Vervolg stadsnieuws In tweede klasse vechten drie teams om eerste plaats Vele onderwerpen ter sprake op praatdag CBTB te A. Paulowna VAN DE GROENE TAFEL Geen verrassingen in hoogste afdeling Be Quick kampioen in vierde klasse C „ESKA" geopend in de Koningstraat Nog geen verbreding van Huisduinerweg Wederom onderzoek longtuberculose Winterhanden JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN RECLAME AANBIEDING 1.75 1.95 2.15 2.35 2.55 2.75 2.15 2.35 2.55 2.25 2.50 2.75 2.95 leemanslextielhuis Jaarvergadering HAV Om het damkampioenschap Eigenaren werken tegen Nieuwe straatnamen Callantsooff Hotel De Vries wordt 6 Maart geopend Breezand Meester De Wilde en „Vriendschap" jubileren Sluiting bollenexpositie N.K.J.B.'ers kaartten Teeltvergunningen hield gemoederen bezig Rumoer in het dorp voor de AN AB Julianadorp Eerste ledenvergadering Julianadorper VVV Programma JVC en JHC Texel J. Hoogerheide ter aarde besteld Bestuur voor Sportraad 7 Zand Nieuws van Up and Down PRACHT INTERLOCK ONDERGOED damesdirectoires met boord wit damesdirectoires met elastiek in boord wit damescamisoles met ronde hals wit en zalm DONDERDAG 25 FEBRUARI 1954 Wat betreft de eerste klasse hebben zich in de tafeltcnniscompetitie geen verrassingen voorgedaan. Disnie 2 won met 64 van JJSS en IVA •won met dezelfde cijfers van IVA 2. De strijd tussen de twee laagst- geplaatsten, Dito en Disnie 3, eindigde in een ruime 82 zege voor eerstgenoemde, die nu nagenoeg veilig is. In de tweede klasse is een gedrang van drie teams om de eerste plaats ontstaan. IVA 3 kreeg de kous op de kop en keerde met een 8—2 ne derlaag van Tempo (Blokker) te rug. WGW en DSS 2 deelden te Alk maar de punten en IVA 4 zorgde eveneens voor een verrassing, door WGW met 6—4 te verslaan. De stand is thans: Tempo 10 6 2 2 14 6238 IVA 3 10 6 1 3 13 57—43 WGW 10 5 3 2 13 56—44 DSS 2 10 5 1 4 11 48—52 IVA 4 9 4 0 5 8 40—50 IVA 5 8 2 1 5 5 3545 HCSC 9 1 0 8 2 32—8 In 3A won kampioen LTTU met 6 4 van HCSC 3, verloor met 100 van hetzelfde team. IVA 6 versloeg DSS 3 met 73'. In 3B een verrassing, namelijk de 73 nederlaag van leider komeet te gen Disnie 4. Treffers kwam tegen Disnie 5 net met de hakken over de sloot (46). St. Victor zegevierde re glementair met 1—0 over DTO. In 4A nam DSS 4 de leiding van WGW 2 over, middels een overwin ning op Befair (73). LTTV 4 won reglementair met 100 van IVA 9. De „derby" Schagen 2—Schagen eindigde in een 64 overwinning voor laatst genoemd team. De uitslagen van de vierde klasse In het perceel Koningstraat 4446 is gistermiddag om twee uur onder zeer grote belangstelling de speciaal zaak in stoffen „Eska" geopend. Het dient gezegd, dat wij bij de opening van een zaak nooit zoveel mensen heb ben aangetroffen. Men weet ongetwijfeld, dat „Eska" was gevestigd in de Spoorstraat, waar de heer en mevrouw Keyser niet zo konden werken als zij gaarne wensten. De winkel was weliswaar voldoende bekend, doch men had te weinig arm slag om te kunnen bogen op een rian te zaak. En nu kunnen de heer en mevrouw Keyser dat wel, want in de Koningstraat vonden zij een pand dat na grondige herziening aan de eisen bleek te beantwoorden. Het is nu prettig winkelen bij „Es ka", want er is een zitje, er zijn fraaie toonbanken, er is ruimte om eens hier en daar te kijken en een keus te doen uit de collectie stoffen, die zeer uit gebreid is en prachtige dessins telt. Voorts is er onder andere een „patro- nenbar", een afdeling met een rek, waarin allerhande knippatronen een plaatsje hebben gevonden. Gistermiddag was de zaak extra ge zellig, mede door de vele bloemen van vrienden en zakenrelaties. De firma's, die hebben medegewerkt aan de re stauratie van het interieur, waren: J. P. Ramler (schilder), Tijdeman (eta lage-betimmering), P. J. van Os (elec- riciteit) en P. Nierop, Amsterdam winkel-interieur) In de bovenzaal van „Formosa" heeft 2 Helderse Athletiek Vereniging gis- -ravond haar jaarvergadering gehou- en. Tijdens deze bijeenkomst zijn de osthuma-beker en de Jac. de Boer- eker uitgereikt aan de clubkampioe- en bij de jongens en meisjes, respec- ievelijk aan Henk Verblauw en Han- -iy Wolthaus. De aftredende bestuursleden, de he ren H. A. Enklaar Jr. (voorzitter), W. luitinga (tweede secretaris), P. Boo gaard en R. J. de Boer (commissaris sen) werden herkozen. Wat het pro gramma voor het komende seizoen be treft, konden de volgende gebeurtenis sen worden aangekondigd: 19 Juni school-athletiekwedstrijden, 20 Juni clubkampioenschappen, 4 Juli regiona le athletiekwedstrijd, 25 Juli duaimeet HAV/OlympiaWestfriesland, 16 Mei HAVDe Propellers (basketball), 27 Juni HAV-basketball-tornooi. De voorzitter, de heer H. A. Enklaar Jr., heeft bij het purtt bestuursmede delingen nog als zijn wens uitgespro ken, dat het „stadion-plan" zou wor den aangenomen. Als athletiekvereni- ging heeft HAV uiteraard belang bij een sintelbaan, waar flinke ontmoe tingen kunnen worden georganiseerd en waar men de athletiek intensiever kan beoefenen. In de vierde ronde van de strijd om net kampioenschap dammen van het district Hollands Noorderkwartier ver loor koploper Slot uit Broek op Lan- gendijk één puntje aan Van der Molen. De Vos klopte Groothof en Veenstra verzamelde twee punten tegen Blaau- boer. Daardoor is de stand nu als volgt: Slot en Veenstra 6 uit 4; De Vos 5 uit 4; Van der Molen en Groothof 4 uit 4; Tesseiaar 3 uit 3; Blaauboer 2 uit 4 en Pronk 0 uit 3. Voor het tornooi om het jeugdkam pioenschap werden gespeeld: Keizer Van der Hoven 2—0 en De BoerKra- mer 11. In deze groep leidt Keizer met 8 uit 5. Hij kan nog worden in gelopen door Hooijenga (6 uit 4). Kans loos zijn: Kramer 5 uit 5; De Boer 3 uit 4; Van der Hoven 1 uit 2 en Van der Heiden 1 uit 4. Enkele afgebroken partijen moeten hier de beslissing brengen. 3 waren Komeet 2DTO 2 010 (regl.), Dito 3Komeet 3 64, Donato 3Donato 28, Treffers 3Donato 2 10—0. In de vierde klasse C behaalde Be Quick uit Nieuwe Niedorp middels een overwinning op DSS 5 (91) het kampioenschap. De overige uitslagen warenBe Quick 2Treffers 2 10— 0, ODI—ODI 2 8—2. 4e kl. B: Vice Versa—WTTV 7—3, Disnie 6Purmerend 28, Tempo 2— Purmerend 3 91. 4e kl. E: Purmerend 2Vice Versa 83, Vice Versa 2Purmerend 5 64. Bij de dames in de derde klasse slechts één wedstrijd en wel DSS LTTV 7—3. Overige uitslagen: 4A: IVASt. Victor 19, HCSC—Schagen 82. 4e kl. B: Donato 2Dito 2 0—10, ODI 2ODI 28, Disnie 2—Donato 64, Treffers 3Treffers 2 19. De voorgenomen verbreding van de Huisduinerweg kan niet tot uitvoe ring worden gebracht, zolang niet alle eigenaren van de voor die verbreding nodige grondstroken bereid zijn, die grond tegen een aanvaardbare prijs aan de gemeente af te staan. Aldus B. en W. in het „Algemeen Verslag" bij de begroting voor 1954. In geval het niet mogelijk mocht blijken, binnen afziènbare tijd met plannen tot gehele of gedeeltelijke verbreding van de weg te komen, zullen B. en W. an dere maatregelen tot beëindiging van de onhoudbare toestand overwegen. Ons dunkt, dat in dit geval de be trokken grondeigenaren geen misbruik behoren te maken van de machtsposi tie waarin zij verkeren. Een onteige ningsprocedure met zo snel mogelijke afwikkeling, al gaat deze met kosten gepaard, verdient thans aanbeveling. Het blijft anders een touwtrekspelle tje van eindeloze duur, en dat kost ook geld. De onderhoudspost van de ver voermiddelen, die regelmatig van de Huisduinerweg gebruik moete/i ma ken, beloopt jaarlijks vele tienduizen den guldens. Dat geld kan beter wor den besteed In het „Algemeen Verslag" bij de gemeentebegroting delen B. en W. me de, dat zij het gewenst achten, de be volking van Den Helder wederom op longtuberculose te doen onderzoeken. Dit tweede „bevolkingsonderzoek" zal waarschijnlijk in het najaar van 1954 plaats vinden. De afdeling Den Helder van „Voor malig Verzet Nederland" heeft bij het gemeentebestuur een verzoek inge diend om de straatnamen in één der nieuwe wijken ir\ Nieuw Den Helder te wijden aan gevallenen uit het ver zet. Een beslissing hieromtrent is nog niet genomen. Het voorstel is bij B. en W. in onderzoek. Het nieuwe hotel, café en restaurant B. de Vries is nu dan toch eindelijk zo ver gereed gekomen, dat het offi cieel zal worden geopend. Burgemees ter Correljé zal op Zaterdag 6 Maart, des namiddags drie uur de officiële opening verrichten, terwijl op de daar aanvolgende Zondag aan de inwoners van Callantsoog een feestavond wordt aangeboden, waarop door de plaatse lijke toneelvereniging zal worden op gevoerd „Op hoop van zegen", spel van de zee in vier bedrijven van Herman Heijermans. (Advertentie, Ing. Med.) Nog niet zo lang geleden hebben wij melding gemaakt van het 40-jarig on derwijzersjubileum van meester De Wilde, d.w.z. dat de heer De Wilde 40 jaar geleden zijn onderwijzersambt in onze polder aanvaardde. Welnu vijf jaar nadat de Breezandse onderwijzer zijn intrede in zijn school had ge maakt, was hij de oprichter van de zangvereniging „Vriendschap" en a.s. Zaterdag, 27 Februari zal het dan vijf en dertig jaar geleden zijn, dat de heer De Wilde de grondslag legde voor één van de oudste verenigingen hier ter plaatse. Vijf en dertig jaren is voor een ver eniging een heel lange tijd, en het is daarom temeer een bewijs, dat deze grondslag een zeer hechte was en dat de heer De Wilde als leider van deze gemengde zangvereniging in staat is geweest, hfet uitstekende koor in de juiste banen en tot flinke successen te leiden. In zaal Blokdijk zal het heugelijke feit gevierd worden met een feestavond en het laat zich aanzien, dat ofschoon „Vriendschap" over dit feit niet zo erg van de toren zal blazen, verschillende officiële instanties acte de présence zul len geven. Sedert de viering van het 30-jarig bestaan heeft men zich vooral toege legd op het feit, om de zanguitvoerin gen niet uitsluitend als zangevenement te behandelen. Juist het 30-jarig jubi leum en de daaraan verbonden „bonte avond" hebben de stoot gegeven om op dergelijke avonden „voor elck wat wils" te bieden en het moet gezegd worden, de successen bleven niet uit. Allengs verwierf „Vriendschap" zich een uitstekende reputatie op dit gebied, naast de kennis van het zingen. Zo heeft wijlen de Heer Jan van Alphen destijds een drietal revues samenge steld die een evenveel aantal maien succes boekten. Hoe het ook zij, wij wensen meester De Wilde en zijn koor nog vele jaren van succes toe tot heil van onze polderse kunst. „Hoewel onze voorzitter (de heer P. Komen) nog een bloemetje aan „De Bilt" zond, was het weer ons niet gunstig. Eerst de vorst en nu op de laatste dag de dooi, waardoor geen busvervoer mocht plaats hebben, bei de hebben ze het bezoek op ongun stige wijze beïnvloed. Toch zijn we blij, dat we deze tentoonstelling heb ben gehouden en verheugd over de prachtige resultaten die vooral bij ''e huisbroei zijn bereikt". ..Het was de vice-voorzitter van de afdeling, Anna Paulowna van de Al gemene Vereniging voor Bloembollen cultuur, de heer A. Boer, die deze woorden sprak bij de sluiting van de in Breezand gehouden bolbloemen- tentoonstelling. Hij gewaagde verder met waarderende woorden van de medewerking van de NACO, die extra diensten inlaste en reeds in de bus sen toegangsbewijzen verkocht. De scholen uit Anna Paulowna en omlig gende gemeenten hebben de tentoon stelling bezocht; de samenwerking en medewerking waren in alle opzichten uitstekend. Spreker dankte enkelen, in het bijzonder de arrangeur de heer D. Kruit uit Schagen, de pers, de heer en mevrouw Snaars met de geluids installatie die zulke goede diensten bewees, de heer Jac. Weijers. De uitslag van de N.K.J.B.-kaartdag was: le prijs P. Grinbergen—D. Smakman2e prijs J. HalfschepelC. v. d. Berg; 3e prijs W. v. d. MeerL. Peijnacker; 4e prijs H. AldersA. Langelaan5e prijs J. WeijersH. Peijnarker. De winnaars van de bridge-drive, waaraan ook de cursusgroep deelna. waren: A-lijn: le prijs P. v. d. Berg L. v. d. Vlugt; 2^ prijs mevrouw TeeuwenI. Teeuwen3e prijs J. BoereK. Kapiteijn; 4e prijs Nic. Teeuwen—M. Teeuwen5e prijs B. AldersW. Zandbergen. C-lijn: le prijs Gebr. A. en A. Leijen; 2e prijs J. KortekaasC. Rooyakkers; 3e prijs A. Brouwer en echtg.; 4e prijs J. BraamJ. Koomen. D-lijn: le prijs P. de GrootD. Duineveld2e prijs J. RooyakkersTh. Dobbe3e prijs mevr. Zandbergenmej. Captein; 4e prijs J. DuineveldJ. van Loon. President Mohammed Naguib van Egypte heeft een uitnodiging van de Pakistaanse premier, Mohammed Ali. voor een bezoek aan Pakistan aangeno men. DRIE LEDEN van het dagelijks be stuur en de secretaris van het hoofd bestuur van de Chr. Boeren en Tuin- dersbond HollandBrabant waren aanwezig op een „praatdag" te Anna Paulowna in „Veerburg" gehouden, om vragen uit de vergadering te be antwoorden. Alvorens echter de leden gelegenheid kregen deze vragen af te vuren, stelde de heer Hooimeijer, die deze bijeenkomst presideerde, de heer Joh. Verkuyl in de gelegenheid een kort inleidende woord te spreken. De heer Verkuyl wees allereerst op de totstandkoming van het Land bouwschap, waardoor straks de orga nisaties zelf maatregelen zullen voor bereiden. De minister is dan toe ziend voogd. De suikerprijs is iets verlaagdspr. zou het redelijk hebben gevonden als de prijs van vorig jaar was gehandhaafd, zulks in verband met de laatste loonsverhoging. Er zal voorts, aldus de heer Verkuyl, in deze vergadering wel worden gespro ken over uitbreiding van teeltver gunningen voor bloembollen. Hoewel deze kwestie in hoofdzaak Noord- en Zuid-Holland aangaat, zag de heer Verkuyl de bloembollenteelt toch als iets, dat ook de rest van het land interesseert. Men moet in deze zaak trachten te bereiken wat mogelijk en wenselijk is. Ook de sociale vraag stukken zullen wel onder de loupe worden genomen, doch spr. stelde de grote betekenis hiervan op de voor grond. Voor de vierde maal is een gedwongen loonsverhoging opgelegd spr. had gaarne gewild, dat dit vrij willig was geschied en dat niet steeds het college van Rijksbemiddelaars hiervoor was ingeschakeld. Het is in het belang van de boeren, dat men de lonen van de landarbeiders hand haaft en op peil houdt. Oók is het van belang, dat de arbeiders aan het bedrijf worden gebonden. Het is im mers allang geen geheim meer, dat de landarbeid op jonge arbeiders geen aantrekkingskracht meer heeft. Dit is op den duur funest voor het bedrijf De vragen en opmerkingen waren van zeer verschillende en soms van zeer vreemde aard. Zo maakte de heer Van der Heide uit Julianadorp de opmerking, dat de vier loonsver hogingen voor de arbeiders evenzo veel loonsverlagingen waren geweest ovor de boeren. Deze gedachte wees de heer Verkuyl onmiddellijk van de hand door op te merken, dat in de richtprijzen een redelijke beloning voor de boer is opgenomen. Voorts vertelde de heer Snoek, dat hij een gruwelijke hekel heeft aan de sociale instellingen en het werk, dat hij er aan heeft, hem nog meer gruwt. De heer Aantjes, die deze opmerking be antwoordde, zei geschrokken te zijn van deze uitspraak. „Wij zouden onze eigen positie in gevaar brengen als we ons niet n.et sociaal werk. zouden inlaten. De bijbel leert ons de plicht tot de naaste reeds," aldus het ant woord. Iets anders is of het werk, dat er aan vast zit, niet kan worden vereenvoudigd. De werkgever zou reeds een heel stuk geholpen zijn als hij te maken had met één loonopgave, één premie-afdracht en één adres. Verschillende vragenstellers spra ken over de teeltregelingen. Zo werd opgemerkt, dat teeltvergunningen on bereikbaar zijn door de hoge bedra gen, die per roe worden gevraagd. Verder werd de wenselijkheid van een uitbreiding van het teeltrecht uitge sproken. Men was van oordeel, dat aan de behoefte do export momen teel niet kan worden voldaan. Ook zij, die vroeger bollenkwekers waren, kunnen moeilijk of in het geheel iet aan een teeltvergunning komen. Voor al de kleine kwekers kunnen de ge vraagde bedragen niet betalen. De heer De Geus, die deze materie voor zijn rekening nam, zei, dat er een tijd was, dat het telen van bloem bollen niet lonend was. Men ging toen liever rode kool of wat anders ver bouwen en verkocht de teeltvergun ningen voor een hoge prijs. De bona fide telers hebben ir die moeilijke ja ren hun bedrijf moeten saneren door Het inleveren van 7 kg bollen van ieder mud, teeltbeperking e.d. Het zou niet billijk zijn om nu alles weer direct op losse schroeven te zetten. De bloembollenteelt vereist grote investe ringen. Spr. meende echter wel, dat het verleden jaar een beleidsfout is geweest, dat er niet werd uitgebreid. De teeltvergunningen zouden dan ze ker in prijs zijn gedaald. De heer Van der Veer vroeg of het wel juist is, dat er zoveel verschil is in de lonen van tuinders-, boeren- en bloemistenknechts. Intussen was de heer Van der Veer wel van oordeel, dat het vak van landarbeider hoog dient te worden gehouden. De heer Verkuyl antwoordde hierop, dat hij al eerder had gewezen op de moei lijkheid jonge arbeiders aan te trek ken voor landarbeid. Spr. ziet geen uitweg. Moeten de lonen omhoog? 87. Jimmy had gehoopt zelf alle toe bereidselen voor de lange terugreis te mogen maken, maar dat werd hem niet toegestaan. Hij werd weer naar zijn cel teruggebracht en het enige ver schil was, dat men er een tweede riet bank in had geplaatst, daar Jackie de laatste dagen vóór het vertrek de cel met zijn vader mocht delen. In elk ge val hadden zij het nu wat gezelliger Jackie begreep er niet veel van. „Maar waaróm, pappie", vroeg hij verwonderd, „waarom mogen wij hier niet vrij rondlopen? Wij hebben toch beloofd, nooit met één woord te ver raden. wat wij hier gezien en beleefd hebben". Jimmy knikte. „Ja, dat is nu wel zo", antwoordde hij, „maar hele maal vertrouwen doen ze ons blijkbaar niet. In elk geval willen zij niet heb ben dat wij méér van dit land zien dan nodig is en daarom zetten zij ons uit alle veiligheid maar achter slot en grendel". Jimmy en Jackie bespraken verder hun plannen voor de terugreis en met dat soort gesprekken vulden zij hun tijd. Tot het ogenblik, waarop professor Propjos heel onverwacht hun cel binnen trad. Zij keken even heel vreemd op, want de professor zag er nu van top tot teen als een Boelwoeg- hono uit. Hij droeg een grijze tuniek die hij zo bevallig mogelijk om zijn gestalte trachtte te draperen. Ook hij liep op blote voeten, ,,'t Valt niet eens mee", zei hij tegen Jimmy. „Af en toe breek ik bijna mijn hals over de zoom van dat kleed". Mogelijk werkt een vrijere „uitloop" voor goede krachten, het niet straf baar stellen van de betaling van ho gere lonen, ten goede. De toestand is thans zo, dat men de C.A.O. beschouwt als een richtlijn. De heer Van Beem zeide er reeds jaren op te hebben gewezen dat de vaste kernen verloren gaan door het beknibbelen op het loon van de vaste arbeiders. Wil men in de toekomst niet uitsluitend op de arbeidsbureaux of Bureaux Oogstvoorziening zijn aan gewezen, dan zal men zich moeten be raden op een betere beloning van de vaste kernen. De mens is steeds op zoek naar „het geluk". Hij denkt het te vinden in de' bevrediging van zijn hebzucht, zijn eerzucht, zijn heerszucht of zucht naar macht. Het is alles slechts surrogaat wat hij dan bereikt. Het ware geluk is slechts te vinden met terzijdestelling van het egoïsme, door samenwerking in liefde. Deze gedachten liggen ten grond slag aan de muzikale comedie, die De verenigde spelers" in Veerburg te An na Paulowna voor de afdeling van de Algemene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond opvoerde en in zekere zin vormden ze ook het thema voor de rede van de spreker óp deze feestavond de heer Hoogland, districtsbestuurder van de bond in Zuid-Holland. Dat avonden als deze voor de land arbeiders georganiseerd worden ze staan altijd op een behoorlijk peil bewijst reeds, zo merkte spr. op, dat er door de opofferingen, die de pio niers der organisatie zich getroostten en door verdere samenwerking reeds heel wat bereikt is. Want niet alleen is het door de betere arbeidsvoorwaar den financieel mogelijk ze te organi seren, ze worden ook druk bezocht en dus gewaardeerd. De gezamenlijke strijd voor een hogere levensstandaard, beter onderwijs, meer vrije tijd, voor .betere levensomstandigheden in het algemeen, heeft dus ook waarde voor het culturele leven van de arbeider. Wat is er verder al zo bereikt. De arbeider is niet meer onmondig, spreekt door zijn organisatie mee bij het vaststellen der lonen en andere arbeidsvoorwaarden. De achterstelling bij vergelijkbare groepen is voor een groot deel wegge werkt. Er is meer vrije tijd, vacantie met toeslag, een werkloosheids- en ziekteregeling, er is pensioen. Spr. wees er met nadruk op, bij vergelijking met de lonen van vroeger rekening te houden met deze sociale voorzieningen, die toch eigenlijk ook een stuk :"on vertegenwoordigen. Om wat verw/«»an is te behouden en dit verder uit te bouwen, wekte spr. de ongeorganiseerden op zich aan te slui ten en deed een beroep op de jonge ren om flink deel te nemen aan het afdelingsleven, opdat zij eenmaal de taak der ouderen is en voor de orga nisatie kunnen overnemen. De heer P. Glim, die de avond open de en sloot, sprak kort, doch in de zelfde geest en uitte namens allen woorden van dank en waardering aan het adres van de spreker en van „De verenigde spelers", die voor de hon- derdentiende maal „Rumoer in het dorp" brachten. SCHAAKCLUB „VAN EWIJCKSLUIS" De uitslagen van de laatst gespeel de competitiewedstrijden zijnEerste klasse: L. Alkemade—S. Brommer 10; Th. LigtendagC. Marees 01; H. LoerA. Loer Tweede klasse: G. JanssenM. Spigt 1—0. Derde klasse: C. J. DietvorsA. Jans sen 01, J. Keuris—J. Piek 01F. SelhorstG. Landman A. v. d. ZeeM. de Jong 10. ONRECHTMATIG HYACINTHEN GETEELD. Door de Alkmaarse economische rechter, mr J. Markus, is J. de B. uit Anna Paulowna gisteren tot een boete van 100 of 30 dagen veroor deeld omdat hij onrechtmatig hyacin then had geteeld. De Officier van Justitie, mr. dr J. M. Vellinga had een boete van 150 tegen hem geëist. Dinsdagavond hield de onlangs op gerichte Vereniging voor Vreemdelin genverkeer te Julianadorp een alge mene ledenvergadering, ter vaststel ling van een huishoudelijk reglement en om een definitief bestuur te kiezen. Hoewel het ledental in weinige we ken is gestegen tot ruim veertig, was de belangstelling niet heel groot. Slechts tien leden waren aanwezig. Het concept-reglement werd behan deld en na enkele wijzigingen goed gekeurd. De naam van de vereniging zal zijn: „V.V.V. Julianadorp aan Zee". De contributie voor de belangheb bende leden (pensionhouders en mid denstanders) werd bepaald op f 2.50 per jaar en voor donateurs werd een minimum bijdrage van f 1.per jaar vastgesteld. Het voorlopig bestuur, bestaande uit de dames A. Vonk-Pie, Van Groen- Gedink, Minnes-Viehof en de heren Th. N. Noot en L. Tigchelaar werd bij acclamatie tot definitief bestuur ge kozen. Er zullen dit seizoen enkele strandfeesten worden georganiseerd voor de kinderen van badgasten e.a. Ook zal in het drukst van 't seizoen worden getracht, muziek- en zanguit voeringen in de muziektent te doen plaats hebben. Dit jaar kan nog niet worden overgegaan tot het uitgeven van een folder, wel zal door plaatsing van advertenties de aandacht op deze badplaats worden gevestigd. Als a.s. Zondag de velden in zoverre ontdooid zijn. dat er gevoetbald kan worden, zal JVC I na ruim 2 maanden rust de strijd aanbinden met Kaag vogels 1. Aanvang 2 uur. Vooraf gaat om 12 uur de wedstrijd JVC IIGeel zwart II. De JVC-junioren mogen Za terdagmiddag 3 uur een uitwedstrijd spelen tegen HCSC-j„ terwijl JVC a om 10 uur te Kolhorn speelt tegen Kaagvogels a. JHC I gaat a.s. Zondag meedoen aan een zaalhandbaltornooi, dat in War- menhuizen in het veilinggebouw wordt gehouden. Onder grote belangstelling werd gisteren ter aarde besteld te Oude- schild de heer J. Hoogerheide, die ge durende twintig jaar de functie van dekknecht bij de N.V. TESO had ver vuld. De laatste twee jaar genoot hij van zijn pensioen. Aan de groeve werd o.a. het woord gevoerd door de presi dent-commissaris van de N.V. TESO, notaris Mulder. Voorts door de heer Lap van de Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij, omdat de over ledene ook oud-schipper was geweest van de reddingboot van De Koog, en tenslotte door de heer Snoek, namens de Transportarbeidersbond. Hedenavond om acht uur zal in hotel De Graaf het bestuur worden gekozen van de onlangs opgerichte Sport raad. Hiervoor zijn de volgende per sonen candidaat gesteld: J. Aaxter, J. Beumkes, G. ten Kate, D. Dapper, mej. J. Dalmeyei*, G. Drost, N. de Graaf, A. van Hoorn, J. Hooyberg, A. J. van der Hulst, N. Idema, C. Mets, G. Michels, J. van der Pijl Sr., J. Schoorl en J. Visman. Voor de competitie van „Up and Down" werd weer een drive gespeeld; de uit slag was als volgt: le D. den Brasem H. Roozen 39 p.; 2e T. BloklandP. Koop man 34 p.; 3e Ant. Stroopermr Kriek 32:/: p.; 4e H. SchilderH. Veul 32>/t p.; 5e Th. LeekS. Lenting 32 p.; 6e W. Schilder—K. de Vries 29>/j P-; 7e P. Stroo per— R. Hartogh 28 p.; 8e A. van der Voort—K. Slik 24 p. 42 44 46 48 50 52 46 48 50 lang 80 85 90 95 cm. Bij aankoop van een 2e exemplaar deze voor de halve prijs SLUIS DUKSTRAAT 73

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 15