Oeverse vissers haalden in voor f 1.186.000 uit 1953 zee Vervolg stadsnieuws Van het eiland Texel „Op aigenaarfde grond" in een weinig bevredigende opvoering SCHEEP V A ARTBERICHTEN Bedrijfsuitkomsten vertonen minder gunstig beeld Bij het afslaggebouw komt een weegbrug Motorclub „Texel" in feeststemming Jeugdige gymnasten in actie Nationale Trial ook weer op Texel V oor jaarsuitvoering van „De Lofstem" Programma voor watersport Lichtwedstrijd voor jeugdelftal Jaarvergadering D.ET. V. te Den Oever Breezand Stand na de eerste BBC-drive N .K. J.B.-kaartavond Promotie voor onderwijzer Krommeniedijk Isolement opgeheven BESOMMINGEN IJMUIDEN Hippolytushoef ULO-leerlingen op de planken Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw keel? Toneelavond Groninger Vereniging Stuk met te geringe spelmogelijkheid Met fiets gelijk gestelde bromfiets Districts-dam wedstrijd te Alkmaar Examens Automatisch bellen met Maastricht Nederlands elftal tegen Engeland DINSDAG 2 MAART 1954 VOOR DE JAARVERGADERING van de Vissersvereniging D.E.T.V., Zondagmiddag in zaal „Wiron" te Den Oever gehouden, bestond een flinke belangstelling. De voorzitter, de heer Jn. Bakker Jnz., sprak daarover in zijn openingswoord zijn voldoening uit. H- constateerde, dat het jaar 1953 voor de visserij zeer wisselvallig was géweest. Naast een recordvangst van ansjovis en de goede uitkomsten van de garnalen visserij memoreerde spr. de teleurstellende palingvangsten. Spr. wees voorts op de moeilijkheden in verband met de verdere inpoldering van het IJselmeer en de daarmee samenhangende afvloeiing der vergunnin. gen. Of deze afvloeiing vrijwillig dan wel gedwongen zal tot stand komen is nog onzeker. Bij de ingekomen stukken, die aan de orde kwamen, was er een van de inspecteur van de visserij, waarin me dewerking gevraagd werd teneinde te komen tot verbetering van de baars- en snoekbaarsstand. De huidige min der rooskleurige toestand wordt gro tendeels veroorzaakt door de kuilvis- serij. Men zal er dan ook niet aan kunnen ontkomen om de verboden ge bieden voor deze soort van visserij uit te breiden. Beperking van de kuil- visserij is noodzakelijk en daarom zal het IJselmeer verdeeld worden in twee gebieden aan weerszijden van de lijn EnkhuizenUrk. In het Noordelijk ge deelte zal men van 1 Mei tot en met 15 Sept. met de kuil mogen vissen en in het Zuidelijke deel van 15 April t.e.m. 30 §ept. De overgrote meerder heid van de Covij (alleen de afd. Urk stemde tegen) was voor dit inspec- teursvoorstel en ook de leden van D.E.T.V. gingen er in deze vergadering mee accoord. Een tweede ingekomen stuk gaf aanleiding tot een bespreking van de contributieregeling van de Covij. De uitgaven kunnen door de binnenkomende contributies f 50 per schip) nite gedekt worden. Toch is instandhouding van deze organisatie noodzakelijk en daarom zal er naar een meer bevredigende regeling moe ten worden omgezien. Inzake de uitreiking van de visserij vergunningen is, blijkens een ingeko men schrijven van de inspecteur van de Domeinen te Alkmaar een andere regeling getroffen. Kon men fbtnutoe na gedurende één jaar geen gebruik te hebben gemaakt van zo'n vergun ning weer kwijt raken, thans wordt het zo, dat deze termijn tot drie jaar wördt verlengd. Als leden van de plaatselijke Commissie ingevolge de Zuiderzeesteunwet werden daarna de heren Jb. Smit, Jn. Scheltus en Jb. Tijsen Dz. herkozen, terwijl ook het bestuur van D.E.T.V. geen wijziging onderging, daar de heren N. Rotgans Sr., Jn. Smid en S. C. Tijsen met over grote meerderheid tot leden hiervan werden benoemd. De heer Nieboer uit Delfzijl, die hier al gedurende enkele maanden met zijn garnalendrogerij werkzaam is ge weest, kreeg 't woord om 'n voorstel toe te lichten betreffende de betaling van geleverde garnalen. In verband met de grote risico's, samenhangend met de exportmoeilijkheden voor gedroog de garnalen, stelt hij voor in 't vervolg eerst een voorlopige betaling te doen geschieden, die na afrekening, met de Centrale Stichting van Garnalendroge- rijen gevolgd zal worden door een de finitieve verrekening. De voor natte garnalen uit te betalen prijs zal afhan gen van de exportprijzen voor droge garnalen. Deze laatste is in verband met de wisselvallige export nl. niet vooruit te bepalen. Zo werd onlangs in verband met de grote garnalen- vangsten in dit land, de export naar Duitsland stopgezet. Uit het jaarverslag, dat daarna door de penningmeester, Jn. Poel, werd uit gebracht, bleek, dat de ontvangsten over 1953 f 1168,85 hadden bedragen en de uitgaven f 1115,45. Het batig sal do van f 53,40 deed het totaalbezit van de vereniging stijgen tot f 4912,34. Na de eerste B. B. C.-drive is de stand: 1 J. Koomen—J. Braam 68.75 (le prijs C-lijn), 2 P. Zandbergen—A. Captein 65.28 (le prijs B-lijn), 3 P- StikkelmanF. Alkemade 58.33 (le prijs A-lijn), 4 KoendersSlot 55.51 <2e prijs A-lijn), 5 G. v. d. Meer—P. v. d. Berg 55 (2e prijs C-lijn), 6 J. van LieropC. Looyensteijn 54.17 (2e prijs B-lijn)7 M. VerresenP. van Sikke lerus 53.75 (3e prijs C-lijn), 8 G. Tim mer—B. Berbee 50.-, A. Raven—A. Duin 50.-, J. BerbeeJ. Captein 50 (3e Prijs A-lijn), dames BeerseHaver 47.22, dames ZandbergenCaptein 47.22, mevr. DobbeJ. v d. Vlugt 46.25, echtpaar v. d. Poel 45.85, echtpaar Ver resen 45.85, F. van LieropA. Berbee 44-44, echtpaar Roose 44.44, D. v. d. Wal—j. Jongejans 43.75, P. de Groot— G Duineveld 41.67, J. Boere—W. Koo men 32.50. Wie door omstandigheden verhinderd was te komen krijgt 50 pet. De volgen de ronde wordt op 10 Maart gespeeld er> vroegtijdige opgaaf daarvoor inge wacht door J. Verresen, tel. 453. De de N.K.J.3.- - winnaars van JUavond waren: A-lijn: le prijs P. GrinbergenD. smakman2e prijs M. VerresenC. tjoogeveen3e prijs C. Kortekaas— Peynacker; 4e prijs P. v. d. Berg W d. Berg5e prijs J. Halfsche- Boere. B-lijn: le prijs Gebr. J. en W. "uinhoven; 2e prijs W. v. d. Meer— ynr. v d. Meer; 3e prijs P. Meijer— Verhoeve; 4e prijs J. de Vries— ,Vl Meer; 5e prijs J. v. d. We- rcld-R. Wormsbacher Nadat de voorzitter dhr. Poel dank had gezegd voor zijn uitstekend finan- tieel beheer, kreeg de administrateur van de afslag, dhr. P. de Graaf, gele genheid tot het uitbrengen van zijn verslag over het afgelopen jaar. Uit dit uitvoerig toegelichte, keurige ver slag willen we enkele belangwekkende cijfers vermelden. De totale omzet bedroeg in 1953: f 1186.025,26. In vergelijking met de gemiddelde omzet over de laatste 5 jaren betekent dit een vermindering met f 101.000 en vergeleken met de opbrengst van 1952 een vermindering met f 242.000.De slechte palingvang sten zijn hiervoor een heel groot deel debet aan, want de opbrengst van de palingviserij was in 1953 alleen al plm. f 22.200.minder dan in 1952. In zijn algemeen overzicht herinner de de heer De Graaf nog aan de Fe- bruari-ramp, toen het water ook aan de afslag flinke schade toebracht, ter wijl hij tevens de hulp memoreerde, die zo spontaan door Wieringer vissers in de rampgebieden was geboden. Voorzitter dankte de heer De Graaf, voor zijn rapport met toelichtingen, terwijl hij ook de directeur van de visafslag, de afslager en de afslagbe- diende in zijn dankwoord betrok. Voorz. deelde bovendien mee, dat de verleden jaar getekende deelvaartcon- tracten in de practijk zeer nuttig wa ren gebleken. Wel wees hij op de nood zaak, dat de knechts zich hiernaast zelf verzekeren tegen ziekte en onge val. Spr. vertelde voorts, dat er in samenwerking met Makkum pogingen worden gedaan om te komen tot een minimumprijs voor ansjovis. Zekerheid hieromtrent was nog niet te geven. Een in de vorige jaarvergadering toe gezegd onderzoek naar de kosten van een weegbrug leverde eveneens een punt van discussie op. Deze kosten zullen plm. f 10.000 bedragen. De ver gadering ging er in principe mee ac coord een dergelijk toestel te doen bouwen. Alleen over de plaats zal nog nader worden beslist. Door uitgifte van aandelen denkt men aan het benodig de kapitaal te komen. Op voorstel van de heer G. Lont werd eveneens een principebesluit ge nomen betreffende een te stichten fonds tot steun aan leden (of hun ge zinnen), die door de een of andere bij zondere oorzaak in financiële moei lijkheden komen te verkeren. Bij de rondvraag kwam naar voren, dat de prijs van zeesterren te laag geacht werd. Het bestuur zal proberen hierin verbetering te brengen. Er zal voorts op aangedrongen worden het plaatsen van lantaarns aan het eind van regels fuiken, langer dan 100 in, verplicht te stellen. Niets meer aan de orde zijnde sloot voorzitter met woorden van dank tot de aanwezige leden en tot de pers deze in een gemoedelijke sfeer gehou den vergadering. De heer C. Glimmerveen, onderwijzer aan de OLS te Den Oever werd dezer dagen benoemd tot hoofd van de OLS te Ferwerd (Fr.). De benoeming zal 1 Juni a.s. ingaan en dan zal de school te Den Oever een zeer verdienstelijke leerkracht moeten missen. Traditiegetrouw in hotel Texel, is de jaarlijkse feestavond van de motorlief hebbers weer een geslaagde avond ge worden. Ter aanvulling van het eigen programma waren de importeurs van de Castrol-olie uitgenodigd met enkele voor snelheidsliefhebbers interes sante films. Na de eerste film, waarin alle soor ten motorsport op het witte doek de revue passeerden, volgden liedjes van een dameskoortje, het altijd amusante optreden van de heer L. Kuiper, een genoeglijk babbeltje, een beetje gooche len en de sprekende pop Bartje een muzikale wedstrijd, waaraan alle toe schouwers konden meedoen en een be rijmd jaarverslag van de secretaris, de heer C. Mets. Na de pauze met de gebruikelijke verloting was het weer de beurt aan de fa. Burlage en Co, die een lange film bracht over race-auto's en 't wel en wee van de coureurs. Ons inzicht, dat er meer wee dan wel was in de coureurs wereld, werd gedeeld door de vertol ker van de hoofdrol, die het „wel" in casseerde n.1. een aardig meisje en de prijs van de sweepstake en daarna het „wee" achter zich liet, door de rensport vaarwel te zeggen. Vrijdagavond bood de jeugdafdeling van de gymnastiekvereniging Texel een interessante avond in het Casino te Den Burg. Meisjes en jongens van negen tot twaalf, dertien jaar demonstreer den het hun geleerde aan brug, ringen, evenwichtsbalk en op het paard. Er werden vrije oefeningen gedaan, knotsen zwaaiden door de lucht, kleine figuurtjes slingerden zich om het rek en tenslotte topnde een groep dames op de vrolijke tonen van een begelei dend muziekje hun vaardigheid met de bal. Een attractief nummer. Een vlot en fris programma, aange kondigd door Kees Mets, die de alge hele leiding had. De jeugdgroepen ston den onder leiding van mej. J. Oele en de heren Mooy en A. Keyser. Na afloop deden de kinderen nog wat spelletjes op de dansvloer en daarna mochten de ouderen hun lenigheid to nen, onder begeleiding van de bal- muziek. KROMMENIEDIJK - Door liet vrijgeven van de Uitweg voor alle verkeer is liet voor iedereen weer mogelijk naar Krommeniedijk te komen en is ook deze buurtschap van alle winterse ellende verlost. Ook dit jaar zal één der vijf natio nale Trialritten van de KNMV, geldend voor het nationale kampioenschap, op het eiland Texel worden verreden. Klaarblijkelijk is de proef die in het afgelopen jaar in de duinen achter „Ca- lifornië is genomen tot ieders bevredi ging verlopen. Er bestaat zelfs de mo gelijkheid dat twee van de vijf ritten hier zullen worden gehouden. Een aan tal maatregelen op financieel gebied zullen dan moeten slagen. Een altijd terugkerend probleem is de duurte van het vervoer van en naar Texel. Ver schillende malen is een sportfestijn hierop reeds afgestuit. De besommingen van Maandag wa ren: IJm. 6 „Maria" f 16.800.Ro. 15 „Antje" f 12.100.Ro. 46 „Claesje" g 18.000.—; IJm. 129 f8290.—; IJm. 204 f 4230.—; IJm. 44 f 5610.—; Ro. II f 4130,-; Sch. 107 f 4620.— Sch. 27 f 16.380.— Kw. 57 f 5550.—; Kw. 140 f 5220.—; Kw. 45 f 11280.—; Kw. 176 f 115.000.—; Kw. 75 f7050.—; Kw. 104 f3980.—; Kw. 17 f4850.—; Kw. 26 f5730.—; Kw. 41 f8030.—; Kw. 107 f5320.—; Kw. 64 f4280.—; Kw. 28 f4250.—; Kw. 15 f4200.—; Kw. 127 f4860.—; Kw. 59 f 5030.— Kw. 39 f 5990.— Kw. 133 f 4780.—; Kw. 10 f 5070.—; Ro 3 f 3020.—; IJm. 276 f2870.—; Kw. 133 f4390.—; Kw. 98 f 4990.1 trawler met f 18.400. Voor de feestavond van de leer lingen der ULO-school Vrijdagavond in „Concordia" gehouden, bestond gro te belangstelling. Aanwezig waren o.a. burgemeester en mevrouw Kolff, de Oudercommissie, personeel der school en vele ouders. Het programma bestond uit muziek, zang, declamatie, gymnastiek en to neel en was door de leerlingen zelf samengesteld. Na opening door de voorzitter der leerlingenvereniging Bert Koorn tradt een vijftal leerlingen op dat enige populaire wijsjes speelde en daarmee direct voor een goede stemming zorg de. Een groter orkest, ook gevormd door leerlingen en enkele oud-leerlingen, onder leiding van de heer W. Boon, oogstte o.a. succes met Wien bleibst Wien (J. Schrammel), Strausklanken en Always. Een zangkoortje o.l.v. de heer Cor- nelissen en een tweetal meisjes met begeleiding van een jeugdige pianiste zongen deze avond enkele liedjes. Meisjes en jongens van de 3e en 4e klas zorgden o.l.v. de heer Mesman Schulz voor een paar oefeningen, die zeer in de smaak vielen. Na de pauze werd een toneelstukje opgevoerd, „Voor de derde maal", o.l.v. de heer Js. Bosker Ozn. De Chr. Gem. Zangver. „De Lofstem" te Den Oever, directeur de heer B. J. v. d. Veen, gaf Zaterdagavond jl. haar voorjaars-uitvoering in zaal „Wiron". Na gezamenlijk psalmgezang, las de voorzitter, de heer F. Slagboom, een gedeelte uit de Schrift en ging hij voor ih gebed. De voorzitter sprak vervol gens zijn vreugde uit over het feit, dat de zaal geheel gevuld was en hij hoop te, dat de aanwezigen van het program ma zouden genieten. Getuige het her haaldelijk opklinkend applaus is dat in derdaad het geval geweest. En met recht. Want niet alleen het gemengde koor en het kinderkoor, maar ook de toneelgroep, die in na de pauze optrad, kwamen tot alleszins te loven presta ties. Het gemengd koor zong allereerst een aantal geestelijke liederen en dit gebeurde zuiver en met veel toewij ding. „Jeruzalem" van Jac. Bouset stelde het koor nog wel voor enige moeilijkheden, die niet geheel over wonnen werden. Het kinderkoor zong op heel verdienstelijke wijze „Sanctus en Benedictus", „Röslein" en bij het tweede optreden volgde een viertal leuke, vlotte liedjes, resp. getiteld „Sala", „Waarvan gaan de boeren", „Stap, stap" en „Hoe zaait de boer zijn koreke". Het gemengd koor oogstte ook veel succes met' een viertal andere nummers. „Gelukkig in het land" van Valerius (bew. Adr. C. Schuurman)het goed voorgedragen lied „De Zilver vloot" (Viotta, bew. Adr. Kousemaker), „Kastanjes" van Leo Mens en Haydn's „Danklied" genoten een uitstekende uitvoering. Het betrekkelijk kleine koor vormt een homogeen geheel, waar mee de dirigent veel weet te bereiken. Een aardig intermezzo, dat veel hila riteit verwekte, vormde het radiospel „Trek aan de bel". De toneelgroep kwam met het blijspel van H. v. Hoek: „Paul knapt het op". Het behandelt de problemen rondom een huwelijksaan zoek, die op listige wijze worden opge lost tot veel vermaak van het publiek. Er werd over 't algemeen vlot gespeeld, zodat het een boeiende voorstelling werd. De heer T. Rosendal had als pseudo-Amerikaan wel het grootste aandeel in het succes. Een of twee Rennies blussen die pijn dadelijk! Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Ren nies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zijn nog smakelijk ook (Advertentie, Ing. Med.) Op UITNODIGING VAN DE Grunneger Verainen „Stad en Omme landeniverd gisteravond in Casino door de toneelgroep „Grunneger Sproak" uit Wieringen opgevoerd „Op aigenaarfde grond", een toneel spel van mevr. Hamstra-Vos. De structuur van het stuk kan niet als ge slaagd worden beschouwd, aangezien de auteur zich meer door het ge voel dan door het verstand heeft laten leiden. Aan sentiment ontbrak het dan ook niet, aan logica des te meer. Want het doet enigszins dwaas aan als vier bedrijven lang een duo ten tonele verschijnt en verdwijnt om weer door een ,JSiamese tweeling" te worden afgelost. Men kon er zijn horloge op gelijk zetten! Dat de acteurs tijdens hun gesprek ken onder vier ogen bovendien steeds gingen zitten, was een bewijs dat de regisseur geen juiste opvatting van zijn taak had. Ook het zogenaamde „stille spel", dat zoveel kan bijdragen tot het slagen van een opvoering, was hier totaal zonder verband en dus zinloos. Daar het een toneelvereniging be treft, die pas is opgericht, kan men de spelers hun gebrek aan routine niet euvel duiden. Voortreffelijk spel gaf mevr. A. ten CaatPathuis te zien als Trientje Ol- denburg. Zij beschikte over het juiste aanvoelingsvermogen. Een dramatisch ogenblik was haar gesprek in het der de bedrijf met Hinderk, vertolkt door de heer J. Drenth, die op dat moment toonde wel iets te kunnen presteren. Mej. F. IJzer, die als de rijke boeren dochter hem in haar valstrikken lokte, was hiervoor toch te weinig „vamp", daar zij, evenals de meeste spelers, te passief was in haar reacties. Mevr. T. Drenthde Vries, die als Truus van schrik tegen dé grond sloeg op een gelukkig voor dit doel klaargelegd kussen, speelde op aannemelijke wijze haar rol, evenals mevr. B. Hollander Donkerbroek, die energiek de meubels afstofte. De heer A. Drenth was als Geert haar bescheiden „galant". Had de heer G. Hekman als Harm Olden- borg meer met verheffing van stem gesproken, dan had zijn spel de toets der critiek wel kunnen doorstaan. De Voor het komende watersportseizoen staan wat Den Helder en omgeving betreft de volgende wedstrijden op het programma: Vrijdag 23 April: Periodieke zeil wedstrijden der Koninklijke Marine (A-klasse). Vrijdag 7 Mei: idem (B klasse). Vrijdag 7 Mei, Zaterdag 8 Mei en Zondag 9 Mei: Uitvaartwed- strijd KMJC. Vrijdag 14 Mei: Perio dieke A-klasse. Vrijdag 21 Mei: Pe riodieke B-klasse. Donderdag 27 Mei (Hemelsvaartdag)Amstelmeerwed- strijd HWN. Vrijdag 28 Mei: Perio dieke A-klasse. Dinsdag 1 Juni: Aanbrengwedstrijd voor Harwich-race. Vrijdag 4 Juni: Periodieke B-klasse. Vrijdag 4 Juni: Harwich-race. Zaterdag 5, Zondag 6 en Maandag 7 Juni: Honderd mfjlsrace Noordzee- club. Vrijdag 11 Juni: Periodieke A-klasse. Vrijdag 18 Juni: Perio dieke B-klasse. Maandag 21 Juni: Eerste ploeg Watervierdaagse. Maan dag 28 Juni: 2e ploeg Watervierdaagse. Vrijdag 9 Juli: Periodieke A-klasse. Zaterdag 10 en Zondag 11 Juli: Nationale wedstrijden KMJC. Vrij dag 16 Juli: Periodieke B-klasse. Vrijdag 23 Juli: Periodieke B-klasse. Vrijdag 30 Juli: Periodieke A-klasse, Donderdag 23 September tot en met Zondag 26 September (bij ongunstig weer een week later): Thuisvaartwed strijd KMJC. Vrijdag 15 October en Zaterdag 16 October (bij ongunstig weer een week later): Eindwedstrijd te Amsterdam. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft bekend gemaakt, dat motoren van het merk Rex, typen FM-3, FM-40. FM-50, en FM-50.1, welke wat uitvoering en constructie betreft, overeenkomen met de door de firma Hennekam, te Roosendaal, bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer gedeponeerde en door de directeur van genoemde rijksdienst gewaarmerkte te keningen en beschrijving, worden aan gemerkt als verbrandingsmotoren. Aagtedijk, 27-2 van New York pass. 28-2 Bermuda naar Trinidad Aagte- kerk, 28-2 te Kobe Aardijk, 27-2 te New Orleans Abbekerk, 28-2 te Syd- ney Agatha (t), 27-2 van Pladju naar Penang Alcyone, 1-3 te R'dam Al- dabi, 27-2 van Montevideo naar Santos Alderamin, 28-2 van Madras naar Cal- cutta Aletta, 1-3 te Bangok Al- hena, 28-2 te Rio de Janeiro Alnati, 28-2 van Buenos Aires te R'dam Al pherat, 28-2 van Bahia naar Antwerpen Aludra, 28-2 van St Vincent (KV) naar Antwerpen Ampenan, 28-2 van Suez naar Djeddah Amsteldijk, pass. 27-2 10.35 uur Vlissingen naar New Orleans Amstelpark, 27-2 te A'dam Annen- kerk, 27-2 van Bremen te R'dam Arendskerk, pass, 28-2 Beachyhead naar Kaapstad Argos, pass. 28-2 Ouessant naar R'dam Ariadne, 28-2 van R'dam naar Lissabon Armilla (t), 28-2 te Pladju Arundo, 27-2 van Port Said naar Falmouth Aalsum, pass. 28-2 Kaap stad naar Dakar Albireo, 1-3 van Puerto Alegre te Victoria Alkaid, pass. 28-2 Madeira naar Antwerpen Altair, 28-2 van R'dam nSar Bremen Alwaki, 28-2 van Rio de Janeiro, 1-3 te Vitoria Arnedijk, 28-2 van R'dam naar Lon den Belawan, pass. 28-2 Keywest naar New York Boissevain, 28-2 van Rio de Janeiro naar Kaapstad Bonaire. 28-2 600 mijl west-zuidwest van Madeira naar Barbados Bali, 28-2 van R'dam naar Hamburg Banka, pass. 28-2 Ceylon naar Singapore Bantam, 28-2 van Mar- seille naar R'dam Baud, 28-2 van 'Tandjong Priok naar Cheribon Blitar, 28-2 van Sydney naar New Castle Boschfontein. 28-2 van Port Sudan naar Suez Boskoop, pass. 27-2 Kaap St Vin cent naar Dover Caltex Delft (t), 28-2 van Sidon te R'dam Caltex Leiden (t), 28-2 van R'dam, pass. 28-2 Beachyhead naar Sidon Caltex Nederland (t)28-2 van Sidon te R'dam Ceronia (t), 29-2 van Adelaide te Port Piri Chama (t), 28-2 te Curagao Charis, 28-2 van R' dam naar Gibraltar Cistula (t), 29-2 van Adelaide te Port Piri Chama (t), 28-2 te Curagao Charis, 28-2 van R' dam naar Gibraltar Cistula (t), 28-2 van Geraldton naar Pladju Clavella, 28-2 te Tunis Cumulus (weerschip), 27-2 van R'dam naar sation Atl. Oceaan Castor, 28-2 van R'dam naar Aruba Congostroom, pass. 28-2 Las Palmas naar A'dam Drente, 1-3 te Djeddah Dui- vendrecht, 28-2 van New Orleans te R' dam Ena, 27-2 van Balik Papan naar Singapore Esso Amsterdam (t). pass. 27-2 Gibraltar naar Hamburg Esso Den Haag (t), pass. 28-2 Gibraltar naar Sidon Friesland (KRL), 27-2 van Budgebudge naar Belawan Gaasterkerk, 28-2 te Colombo Garoet, 27-2 van Colombo naar Aden Graveland, 27-2 te Itajai Groote Kerk, 1-3 van Las Palmas naar Antwerpen Haarlem. 28-2 van R'dam naar A'dam Hilversum, pass. 28-2 Pan- tellaria naar Banias Hoogkerk, pass. 1-3 Sabang naar Djibouti Ivoorkust, 2S-2 van A'dam te Bremen Johan van Oldenbarnevelt, 1-3 van Sydney te Aden Jagersfontein, 28-2 te Kaapstad Kota Inten, 1-3 te Djeddah Leersum, 28-2 van Le Havre naar Antwerpen Lek- kerkerk, pass, 28-2 13.40 uur Vlissingen naar Antwerpen Leuvekerk, 1-3 te Madras Lissekerk, pass. 27-2 Straat Messina njjar Port Said Loenerkerk, 28-2 te Marseille Loppersum, 28-2 te Lagos Lutterkerk, 1-3 te Suez Maas haven, 27-2 van Freetown naar Las Pal mas Malea (t), 28-2 te Gibraltar Mataram, 1-3 te Bahrein Meerkerk, 27-2 van Aden naar Mombasa Meliskerk, kerk, van Djibouti naar Penang Me- tula (t), 28-2 van A'dam naar Curagao Mirza, 28-2 van Balik Papan naar Ma nilla Muiderkerk, 26-2 van Port Swet- tenham naar Penang Maasdam, 28-2 070 mijl zuid-zuidoost van Kaap Hatteras naar Port au Prince Molenkerk, 1-3 te Durban Noordam, 28-2 280 mijl noord west van Bermuda naar Bermuda Nieuw-A'dam, 27-2 te Havana Omala, (t), 28-2 te Singapore Ophir, 1-3 te Tandjong Priok Oranje, 28-2 Kaap Spar-ivcnto (Sardinië) gepass. naar South- ampton Oranjefontein, 28-2 430 mijl zuid van Walvisbaai naar Las Palmas Oranjestad, 28-2 740 mijl noordoost van Sombrero naar Laguaria Prins Alexan- der, 28-2 van St John te R'dam Prins Willem van Oranje, 28-2 van Halifax naar St John Pygmalion, 27-2 van New Orleans naar Aruba Prins Philips Wil lem, pass. 28-2 Ouessant naar Duinker ken Prins Willem IV, 1-3 te Vlissingen verwacht Rafela (t), 28-2 van Pladju naar Singapore Raki, 1-3 te Singapore Riouw, pass. 27-2 Gibraltar naar Bone Roepat, 28-2 van Genua naar Mar seille Rondo, 28-2 te Suez Rijnland, pass. 27-2 Fernando Noronha naar Rio de Janeiro Ridderkerk, 1-3 te Ant werpen Salawati, 28-2 van Dubai, 1-3 te Bahrein Sibajak, 28-2 940 mijl noord west van Fremantle naar Fremantle Sliedrecht, pass. 28-2 Gibraltar naar Lands End Salland, 28-2 te Santos Sarangan, 1-3 te Bombay Saroena (t), 28-2 te Singapore Sheratan, 28-2 van Philadelphia naar Kuwait Slamat, 28-2 van Bombay naar Port Swettenham Soestdijk, 28-2 te Singapore Stad Lei den, 27-2 van Charleston te Savanna Stad Schiedam, pass. 28-2 Oeussant naar Civita Vecchia Stad Vlaardingen, 27-2 van Kirkeness, 28-2 northcape gepass. naar Emden of R'dam Straat Soenda. 27-2 van Singapore naar Lorenzo Marqués Sumatra, 27-2 van Penang naar Belawan Talisse, 28-2 te Belawan Tara, 28-2 te Buenos Aires Teiresias, pass. 27-2 Malta naar Port Said Tero, 28-2 van R'dam te Antwerpen Thalatta, 28-2 te Mena al Ahmadi Tjisadane, 27-2 van Kaapstad naar Rio de Janeiro, 28-2 terug te Kaapstad met machine-schade Van Heutsz, 28-2 van Hongkong naar Singa pore Van Linschoten, 28-2 van Bor deaux naar Dakar Waal, 28-2 dw. Mal ta naar Duinkerken Waterland, 27-2 van Las Palmas naar A'dam Wester- dam, 27-2 van R'dam naar New York Westland, 27-2 van Ilheos naar Bahia Wieldrecht, 28-2 van Suez naar Ras Tanura Willem Ruys, 28-2 te Belawan Wonogiri, 28-2 te Belawan Wono- sari, 28-2 van R'dam naar Tandjong Priok IJsel, 28-2 van Istanbul naar Izmir Zijpenberg, 28-2 van Ceuta naar Ca- tania. bijrollen werden waargenomen door de heer J. de Jong (schoolmeester) en mevr. H. HiddingWolters (kostjuf- frouw). De voorzitter van „Stad en Omme landen", de heer K. Lap, bood de gastspelers als blijk van waardering een taart aan. Onder grote belangstelling is te Alk maar een damwedstrijd gespeeld, waar in de sterkste dammers van Noordhol lands Noorderkwartier en West-Fries land uitkwamen tegen vertegenwoordi gers van het district Zaanstreek. Voor de eerste tien borden was de inzet de wisselbeker, welke na hevige strijd van eigenaar wisselde en nu in handen kwam van de Zaankanters, die met U- 9 zegevierden. De totale uitslag was evenwel 16—14 in het voordeel van het N oorderkwartier. Al spoedig na het begin zorgde Ouwens (HDC, Den Helder) met een verrassende damzet in de opening voor de eerste overwinning. Later bleek dit voor zijn tiental de enige zege te zijn. Mekken uit Alkmaar maakte de stand gelijk en daarna was het weer de beurt aan het Noorderkwartier. Toen uitein delijk de stand 14—14 was geworden, smaakte Tesselaar uit Schagen het ge noegen de eindstand op 1614 te bren gen; hij sloeg Van der Himst. De uitslagen waren: Noorderkwartier- Zaanstreek: P. BeersJ. de Boer 11; J. HelderP. van de Horst 11; F. Slot S. Bosman 0—2; J. HuytemaT. Rint- jema 11; J. KappiesP. Beemder 1-1; P. ZwuupH. Burggraaf 11; A. Slij- kermanM. Langras 1—1; J. van der Molen—J. de Haas 02; A. OuwensA. Sprenkeling 20; T. MantelA. de Zeeuw 11; P. Singer—J Mekken 02; W. Tesselaar—C. van der Himst 20; J. ZijpD. Kiewit 20; J. de VosA. Roele 11; E. MolemaD. Stam 20. Bij onlangs te Utrecht gehouden examens van de Eerste Nederlandse Modevakschool Verenigingen slaagde ook een viertal Helderse dames, te we ten mej. G. v. d. Hem (coupeuse), mej. H. Kerkhof, mej. D. v. Hese en mej. M. Harder (costumière). De geslaagden werden opgeleid door mevrouw N. MuntjewerfVan Eeten. Op Maandag 1 Maart is bij de aan vang van de dienst de abonné-koppe- ling tussen de geautomatiseerde netten van het technisch district Alkmaar en die van het technisch district Maas tricht in dienst gesteld. De aangeslotenen in het district Alk maar kunnen dus alle nummers in het district Maastricht doorlopend recht streeks kiezen. GESLAAGD VOOR ARTSEXAMEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het artsexamen le gedeelte de heer C. W. v. Waveren, alhier. Het Nederlandse elftal, dat Zon dag 7 Maart te Rotterdam in het Fey- enoordstadion tegen Engeland (ama teurs) uitkomt, is door de keuze com missie van de KNVB als volgt samen gesteld Doel: Steiger (PSV). Achter: Odenthal (Haarlem) en Te- bak (Eindhoven). Midden: Klaassens (VVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH), aan voerder. Voor: Overbeke (DOSKO), Van Beurden (BW), Cor van der Gijp (Emma), Bennaers (DOSKO) en Gruyzen (Sittardia). Reserves zullen later worden aange wezen. Met uitzondering van Cor van der Gijp is dit hetzelfde elftal dat op 25 October van het vorig jaar met 1-0 van België te Rotterdam won. Het K.N.V.B. jeugdelftal van de af deling Noord-Holland zal op Zaterdag avond 6 Maart een lichtwedstrijd spe- gen ZFC 1 op het terrein van ZFC te te Zaandam. De aanvang is bepaald op acht uur. Lingbeek (HRC);- Karregat (Volen- dam) en Bond (Volendam); Van 't Kaar (KFC), Kroon (Volendam) en Ten Braak (HRC); Swart (P.steyn), Feller (DTS), Groot (Zaandijk), P Kat (QSC) en Fleur (KFC). Reserves: Schouten (OSV) doel; Dietz (WFC), Tiemes (KFC), Schip pers (Alkm. Boys), Den Osch (HRC). DE WEERDIENST OP DE ATLANTISCHE OCEAAN Te Brussel is gisteren een internationa le overeenkomst getekend voor het sta tionneren van negen permanente drij vende weerstations op de Noordatlanti- sche Oceaan. Nederland neemt opnieuw deel.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 7