van de eerste middaguren vreesden (minder hard ijs en aangezien zij er zeker van wilden zijn, dat hun stayers hard ijs zouden treffen, kozen zij groep 3 en 4. Met 22 paren zit er immers een tijdverschil van niet min der dan drie uur tussen het eerste Alle voor Zaterdag 6 en Zondag 7 Februari door de Koninklijke Neder landse Voetbalbond vastgestelde wed strijden zijn, zoals zich laat begrijpen, in verband met de gesteldheid der ter reinen afgelast. Het programma, dat is dus het oorspronkelijke program ma van 31 Januari, zal worden opge schoven naar Zaterdag 13 en Zondag 14 Februari. De Ned. Vereniging tot bescherming van dieren heeft een bedrag gegeven aan de Harderwijkse politie om voedsel te kopen voor de vogels op het IJsel- meer.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7