De eerste plaats van Haarlem morgen in gevaar komt Na een emotievolle dag nog twee candidaten voor de titel DE WONDERE WAERELT Alkmaarse Boys en Beverwijk gaan inlopen op leiders Ook dat nog VSV blijft zijn voorsprong op EDO en DOS behouden Schagen zal DTS een warme ontvangst bereiden Jaap Ligthart heeft de leiding voor de Fries Koppel VVV kan met Emma gelijk komen Wim v. Est in Ronde van Nederland tentoonstelling-personenautomobielen ien onderdelen Na vier weken stagnatie een.inhaalprogramma Duits voetbal-team komt naar Engeland West Frisia gaat zijn voorsprong vergroten Hollandia heeft kans op winst tegen Rapiditas OSV krijgt bezoek van lastig Hilversum Spanning in 4B zal nog meer toenemen DE wedstrijd OrasshoppersOudesluis is voor de beze'ting van de laatste Plaats van belang. Hoewel de krachts verhoudingen niet ver uiteen zullen lopen, hebben wij de indruk dat de Ploeg uit Hooc"'oud een kleine over- wnnim gaat behalen. Lancia-team (Ferrari) naar Verenigde Staten Oefenwedstrijden van afdelingselftallen Invitaties voor Genève verzonden Brandkast opengesneden in Zuivelfabriek Vijftien maanden voor importeur Biljartkampioenschap2e klasse kader 38-2 Twee nederlagen voor Van Bracht RAI RAI-Gebouw Amsterdam 26 Februari t/m 7 Maart Geopend van 10-17 en 19-22 uur Entree 2.- (incI belasting) (Advertentie, Ir.g. Med.) JSJA DE VOETBALCOMPETITIE vier weken te hebben gestagneerd heeft Thialf zijn koffers weer gepakt. Zij, die na dit voetbalioze tijdperk voor Zondag nu weer een volledig programma verwachten, maken echter een misrekening. De competitieleider heeft besloten dat wij gaan „inhalen", met het gevolg, dat eerst 14 Maart weer een vol ledig programma zal worden gespeeld. Voor Zondag 14 Maart staat namelijk de interlandwedstrijd NederlandEngelse amateurs op het programma. Het begint er naar uit te zien, dat het gesloten seizoen nóg minder zal hebben te betekenen dan het vorig jaar en dat de zomersporten nu helemaal in een hoek worden gedrukt. Het mag dan waar zijn, dat wij in Nederland niet ieder jaar een winter van drie of vier weken hebben te verwachten, maar een dergelijke stagnatie is toch beslist niet abnormaal. Hiermee is tevens bewezen, dat zelfs een com petitie-indeling van veertien clubs per afdeling te veel is, zeker ais voor ieder wisse-wasje een competitie-Zondag komt te vervallen. IN IA delen Haarlem en Ajax, om het geheugen even op te frissen, met 22 punten de eerste plaats. Voor de rood- broeken staat een lastige wedstrijd te gen DWS op het programma. Het is niet denkbeeldig dat de Amsterdam mers een winstpunt naar de hoofdstad zullen brengen, waardoor Ajax dan al leen de leiding zal hebben. Wij nemen namelijk niet aan dat Heracles instaat zal zijn de Ajaxieden grote moeilijk heden te .bezorgen. De club met het minste aantal verliespunten NEC, één minder dan Haarlem en Ajax, brengt een bezoek aan Wageningen. Hoewel wij de gastheren niet onderschatten, geloven wij niet dat ook maar één punt op de Wageningse Berg zal achter blij ven. Landskampioen RCH fungeert nog altijd als hekkensluiter. Wij hebben echter de indruk dat de Haarlemmers een goede kans gaan maken om de uit wedstrijd tegen Enschedese Boys tot een goed einde te brengen. moeten toestaan dat WV door een overwinning op Brabantia gelijk in punten komt. PSV kan zich door een overwinning op Sittardia bij de groen plaatsen die met twee punten achter stand kampioenscandidaat Emma be dreigt. Een puntenverdeling in de wedstrijd WHLonga lijkt niet on waarschijnlijk. RBC zal Eindhoven, dat met één punt voorsprong op Willem II de lei ding heeft in 1D, geen last kunnen bezorgen en ook EBOH „zit" vrij rus tig daar Maurits op bezoek komt. An ders is het met Hermes DVS dat Ex celsior op bezoek krijgt. Het zou wei eens kunnen gebeuren dat de Schie dammers een punt aan de Rotterdam mers moeten afstaan. DE grote voorsprong van VSV (vijf punten Op EDO en DOS) komt mor gen niet in gevaar. De Velsenaren brengen namelijk een bezoek aan Sneek en dat moet zonder meer een overwinning opleveren. Van DOS, dat uitstekende prestaties met wonderlijke nederlagen afwisselde, zijn wij minder zeker. Heerenveen komt namelijk naar Utrecht en het zou ons niets verwon deren als dat een gelijk spel beteken de. Voor EDO liggen twee winstpun ten te wachten in de thuiswedstrijd te gen Enschede. |N IC worden slechts drie wedstrijden gespeeld. Leider Emma heeft ook Zondag nog rust en zal vermoedelijk De Britse Voetbalbond heeft beves tigd dat de eerste wedstrijd Engeland- Duitsland na de oorlog in November in Londen zal worden gespeeld. De laatste keer dat de ploegen van Enge land en Duitsland tegen elkaar uitkwa men was in 1938 in Berlijn toen Enge land met 6-3 won. Het is nog niet defi nitief uitgemaakt op welk veld de wedstrijd zal worden gespeeld, maar men vermoedt dat dit op Wembley zal gebeuren. Britse sportjournalisten heb ben erop gewezen, dat Duitsland haar internationale plaats in deze tak van sport weer is gaan innemen. Er zijn reeds ontmoetingen geweest tussen Engelse en Duitse jeugdelftallen en een Engelse B-ploeg zal volgende maand in Gelsenkirchen tegen een Duitse B-ploeg in het veld komen. SLECHTS vier wedstrijden staan er voor de tweede klasse A en B op het programma. West Frisia gaat zijn voorsprong op HFC en ZFC met twee punten vergroten in de uitwedstrijd tegen Holland en Hollandia brengt een bezoek aan Rapiditas. De Hoornse ploeg, die na eea goede start langzamerhand tot de degrada- tiecandidaten is gaan behoren, heeft Zondag een kans om haar positie te verbeteren. Er wordt namelijk een be zoek gebracht aan Rapiditas. In 2B is KFC in de thuiswedstrijd tegen Wa tergraafsmeer zeker niet kansloos. In ieder geval verwachten wij een gelijk spel. ÜVVVolendam zal vermoede lijk wel een overwinning voor de wijd- broeken worden, die daarmee dan weer gelijk in punten komen met HVC. VAN DE VIJE kampioenscandi daten, die in 3 A elkaar het leven lastig maken, komen er morgen slechts twee in het veld, namelijk Beverwijk en Alkmaarse Boys Alkmaarse Boys, dat met één punt achterstand op Zaandijk en DEM op de derde plaats staat, heeft een kans om de leiding te nemen. De Alkmaarders spelen namelijk uit tegen Always Eorward, de Hoorn- se ploeg, die de op één na laatste plaats inneemt. Beverwijk heeft twee punten minder dan het lei dende duo, maar ook een wed strijd minder gespeeld. Een over winning op KW zal de Beverwij- kers dus gelijk brengen met DEM en Zaandijk. DE DERDE wedstrijd die in 3A op het programma staat is de ontmoe ting WSV—Purmersteyn, twee ploegen die vrijwel aan elkaar zijn gewaagd en de punten s eleens konden gaan delen. De belangrijke wedstrijd in 3B is on getwijfeld het treffen tussen Rivalen en Velsen. Als Velsen het niet tot een overwinning kan brengen moeten de kampioenskansen voor deze ploeg wel \AN DE TWEE voornaamste Lampioenscandidalen in 4 A, DTS en RKAFC, gaan de Langedijkers de lastigste wedstrijd tegemoet. LTS moet namelijk op bezoek hij Schagen en hoewel laatstgenoem de ploeg nog altijd tot de staart- clubs behoort is de rivaliteit tus- ten deze elftallen wel zó groot, dat de uitslag zeer lastig is te voor- tpellen. RKAFC daarentegen brengt een bezoek aan hekkenslui ter W alervogels en het is niet waarschijnlijk dat de Alkmaar ders ook maar één punt in Den Leider zullen achterlaten. 'aar alle waavsrhnniiikheid gaat de spanrlne in 4R weer tn»"n"">n VVW en Meet-votrnis ^ie de eerste twee P^a'.sen innemen, hebben rust, zodat Assendelft via een overwinning op De Rijp weer gelijk kan komen. Een spannende wedstrijd is te verwachten te Uitgeest waar ÜSVU en EVC elkaar treffen. Beide ploegen hebben slechts een achterstand van twee punten op de leiders, doch de Edammers hebben een wedstrijd minder gespeeld. De prestaties van USVU in de laatste wedstrijden waren door vertrek van verschillende spelers minder indruk wekkend dan in het .begin van de competitie en het zou ons niet ver wonderen als EVC met een kleine overwinning Uitgeest verliet. Andijk geven wij weinig kans in de uitwed strijd tegen Monnikendam, SVA gaat van MFC winnen en tussen Purmereod en Zouaven verwachten wij een pun tenverdeling. 7ILVERMEEUWEN zal zonder al te veel moeite twee winstpunten kun nen behalen in de wedstrijd tegen AGS. Moeilijker wordt het voor OFC dat gastvrijheid verleent aan Gold Star. IVV heeft de beste papieren in de uitwedstrijd tegen VVZ, Y-Boys stuurt De Eland met lege handen te rug en de degradatiecandidaten NEA en DRC zullen vermoedelijk wel op een draw afsturen. De titelcandidaten van 4E zullen na de wedstrijden van Zondag nog wel dicht bij elkaar in 4e buurt staan. De Meteoor, dat een punt voorsprong heeft op VVB behoeft niet bevreesd te zijn voor het bezoek aan NFC en van VVB verwachten we te Beverwijk een overwinning op Water- loo. zeer gering worden geacht. Vitesse kan in de running blijven door een overwinnig op TOG en Alcmaria Vic- trix heeft een redelijke kans om twee plaatsen op de ranglijst te stijgen door Terrasvogels met lege handen terug te zenden. OSV krijgt morgen een lastige te genstander op bezoek. Hilversum na melijk dat zijn achterstand op OVVO tot twee punten gaat proberen te redu ceren. Een kleine nederlaag voor de Oostzaners lijkt wel waarschjjnlijK. Voor QSC staan de papieren gunsti ger. Het bezoek aan SDW zal, geloven wij, minstens één winstpunt opleveren Wilhelmir.a Vooruit gaat van RKVVA winnen en RKAVIC lijkt ons kansloos tegen DCG. Zaterdagavond om 20.35 zal per K.L.M.-vliegtuig uit Milaan het Lan- ciateam, dat op weg is naar de Ver enigde Staten, op Schiphol aankomen. Op 7 en 8 Maart wordt te Sebring in de V.S. de bekende 12 uurwedstrijd voor sportwagens gehouden en in deze race zal een sterk Lancia-team star ten. Bij het gezelschap bevinden zi h Alberto Ascari, die enkele wereld titels op zijn naam heeft staan, Luigi Villoresi, een niet minder bekende internationale coureur, verder de Fransman Robert Manzon, de Argen tijnse coureur en grote rivaal 'an Ascari Manuel Fangio, de Italiaanse coureur Euginio Gastellate en verder de heer Pasquarelli van de race afdeling der Lanciafabrieken, Gianni Lancia, eigenaar-directeur van dit merk, enkele technici en monteurs en nog een aantal andere vertegenwoor digers van Lancia. De technische- en jeugdcommissie van de KNVB afdeling Noord-Holland heeft voor Zaterdag 6 en Zondag 7 Maart oefenwedstrijden vastgesteld. Het voorlopig Noordhollands junio ren-elftal speelt Zondag 7 Maart op het terrein van Alcmaria Victrix een wedstrijd tegen een sterke Alcmaria combinatie en het voorlopig afdelings elftal treed Zaterdagmiddag te Castri- cum aan tegen Vitesse. Opstelling juniorenelftal: Reitsma (Purmersteyn)Jeltes (Westfrisia) en Veerman (Volendam); Nieuwveen (Alcmaria Victrix), Schilder (Volen dam) en Smit (Volendam)Visser (Egmondia), Buis (Egmondia), Bond (Volendam), Tuy (Volendam) en Vlug (DTS). Reserves: Meijer (OSV), Ory (RKAFC), Ruiter (Flevo), Steur (Vo lendam) Opstelling afdelingselftal: Haver- hoek (Helder 2); Heddes (SRC) en Geesink (Odiz); Karsten (SEW), De Maar (Meervogels Z.) en C. v. Veen (Odiz); Van der Bijl (Odiz), Groot (Flevo), Zwanenberg (Egmondia) Dekker (Flevo) en IJzendoorn (Zaanse Boys). Reserves: Van der Schaaf (Odiz), Koot (Vios), De Vries (Odiz) en De Vos (Berkhout). De organisatie „Ronde van Neder land" deelt mede, dat Jef van de Vijver Wim van Est voor de Ronde heeft gecontracteerd. op EEN scheepswerf in de Amerikaanse havenstad Boston wordt op het ogenblik de grootste en sterkste an kerketting gesmeed, welke ooit werd ver vaardigd. Zij is bestemd voor het vliegdekschip „Forrestal" en iedere schakel ervan is ruim 72 centimeter lang en weegt 162 kilogram. Het breekpunt van deze ketting wordt geschat op meer dan 1125 mil- lioen kilogram J^ET HUIS VAN de Ierse schrijver George Ber. nard Shaw te Ayot St. Lawrence, dat hij bij zijn overlijden in 1950 aan het Britse volk vermaakte, zal wegens financiële nood ongemeubileerd worden verhuurd, aldus heeft de organisatie voor instandhouding van his- tori che gebouwen in En geland bekend gemaakt. Een jaar na Shaws dood werd een intekening ge opend om 250.000 gulden bijeen te brengen voor de instandhouding van het huis in zijn oude toe stand, maar in totaal heeft men nog geen 50.000 gulden ingezameld. Het blijkt nu zelfs moei lijk te zijn om een huur der voor het huis te vin den. Laten ze het maar hier brengen! DEX BARKER, de tiende Tarzan van het witte doek, heeft er genoeg van om voor aapmens te spelen en zal zich bin nenkort aan een ander levensdoel gaan wijden. Hij begon zich zelfs bui ten de filmstudio's uit te drukken in de gebrekki ge, lapidaire zinnetjes, welke men van Tarzan gewend is. Bovendien werd zijn stem steeds ho ger, waar ook Johnny Weismuller, zijn voor ganger, last van had. Lex Barker meent, dat dit komt, doordat hij er steeds maar stoer moet uitzien, zijn schouders naar achteren moet druk ken en zijn borstkas moet uitzetten. Voelt u er iets voor om als elfde Tarzan door de bomen te gaan slingeren? VEERTIEN kinderen van Sylt, een eiland voor de Westkust van Sleeswijk-Holstein, heb ben gisteren een hache lijk avontuur beleefd, toen zij van school over het ijs langs de kust naar huis liepen en plotseling bemerk ten, dat de enorme ijs schots, waarop zij zich bevonden, door de dooi was losgeraakt en snel naar zee afdreef. De kinderen slaagden er gelukkig in door van de ene schots op de andere te springen na drie lange uren weer de vaste wal te berei ken. PEN DRACHTIG schaap dat door de omheining op het land van de vee houder J. Boer te Nieu- werbrug was gebroken, heeft deze ontsnapping met de dood moeten be kopen. Het dier wandel de argeloos op de spoor lijn, werd door de trein gegrepen en was op slag dood. Stomverbaasd wa ren echter de mensen, die kwamen aansnellen en naast het dode moe derschaap twee piepjon ge lammetjes de wankele eerste schreden in deze koude wereld zagen zet ten. De diertjes bleken ongedeerd en gezond te zijn, al waren zij wat te vroeg geboren. fOT VERBIJSTERING van de televisiekij kers en het studioperso- neel pakte tijdens een uitzending van een tele visiestation te New York de omroeper Jack Eigen de uitermate aantrekke lijke actrice Cleo Moore stevig vast en gaf haar een kus, welke vijf volle minuten duurde. Er kwamen onmiddellijk tal van telegrammen en telefoontjes binnen, die hem gelukwensten met deze meesterlijke show. Er was ook een telegram bij van zijn directeur, die hem op staande voet ont sloeg. Jack vond het niet erg. Je zult wél op zo'n manier ontslagen worden, zei hij. De Verenigde Staten hebben Zuid- Korea en vijftien landen van de Ver enigde Naties met troepen in Korea uitgenodigd voor de aanstaande confe rentie te Genève. De vijftien landen zijn: Australië, Bel gië, Canada, Columbia, Engeland, Ethi opië, Frankrijk, Grieken'and, Luxem burg, Nederland, Nieuw-Zeeland, de Philippijnen, Thailand, Turkije en Zuid- Afrika. Te Zonhoven nabij Hasselt in België heeft men in de bodem een zgn. blik- sembuis aangetroffen, een zeldzaam verschijnsel. Toen de heer Van de Put dezer dagen aan het graven was in de tuin achter zijn huis, stuitte hij plotseling op een wit buisje, dat zich in de grond bevond. Toen hij iets dieper eenzelfde buisje aantrof, stak hij er een stuk van in zijn zak. Zo belandde het voorwerp bij de onderwijzer van Zon hoven, die het opzond naar het Koninklijk Instituut voor Natuurwetenschappen te Brussel. Hier kwam men onmiddellijk tot de gevolgtrekking, dat men met een zogenaamde bliksembuis te doen had, welke ontstaat wanneer de bliksem in de bodem slaat. De mensen der wetenschap hechtten veel belang aan de vondst en togen onmiddellijk naar Zonhoven om de opgravingen voort te zet ten. Tot op een diepte van tien meter konden zij de buis volgen. Omdat gevaar voor instorting bestond, besloot men het onderzoek met behulp van bepaalde instrumenten voort te zetten. Het zou hier de eerste bliksembuis betreffendie in België is gevonden. De buis, die gevormd moet zijn bij een hitte van 1600 graden Celsius, heeft de dikte van een potlood, is zeer onregelmatig en is van binnen geheel glad. Deze bliksembuizen kunnen een aanzienlijke lengte heb ben. In de Verenigde Staten zijn buizen aangetroffen van 18 meter. Gisternacht is een inbraak gepleegd in het gebouw van de coöperatieve stoomzuivelfabriek te Colmschate in de gemeente Diepenveen bij Deventer. Toen de adjunct-directeur der fabriek gistermorgen in zijn kantoor kwam, vond hij daar de brandkast aan de zij kant opengescheurd. Er was uit de kast een bedrag van 3.500,gestolen in munt- en bankbiljetten. Bij onderzoek is aan de- politie gebleken dat de in braak vermoedelijk in de nanacht is ge pleegd na verbreking van een ruitje in het kantoor. De inbi'ekers hebben voor het openscheuren van de kast gebruik gemaakt van een snijbrander, die zij tevoren hadden buit gemaakt door in braak in een nabij de fabriek gelegen smederij. Door nog onbekende oorzaak is in de Dordtsche Kil een zandscheepje gezon ken. De schipper en zijn knecht gered. zyn De Utrechtse rechtbank heeft giste ren de 38-jarige importeur van litur gische uitgaven, H. F. A. S. te Amers foort beschuldigd van oplichting en verduistering, meermalen gepleegd, alsmede van wederrechtelijke verkoop van een auto, veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voor waardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Onder het mom, dat hij voordelig zaken kon doen met een klooster drukkerij te Rome, wist de verdachte een Amersfoortse ingezetene een be drag van f 35.000 afhandig te maken voor de aankoop van breviers. Van de toegezegde leverantie kwam echter niets terecht. Tevens zou hij de over sten van drie Franciscanessénkloosters in Brabant in totaal voor 29 mille hebben opgelicht onder het voor wendsel, dat hij dit geld nodig had voor de betaling van valutabijpassin gen, invoerrechten enz. Tegen ver dachte was een jaar en zes maanden met aftrek geëist, alsmede voorwaar delijke ter beschikkingstelling (Van onze sportredacteur) De tweede dag van het tornooi om het biljartkampioenschap van Nederland, 2e klasse kader 38/2, dat in Hotel Brandjes te Uitgeest wordt gespeeld, heeft wel een zeer spannend verloop gehad, met als hoogtepunt de slotpartij lussen Jaap Ligthart en De Vos. In de loop van de dag kregen de kanshebbers Van Bracht en Brandjes verlies te incasseren. Toen de laatste avondpartijen een aanvang namen waren alleen Koppel en Ligthart nog ongeslagen. Brandjes, die zich wilde re vancheren, versloeg in 12 beurten de volkomen uit vorm zijnde Koppel en als nu De Vos Jaap Ligthart een nederlaag zou hebben bezorgd, hadden alle deelnemers uitgezonderd Wunderink nog een kans gehad. Die nederlaag voor de Alkmaarder is zeer nabij geweest. Met slechts een verschil van 10 caramboles prolongeerde hij zijn ongeslagen record, maar alleen dank zij het feit dat De Vos moreel niet bleek opgewassen tegen deze enerverende strijd welke door een ademloze menigte werd gadegeslagen. Thans is het zo dat Ligthart met zeven en Koppel met zes punten de meest serieuze candidaten voor de titel zijn. Uitgezonderd De Vos (2 pt) en Wunderink (1 pt) hebben de andere deelnemers vier matchpunten op hun naam. Jaap Ligthart en Cor Brandjes heb ben gisteren in een van de eerste mid dagpartijen uitgemaakt wie van de twee Noordelijke Noord-Hollanders in aanmerking voor de titel kunnen ko men. Slechts enkele toeschouwers wa ren getuige van de magistrale zege van de Alkmaarder. Na tien beurten had Ligthart de 300 reeds bereikt en Cor Brandjes was nog niet verder gekomen dan het schamele totaal van75. Wonderlijk deze grote, moeilijk te ver klaren nederlaag, maar ja, als die drie plasticballen zich nu eenmaal niet naar de wil van de speler willen voegen zijn de meest vreemde resultaten mo gelijk. Intussen heeft Ligthart door die overwinning een behoorlijke dosis zelf vertrouwen gekregen. De Vos, een jeugdige Amsterdammer die op de eerste dag nog maar weinig had laten zien, bezorgde op de andere tafel Van der Lem een nederlaag. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Na zes beurten stond De Vos aan het hoofd van nog slechts vijf punten en scheen Van der Lem, die op dat moment met een moyenne van ruim zeventien speelde, een zekere overwinning tege moet te gaan. Zes beurten later werd de geest plot seling over De Vos vaardig. Tien, twin tig caramboles had hij ncdig om zich zelf te overwinnen. Hij speelde nog wat stug, maar toen hij voelde dat het ging, vloeiden de caramboles sneller aaneen. Het werd een serie van 110, gevolgd door-een van 52, waarmee hij de bordjes volledig had verhangen, daar Van der Lem het antwoord schul dig was gebleven. Na 16 beurten had De Vos een voorsprong van 272 tegen 158. Tegen het einde van de partij doofde plotseling het vuur en de ben jamin van dit gezelschap had tenslotte toch nog 24 beurten om zijn eerste winstpunten veilig te stellen. Meer spannend dan fraai was het treffen tussen Koppel en Wunderink. Wunderink, meer caramboleur dan ka derspeler, verzette zich met hand en tand tegen de ongeslagen Fries. Na 20 beurten was de stand 266265 en was van de uitslag dus nog niets te zeggen Temeer omdat Koppel zich mee liet slepen door het wat ruime spel van zijn tegenstander. Hij begon zich te verdedigen, raakte uit zijn spel en mocht tenslotte nog blij zijn dat hij na 25 beurten voor de derde maal tot de volle winst kwam. Van Brachts handen zaten in de partij tegen Van Bekkum „vast". Hij miste vrij gemakkelijke ballen, voor al trekstoten die hij keer op keer te slap inzette. Ook Van Bekkum speelde niet groots, maar wel nuttig en produc tief. Hij versloeg de ongeslagen Bra bander in 19 beurten en bewees daar mee dat met hem zeker rekening moet worden gehouden. Van der Lem was er voor verant woordelijk, dat de kansen van Van Bracht aanzienlijk werden geredu ceerd. Deze buitengewoon spannende strijd waarbij iedere plaats in de rui me zaal van Hotel Brandjes was be zet, duurde 22 beurten. In zijn 21e beurt kreeg Van Bracht de kans om de partij, uit te maken. Met de haven in zicht struikelde hij over een niet al te lastige bandstoot, waarvan v. d. Lem gebruik maakte om de 300 vol te ma ken. In de nastoot kwam Van Bracht tot een totaal van 298. Andermaal was een eenbander hem noodlottig gewor den. Van Bekkum „draaide" 's avonds te gen Wunderink op volle toeren. Wel iswaar was zijn start wat weifelachtig, maar spoedig had hij zijn kleine ach terstand in een 167126 voorsprong omgezet. Wel kwam de Rotterdammer nog eenmaal terug, maar het antwoord van Van Bekkum liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Een serie van 74 in de 14e beurt om direct daarop de 300 vol te maken. Wunderink was op 237 blijven staan. Tegen Koppel speelde Brandjes aan zienlijk sterker dan 's middags tegen Ligthart. Vooral ziin piquéstoten waren nu weer vast en bovendien speelde de Uitgeester veel vrijer. Twaalf beurten stond hij zijn tegenstander toe, die tegen dit geweld niet was opgewassen. Na twaalf beurten had De Vos met 271 tegen 262 een kleine voorsprong op Ligthart. De spanning drukte echter te zwaar op de schouders van deze pas gepromoveerde en dank zij zijn grotere routine kon Ligthart in de 16e beurt als eerste finishen. Op dat moment was de kans op remise, hoewel De Vos reeds op 290 stond, niet groot. De Amsterdammer was zijn zelfvertrouwen volledig kwijt en miste zelfs de acquitstoot. De uitslagen luiden: Ligthart Brandjes De Vos Van der Lem Van Bekkum Van Bracht Koppel Wunderink Van Bekkum Wunderink Van der Lem Van Bracht Ligthart De Vos 300 10 81 30.— 75 10 29 7.50 300 24 110 12.50 213 24 25 8.87 300 19 58 15.73 205 19 43 10.78 300 25 64 12.— 279 25 50 11.16 300 15 74 20.— 237 15 47 15.30 300 22 85 13.64 298 22 41 13.55 300 17 90 17.64 290 17 60 17.05 300 12 58 25.— 190 12 66' 15.83 Brandjes Koppel De stand is thans: 1. Ligthart 7 117 2. Koppel 6 72 3. Brandjes 4 67 4. Van Bracht 4 163 5. Van Bekkum 4 74 6. Van der Lem 4 85 7. De Vos 2 110 8. Wunderink 1 89 19.67 16.26 16.32 15.06 14.77 14.13 13.46 10.70

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 11