Vragen staat vrij Wordt conferentie ven Genève uitgesteld? Chefarine 4 Twee Britten in vuurgevecht met Egyptenaren gedood De beste ruil Voorbereiding vlot nog niet Grote scheepsbrand in Brazilië Erfenis Huwelijksadverten tie De gasmeter Het geschil Vriendelijk doch dringend 4 middelen in 1 tablet doen wonderen! Reeds dertien landen naar conferentie van Genève Het ongeval De opzegging De waarzegster Opvoeding Zorgen Brits plan voor Kenya blijft ongewijzigd chocolade: voedzaam en smakelijk! Oostenrijk in verzet tegen de Russen f 7^ Pim, Pam Pom en de graafmachine Twee andere militairen worden vermist Dreigbrief aan Churchill MARGARET MALCOLM Luister eens naar: Radioprogramma WOENSDAG 17 MAART 1954 pRATEN over erfenis-zaken schijnt op gezellige avondjes nog al eens voor te komen. (Nu weten wij wel aardiger onderwer pen). Maar men wordt het meest al niet eens, omdat er toevallig geen deskundige b(j is. In dit ge val werd de vraag gesteld: wan neer de man komt te overlijden erft de vrouw (kinderen zijn er niet). Later komt ook de vrouw te overlijden. Erven nu broers en zusters van de man ook mee, of alleen de vrouw? Inderdaad al leen de familie van de vrouw, ten zij deze per testament alles aan een vreemde of de Kerk of ergens anders aan vermaakt. Want broers en zusters kunnen elkaar onter ven. Of met andere woorden: de weduwe heeft als er geen kinderen meer zijn de vrije beschiking over haar nalatenschap. Mocht de Moe der of Vader van de weduwe nog leven, dan hebben die recht op een deel. Anderen niet. Opvallend: men schrijft wel vaak over rech ten op de nalatenschap van een weduwe, doch nooit over een we duwe zonder nalatenschap. ALS REGEL schrijft men niet vaak over ervaringen met huwelijks-advertenties. Hetgeen te begrijpen is. Nu kregen we een brief, waarin een dame van mid delbare leeftijd haar ervaringen schrijft. Die ervaringen waren nog al teleurstellend. De heren willen blijkbaar drie dingen, klaagt ze: geld of een eigen ho me, of eigen inkomen of een zaak. De vrouw zelf wordt er dan op de koop toe bijgenomen als bitte re noodzaak. Het lijkt wel een handeltje. Kun je als vrouw geen van deze dingen aanbieden, dan maak je eenvoudig geen kans. Ze vragen er meestal ronduit naar. Ja, wij begrijpen dat dit onze leze res kwetst in haar vrouw-zijn. Nu moet aan de andere kant be dacht worden, dat wanneer 'n man kiezen moet in een geval waarbij van de normale „kennismaking na verliefdheid" geen sprake is, hij de materiële zijde niet uit het oog verliest. De betrokken mannen zijn buitendien niet meer in 'n leef tijd waarbij men zich in avonturen stort. QF de gasmeter door de druk waaronder het gas gemeten wordt, ook wordt beinvloedt, wil een lezer weten en denkt daarbij natuurlijk aan zijn beurs. Inderdaad en dat zit zo. De ijk van de gasmeter door het Rijksijk- kantoor heeft plaats onder 'n druk van 60 mm, welke overeenkomt met de gemiddelde verbruiksdruk bjj de meters. Afwijkingen van de verbruiksdruk naar boven zijn in het voordeel van de verbruiker, afwijkingen naar beneden in zijn nadeel, doch deze laatste zijn zeer beperkt, aangezien b(j de lage gas druk de toestellen aanleiding tot moeilijkheden gaan geven. Overi gens is de fout die hierbij kan op treden (een drukverlaging van 10 mm geeft een meetfout van 0,1 pet.) te verwaarlozen tegenover de door de ijk toegelaten meet fout, welke plus en min 1'A be draagt. MEN kan, oud geworden zijnde, toch nog wel van mening ver schillen. Onlangs maakten wjj mee dat een echtpaar van man 81 en vrouw 79 jaar, wilden scheiden. De man ten minste. Want hij wil de met een jongere vrouw hertrou wen, zei hij. Het ging niet door, want de echtgenote wilde niet. Een echtpaar heeft meningsver schil over de noodwet. De vrouw beweert recht te hebben op de helft. Wij begrijpen dit niet hele maal. Maar het is met de nood wet-uitkering precies als met alle andere inkomen: de man ontvangt dat inkomen. Alles is vansa men. Indien een der huwelijks partners komt te overlijden, krijgt de langstlevende een uitke ring die hoger is dan de helft, na melijk uitkering als ongehuwde. ]\JOG steeds ontvangen wij brie ven zonder naam en adres. Anoniem dus. Op deze brieven kunnen wij, ook in de rubriek, geen antwoord geven. Waarom evenwel zou men naam en adres achterhouden? Als men ons ver- De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, heeft gisteren verklaard, dat de conferentie te Ge nève over vraagstukken betreffende het Verre Oosten, welke volgens de plannen op 26 April moet beginnen, mogelijk zal worden uitgesteld. De minister zei dit in een verklaring over de huidige besprekingen te Mos kou aangaande practische regelingen voor deze bijeenkomst, waar de „Grote Vier", communistisch China en andere belanghebbende landen zullen spreken over het Koreaanse en het Indo- Chinese vraagstuk. Hij deelde mee, dat er, volgens door hem ontvangen berichten, enige aan wijzingen waren, dat te Moskou een Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet een enkel tabletje Chefarine ,,4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. m n BEROEMDE GENEESMIDDELEN TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT (Advertentie, Ing. Med.) TOESTAND NOORSE KROONPRIN SES VERBETERD De toestand van kroonprinses Martha van Noorwegen is iets verbeterd. De prinses was gisteren weer tot bewust zijn gekomen. Ze had een goede nacht rust gehad. Kroonprins Olaf bracht de nacht in het ziekenhuis door. Koning Haakon heeft een officieel bezoek aan Bergen afgebroken en is naar Oslo teruggekeerd. BRAND OP BRITSE TORPEDOBOOT- JAGER Gisteren is brand uitgebroken in het ketelhuis van de Britse torpedobootja- ger ,.Zest" op de marinewerf te Chatham. Het vuur kon snel worden bedwongen en de schade is gering. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Kif Europese landen hebben onder auspiciën van de Verenigde Naties con crete plannen uitgewerkt voor een ge meenschappelijk in te stellen onderzoek van het internationaal wegverkeer. vertragingstactiek wordt gevolgd. Men had de indruk, dat de Chinese commu nisten niet geheel verheugd waren over de regelingen, welke de Sovjet- Unie op de conferentie van Berlijn voor hen hadden getroffen. De Chi nese communisten schenen, aldus Dul les, te verwachten, dat zij naar Genève zouden gaan als één van de zg. „Grote Vijf". Zoals bekend werd te Berlijn echter afgesproken, dat uitsluitend de V.S., de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk uitnodigingen voor deze bijeenkomst zouden zenden. Het ge volg van het een en ander was, dat de Sovjet-Unie de regering te Peking wel „enige uitleg zou moeten geven", zo meende de Amerikaanse minister. Dertien van de zestien landen van de Verenigde Naties met troepen in Ko rea hebben er in toegestemd aan de conferentie Over Korea en Indo-China, die de volgende maand in Genève be gint. te nemen. Alleen Zuid-Afrika heeft een uitno diging om de conferentie bij te wonen afgewezen. Luxemburg en Ethiopië hebben nog niet laten weten of zij wel of niet aan de conferentie zullen deel nemen. trouwelijk schrijft, blijft de inhoud van de brief „Onder Ons". Een brief zonder adres of naam is geen brief. IJW MEISJE, lezeres, werkte 6 dagen, of liever, 6 halve da gen b(j u in de huishouding. Op het ijs brak ze haar arm en te recht dat ze nu om haar loon komt. U had haar dienen te ver zekeren (langer dan vier dagen per week en nu u dat heeft nage laten, zult u zelf haar loon moeten doorbetalen, incl. de kost. Het meisje kan zich, al verzekerde u haar niet, toch om uitkering wen den tot het uitvoeringsorgaan, want ze is ambtshalve verzekerd. U zult dan een naheffing krijgen over de premie die u naliet te be talen. U diende haar ook een zie kenfonds-coupon te verstrekken en rentezegels. Het wordt vaak vergeten dat. wanneer men een werknemer niet ter verzekering opgeeft, deze toch om uitkering kan gaan, want dat hij of zij, door het enkele feit dat er loondienst, bestaat, verzekerd IS. Het eindje draagt dan voor de werkgever de (financiële) na righeid. J\]EE, u vergist u, lezer. De op zegging door de deurwaarder op dat gewichtige officiële papier is nog geen vonnis. Daarop kur.t u niet op straat worden gezet. Nu moet u nog worden gedagvaard en pas wan neer de kantonrechter vonnis wijst, kan eventueel tot uitzetting worden overgegaan. Eerder geluk kig niet. De gronden die voor de opzegging worden aangevoerd, zullen nog bewezen moeten wor den. Heus, de kantonrechter heeft voldoende (treurige) ervaring om de achtergronden te doorzien. ste. U moet maar eens praten met een advocaat en vragen of hij wil bemiddelen. WAT denkt u daar van, vraagt een lezer (het is niet de eerste maal dat men onze geloofsbelij denis op dit punt weten wil). Wel, wij zijn op dit punt erg positief. Wij vinden waarzegsters (en (waarzeggers) een groot sociaal kwaad. Een gevaar voor de sa menleving. Hun bedrijf is parasi tair. Heel veel narigheid hebben w(j er van gezien, tot echtschei ding toe. Een beetje jaloerse vrouw hoort dat er „een blonde vrouw op haar dak leit". Zelf is ze zwart. Ergo... Dit is zo maar een geval. Wij weten van mannen die een „zeer riskante onderne ming" gerust konden uitvoeren, omdat er winst op hun dak lee... Alles ligt altijd op het dak. La ten we gerust vaststellen dat de hele business je reinste verlakke rij is. Jammer genoeg een gevaar lijke! En nu kome men ons niet aandragen met; ja, maar dat en dat kwam uit. Raden kan ieder een en soms raadt men wel eens goed. Wij kregen eens een brief van een waarzegster die wilde we ten, of ze een bepaald deel van haar inkomen kon verzwijgen voor de belasting, zonder kans op narigheid... Twijfel in eigen kun nen! Sommige zijn goede mensen kenners, zodat... De meeste ver dienen best. Een oude waarzeg ster wilde geen „Drees". Want haar huidige inkomen ging ste vig boven de norm uit, ze was nog al beroemd. Enfin, u weet dus on ze mening. "J3T belangstelling lazen wij brief, lezeres, die een litanie i.-:. door 'n opeenstapeling van zor gen. Hij die Charybdis wil vermij den. vervalt op Skylla, zeiden de ouden. Dat wil zeggen: hij die een moeilijkheid wil ontwijken ver valt vaak in een nog grotere. Nu hebben wij met afbetalingsmaga zijnen niet zo veel medelijden. Ri sico is hun business enze verkopen maar raak, zonder be hoorlijk onderzoek. Vaak tenmin- WIJ krijgen nog al eens vragen betreffende opvoedingsmoei lijkheden en dat is heel goed. Toch moet men altijd bedenken, dat een kind (een mens) geen voorwerp is met een gebruiksaan- aanwijzing. In de regel is, om een advies te kunnen geven, een ge sprek van de ouders nodig. Want wie zegt ons dat het kind fout was? Wij moeten dus meer alge mene richtlijnen geven. Zo aan die moeder die klaagt dat haar zoon (3) koppig wordt. Niet te veel aandacht aan schenken. Hij is in de fase dat zijn willetje aan het ontwaken is. Hij experimenteert een beetje met zijn nieuwe ont dekking. MENTOR. De Britse minister van Koloniën, Oliver Lytalton, heeft een Afrikaans voorstel verworpen tot vergroting van het aantal inheemse vertegenwoordi gers in de regering van' Kenia. De mi nister is tot de overtuiging gekomen, dat er geen basis voor overeenstem ming met de inheemse politieke leiders kan worden gevonden. De Afrikaanse leiders hebben voor gesteld vier blanken, twee Aziaten en twee inheemsen in de regering zitting te doen hebben, Dit is een blanke en een Afrikaan meer dan door Lyttelton voorgesteld. Lyttelton wil nu onver wijld zijn plan ten uitvoer leggen. ENGELAND EN DE E.V.G. Engeland zal binnenkort hét overleg met Frankrijk en de andere landen van de E.V.G. over zijn betrèkkingen met dat lichaam voortzetten, zo deelt het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken mede. De bespreking zal té Pa rijs worden gehouden. (Advertentie, Ing. Med.) Aan boord van het schip „Maria Cèlestre" in Sao Luiz (Brazilië) heeft zich Dinsdag een ontploffing voorge daan en is brand uitgebroken. Men vreest, dat vele personen om het leven zijn gekomen. Aan boord bevonden zich 3000 vaten benzine en 1000 vaten petroleum. Het schip heeft een bemanning van 18. Er bevonden zich 37 arbeiders aan boord, toen het ongeluk gebeurde. De kapitein en een aantal leden van de bemanning zijn gered doch men verkeerde Dinsdagavond nog in het onzekere over het lot van de anderen en van personen langs de kade. Voor het eerst sinds de Berlijnse conferentie is het tot een openlijk conflict gekomen tussen de Russische bezettingsautoriteiten en de Oosten rijkse regering. De vertegenwoordiger in Nedér-Oostenrijk van de Russische hoge commissaris had de Oostenrijkse overheid namelijk verzocht de ophan ging van een aanplakbiljet met foto's over de conferentie te verbieden, aan gezien het beledigend werd geacht voor de Sovjet-Unie. De minister van Binnenlandse Zaken gelastte echter het hoofd van de politie in bedoelde provincie, geen gehoor te geven aan dit verzoek. Blijven de Russen aan dringen, dan zal de minister een schriftelijk bevel van de hoge commis saris vragen. 67. Billie kon zich werkelijk niet goed houden, toen hij de boer hoorde vertellen, dat hij in de Nauwe Steeg tweemaal omver gelopen was. Maar zijn gegrinnik had de aandacht van de boer getrokken en verbaasd stond deze met zijn zoons in het rond te kijken. „Stil toch", siste Kareltje in zijn angst. „Direct ontdekt die boer, dat wij geen echte koe zijn!" Maar boer Zwoerde maker schonk helemaal geen aandacht aan zijn dieren. Hij keek met een on geruste blik om zich heen en zei toen: „Ik zou toch hebben durven zweren, dat ik iemand hoorde lachen Het is een rare tijd tegenwoordig en je kunt niet voorzichtig genoeg zijn. Wacht eens, we zullen zien of alles veilig is en of de grendels wel stevig dicht zit ten." Meteen pakte hij een mestvork en maakte een ronde door de stal. „Ik moet het me verbeeld hebben", zei boer Zwoerdemaker. „Maar ik ben misschien ook wat banger dan an ders „Oh ja", zei één der zoons, „dat kan ik me begrijpen Vader. U hebt al dat geld in huis, dat U gebeurd hebt voor die fokstier". „Zo is het", zei de boer. Billie spitste de oren! Er we-d over geld gesproken en daar had hij altijd een enorme belangstelling voor! De Britse ambassade te Cairo heeft gisteren medegedeeld, dat Maandag in de zone van het Suezkanaal twee Brit se soldaten zijn gedood, twee gewond, waarvan één ernstig en twee militai ren worden vermist. De Britse militairen keerden terug van een militair kamp te Dzjebel Ma- riam bij Izmailia naar de filtreer- inrichting waar zij werkzaam waren. Dichtbij de inrichting werden zij Maan dagavond aangevallen door vijf Egyp tenaren. Eén der Britten beantwoord de het vuur, waarop de Egyptenaren de wijk namen. Er bleken twee Brit ten te zijn gedood en twee gewond. Bij een onderzoek vond men bloed sporen, die er op wijzen, dat minstens één van de Egyptenaren is gewond. De twee vermiste militairen hadden een reparatie aan een filtreerin rich ting verricht. Sinds Maandagmorgen is niets meer van hen vernomen. Eén van hen was gewapend met een machine pistool. De Egyptische plaatsvervangende premier, kolonel Nasser, heeft gisteren berichten uit Londen tegengesproken, dat Egypte opnieuw heeft gepoogd om met Engeland tot een vergelijk te ko men over het Suezprobleem. Er heeft zich sinds October, toen de besprekin gen werden afgebroken, geen veran dering in de toestand voorgedaan. Vele waarnemers, aldus Reuter, zijn van mening, dat kolonel Nassers ver klaring voor „huisgebruik" bedoeld is, zolang, tot de AmerikaansBritse po gingen, om tot een doorbreking van de impasse te komen, met goed gevolg bekroond worden. President Naguib heeft gisteren dr Hafez Afifi, voormalig chef van ex- koning Faroeks koninklijk kabinet. Hamed Goeda, voormalig vice-presi- dent van de Saad-partij en voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden en Scotland Yard heeft Dinsdagochtend het echtpaar Churchill bijzonder be waakt naar aanleiding van een brief aan Downingstreet, waarin gedreigd wordt met een aanslag op het leven van mevrouw Churchill. Volgens Scot land Yard had de brief een „ernstiger klank" dan de „gewone dreigbrieven" naar aanleiding van de strijd in Ke nya, die de premier ontvangt. DOOR 41 En de practijk wees uit, dat ze gelijk had, ofschoon het geen vrolijk maal kon heten, want Nick zat er zwijgend en somber bij, zich blijkbaar amper be wust wat hij at en Serena, de ogen op haar bord gevestigd, waagde het niet, de stilte te verbreken. Plotseling schrikten beiden op door het geluid van de telefoonbel. Nick luisterde even en zei toen uiterst kalm: „Ja, ja, ik begrijp het, Crane. Wat jammer! Wil je Corinna namens mij het beste wensen? Dank je wel, hoor. Dag!" Na dit körte gesprek keerde hij lang zaam naar de tafel terug en zei rustig: „Dat was onze lieve vriend Paul Crane. Hij belde me allerhoffelijkst op, om me de droeve tijding mee te delen, dat Corinna juist een uur geleden ziek was geworden. Ze weten nog niet precies wat er aan scheelt, maar het kan wel een blindedarmontsteking zijn en dus is ze natuurlijk niet in staat, verder te repeteren. Wel, wel! Onze lieve Corin na komt nog met zulk een oud foefje aanzetten!" „Je bedoelt,... dat het niet waar is?" vroeg Serena snel. Nick lachte spottend: „Neen, lieve onschuld, het is niet waar. Want, zie je. Crane heeft jouw vriendelijk com mentaar en natuurlijk ook JankinSs reactie daarop aan Corinna overge briefd en ze heeft onraad bespeurd. O, ze heeft haar contact met mij niet verbreken, hoor, maar als die arme Corinna ziek is, kan ze immers niet in „De rollende Steen" optreden. En ik ben niet bij machte, iets tegen haat te ondernemen zolang ze zich buiten de moeilijkheden, die contractbreuk zou meebrengen, weet te houden. Dat is dus dat! Er behoort weinig verbeel dingskracht toe om te raden wat Jan kin morgen van dit alles zal zeggen!" „Maar Nick...." begon Serena, zon der echter dc zin te voltooien. „Welnu?" klonk het kortaf. „Nick", hernam ze rustiger, „geloot jij heus, dat Corinna de rol van „Jill" overtuigend genoeg zou spelen?" „Ik.... ik weet het niet, nu niet meer althans" gaf hij aarzelend toe. „Maar je bent er niet volkomen ze ker van, dat ze het zou kunnen?" „Ze zou het kunnen als ze. neen, ik weet het niet, zeg ik je. Het hoofd loopt me om....", gitlg hij voort, de hand moeizaam over zijn ogen strij kend. „Al wat ik weet isdat ik er uit lig!" „Neen", hernam Serena heftig. „Zie je dan niet. Nick, dat dit juist je kans kan zijn? Als je stukken voor Corinna was blijven schrijven, zou je nooit een grotere hoogte hebben bereikt. Je zou altijd en altijd hetzelfde zijn blijven doen, steeds hetzelfde pad hebben be wandeld, tot dat volkomen was plat getreden „En hoe zie je dan nu mijn toe komst?" vroeg hij sarcastisch. „O!" riep ze met een veelbetekend, alomVattend gebaar, „ik zie er veel, ja alles in! Wanneer je iemand kunt vin den die in staat is, de rol van Jill te spelen „En als ik Jankin kan overtuigen, dat hij toch heus een mooie kans maakt. vulde hij aan. „Maar zelfs als je dat niet kunt", riep ze driftig, „zou je dan het hele stuk niet voor eigen risico durven nemen, Nick?" „Serena", zei hij zacht met eigen aardig trillende stem, „heb ik je niet na Jankin's vertrek dringend verzocht, je buiten mijn zaken te houden?" „Ja, maar...." Verder kwam ze niet, want zijn onvriendelijke blik deed haar bedremmeld zwijgen. „Houd het je voor eens en altijd ge zegd", stiet hij er tussen de tanden uit, „dat ik het niet als een van je huis- vrouwelijke plichten beschouw, mij te vertellen, hoe ik carrière moet maken... dat wil zeggenals je me daartoe nog gelegenheid hebt gelaten". Hier zweeg hij en hernam toen met een vreemde uitdrukking in zijn gezicht langzaam: „Huisvrouwelijke plichten daar zijn we een heel eind van afge dwaald, vind je ook niet?" Dit zeggende, trad hij op haar toe, terwijl zij instinctmatig achteruit week. „Niet doen, Nick!" riep ze sme kend. Haar protesten baatten niet cn mis schien drongen ze niet eens tot hem dorp, want zijn armen omgaven haar als een ijzeren schroef en zijn lippen vonden de hare in een kus, die met liefde of zelfs vergevensgezindheid niets had uit te staan, Een kus, die haar tot in het hart pijn deed. Dit was een Nick, wiens bestaan ze nimmer had vermoed. Een man, alleen geschapen om van 't leven te nemen wat hij begeerde, zonder zich af te vragen, welke prijs anderen voor het vervullen van zijn wensen moesten be talen. Een man, die de betekenis van het woord liefde niet kende. Een vreemde HOOFDSTUK VIII De reislectuur, die meneer Chanctor haar had bezorgd, lag in Serena's schoot. Langzaam aan begon het doffe gevoel, dat haar sinds de vorige avond had beheerst, te verdwijnen en was ze weer bij machte, zelfstandig te den ken. Tot nu toe had het haar versuft en ontsteld door de opeenvolgende ge beurtenissen, toegeschenen, dat ze geen eigen wil meer bezat, maar blinde lings de aanwijzingen van anderen moest opvolgen. Nu werd ze weer zich zelf. Ze keek naar haar thans ringloze linkerhand. Ja, ze had haar ring afge daan en aan meneer Chancton in be waring gegeven, een feit, dat haars in ziens de volslagenheid van de breuk met Nick afdoende bewees. Zó afdoen de, dat het feitelijk geen zin had, nog na te piekeren over de oorzaken. En tóchtóch kon ze het niet laten. Toen ze eenmaal had besloten, van hem weg te gaan, had ze evenmin ge tracht, haar daad te rechtvaardigen door zijn optreden, als stilgestaan bij de mogelijke gevolgen van die daad Ze had alleen maar geweten, dat ze niet kon blijven, omdat het huwelijk met hem nog slechts een bespotting was. Al haar dromen van een toekomst voor hen samen lagen in duigen, vernietigd door Nick zelf. Neen, ze had nog maar éen verlangen: het verleden achter zich te laten en Nick te vergeten. Nu, langzamerhand was 't haar dui- delnk geworden, dat dit niet zo gemak kelijk zou gaan. Zeker, Nick dit stond wel vast behoorde tot het ver leden, maar door de ontgoocheling waaraan hij schuld droeg, lag zijn schaduw over haar toekomst. Zij, Se rena. was niet dezelfde als het meisie waarmee Nick was getrouwd Er voer een lichte huivering door net slanke lichaam. Huivering gepaard met een zucht. Ze was zo blind, zo on wetend geweest! Ze had Nick een pi achtmens een held, een ridder zonder vrees of blaam, gevonden. Terwijl hij toch steeds niet anders geweest was clan een man zonder meegevoel of in nige genegenheid, een zelfzuchtig wreed personage! (Wordt vervolgd.) Mamdoeh Riad, voormalig minister en lid van de Saad-partij, vrijgelaten. Zij stonden sedert October j.1. onder huis arrest. MUZIEK VOOR ALTVIOOL. De altviool is in het orkest niet een erg op de voorgrond tredend in strument. Het wordt meestal min of meer weggestoptvrijwel nooit krijgt het, als viool of cello, een sologedeelte toegewezen. In de kamermuziek komt het er al niet veel beter af; de litteratuur voor altviool-solo is veel beperkter dan die voor viool of piano. Toch is de altviool de moeite waard. Zijn donker, ietwat neuzig tim bre biedt andere mogelijkheden, die stellig onvoldoende zijn benut. Daarom vragen wij hier de aan dacht voor een concert, te geven door altviool en piano. Gespeeld zullen worden een sonate van de achttiende-eeuwse Duitse compo nist Telemann en van onze mo derne landgenoot Alexander Voor molen. Tenslotte nog het Concert- stück van Georg Ênesco. (Don derdag 14.30 over Hilversum I, 402 m.) DE POSTBODE GING VOORBIJ, een hoorspel van Walter Kolben- hoff, vertaald door Anna van Gogh-Kaulbach Donderdag 21.15 over Hilversum I, 402 m.) DONDERDAG 18 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7 50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 De groenteman 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. Jl.00 „Studio Europa!". 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.50 Uit het Bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 1315 Mededelingen of gram. 13.20 Metropcle-Orkest. 14.00 Voor dracht. 14.15 Gram. 14.30 Altviool en piano. 15.00 Voor de zieken. 15.45 „De ring van de Profeet", hoorspel. 16.30 Gram. 17 00 Voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Ge ologie van Nieuw Guinea, door Prof. Dr. R. W. van Bemmelen. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Voor de jeugd. 18-40 Rep. of gram. 18.45 Pijploos orgel. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmuziek. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en soliste. 21-15 „De post bode ging voorbij", hoorspel. 22.15 Dans muziek. 22.45 Sportactualiteiten. 23.00 Nieuws. 23.15 Jazz-competitie. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym- 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert- (12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen- 12.3312.40 Wij van het land.) 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13,20 Piano-recital. 13.45 Amus.-Orkest. 14.00 Gram. 14.20 Zang en voordracht- 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamerorkest en soliste. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram- 16.40 Vocaal Ensemble en soliste. 17-0° Voor de jeugd. 17.30 Viool en piano. 18.00 Banjo-Orkest. 18.35 Raadhuispraat. 18-45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerbericht. 1910 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. programma. 21.45 Gram. 21.50 „Ik denk er zo over.... en U?" 22.00 Amus.-muziek 22.20 „De Protestantse Orgelkunst". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws (Advertentie, Ing. Me<M

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 2