Stad en omgeving Gemeentelijk gymnastieklokaal Pasteurstraat in gebruik Rijkswerf bleef Gemeente ook op de ijsbaan de baas Ex-marinier leerde in dienst hoe hij karakter moest tonen Schaatsstrijd tussen leerlingen der openbare lagere scholen Leerzame demonstratie door jongens uit eerste ULO-klas IJsbrekers houden de Buitenhaven open Voor verschillende scholen bestemd Het geval Gouzenko film voor V.U. Vogels slachtoffer van kou en honger Bij dames zegevierde mej. Pronk IN HET KORT Marine-officier na val overleden Prima organisatie door de NOV JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Vreugdevolle dag voor het onderwijs IJsfeest op Westgracht Mevr. Kramer-Wijnja won op de Bassingracht Regeling storingsdienst Tussen Haaks en Kuit je Eerste prijs bij heren voor H. En sloeg er op los BURGERLIJKE STAND Grote drukte op banen bij „Erfprins" Damnieuws van „ROE" Filmavond van „H. en 0." DINSDAG 9 FEBRUARI 1954 PE EERSTE LES in het nieuwe gymnastieklokaal aan de Pasteur- straat is gegeven! Gistermiddag traden de jongens uit de eerste klas van de gemeentelijke ULO onder leiding van hun gymnastiekonderwij- zer, de heer J. Schotsman, aan om een demonstratie te geven voor een groot aantal genodigden. Het loonde de moeite, wat nader in contact te komen met liet moderne gymnastiekonderwijs, dat bevorderlijk is- voor de harmonische ontwikkeling van lichaam en geest. Ook dit on derwijs blijft, omdat het klassikaal wordt gegeven, een „premie op de middelmaat", maar de resultaten zijn toch zodanig, dat deze middel maat op een behoorlijk niveau staat. Het zou ons te ver voeren, een gedetailleerde beschrijving te geven van hetgeen de jeugdige gym nasten met zo'n doodgewone stok (vroeger een weinig gebruikt hulp middel) wisten te presteren. De heer Schotsman behoefde geen uitge breide toelichting te geven om de toeschouwers te doen inzien, dat naast de lichamelijke ook de geestelijke eigenschappen van zijn pupil len aan bod kwamen. Deze in zo'n prettige sfeer en voor zo'n aandachtig en dankbaar publiek gegeven „proefles" illustreerde de juistheid van hetgeen wethouder J. J. Landman bij de officiële opening van het gymnastieklokaal had gezegd. Het gezelschap was daartoe om drie uur bijeengekomen in de aula van de ULO Pasteurstraat, waar een woord van welkom werd gesproken door burge meester mr G. D. Rehorst. Als wethouder van Onderwijs stelde de heer Landman het fraaie nieuwe gebouw in gebruik. Hij deelde mede, dat de supervisie over dit voor ver schillende scholen bestemde lokaal is toevertrouwd aan de heer R. Datema, hoofd van de naburige ULO. Het lo kaal is aangepast aan de eisen, die het gymnastiekonderwijs op de VGLO- en ULO-scholen stelt, maar het is uiteraard ook voor andere scholen (niet in de laatste plaats de Kweek school) geschikt. Met de wens,- dat het lokaal in belangrijke mate zal mo gen bijdragen tot het bereiken van het algemene onderwijsdoel, droeg wethouder Landman het gebouw over aan degenen, die ermee moeten werken. Mede namens de heer H. M. Bos, inspecteur van het L.O. in de inspec- Onder auspiciën van de Helderse Volksuniversiteit wordt Zaterdagavond 13 Februari om tien uur in de Witte bioscoop een voorstelling gegeven van de film „Het geval Gouzenko". Deze veelbesproken film, waarvan de oor spronkelijke titel luidt „The iron cur- tain", gaat over een in Canada ont dekte spionnage rondom het atoom geheim, een geschiedenis, die enige jaren geleden veel opzien heeft ge baard. Op de ijsbaan van de buurtvereni ging Westgracht (tussen Keizersbrug en Werfbrug) zijn Maandagmiddag wedstrijden in hardrijden gehouden voor ongeveer tachtig kinderen in de leeftijd van zes tot eli met vijftien jaar. Ieder deelnemertje ontving, naast de waardevolle prijzen voor de snelste rijders en rijdsters, versnaperingen in de vorm van een reep chocolade en een koek. Het geld hiervoor was bij- ééngebracht door de schaatsliefheo- bers, die tevoren op de baan hadden gereden, en door de buurtgenoten. Op de baan van de Bassingracht, die in niet al te beste conditie verkeerde, heeft de ijsclub „De Jutter" gister middag schaatswedstrijden voor dames georganiseerd. Op de eerste prijs werd beslag gelegd door mevrouw Kramer- Wijnja, die dit seizoen al eerder suc cessen boekte. De overige prijzen wer den gewonnen door de dames: 2. L. Visser, 3. Regeling, 4. Wiggers, 5. J. Pronk, 6. L. Bais. Voor deze wedstrij den bestond een flinke belangstelling. De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Electriciteit: heden (Dinsdag): J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, tel. 3594); Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877); Donderdag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8. tel. 2457); Vrijdag: A. Schutte Jacob Beenstraat 25, tel. 2431); Zaterdag en Zondag A. A. Cornielje (Ruyghweg 201, tel. 2842). Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147, tel. 2882), S. Biersteker (Ce- ramstraat 32, tel. 3467) en D. Oosten dorp (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). Hr. Ms. onderzeeboot „O 27" is gis teren van de Rijkswerf naar de Buiten haven gegaan. Het is morgen hoog water om 12 20 uur, en laag wate~ om 6.35 en 18.35 uur. De tenine -tuur van het zee water was 1,5 graden Celsius. tie Den Helder, sprak de consulent voor de lichamelijke opvoeding, de heer J. van Drunen, zijn vreugde uit over de totstandkoming van dit vierde gymnastieklokaal na de bevrijding. Met voldoening stelde spr. vast, dat het gemeentebestuur de betekenis van het gymnastiekonderwijs inziet. Bij de bouw zijn de gebruikelijke moeilijk heden ten aanzien van vloerbedekking, verwarming, ligging en acoustiek op voortreffelijke wijze opgelost. De elas- toleum-vloer voelt warm aan, is stroef en geluiddempend en minder kwets baar dan de overigens zeer bruikbare vloeren van kurklinoleum. De heer Van Drunen. achtte het tenslotte van groot belang, dat naast het gymnas tieklokaal een ruim sportveld aanwe zig is, waarop bij gunstig weer les in de openlucht kan worden gegeven. Vervolgens werden gelukwensen uit gesproken door de heren C. Prinsen (namens de Helderse Schoolvereniging „Comeniusschool"), G. J. Eijlders (na mens het bestuur van „Laat de Kin der kens tot Mij komen"), J. W. van Vendeloo (als directeur van de Kweek school) en L. M. F. Ruder (namens de afdelingen vhn Volskonderwijs en de Nederlandse Onderwijzerevereniging) De bijeenkomst in de aula werd na het ronddienen van verversingen gesloten, waarop men zich naar het nieuwe lo kaal begaf. Behalve de demonstraties met de stokken werd daar ook het een en an der ten beste gegeven aan het wand rek met de banken en op het paard. Het geheel had een vlot en gediscipli neerd verloop. Vermelden wij tenslotte, dat het lo kaal werd ontworpen door de gemeen telijke dienst van Openbare Werken. Het werd gebouwd door de fa. gebr. J. en K. Smit te Sint Pancras. De fa Tyde- man bracht de electrische installatie en het sanitair aan, de fa. Rothuizen uit Heelsum leverde de toestellen en ver dere inventaris, terwijl de elastóleum- vloer werd gelegd door de fa. Van Lie- rop uit Utrecht. Voor het schilderwerk zorgde de fa. Dirkmaat uit Heerhugo- waard. QNTELBARE vogels zijn de laatste weken het slachtoffer geworden van de felle koude, maar misschien nog het meest van de honger, die zij moesten lijden. Zelfs de taaie en voor geen klein tje vervaarde meeuwen kregen het te kwaad. De meeste doden vielen ech ter in de gelederen van de verschillende soorten strandlopers, scholeksters, tureluurs en wilde een den. Gelukkig konden vele diertjes worden terugge haald van de grens tus sen leven en dood. Eén van deze fortuinlijke vo gels kwam uitgehongerd en versuft van de koude terecht in de gastvrije woning van mevrouw Smit aan de Zeeweg te Huisduinen, waar in de serre een plaatsje werd ingeruimd. De wilde eend (een woerd) kwam weer op verhaal en liet zich de verse mosselen goed sma ken. De dankbare vogel gedroeg zich als een trouwe huisvriend Zo verging het ver scheidene vorstslachtof- fers, om maar niet te spreken over de kwa jongens, die de stervende vogels op de Dijk met stenen gooiden. Dat is namelijk ook gebeurd Het is aangenamer, te schrijven over de men sen, die hun zieke ge vleugelde vrienden naar het Zoölogisch Station hebben gebracht. Ook bij mej. E. S. Held, het alom bekende adres aan de Singel, werden tientallen door de kou bevangen vogels „thuisbezorgd". Dat betekende redding voor de meeste patiënten. Een honderdtal vogels, roods bezweken ma ren, zijn verzonden naar het zoölogisch museum van Artis te Amsterdam, naar een in opricnting zijnd museum te Gronin gen en naar een prepara teur te Leiden. Daar wa ren behalve scholeksters en strandlopers ook zee koeten 'en zwarte zee eenden bij. Intussen heb ben de vogels, die koude en honger te boven zijn gekomen, weer zoveel levensmoed gekregen, dat gisteren hun vrolijk gekwinkeleer te beluiste ren was, alsof de lente reeds haar intrede had De dualmeet tussen Gemeente en Rijkswerf, van de zomer aan de Sportlaan gehouden, is kennelijk zo goed bevallen, dat men besloot ook een ontmoeting op het ijs te organiseren. Die heeft gisteravond op de baan van de Westgracht zijn beslag gekregen, ten aanschouwe van vele honderden toeschouwers. Ook dit maal is de tweekamp in het voordeel van de Werfmensen geëindigd; zij noteer den een 2218 overwinning. De dualmeet gold alleen voor de heren. ook de dames hebben vinnig strijd ge leverd. De eerste prijs was voor mej. Prdnk, die werd gevolgd door 2. mej. T. Slikker, 3. mej. M. Zomer, 4. mej. Geerlings. Het zij. nog vermeld, dat het ijs zich tijdens de wedstrijden vrij goed heeft gehouden. De deelnemers hebben gisteravond eerst op tijd gereden. Aldus kon men een selectie toepassen en een groepen- indeling maken, waardoor ook de min der snelle rijders kans kregen op de vele prijzen, meest vleeswaren en brandstoffen. In groep A. ging de heer H. Wijnja met de eerste prijs strijken. Hij werd voor zijn fraaie prestatie onder andere met een paar schaatsen beloond. Twee de werd N. Koopman, derde H. Schoenmaker, en vierde H. Vos. De overige uitslagen bij de heren waren: groep B.: 1. B. de Jong, 2. W. Groen; 3 I. Sikkink; 4. A. Rottier; groep C: 1. Korte, 2. D. Blokker, 3. A. Doeksen, 4 A. IJ. Kuiper; groep D.: 1. Koorn, 2. B. Schenk, 3. S. Dijkstra, 4. A. Doe- leman. Een extra prijs werd in de wacht gesleept door de heer Haisma, die de oudste deelnemer was. Was de strijd bij de heren spannend, Voor de Nederlandse Reisvereni- ging wordt vanavond in „Formosa" een film over Italië vertoond. In het Tivoli-theater gaat t.e.m. Donderdagavond „Een meisje met dui zenden" en in de Witte bioscoop ,,'n Slechte jongen". De vierde en laatste V.U.-lezing over „Muziek in de opvoeding" wordt vanavond om kwart voor acht door de heer Herman Zaal gegeven in de aula van de ULO Pasteurstraat. Het zijn eigenlijk geen ijsbrekers, maar ze zijn toch tijdelijk tot deze rang bevorderd: de nij vere motorsleepboten van de Kleine Vaartuigen- dienst. De vorst heeft zyn uiterste best gedaan om het Nieuwediep met een dikke ijskorst te be dekken en zodoende on bevaarbaar te maken, maar om de twee uur gingen de slepertjes van de K.V.D. met een drif tig motorgeronk het ijs te lijf. Hier is Hr. Ms. „Y 8010" in actie. Gistermiddag stond voor de Alkmaar- se politierechter terecht mijnheer J. J. uit de Kemphaanstraat te Den Helder en op deze zitting bleek, dat hij de naam «van zijn straat wel enige eer had aangedaan. Tijdens een voetbalwedstrijd in De cember van het vorig jaar had hij cri- tiek uitgeoefend op een grensrechter. Er waren lelijke woorden gevallen, ten slotte was J. de grensrechter gaan slaan en zo was het dan nu de beurt van de politierechter om uit te maken of J. schuldig was. „Als commandant bij het corps mari niers heb ik altijd geleerd: „Laat je ka rakter zien als het er op aankomt", verklaarde de verdachte, een gepension- neerd onderofficier, met krachtige stem. „Dus sla d'r op...." viel de rechter, mr J. N. Alblas in en hij vervolgde: „U bent wel erg overtuigd van Uw eigen voortreffelijkheid, hè?" De verdachte verdedigde zich door aan te voeren dat hij uit noodweer ge handeld had. Hij had echter gereageerd op een „schijnbeweging", van de grens rechter, zodat zijn verweer ditmaal niet op ging. De officier van Justitie, mr A. W. Holsteijn vorderde een boete van 30.of 15 dagentegen hem, die de rechter terugbracht op 25.of 10 da gen. De volgende delinquente was mevr- J. v. d. V. uit Den Helder, die in een Helderse zaak een tasje dat parfum en zeep bevatte, had verdonkeremaand. Wegens diefstal vorderde de Officier een boete van ƒ50.of 25 dagen tegen haar. Omdat zij dat erg hoog vond en haar financiële omstandigheden niet zo rooskleurig waren deen de rechter er 20 gulden af en werd het f 30.of 15 dagen. De 21-jarige J. R. uit Den Helder had een broek gekocht. Een militaire oroek. De broek had f 6.gekost en was door een vriend van R. in een autobus in het Oosten des lands ge vonden. Formeel was de broek dus ver duisterd en was R. een broekenheler. De Officier vond dat verdachte bij de koop van de broek wat voorzichti ger had moeten zijn. De lage prijs moest toch argwaan jegens de her komst van de broek bij hem gewekt hebben, reden waarom hij meende dat R. had geweten dat er aan de broek een luchtje had gezeten. De Officier vorderde tegen R. dan ook een boete van f 25.of 10 dagen. De rechter was eenter een andere mening toegedaan en was van oordeel dat R. geheel te goeder trouw was ge weest. Hij sprak hem vrij. Ergens in Nederland loopt nu een militair die zijn verloren broek nim mer meer terug zal krijgen. En een burger die daarmee wat in zijn nopjes is Een héér die A. H. Luiken heette en helemaal in Tilburg woonde (en daarom niet op de zitting was ver schenen) was op 28 December van het vorig jaar een paar kennissen in Wie- ringen gaan bezoeken. Zijn blijde in- komste was met een paar glaasjes je never gevierd en de stemming in het huis van zijn gastheer was daardoor zeer vrolijk geworden. Zo vrolijk dat op'een gegeven moment de gast meen de de vrouw des huizes te moeten om helzen, een laakbare daad waarmee hij zich op slag de toarn van de heer des huizes op de hals haalde. Driemaal had deze hem gezegd het huis direct te ver laten waaraan de Tilburgenaar echter niet had willen voldoen. Wegens huisvredebreuk werd hij nu veroordeeld tot ƒ40.of 20 dagen. Op de 20ste December het was al na middernacht kwam de Hel derse politieman W. Oost de wielrijder Gerrit R. tegen, die zich door de Spoorstraat in de richting van de „Bier straat" trachtte te begeven. What's in a name? Dat had Gerrit blijkbaar ook bij zichzelf overwogen en hij had al vast wat glazen met geestrijke dranken tot zich genomen, waardoor hij op de politieman de indruk maakte, dat hij zijn rijwiel niet naar behoren#kon be sturen. Hoewel de bloedproef niet ge heel in het nadeel van de verdachte was uitgevallen en de politieman niet kon verklaren, dat zijn late klant war taal had gesproken zagen noch de offi cier van Justitie, mr. A. W. Holsteyn, noch ae politierechter, mr J. N. Alblas, enige aanleiding van het normale tarief van 100.of 30 dagen af te wijken. - Hendrik B. en Ide K. zullen een zelfde aanslag in hun bus vinden. Niet omdat zij te diep in het glaasje hadden gekeken, maar omdat ze zo maar voor de pret een motor hadden gepakt en daarmee waren gaan rijden. Een ge vaarlijk spelletje, zoals de officier van Justitie opmerkte, dat heel wat men senlevens heeft gekost. Hij requireerde daarom honderd gulden en het vonnis luidde conform. Piebe de V. behoort tot een groep mensen, die het de politie vrij geregeld lastig maakt en daarom was het von nis, dat gisteren tegen hem werd uit gesproken wegens het vernielen van een glasruit niet bepaald mals: 75. of 25 dagen. Izaak W. uit Den Helder had ver stek laten gaan en daarom kon hij gis teren op de zitting van de politierech ter niet vernemen, dat hij was veroor deeld tot ƒ20.of 10 dagen wegens mishandeling van een zekere meneer Edelman. De luitenant ter zee der eerste klas se J. H. C. Vermeer is Zondagmorgen, toen hij zich per rijwiel van zijn wo ning te Huisduinen naar het station begaf, op het Stationsplein komen te vallen. Hij moest per auto naar huis worden gebracht. De gevolgen bleken zo ernstig te zijn, dat de heer V. later op de dag is overleden. Het slacht offer, dat de leeftijd van 38 jaar be reikte, was drager van het Bronzen Kruis, het Distinguished Service Cross en het Croix de Guerre van Frank rijk. Bevallen: E. Linning-Blom, z.; J. C. Soethoudt-van Eggermond, z.; H. Ste- venson-Boendermaker, d.; G. Kok- Twuijver, z.; E. de Ruiter-Burggraaf, d.; A. Leek-Molenaar, d.; E. E. Lee- wens-Makelaar, z.; L. A. V. Kuus- Apell, d.; A. Rigterink-Triest, d.; A. Nowee-van der Graaf, d.; C. de Boer- Heidema, z.; A. M. Witte-Rutten, d.; E. C. Looije-Hartog, d.; M. M. Wols- Denneman, z.; A. van Loenen-Blokker, z.; A. Boeschoten-Gerssen, d.; G. van der Vliet-de Jonge, z.; H. G. Godding- Nieuwenhuizen, d.; D. Molenaar-Kos, z.; A. Stam-van Zweden, z.; J. M. Ruiten- Bos, z. Ondertrouwd: H. G. de Graauw en V. T. Laan; F. Stoll en W. C. Frinks; P. W. van der Mark en A. M. M. van Ommen. Gehuwd: P. de Graaf en J. F. A. Zijderveld; W. C. H. Leijdeckers en A. G. Spaansen; C. W. Sonderman en G. Schonenburg; J. M. Vlaming en E. Stins; C. C. Burger en A. M. van Om men. Overleden: P. Vlaspolder, m., 75 jaar; C. A. Smolders, m., 75 jaar; W. Kerk hoven, m., 71 jaar; S. van der Vaart, m., 74 jaar; D. Lanser, wed. van A. van Stipriaan, 84 jaar. OP een viertal banen nabij „Fort Erfprins" zijn gistermiddag schaats wedstrijden gehouden voor de leerlingen van de openbare lagere scholen. De organisatrice, de afdeling Den Helder van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging, heeft eer van haar werk gehad. Alles was vlot georganiseerd, zodat reeds om half vijf de strijd was gestreden. Dit betekende, dat een kleine duizend jongens en meisjes elkaar de vele prijzen hadden betwist. Men begrijpt, dat een zo groot aantal deelnemers een bijzondere drukte gaf, welke nog toenam door een ongekende belangstelling langs „de lijntjes". De deelnemers waren in tien groepen als volgt ondergebracht: jongens 67 •jaar: 100; meisjes 67 jaar: 78; jon gens 89 jaar: 134; meisjes 89 jaar: 108; jongens 1011 jaar: 170; meisjes 1011 jaar: 125; jongens 1213 jaar: 149; meisjes 1213 jr: 56; jongens 14 15 jaar; 21; meisjes 1415 jaar: 7. Het behoeft geen betoog, dat men bij deze wedstrijden heeft gebruik gemaakt van het afvalsysteem, daar men an ders natuurlijk niet in één middag was gereed gekomen. 73. Jimmy besloot de stoute schoe nen maar aan te trekken. Hij schreef een brief aan de Grote Wreker in eigen persoon, waarin hjj hem om een audiëntie verzocht. Op hoop van zegen legde hjj zyn verzoekschrift op zijn etensblad en wachtte vol spanning af wat er zou gebeuren. Nu, eerst gebeurde er niet veel, want het duurde wel drie weken, voordat Jimmy bemerkte, dat men acht had geslagen op zjjn brief. Toen kwam er 'n schriftelijke boodschap van oc.n Pepie. „Jimmy", stond er. „Aan je verzoek zal voldaan worden. Ik zal daarbij ais tolk optreden. Morgen zul je een blinddoek aantreffen. Bind deze voor en wacht af wat er dan gaat gebeuren. Verzet je niet. Doe alles wat men van je verlangt. Tot morgen" Jimmy begon te glimlachen, toen hij dit las. Nu ging er tenminste iets gebeuren. Vol spanning wachtte hij af en toen de volgende ochtend het ontbijt naar binnen werd geschoven lekkere knapperige maisbroodjes, warme cacao en een groot glas si naasappelsap met een scheutje ananas er door was het eerste waarnaar hij keek of er een blinddoek bij was... Ja hoor, er lag een paarse lap bij, waaraan een paar bandjes waren ge naaid, zodat hij ie doek gemakkelijk zou kunnen voordoen. Jimmy at snel zijn ontbijt op en wachtte toen geen minuut meer met het voorbinden van de blinddoek. Hij zette zich op de rustbank en vroeg zich af wat er nu ging gebeuren Het was prettig, dat de kinderen deze aardige middag nog hebben kunnen genieten, want als de weer berichten niet bedriegen is het nu met het ijs gedaan. Wat de uitslagen betreft, die kunnen wij helaas slechts gedeeltelijk geven. De papieren, waarop de standen waren bijgehou den, hadden zo van de sneeuw ge leden, dat het ons slechts is vergund de volgende resultaten te vermelden. Meisjes 6-7 jaar: 1. Elly van der Leek; 2. Loesje de Jong; 3. Marian Snijders; 4. Gonnie Bot; jongens 8-9 jaar: 1. Joop Verfaille; 2. Ab Post; 3. Freddy van der Spoel; 4. Ab Westra; 5. Jan van der Weerd; meisjes 8-9 jaar: 1. Akkie Koen; 2. Ger Bruin; 3. Paula Moerbeek; 4. Loes Visser; 5. Elly Troost; meisjes 12-13 jaar: 1. Anneke van der Zee; 2. Iepie Smit; 3. Hennie van der Bent; 4. Marietje Tuithof; jongens 12-13 jaar: 1. Jan Pronk; 2. Kees Wever; 3. Roel Luiten; 4. Jaap Hoolboom; 5. Joop Klaassen; jongens 14-15 jaar: 1. Wim Quant; 2. Jan Buis; 3. Johan Riesenbeck; 4. Henk Zikkenheiner; meisjes 14-15 jaar: 1. Willy Visser; 2. Tiny Visser. De jongste uitslagen uit de onderlin ge competitie van de Christelijke damclub „ROE" waren: groep A: Js. KeizerE. Vink 0—2; J. Kraag—E. Vink 02; Tj. KraakE. Molema 02; E. Molema—Tj. Kraak 2—0; W. Post G. C. Post afgebr.; Tj. Kraak—Jt. Kei zer 0—2; E. Molema—W. Post afgebr.; groep B: D van LeeuwenJ. van Zweden 0—2; E. Kramer—K. Gouma 02; J. van Zweden-D. van Leeuwen 02; C. KramerE. Beetjer 02. De kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken" belegt op Maan dag 15 Februari een filmavond, welke wordt verzorgd door de United States Information Service. Er worden ge luidsfilms vertoond, voornamelijk over de pluimvee- en aquarium-sport. De avond is voor iedereen toegankelijk.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5