Stad en omgeving Helderse kantonrechter legde chauffeurs hoge boete op „Ik neem dit nooit!", zei expediteur De heer De Klerk te Veisen benoemd Adelborsten wonnen van Oranje Blauw JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN IN HET KORT Met de NRV op reis naar Italië Urk Verkeer in gevaar door inhalen Het leven begint bij veertig ook met Uw Rheumatiek! Rheumatische Pijnen liggen op de loer. Eenzaam avontuur op ijsschots Uitslag aanbestedingen Schaaknieuws van M.S.C. Basketball-competitie H B B-avondNederlands Cabaret-ensemble Breezand D=. Conféderation Interna tionale d'Amateurs et Ele- veurs de Canaris heeft in „Harmonie" te Antwerpen de jaarlijkse Wereldshow gehouden. Nederland plaats- ,,'n Slechte jongen" in de Witte-bioscoop EEN WINTER ZONDER WINTERTENEN... Texel Clubkampioenschappen van „De Geul" BURGERLIJKE STAND Weer een nieuwe kotter WOENSDAG 10 FEBRUARI 1954 De chauffeur M. J. S. uit Wognum stond gistermiddag voor de Hel derse kantonrechter terecht, omdat hij op 16 November 1953, rijdende met een vrachtauto op Rijksweg 7 in de Wieringermeer, bij het inhalen van een ander voertuig gebruik had gemaakt van het linker gedeelte VHj j rHJve®' terw'jl uiï tegenovergestelde richting een personenauto naderde. Hoewel er geen botsing wat ontstaan, noemde de ambtenaar .t O.M., mr G. W. von Meijenfeldt, deze overtreding zeer ernstig. Hij eiste f 75. of 15 dagen. Omdat de negentienjarige verdachte, die in het bedrijf van zijn vader werkzaam is, nog slechts met zakgeld voor zijn arbeid wordt beloond, wilde de waarnemend-kantonrechter, de heer M. C. Schakel, volstaan met f 50.— of 10 dagen. Tot f 75,of 15 dagen werd J. P. de B., expediteur te Schoorl, veroordeeld. Op 10 December 1953 is hij onder Den Helder op de Rijksweg in botsing ge komen met een rechts van de weg ge parkeerde melkwagen. Zulks geschied de bij dikke mist. De verdachte ging met de tenlastelegging niet accoord. Hij zei, met zijn personenauto slechts een snelheid van vijf en dertig kilometer te hebben gehad, en dat hij niet naar links had kunnen uitwijken omdat een NACO-bus naderde en niet naar rechts omdat hij dan de chauffeur van de melkwagen, die bij zijn voertuig stond, zou hebben aangereden. Toen moest hij wel bovenop de melkauto. Een tweetal getuigen kwam de gang van zaken nader verklaren. De bus chauffeur meldde, dat De B. zeker vijftig kilometer had gereden. De be stuurder van het aangereden voertuig Heem D ln acht - neem Kruschen Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloed zuiverende organen. Zolang die maar krachtig blijven werken worden pijn- verwekkende onzuiverheden op natuur lijke wijze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet (Advertentie, Ing. Med.) De gemeenteraad van Velsen heeft gisteravond met algemene stemmen de heer P. de Klerk, thans directeur van de Gemeente-water- en licht- bedrijven te Den Helder, benoemd tot directeur voor gas en water te Velsen. De heer De Klerk, die de nieuwe functie over enkele maanden zal aan vaarden, kwam in April 1950 naar Den Helder als opvolger van de heer J. Worp. Zijn vorige functie was direc teur van het Gemeentelijk Gasbedrijf te Tiel. Voordien was de heer De Klerk directeur van de Gasfabriek en de waterleiding te Zaltbommel. Tijdens zijn Helderse periode heeft de heer De Klerk een belangrijk aan deel gehad in de modernisering en uit breiding van de straatverlichting, hij was nauw betrokken bij de verande ringen in de gasvoorzieningen, heeft wat de waterleiding betreft te kam pen gehad met de moeilijkheden, die door het sterk toenemende verbruik werden veroorzaakt. De heer De Klerk is 47 jaar, lid van de bestuursraad en de redactie-com missie van de 'Helderse Gemeenschap, secretaris van de plaatselijke commis sie der Nederlandse Padvindersgroep en voorzitter van de Gawalocommissie voor Den Helder en Schagen. (Van een onzer redacteuren) V\E vijftienjarige Klaas Zeeman uit de Crocusstraat te Den Helder heeft gistermiddag een paar angstige kwartiertjes door- gemaakt, hij was zoals vele jeudige Nieuwediepers aange trokken door de dikke schotsen, die tegen de glooiing van de Dijk lagen. Hij zag een „machtige" schotsvan wel tien vierkante meter, en moest het draagvermo gen van dit verleidelijke witte vlot proherenHet was juist „stil van hoog", zoals dat heet. De navloed. trok nog langs de kust en sleepte de ijsschots met de j°n~ gen mee, tot wel tweehonderd meter uit de kant. Daar kreeg de ebstroom het vreemde vaartuig met zijn luidkeels, om hulp roe pende passagier te pakken. De mensen op de Dijk zagen Klaas met flinke snelheid afdrijven naar de open zee. De intussen gewaar schuwde politie alarmeerde schip per Piet Bot van de „Prins Hen drik", die een kwartier later ter assistentie uitvier. Er kwam nog meer redding: de kotter H.D. 162, van de gebr. Koorn, die juist van de visserij thuisvoer. Maar snel ler bereikte de vlet van Blokker, bemand door visser R. Wezelman, een chauffeur en een winkelier de in doodsangst verkerende schipbreukeling. Sterke armen trokken Klaas aan boord van de vlet, zodat de hulp van de Prins Hendrik" en de H.D. 162 niet meer nodig was. Het was al over enen meer dan drie kwartier na het begin van zijn avontuur toen Klaas Zeeman weer vaste grond onder de voeten had. Hij was al over de ergste schrik heen en zet laconiek: „Dat moeten we nog eens doen, maar dan met z'n tweeën beweerde, dat zijn wagen van vier en een half ton enkele meters was weg geschoven. De verdachte bestreed beide getuigenverklaringen ten stel ligste. De ambtenaar wenste de verdachte geluk, dat het gebeurde een goede af loop had gehad. Niettemin meende hij een hoge boete te moeten eisen, en hij wees I)e B. er daarbij op, dat de aan zienlijke schade, die deze had aange richt, tenslotte ten laste komt van de hele Nederlandse Gemeenschap. Hij achtte een éis van f 75,of 15 dagen volkomen gerechtvaardigd. De ver dachte, die met een „Ik neem dit nooit!" reageerde, werd conform de eis veroordeeld. Ten raadhuize zijn uitbreidings werkzaamheden aan de openbare la gere school nr. 12 (Bankastraat) aan besteed. De volgende inschrijvingen kwamen .binnen: C. van Essen, Den Helder f 6420; G. Groot, Den Helder f 6467; fa. gebr. Smit, Den Helder f6780; gebr. Tuin, 't Zand f6895; fa. Minneboo en Walboom, Den Helder f7085; fa. Starrenburg en Boerdijk, Den Helder f 7090; R. Noppert, Den Helder f 7280; M. C. van der Plas, Den Helder f7771; J. Roomeijer, Den Hel der f7832; W. C. Koppen, Den Helder Voorts werd aanbesteed het maken van een rouwkamer c.s. in het als rust huis in gebruik zijnde Badhotel te Huisduinen. Hiervoor schreven in: C. van Essen, Den Helder f 6570; J. Roo meijer, Den Helder f 6693; fa. Starren- burg en Boerdijk, Den Helder f 6795i; gebr. Tuin, Zand f 7000; R. Noppert, Den Helder f 7300; fa gebr. Smit, Den Helder f 7376; W. C. Koppen, Den Hel der f 7550; M. C. van der Plas, Den Helder f 7850; G. Groot f 8425; fa Min neboo en Walboom, Den Helder f 8500. De jongste clubavond van de schaak vereniging MSC is besteed aan een hang- en inhaalprogramma. De uitsla gen waren: Groep la: J. BeunR. Ros kam 01, J. Marsman (2)K. Lengers 10, J. Marsman (1)J. Kingma 01; lb: J. SmitP. van Dijk 01; 2a: G. SchuckmanJ. van Amesfoort 01, C. J. BoschH. Voerman 10. J. v. Ames foort—J. H. Kubbe 1—0; 3a: A. Bakker H. van Amesfoort 10; groep 4: J. Geus—A. Fidder 1—0, F. Hilker—W. C. Wulffelé 01, H. B. M. Rigters—J. Mos- tert Yz—Yz- In de eerste klasse heren van de Hel derse basketball-competitie werden de afgelopen week twee wedstrijden ge speeld. KVH had geen moeite met WSOV, dat verloor met 536. Van heel wat beter gehalte was de wedstrijd Adelborsten-Oranje Blauw. Hoewel somtijds hard werd toch een prima partij gespeeld. Eerst toen Oranje Blauw's beste speler met 4 persoonlijke fouten het veld moest verlaten, wisten de Adelborsten in een spannende eind strijd de zege veilg te stellen (3127). HKV ging op de goede weg verder. Daarvan werd nu HCSC met 2915 het slachtoffer. In de 3e klasse bleef KVH 3 ongesla gen. HPSV moest met 2010 het onder spit delven. Ook bij de dames konden geen ver rasingen worden genoteerd. HAV ver sloeg MarMag met 3418 en KVH be haalde een ruime overwinning op FAC (2712). FAC gaf in het begin uitste kend partij en wist zelfs een voorsprong te behouden. Toen KVH echter goed los kwam, was het met de FAC-dames gedaan. HAV 2 had het tegen HKV niet ge makkelijk. In een vrij harde wedstrijd van slecht gehalte wist HAV een zeer moeizame overwinning te bevechten (1711). MarMag 2 won gemakkelijk van FAC 2 (3016). FAC wacht nog steeds op de eerste winstpunten. De competitie wordt Donderdagavond voortgezet met de volgende wedstrij den: 6.45 uur heren 3e kl.: FAC 3Zee macht 2; 7.35 uur heren le klasse: HAV Adelborsten; 8.25 uur heren le klasse: ZeemachtFAC; 9.15 uur heren 2e klasse: FAC 2—HAV 2. UITSPRAKEN RECHTBANK Door de Alkmaarse rechtbank is gistermiddag S. K. uit Den Helder wegens verduistering veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden op een proeftijd van 3 jaar en een bijkomende boete van f 150,— of 60 dagen. A. B. uit Den Hel der, die in bovengenoemde zaak te recht had gestaan wegens heling werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 8 maanden even eens op een proeftijd van 3 jaar. 74. Jimmy had zich nauwelijks neergezet of hij hoorde enig gerucht in zijn gevangencel. De deur werd kennelijk opengedaan en er kwam iemand binnenMen raakte zijn handen aan en klik... voordat hij be sefte wat er ging gebeuren, had men hem een paar metalen handboeien om- geschoven. Toen greep men zijn voeten en klikdaar zaten ook al een paar boeien om. Jimmy verzette zich niet. „Ze zijn wel bang, dat ik er van door zal gaan'", dacht hij. Hij voelde hoe hij werd opgenomen door een paar krachtige armen en hoe men hem de gevangencel uitdroeg. Jimmy streek even met zijn handen over de armen van dege j die hem als een baby scheen te dragen. Het waren krach tige armen met spieren, die wel van staalraad schenen te zijn gemaakt. „Ook zonder handboeien zou ik daar tegen niet veel kunnen uitrichten", dacht Jimmy. Hij voelde, hoe hij naar buiten werd gedragen en ondanks de blinddoek voor zijn ogen bemerkte hij, dat hij in de buitenlucht kwam en dat daar de zon scheen. Wiegend werd hij voortgedragen en na verloop van tijd voelde hij hoe degene die hem torste een trap besteeg, een trap zo hoog dat er geen eind aan scheen te komen. Maar eindelijk scheen het doel dan toch bereikt te zijn. Jimmy werd er gens neergelegd en met een paar be wegingen bevrijdde men hem van zijn boeien. Toen hoorde hij professor Propjos zeggen: „Doe je blinddoek maar zelf af, Jimmy. Dat is toege staan". De maandelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen aan het adres Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Mede onder auspiciën van de afde ling Den Helder van „Voormalig Ver zet Nederland" houdt dr J. M. Somers vanavond in het Elgawa-lokaal aan de Jonkerstraat een lezing over het on derwerp „Zij sprongen in de nacht". De Marinecantine is weer zover hersteld, dat vanavond de film „De ellendigen" kan worden vertoond morgen is er een dansavond van O.S. en O. In de Vrijmetselaarsloge Molen- gracht5, spreekt mej. H. E. C. van der Werff hedenavond voor de Theosofische vereniging over „De toekomstmens". Met medewerking van het Neder lands Cabaret-ensemble onder leiding van Frans Nienhuis organiseert de Hel derse Bestuurdersbond op Woensdag 17 Februari een feestelijke vrouwenbijeen komst in Casino. Deze avond is dus in de eerste plaats bestemd voor de leden van de NW-vrouwenbond, afd. Den Helder, 's Middags om twee uur geeft hetzelfde cabaretgezelschap een voor stelling voor de kinderen der leden, eveneens in Casino. BENOEMING De heer M. Snijder, ambtenaar ter gemeentesecretarie is benoemd tot adjunctcommies op de afdeling regis tratie ter gemeente-secretarie van Heemstede. Op een wandeling door de prachtig besneeuwde Donkere Duinen troffen wij gistermorgen de heer C. F. van Neerijnen (de tekenaar van de Jeugd- actie Rampenfonds) aan met de meisjes en jon gens uit klas 2a van de gemeentelijke ULO aan de Pasteurstraat. Ge zondheid, liefde voor de natuur en zin voor i.l schoonheid: een waarde volle besteding van het tekenuur. Links op de foto boswachter H. Ha gen. BOT J-jET is een aardige gedach te geweest van de vereni ging „De Nederlandse Bloe misterij", een honderdtal Nederlanders uit te kiezen, die zich in 1953 op daad werkelijke wijze verdienste lijk hebben gemaakt. Men heeft daarbij gedacht aan mensen, die bijvoorbeeld een daad van opoffering ver richtten, menslievendheid betoonde n, of bijvoorbeeld een daad van nationaal be lang verrichtten. Er kwamen 114 opgaven binnen, doch daarvan bleken slechts acht en veertig personen te kun nen worden aangewezen. Uw Gradus, die het mooi ste tot het laatst bewaart, kan voorts mededelen, dat aan die acht en veertig uit verkorenen ter gelegenheid van Valentijndag (Zondag 14 Februari) een bloemenhulde zal ivorden gebracht. Dit geschiedt op Zaterdag 13 Februari. Onder die acht en veertig uitgekozenen, waarde Gra- dianen, is een goede beken de van u: Piet Bot, de kra nige schipper van de red dingboot „Prins Hendrik Achter zijn naam. op de lijst staat de aantekening: die gedurende de rampnaent met levensgevaar tal van reddingen in het rampge bied heeft verricht. In hem worden tevens al diegenen gehuldigd, die zich op over eenkomstige wijze hebben onderscheiden". P)E Helderse Athletiek Ver eniging houdt op Woens dagavond 24 Februari in de bovenzaal van „Formosa" haar jaarvergadering. De agenda telt een zestiental punten, waarvan uw Gra dus wil noemen de bestuurs verkiezing en de uitreiking van de clubdiplma's en be kers van 1953. In het bestuur zijn aftredend de heren H. A. Enklaar Jr (voorzitter), W. H. Huitinga (tweede se cretaris), P. Boogaard en R. de Boer (commissarissen). Daar dit viertal herkiesbaar is, zijn er geen wijzigingen te verwachten. Het laatste nieuws van de HAV is, dat het in de bedoe ling ligt op Zondag 16 Mei op de velden bij de Wind wijzer basketball-wedstrij den te spelen tegen enkele teams van „De Propellers" uit Den Haag. Dit contact werd gelegd tijdens de ste- denontmoeting Den Haag- Den Helder. En dan het jaar lijks basketball-tornooi van HAV; dit wordt waarschijn lijk op Zondag 27 Juni ge houden. KAMPIOEN FVEN aandacht voor de duivensport. De Helderse Concours Commissie heeft dezer dagen de hoktentoon- stelling georganiseerd om het HCC-kampioenschap. Het resultaat was: 1. A. Heyblok met 367 pnt., 2. J. Wittenberg met 365.5 p., 3. H. van Wolferen met 365 p., 4. C. de Graaf met 364 p. Kampioenen doffer en duif werden: G. Buis oude dof fer 93 pnt., A. Heijblok oude duif 92 p.. J. Riemers jonge doffer 91.5 o., D. Makelaar jonge duif 91,5 p. KANARIES In de stammen-klasse leg de de heer Smulders uit lil- burg met Dominant Wit (vier exemplaren) beslag op de eerste plaats. Hij verza melde 356 punten en werd tot wereldkampioen uitge roepen. Hij was daarmee juist onze stadgenoot, de heer Rosa van „Onze Kamerzanger", de baas. Deze behaalde na melijk met zijn Zilver Isa- belle-stam 355 punten, waar door met één punt verschil in de stammen-klasse voor hem de tweede plaats was weggelegd. De heer Rosa behaalde dit opmerkelijke succes temidden van vijf en veertig stammen uit ver schillende landen, als Bel gië, Spanje, Argentinië, Amerika en Frankrijk. Zijn beloning bestond uit een grote vergulde medaille, be schikbaar gesteld door de heer R. Declerck, gouver neur van de provincie Ant werpen. De heer J. P. Schmidt vergaarde met zijn stam .Do minant Wit 342 punten, de heer J. Oderkerk met Oran je Rood Bruin 87 punten. Ook niet te onderschatten resultaten, meent leek Gra dus. Uw stukjesschrijver wenst vooral de heer Rosa van harte geluk. Wat zal het daar in Antwerpen in het totaal een pracht zijn ge weest met al die fraaie vo gels! VIJFTIG IN de woning aan de Prin senstraat 8 hangt momen teel de volgende spreuk: „Vijftig jaar lief en leef ge deeld, behalve de centen". Er is dus weer een goude.i echtpaar in Nieuwediep! De heer en mevrouw J. Hen driks-Van der Plaat zijn morgen, Donderdag 11 Fe bruari. een halve eeuw in de echt verbonden. Gradus' lijfkieker is even op bezoek geweest, mede om de gelukwens van uw stuk jesschrijver aan te bieden. Hij heeft vernomen, dat de bruidegom één en tachtig jaar is en de bruid zes en zeventig jaar, en dat zij resp. in Huizen (Noord-Hol land) en Broek in Water land zijn geboren. Het is een gelukkig stel, al heeft het twee zoons verloren. Eén stierf er, nauwelijks een half jaar oud, en de andere zoon is verdronken, een dik ke twintig jaar geleden, bij de Zuiderzeewerken. Hij sloeg overboord. En nochtans ontdekte lijf kieker bij beide oudjes een gezond gevoel voor humor. Dat bleek onder meer, toen de heer Hendriks op de foto wilde met een hoge hoed, die hij reeds vijftig jaar bezit. Smakelijk vertellen beiden, hoe zij vroeger altijd tegen hem heeft gezegd: „En toch ben je een lieve jongen, al ben je boerenknecht". En waarom ook niet, vindt uw Gradus, die weet wat boe renknechts plegen te pres teren! O ja, de heer Hen driks is ook nog tien jaar conciërge geweest van de School met de Bijbel. Morgen maken zij er een plezierige dag van, waarbij de twee dochters en de kleinkinderen uiteraard van de partij zijn. VISBUURT QNDER de titel „Humor en fantasie" heeft het caba retgezelschap „Lach en Ver geet" van Freek Ppst de feestavond van de speeltuin „Visbuurt" verzorgd. Het was een aardig programma, dat bij de talrijke aanwezi gen zeer in de smaak is ge vallen. En dan wellicht voor al bij een aantal ouden van dagen, die op uitnodiging van het „VisbuurF'-bestuur het feest meevierden. De voorzitter van de afdeling Den Helder van de Bond van Ouden van Dagen, de heer Maat, dankte hartelijk voor dit gastvsije onthaal. De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Reisvereniging heeft weer veel eer ingelegd met de Italië-avond, die gisteren in „Formosa" werd gege ven. Voor een, zoals dat heet, „uitver kocht huis" werden twee prachtige kleurenfilms vol natuur- en steden schoon over het Apennijns schier eiland vertoond. De veelheid van beelden en tafere len, met hun soms bijzonder mooie kleuren, sprak reeds voor zichzelf. Door middel van een voortreffelijke geluidsinstallatie werden echter tal van welgekozen muziekfragmenten als ondersteuning en illustratie ten gehore gebracht. De heer Groen, die na het openingswoord van de heer A. Witsen- burg reeds een leerzaam inleidend praatje had gehouden, voorzag boven dien de films van een vlot en deskun dig commentaar. Ongetwijfeld is bij velen van de aanwezigen het verlan gen opgekomen, zelf eens naar Italië te gaan en al die wondermooie steden en streken te aanschouwen. Het mag voldoende bekend heten, dat de N.R.V. daarbij als gids wil dienen en de kos ten zo laag mogelijk weet te houden. Audie Murphy, die voorbestemd is in de voetsporen te treden van zeer populaire filmmannen als Cary Coo- per, Clark Gable en Allan Ladd, speelde in ,,'n Slechte jongen" zijn eerste hoofdrol. Deze film wordt tot en met Donderdagavond in de Witte- bioscoop vertoond. Als Danny wordt hij geschilderd als, wel, inderdaad als een slechte jongen, die steelt, slaat, schiet, mishandelt en berooft als dat hem zo uitkomt. Als hij wordt gegrepen, staat hem het tucht huis te wachten met daarna gevange nisstraf. Er is echter een man, die meent, (lat Danny in wezen een ge wone, goede jongen is. Hij neemt hem mee naar zijn jongens-ranch, waar men zal trachten hem op het rechte pad terug te brengen. Dit gelukt even wel niet. Danny blijft een vlegel, met wie niemand iets opheeft. Hij maakt het op de ranch, waar een aantal mis lukte jongens de kans krijgen op een eerlijke terugkeer in de maatschappij, tenslotte zo bont, dat hij door de poli tie zal worden gehaald. Hij vlucht. Wij zullen de afloop niet verraden en evenmin het geheim onthullen, waarom deze Danny in de rolprent zo'n slechte beurt maakt. Laat ons vol staan met te zeggen, dat hij werkelijk; niet zo slecht is als velen hadden ver ondersteld. lijkt een onbereikbaar ideaal. Voor som migen behoeft het niet eens echt winter weer te zijn of de kwelling van winter handen" of „wintervoeten" begint al. De kwaal bestrijden met Akker's Kloosterbal sem betekent onmiddellijke veizachting van jeuk en pijn. Kloosterbalsem, het ideale middel, ook bij schrale huid, kloven of gesprongen handen, ontsmet en geneest wonden van allerlei aard en is een uitstekend wrijfmiddel bij rheumatiek, spit en spierpijn. (Advertentie, Ing. Med.) Ook de ijsclub „De Geul" te Den Hoorn heeft de clubkampioenschappen gehouden. Voor deze 125 meter wed strijden hadden vijftien deelnemers in geschreven. De voornaamste uitslagen waren: 1. P. de Wit, 2. Gerrit Wilner, 3. D. P. Dryver. Dit is het eentpaar Hendriks-Van der Plaat, Prinsen straat S, dat morgen vijftig jaar is getrouwd. Geboren: Jacobje, d. v. Dirk Smit en Geertje Gerssen; Jan Symen, z. v. Harm H. ten Napel en Harmpje de Vries- Teuntje, z. v. Gerrit Wakker en Klaas je Aaldson. Ondertrouwd: Rinze Leystra en Grietje Buwalda; Stoffer Schoonbeek en Willempje Korf. Gehuwd: Jan Pasterkamp en Marretje Korf' Schoonbeek en Willempje Overleden: Berend Johannes Hart man, 10 jaar; Klaas de Boer, 53 jaar echtgenoot van Annetje Ras; Wilhel- mma de Boer, 76 jaar. wed. van Reinier Loosman; Jan Brands, 85 jaar wedn van Jannetje Jacobszoon. In onze haven kwam binnen de nieuw gebouwde kotter van J. van den Berg vi"- «et vaartuig is te Dedemsvaart gebouwd en moet nog geheel worden H 'ge^"st- Het schip maakt een forse 'n„d„ru.ko™. wordt een goede aanwinst voor de Urker Noordzeevloot. Dit is de derde yzeren kotter voor deze visers- famihe. De laatste tijd komen er veel i.otters bi-, zodat onze grote Noordzee vloot nog aanmerkelijk groter wordt.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5