Stad en omgeving Belangwekkende tentoonstelling in de Lutherse kerk „Vogel vlieg de wereld in" voor Landmacht-personeel Bijbelgenootschap geeft een indruk van zijn werk MOOI) TIF, Lezers spreken IN HET KORT Bouw rusthuis kan voortgang vinden Theo v. Duyn, acteur en regisseur Beiaardbespelingen Kerkelijk verzet en Christelijk geloof De jubilerende afdeling heeft 800 contribuanten Samenzang met NCRV in Nieuwe kerk Tussen Haaks en Kuitje Sublieme opvoering in Casino Basketball-teams zijn samengesteld Damnieuws van H.D.C. Boskamp (Ajax) linksback in het B-elftal WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 JN HET KADER VAN HET 125-jarig jubileum, dat de afdeling Den Helder van het Nederlands Bijbelgenootschap viert, is in de Luther se kerk aan de Wezenstraat de tentoonstelling „Het altijd nieuwe Boek" ingericht. Het ligt voor de hand, dait deze expositie vooral ge wijd is aan de vorm, waarin de Bijbel in de loop der jaren tot de men sen is gekomen. Omstreeks het jaar 1500 hestonden Bijbelvertalingen in veertien verschillende talen, een eeuw later waren het er veertig, nog ren eeuw later ruim vijftig en omstreeks 1800 ruim zeventig. Wanneer De heer E. Brugman geeft een explicatie voor de Friese stand. Naast hem de tentoonstellingsassistente mej. E. Ebling, derde van rechts de afdelings voorzitter, de heer J. H. Keijzer. men bedenkt, dat thans de Bijbel in 1140 talen is vertaald, dan ligt de conclusie voor de hand dat het 150 jaar oude Nederlandse Bijbelge nootschap in samenwerking met de Britse zusterinstelling aan deze verspreiding van de Bijbel een werkzaam aandeel heeft gehad. Op een klein percentage na wordt de gehele wereldbevolking door al deze vertalingen bereikt. In één der stands van de tentoon stelling ligt een bescheiden bandje, het boek der duizend talen, dat door het Britse Bijbelgenootschap werd uit gegeven toen het getal van duizend verschillende talen en dialecten werd bereikt. Eén enkele tekst, een woord van Jezus, staat in dit boekje in al deze talen afgedrukt. Zo behelst de expositie veel materiaal, dat op dit belangrijke onderdeel van het werk der Bijbelverspreiding betrekking heeft. Een grote kaart van Indonesië met lampjes, die corresponderen met druk- schakelaars, brengt in beeld wat het Nederlands Bijbelgenootschap heeft ge daan om de Bijbel nader tot de be volking van Indonesië te brengen. Een andere stand is gewijd aan de Bijbel, zoals deze sedert 1477 in onze eigen taal is verschenen. Copieën van oorspronkelijke handschriften, exem plaren van de oudste drukken, een kanselbijbel in de Statenvertaling en nog veel meer kostbaar materiaal treft men aan, waarbij men onwille keurig onder de indruk komt van de liefde en de toewijding, waarmee onze voorouders met hun gebrekkige mid delen en mogelijkheden de Bijbel heb ben vermenigvuldigd. Een belangrijke stand is voorts gewijd aan de nieuwe vertaling, waarvoor het Nederlands Bijbelgenootschap nog betrekkelijk kort geleden heeft zorg gedragen. De - De NCRV belegt op Maandagavond 1 Maart in de Nieuwe kerk aan de Weststraat een bijeenkomst, waarop een programma van samenzang zal worden uitgevoerd. De leiding berust bij Frits Mehrtens, terwijl muzikale medewerking wordt verleend door Jan Marinus (trompet) en Meindert Boekei (orgel). Men hoopt op grote belangstelling, daar het programma wordt opgenomen en op Zondag 7 Maart wordt uitge zonden. Om twee uur begint in Casino een kindermiddag van de Vrouwenbond van het NVV. 's Avonds zullen de da mes zelf van een cabaretvoorstelling kunnen genieten. Eén en ander vindt Plaats onder auspiciën van de Helder se Bestuurdersbond. Het wekelijkse spreekuur van ,.Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timorlaan 37, telefoon 2129. De ambtenaar van de Kinderwet ten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de keuringsdienst, Spoorgracht 6. De heer L. Mos is met ingang van 1 December 1953 op de Rijkswerf ■bevorderd tot commandeur (afdeling Scheepsbouw) De schoolvereniging „de Lyceist" geeft op Vrijdag 26 Februari in Ca sino een oovoering van het toneelstuk .,De spooktrein". Het is morgen hoog water om 8.25 en 20.10 uur ,en laag water om 2.40 en 14.25 uur. oude Bijbel in een nieuw gewaad, tot stand gekomen door het werk van een groot aantal deskundigen. De zorgvuldigheid, die daarbij is betracht, spreekt uit de velletjes getikte kopij, de eerste drukproeven en de revisies, welke alle leden van de vertalings commissie moesten passeren alvorens tot het drukken kon worden over gegaan. De officiële opening van deze be langwekkende expositie werd gister avond onder aanwezigheid van een aantal genodigden verricht. De afde lingsvoorzitter, de heer J. H. Keijzer, vertelde in zijn welkomstwoord, dat het genootschap achthonderd contri buanten in Den Helder heeft, welk aantal men graag vóór „Bijbeldag", Woensdag 16 Juni aanstaande, uitge breid ziet tot duizend. Burgemeester mr G. D. Rehorst, die namens het gemeentebestuur compli menteerde, wees er op dat in onze tijd velen van de Bijbel zijn vervreemd geraakt. Talloze jonge mensen groeien op zonder ook maar enigszins met de Bijbel op de hoogte te geraken, ter wijl vele ontwikkelden wel kennis ge maakt hebben met oude boeken uit de Griekse en Romeinse cultuur, maar met de Bijbel niet of nauwelijks. De heer Rehorst sprak persoonlijk de wens uit, dat deze ontwikkelingsgang op den duur zal leiden tot een her nieuwde belangstelling voor het Boek der boeken. Het werk van het Neder lands Bijbelgenootschap kan een waardevolle stimulans in deze rich ting geven. Onder het aanbieden van een enveloppe met inhoud wenste de burgemeester de> jubilerende afdeling veel succes met de tentoonstelling toe. Gelukwensen werden voorts uitge sproken door de inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Den Helder, de heer H. M. Bos, de adjunct secretaris van het Nederlands Bijbel genootschap, de heer E. Brugman, en de Lutherse predikant dr J. A. Stell- wag. De christelijk-gereformeerde pre dikant ds I. van der Knijff, die het samenzijn had geopend met het voor lezen van een gedeelte uit Psalm 119, verrichte tenslotte de opening van de tentoonstelling met een korte toe spraak over het onderwerp „Wat ge loven wij van de Bijbel?" De tentoonstelling is tot en met Vrijdag geopend, en wel 's middags van half drie tot half zes en 's avonds van half acht tot tien uur. Elke avond om acht uur wordt door één der plaat selijke predikanten een korte, inleiding gehouden, hedenavond door ds M. Hamming, morgenavond door ds C. J. Rasch en Vrijdagavond door dr J. A. Stellwag. Om negen uur wordt de filmstrook „Een nieuwe Bijbel ver toond. Enkele weken geleden berichtten wjj, dat de bouw van het rusthuis der Nederlands-hervormde gemeente aan de Huisduinerweg was gestagneerd, aangezien een nieuwe aanbesteding wenseiyk was gebleken. Deze is in tussen gehouden, met als gevolg dat de werkzaamheden kunnen worden hervat zodra het einde van de vorst periode is ingetreden. De resultaten van de aanbesteding waren als volgt: I. van der Meulen, Hippolytushoef f 228.500; N.V. „Friso", Sneek f 234.570; G. Groot, Den Helder f 238.622. De andere gegadigden hadden zich bereids teruggetrokken. De fa. Van der Meulen uit Hippolytushoef was dus wederom de laagste, zodat de bestaande aannemingsovereenkomst kon worden gecontinueerd. Hierbij geldt derhalve het oorspronkelijke in schrijvingsbedrag, zijnde f 235.000. In aanmerking dient te worden genomen, dat op het moment van stopzetting reeds voor f 20.050 was verwerkt. Een interessant onderdeel van de tentoonstelling vormt de stand, die aan Indonesië is gewijd. Bijbelboeken in veertig Indonesische talen liggen uitgestald. Door op een knopje te drukken kan de bezoeker zien, waar elke taai gesproken wordt, terwijl tegelijkertijd op het lichtscherm links of rechts van de kaart nadere bijzonderheden worden geprojecteerd. De strekking van een toneelstuk behoeft, om indruk te maken, niet altijd tragisch te zijn. Dat hebben wij gisteravond andermaal geconstateerd in Casino, waar voor de in Den Helder gelegerde onderdelen der Koninklijke Landmacht „Vogel, vlieg de wereld in", een comedie van A. P. Dearsley, werd opgevoerd. De problemen, waarmee men in dit stuk geconfronteerd werd, mogen van nabij groot zijn, in vogelvlucht waren zij stellig klein. De aanwezigen werd ais het ware een spiegel voorgehou den van het leven van alledag, van de mens met zjjn vreugdevolle ervaringen, doch ook met al zijn verdrietelijkhe den. Want is het met ons ook niet zo als met de klok van vader Hapgood; aanvankelijk steeds van slag, om uit eindelijk het juiste aantal slagen te tellen; Ter gelegenheid van haai 50 jarige toneeljubileum vertolkte Roosje Koh ier destijds de rol van mevrouw Hap good, welke thans op gedistingeerde wijze en talentvol door Emmy van Swoll werd gespeeld. Bram Boule als Billy, haar man,' viel op door zijn be heerst spel. Charmy Reynen was Myra hun dochter. Kwam de natuurlijkheid soms in het gedrang doordat zij te veel articuleerde, dan werd dat weer goed gemaakt door een uitstekende mi miek. Rosa Swart was als haar zuster Phyllis het temperamentvolle type, dat zij behoorde te zijn. Haar man, Neilso'n, werd uitstekend ten tonele gevoerd door Wim de Haas en Tonny Verwey en Peter van der Linden ble ken als de beide broers hun plaats waardig te zijn. En waar zouden wij Theo van Duyn het meest voor moeten prijzen? Voor de wijze, waarop hij „sproetekop" ty peerde of voor zijn regie? Want de hand van de regisseur was in alles duidelijk merkbaar. De opstelling van de „Schouwspelers" was voortreffelijk, terwjjl men op momenten, waarop het stuk naar het melodramatische dreig de over te hellen, toch binnen de per ken bleef. Majoor K. H. van den Heuvel, me moreerde in zijn dankwoord dat men in Den Helder zulk subliem spel wei nig ziet. Voor de stedenontmoeting basketball met Den Haag, die Zaterdagavond om zes uur in de Sportschool op de Rijks werf begint, zijn de Helderse teams als volgt samengesteld: Dames: H. Schutte, M. Niessen, M, Rep, C. van de Blom, C. Snoey, D. de Vries (KVH). A. Huitinga, H. Steyn Sj. Dorlijn (HAV), L. Oly (Hermes) A. Wieringa (FAO, A. Veenstra (HKV). Coach: B. H. Perels. Heren: W. Huitinga (HAV). C, Schekkerman, W. Groot, R. Essed, K v. d. Sluis. A. Koster (KVH), A. Over- sluizen (FAC), C. Schutte, A. Krauze, K. Lugtenaar (Zeemacht), J. Gründ- lehner, K. de Rijk (Adelborsten). Co ach: H. A. Enklaar Jr. Jeugd: P. Faber, T. Faber, M. Visser, H. Oderkerk, T. Mahieu (HKV), L. Hofman (Zeemacht), D. de Rijke, D Makelaar, Bijlsma (KVH), D. Scher mer, J. J. J. Conneman, F. van Hal (HAV). Coach: H. P. Klaassen. mm f WÈmmm BREIEN MET Gradus weet men on getwijfeld, dat tegen woordig op allerlei gebied wedstrijden worden geor ganiseerd. Meestal hebben die ontmoetingen een zeer zakelijke inslag, doch dat deert de deelnemers aller minst, wijl aantrekkelijke prijzen te verdienen zijn. Bovendien heeft men weer iets om handen. Gi'teren kreeg uw stuk jesschrijver het bericht, dat een zestig-jarige stadgenote een prijs heeft gewonnen in een breiwedstrijd. Zulks was destijds op touw gezet ter stimulering van de ver koop van wol. Deze dame is mevr. A. M. M. Burger- Van Wijngaarden uit de Tulpstraat, die gedurende de periode van September tot Januari in allerhande fraaie en degelijke goede ren negentig knotten wol verbreide. Negentig, vrien den! Haar beloning bestond uit tien knotten wol ter waarde van veertig gulden. Zij kon dus onmiddellijk wéér aan de slag.' Nu wilt ge natuurlijk nog weten, wat de eerste prijs- winnares van deze wed strijd heeft gepresteerd. Wel, de kampioene ver werkte twee en negentig en een halve knot, dus niet eens zo heel veel meer dan de Helderse brei-ster! Num mer 1 ontving voor haar prestatie maar even een medaille en vijfhonderd gulden! Had mevr. Burger er nu nog maar drie knotjes tegenaan gegooid! VEERTIG yOOR de heer J. van En gelsdorp Gastelaars, ma gazijnbeheerder bij de Wa ter- en Lichtbedrijven, is de dag van gisteren een on vergetelijke geweest. Veer tig jaar geleden trad hij in dienst van de gemeente, en dat was een jubileumvie ring waard, 's Morgens werd de heer Van Engels dorp Gastelaars zeer harte lijk door B. en W. ontvan gen, en in de middaguren werd hij in het Elgawa- lokaal gehuldigd door zijn collega's en zijn chefs. Moge Gradus aan aile goede wen sen de zijne toevoegen. MEEUW PEN goede kennis van Gradus kwam iets ver tellen, dat op de Kerk- gracht heeft plaats gevon den. Jongelui van de RHBS waren daar Maandagmid dag meeuwen aan het voe ren, 'n bezigheid, die voor al bij de huidige weersom standigheden nog alle lof verdient. Op een gegeven moment naderde een „heer" op een bromfiets, die zich van de fladderende kluwen meeuwen weinig aantrok en zonder voorzichtigheid in acht te nemen dóór reed. Het gevolg was, dat hij een meeuw doodde. Goed, er zijn meeuwen voldoende op de wereld, maar het aantal mensen zal voor hen niet veel onder doen. En deze laatste cate gorie volgen wij wenend naar de laatste rustplaats. Ééntje meer of minder, doet er wel degelijk toe! En daarom acht uw Gradus bo vengenoemde heer een mis lukking op een bromfiets. Overigens verdient het wel aanbeveling, dat het voede ren van meeuwen niet mid den op de weg geschiedt. TEKENEN QNLANGS heeft Gradus bericht, dat de leden van de Noorderkunstkring be hoefte hadden aan model len, die op Vrijdagavond voor hen wilden poseren. Het resultaat was goed, want de tekenaars en schil ders schijnen voorlopig vooruit te kunnen. Intussen heeft het bestuur van de Noorderkunstkring besloten, naast de Vrijdag avond een tweede avond in te stellen, en die te bestem men voor het geven van teken-onderricht aan ieder een die dat graag wenst. Dit onderricht zal op gezellige wijze worden gegeven door de heren Schoonhoven,See- vink en Luders, die elkaar om de week aflossen. Dit is een aardig systeem, meent Gradus. daar men nu niet „verplicht" wordt aan een bepaalde stijl of opvatting. Voor de adsp.-tekenaars. of het nu beginners zijn of ge vorderden, lijkt ons dit jongste initiatief van de Noorderkunstkring zeer de moeite waard. Het eerste onderricht wordt gegeven op Donderdag 25 Februari, vanzelfsprekend in het ate lier aan de Prinsenstraat. BRIDGE I~)E supportersvereniging „Rood-Wit" van H. R. C. heeft weer een nieuw ini tiatief ontplooid. Voorleden van Rood-Wit en voorleden en oud-leden van H. R. Cx wordt namelijk "op Zondag avond 21 Februari, te be ginnen om half acht, een bridge-drive georganiseerd. Het spel krijgt zijn beslag in „De Stille Werker". Op Zondag 28 Febr., ver nam Gradus, houdt Rood- Wit een klaverjas-wedstrijd. RIJWIEL MEVROUW N., die verle den week Dinsdagmid dag een ogenblikje bij de Helderse Courant moest zijn, verzuimde haar rijwiel op slot te zetten. En prompt was de fiets verdwenen, toen zij weer naar buiten trad. Er stond nog wel een andere damesfiets, maar die durfde zij niet mee te ne men. Doch haar man zei: „Domoor, die kar had je moeten grijpen!", waarop zij 's avond naar de Ko ningstraat terug ging. Zij trof de fiets daar nóg aan. Zij nam het rijwiel mee en dat heeft nu een plaatsje gevonden in haar „boetje". De vurigste wens van mevr. N. is nu, dit karretje in te ruilen tegen haar eigen fiets, die natuurlijk bij vergissing is „ingewisseld". Gradus (die meewerkt omdat de fiets vóór het ge bouw van de Helderse Cou rant stond) ontvangt gaarne inlichtingen. FANCY De feestelijkheden rond het vijf en veertig-jarig bestaan van de voetbalver eniging Helder beginnen eind Maart met een grote fancy-fair, waarvan de data nu officieel bekend zijn. Dank zij de medewerking van het bestuur van het R.K. Militair Tehuis kan de pret op 31 Maart, 1, 2, 3 en 4 April worden gehouden in het voormalige „Extase". Men vertelde uw stukjes schrijver, dat er carnavals stemming zal heersen, op die fancy-fair. POPPEN JN de verloting van het zo zeer gewaardeerde Roode Kruis is de hoofdprijs een fraai poppenhuis, dat voor al voor meisjes een zeer benijdenswaardig bezit vormt. Gradus weet intussen ook, waar men dit mooie stuk speelgoed kan gaan bekij ken. Het heeft namelijk een plaatsje gevonden op de eerste étage van Vroom en Dreesmann, waar het uiter aard de nodige belangstel ling trekt. Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Marijke geeft de stads- beiaarder, de heer Tj. Joh. Dito, op Donderdag 18 Februari op het klok kenspel van het Monument Nederlands Reddingwezen de volgende concerten: 8—8.30 uur: 1 Wilhelmus, 2 Al is ons prinsesje nog zo klein, 3 Een lied van Nederland (Den Hartog), 4 De zil vervloot (Viotta), 5 Te land en ter^ee (Viotta), 6 Varia, 7 Wien Neêrlands bloed (Wilms). 12—12.30 uur: 1 Vlaggelied (Smits), 2 Een liedje van een Hollandse jongen (Bosman), 3 Limburg, mijn vaderland (Tijssen), 4 Klokke Roeland (Destoop), 5 De Vlaamse leeuw (Mirij), 6 Zee mans- en andere liederen, 7 Wij leven vrij (Wilms). 16—16.30 uur: 1 Ons Vorstenhuis (Tirolf), 2 a Berceuse, b Elegie, c Ere- tik (Grieg), 3 a Triumph a Organ® (Tj. Leeuwens, bew. Dito), b Natuur (Leeuwens), c Andante Cantabilé (Di to), 4 Varia, 5 Mijn Nederland (Hol). 20—2030 uur: 1 Een draaiers-jongen (Hol), 2 Naar zee (Viotta), 3 De zil vervloot (Hol), 4 Wij willen Holland houêen (Spoel), 5 Zeemans- en andere liederen, 6 Wilhelmus. Voor de onderlinge competitie van de Helderse Damclub zijn op de jong- rie clubavond de volgende partijen gespeeld lste klasse: P. van de BergJ. Bijl 2-0, A. OuwensD. Dissel 2-0, J. van der MolenJ. J. Vink 2-0, S. SlortJ. W. Beezemer 2-0; 2de klasse: P. van VeenP. Oost 2-0, J- BouwmanJ. Boon 0-2, J. BommezijnO. Ottervan ger 2-0, B. van der HeijdenM. Kwast #-2; 3de klasse: B. HooijengaJ. Broersen 2-0; 4de klasse: P. Kramer R. Idema 2-0,R. Idema 2-0, D. Bethle- hemP. Slort 0-2, P. SchippersA. J. Beezemer 0-2; 5de klasse: Schoon- broodVan Gijzen 0-2. Toen lijfkieker met bovenstaand plaatje bij uw Gradu: kwa n aandragen zei hij: „Kijk, die kinderen eten een ysj En inderdaad, hij heeft gelijk. De ieugd zal het alleen niet zo waarderen, dat dit kosteloze ijs minder goed smaakt dan de kostelijke ijsjes, die bij zomerdag aan de man worden gebracht. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend, v Dat u in uw blad ook het „geestelijk leven" een plaatsje geeft is zeer waar devol. Ik denk aan uw schrijven over wat in de Zaanstreek geschiedt; daar komen de oude waarheden weer eens naar voren, daar kunnen we zien „van welke hoogte we gevallen zijn", zoals Johannes dat schrijft aan de gemeente (Op.b. 2 17) „maar ik heb tegen u dat gij uw eerste liefde verzaakt hebt. Gedenk dan van welke hoogte gij gevallen zijt en bekeer u en doe weder uw eerste werken". Nu lees ik in uw blad van Donder dag 11 Februari onder dezelfde titel „geestelijk leven" een verslag over het verzet, der kerken in oorlogstijd in Frankrijk. Dat is toch geen gees telijk leven meer, hoogstens kunt u het kerkelijk leven noemen. We kun nen toch de politiek niet met geeste lijk leven vergelijken. Heeft Christus ons geleerd ons te verzetten of zegt Hij in Matth. 5 niet „Wederstaat den boze niet" enz. We willen ons kinde ren noemen van de Allerhoogste, maar dan hebben we ook te bidden voor hen die ons geweld doen. Neen, mijnneer de redacteur, we kunnen onder geestelijk leven nite al les rangschikken wat de kerk doet. We mogen de vrouw Izebel, die zegt dat ze profetes is, zo maar niet laten begaan (Op.b. 2 1829). Als we zo doorgaan komen we in grote ver drukking en de bezetter, die straks komt, zal wel niet zo soepel zijn als de bezetter die geweest is. Ook Christus leefde onder een be zettende macht. Hij, naar wien wij ons noemen, zeide „Geeft den keizers wat des keizers is, maar Gode wat Gods is (Matth. 22 1522). Dit ging over het betalen van belasting aan de bezetter. Laten we toch acht geven op het geen Christus aan Johannes toonde, op de vele plagen die beschreven zijn in het boek der Openbaringen. Ze zul len zeker komen zo wij christenen ons niet bekeren van onze afgoderij en werelddienst laten wij Hem eer geven, laten de Halleluja's als donder slagen uit onze mond komen. Niet door kracht, ook niet door geweld zijn de dikke muren van Jericho ge vallen, maar door lof en prijs (Jozua tj). Zo zal ook straks het grote Babylon vallen als wij ons houden aan wat de engel zegt (Op.b. 14 6—13) „Vreest God en geeft Hem eer en aanbidt Hem", dan zingen we met Luther „Geen aardsche macht begeren wii" en „Gods woord houdt stand in t-^wigneid en zal geen duimbreed wijke.,COR STAALMAN Naschrift: Ook een relaas over het kerkelijk verzet in Frankrijk behoort tot het geestelijk leven. Het bewijst namelijk, dat de kerk niet alleen heeft ge praat over de zonde, maar deze ook heeft tegengestaan. Of was de verregaande rassenhoogmoed van de Duitsers geen zonde? De vervolging van de Joden? De vervolging van zovele christenen, die liever leden dan zich aan de e- velen van een in wezen heidens en antichristelijk nationaal-socialisme te onderwerpen? Het is ons niet goed duidelijk, wat dit met politiek te ma ken heeft. Tenzij men alle eisen, die de kerk op grond van het woord van Christus aan staat en samenleving stelt, als politiek wil aanmerken (en verwerpen). Had Nathan soms niet het recht en de plicht, om uit hoofde van zijn goddelijke roeping David het oordeel voor zijn doodzonde aan te zeggen? Over deze vraag zou inzender in verband met zijn betoog zijn ge dachten eens kunnen laten gaan. Red. Geest. Leven. Als linksachter in het elftal van Ne derland B, dat vandaag op Houtrust tegen Preussen Münster uitkomt, is Boskamp van Ajax aangewezen. De wedstrijd zal geleid worden door de heer Joh. H. Martens uit Zeist. Grens rechters zijn de heren D. Blok en B Bronkhorst, beiden uit Den Haag

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5