Vervolg stadsnieuws Tweetal sportraad-bestuurders sloeg spijkers met koppen Weer gevangenisstraffen geëist Wonderlijke figuren zwierden over de dansvloer Gaat bioscoop belasting omlaag? SCHEEP V AARTBERICHTEN Taak van leiders en overheid Sport moet een levenshouding zijn Vorming van jonge mensen hoofdzaak Uitvoeringen D.E.K. in Den Hoorn Gezellige avond van de paardensporters De bridgecompetitie is geëindigd JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN De malversaties op de Rijkswerf Bal-masqué van SV-Texel Popeye won de eerste prijs De verdachten moesten tegen elkaar getuigen Urk Jaarvergadering Visserij Belangen De heer G. Kramer, eerste die gouden bondsinsigne kreeg NACO-diensten rijden weer normaal Breezand DE HEER B. H. PERELS heeft gisteren als eerste het woord gevoerd op de lezingavond van de Helderse Sportraadwelke in het Rode Kruis-gebouw aan de Bankastraat helaas slechts matige belangstelling trok. Hij had op zich gnomen, te schilderen, in welke situatie zich de vaderlandse sport momenteel bevindt. En daarbij kantte hij zich in de eerste plaats tegen lieden, die menen dat de sport dient te worden beoefend om de prestatie, met andere woordenom de medaille. In het bijzonder hekelde hij de (verkeerde) voorlichting van een sport jour. nalist als Jan Blankers, die, aldus de heer Perels, het huidige sport- preftatie-peil afweegt tegen de successen, welke bijvoorbeeld door staatsamateurs worden behaald en waaraan men in Nederland niet toekomt. Het is verkeerd, zo betoogde de heer Perels terecht, uit de sport een bepaald facet te lichten en dat aan te geven als synoniem van het begrip sport. Dan krijgt men een misvormd beeld, want sport is niet gelijk aan prestatie. Ge durende de laatste vijftig jaren heeft de sport een enorme vlucht genomen, en momenteel zijn er in Nederland een millioen georganiseerde beoefenaars. De sport is een cultuurverschijnsel ge worden, dat past in de gesloten cirkel van cultuurverschijnselen als religie en handel. En slechts dit totale beeld is representatief voor een natie. De heer Perels wilde allerminst be weren, dat het er uitstekend voorstaat met onze sport. Daarom achtte hij de sport van het allergrootste belang in de lichamelijke opvoeding, terwijl evenmin het „geperfectionneerde spel" het zuiver en naar redelijk vermogen beoefenen van de sport, mag worden afgekeurd. De huidige invloed van een betalend publiek oordeelde de spreker niet de juiste. Er vloeit te veel pressie uit voort, en soms Wordt, ten behoeve van het publiek, alles gedaan om be paalde „artisten" aan te houden. Terloops laakte de heer Perels de overschrijvingsbepalingen van sommi ge bonden. Dat betaling door publiek echter geen gevaar behoeft te zijn, kon hij met voorbeelden aantonen. Er zijn gevallen te over bekend, waarin het geld ten goede komt aan tal van jon geren, en wel middels uitstekend ge outilleerde sportgelegenheden. Hij noemde er enkele in den lande (zoals het Krelagehuis te Haarlem), waar verschillende sporten worden gedaan, tegelijkertijd, en waarbij de binnenge komen financiën niet het deel worden van de club met de meeste publieke belangstelling, maar van de jongeren, alle jongeren, die er spelen. Dienende taak Verder stelde de heer Perels de sport als een sociaal opvoedkundig probleem. Wanneer de overheid meent tonnen te moeten investeren in de aan leg van een sportpark, noodzakelijk voor de sportieve vorming van de jeugd, dan mag die overheid ook eisen stellen. „Het is logisch", aldus de spre ker, „dat bij deze gang van zaken de verenigingsbesturen zich meer moeten gaan bezinnen op hun taak, die een dienende is, ter verheffing van de jeugd. De vereniging is niet voor de bond, maar de bond voor de vereni ging; de leden zijn niet voor de ver eniging, maar de vereniging is voor de leden!" En in het algemeen zag de heer Perels hier werk mede voor de gemeenschap. Er zal meer aandacht moeten worden besteed aan de jeugd, niet aan de prestatie, en de bonden zullen meer en goede oefenmeesters dienen te bezitten. Kan dit niet be taald worden, dan ligt hier een taak voor de gemeenschap. Hierna sprak de heer A. G. van der Linde over de waarde en de betekenis van de sport. Deze begon met ieders aangeboren verlangen naar het spel te noemen, en op te merken, dat de sport positief moet voldoen aan de eisen van de beschaving. „Wat wij eigenlijk doen, en dat kan goed zijn", aldus de heer Van der Linde, „dat is geregle menteerd spel. En wat wij dan graag en met liefde doen, dat betekent ont spanning .ondanks soms hevige inspan ning". De spreker noemde de bijdrage die de sport levert in de gezondheid; hij bracht de sport in zeer gunstieg zin in verband met de beheersing van lichaam en geest, en in het bijzonder noemde hij de sport een bijdrage tot het overbruggen van sociale afstanden. Men leert de mensen kennen, wanneer zij, los van alle décorum, in hun sport- broekje op het veld staan. Daarnaast wees de heer Van der Linde er op, dat de sport de beoefenaar iets moet schenken; niet sensatie aan het pu bliek. De sport moet vrij staan van andere, hogere belangen, en de opvat ting moet zijn, dat het een vreugde is <een eer) te mogen meedoen. „Het wordt tijd", zo vervolgde de spreker, „dat definitief een einde wordt ge maakt aan de verkeerde instelling van velen die in de sport iets te zeggen hebben. Zij dienen de sport aan haar wezenlijke doel te laten beantwoor den". Zonder dwang In de verenigingen zal men de jeugd moeten opvangen, de jongens en meisjes wijzen op doel en wezen van de sport. De jongeren zelf dienen liefde te voelen voor hun sport en de volle vrijheid te heb ben om zich voor te bereiden, zon der enkele vorm van dwang. Belang rijk in deze z jn dc bestuursleden die de kunst verstaan m:t mensen om te gaan Niet juist hij is de geschikte figuur die in een bepaalde tak van Bport uitblinkt of heelt uitgeblonken. Nee het besturslid moet in eerste in stantie zijn kennis aan anderen kun- jien overdragen. Tot de aanwezige be- Eti^rslsden. yan verenigingen zei de heer Van der Linde, dat het zaak is, dat ieders verantwoordelijkheid in het bestuur nauwkeurig wordt uitgezet. De juiste instelling van de bestuurs leden kan op de leden worden over gebracht middels voordrachten op clubavonden, het laten beoefenen van de sport zoals de bestuurder weet dat het moet, en tevens middels een moedig optreden, wanneer dat nodig is. De jonge mensen moeten worden ge vormd. Zij moeten a. leren denken,, b. leren reageren en c. leren zich te be wegen. Het wilsleven, het vrijheidsle- ven (c.), dat zo belangrijk ls, wordt een gevolg van beheerst (b.) denken (a.). De vraag, hóe deze vorming over te dragen op anderen, oordeelde de heer Van der Linde een kwestie van traditie. En bij dit alles gaat het er tevens om, te beseffen, dat de begrip pen eerbied, vertrouwen en geduld steeds aan de top moeten staan. Sprekende over de taak van de over heid merkte de heer Van der Linde op, dat wij het plaatselijk lang niet slecht hehben getroffen. Het is de plicht van de overheid in het alge meen, op de scholen de lichamelijke opvoeding op een hoger niveau te brengen, de sportbeoefenaren binnen het bereik te plaatsen van goede ter reinen en oefenlokalen, en een perma nent contact te onderhouden met de leidende lichamen in de sport. De spreker had slechts grote waardering voor de contacten welke in Den Hel der met de overheid bestaan. Mogen er, na lezing van dit artikel, mensen zjjn die zich in hun eer aan getast gevoelen, dan kan het hun wel licht een troost zjjn, dat de heer Van der Linde ook niet accoord gaat met de wjjze waarop, en weer in het algemeen, de sportverslaggeverij wordt bedreven. „Het interesseert mij wei nig" zo zei hü, „wie heeft voorgezet, wie heeft in-geschoten en dat Jantje de bal heeft gestopt. De kranten, de vensters waardoor wij de wereld aan schouwen, hebben een voorname pae- dagogische taak". Resumerende zei de heer Van der Linde: „De sport moet een levenshou ding zijn. Een dichter heeft geschre ven: de halmen dragen het graan niet voor zichzelf doch voor anderen; de bijen puren de honing niet voor zich zelf doch voor anderen". Wij hebben in deze kolommen de twee sprekers, .bestuursleden van de Helderse Sportraad, uitvoerig aan het woord gelaten, omdat hun toespraken duidelijk aan het licht hebben ge bracht, dat hier en daar in de sport nog wel het een en ander kan worden verbeterd. Wij kunnen slechts de wens uitspreken dat men een volgende keer (op 16 Maart) zelf gaat luisteren. De serie verduisteringen en andere onregelmatigheden op de Rijks werf, waarover wij vorig jaar reeds berichtten en die aan het licht kwamen toen een stoker op de Rijkswerf bij het plegen van verduiste ringen was betrapt, bleek gistermiddag voor de Alkmaarse meervou dige kamer weer eens met een paar gevallen te zijn verlengd. Op deze zitting hadden zich te verantwoorden de inmiddels gedetineerde stoker S. B., de eveneens reeds tot gevangenisstraf veroordeelde kolenhande laar D. B. en een nieuwe verdachte, de arbeider L. S., alle drie uit Den Helder. De laatste zou van de kolenhandelaar B. in de loop van de laatste jaren steekpenningen hebben aangenomen tot een som van ongeveer lüüO.een bedrag dat gediend zou hebben als zwijggeld om kolen- overschotten, die volgens de dagvaarding aan heit Rijk zouden toebe horen, weer in handen te spelen van D. B., die als bemiddelaar tussen de staatsmijnen en het Rijk de kolenleveranties aan de marineetablis sementen verzorgden. DICHT bij de ingang stond voorzitter Dapper al te kijken toen de klok van acht uur de tijd aankondigde dat de gemaskerden zouden verschijnen. En hij kon tevreden zijn. Achter elkaar druppelden zon zeventig zwaar vermomde lieden naar binnen. Zorgvuldig werden e voorstellingen door ijverige leden op lijsten verzameld. Veertig een lingen, paren en groepen dongen naar de uitgeloofde prijzen. Op iet podium troonde, bewust van haar belangrijke taak, breeduit de jury- Gemakkelijk hebben zij het overigens niet gehad, want er was bijzonder veel werk van gemaakt. Misschien was de kwantiteit minder dan vo rige jaren, de kwaliteit ivas dat .zeer zeker niet. MA de parade der gemaskerden zette de bal muziek in en zwierden be kenden en onbekenden over de glad de vloer. De prachtige Popeye, die ook wilde meedoen moest daartoe eerst zijn enorme schoenen uittrekken. Baron von Münchhausen legde zijn eenden op een stokje even ter zijde, hoewel zijn lang geweer en zijn krijgs haftige sabel bleven hinderen. Twee donkerogige Spaanse schonen trokken vele blikken evenals drie nacht vlin dertjes in witte jurkjes en gouden gazen vleugeltjes. De parachutes van twee supporters die op deze wijze op tijd voor het bal waren gekomen wiegden boven de menigte uit in ge zelschap van een tros balonnen van een kermisspullenbaas. Het beschuit meisje Paula danste met een stevige matroos. Er waren nog al vrij veel marine-uniformen. Connecties met de Mok? Acht opvallende figuren bleven aanvankelijk broederlijk bijeen. Bo ven hun zwarte rokken en groene blousjes troonden zeer hoge zwarte hoeden waarop toekomstwensen voor de Texelse burgerij waren geschilderd. Klaarblijkelijk vonden zij een en an der niet naar wens gaan want de kleine nachtmeubels die zij aan hun ceintuur hadden hangen herinnerden aan een bekende uitspraak van Willem Parel. Verder zagen wij nog twee zilverkleurige racefietsen waarop jon gelui met valhelmen, kennelijk herin nerend aan de ronde van Texel. De rattenvanger van Hameln floot herhaaldelijk zijn volgelingen bijeen. Tenslotte kwam de jury tot de vol gende resultaten: Enkelingen: 1 Pop eye (mevr. Craanen-Hemelrijk)2 Ba ron von Münchhausen (G. Couvert); De winter van 1890 (J. Keyzer); Paren: 1 Parachutisten (de dames D. Zijm en M. Orto); 2 Verloting voor SV-texel (de dames S. Witte en T. Heerschap); 3 Tour de Texel (D. van de Slikke en J. Witte). Groepen: 1 Toekomstmuziek; 2 Strafcommissie van de KNVB (één voetballer in de boeien en één in een schandblok3 Ratten vanger van Hameln. Toch waren hier in juridisch opzicht en mogelijk ook in werkelijkheid een paar voetangels en klemmen, die de zaak het bovengenoemde kwalijke cachet hadden gegeven. In feite lagen de zaken zo, dat het Rijk, ter zitting vertegenwoordigd door de luitenant ter zee D. P., bij de kolenhandelaar brandstof bestelde per ton. Op voor stel van de ondergeschikte verdachte S. werden de bestellingen tenslotte per wagon gedaan waardoor er nogal eens een overschot in een wagon achter bleef, dat volgens verdachte S. niet aan het Rijk toekwam, daar de leve ranties immer volgens de factuur en dus per gewicht werden uitgevoerd. Het Rijk kreeg immer het volle pond. Volgens de lezing van de kolenhan delaar waren deze overschotten zijn eigendom en had hij daar vrijelijk over te beschikken. Zowel hij als ver dachte S. verklaarden unaniem, dat. de aan S. geleverde „steekpenningen" niets anders waren dan betaling voor de extra moeite en tijd, die S. besteed de om dé leveranties vlot te doen ver lopen. De verdediger van S., mr dr C. Rerkhouwer uit Alkmaar, belichtte deze gang van zaken en hoewel hij geen moeite deed goed te praten dat S. zijn chef, de luitenant ter zee De B. van de extra beloningen die hij van de handelaar kreeg, niet op de hoogte had gesteld, was hij er niettemin van overtuigd dat hier geen sprake van oneerbare practijken was geweest en vroeg hij verdachte, tegen wie door de officier van Justitie, mr A. W. Hol- steyn een gevangenisstraf van 6 maan den was geëist, vrij te spreken. Vervolgens stond de kolenhandelaar, die in bovengenoemde zaak als getuige was opgetreden terecht, omdat hij de „ambtenaar" S. zou hebben „bewerkt" en omdat hij van bovengenoemde sto ker een partijtje goederen had gekocht die deze uit de Rijksmagazijnen gesto len had. Wat het eerste ten laste ge legde betrof, meende de officier te kunnen verwijzen naar zijn^ requisi toir in de vorige zaak, waarin hij ook het bewijs van de schuld van de ko lenhandelaar geleverd achtte te heb ben. Het tweede feit werd door de kolen handelaar in zoverre toegegeven dat hij bekende de goederen wel van de stoker te hebben gekocht zonder ech ter, naar hij zeide, in de veronderstel ling te verkeren dat zij van diefstal «afkomstig waren geweest. Het ging hier o.a. om 15 bedovertrekken, 80 kg verf en 15 broeken. i De stoker als getuige gedagvaard legde echter enige verklaringen af, die hoewel door de kolenhandelaar met heftige en ontkennende interrup ties onderbroken, zeer bezwarend voor hejn waren, en de verdediger de op merking ontlokte, dat getuigen die niet terugschrokken voor overtreding van het gebod „Gij zult niet stelen" dit evenmin deden voor het gebod „Gij zult geen meineed plegen" Toch bleek de officier ook in dit geval overtuigd van de schuld van de kolenhandelaar en vroeg hij hem te veroordelen tot 8 maanden gevangenis straf. De stoker, die op deze zitting mee deelde zijn diefstal van bovengenoem de goederen aangebracht te hebben om daarmee zijn geweten te ontlasten hoorde deswege een tweede gevange nisstraf van 8 maanden tegen zich eisen. Zijn verdediger, mr H. Jonker wees op de z.i. in deze eis schuilende on billijkheid dat zijn cliënt, die vorig jaar reeds wegens verduisteringen op de werf tot een gevangenisstraf werd veroordeeld nu waarschijnlijk twee straffen zou hebben uit te zitten die op deze manier van een langere to- taalduur waren dan in het geval dat beide zaken gevoegd zouden zijn be handeld en dus één uitspraak van de rechtbank zou zijn verlangd. Hij vroeg de rechtbank mét deze omstandigheid rekening te willen houden en de straf voorwaardelijk te willen opleggen. De grote vissersvereniging Visserij Belangen hield onder voorzitterschap van de heer R. Brands haar jaarverga dering. In zijn openingswoord sprak de heer R. Brands over het feit dat voor de belangen van de Noordzee vissers steeds op dq bres moet worden gestaan, gezien de ingrijpende rege ringsmaatregelen, o.m. de vergroting van de maaswijdte der netten. De se cretaris J. Bakker gaf een overzicht van het werk over 1953. Ook Urk was vertegenwoordigd op de conferentie te Londen door R. Brands. De penning meester L. Kramer gaf een financieel overzicht. Verschillende zaken werden aangeroerd die om verbetering vragen, o.a. het lossen van de schepen te IJmui- den en het wegen der tong. Als genodigde op deze vergadering sprak de heer D. Gnodde. In een feestelijke bijeenkomst van de Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders werd de heer G. Kramer gehuldigd in verband met het feit, dat hij geduren de 25 jaren lid is geweest van het Chr. Nat. Vakverbond. Het gouden bondsinsigne werd door de voorzitter van de Chr. Besturenbond de heer R. Ruiten, op Kramers borst gespeld en sprak hem toe dat hij thans de eerste en enige Urker is die zich met dit insigne mag sieren. Tevens werd door de spreker herdacht dat hij van de oprichtipg af steeds zijn volle krachten heeft gegeven voor het vak verbond. De heer M. de Boer sloot op gebruikelijke wijze. Met een tweetal uitvoeringen in de zaal van „Loodsmanswelvaren" te Den Hoorn heeft de muziekvereniging „Door eigen kracht" de band met een deel der Texelse bevolking weer nauwer aangehaald. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter 'J. Kiljan, dat verleden jaar de uitvoering moest worden afgelast wegens de ramp in Februari. De wijze waarop vervolgens onder leiding van de heer U. D. Bouwsma het program ma werd uitgevoerd wekte bij de aan wezigen de gedachte, dat de muziek nog veel beter tot zijn recht kan ko men wanneer men eerlang de be schikking heeft over een eigen mu- zieknis. Met veel genoegen werd ge luisterd naar nummer zeven van het programma, een uit drie delen be staande suite, die door D.E.K. op He melvaartsdag als concoursnummer zal worden gespeeld. Na de pauze heeft men zich terdege geamuseerd bij de opvoering van „De boksende kangeroe", een klucht in twee bedrijven. De feestavond van de paardensport vereniging behoort weer tot het verle den. Nog maar op het nippertje, want het eerste uitstel door de vorst werd bijna door een tweede gevolgd. Maar gelukkig ken het gezelschap van Jan en Maartje Buisman uit Schagen de overtocht zonder al te veel risico wa gen. Als ieder jaar was hotel Texel meer dan vol toen voorzitter Keesom zijn welkomstrede uitsprak. Hij memoreerde de, dank zij de weersomstandigheden, geslaagde paardensportdag en ging daarna over tot het uitreiken van de tientallen prijzen door talrijke firma's en particulieren beschikbaar gesteld. Tussen het dansen door zorgde het Schager gezelschap voor de gewenste ontspanning. De Buismannen hadden hiervan het beste deel. Hun Westfriese schetsen vielen zeer in de smaak. De conférence van Santos was niet be paald vers te noemen, maar zijn goocheltoeren en „telepatische" talen ten werden wel gewaardeerd. Als gast van het gezelschap was er nog een da me die ballet danste. Het publiek was zeer enthousiast. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kametr heeft de minister Van Binnenlandse Zaken verklaard, geen aanleiding meer te zien de vermake lijkheidsbelastingen, die sinds 1948 op het bioscoopbezoek worden geheven aan te houden. Uit het ingestelde on derzoek kan worden geconcludeerd, dat de overwegingen, die in 1947-1948 hebben geleid tot het destijds gemaak te onderscheid in de belasting, thans niet meer gelden. Het ligt in de bedoe ling de gemeentebesturen hiervan me dedeling te doen en de goedkeuring te bevorderen van verordeningen tot wij ziging van deze belasting, die tot dus ver was aangehouden. De minister is niet voornemens de bedoelde medede ling vergezeld te doen gaan van een aanbeveling omtrent de wenselijke of economisch toelaatbare hoogte van de tarieven. In aansluiting op het bericht, waarin wij mededeelden, dat enkele NACO- diensten in de kop van Noord-Holland waren uitgevallen, daar bepaalde we gen in de Anna Paulowna-polder we gens opdooi voor het zwaardere ver keer gesloten waren verklaard, kun- nen wij thans mededelen, dat deze maatregel is opgeheven, zodat de dien- sten weer normaal functionneren. De competitie van de Breezand Bridge Club is geëindigd met een overwinning van de heren G. TimmerG. van Nu land, die daarmee de door de heer Blokdijk beschikbaar gestelde bekers verwierven. Beide heren behoren, zoal3 de voorzitter bij de uitreiking opmerk te, tot de oprichters van de club. Vooraf was nog in vier lijnen gespeeld en de winnaars hiervan waren: A-lijn: C. HomanW. Alkemade; G. Timmer—G. van Nuland; Gebr. J. en A, Dobbe. B-lijn: J. JongejansA. Raven; Gebr, J. en G. Rooyakkers; J. Berbee—J. Kapitein. C-lijn: de dames Beerse en Haver; P. ZandbergenA. Kapitein; J. van LieropC. Looijesteijn. D-lijn: Echtpaar Roozen, N. Verbrug- geM. Verresen; Echtpaar G. Berbee. De eindstand van de B.B.C.-competi tie is: G. Timmer—G. van Nuland 57.27; W. AlkemadeC. Homan 56.98; P. Ko menC. Kuys 54.44; P. StikkelmanF. Alkemade 54.05; Gebr. Dobbe 53.56; Echtpaar Van Harten 52.50; P. Koenders Slot 52.37; P. de GrootG. Duineveld 52.26; J. JongejansA. Raven 51.84; da mes Komen en Kuijs 51.23; Gebr. Rooy akkers 50.67; J. BerbeeJ. Kapitein 50; B. en J. Berbee 49.76; F. van Lierop A. Berbee 49.60; A. ZandbergenA. Kapitein 49.54; dames Beerse en Haver 49.53; A. DuinP. Stam 49.50; P. de WaardH. Rooyakkers 49.28; Echtpaar Verresen 49.03; dames Zandbergen en Verouden 48.77; C. Looijesteijn—J. van Lierop 48.63; dames Zandbergen en Ka pitein 47.84; Echtpaar Roozen 46.03; Echtpaar v. d. Poell 46.02; D. v. d. WallenJongejans 45.80; mevr. Dobber J. v. d. Vlugt 45. Aagtekerk, 15-2 van Manilla naar Kee- lung Alhena, pass. 15-2 Kaap Vilano naar Las Palmas Alioth, 15-2 te Ant werpen Alphard, 16-2 te Rio Grande Amsteldijk, 15-2 van Le Havre naar Ant werpen Annenkerk, 15-2 te R'dam Argos, 13-2 van Genua naar Barcelona Alnati, 15-2 180 mijl noord ten oosten van St Pauls Rock naar Las Palmas - Alpherat, 16-2 te Montevideo Am penan, 15-2 van Southampton naar Ge nua Alamak, 12-2 te Chittagong Altair, 16-2 van Las Palmas naar Ant werpen Amstelbrug, 15-2 van Victoria r.aar Rio de Janeiro Amsteldijk, 16-2 9.20 uur van Vlissingen naar Antwerpen Arkeldijk, 12-2 van Brownsville naar New Orleans Bloemfontein, 16-2 8.10 uur van Vlissingen rede naar Antwerpen Bali, 15-2 te Genua Bantam, 15-2 van Aden naar Djeddah Billiton, 15-2 van Cylon naar Port of Spain Breda, 15-2 n.m. te Cristobal Caltex Neder land (t), 15-2 van R'dam naar Sidon Caltex Padang (t), pass. 15-2 Port Said naar Singapore Cistula (t), pass. 15. westpunt Java naar Fremantle Corilla (t), 15-2 te Hongkong (dokken) cia- vella, 16-2 van Berre naar Piraeus Drente, 13-2 van Port Swettenham naar Colombo - Duivendijk, 16-2 te Cristobal Felipes (t), 15-2 van Padang naar Pladju Friesland (KRL), 15-2 van Co- 80. Vele dagen verstreken zonder dat er iets gebeurde. De tijd kroop voorbij en het eten, hoe lekker het dan ook mocht zijn toebereid, begon Jimmy hoe langer hoe minder te smaken. Het begon hem hier knap te vervelen en hij zon op middelen om hier weg te komen, desnoods met ge weld of list of hoe dan ook. Hij stuur de weer regelmatig briefjes tiaar de professor, maar die antwoordde niet. 't Kon natuurlijk ook zijn, dat deze zijn briefjes niet eens ontving. Jim- my's humeur daalde daardoor hoe langer hoe meer. Soms stuurde lij het eten onaangeroerd terug. Hij schreeuwde dan door het luik, dat hij geen trek had, dat zij het zelf maar moesten opeten. Totdat er t in- delijk weer een briefje van de pro fessor kwam. Jack is ziek. Hij houdt dat niets doen in een kamertje niet langer vol en ook ik ben er niet zo goed aan toe, wat moeten wij begin nen?" Jimmy stond lange tijd met dit briefje in zijn handToen was zijn besluit genomen. Hij schreef een lan ge uitvoerige brief aan het stam hoofd der Boelwoeghono's, waarin hii hem aanbood, zelf als gijzelaar ach". ,-th, bllJven' werk voor hen te ver richten op voorwaarde slechts, dat tl® ur°fesu0r en Jackie mochten ver trekken. Hij zou met zijn hoofd borg blijven voor het feit, dat professo? en - Jackie met geen woord verraden waar zii gewppct waren en hoe zij de weg e^hefn hld- en gevonden. Voï spanning dood Jimmy zijn brief dicht. Wat nier op antwoorden? Projos zouden zou men canada naar Calcutta Gaasterland, 15-2 te Victoria Gaasterkerk, 16-2 te Port Said Garoet, 16-2 te Penang Groote Kerk, 16-2 te Kaapstad Gouwe, 17-2 van Las Palmas te Hamburg verwacht Heemskerk, 15-2 te Port Said Hestia, pass. 15-2 12.30 uur Vlissingen naar Ant- erpen Hilversum, 14-2 Gibraltar ge- pass, naar Duinkerken wHector, 15-2 Ouessant gepass. Indrapoera, 15-2 te Port Said Jagersfontein, 15-2 150 mijl noord van Finisterre naar Las Palmas Johan van Oldenbarnevelt, pass. 15-2 Kaap Leeuwin naar Aden Jupiter, pass. 15-2 Ouessant naar A'dam Kota Inten, pass. 15-2 20 uur Azoren naar Alexandrië, 16-2 J50 mijl oost van Azoren Lekkerkerk, 16-2 van Port Said te Genua Limburg, 12-2 van Vancouver naar Kaapstad *- Linge, 18-2 v.m. van Dakar te R'dam verwacht Larenberg, 16-2 v.m. te Ca- pemount Leuvekerk, 16-2 te Bornbay Loenerkerk, pass. 15-2 14-10 uur Vlis singen naar Antwerpen Luna, 15-2 te A'dam Laurenskerk, 16-2 te Alexan- drië Maas, 15-2 van Lissabon naar Antwerpen Maasdam, 16-2 te Curagao Maasland, 16-2 ta Santos Meliskerk, 16-2 te Genua Marspessa (t), 15-2 van Miri naar Singapore Meerkerk, pass. 15-2 Straat Messina naar Port Said Mitra (t), 15-2 te Thameshaven Nieuw- Amsterdam, 16-2 te Cristobal Orion, 14-2 van Malta naar Piraeus Oranje, 15-2 van Belawan naar Colombo Pc" perkust, 22-2 van Dakar te A'dam ver wacht Prins Frederik Hendrik, 13-2 van Halifax te St John Radja, 15-2 van Tandjong Priok naar Cheribon Ra" faela (t), 15-2 van Pladju naar Bangkok Raki. 15-2 van Djeddah naar Belawan Rondo, pass. 15-2 Sabang naar Co lombo Rotti, 15-2 van Singapore naar Belawan Roepat, 15-2 van Djibouti r.aar Port Sudan Rotula, 15-2 van Accra naar Lagos Rijndam, 15-2 te R'dam Salawati, 16-2 te Port Said Sibnjak, 15-2 van Aden naar Colombo Stad Maastricht, 15-2 van Gibraltar naar R dam Schie, 16-2 van Tunis te Malta Stad Vlaardineen, 15-2 23.45 uur van Vlissingen naar Hamburg Sumatra, 13-2 van Panarukan te Djakarta Soést- diik, 16-2 te Surabaja Stad Vlaardin- Sen, 15-2 15.50 uur van Bermuda te Vlissingen Straat Banka, 15-2 van F°rt Elizabeth naar Kaapstad Talisse, 15-2 van Manokwari naar ^'oganore Tei- resias, 15-2 te A'dam Thalatta, 15-2 te Port Said Trajanus, pass. 15-2 12 uur Vlissingen, 15-2 te Antweroen Ta" rakan. 16-2 te P^srah Thalatta, 16-2 te Port Said Tjipanas. 15-2 van Beira n*ar M^rambinue Tjis->danc, 19-2 Durhan verwacht Utrecht, 13-2 van Tandion" Pandan te Tandjong Priok Van Snilbergen. 15-2 van Douaia naar Vlatadi Waterman. 15-2 110 mijl west ion noorden van Siërra Leone naar Las Palmas Waterend. 15-2 van Ilheos naar Las Palmas Westerdam, 15-2 140 mijl zuidoost van Sable Eil. naar R'dam

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6