Snel Watergraafsmeer bracht Helder 5-2 nederlaag toe RKAFC versloeg BKC na een matige start met 5-2 Verdedigingen sterker dan de aanvallers bij HFC-HRC Winst voor leider Flevo; WGW moest één punt prijsgeven Watervogels moest de punten aan Grasshoppers laten Succes in onprettige wedstrijd door DTS verslagen DISNIE 2 veroverde op IVA 1 de districts-titel Achterstand van 3-0 bijna ingelopen... Texel door VZV met 4-1 verslagen Enige doelpunt werd na 7 min. gemaakt Strandvogels naar derde klasse Animo voor de Ronde Slechte wedstrijd van wit jakken Thuisclub verscheen met vijf invallers JVC liep Randers onder de voet Negenmaal schoten gasten in de roos WGW liet een punt aan LSVV (1-1) Defensie van gasten drong te veel op Racers kwamen niet aan het scoren toe Voetbal in de afdeling JVC loert op fout van Nieuwediepers Winnende doelpunt kort voor tijd gescoord Jager (DTS) scoorde de hattrick Nieuwediepers met 8-2 verslagen MAANDAG 18 MAAKT 1954 WE HADDEN HET ons anders voorgesteld, liet weerzien met liet bruine monster, dat zoveel weken, verdreven door Koning Winter, in de kast heeft gelegen. Er was wat zon geweest vorige week, en dat had ons optimistisch gestemd ten aanzien van de dag van gisteren, welke zich evenwel guur ontblootte. Bovendien hadden wij eigenlijk, na de uitstekende resultaten van vóór de vorstperiode, niet op een nederlaag voor Helder gerekend. En toch was het zo; met 52 ging de wedstrijd tegen het rappe Watergraafsmeer voor onze ijverige stadgenoten ver loren. Mèt de aftrap welhaast, werd het ons duidelijk, dat Helder meer van de gedwongen rust had geleden dan de bezoekers, die gemakkelijk voet balden en via een misser van linksbin nen Ploegmakers toch reeds na zes minuten, middels rechtsbuiten Olden- hof, de leiding namen. Deze laatste ontving het leder op het randje van buitenspel, waarna hij laag en zuiver in de uiterste linkerhoek schoot (01). Zes minuten later dankte Water graafsmeer haar tweede doelpunt aan de actieve middenvoor Bartens, die handig over de bal heen stapte en aldus zijn linksbuiten een fraaie kans bood. Maassen reageerde meteen, snel de iets naar binnen en knalde de bal hard en onhoudbaar voorbij Boekei (0—2). Vier en dertig minuten was de eerste helft oud, toen Ploegmakers de voorsprong tot 0—3 vergrootte. Hij zette stug door op een pass door het midden en deed de bal op beheerste wijze achter keeper Boekei in het net verdwijnen (0—3). Helder had tot dusver verward naar haar vorm lopen zoeken. De witjakken schoten in vrijwel alle opzichten bij hun 'tegenstanders te kort, hetgeen wellicht wie zal het zeggen te wijten was aan enkele wijzigingen in de opstelling. Zo zal de achterhoede zich niet meteen hebben kunnen aan passen bij de kleine Heyster, die op de spilplaats zijn come-back „vierde". Hij had tot taak de zieke Van der Neut te vervangen. Hoewel hij goed werk deed, was hij toch niet de rustige, sterke spil Van der Neut. Op de links buitenplaats opereerde ditmaal Te Slah. Zijn spel bracht niemand in ex tase, doch hij was actiever en meer doorzetterd an Lamoré. Pas in de zeven en dertigste minuut werd een tegenpunt gemaakt. Het ontstond uit een keurige combinatie tussen Van der Meulen, Van Beekho ven en Te Slah. Van dichtbij werkte laatstgenoemde de bal uit de voorzet van Beekhoven in de touwen (13). Ineens was met dit doelpunt in de Helder-gelederen het enthousiasme ten volle wec-gekeerd. Dat beloofde wel iets voor de tweede helft En inderdaad: al na acht minuten werd de achterstand tot 23 terugge bracht. Op flinke afstand van het Watergraafsmeer-doel liepen Jullens en Bionda elkaar in de weg (hetgeen vaker is gebeurd!) en als gevolg daar van kreeg Van Beekhoven het leder eensklaps voor zijn voeten. Hij had nog tijd voor een klein aanloopje, er volgde een venijnig schot, en de bal suisde in de richting van keeper De Vos, die tot dat moment een uiterst betrouwbare indruk had gemaakt doch nu een grove fout beging. Hij heeft stellig gemeend, dat het leder over de lat zou gaan, doch het verdween over zijn hoofd en ónder de lat bin nen de palen (23)! Bartens zette al in de volgende mi- nuuut een domper op de vreugde bij de witjakken. Hij zag, dat Ploegma kers een pass gaf en startte tegelij kertijd, zodat van buitenspel geen (Van onze correspondent te Texel) Hoewel het in de lijn der verwach ting lag, dat de mannen uit 't Veld de punten van Texel mee naar huis zou den nemen, kunnen we toch niet zeg gen, dat deze ploeg een sterke indruk maakte. De cijfers (14) spreken in dit geval geep duidelijke taal, want de thuisclub verscheen met liefst vijf invallers in het veld. Het was een complete junioren aanvalslinie. In de tweede helft, toen Texel met een achterstand van 30 zijn verdedi gende tactiek liet varen en alles op de aanval zette, kwamen de VZV-ers vele malen met vijf aanvallers tegen over twee, drie verdedigers te staan. Dat zij desondanks niet bij machte waren te scoren, was voor hen een veeg teken en een pluimje voor stop per Boon. Texel startte met een hevige wind in de rug en kwam enkele malen in de buurt van doelman Smit, maar de jeugdige voorhoede kon de stevige VZV-achterhoede niet verontrusten. Na een kwartier kwam het eerste doel punt voor de gasten, toen midvoor W. Wijker van een aarzeling in de achter hoede gebruik maakte. Even daarna hadden de gasten niet over geluk te klagen, toen Smit een zoekgeraakte bal vallend onder zich terugvond en de Texelse midvoor Witte van een afstand recht in zijn handen schoot. Dezelfde midvoor kreeg nog enkele opgelegde kansen, die hij echter om zeep hielp. Kort voor de rust zrg linksbuiten S. Wijker kans, na een heftige scrimmage, waarbij back Scher mer hem de bal voor de voeten speel de, de voorsprong te vergroten tot 20. Na de thee was het dezelfde speler, die nummer drie in de touwen schoot. Het terugzetten van Schermer op de rechtsbuitenplaats bracht wat meer leven in de brouwerij: Texel ging aan vallen. Een goede pass, een snelle rush en een hard schot uit een zeer kleine hoek was het resultaat en de eer voor de thuisclub gered (1—3). Enkele se conden voor het einde bracht een mis- trap van de verdediging midvoor Wij ker alleen voor doelman Heerschap, die geen tijd meer kreeg uit te lopen i4en hiermede kwam het eind signaal. Een verdignde overwinning en een zeer matige wedstrijd. sprake was. Boekei liep nog wel uit, maar hij was een geslagen man (24). Dit doelpunt heeft het pleit beslecht, want al begon Helder steeds heviger aan te vallen, het kwam ons voor, dat deze tegenslag te veel was voor de Nieuwediepers. En toch hadden zij, met de wind in de rug, de mogelijkhe den nog volledig in eigen hand. Im mers, de gasten werden teruggedron gen en moesten alle zeilen bijzetten om hun voorsprong te handhaven. D t dit inderdaad gelukte en dat zij zelfs een vijfde doelpunt konden schrijven, dat dankten zij aan de voorhoede van Helder, die absoluut geen schutte s telde en niet het vermogen bezat de verdediging uit positie te spelen. Van der Meulen deed uitstekend werk en nu en dan mocht Te Slah er ook zijn. Laatstgenoemde presteerde het nog, de keeper voorbij te komen en een fraai schot te lossen, doch dit werd door een back op de doellijn gekeerd. Met een daarop bracht Puhl aan de andere kant redding. Vijf minuten voor tijd, nadat Helder fraaie kansen onbenut had gelaten, maakte rechtsbinnen Hezik voor Wa tergraafsmeer een prachtig doelpunt, In een viermans-voorhoede dreef hij de bal op, suggererend, dat hij een clubgenoot in de aanval zou betrek ken. Op het critieke moment schoot hij echter zelf, en juist in de rechter bovenhoek, waarmee hij de doelman van Helder volkomen verraste (25). Sensationele momenten deden zich nog voor, toen Van Beekhoven hoog óver schoot, Ploegmakers aan tegen overgestelde zijde hetzelfde presteer de, Van der Meulen tegen de onder kant van de lat knalde en vervolgens Bionda het Ieder in het onbestemde werkte. Dat het Helder slecht ging deze middag, was zeker niet in de laatste plaats te wijten aan midden voor Jullens, die vrijwel niets uit richtte. (Van onze correspondent in Alkmaar) (Van onze correspondent te Alkmaar) De verrichtingen van Randers waren voor de vorstperiode reeds matig, maar wat de Alkmaarders er gister middag tegen JVC van maakten, was toch wel zeer slecht. Met niet minder dan 90 moesten de Ooievaarsnest- bewoners het onderspit delven, in een wedstrijd die, wat de gastheren be treft, nauwelijks het aanzien waard was. Reeds met het ingaan van de tweede helft, keken de Alkmaarders tegen een 6—0 achterstand op. Wel bleef men volhouden om althans de „eer" te red den, doch zover liet de hechte verde diging uit Julianadorp het niet komen. Zonder al te grote inspanning scho ten de JVC-ers zich geleidelijk aan naar de dubbele cijfers. Zover kw i het echter niet want met de stand 09 liet de scheidsrechter inrukken. Midvoor Hoornsman nam een half do zijn van de gescoorde doelpunten voor zijn rekening. (Van onze correspondent te Lsngedijk) De belangrijke wedstrijd LSVV— WGW, waarvoor veel belangstelling be stond, is in een 1—1 gelijk spel geëin digd. Met de harde wind in de rug zet te WGW in de eerste helft het LSVV- team onder grote druk. Reeds binnen enkele minuten kon Schuffelen een doelpunt voorkomen toen Laan inkop te. Kort daarop stelde Laan de doel man van LSVV met een hard schot op de proef. De pogingen van LSVV om aan de druk te ontkomen hadden wei nig resultaat Telkens weer kwam de bal voor de doelmond van LSVV. Toch kon WGW pas na ongeveer een half uur spelen de leiding nemen. Het was D. Randers die de gasten aan dit doel punt hielp. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Nu moest WGW zich aanvankelijk tot verdedigen bepa len. Reeds na drie minuten had Van Leeuwen succes. Na deze gelijkmaker was de verwachting dat LSVV regel recht op een overwinning afging. Niets was echter minder waar. Langzamer hand kon WGW de bakens weer verzet ten en niettegenstaande het windvoor- deel waren de gastheren toch minder in de aanval. Tot doelpunten kwam het echter niet n.eer. LSVV mocht tenslot te met deze puntenverdeling tevreden zijn. (Van onze correspondent te Alkmaar Het begin van de wedstrijd RK AFCBKC deed het ergste voor de Alkmaarders vrezen. Kort na het beginsignaal schoot Hendrikse het eerste doelpunt voor de gasten in de touwen en kort daarop werd Popma voor de tweede maal ge passeerd. Hoewel er naar onze mening niets onreglementairs ge schiedde, kende de scheidsrechter het doelpunt niet toe. Na dit eer- Voor de rust, toen de Haarlemmers de wind mee hadden en hierdoor steeds in de onmiddellijke nabijheid van Lingbeek's heiligdom opereerden, waren het de Haarlem-supporters, die verschillende malen naar hun hoofd grepen wanneer één van hun „jongens" een eenvoudige kans onbenut had gelaten. Na de rust waren het echter de Racing- getrouwen, die vol ergernis toezagen, dat het povere voorhoedespel slechts enkele malen de solide HFC-verdediging uit haar balans bracht. Ja, deze aanval is wel zeer beneden de verwachtingen gebleven. Den Os kon gedurende de gehele wedstrijd geen enkele maal langs zijn bewaker glippen en ook toen hij later als middenvoor ging spelen was hij bepaald zwak. Doch ook P. de Vries was matig; blijkbaar had hij nog veel last van de blessure, welke hij enkele maanden geleden in Weesp heeft opge lopen. Waarom hij zich echter niet heeft laten vervangen blijft ons een raadsel, daar ook rechtsbuiten Han de Winter, die zich verleden week bles seerde, in de tweede helft het veld verliet. De achterhoede begon aarzelend, en dit was ook niet te verwonderen daar Lingbeek reeds bij de eerste de beste aanval de bal uit zijn handen liet val len, waardoor middenvoor Ort reeds in de eerste minuut een prachtige kans kreeg, welke deze invaller-middenvoor niet wist te benutten. Nadat de slecht- leidende scheidsrechter een doelpunt van HFC had geannuleerd was de HRC-doelman niet meer te vermurwen, waardoor ook de verdediging met gro ter zelfvertrouwen ging spelen. Alleen A. de Vries kon maar niet „in zijn spel komen". Enkele malen gaf hij de bal gevaarlijk terug op zijn doelman; dat dit geen doelpunten tot gevolg had hebben de HRC-ers te danken aan het feit, dat ook de HFC-voorhoede niet bij machte was de gemakkelijkste kansen in doelpunten om te zetten. De eerste minuten ging de wedstrijd vrijwel gelijk op, doch gaandeweg kwamen de HFC-ers meer aan bod, en toen er ongeveer zeven minuten waren gespeeld, hadden zij succes, doch niet eerder dan nadat linksbuiten Domhof een tweetal schitterende kansen om zeep had gebracht. Ort liet een goed aangegeven bal van Denijs lopen, waardoor Jochemes alleen voor Lingbeek kwam, die voor dien reeds uit balans was gespeeld. Jochemes miste deze kans niet, 1-0. Hierna hadden de Racers niet bepaald over geluk te klagen, toen eerst Ort en daarna Han de Winter, die alleen maar kon voorzetten, kansen hadden gemist, en daarna werd er een doelpunt van Domhof door de referee afgekeurd, omdat z.i. middenvoor Ort hinderlijk voor Lingbeek buitenspel had gestaan. De Haarlemmers bleven gedurende de gehele eerste helft het sterkst; zelfs spil Molin probeerde enkele malen met schoten van grote afstand Lingbeek te verrassen; deze had zich echter na een zwak begin schitterend hersteld. Zo kwam de rust met een 1-0 voorsprong voor de Haarlemmers. EéN DOELPUNT GENOEG Het doelpunt dat Jochemes reeds na zeven minuten had gescoord, bleek voldoende te zijn om de overwinning in Haarlem te houden, daar de HRC- voorhoede niet bij machte was de 0 op het scorebord weg te werken. Dat de Racers hierin niet zouden slagen, was reeds na enkele minuten bekeken, toen bleek dat het Racing-quintet niet bij machte was de HFC-verdediging, die zeer necht was, het moeilijk te maken. Rijkers miste op de vleugels het flitsende wat hij anders bij vlagen heeft en ook op de andere vleugel wil de het niet vlotten. Hierbij kwam nog, dat er dikwijls zeer slecht werd ge plaatst en daar de Haarlemmers, en wel in het bijzonder gedurende het laatste kwartier van de wedstrijd, hun heil zochten in het uittrappen, viel er in deze periode weinig van goed voet bal te genieten. Middenvoor De Roo wurmde zich nog wel eens door de HFC-verdedi ging en het was dan ook een verzwak king toen hij de laatste tien minuten met Den Os van plaats veranderde. Hierdoor was ook deze speerpunt lam gelegd en daar De Roo op de vleugel weinig igi het spel werd betrokken kwam ook van deze kant niet veel ge vaar. ste overweldigende offensief von den de Alkmaarders zichzelf echter weer terug, zodat zij ten slotte toch nog een duidelijke 52 overwinning konden behalen. BKC maakte de fout om, nadat het bovengenoemde doelpunt was afge keurd, te ver op te dringen. De uit vallen van de Alkmaarders waren daardoor zeer gevaarlijk. Eerst schoot De Nijs keihard tegen de lat en bij een daaropvolgende uitval scoorde De Lange de gelijkmaker, zij het dan ook uit buitenspelpositie. Aan de overkant deed linksbuiten Van Teulingen het slechter voor zijn club, door twee goede kansen te missen. Ook IJssel- stein toonde zich nog niet van zijn goede kant. Een schuiver van P. Tijm belandde via zijn handen in het doel. Toen dezelfde speler nog eens een hoog ver schot loste, werd Van Teulingen voor de derde maal verslagen. De tweede helft was in tegenstel ling met de eerste een matige verto ning. Bij de bezoekers zat er totaal geen verband meer in al waren zij ge handicapt door het uitvallen van twee spelers. Maar ook de gastheren presteerden niet veel meer. Halverwege de tweede helft keerde de spanning nog even terug, toen midvoor De Graaf zijn doorzetten beloond zag. (32). Daarna bleek BKC totaal uitgespeeld. De Alkmaarders kregen gelegenheid hun aanvallen beter af te werken wat Kooge en ten Have benutten door er 52 van te maken. In de eerste klasse B competitie hervat met van de afdeling Noord-Holland heeft Flevo de kostbare 3—1 overwinning op Blokkers. Deze* zege was wel nodig, want SEW, dat gisteren vrij was, schijnt nog niet van plan te zijn, de wedloop met de koploper op te geven. In de staart is de situatie iets gunstiger geworden voor KGB, dat het 0-0 hield tegen RKDVO, terwijl Berkhout me 4—3 door St. Victor werd afgewezen. Valken ontnam Sijbekarspel beide punten (1—0), en RKEDO moest de winst aan St. George meegeven (1—0). In 2C werd de ontmoeting Texelse Boys—Zeemacht uitgesteld. De andere wedstrijden verliepen volgens de ver wachtingen: Petten—Callantsoog 8—3 Koedijk—Duinranders 2—1, Schoorl-1 Geelzwart 20 en SVWKolping Boys 1—2. Hier in de ranglijst: 16 10 4 2 24 15 9 3 3 21 15 8 3 4 19 14 8 2 4 18 14 8 2 4 18 14 5 4 5 14 14 5 1 8 11 14 4 2 8 10 15 3 4 8 10 14 2 4 8 8 15 2 3 10 7 De ranglijst van de eerste klasse ziet er als volgt uit: Flevo SEW Blokkers RKEDO St. George RKDVO Valken Sijbekarspel St Victor Berkhout KGB WGW heeft in IC genoegen moeten nemen met een 11 puntenverdeling tegen LSVV; nochtans een alleszins verdienstelijk resultaat. JVC heeft je gens Randers geen pardon gekend. De Julianadorperss keerden met een 90 zege van de hekkensluiters terug. De wedstrijden SRC—Wieringerwaard en ViosHugo Boys vonden geen door gang, zodat Nieuwe NiedorpKaagvo gels resteert. De thuisclub hield de buit zelf (10). WGW LSVV JVC N. Niedorp Vios Vrone SRC Kaagvogels Hugo Boys Wieringerwaard Randers Met Strandvogels is het gedaan in de tweede klasse (B). Met 21 werd van Woudia verloren. RKVVS verraste nog enigermate met een 10 zege op HO SV, waardoor DWB, dat met 30 klop kreeg van Westfriezen, op de vóór laatste plaats is beland. Con Zelo hield Spartanen met 4—0 gemakkelijk on der zich. De stand is hier: 14 9 3 2 21 16 8 4 4 20 13 8 1 4 17 15 5 6 4 16 14 6 3 5 15 14 5 5 4 15 12 6 2 4 14 14 5 3 6 13 12 3 4 5 01 13 2 2 9 6 13 1 1 11 3 Zwaagdijk Woudia Westfriezen HEO Con Zelo HOSV Spartanen RKVVS DWB Strandvogels 14 15 12 14 14 15 13 14 14 15 10 9 8 7 5 5 5 5 5 0 3 4 2 5 4 7 6 7 8 13 21 20 18 16 15 13 12 12 11 2 Bij de wedstrijd WatervogelsGrass hoppers heeft het er lange tijd naar uitgezien, dat beide ploegen met één puntje zouden gaan strijken. Pas en- kers. Zien wij de ontmoeting in haar winnende doelpunt gescoord, en wel door middenvoor Ruiter van de bezoe- kerss. Zien wij de ontmoeting in zijn geheel, dan kunnen wij de 21 zege van Grasshoppers niet onverdiend noemen. Succes, dat naar onze mening vrij aardig is overwinterd, leed niettemin in de wedstrijd tegen DTS zijn eerste nederlaag op eigen terrein in dit sei zoen. Succes kwam uit met invallers voor Ijzer en Mulder. Het begin was veelbelovend. Reeds na enkele minu ten scoorde Van Goor uit een corner, welke over rechts werd genomen. De thuisclub had niet lang plezier van de voorsprong. Weinige minuten later le verde een snelle uitval van de drie mansvoorhoede van de Langedijkers de gelijkmaker op. Rechtsbuiten Jager kreeg de bal goed aangegeven van Snijder, hij schoof het leer nog even naar voren en voordat Hollander kon ingrijpen, lag de bal al achter keeper Rotgans in de touwen (11). Jager kon dit luttele ogenblikken later nog eens herhalen met een hoog vleugel schot, dat de jeugdige Succes-keeper te machtig was (11). Succes reageer de hierop met scherpe aanvallen, die slechts resulteerden in corners. Lang zamerhand nam de thuisclub het ini tiatief geheel over, maar 't voorhoede- spel van de Blauwzwarten was te primitief om tot resultaat te kunnen komen. Bovendien bleken de D.T.S.- verdedigers zeer trapvast en ook kee per Van der Hoven greep menigmaal voortreffelijk in. Ook in de tweede helft toonde Succes een veldmeerder- heid. Talrijk waren de aanvallen op de D.T.S.-veste, die enige malen op een wonderbaarlijke wijze aan een door boring ontsnapte. Keeper Van der Hoven toonde hier zijn klasse en had bovendien Fortuna op de hand. Rechts back Reyne wist nog tweemaal van de doellijn weg te werken. Spanning was er dus voldoende. Succes vocht voor de gelijkmaker, maar de vertoning kreeg bepaald een onprettig karakter, toen na 25 minuten spelen D.T.S. bij verrassing het derde doelpunt scoorde. Een van de sporadische uitvallen van de gasten was afgeslagen doch er was een overtreding begaan; linksback Hol lander die gewond werd en later ver vangen door Hartman, lag nog op de groncf, de bal lag nog niet stil en Snijder plaatste het leer meteen naar de geheel vrijstaande Jager, die met een vrij veld voor zich geen moeite had onhoudbaar te scoren. Het was zijn derde doelpunt. Van Succeszijde werd heftig geprotesteerd, officials snelden het veld op en lange tijd was scheidsrechter Eydenberg omgeven door een kluwen van heftig gesticu lerende en opgewonden spelers. De ar biter wees echter positief naar het midden. Nauwelijks was het spel her vat of de Succes-linksbinnen Bontkes werd wegens natrappen naar de kleed kamer verwezen. Het tafereel van even tevoren herhaalde zich. De plaatselijke consul van de K.N.V.B., de heer C. Metselaar, nam de scheidsrechter nog even apart, waarna het spel weer wera hervat. Het zal duidelijker zijn, dat de sfeer er niet prettiger op was gewor den. Met tien man spelend ging Succes echter moedig voort in haar poging nog iets te redden. D.T.S. legde het zwaar tepunt in de verdediging, zodat Succes alle kansen tot stormlopen kreeg. Tot de laatste minuut was de thuisclub tn de aanval, doch zonder succes. Hoewel de gasten met vier invallers uitkwamen, waren hun aanvallen ge vaarlijker dan die van de thuisclub. Het binnentrio van Watervogels maak te er bitter weinig van en middenvoor Slot probeerde zelfs verscheidene keren de bal met de hand te spelen. Een duidelijk teken van onmacht. Ewalt en Dirks op de vleugels deden het aan zienlijk beter. Met zijn grote snelheid bracht laatstgenoemde de verdediging van Grasshoppers nog wel eens uit ba lans, maar zijn medevoorwaartsen wisten van de geboden kansen geen gebruik te maken. De nederlaag van de Torren kan allerminst verweten worden aan de achterhoede, met Van 't Hert en Maas als sterke troeven. Grasshoppers viel ons enigszins tegen; misschien kwam dit door de invallers. In de eerste helft waren de gastheren het meest in de aanval, doch zij wisten niet te scoren. Dit gelukte wel aan Grasshoppers, dat vijf minuten vóór de rust middels rechtsbuiten Ursem de leiding nam (01). Vermelden wij van de eerste vijf en veertig minuten nog, dat Grashoppers een strafschop miste. Kort na de hervatting bracht rechts buiten Ewalt, na goed werk van Dirks, de parijen op gelijke voet (1—), wa ia om het v-innende doelpunt nog heel wat werd gezwoegd. Hollandia Petten Koedijk Kolp. Boys Duinranders Schoorl SVW Callantsoog Tex. Boys Geelzwart Zeemacht T. 14 14 14 14 16 15 13 14 10 14 12 11 8 6 5 5 5 4 4 3 2 2 24 18 18 14 14 13 11 11 10 9 8 EN VERDER: 3b: Twisk—Cocksdorp 5—1, Schel- linkhoutDe Koog 30, AGSV—Ves- do 1—5, DWOW—KSV 3—1, Dirkshorn MOC 1—3. 3c: ALC—Oosterend 2—4, WSW— ZDH 6—2. Wiron—Witrood 1—1, Win- keiSporters 10, Reiger BoysSt Boys 12. rib: Alkm. Boys 3Alcmaria 4 0—3 KW 3—RKAFC 2 1—3, Westfrisia 3- USVV 2 5—2. rlc: DTS 2Grasshoppers 2 4—4, Hollandia 3—Helder 3 41, BKC 2— Alcmaria 3 34. r2d: VZV 2—SRC 2 2—3, Watervogels 2—BKC 3 3—0, HRC 5—Texel 2 5—2. r3f: Flevo 2Con Zelo 2 46, Scha- gen 3Winkel 2 02. r3g: JVC 2—Oudesluis 2 5—1, Texel 3Watervogels 3 1—5, Geelzwart 3— HRC 6 1—3. 4i: KSV 2Con Zelo 3 30, Berdos 3 Reiger Boys 2 2—2, Dirkshorn 2— SVV 4 1—2. 4j: Kaagvogels 4—Schagen 4 2—4, Petten 2—St. Boys 2 7—2, Wieringer waard 3SRC 3 04. 4k: WGW 5Watervogels 5 2—5, Callantsoog 2Schagen 5 24. 41: Zeemacht 2WGW 3 41. Junioren: k: HRC c—Winkel 14—0. 1: WatervogelsFlevo c 22. n: Con Zelo—Vios 0—6, VZV—WGW 4—0. s: LSVV b—WGW b 1—0. Adspiranten: n: Flevo—BKC 0—4, HRC—Schagen 2—0. o: HCSCKaagvogels 120, JVC— Dirkshorn 32, VesdoNieuwe Nie dorp 2—7. p: Helder b—Breez. Boys 130, Hel der c—HRC b 0—0, Succes b—BKC b 30, HRC dOudesluis 03, HRC c— Callantsoog 03. q: HCSC bFlevo b 21, Schagen b HRC e 010, Succes cN. Niedorp b 1—2, HCSC c—Helder d 1—5, HRC f- Watervogels b 03. w: WGW c—WGW a 1—6. In de voorbereidende werkzaamhe den voor de Ronde van Nederland be gint langzamerhand tekening te ko men, temeer daar van de zijde van de renners belangstelling begint te ko men. De laatste dagen zijn contracten getekend door Gerrit Voorting, die als kopman van de derde Nederlandse ploeg zal starten, Piet Haan, Jefke Janssen, Jan Lambrichts, Jan Plantaz, Hans Dekkers, Henk Faanhof, Harm Smits, terwijl van de jongeren Koch, Donker, Maenen, Paymans, Van Roon, Brinkman en Van Elderen aan de start zullen komen. Verder vernamen wij, dat de hoofd consul voor Noord-Brabant van oe KNWU, de heer P. van Ierlandt, zich bereid heeft verklaard zitting te ne men in de wedstrijdleiding. De licentie-houdster deelt verder mede, dat de hierna genoemde ploeg leiders hun benoeming hebben aan vaard: Frans Slaats, Jan van der Hey- den en Piet vna der Horst. De laatste competitiewedstrijd van dit seizoen tussen IVA en Disnie 2, welke gisteren te Den Helder werd gespeeld, is in een 82 overwin ning voor de tafeltennissers uit Hoorn geëindigd. Het was een belang rijke ontmoeting, daar de winnaar zich kampioen zou mogen noemen. En die titel (eerste klasse, district Noordhollands Noorderkwartier) is dus bij Disnie 2 terecht gekomen. Hoewel de uitslag dit niet doet ver onderstellen is er fel om de punten gestreden. Zeven van de tien partijen werden in drie games beslist. Via over- mï^ldV m ,V?m"S ,°P Sin*wel (21 15, 16-21, 16-21), van Wever op M Oosterbeek (19-21, 21-18 en 19-21) en van Kooy op Louis (17-21, 21-9, 14-21) nam Disnie direct een 3-0 voorsprong'. Oosterbeek wist vervolgens Lamers maar q-9' 22"2° te verslaar> 1-3 ia o11I?jewel verloor van Kooy (15. 18-21), waardoor het 1-4 werd 21, De beste partij van deze wedstrij ging tussen M. Oosterbeek en G. Kooy- De snel-aanvallende IVA-man was ui - eindelijk niet tegen de stugge verdea- ging van Kooy opgewassen, "na hoogspanning won deze de derde gam met 21-19 (1-5). Disnie 2 kon zich kam pioen noemen, toen Lamers van L°u won (1-6), Deze versloeg toen Wev (2-6). De laatste partij tussen Sinje1 en Wever werd een zege voor laa1 genoemde (2-7), en daarna won Disn 2 ook het dubbelspel nog (2-8). I>e bekende natuurkundige, prof. N bert Einstein, heeft Zondag in Princei" (VS) zijn vijf en zeventigste verjaar gevierd.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 6