Communistische interpellatie over prijsverhogingen KOU. GRIEP...! Zwitsaletten Als de wereld nu toch bedrogen wil zijn DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Meester Hedi uit de Beemster verricht wonderen Twee verworpen moties in de Tweede Kamer het resultaat Is versnelde tunnelbouw wel mogelijk? Lezers spreken Een monument voor Plesman en andere Nederlanders Inhaalprogramma voor Zondag Nieuwe crematorium in Dieren gereed Eerste Kamer nam de begroting aan van Wederopbouw Uitslag enquête Een Gerard Dou bracht f 4.500.- op Werkplaatsstudio en laboratorium DONDERDAG 25 FEBRUARI 1954 Van onze parlementaire redacteur) „juffrouw LAPS, u bent een zoogdier", zei de broer van Woutertje Pieterse, die voor schoolmeester leerde, tot de buurvrouw, die op visite was. Aan deze passage van MultatulVs beroemde boek moesten we denken tijdens de interpellatie, die de communistische heer Reuter Woensdagmiddag in de Tweede Kamer hield over de huurverhoging, de loonsverhoging en de daarop gevolgde prijsverhoging Wouter- tje's broer demonstreerde zijn geleerdheid. Zijn uitspraak was weten- schappelijk juist, maar juffrouw Laps, die gewend was in eenvoudiger en begrijpelijker taal aangesproken te worden, nam de „onheuse beje geningniet. Zij vertrok met opgestoken zeil. 1MINISTER ZIJLSTRA van Economi sche Zaken antwoordde de inter- nellant met veel vertoon van profes sorale geleerdheid; hij goochelde met gegevens en kwam tot de op zichzelf misschien wel juiste conclusie, dat ge zien de indexcijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek niet of nauwelijks meer van consumptiebe perking gesproken kan worden en dat het levensonderhoud in het algemeen niet duurder geworden is. Doch de heer Reuter reageerde zoals juf frouw Laps gedaan zou hebben heel begrijpelijk met een vriendelijke uitnodiging tot de bewindsman om samen met hem eens in de Lange Poten te gaan winkelen.... En zijn partijgenoot Gortzak advi seerde: „U moet uw haar eens gaan laten knippen". Prof. Zijlstra, die niet ongevoelig bleek voor de humor, die in de com munistische repliek school, had op dit ogenblik helaas geen tijd om te gaan winkelen, maar in de toekomst, wie weet.... zelfs kon hij nauwelijks even uitknijpen voor een bezoek aan de kapper. Veel opgeschoten is de heer Reuter niet met zijn interpellatie. Hij lichtte uitvoerig een viertal vragen toe en diende twee moties in. Eigenlijk heeft hij alleen maar aan de regering de ge legenheid geboden om nog eens een overzicht van de stand van zaken te geven, nadat de huur-, loon- en belas tingmaatregelen bijna twee maanden gewerkt hebben. De heer Reuter wilde weten, of de regering niet van mening is, dat 5 loonsverhoging onvoldoende is om de koopkracht te herstellen, zoals die vóór de huurverhoging en de con sumptiebeperking bestond; hij infor meerde, of de regering bereid is als nog met terugwerkende kracht 6% in plaats van 5 loonsverhoging voor te schrijven; voorts of zij bereid is de toegestane loonsverhoging van 2 cent per uur voor vaklieden en het ver minderen met 2 cent per uur van de loonverschillen der gemeenteklassen verbindend voor te schrijven en ten slotte of de regering bereid is ge zien tal van ongemotiveerde prijsstij gingen prijsbeheersend op te tre den en een prijzentop in te stellen en daarbij de prijsbehaersing-commissies weer in werking te doen treden. De laatste vraag had hij als een uit nodiging tot de regering in een motie vastgelegd. In de andere motie invi teerde hij de regering een loonsverho ging van 6 met terugwerkende kracht van 1 Januari 1954 af voor te schrijven. De interpellant had geen succes. De moties werden beide met 63 tegen 5 (communistische) stemmen verwor pen. De Kamer refereerde zich liever aan het oordeel van de ministers Zijlstra en Suurhoff, dan zich in een communistisch motie-avontuur te storten. Prof. Zijlstra betoogde, dat er nu hllarïg, lusteloos? Dan heelt de kou te pakken I Blijf niet rondlopen, hond u warm en neem voor U naar bed gaat -öé? anti-pijn tabletten (Advertentie, Ing. Med.) De competitieleider van de KNVB heeft besloten het inhaalprogramma dat voor Zondag was vastgesteld te hand haven. 1 A: WageningenNEC; Heracles Ajax; HaarlemDWS; Be Quick Gr. Zwolse Boys; OosterparkersElink- wijk; Ensch. BoysRCH. 1 B: Sneek—VSV; Rigtersbleek— Go Ahead; DOSHeerenveen; EDO Enschede, De VolewijckersGVAV Vitesse—AGOVV. 1 C: WH *16—LONGA; VVV—Bra- bantia; PSVSittardia. 1 D: EindhovenRBC; Hermes DVS Excelsior; EBOHMaurits; Limbur- giaJuliana. 2 A: HollandWestfrisia; Rapiditas Hollandia. 2 B: KFC—Watergraafsmeer; UW— Volendam. 3: A: KWBeverwijk; WSV '30 Purmersteijn; Always Forward—Alk- maarse Boys. 3 B: JOS—DEC; Vitesse '22—TOG; Alcmaria VixtricTerrasvogels; Riva lenVeis en. 3 C: Wilhelmina VooruitRKVVA; OSV—Hilversum; RKAVIC—DCG; SDWQSC. 4 A: Schagen—DTS; Grasshoppers— OudesluisWatervogelsRKAFC. 4 B: MFC—SVA; USVU—EVC; Pur- merendZouaven; De RijpAssen delft MonnikendamAndijk. 4 D: VVZ—IVV; NEA—DRC; Zil vermeeuwen—AGSOFC—Gold Star; IJ-BoysDe Eland. 4 E: DVAVETODIO—Energia SEMO—DCO; NFC—De Meteoor; VVB Waterloo. en in de naaste toekomst geen onge rustheid over het prijsverloop behoeft te bestaan en dat daarom het treffen van maatregelen niet alleen onnodig, maar ook ongewenst is. Hij bleef ech ter waakzaam en zegde toe, dat hij eventueel tegen excessieve gevallen van p*ijsverhoging zou optreden. Minister Suurhoff van Sociale Za ken wees een verhoging van 6 af, omdat de ontwikkeling van het ge- zinsverbruik er geen aanleiding toe geeft, omdat men geen loonpolitiek kan voeren bij de maand, omdat geen voorstellen van de Stichting van de Arbeid zijn ingekomen en omdat de oorspronkelijke voorstellen van 6 van de vakcentralen in zekere zin zijn achterhaald, doordat de informele schattingen van het prijsverloop te hoog gebleken zijn. Op die schattin gen was het percentage van zes geba seerd. Op de vraag over de beloning van de geschoolden en de gemeenteklassi- ficatie gaf de minister 'n ontkennend antwoord. Deze zaak heeft namelijk niets met de huurverhoging en het terugdraaien van de consumptiebe perking te maken. Ook de heren Van Leeuwen (VVD) en Roemers (PvdA) mengden zich og kort in het debat, dat aan de commu nisten weinig of niets heeft opgele verd. Het tweede crematorium in ons land is in Dieren gereed gekomen. Het zal op Zaterdag 13 Maart om 14.30 uur worden geopend door de heer A. H. Wegerif, algemeen voorzitter van de Vereniging voor Facultatieve Lijk verbranding. Minister ir H. B. J. Witte heeft gis termiddag tijdens zijn verdediging van de begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting gezegd, dat zijn be langstelling voor woning-differentiatie niet minder is dan van zijn ambtsvoor ganger, maar dat hij de middelen iets anders gebruikt. De minister wees er nog eens op, dat volgens het CBS het woningtekort in 1960 zal zijn opgelost. Het probleem van de 100.000 krotten noemde minister Witte zelf ook een schande, welke zo spoedig mogelijk moet worden uitgewist. De begroting werd tenslotte z.h.s. aangenomen, met de aantekening, dat de CPN-fractie er haar stem tégen uitbrengt. Voorts nam de Eerste Kamer o.m. het wetsontwerp vestiging bedrijven (rege ling ter bevordering van een goede bedrijfsuitoefening) zonder hoofdelijke stemming aan, alsmede het wetsontwerp tot wijziging van de kieswet, dat met 25 tegen 9 stemmen werd aangenomen. Eind Januari en begin van deze maand hebben NIPO-enqueteurs de volgende vraag gesteld aan vele man nen en vrouwen, die tezamen een nauwkeurige doorsnede" van de Ne derlandse bevolking vormen: „Voor welke Nedérlander(s) (uit verleden of heden) moest volgens U een monument worden opgericht?" Ruim de helft van alle ondervraag den stelde één, soms twee Nederlan ders voor (48 pet. gaf geen antwoord). Een monument moest worden opge richt, meent het publiek, voor: dr. Plesman, zegt 16 pet., dr. Drees, meent 8 pet. Vier procent antwoordt: Voor de oorlogsslachtoffers, verzetstrijders, il legale werkers e.d. Vervolgens worden genoemd, ieder door twee procent van het publiek: Jan van Zutphen, Colijn en Lieftinck. Een procent meent: Een monument voor de huismoeders, voor de moeders van grote gezinnen, voor de moeders van arme gezinnen. (Veelvuldig wordt ook voorgesteld een monument op te richten voor ko ningin Juliana. prinses Wilhelmina, prins Bernhard). Verder worden, door kleinere aan tallen, vele andere vooraanstaande Ne derlanders genoemd zoals Lely, Troel stra, Abr. Kuyper, prof. Zernike, gene raal Spoor, kardinaal De Jong Antho- ny Fokker. Ook nog bepaalde groe pen Nederlanders zoals de mannen van de reddingboten langs de Noordzee kust e.d. Bij de jongste veiling van de Gale ries Giroux te Brussel werd fr. 60.000 (4.500 gulden) betaald voor een dames portret geschilderd door Gerard Dou. Een stilleven van de 18e eeuwse Franse schilder Chardin bracht fr. 135.000 op. JTEN ZEVEN METER lange python of tij gerslang, die sinds 1951 in diergaarde Blijdorp te Rotteirdam verblijft, is op het ogenblik bezig eieren te leggen. Het actieve dier heeft er thans reeds zo'n tachtig gelegd. Tot nu toe z(jn er in de diergaarde nog nooit onge pythons ge boren, maar ditmaal is men hoopvol gestemd. Wanneer alle eieren zijn gelegd, slingert de slang zich er helemaal om heen om ze uit te broe den. F EN VERTEGENWOOR DIGER uit Groningen raakte dezer dagen met zijn auto van de wal in de sloot en vervolgens ook weer van de sloot op de wal. In de omgeving van Staphorst begon zijn auto te slippen, gleed de weg over en belandde met volle vaart op het ijs van het riviertje de Reest, dat tegen dit ge wicht gelukkig nog be stand bleek. De auto reed zonder aarzelen door naar de andere oever en schoot daar de wal weer op, waarna voertuig en bestuurder ongedeerd en blij van zin hun weg vervolgden. gIJ HET GOEDE URK ontstond deze week wat open water door het spuien van het gemaal. Natuurlijk kwam hier onmiddellijk heel wat waterwild op af, uitge put, verkleumd en half verhongerd. Deze zwak ke vogels waren een ge makkelijke prooi voor be gerige mensen en ver schillende omwonenden trachtten dan ook hun slag te slaan. De vogel wacht bleek evenwel pa raat te zijn en deed een goed werk door de sno- daards stante pede uit zijn domein te verdrij ven. J)E AMERIKAANSE te levisiekijkers hebben weer eens een pracht van een primeur gehad. Een televisiestation gaf namelijk een rechtstreek se uitzending van een enorme brand in een flatgebouw te Louisville in Kentucky, waarbij drie mensen om het le ven kwamen en vier zwaar werden gewond. Het televisiestation be vond zich namelijk recht tegenover het vlammen de flatgebouw. Hetgeen de zoekers naar de oor zaak van de brand na tuurlijk wel te denken geeft. Zo iets heeft onze televisie nou nooit eens. IN HET DORPJE Jung- holz bij Innsbruck is een machine in gebruik genomen, waarmee uit mest en andere organi sche afvalstoffen me thaangas wordt gewon, nen, dat voor verwar ming en voor het aan drijven van bepaalde motoren kan worden ge. bruikt. De Bulgaarse in genieur Dmitri Ikano- moff ontwierp deze ƒ3500 kostende installa tie. U)E ZWITSERSE fede rale raad heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de openbare ver koop van honden- en kattenvlees voor mense lijke consumptie met in gang van 1 Maart wordt verboden. In enkele kan tons gelooft men, dat het verorberen van honden vlees bescherming biedt tegen bepaalde ziekten. En kattenvlees wordt door vele Zwitsers als een lekkernij beschouwd. Voor de rechtbank te Verviers, in Bel gië, heeft zich onlangs een merkwaar dige gebeurtenis voorgedaan. Een vrouw, die door de verdediging als getuige was opgeroepen in een geding, dat een geschil tussen buren tot onderwerp had, was in lange broek in de getuigenbank verschenen. De geschokte rechter weigerde haa.r echter als ge tuige te horen. Hij meende dat deze „mannendracht" een uiting van gering, schating van de rechtbank was. De advocaat der verdediging pleitte een kwar tier lang om de rechter duidelijk te maken da de lange broek reeds een hele ontwikkeling in de damesmode heeft doorgemaakt en dat deze reeds lang niet meer uitsluitend als kledingstuk der mannen is te beschouwen. Hij wees er voorts op dat de getuige rechtstreeks uit de fabriek, waar zij werkt, naar de rechtbank was gekomen en dat zij dus geen bijzondere zorg aan haar toilet had kunnen besteden. De emanciperende advocaat had echter geen succes. De rechter bleef onwrikbaar en hij weigerde de gebroekte getuige te horen. (Advertentie, Ing. Med.) Mijnheer de redacteur, Zelf chauffeur in de wegenbouw zijnde en 's zomers vaak dagelijks slachtoffers van de pontmisère, zou ik naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer S. Nuyen het vol gende willen zeggen: „Natuurlijk ben ik het met hem eens dat hij het ar gument „schande dat er Zaterdags middags en Zondags niet gewerkt wordt" niet voor vol neemt. Er is strijd genoeg geleverd om het zover te krijgen en en er is hier tenslotte geen sprake van een nationale ramp, zoals in Februari vorig jaar, waarbij duizenden mensenlevens zijn betrok ken. Wel is hier sprake van een ge leidelijk toenemende economische ont wrichting en belemmering tot ver dere ontplooiing van tal van indu strieën en andere ondernemingen, zolang de tunnel er niet is. Maar ge zien de ontwikkeling van het verkeer had de regering reeds veel eerder moeten beginnen met de bouw van de tunnel, die er toch immers moest komen. Waarom dan door de verschil lende instanties niet veel eerder be gonnen met dezelfde druk op de re gering uit te oefenen toen men nog met de bouw moest beginnen? Zeer zeker zou werken op Zaterdagmiddag en Zondag, zo dit mogelijk was, m.i. (Van een onzer redacteuren) QLOEMEN! Rondom bloemen! In een verbijsterende hoeveel heid van tint en kleur, als een koraaltuin van een tropisch rif. Zwarte magie? Ja, dat moet het zijn. Want opeens tussen al die bloemenweelde verschijnen nieuwe kleuren, nieuwe vormen. In sy- metrische lijnen spreiden zij zich waaiervormig uit en te midden van haar kleine zusters rijst als een reuzen-orchidee uit het Bra ziliaanse oerwoud een kleuren- wonder omhoog. Wat is dit voor een plaats? Een studio? Een toneel, werkplaats of laboratorium? We zijn op bezoek bij mr. Hedi, de Beemster tovenaar, de grote meester, die op deze vragen het antwoord kan geven. Mr. Hedi is een groot uitvin der en een niet minder groot artist. Mogelijk is hij ook een groot wijs geer wie zal het zeggen? Hoe dit ook zij, hij moet reeds als jongeling zijn gedachten over deze wereld heb ben laten gaan en daarbij tot de con clusie zijn gekomen, dat zij zich gaar ne laat bedriegen. Dat zij zich maar al te graag overgeeft aan illusies en dat zij een zwak heeft voor dingen die zij niet kan begrijpen. Waarschijnlijk uit deze overwegingen en ook omdat hij liefde voor dit beroep opvatte werd mr. Hedi goochelaar. Niet zo maar met een eenvoudig „hocus pocus", maar een van, allure, die evenals zijn confraters met wereldnaam, zgn. grote nummers bracht. We zagen mr. Hedi een aantal jaren terug in een avond vullend programma. Het begon met een eenvoudig goocheltrucje, dat u en ik waarschijnlijk na enige oefening óók zóuden kunnen brengen. Doch daarna werd het meer en meer myste rieus. Wij herinneren ons nog flauw iets van experimenten met een ge heimzinnige koffer, van „het jaar 2000" en dat was wel buitengewoon griezelig van de Flitsende Dood. Mr. Hedi werd een bekende figuur in de provincie en van Den Helder tot Zaandam kende vrijwel iedereen zijn naam. Nu hadden we echter geruime tijd niets meer van mr. Hedi gehoord. Hoe was het leefde hij nog? En zo ja, had hij dan zijn toverstaf aan de knot wilgen gehangen? Mocht dit zo zijn, waarom? Dus besloten wij hem eens te gaan opzoeken in zijn huis in de Beemster, waar hij door de jaren heen een middenstandszaakje drijft in elec- trorartikelen en wat daaraan verwant is. Zo staan we dan tegenover de man, die al deze wonderen verrichtte, niet slechts in de hoofdsteden des lands, maar ook in Brussel en Parijs zowel als in afgelegen dorpjes, waarvan de namen reeds weer vergeten zijn. In het gesprek, dat wij met hem hebben, wordt ons veel geopenbaard. Zeker, mr. Hedi treedt nog wel voor het voetlicht, zij het ook niet zo fre quent als voorheen. Hij wordt daarbij geassisteerd door zijn dochters, die ook al een aardig handje mee-goochelen. Het bloed kruipt ook blijkbaar hier, waar het niet kan gaan. Maar toch heeft mr. Hedi de boeg min of meer gewend en het is thans voornamelijk achter de schermen, dat hij zijn werk verricht. Want waar op de Bühne van de theaters en toneel zalen in de Europese hoofdsteden of Amerika de grote nummers worden beëindigd met een fantastische bloe- menfinale, daar moet de schepper van deze praal in de Beemster worden ge zocht. Mr. Hedi heeft hier, zij het op primitieve wijze, een combinatie van studio, werkplaats en laboratorium ingericht. Het wonderlijke is wel bij deze internationale Beemsterling, dat vakman, uitvinder en artist bij hem een eenheid vormen, die tot verbluf fende resultaten leidt. Volgens mr. Hedi kan een kind de was doen. En dan volgt met een ze kerheid, die het kenmerk is van een groot vakmanschap, een reeks mani pulaties met kaarten, sigaretten, geld en ballen, waar een kind zeker niet aan te pas komt en zelfs menig goo chelaar niet. Hij treedt naar buiten op als artist, soms alleen en dan weer met zijn dochters zo heeft hij jaren gereisd met zijn mysterie-revue en dan is hij werkelijk de magische tovenaar, maar zijn werkelijke kracht, zijn bij zonder vernuft, ontplooit hij binnens kamers, waar hij de ingewikkeldste trucs uitdenkt en toetst aan hun waar de voor de practijk. En dat gaat maar niet één, twee, drie. Alles moet sluit- ten als een bus, er mag geen enkel risico worden genomen. Want als straks het nieuwe nummer over het voetlicht wordt gebracht, proberen honderden het wonder te doorgronden. Want een meisje kan niet zo maar in de lucht zweven, geen geboeid mens kan uit een gesloten koffer komen en bloemen groeien niet uit het niets. Maar toch gebeurt het allemaal. Voor ons heeft mr. Hedi maar wei nig geheimen. „Dit gaat zus", ver klaart hij, „en dat gaat zo". We snap pen het wel, maar we snappen het weer niet ook. Ja het is alles dóód- eenvoudig, althans, wanneer men mr. Hedi mag geloven. En wij geloven wat hij zegt, doch niet wat hij doet. Want zodra zijn vingers gaan spre ken, kunnen we er niet meer bij en voelen we ons ieder ogenblik bij de neus genomen. Mr. Hedi verkoopt zijn attributen niet slechts aan illusionisten van naam, hij beschikt tevens over een aardige serie trucs ten behoeve van amateurs, die nog slechts de eerste wankele schreden op het gebied van de goochelkunst hebben gezet en zo langzamerhand is dit zaakje uitge groeid tot een voor Holland unieke industrie. Komt men hier op bezoek, dan vliegt de tijd zo om, want elk ogenblik weer wordt men met nieu we wonderen geconfronteerd. Of er ook plannen voor de toekomst zijn? Natuurlijk, en deze betreffen in de eerste plaats uitbreiding van deze industrie, waarin een vindingrijke geest nog allerlei mogelijkheden kan scheppen. Maar ook zijn er weer plan nen om op tournee te gaan met een mysterie-revue in grootse stijl, waar aan ook de dochters medewerking zul len verlenen, een revue, die aan ge heimzinnigheid alles zal overtreffen, wat deze eenvoudige Henk Dinkla want zo heet hij in het gewone leven tot dusverre bracht. Een revue met veel bloemen en met nog meer won deren, waarbij men ziet gebeuren wat er niet gebeurt, omdat men wat er wèl gebeurt niet ziet. Maar de we reld wil nu eenmaal bedrogen zijn en als dat op zo prettige wijze geschiedt als mr. Hedi dit doet, dan is er geen kwaad bij. Hier demonstreert mr Hedi een trucje in zijn huiskamer. Een half uurtje later is het vertrek in een toneel herschapen; want telkens komt er weer iets nieuws uit een onuitputtelijk arsenaal geen noemenswaardig verschil maken op het eerder klaar zijn van de tun nel, temeer, daar men thans reeds op het tijdschema inloopt. Ik ben het echter niet met hem eens, wanneer hij schrijft dat men de arbeiders, werkende aan de tunnel, als een vergeten categorie beschouw! en ik geloof ook niet dat hij zijn mede-arbeiders en de buitenwereld een dienst heeft bewezen door te zeggen, dat zij er zelf geen enkel be lang bij hebben, als de tunnel een jaar eerder klaar is, omdat men dan een jaar eerder werkloos is. Want men komt hierdoor gevaarlijk dicht bij het idee, dat men tot heden baar kalm aandoet, omdat men maai een gewoon loon verdient. Hij is ook wat dit betreft wel een beetje ego- istisch, want denkt hij dan in het geheel niet aan zijn duizenden mede arbeiders, beroepschauffeurs enz., die door het lange wachten later thuis komen? Verder getuigt het van een wel zeer donkere blik op de .toe komst, door het ongeschreven ver moeden, dat er voor hen na de tun nelbouw geen werk meer zal komen. Hij laat tevens blijken, dat men on der ploegenstelsel in staat zou zijn de tunnelbouw aanmerkelijk te ver snellen, als men een belangrijk be drag beschikbaar zou stellen voor de aan de tunnel werkende arbeiders. Afgezien van het bedrag, waarmee Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. men dan genoegen zou nemen, komt dit neer op een aanmerkelijke loons verhoging. Maar naar ik uit zeer betrouwbare bron weet, zijn de lonen daar thans toch wel zo goed, dat vele eveneens geschoolde werkers het voor die prijs nog wel wilen overnemen. Want 35 pet. premie of prestatietoeslag is toch niet zo gek, dunkt me. En gesteld, dat de autoriteiten of bouwleiding cr nu eens toe overgingen om door be schikbaarstelling van zo'n bedrag voor de arbeiders de bouw te versnellen, dan kan men wel weer dezelfde rede nen aanvoeren voor het z.g. eerder werkloos worden. Afgezien hiervan zou dit soort van versnelling aanleiding kunnen zijn tot een jakkersysteem en gezien de droe ve ervaringen is dit toch wel hoogst ongewenst. En hoewel de leiding bij de Amst. Ballast Mij. zeer zeker wel in goede handen berust, zal haar verantwoor ding, voor een dergelijk groots werk bij versnelde uitvoering toch groter gaan worden. Mijn mening is, dat als een ploegen stelsel niet mogelijk is en men ook niet reeds aan de andere oever kan beginnen, men toch nog vrijheid heeft om de arbeiders een premie te geven in individuele gevallen, waarbij het werk ononderbroken dient te worden voortgezet, zoals bij betonstortingen enz. Nu moet men niet denken, dat ik een tegenstander ben van hoge lonen, integendeel, welke arbeider zou dat zijn, maar men moet niet het onredelijke verlangen, waardoor men uiteindelijk zichzelf en zijn duizenden mede-arbeiders benadeelt door de on rust, die een en ander vooral in de bouwwereld zou veroorzaken. En tenslotte, de diverse Kamers van Koophandel mogen toch de zaak weer niet al te pesimistisch bekijken, want de tunnel vordert reeds sneller dan men voorzien had en men denke hierbij eens aan een bekend gezegde, dat haastige spoed maar zelden goed is. E. RUS, Avenhorn, A 123.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 17