Het Centraal Genootschap sloot herbouwperiode af DAW heeft zijn voorsprong concurrenten vergroot op Groen Wit werd in finale door HVS verslagen Juttertjes Emmakinderhuis te Wijk aan Zee door minister heropend Maar de Nereusjeugd leverde goede prestaties De Raad van Urk had veel te behandelen D E HEROPENING van het in de oorlog in een ruïne herschapen Emmakinderhuis te Wijk aan Zee is tot een glorieus feit geworden voor het Centraal Genootschap. Met de ingebruikneming van deze in richting werd immers de herbouwperiode afgesloten van de vele door oorlogsgeweld beschadigde tehuizen van het Genootschap. Tevens is die dag het accent gelegd op de opneming van het 200.000ste kind in de inrichtingen sedert 1905, het jaar waarin het prachtige werk ten be hoeve van het zwakke kind een aanvang nam. Openluchtschool genoemd naar dr A. Schuckink Kool 87 doden bij gevecht tegen Mau-Maubende Explosie in Neurenberg: drie doden Bouw gymnastieklokaal en snoekbaarsregeling Catapult volleybaltornooi De kringzwemcompetitie Tine Tenkink verbeterde weer het kringrecord D. K. Jongejans overleden De krachtsverhoudingen vrijwel gelijk Te koop aangeb.: Ruilen: Personeel: MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 (Van een onzer redacteuren) Dr W. J. Lojenga, voorzitter van het Centraai Genootschap, heeft in een in leidend woord aangestipt, dat de inge bruikneming van het Emmakinderhuis het sluitstuk vormt van een moeilijke en moeizame opbouwperiode van acht jaar, zo ook dat de herbouw van het Wijk aan Zeese huis slechts mogelijk is geweest door de activiteit van een gewestelijk comité, dat ervoor zorg droeg dat iedere steen, iedere spijker met eigen geld kon worden betaald. De heer J. G. Suurhof, minister van Sociale Zaken, heeft de officiële ope ning van het kinderhuis verricht, na vooraf in een rede te hebben aange duid, dat in ons land de hulp aan het misdeelde kind bij de aanvang van deze eeuw is opgebloeid uit menselijke be wogenheid voor alles wat zwak en weerloos is. Sedertdien is dit werk uit gegroeid tot een enorm samenstelsel van organisaties en verenigingen. Het Ne derlandse volk kan dan ook trots zijn op hetgeen op het brede terrein van hel zwakke en misdeelde kind wordt ge daan, Het Centraal Genootschap neemt in die reeks van verenigingen een eer volle plaats in, vandaar dan ook dat de regering zich van harte verheugt, dat thans een nieuw B-huis ter beschikking komt, welk feit samenvalt met het af sluiten van een periode van herstel, waarin een enorme prestatie is gele verd. Dr Lojenga heeft vervolgens de ver diensten van de bouwmeester, ir Kees man te Alkmaar, in het licht gesteld, die in samenwerking met aannemers en onderaannemers van de trooste loze ruïne, een modern herstellingsoord heeft weten te maken, Openluchtschool De heer J. J. Feringa heeft de aan het tehuis verbonden school geopend, zijnde de tweede die het Genootschap bezit en die het karakter draagt van een openluchtschool. De belangrijke Dit weekend is in Kenya de strijd tussen de Mau-Mau en het openbaar gezag weer opgelaaid. Zaterdag begon in de omgeving van Fort Hall een ge vecht tussen Britse militairen, politie en inheemse veiligheidstroepen ener- en een bende van deze ondergrondse inheemse beweging anderzijds, nadat de militairen een groep Mau-Mau- leden op het spoor waren gekomen die enige dagen tevoren een politiepost had overvallen. De strijd duurde tot Zondagavond voort en kostte zeven en tachtig Mau-Mau-leden het leven. Twaalf mannen werden gearresteerd. Negen Mau-Mau-leden zijn Zaterdag tc Nairobi opgehangen. Zij hadden een inheemse christenvrouw vermoord, die de eed op de Mau-Mau niet had wil len aflegggn. Drie doden en vijftig gewonden zijn Zaterdagavond in een danslokaal te Neu renberg gevallen, toen door 'n raam'n zelf vervaardigde bom naar binnen werd ge worpen. Er waren driehonderd en vijftig danslustigen in het lokaal: na de explo sie brak onder hen een paniek uit. De politie legde onverwijld een cordon om het stadsgedeelte, waar het lokaal gelegen is. Twee der doden waren vrouwen. Het derde slachtoffer was een achttienjarig jongmens, dat de bom had vervaardigd. Zijn lijk werd in de tuin gevonden. In zijn woning trof de politie allerlei mate rialen voor de vervaardiging van helse machines aan. Zijn negentienjarige vriend is later op verdenking van medeplichtig heid aan een streng verhoor onderwor pen. WERVELSTORM IN AUSTRALIË Een wervelstorm heeft het gebied op de grens van de Australische staten Queensland en Nieuw Zuid-Wales geteis terd. Als gevolg hiervan staat de plaats Lismore onder water. Duizend personen zijn hier dakloos geworden en vermoede lijk zijn achttien mensen verdronken. Na bij Lismore gelegerde strijdkrachten zijn in het reddingswerk ingeschakeld. Ru- berboten, voorraden en amphibievoertui- gen zijn naar het getroffen gebied ge zonden. AARDBEVING IN NICARAGUA Langs de Westkust van Nicaragua (Mid- den-Amerika) is Donderdag een krachtige aardbeving waargenomen, waardoor grote onrust ontstond onder de bewoners van de hoofdstad Managua en de nabijgele gen steden Leon en Grenada. De mensen brachten de nacht door in de open lucht. Twee vulkanen in de kuststreek zijn een paar dagen geleden beginnen te werken. Op de omgeving daalt een dichte asregen neer. Het hooggerechtshof van de staat New York heeft besloten, de twee kinderen Bosenberg tijdelijk toe te vertrouwen aan hun grootmoeder van vaders kant. Sophie Rosenberg. Zij woont in New York. taak van de aan deze onderwijsinrich ting verbonden leerkrachten, de heer P. Woudt, hoofd, en mej. v. d. Berg, wer-, den uitvoerig in het licht gesteld, vooral in verband met het feit, dat deze school de naam draagt van dr A. Schuckink Kool, eie-voorzitter van het Qenoot- schap. die een mensenleeftijd lang voor de belangen van het Centraal Genoot schap op onnavolgbare wijze op de bros heeft gestaan. Het is een voldoening dat juist deze school zijn- naam draagt, zo zeide spreker, gelegen als zij is in de gemeente Beverwijk, waaraan de fa milie Schuckink Kool met zovele ban den is verbonden. De aandacht van de talrijke aanwe zigen werd vervolgens gevraagd voor de opvoering van het toneelstukje „Hoe prins Mario leerde lezen", gespeeld door de in het Emmahuis verpleegde kinderen. Te midden van die kinderschaar heeft dr A. Schuckink Kool het woord ge voerd, erop wijzend dat de groei en de bloei van het Genootschap zich weer spiegelt in het feit, dat thans reeds het 200.000ste kind in de inrichting is op genomen, welk tweede honderdduizend tal, ondanks de oorlog, in achttien jaar werd bereikt, nadat het eerste hon derdduizendtal een tijdsduur van der tig jaar (19051935) had gevorderd. Vitaal als steeds heeft de hoogbejaar de ere-voorzitter van het Genootschap aan de zesjarige Arie van Doorn uit Utrecht een zilveren couvert aangebo den en eenzelfde geschenk ter hand ge steld aan de achtjarige Gerarda Schreu der uit Haarlem, het 200.000ste kind, als symbool dat het werk van het Genoot schap onverdroten voortgaat. De plechtigheid werd besloten met een rede van mr H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk, die zich niet alleen verheugde over het feit, dat in zijn gemeente thans een zo mooi te huis is gevestigd, maar in het bijzonder over de grote krachtsinspanning die door de honderden afdelingen van het Genootschap is gepresteerd om het oude Emmakinderhuis in een herboren gedaante naar voren te doen treden Tenslotte is nog gesproken door de heer -G. Visser namens allen die een werkzaam aandeel hebben gehad in de herbouw van dit huis, dat thans de trots is van het Genootschap. De heer C. G. Suurhoff, de minister van Sociale Zaken, woonde de opening van het Emma-Kinderhuis in Wijk aan Zee bij .Wij zien hem hier temidden van enkele kinderen, die bij deze plechtigheid een spel opvoerden. De Raad der gemeente Urk kwam Vrijdagavond in openbare vergade ring bijeen. Bij de ingekomen stuk ken bevond zich o.m. een brief van de Staatssecretaris van Sociale Zaken, waarin werd bericht, dat de ge meente Urk 100 rijkssubsidie zal ontvangen in de kosten van uitvoe ring der zg snoekbaarsregeling. Hier van was afhankelijk of de vissers die de snoekbaarsvisserij uitoefenen, in de winter kunnen wórden gesteund. De presentiegelden voor bijwoning der raadsvergaderingen zullen voortaan f 6.80 zijn en voor de raadscommis sies voortaan f 3.25. Aan de heer P. van Urk werd 1 HA los land verpacht in uitbreidingsplan 2. Op voorstel van B. en W. werden premiën voor wo ningverbetering verleend aan W. dc Boer, wijk 6 nummer 46 tot een be drag van f 37.50; M. Kramer, wijk 3 nummer 38 tot een bedrag van f 37.50 en mej. L. de Boer, wijk 4 nummer 46 tot een bedrag van f119,45. De raad besloot op voorstel van B. en W. ge bruik te maken van de wettelijke be voegdheid tot verhoging der huren van gemeentewoningen. Vaststelling van het bedrag per leerling der ver goeding ex. art. 101 der L.O. Wet voor het jaar 1954. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de Raad het bedrag vast te stellen op f 30 voor het gewoon L.O. en f 40 voor het ULO. Aan de ouders van de leerlinge N. de Vries werd een ver goeding toegekend van ongeveer 23 per maand voor de reiskosten, welke verbonden zijn aan het bezoek van de Chr. school voor buitengewoon L.O. te Kampen. Het voorschot op de vergoeding ex. art. 101 L.O.-wet 1920 werd voor het jaar 1954 bepaald op 24830 voor het gewoon L.O. en op 3106,67 voor het U.L.O. Voorts werd aangenomen het voorstel van B. en W. om aan het be stuur der Ger. Schoolvereniging Rego- both te Urk een vergoeding toe te kennen van 1929,76, wegens over 1953 uitgekeerd salaris van een vak onderwijzeres voor nuttige handwer ken. Voorts werd besloten tot de Stich ting van een Gemeentelijk Gymna- stiekgebouw. Het her. nat. schoolbe stuur verzocht de raad medewerking volgens art. 72 der L.O.-wet 1920, om uitbreiding van de schoolgebouwen, met een gymnastieklokaal. B. en W. stelden in verband hiermede voor van een door de gemeente te Stichten lokaal beschikbaar te stellen, zulks omdat ook de andere scholen van dit gymnastieklokaal moeten profiteren, n.1. de Chr. Landbouwhuishoudschool en de Chr. Visserijschool, terwijl B. en W. in de avonduren dit gebouw ter beschikking willen stellen van jeugde verenigingen. Het voorstel van B. en W. werd met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Tot lid der commissie tot wering van het schoolverzuim werd benoemd de heer A. Koffeman Kzn. Aan de commissie voor opvoeding en ontspan ning werd een subsidie van 100 ver leend in verband met de tentoonstel ling op .24 en 25 Febr. a.s. Garantie voor rente en aflossing werd verleend voor een bedrag van 8501,41 ten be hoeve der stichting van een woning voor de Gebr. H. G. en M. A. de Boer, wijk 5 nummer 95 alhier. Grond werd verkocht wegens wo ningbouw aan J. B. Mangel, R. Kapi tein, J. Schraal en P. van den Berg, respectievelijk 180 m2, 150 m2, 200 m2 en 100 m2. (Van onze sportredacteur Zoals was te verwachten heeft DAW Zaterdagavond te Alkmaar tijdens het tweede gedeelte van de kringzwemcompetitie zijn voorsprong op Nereus, Neptunus, de ploeg van Noordelijk Noord-irlolland, Vliegende Vissen en De Ham kunnen vergroten. In de Alkmaarse Overdekte is Zaterdagavond echter duidelijk geworden dat vooral Nereus over uit stekende jeugdige krachten beschikt met het gevolg dat verscheidene nummers een uitermate spannend verloop hadden. Nereus had het dan ook aan zijn jeugdige zwemmers en zwemsters te danken dat op zes van de tien nummers een eerste plaats werd bezet. DAW moest met het voor de Alkmaarders ongewoon lage getal van drie genoegen nemen, terwijl Noordelijk Noord-Holland het genoegen smaakte op de 200 meter schoolslag dank zij G. Goddink te kunnen zegevieren. Bij de kringzwemcompetities zijn ech ter niet de prestaties van de eerstaanko- menden doorslaggevend. De drie beste prestaties van iedere vereniging op alle nummers worden in het eindtotaal ver werkt en het is nog altijd zo dat DAW uit een grotere en sterkere voorraad kan putten dan de andere verenigingen in Noord-Holland. Dat blijkt wel uit het re sultaat: DAW 1687-3 pt.; Nereus 1743.5; Neptunus 1876.5; Noordelijk Noord Hol land 1921.8; Vliegende Vissen 2029.3 en De Ham 2131.2. Met nog een wedstrijd te zwemmen luidt het klassement: DAW 3777.1; Nereus 3775.4; Neptunus 4036.0. N.N.H. 42111: Vliegende Vissen 4435.5 en De Ham 4609.3. Hoewel het peil in de kring Noord-Hol land benoorden 't Y op enkele uitzonde ringen na, het nationaal niveau nog niet heeft bereikt, werden op een paar num mers toch tijden gemaakt waarmee ook op nationale wedstrijden indruk zou zijn gemaakt. Zo won Tine Tenkink. zonder enkele tegenstand de 100 meter vrije slag in 1.10.2, en liet de estafetteploeg van DAW op de 4 x 100 meter vrijeslag voor heren 4 15.2 voor zich afdrukken. Beide tijden betekenden verbeteringen van het kringrecord en vooral de 4.15.2 van de estafetteploeg is zonder meer uitstekend- Maar weinig clubs in Nederland zullen in staat zijn een ploeg aan de start te brengen die in staat is deze tijd te bena deren. Op de 100 meter schoolslag viel het uitstekende zwemmen op van het Ne- reusmeisje 1. Bijleveld. Zij zegevierde in 1.29.0 maar meer nog dan deze tijd viel haar voorbeeldige stijl te loven. Spannend was het duel tussen de esta fetteploeg van de Nereus en DAW-dames op de 3 x 100 meter wisselslag. Met een verschil van slechts 0.2 seconde zegevier den de Zaandijksters. Het viel echter op dat de DAW-ploeg niet op de sterkste wijze was geformeerd. Op de eerste baan rtartte namelijk een tweede ploeg van DAW die na de 100 meter rugslag zeker twee drie meter voor lag op de DAW I. Op de 50 meter rugslag jongens ex celleerde de sterke C. Koeman van Ne reus. Zijn tijd van 34.8 kon door D. de Vries van Neptunus en Slem Hottentot van DAW niet worden benaderd. De belangrijkste uitslagen luiden: 200 meter schoolslag heren: 1 G God dink, NNH, 2.57.8; 2 A. Boxem. DAW, 2.59.2; 3 A. Slikker, DAW, 3.01.2; 4 S. Teeling. Nereus. 3.11 5; 5 R. Prin-ze. Ne reus, 3.12.9; 6 J. de Haas. NNH, 3.13.3. 100 meter vrije slag, dames: 1 T. Ten kink, DAW, 1.10.2; 2 E. Huisman, Nereus, 1.14 8; 3 T. Schats, DAW, 1.17.1; 4 G. de Waard, DAW, 1.17.2; 5 L. Spierenburg, DAW, 1.17.5; 6 D. Dreeuws, DAW, 1.19.9. 50 meter rugslag, jongens; 1 C. Koeman, 34.8; 2 D, de Vries, Neptunus, 36.8; 3 S. Hottentot, DAW, 37.5; 4 K. Eijer, Neptu nus, 39.5: 5 C. Stelling, Nereus, 41.0; 6 H. Peters, Neptunus, 41.4. 100 meter schoolslag meisjes: 1 1. Bijle. veld, Nereus, 1.29; 8 T. Tenkink, DAW, I.36.3; 3 B. Obdam, DAW, 1.37.0; 4 A. Haeck, DAW, 1.37.3; 5 I, Zwart, Nereus, 1.42; 6 T. van 't Ent, Nereus, 1.43.4. 4 x 100 meter vrije slag heren: 1 DAW 4.15.2; 2 NNH 4.30.9; 3 Neptunus 4.36.4; 4 Nereus 4.37.2; 5 DAW II 4.50.4; 6 NNH II 5.02 5. 3 x 100 meter wisselslag dames: 1 Ne reus 4.08.6; 2 DAW 4.08.8; 3 Neptunus 4.28.7; 4 DAW II 4.29.0; 5 DAW III 4.35.9; 6 Nereus II 4.37-7. 50 meter vlinderslag jongens: 1 D. de Vries, Nereus 39.0; 2 R. Rentenaar, DAW 40.0; 3 H. v. d. Wall Bake, DAW 40.2; 4 L. de Vreede, Vliegende Vissen, 42. 5 S. Hottentot, DAW 44-0; 6 G. Schaap, Neptunus 44.5. 50 meter vlinderslag meisjes: 1 I. Bij leveld, Nereus 41.3; 2 T. Tenkink, DAW 4.1.8; 3 A. Haeck. DAW 42.2; 4 E. de Haas, DAW 44.0; 5 B. Obdam, DAW 45-3; 6 E. Veenis, Nereus 45.6. Afvalrace jongens 1213 jaar: 1 P. Koelemey, DAW; 2 B. Rood, Vliegende Vissen; 3 K. Eijer, Neptunus. Afvalrace, meisjes 12—13 jaar: 1 E. Tho- nassen, Nereus; 2 E. de Haas, DAW; 3 H. Huisman, Neptunus. Het klassement van dit tweede deel van de kringzwemcompetitie luidde: 1 DAW 1687.3; 2 Nereus 174.3.5; 3 Neptunus 1876.5; 4 NNH 1921.8: 5 Vlie gende Vissen 2029.3; 6 De Ham 2131.2. Met nog een wedstrijd te zwemmen is de stand als volgt: 1 DAW 3677.1; 2 Nereus 3775.4; 3 Nep tunus 40.36.— 4 NNH 42111; 5 Vliegen de Vissen 4433.5: 6 De Ham 4609.3. Na een ernstige ziekte is Vrijdag in het gemeente ziekenhuis te Zaandam in de ouderdom van 63 jaar overleden de heer D. K. Jongejans. Met hem is "iet alleen de oudste sportverslaggever uit de Zaanstreek heengegaan, doch te vens een iournalist die in het bijzonder veel heeft bijgedragen tot de ontwik keling van de voetbal- en korfbalsport. (Van onze volleybalmedewerker) Het door de volleybalvereniging Catapult Zaterdag in de Linden- school te Alkmaar georganiseerde tornooi voor de sterkste teams uit de afdelingen van district VII van de NeVoBo, is voor de organisa toren zeker een succes te noemen. De indeling der tvedstrijden en het zeer vlotte verloop van het programma hebben er toe mede gewerkt, dat spelers en belangstel lenden met voldoening op deze dag zullen kunnen terug zien. Het was het Haarlemse H.V.S., kam pioen van district VII, dat na vele voor dit team spannende momen ten, uiteindelijk zegevierde. De verwachting, dat de meeste aan dit tornooi deelnemende teams in krachts verhouding weinig met elkaar zouden ver schillen en er reeds in de middaguren een harde strijd om de plaatsen in de finale gevoerd zou worden, werd volledig bewaarheid. Dit bleek reeds bij de eerste ontmoeting waarin SES (Zaandam) en 't Hooge Huys (Alkmaar) elkaar niets toe gaven en een wederzijdse 104 overwin ning voor beide partijen één competitie- punt opleverde. Toch gaf men 't Hooge Sluys, dat strijdlustiger speelde betere kansen, doch een plotselinge inzinking van het Helderse HCSC tegen SES le verde de Zaankanters een 101 over winning op, hetgeen voor dit team vol doende was om de Alkmaarders met pun ten voorsprong in de totale score voorbij te streven naar de finale. Het team van de organiserende vereniging Catapult was tegen het sterk spelende Zaanse Groen Wit, dat enkele weken geleden op het SVN-tornooi de eerste prijs uit het vuur wist te slepen niet opgewassen en leed een 2—0 nederlaag. Een volledige over winning van het Catapultteam op Madjoe (Enkhuizen) en Die Raeckse (Haarlem) gaf de Alkmaarders nog een kans op een plaats in de finale, waarvoor zij tegen SES zouden moeten uitkomen. Het Hel derse HCSC gaf men voor deze dag goede papieren, toen het in de eerste ontmoe ting direct gelijk speelde tegen HVS. Ook tegen ^ES haalde men de halve winst binnen, doch struikelde volledig over 't Hooge Huys, dat met een 20 overwin ning de Nieuwediepers naar de onderste plaats in hun poule deed duikelen, Mad joe, de kampioen van afdeling Enkhuizen, was ook ditmaal de zwakste in dit selec te gezelschap. Dit team kon het tot geen enkele overwinning brengen, doch er valt vooruitgang in het spelpeil van de Enk- huizenaren te constateren. De middagwed strijden brachten vele spannende momen ten en vooral de 2e set in de ontmoeting 't Hooge Huys—HCSC. Met een 9—5 voor sprong serveerden «de Alkmaarders twee maal fout. waarna HCSC kans zag de achterstand geheel in te lopen en de stand op 99 te brengen, pe ondergang van het Alkmaarse team was beslist een feit geweest, wanneer speler Bruin, die zich danig weerde, de weegschaal niet tijdig naar de andere kant had doen overslaan, waardoor een 10—9 stand de redding bracht. In de laatste ontmoeting van deze middagwedstrijden wist SES nog handig HVS een competitiepunt af te snoepen. Wel herstelden de Haarlemmers deze vergissing door de Zaankanters in de volgende set met 10—2 volledig af te straffen, doch een plaats in de halve finale was toch hiermede binnengehaald ten koste van het Hooge Huys, dat nu naar de derde plaats in haar poule ver huisde. Bij de avond wedstrijden traden als eerste SES en Catapult in het veld om elkaar de begeerde plaats in de finale te betwisten. Beide eerste sets gingen gelijk op en een derde was noodzakelijk om te beslissen, dat Catapult uitgescha keld was en zich met de vierde prijs te vreden moest stellen. In de ontmoeting om de vijfde prijs bleek het Haarlemse Die Raeckse beduidend sterker dan het zich heftig verwerend Hooge Huys, dat in de eerste set zelfs met 10—1 ten onder Op prachtige wijze blokkeerde Groen Wit een aanval van HVS in de finale van het door Catapult te Alkmaar georganiseerde volley baltornooi. ging en HCSC nu dus niets meer te ver wijten had. De mensen uit de marinestad hadden zelf weinig moeite om de Enkhulzenaren duidelijk te maken, wie de zesde prijs toekwam. In de hierop volgende finale kwamen uit de teams SES en Groen Wit uit de Zaanstreek en de districtskampioen HVS uit Haarlem. In deze partijen, waarin, met sets van 15 punten werd gespeeld, werd zonder al te veel gerucht met SES afgerekend, dat zich daardoor de derde prijs toegewezen zag. Na zich beiden in 2 sets van dit team bevrijd te hebben, keken Groen Wit én HVS elkaar in de ogen en kon de krachttoer een aanvang nemen. Wederom stonden hier de twee teams tegenover elkaar, die nog slechts enkele weken geleden in dezelfde zaal op het SVN-tornooi elkaar ook de eerste plaats betwist hadden, hetgeen toen ein digde in een overrompelende overwin ning voor de Zaankanters. Velen gaven daarom ook thans Groen Wit de grootste kans tegen het met twee invallers spelende HVS, dat zich in de middaguren reeds tweemaal tot een ver- liespunt had laten verleiden. De eerste set van deze ontmoeting ging echter prompt naar HVS met 1511 stand, het geen het Zaanse team duidelijk maakte, dat er nog harder gevochten moest wor den. In een krachtig doorgezet offensief werd HVS onder de voet gelopen en ging de tweede set met een 1510 stand naar de Zaanse kant, waardoor de kansen wederom gelijk stonden. Een derde set was dus noodzakelijk om te kunnen be slissen, wie van deze beide finalisten zich de uiteindelijke overwinnaar in dit tor nooi zou mogen noemen. In deze laatste set leek het er aanvankelijk op, dat het ook ditmaal wederom een Groen Wit-zege zou worden, doordat dit team zich al di rect van een 61 voorsprong verzekerde. Herhaaldelijk prachtig smashen van aan voerder Clay bracht het HVS-team echter weer gelijk. Een krachtig tegenoffensief gaf de Zaankanters opnieuw enige winst, zodat met een 86 voorsprong van veld gewisseld kon worden. Na deze wisseling volgde een heftige en langdurige strijd waarin geen der partijen overwicht kon verkrijgen. Langzaam doch zeker werk ten men zich onder zeer fraai spel naar een 109 stand in het voordeel van het Haarlemse team, dat pas in dit laatste gedeelte van de titanenstrijd enig over wicht verwierf en in deze set een 15—10 overwinning, en daarmede ook de eind overwinning in dit zware tornooi wist te behalen. Met dit tornooi is zeker goed oropagandistisch werk voor het volley bal in Alkmaar gedaan. Adressen Bur. v. d. blad enz. worden uitsluitend na 4 uur bekend gemaakt Dlv. damesschoenen, mt. 38. Huisduinerweg 8, na 3 uur. Een huis Zuidstraat. Brie ven onder no. 71 bureau van dit blad. Huis, omgeving Ruyghweg (woningstichting) bev. 2 ka mers, 3 sl.k. f 5.75 voor huis met tuin en bijkeuken, liefst Loodsgracht tot f 6.50. Brie ven onder no. 68 bureau van dit blad. Een meisje en een strijkster. Wasserij „Neptunus", Zuid straat 80. Net meisje, boven 15 jaar, met enige ervaring van 8 '2.30 uur. Aanmelden 's avonds ia 7.30 uur. Mevr. v. Royen. 1'imorlaan 33.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6