EXTRA AANBIEDINGEN VAN WILLIGEN Nieuw plan voor verbinding over de Sont Kleine voorjaarshoedjes Voordelige K0USEN- aanbieding. Juttertjes Het einde van een kleine Roosevelt Parijs toont zijn modellen GROENTEN- EN FRUITKISTEN Jimmy werd verwikkeld in een opzienbarende affaire Een brug-tunnel van 18 km. lengte De Fransen hadden in 1886 ook een idee Weer aardbevingen in Mexico Honderden slachtoffers bij opstand in Syrië Tweemaal een maand voor de organisator van de voetbalprijsvraag „1-0" VEEMARKT LEEUWARDEN BESOMMINGEN IJMUIDEN Nylons met fantasiehiel Te koop aangeb.: KONINGSTRAAT Te koop gevraagd: Te huur aangeb.: Te huur gevraagd Diversen: BEKENDMAKING Personeel: Een dubbele stijging DiT is het droevig relaas, de politieke necrologie van één van Franklin D. Roosevelt's zonen, Jimmy, die in een recente stormactitige controverse met zijn aanstaande ex- vrouw Romelle Schneider (die een scheidingsproces aan hangig had gemaakt) zich publiekelijk heeft laten kennen als een onwaardig zoon van een groot vader. Het trieste ge val doet zich voor, dat geen' der kinderen van Franklin en Elenor Roosevelt zijn huwelijk of zijn zaken tot een succes heeft weten te maken. Dat is misschien onvermijdelijk in een gezin waarin de echtgenoot geroepen was te beschikken over het lot van de Westelijke tXereld in oorlogstijd en waarin de moeder eerder in beslag was genomen door het politieke leven dan door de opvoeding van haar kinderen. De brief aan Romelle MARKTBERICHTEN ZATERDAG 13 FEBRUARI 1954 (Van onze Scandinavische correspondent) ZAL een vaste verbinding over de Sont binnen afzienbare ttfd tot de werkelijkheid gaan behoren? Dat is de vraag, die in deze dagen nu de zware Usgang het scheepvaartverkeer tussen Denemarken en Zweden lam dreigt te slaan en de hulp van extra zware jjsbrekers ingeroepen moest worden, in beide landen leven diger dan ooit wordt besproken. Dat het slaan van een brug of het graven van een tunnel tussen Zuid-Zweden en Seeland, het eiland waarop de Deense hoofdstad ligt, tot de technische mogelijkheden behoort, staat vast. Het tot stand komen van een dergelijke verbinding heeft men echter als een toekomstdroom van voorbarige ingenieurs beschouwd, totdat een combinatie van drie Deense en drie Zweedse firma's dezer dagen haar regeringen een zeer gedetailleerd plan heeft voorgelegd, dat o.a. door de Deense minister president Hedtoft zeer gunstig werd beoordeeld. Bijna zeventig jaar geleden, in 1886, ontwierpen Franse ingenieurs een groots project voor een directe spoorwegverbinding van Sicilië, dwars door Europa naar Engeland, Ierland en Scan dinavië, waarin de aanleg van een tunnel van Kopenhagen naar de Zuidzweedse stad Malmö was opgenomen. Kort daarop werden de huidige, op het trein verkeer berekende veren in gebruik geno men, zodat de nuchtere Noordelingen de Franse fantasie ijlings in het vergeetboek schoven. Daarna is nog van ette lijke plannen sprake ge weest, voordat het DeensZweedse consor tium met het huidige voorstel kwam, dat eenzijdig is, omdat het de spoorwegen verwaar- loost, maar dat zeer aannemelijk lijkt, om- dat het het financiële «UB»? probleem op een zeer practische en voor de betrokken regeringen goedkope wijze oplost. É&gP Begin van de 300 m lange boog, waarvan het vlak zich 45 m boven de waterspiegel verheft. LIET nieuwe project omvat een com- binatie van een brug een een tun nel. Vlak buiten Kopenhagen zou een tunnel worden gegraven, die bij Salt- holm, een in de Sont gelegen eilandje, in een brug zou overgaan, die in het midden van een 300 m lange boog zou worden voorzien. Het vlak daarvan zou zich 45 m boven de waterspiegel verheffen, opdat de scheepvaar niet de minste hinder behoeft te ondervinden. Op Saltholm zouden restaurants, een hotel, terrassen en parkeerplaatsen, be nevens een uitzichttoren worden aan gelegd, zodat deze kale, onbewoonde zandvlakte des zomers tot een ver- maaks- en toeristencentrum van de eerste rang zou worden omgetoverd. De brug zou even buiten Malmöein digen. De bouw zou tien jaar in beslag ne men. De kosten voor de in totaal 18 km lange verbinding berekent men op 265 millioen gulden, waarvan de 3 km lange tunnel 112 millioen zou vorde ren. Vermits het consortium het ge heel zelf in exploitatie kan nemen en per passerende auto de somma van 7% gulden kan berekenen, zou het project met een staatssubsidie van nog geen derde deel van de bouwkosten uitgevoerd kunnen worden. Dergelijke projecten worden in de Verenigde Sta ten op verschillende plaatsen op ge- lijke wijze met succes gefinancierd. Ingang tunnel met ventilatiege bouw, dat tevens als uitzicht toren dienst zal doen. De overrompelende wijze, waarop de zes particuliere firma's1 haar plannen hebben ingediend, heeft niet nagelaten de directies der beide Staatsspoorwe gen, op wier initiatief men na de oor log tevergeefs heeft gewacht, onmid dellijk in het geweer te roepen. Van deze zijde zijn nog geen tegenvoorstel len gedaan, maar men onderzoekt thans de mogelijkheid voor het bou wen van een brug tussen de Deense stad Helsingör en de Zweêdse plaats Helsingborg, die zowel aan het spoor wegverkeer als dat per motorvoertuig plaats biedt. Deze verbinding over een afstand van slechts vijf kilometer zou echter voor de scheepvaart een ernsti- Donderdag hebben zich in het gebied van de Mexicaanse staat Chiapas, dat reeds door hevige aardschokken werd getroffen, twee nieuwe vrij krachtige aardbevingen voorgedaan. De schokken werden vooral gevoeld in de plaatsen Mojadero en Yajalon. Totnogtoe zijn geen berichten over slachtoffers bin nengekomen. De bewoners van het aardbevingsgebied trekken naar veili ge# oorden. ge hindernis gaan vormen, terwijl de diepte van het water een tweede be zwaar is. Het verkeer tussen Denemarken en Zweden is de laatste jaren zodanig in omvang toegenomen en het is zul- problemen gaan veroorzaken, dat men in afwachting van een definitieve oplossing overweegt, de komende zo mer van landingsvaartuigen gebruik te gaan maken, die elk 25 tot 30 auto's en vrachtwagens zouden kunnen ver voeren. De directie van de Deense spoorwegen onderhandelt thans reeds met Engelse legerautoriteiten over de eventuele aanschaf van enkele van deze boten, die op de Grote Belt zou den worden ingezet. De jongste ongeregeldheden tussen de bewoners van de Djebel Druze en eenheden van het Syrische leger heb ben honderden slachtoffers onder de Druzen geëist; dertig tot veertig mili tairen verloren het leven. Er werden enige honderden arrestaties verricht. De rust is inmiddels in de betrokken streek volledig teruggekeerd, aldus be richten uit Egypte. Het Haagse gerechtshof heeft giste ren W. v. d. L., de organisator van de voetbalprijsvraag „10" veroordeeld tot tweemaal een maand hechtenis en verbeurdverklaring en vernietiging van de in beslag genomen bescheiden. Het hof vernietigde het in eerste in stantie gewezen vonnis, waarbij ver dachte van rechtsvervolging werd ont slagen. V. d. L. zal van het vonnis van het hof in cassatie gaan, zo deelde hij mee. Ten aanzien van het organiseren van een verboden prijsvraag door v. d. L. was het hof van mening, dat het on derzoek niet volledig was geweest en dat deze zaak op de zitting van 23 April nader zal worden behandeld, waarbij een rapport van een accountant van de rijksaccountantsdienst overgelegd zal worden. LEEUWARDEN, 12 Febr. 45 stie ren 2.302.80 per kg. slachtgewicht; 125 vette koeien eerste soort 2.502.80, tweede soort 2.402.49, derde soort 2.2.39. 1107 melk- en kalfkoeien 700 1050, 150 pinken en graskalveren, pinken 340580, graskalveren 190 415. 1409 nuchtere kalveren 40—48, 615 vette weideschapen en -lammeren, vette schapen 70—120, lammeren 45 95, 394 vette varkens, oude 1.601.70, vette biggen 1.851.88, zouters 1.78 1.81,. 132 biggen en lopers, biggen 40 60, lopers 61100, 11 bokken en geiten, geen notering. 41 paarden 450925. Totale aanvoer 4029. LEEUWARDEN, 12 Febr. Gouda volvet 2.131.14, Edammer 40+ 1.90 1.92. Stemming flauw. Besommingen van Vrijdag: loggers KW 64 f 4990, KW 14 f 5700, KW 75 f 7430, kotters: KW 21 f 1200, IJm 229 f 2100, BU 33 f 3040. Aanvoer 1060 kisten. Prijzen per 1 kg: gr. tong 2.352.20; grm. tong 1.381.28; kim. tong 1.40 1.23; kl. tong I 1.25—1.13; kl. tong II 1.17—1.12; tarbot I 2.80—2.55; per 50 kg: gr. schol 2016; grm. 2116; kim. 42—35; kl. I 34—25; kl. II 26—12; schar 2817; bot 138; wijting 26— 14; mid. gul 32; kl. gul 2825; per 125 kg: gr. kabeljauw 14066. (Van een medewerkster) WEEL KLEIN, heel pretentieus en heel lief zijn de hoeden voor het aanstaande voorjaar. Hoeden is zelfs niet eens meer het woord voor de kleine dekseltjes, kapjes en tambourins, die we het komen de seizoen zullen dragen. Of we nu Rose Valois, Gilbert Orcel, Svend, Rose Descas, Achille, Jeane Colombier of de collectie van Degroux bekijken, alle zijn klein, staan recht op het hoofd en iverden bezaaid met alle bloem pjes, die de natuur voortbrengt. De mooiste collectie is ongetwijfeld die van Gilbert Orcel. Om ech ter een werkelijk beeld te krijgen van deze hoe- denmode zouden we de vele foto's stuk voor stuk aandachtig moeten bekijken. We zien dan, dat elke ontwerper (ster) één en dezelfde lijn volgt. Hoewel zij onder elkaar beslist niet spre ken over wat zij zullen creëren! Eigenaardig, dat zij toch aanvoelen wat het publiek, in dit geval de vrouw, wil en wenst. Zij immers moet de hoeden dragen. Natuurlijk zijn er ook echte Franse rariteiten te zien zoals Achille, die met trots een hoedje toont, gemaakt van uien- bladen! Van echte uien- bladen. Hij is op een dergelijke creatie zo dol, dat hij dit uienhoedje serieus aanprijst en zelfs erbij vertelt, dat het ge droogde uienbladen zijn, die niet ruiken en het als eerste laat bekijken. Maar hij maakt ook nor male creaties, getuige een alleraardigste cano- tier van witte bedrukte gros grain. De rand is van rose-rode fluweel gemaakt. De gezusters Legroux (een der alleroudste modehuizen van Parijs) brengen een rustige col lectie canotiers en met bloemen overdekte dop jes. Een der aardigste, genaamd Polka, werd gemaakt van diepgroene paille, een fijne stro-soort. De garnering is een geruite, zuiver zijden shawl. Bij het bekijken van dit hoedje constate ren we, dat de mannequin haar haren omhoog heeft geborsteld. Een feit, dat we ook zagen bij Orcel en Svend. Iets om over na te denken, wanneer we ons herinneren, dat de haren de laat ste drie seizoenen kort waren en daar door zelfs niet omhoog gedragen kon den worden. Bekijken we de mannequin van Rose Valois, dan zien we, dat de haren van Rosy aardig lang zijn in verhouding tot een seizoen terug. Opvallend was een zwart fluwelen kapje met een hartvormige uitsnijding en overtrok ken met Engelse broderie. Zulk een kapje is bruikbaar bij een geklede tailleur, maar tevens geschikt voor een niet al te geklede cocktailjapon. Deze kleine hoeden vragen zo nu en dan een voilette. Wanneer ze een asy- metrische lijn vertonen, dan staan ze toch recht op het hoofd. Ze vertonen hoogstens een golving, die de rechter slaap of het oor enigszins bedekt, zoals een kapje, dat van grosgrain is ge maakt. Grosgrain, heel fijne stro soorten, laisse, een zijdeachtige stro soort, piqué en geruite strooien ma terialen zijn bijzonder gewild. Ook hoeden geheel van bloempjes gemaakt doen opgeld. Grove materialen hebben deze zomer geen kans. Wel panama en imprimé. Imprimé werd ook door Gilbert Or- Een dopje, zoals ze op de Parijse shows te zien waren, klein, eenvoudig en flatteus. cel verwerkt. De fond van deze stof is wit, de motieven van rose tot rood met groen. Trouwens vele van deze modistes verwerken dezelfde materia len met dezelfde dessins. Het is wel aardig hier te vermelden, dat Svend twee hoeden lanceerde met Hollandse namen. Te weten een rose- beige kapje van laisse, zijden stro en een marengo baret van tweedstro, ge naamd Pays Bas. Hij deed dit waar schijnlijk, omdat de Nederlandse vrouw ergens toch wel mode-minded moet worden genoemd. v a. 3 65 Standaard nylons v.a. 2.25 Geminderde nylons va. 3 25 70 denier nylons 4.75 Linkse kousen -65 Zware linkse kousen 2 45 Stevige standaard kousen 1.65 Wollen kousen v.a 4,25 SUJISDUKSTRAAJ 73 Adressen Bur. v. d. blad enz. worden uitsluitend nü 4 uur bekend gemaakt Z. g. a. n. Harper petro leumkachel, prijs f 18, Bremstraat 19. Drie gegalvanisèerde golf platen, een wasmachine en wringer; een electro-motor, zeer geschikt voor cirkelzaag machine. Hoogdwarsstraat 3. Herbouwplicht in de gem. Den Helder. Br. aan: J. Doek- sen, Columbusplein 40II, Am- sterdam-W. Donkerblauwe lakense broek (pak-maat 50) voor school gaande jongen. Adres Bureau van dit blad. Woonhuis (geen erfpacht). Te bevr. van 6-9 uur: Ach terbinnenhaven 42A. Mooi hobbelpaard, licht grijze kinderwagen met nieuw zeiltje en electr, melkkoker; alles tegen elk aannemelijk bod. Schagenstraat 5. Een mooie eiken kapstok met rek (nieuw) f 10,en eiken naaibox 6-delig f 22,50 met onderbankje (nieuw). Tuinstraat 47. NEST GASPANNEN I 7 Z C Reseda emaille, 5-dlgI .03 GRIJZE EMAILLE EMMERS EQ Grote maat X.Ö7 Kleine maat 1.88 BROODTROMMEL Reseda emaille I I J J NESTSCHALEN 7 OQ Crème emaille, 4-dlgJ,70 KEUKENREGISTER q« Handig nieuw model I ,/U PLASTIC ft KOTERHAMZAKJE 7 Ct. BEKERS A* Pasteltinten Ct. KOP en SCHOTEL *q Porselein met décor HY ct FOTOLIJSTJE I met nikkelrand, 9 x 14 I I U BREIN AALDENKOKER Afi Plastic in div. kleuren I .öv LIPSTICK SPIEGELTJE I P Onmisbaar bjj "Uw make-up I .33 OPVOUWBARE I 7C BOODSCHAPPENTAS 1.63 Beste jachthond. - Griffon, Krugerstraat 104b. Vijf kippen (le leg), nacht hok, ren en broedhok; alles nieuw; tegen elk aannemelijk bod. Ruyghweg 281. Wit geëmailleerd fornuis. - Van Galenstraat 59. Eén of meer Eekhoorns, of ruilen. Adres: bur. van dit blad. Een pakhuisje, le Vroon- straat 32. Te bevr.: Spoor straat 71. Een pakhuis. - Kemphaan straat 36. Zit-slaapkamer met gebruik van keuken voor gezin zonder kinderen voor pl.m. 9 maan den. Br. onder nr 40, bur. van dit blad. Weggelopen: een poes, licht met donker gestreepte rug, kop, borstje en pootjes wit. Graag terug bezorgen: Th. Rijkersstraat 32.. Komen aanlopen: jong grijs poesje. Coenraad Bolstraat 6 II DE GROENTEN- EN FRUITHANDELAREN- VEREN. „ONS BELANG" maakt haar cliënte) bekend, dat zij, die nog bezitten, worden verzocht deze zo spoedig mogelijk in te leveren bij hun betrokken leveranciers, om reden dat het bij de wet verboden is kisten in gebruik te hebben. Gevraagd: een net meisje en een nette jongen. Wasserij „Neptunes", Zuidstraat 80. Bij Gebr. Meyer, Ruyghweg 73, kunnen meisjes geplaatst worden bij de strij kaf deling. Net meisje gevraagd voor de huishouding, lft 18 jaar, van 8-12.30. - Boendermaker, Spoorstraat 69. Gevraagd in schoenenzaak: zelfstandige kracht (m. ofvr.) Br. onder nr 39, bur. van dit blad. Biedt zich aan: boekhouder voor hem passende werkzaam heden in de avonduren. Van diploma's en getuigschriften voorzien. Br. onder nr 41, bu reau van dit blad. Er zit niet alleen stijging in ons abonnementen- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate (Van onze correspondent te New York) Tot dusver heeft Franklin D. Roosevelt Jr., momenteel afgevaardigde voor de staat New York, zijn vingers het minst gebrand. Tenzij broer Jimmy hem door het schan daal, dat wij u zullen ver tellen, mede heeft besmet. DE BRIEF IIMMY'S misère vloeide voort uit een mogelijk on doordacht huwelijk met Ro melle Schneider, die zijn verpleegster was geweest, nadat hij in de oorlog was gewond. Jimmy moge een dwaas zijn en zeker geen „heer" in de betekenis van gentleman, zijn moed is nimmer in twijfel getrok ken. Hij nam deel aan de invasie van verschillende Zuidzee-eilanden in wereld oorlog II en was steeds te vinden onder de mariniers wier opdracht het was in de eerste aanvalsgolf de kusten »te bestormen. Jimmy Roo sevelt verdiende, in de let terlijke zin des woords, de hoge onderscheidingen die- hem daarvoor waren ver leend. Op het huwelijksslagveld scheen hij echter voorbe stemd voortdurend het on- U)E ZOONS van Franklin Roosevelt zijn vaak een nagel aan hun vader's dood kist' geweest. Zij raakten on ophoudelijk verwikkeld in politieke en financiële schandalen, waarvan hun vader tenslotte het slacht offer werd. Zowel Elliott (die o.a. de Nederlandse Fokkerfabrieken voor $5000 uitschudde door het bedrijf !n Amsterdam voor te Spiegelen, dat hij zijn invloed bij belangrijke lie den zou aanwenden aldus rapporteert wijlen Harold Ickes in zijn stormachtige mémoires) als Jimmy Roo sevelt hebben herhaaldelijk geparasiteerd op de naam en de connecties van hun vader. Jimmy baseerde hier zelfs Zijn lucratief verzeke ringsbedrijf op. Menig wel gesteld Amerikaan meende, dat het lonend kon zijn de zoon van de president de premie te laten verdienen van de levensverzekering die hij toch had willen slui ten. derspit te delven Wat hem ertoe noopte in een uit 1945 daterende brief aan Romelle de bijzonderheden neer te pennen over zijn liefdes avonturen met negen met name genoemde getrouwde Amerikaanse dames, is niet geheel duidelijk. Romelle beweert, dat het een verwijt was aan haar adres, implicerende dat Jim my het met andere vrou wen beter kon vinden dan met haar. (Geen galante geste van Jimmy in elk ge val). Jimmy beweert daaren tegen, dat Romelle hem deze brief heeft ..afgeperst". Hiertegenover aldus Jimmy, zou Romelle op erewoord hebben beloofd nooit meer over deze episodes uit het verleden van haar echtge noot te spreken (Bepaalde lijk geen aanwijzing van een gelukkige huwelijkse staat). Sinds 1945 heeft Jimmy Roosevelt echter geweigerd Romelle's alimentatie - door de rechter vastgesteld - te betalen. Het liep op tot een groot bedrag (geen al te fijne geste jegens de moe der van zijn kinderen). Ten einde raad heeft Ro melle nu een dag of wat ge leden de bewuste brief van Jimmy gepubliceerd, met naam en toenaam van alle daarin genoemde dames. Men kan zich voorstellen welk een commotie dit in negen gezinnen veroorzaak te (gelukkig dat twee ervan inmiddels waren gescheiden, zodat de onthulling daar ge makkelijker te dragen was). Doch een echtgenoot van een in het schandaal ge noemde dame, vurig aan hanger van de Republikein se Partij, zou zijn gemalin de verbolgen vraag hebben gesteld: „Sinds wanneer sympathiseer jij met de De mocratische Partij"? GEEN CANDIDAAT MEER. DOMELLE'S wraak kwam op een ogenblik, dat al leen een verbitterde vrouw kan kiezen. Jimmy zou deze week moeten deelnemen aan een voorverkiezing in de staat Californië voor het Gouverneurschap van de staat. Het schandaal heeft er bij niemand twijfel aan gela ten dat wie er ook ge lijk moge hebben een, man, die de vrede in eigen gezin niet kan bewaren en door wiens toedoen de na men van andere vrouwen publiekelijk in opspraak worden gebracht, nauwe lijks de geschikte candidaat is om straks de staat Cali fornië te besturen. Onmiddellijk na het ge beurde verhieven zich stem men uit het democratische kamp dat Jimmy zich uit deze race zou moeten terug trekken. De kleine Roose velt (klein ondanks het feit dat hij ruim twee meter lang is) heeft voor deze pressie moeten zwichten. Hij kan zich nu geheel concen treren op 't het-is-nietes- het-is-welles-duel met Ro melle, dat dezer dagen zal aanvangen en dat inmiddels het karakter van een pu blieke vermakelijkheid heeft gekregen. Er bestaat een Ameri kaans spreekwoord: From Little acorns big caktrees grow. (Uit kleine eikeltjes groeien machtige eikebo- bomen). In het onderhavige geval is echter eerder spra ke van een miserabel eikel tje dat wel heel ver van de fstam van de machtige eik is gevallen. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Febr. 8300 kg uien 11,70—11.90 en grove 10— 10,50; 6600 kg rode kool A 7—11,10 en B 6,10; 30.000 kg gele kool A 6,5013,50 en B 6,508,70; 27 000 kg witte kool 5,70 8,90; 1000 kg groene kool 14.7023,10; 1700 kg witlof IB 5161 en IIB 43—57; 2100 kg bieten A 6,306.80 en B 4. NOORDSCHARWOUDE, 12 Februari. 17.000 kg uien 12—12,40, grove 10,70— 11,20 en drielingen 15; 1000 kg peen B 7,60—8,10 en C 7,50; 50.000 kg rode kool A 7—11,80 en B 6—6,70; 10.000 kg gele kool 6,80—14,10; 120.000 kg Deense witte kool 5,50—8,70. Doorgedraaid: 5000 kg rode kool. WARMENHUIZEN, 12 Februari '54. 20.950 kg rode kool A 7.0011.00, B 6.00—6.50; 6900 kg gele kool 6.50—12.70; 29.500 kg Deense witte 6.009.60; 5250 kg uien 11.10—12.10, grove 10.40—10.60, drielingen 11.8012.10, nep 12.50. OBDAM, 12 Febr. 1954. 50.000 kg. peen B 7.90—10.90 C 5.30—5,40, D 5— 5,20; 15.000 kg. bieten A 6,20—7. B 4— 4,50; 22.000kg. uien 11,6012,60, grof 10,3011,70, drieling 12—13; 500 kg. gele kool 9,3(1—9,80; 200 kg. Deense kool 7. ZWAAG, B. en 0„ 12 Febr. 1954 gare biet 1415; uien 3,509,80; bieten 58,30, prei 4582; gele bew. koql 10,30 13,60;groene kool 836; rode kool 6 11,30; boerenkool 1728; spruitkool 19 67; witlof 3473; Breekpeen 5,30 8,30,Bramley's Sedling 1830; Cox Orange Pippin 45127; Ellisons Orange 3541; Golden Delicous 4485; Goud reinette 4466; Jonathan 4682; Lax- ton's Superbe 4675; Present v. Engel. 2574; Conférence 2578; Doyenne du Comice 68—93; Gieser Wildeman 25— 50; Sint Remy 2232; Soldat Laboreur 15—33; William Duchesse 1627; Win- terjan 22—39; Zwijndr. Wijnpeer 36-44. HEM. 12 Febr. 1954. Rode kool 610,10; groene kool 731, witlof 38 66; spruitkool 73; prei 4447, rode uien 12,20, grof gele 8,70—10,60, middelbare 10,90—12,20, drielingen 11,90—13,60; Nep 27; afw. 3,304,60; Goudreinette 14-48; Winterjan 1739; Gratiool 27. Coöp veiling ALKMAAR en OMSTR. 12 Febr. 1954. Witlof A 58-77, B 48; r. kool 6-10; savoye kool 6.50-12, gr. gooi 610; savoye kool 6,50—12; groene kool 10—26,50, spruitkool A 30—75, extra 81 100; boerekool 5—27; snijsïa p bak 80; andijvie 112—117; Goudreinette A 50—52, K 25, Hl 38; Jonathan H I 56-64, H II 2941; rode bieten 7,50; winter peen 5—7; waspeen 42—49; uien 3—10; prei 41—59; selderie 10—52; peterselie 16; knolselderie 6—12; Winterjan H I 26—36.. GROOTEBROEK. 12 Febr 1954 72.000 kg. uien: grof 10,9012,30 middel ,'«',driel' 13.50. nep 28,40 —29,60. 16o kg, spruiten 17.00.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 3