Uitbreiding van hoof dbestuur verlangd In kort bestek RHEUMIN Noordhollandse ruiters gaan zilveren jubileum vieren Eerste Kamer ontevreden over bedrijven in eigen beheer Kanonnen van Loeang Prabang openden het vuur District telt thans meer dan drieduizend leden De wondere carrière van een jeugdige Francaise Meer kader nodig Neemt STERLING! Sta op STERLING - De beste shag! „Madame Parachute" naar de VS Westduitse soldaat voor defensie van Europa onmisbaar Jaarvergadering KNAU district Noord-Holland 20 tabl. 65 cent Aantal leden neemt nog steeds af Begroting Zuiderzeefonds Schadeloosstelling voor gedupeerde vissers Rohhie stichtte een brandje bij Oma Thuis vechten ze alleen „voor de biefstuk" Twee goederentreinen op elkaar gebotst De aktentas van Zweedse geleerde is terecht V.S.-onderzoek infiltratie communisten in Europa Mao Tse Toeng dankt de Sovjet-Unie Fransen namen verloren post in midden-Laos BESOMMINGEN IJMU1DEN Groot spionnageproces in Albanië op komst Regelmatig Gemenebest- reis Britse vorstin? (Van een speciale verslaggever) De liefde voor onze mooie sport aldus sprak de heer J. F. van Driel, voorzitter van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. gisteren hij de opening van de jaarlijkse algemene vergadering, die ditmaal in „Paviljoen Kinheim" te Alkmaar werd gehouden hrengt ons allen hier bijeen en ik hoop, dat onze eensgezindheid in de besprekingen tot uiting zal komen. De voorzitter vervolgde, dat het afgelopen jaar geen moeilijkheden had opgeleverd en het ledental voor het eerst boven de 3000 was gestegen. De animo voor de jeugdwedstrijden was wel haast te groot en de finales meerkampen op de sintelbaan spannend en prettig. De clubs danken haar voortbestaan aan de jeugd en deze is waard dat er alle moeite voor wordt gedaan. De groei van het ledental brengt mee, dat het district thans afgevaar digden naar de jaarvergadering van de KNAU kan zenden. De heer Van Driel was verheugd, dat er enige mutaties in het districtsbestuur en de districts technische commissie zullen plaats vin den, want men moet als oudere niet te lang blijven zitten, omdat men dan dikwijls niet meer ontvankelijk is voor de frisse gedachte van de jeugd. Het is evenwel dringend noodzake lijk, dat men in een snel groeiende organisatie over meer kader kan be schikken. Daarom moet men zich be wust worden, dat men niet alleen de eigen club, doch ook de leiding van het district en de KNAU moet steunen. Er heerst op dit punt nog een te grote onverschilligheid. Met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke afgevaardigden, delega ties en in het bijzonder tot de heren W. Dijkstra en J. Mcermond, resp. lid van het hoofdbestuur van de KNAU en van de T.C. verklaarde de voorzitter deze vergadering voor geopend. Het jaarverslag van de technische commissie lokte enige discussie uit. Zo zou de heer M. Sluyter (AVA, Alk maar) gaarne zien, dat opgeleide jury leden ook daadwerkelijk eens een kans zouden krijgen terwijl de heer L. L. Visser (AAC, A'dam) mededeelde, dat zijn vereniging voortaan niet meer met een onvolledige ploeg aan een plotse ling georganiseerde ere-wedstrijd zal deelnemen. De heer H. Swaanswijk (ACA, Am sterdam) miste als hoogtepunt in het jaarverslag de districtsrecord verbete ringen in 1953 en de namen van hen, die in de landenwedstrijden onze na tionale kleuren verdedigden. Hij ver kreeg de toezegging, dat dit voortaan zal geschieden. Bij het punt bestuursverkiezingen scheen de discussie even een scherpe wending te zullen aannemen. AVA had nl. tegenover de periodiek aftredende en herkiesbare vice-voorzitter, de heer D. Koelemey haar lid, de heer A. Meyer gecandideerd, reden waarom de voorzitter AVA verzocht nader uiteen te willen zetten, wat hiervan de reden was. Van verschillende zijden werd deze vraag niet toelaatbaar en in strijd met een goede democratische opvatting geacht, zodat geen discussie plaats vond. Van de 200 uitgebrachte stemmen verkreeg de heer Koelemey er echter 176 en de heer Meyer 23, terwijl de aftredende commissaris, de heer H. Slegt bij enkele candidaatstelling werd herkozen. De heer J. J. Winkel, die vijf jaar lang het secretariaat had bekleed, werd door studieredenen genoopt voor deze functiete bedanken. De voorzitter sprak tot het scheidende bestuurslid woorden Het deel van ex-koning Faroek's postzegelverzameling, dat Zaterdag (tweede veiüngdag) werd verkocht, bracht f252.200,— op. Vliegtuigen van nationalistisch China hebben bo ven de grootste stad van communis tisch China, Sjanghai, 30 millioen pamfletten uitgeworpen. In Califor- nië heeft een experimenteel vliegtuig zonder vleugels twintig minuten ge- vlogen. Het toestel, dat vier ton weegt, raakte in zeven seconden los van de grond, na een aanloop van slechts 120 meter. Het steeg in een minuut tot 700 meter hoogte. Het kan tien passagiers vervoeren. Volgens het Westberlijnse blad „TagessDiegel" heeft zich Vrijdagmiddag in de Ko- dakfabriek in Oost-Berlijn een grote ontploffing voorgedaan. De Tiber (Italië) is op verschillende plaatsen tengevolge van zware regenval, buiten haar oevers getreden. Aan gewassen is veel schade aangericht. In 1953 is men begonnen aan de productie van 111 Franse films of films, waaraan Frankrijk medewerking verleent. De Comedie Frangaise zal dit voorjaar twintig voorstellingen geven in de Sov.i et-Unie. Gespeeld zullen worden stukken van Molière en J. Renard. Het gemeentebestuur van Arnhem is van plan een afgietsel te kopen van een zich te Nancy bevindend grafbeeld van Philippe van Gelre, echtgenote van de hertog van Lotharingen en zus ter van hertog Karei van Gelre. Op 86-jarige leeftijd is te Haarlem overleden de heer Jean Henri Sau- veur, algemeen voorzitter van de Al- liance Frangaise in Nederland. Op 10 Maart wordt in het Jaarbeursge bouw te Utrecht een statistische dag gehouden. Op 22 Februari wordt in Goes een zgn. uiendag georganiseerd. Drs G. Borgers, de verzorger van de verzamelde werken van de Vlaamse schrijver Paul van Ostayen, heeft in België enige onbekenden en nooit ge publiceerde handschriften van deze schrijver teruggevonden. Het lan delijk congres van de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond zal op 11 en 12 Mei te Hengelo worden gehou den. Verscheidene Haagse kunste naars zullen, in samenwerking met de Kunstkring aldaar, in Pulchri-studio een avond organiseren ten bate van het Scapino b«)'et. De vereniging „Volksonderwijs" telt thans 140.000 'eden. van hulde en dank, terwijl hij hem als souvernir een vulpen met inscriptie offreerde. Daarnevens boden de heren L. L. Visser (ACA) een fraaie, ver chroomde asbak, P. Claassen (Sagittta) een beker en A. Meyer namens AVA en Olympus een Edammer kaasje aan, waarvoor de heer Winkel enigszins ont roerd dankte. In zijn plaats werd bij enkele can didaatstelling gekozen de heer A. van Rhoon (Olympus, Alkmaar). Mevrouw A. Gerritsen-de Vries (ADA, A'dam) kon zich door drukke werkzaamheden voor haar vereniging niet meer als lid van de technische commissie beschik baar stellen. De voorzitter, die hierin graag een vrouwelijk lid aanwezig had gezien drukte hierover zijn leedwezen uit, terwijl de heer J. A. Visser het scheidende lid bloemen aanbood. In de vacature werd voorzien door de benoeming van de heer J. Hermans (Gita). De aftredende secretaris, de heer L. D. de Snayer zag zijn mandaat verlengd. In het lopende verenigingsjaar zal de Districts Financiële Commissie worden gevormd door de heren H. Kla ver (Suomi), M. Sluyter (AVA) bei den aftredend en herkozen met als nieuw lid, de heer H. Swaanswijk (ACA A'dam). Op voorstel van ACA zal aan de reglementscommissie worden geadvi seerd te bepalen, dat ploegen, die aan wedstrijden om de Wouter Groenen- steinbeker deelnemen in tenminste 12 nummers moeten uitkomen. Bij wed strijden om de Prins Hendrik- en de Juliana-beker dient voorts aan een vertegenwoordiger der deelnemende clubs toegang tot het middenterrein te worden verleend. Een uitgebreide discussie ontstond vervolgens over het door de heer Swaanswijk namens ACA toegelichte voorstel om op de algemene vergade ring van de KNAU te bevorderen, dat het bestuur eventueel uit 5, 7 of negen leden zou bestaan. De heer W. Dijk stra (Hoofdbestuur KNAU) ontraadde zulks omdat een werkverdeling in dat bestuur niet mogelijk is en alles toch terugvalt op het secretriaat. De voor zitter meende, dat een betere taakver deling wel mogelijk is. Er zitten z.i. in het KNAU-bestuur mensen die er niet horen. Hij zag geen nut in de vergroting van het bestuursapparaat doch wel in zijn activiteit. De voor zitters van de PPC, NTC en Jeugd commissie dienen in het bestuur zit ting te hebben. De heer P. Claassen (Sagitta) stelde voor om ten behoeve van het Bondsbureau een eenmalige heffing van f 0.25 per lid te incasse ren doch dit voorstel vond geen bij val. De heer W. Dijkstra (KNAU) achtte bij de voortdurende afwezig heid van de voorzitter ir A. Paulen en de langdurige ziekte van de heer Wesseling bestuursuitbreiding binnen het reglement wel aanvaardbaar. Ten slotte werd het voorstel-Swaanswijk bij meerderheid van stemmen aange nomen. Een tweede langdurige dis cussie ontstond over de candidaatstel ling van een lid voor het hoofdbe stuur van de KNAU, waarbij bekend werd gemaakt, dat de heer J. de Vries (district Friesland) was afge treden. Met 147 van de 200 stemmen werd de heer G. C. Lanclé (Laren) tenslotte gecandideerd tegen 44 stem men op mevrouw N. ClaassenHunt. Aangenomen werd een voorstel van de heer L. L. Visser om te bepalen, dat geen nieuwe verenigingen, die niet ten minste 25 leden hebben als KNAU-lid kunnen worden aangeno men. In kleine plaatsen zal het hoofd bestuur hiervan ontheffing kunnen verlenen. Uit een groslijst van 21 per sonen zullen 15 afgevaardigden voor de KNAU-vergadering worden aange wezen. De volgende jaarvergadering van het district zal in Amsterdam worden gehouden. park (Advertentie, Ing. Med.) (Van een onzer verslaggevers) DiP Noordhollandse Bond van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen is Zaterdagmiddag in paviljoen „Kinheim" te Alk maar in algemene vergadering bijeen geweest. In zijn inleidend woord, waarin de voorzitter van de provinciale Bond, de heèr A. J. C. Bom onder meer verwelkomde de chef der bereden politie te Amsterdam de heer H. Vos en voorts de heer Biesheuvel, onderstreepte hij het belang van de hippische sport, welke hij een ontspanningsmogelijkheid bij uitnemendheid noemde. f-JIJ betreurde het in dit verband, dat de paardenstapel in Nederland nog steeds verder in omvang afneemt, het- gaan ook tot ui'drukking kwam in het jaarverslag van de secretaris van de Bond, de heer F. A. Melchior, die me dedeelde, dat het aantal leden van de Bond in het jaar 1953 daalde van 475 tot 454. De meeste tijd werd op deze verga dering in beslag genomen door de be spreking van de agenda va i de Alge mene Federatieve Vergadering, die te Utrecht gehouden zal worden.: Het voorstel van het hoofdbestuur om bij competities de achttallen paarden te splitsen in drie categpriën en wel voor zware, middelzware en lichte dieren, werd aan een critische beschouwing onderworpen en de heer P. Voorsluis, secretaris van de Federatie, die even eens achter de bestuurstafel plaats had genomen, kreeg nog heel wat waarde volle suggesties te noteren, die alsnog aan de landelijke wedstrijdcommissie ter beoordeling zullen worden voorge legd. Behoudens goedkeuring van de Federatieve Vergadering zal ook een wijziging worden aangebracht in de puntentelling bij het nummer springen. Tevens ligt het in de bedoeling van het hoofdbestuur toestemming te verlenen tot het houden van streekwedstrijden, waarbij publiek tegen betaling aanwe zig mag zijn. Tijdens de vergadering bleek duide lijk, dat de belangstelling voor men- cursussen zeer groot is. Voorzover Bond en Federatie daartoe in staat zijn, zullen zij al het mogelijke doen dit onderwijs te stimuleren. Financiële steun van het Centrum Paardenbelan- gen is daarbij niet uitgesloten. De data voor de te houden streek wedstrijden voor dit jaar werden voor het district Noord-Holland Noord be paald op 29 Mei, 3 Juli en 11 Septem ber, voor het Noordhollandse midden district op 22 Mei en 28 Augustus, voor het district Zuid-West op 19 April, 22 Mei en 19 Juni en voor het district Zuid-Oost op 8 Mei en 5 Juni. In verband met het 25-jarig bestaan der vereniging werd besloten de dag waarop de provinciale kampioenschap pen worden gehouden een extra feeste lijk karakter te geven. Deze dag is be paald op Donderdag 29 Juli en zal te Midden Beemster worden georgani seerd. Het ligt in de bedoeling om in de herfst van dit jaar het jubileum met een in Alkmaar te houden feestavond te gedenken. Reeds is voor bovenge noemde festiviteiten een jubileumfonds gevormd. In het bestuur voor het district Noord-Holland Noord de heer R. D. Hartmans herbenoemd, terwijl de heer N. de Graaf plaats maakte voor de heer C. Swaerts. Voor het district Zuid-West werd de heer J. Roodenburg herbe noemd. In de financiële commissie werd in de plaats van mevrouw N. Lui- nenburg gekozen mejuffrouw E. Buys. De voorzitter, de heer A. J. C. Bom, werd met algemene stemmen tot voor zitter herkozen en tevens tot lid van het hoofdbestuur. De rekening over het jaar 1953 sloot met een bedrag van f 1428,04. Het batig saldo steek van f 81.99 tot f 338,94. Dan knjgt u het allerbeste van de Virginia-oogst. Lang van draad, heerlijk van geur en smaak. Neemt nu een pakje Sterling en u rookt de lekkerste shag van Nederland (Advertentie, Ing. Med.) Dlijkens het voorlopig verslag van de commisie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vaststelling van de begroting van het Zuiderzeefonds voor het dienst jaar 1954 stonden vele leden ten aan zien van de bedrijven in eigen beheer op het standpunt, dat zij in zulk een groot aantal overbodig zijn. De toe lichting omtrent de doelstelling had hen niet kunnen overtuigen. Zij brach ten in herinnering, dat de staatsland- bouwbedrijven in de Wieringermeer- polder, thans ook bedrijven in eigen beheer genoemd, nog vele jaren na af loop der kolonisatie als zodanig wor den gehandhaafd. Zij vreesden dan ook, dat bij over dracht van de bedrijven na afloop der kolonisatie aan de dienst der domei nen, deze bedrijven in eigen .beheer zullen blijven, hoewel zij met koloni satiedoelstellingen niets meer uit staande hebben. Zij meenden evenwel HET bezoek, dat mevrouw W. uit de Haagse Meloenstraat gisteren van haar zoon en klein zoon kreeg, zal haar nog lang heugen. Terwijl de familie gezel lig het Zondagse kopje koffie nut tigde mocht de zevenjarige Rob- bie op een zolderkamer spelen. Het knaapje vermaakte zich met lucifers en oud papier, waarmee hij een mooi brandje stichtte. Dat brandje werd hoe langer hoe groter. Robbie zag geen kans tot blussen, sloop de trap af en ging zij het in ietwat hange rige stemming bij de buren op bezoek. Weldra brandde de zolder van Oma's huis in de rustige moder ne Haagse straat lustig. Rookwol ken spiraalden uit het dak, het geen tegen een uur of één door overburen werd gezien. Op de melding „uitslaande brand" rukten een ladderwagen, twee motorspuiten en een mate riaalwagen uit. De rustige vruch- tenbuurt van Tomaat- tot Peer- en Sinaasappelstraat stond van wege het geloei der brandweer wagens weldra op zijn kop. Het blussen duurde een klein half uurtje. De zolderverdieping en een deel van het dak ver brandden. Huis en inboedel zijn verzekerd. Kleine jongens uit de Haagse vruchtenbuurt, die met hun neu zen voorop bij dit brandje ston den, achtten het lot van Robbie allerminst benijdenswaard. J^ADAME PARACHUTE, een Franse verslag geefster, die in de afge lopen twee jaren per val scherm op slagvelden overal in Indo-China is neergekomen, gaat ko mende lente naar de Ver enigde Staten om daar materiaal te verzamelen voor bestrijding van „on gefundeerde critiek" op de Amerikanen zoals die in Frankrijk te vernemen valt. Madame Parachute heet in werkelijkheid Brigitte Friang. 7Aj is 29 jaar oud en niet ge trouwd. Zij komt uit Pa rijs. Haar bijnaam heef' ze gekregen van de val schermjagers, met wie zij herhaaldelijk de sprong uit het vliegtuig naar hel strijdtoneel meemaakte. Zij werkt voor officiële Franse voorlichtingsin stanties. Maar haar car rière op het strijdtoneel begon zij reeds op acht tienjarige leeftijd, toen zij, nog medisch studente te Parijs een actief aan deel nam in het onder grondse werk tegen de Duitse bezetting van Frankrijk. Zij kreeg het Franse oorlogskruis en werd benoemd tot ridder in het Legioen van Eer. Een tweede oorlogskruis krezg zij voor haar werk in Indo-China. Tijdens het verzet in Frankrijk organiseerde zij in Normandië de af levering van door Engel se vliegtuigen neergelaten wapenen. Ook maakte zij contact met neergelaten geallieerde agenten en zij onderhield een verbinding met Londen. In Maart 1944 liep zij in een door ie Gestapo in de tuin van het Palais de Chaillot ge stelde val, mogelijk ge maakt door inlichtingen, welke men onder pressie van een eerder gevatte verzetsman had verkre gen. Bij haar wanhopige vluchtpoging werd haar een kogel dwars door het lichaam geschoten. Zij ge nas van deze verwonding. Door tussenkomst van een Gestapo-officier, die een hoge omkoopsom van ge neraal De Gaulle en de Britten zou hebben aan genomen, werd Brigitte's leven gespaard. Zij kwam in het kamp van Ravens- bruck terecht en daarna als dwangarbeidster in munitiefabrieken in Tsje- choslowakije. Vanwege de door haar bedreven sabotage werd zij begin 1945 met hon derden andere vrouwen naar de gaskamers van Dachau op transport ge steld. De trein bleef ech ter steken tussen de op trekkende geallieerde fronten en via de Russen en de Amerikanen kwam Brigitte in Frankrijk te rug. Na vijf jaar werken onder generaal De Gaulle vertrok zij toen naai Indo-China. omdat men in Frankrijk, zo drukte Bri gitte het uit, slechts vocht „voor zijn biefstuk".... een principieel debat over deze aange legenheid te moeten uitstellen totdat de door de minister van Financiën toe gezegde nota over de uitgifte aan de Kamer zal zijn toegezonden. Andere leden achtten het onbegrijpe- lijk, dat deze nota nog niet ver schenen is. Zij meenden te weten, dat deze reeds lang gereed is. De aanwij zing van pachters ondervindt daarvan stagnatie, zodat het niet meer mogelijk zal zijn de gereed gekomen boerderijen in pacht uit te geven. Voorts vestigden enkele leden er de aandacht op, dat de door de steeds verdere inpoldering van het IJselmeer gedupeerde vissers be hoorlijk schadeloos gesteld dienen te worden en dat maatregelen moeten worden getroffen om de gemeenten met talrijke visersbevolking in staat te stel len zich aan de gewijzigde en nog ver anderde omstandigheden aan te passen. In de nacht van Zaterdag op Zondag is 'op het goederenemplacement te Amersfoort een uit de richting Utrecht komende goederentrein door nog on bekende oorzaak in zijdelingse aanrij ding gekomen met een rangerende goe derentrein. De machinist van de Utrechtse trein liep een hersenschud ding op; een conducteur kreeg enkele schaafwonden. Van beide treinen ont spoorden enkele wagens. Het reizigersverkeer ondervindt geen gevolgen van deze botsing. Zoals wij Zaterdag reeds meldden, verloor een Zweedse geleerde, terwijl hij in Den Haag op de tram stond te wachten, een aktentas, waarin zijn le venswerk, een Zweeds manuscript over de kerkgeschiedenis. Thans kan wor den medegedeeld, dat de tas door een conducteur der H.T..M is gevonden en aan de eigenaar ter hand gesteld. De leider van de republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Knowland, heeft Zaterdag te St Louis verklaard, dat het voor de verdediging van West- Europa noodzakelijk is gebruik te ma ken van Westduitse soldaten. Hij zeide, dat naar zijn oordeel reeds te lang was gewacht met een Ameri kaanse actie ten gunste van Westduits lidmaatschap van het Europese opper- bevel. De Amerikaanse senatoren Styles Bridges (republikein) en Stuart Sy- mington zullen op 21 Februari naar Europa reizen om een onderzoek in te stellen naar berichten over communis tische infiltratie in fabrieken, die mo derne Amerikaanse vlegtuigen vervaar digen voor de NAVO. De senatoren zullen, vergezeld van twee stafleden van de senaatscommissia voor toewijzingen, waarvan Bridges voorzitter is, en van twee leden van de commissie voor de strijdkrachten, Frankrijk, West-Duitsland, België, Ne derland, Italië,: Groot-Britannië en Spanje bezoeken. De meeste berichten over communistische activiteit in vlieg tuigfabrieken waren gekomen uit Italië. Mao Tse-Toeng heeft Zaterdag dank gebracht voor de Russische hulp aan China. Hij zeide, dat het vierjaar oude vriendschapsverdrag tussen Chine en de Sovjet-Unie moest blijven bestaan. In een boodschap aan het Russische staats hoofd, Malenkov, drukte hij, volgens ra- aio-Peking de wens uit, dat de „broeder lijke vriendschap en samenwerking" van heide grote landen zich verder zou ont wikkelen en versterken. Vierduizend man personeel van sleep boten en lichters in de haven van Lon den hebben besloten van vandaag af nog slechts op beperkte schaal overwerk te verrichten. Zij doen dit uit solidari teit met 7.000 havenarbeiders, die geen overwerk willen verrichten. De kanonnen van de bedreigde ko ninklijke hoofdstad van Laos, Loeang Prabang hebben Zaterdag voor de eerste maal het vuur geopend op op standelingen in de met oerwoud be dekte heuvels ten Oosten van de stad. De daar waargenomen Vietminh-troe- pen zijn, naar men gelooft, plaatselijke verzetsstrijders, doch mogelijk ook ma ken zij deel uit van de 316e Vietminh- divisie, die na een opmars van 200 kilo meter van Samnoea uit, Loeang Pra bang van het Oosten uit nadert. Tevoren vormde de 308, de zoge naamde „ijzeren divisie" van de op standelingen de voornaamste bedrei ging van de stad, doch volgens de laat ste berichtei. was het gros van deze troepen nog veertig kilometer van de stad verwijderd. In Loeang Prabang is bekend ge maakt, dat Zaterdag een bataljon Franse parachutisten is neergelaten te Moeonsal, een Frans steunpunt op ongeveer 90 kilometer ten Noorden van Besommingen van Zaterdag: loggers- IJm 208 f 5490, IJm 75 f 6680, KW 10 f 1430, KW 141 f9250, KW 175 f5610 KW 70 f 6250, KW 166 f 2100kotters WF 67 f 3400, WR 7 f 3300, WR 33 f 3200 KW 12 f 3550, KW 128 f 220 KW 31 f 1250, KW 92 f 350, KW 27 f 1580 KW 189 f340, KW 60 f 360, KW M f540 KW 34 f 1870,: IJm 1 f280 IJm 53 f 4450, IJm 5 f 3170, HD 125 f 3060 Prijzen: per 1 kg. gr. tong 2.36 2 12 t°ng 1.44-1.16, kim. tong 1.30-' 1.18, kl. tong I 1.10- 0.93, kl tone TT 1-0.74, tarbot 2.80-2.20 g Per 50 kg.: tarbot IV 32-30, gr. schol 4S~3r': i^rm'uSC,ho1 20—13- kim. schol 45 -36, kl schol 1 38-23, kl. schol F - 12, schar 26-17, bot 12—8, wijtin gul^27 —22 38~32' mid' gUl 36 2' Per 125 kg: gr. kabeljauw 9452 Aanvoer: totaal 2840 kisten. de stad, om het garnizoen aldaar te versterken. Het enige contact tussen Fransen en opstandelingen had enige dagen geleden bij deze post plaats. Men gelooft nu, dat de hoofdmacht van de 12.000 man sterke „ijzeren divisie" in het gebied ten Oosten van Moeongsal staat. De strijdkrachten der Franse Uni» hebben Zaterdag Mahaxai, ongeveer veertig km. ten Oosten van Thakhek in midden-Laos, weer bezet. Het Viet- minh-garnizoen van de stad trok zi£h zonder veel weerstand te bieden Noordelijke richting terug. De Fransen verloren Mahaxai bij het Kerstoffensief van de Vietminh. Volgens het- Albenese persagentschap zal binnenkort een groot spionnagepro ces in Tirana beginnen tegen ,>een groep agenten en terroristen, die een gewapende opstand en de omverwer ping van het huidig ebewind voorbe reidden". Zij werden in December door de Al banese veiligheidsdienst gevangen ge nomen. De Amerikaanse geheime dienst in Griekenland had hen naar Al1 ariië gezonden. He Londense correspondent van het te Melbourne verschijnende dagblad „Argus" meldt, dat overwogen wordt „tenminste eens in de vijf jaar" een reis van het Britse koningspaar naar Australië en andere landen van het Britse Gemenebest te organiseren. RUSSEN HETEN ITALIAANSE KRIJGSGEVANGENEN VRIJ Een groep van zestien door de Rus- en vrijgelaten Italiaanse krijgsgevange en is op doorreis naar Italië te Wenen ingekomen. Volgens de gevangenen ,™rticn er in een kamp bij Stalino nog 00 Duitse. Belgische en Nederlandse krijgsgevangenen vast gehouden.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 8