vlotte Helderse gemeentebegroting behandeling aanvaard na Woningnood nog steeds zorgwekkend Geen twijfel bij B. en W. over behoefte aan slachtplaats Virtuoos samenspel van viool en piano in Casino Eenmaal aanvaard beleid niet meer ombuigen Herman Krebbers en Willem Hielkema IN HET KORT Burgemeester vierde een lustrum Recital voor VU en Muziekkring DE postzegelruilbeurs, welke regelmatig in de Marine- cantine werd gehouden, moest door omstandigheden enkele keren vervallen. Gradus ver nam, dat er kans is op ver betering. Het ligt in de be doeling. de ruilbeurs te be leggen op de vierde Maandag van elke maand, te beginnen op Maandag 22 Maart aan staande. Let wel: om acht uur in de garderobe van de Marinecantine. Contract Helder-trainer een jaar verlengd Tussen Haaks en Kuitje Julianadorp „De mens in de nieuwe maatschappij" Van de bridgetafel Ouderavond Jeugdclubs WOENSDAG 17 MAART 1954 TOEN BURGEMEESTER mr G. D. Rehorst gisteravond om half twaalf met een opgewekte hamerslag de vaststelling van de begro- ting voor 1954 tot een voldongen feit verklaarde, was de raad er voor de vijfd maal onder zijn leiding in geslaagd, een begroting in twee dagen te behandelen. Wanneer men bedenkt, dat de bijna vierhonderd begrotingspagina s ontelbare aanknopingspunten voor commentaar be vatten en dat slechts één puntje aanleiding kan geven tot een discussie van langer dan een uur, dan ligt deconclusie voor de hand, dat de raad zich voortvarend door deze omvagrijke materie heeft heenge- werkt. Het zou kunnen zijn, dat deze voortvarendheid samenhing met een euvele mate van oppervlakkigheid of met een tekort aan wezen- lijke belangstelling voor de gemeentelijke zaken, maar dat was zeer bepaald niet het geval. De serieuze wijze van werken, welke de kans op het betreden van lange tenen met zich bracht, weerhield de raad echter niet van het handhaven ener goede sfeer. De voorzitter werd geen ogenblik genoopt tot drastische orde-maatregelen, maar bleek en dat op zeer consciëntieuze wijze te kunnen volstaan met het „afturven" der aangesneden onderwerpen. Hij oogstte hiervoor de lof der vergadering. Voordat gistermiddag om twee uur de beraadslagingen over de gemeente begroting werden hervat, deelde de voorzitter, burgemeester mr G. D. Rehorst mede, dat in de gistermor gen gehouden B. en W.-vergadering was besloten, het gemeentepersoneel ter gelegenheid van de Bevrijdingsdag op Woensdag 5 Mei 's middags vrij te geven. De beantwoording der in eerste in stantie gestelde vragen, werd daar burgemeester Rehorst en wethouder Van der Vaart reeds Maandagavond aan het woord waren geweest voortgezet door wethouder J. J. L a n d- m a n, die een overzicht gaf van de stand van zaken op onderwijsterrein. Hieruit bleek ten overvloede, dat het gemeentebestuur alle zorg besteedt aan het schoolruimtevraagstuk, met inbe grip van de behoefte aan gymnastiek lokalen. In antwoord op een concrete vraag van de heer Smith deelde de heer Landman mede, dat het aantal vacatu res bij het openbaar lager onderwijs op het ogenblik zes bedraagt en bij het ULO twee. Het blijft moeilijk, voor bepaalde vakken bevoegde leerkrach ten voor het uitgebreid lager en het middelbaar onderwijs aan te trekken. Het is een algemeen verschijnsel, dat in onderwijzerskringen minder dan vroeger de behoefte leeft om verdere bevoegdheden te halen. Zo onder schreef de wethouder de mening van de heer Weenink, dat Den Helder be lang heeft bij een hoofdacte-cursus, maar het oprichten daarvan is geen kwestie van een pennestreek. Tot mevr. Mulder-Bonke zei de heer Landman, dat de resultaten van de proefneming met de schoolmelkvoor- ziening gunstig schijnen, maar dat een definitief oordeel op zo korte termijn nog niet kan worden geveld. De naar voren gebrachte wens tot het bevorde ren van de bouw van kleuterscholen werd door de wethouder van Onder wijs tenvolle onderschreven. Het col lege doet ook op dit punt wat mogelijk is. De plannen inzake de stichting van een Visserijcursus berusten op het ogenblik ten departemente. CENTRALE SLACHTPLAATS Zonder twijfel zal Den Helder eer lang over een centrale slachtplaats moeten beschikken, aldus de heer Landman. Verschillende elders toege paste systemen zijn bestudeerd, ten einde gegevens te verkrijgen over de hier gewenste opzet. Met de slagers hier ter stede zal overleg worden ge pleegd, maar dit zal naar het oordeel van B. en W. geen wijziging kunnen brengen in het standpunt, dat een cen trale slachtplaats noodzakelijk is. Vrijwel alle particuliere slachtplaat sen in de gemeente zijn onvoldoende geoutilleerd, een bewering welke wet houder Landman met een reeks van bezwaren staafde. Hij wees o.a. op het in dezelfde ruimte slachten van runde ren en varkens. Slechts enkele slacht plaatsen voldoen aan de eisen. De ve terinair inspecteur heeft het gemeente bestuur reeds doen weten, dat hij niets voelt voor verlenging der thans be staande dispensaties. Mede hierom was de heer Landman van mening, dat de behoefte aan een centrale slachtplaats liet alleen behoort te worden bepaald °P grond van de belangen der slagers. Wat de positie van de Visafslag be treft zag de wethouder voorlopig nog geen verbetering. IJmuiden verkeert °:a. in zoverre in een bevoorrechte po sitie, dat de vissershaven aldaar een gemeentelijke aangelegenheid is. De in IJmuiden geloste vis kan alleen via de afslag worden verhandeld. Losgelegen- beid en afslag in Den Helder liggen aan een Rijkszeehaven, waar de ge meentelijke bevoegdheden uiteraard veel kleiner zijn. Tenslotte deelde de heer Landman JPede, dat de werkclassificatie voor bet gemeentepersoneel zeker doorgang 2al vinden, als een integrerend deel van de bezoldigingsmaatstaven. DRIE DAGEN WINST ..Als we vanavond met de begroting klaar komen, zijn we drie dagen vroe- S?r dan verleden jaar", zei de heer P. i,h- L u ij c k x, die als wethouder van financiën dit winstpuntje met voldoe- b'Pg incasseerde. Volgende week wordt gunnen aan de begroting voor 1955, Welke vermoedelijk wederom vóór kerstmis aan de raadsleden zal wor den toegezonden. Zij kunnen zich dan ['en beeld vormen van hetgeen voor net volgend jaar op stapel staat. Be wethouder gaf de heer Eijlders ten antwoord, dat de gevolgen van de jongste loonsverhoging een extra-uitga ve zullen betekenen van f90.000 a f 100.000. Dit bedrag zal geheel of ge deeltelijk worden verwerkt in de ver hoogde Rijksuitkering voor 1954. Even tueel kan nog worden geput uit de saldi-reserve van vorige dienstjaren De post „Onvoorzien" werd door de wethouder niet te laag geacht. Met de heer Ran was de heer Luijckx van mening, dat de onderhoudspost voor straten en pleinen eigenlijk onvol doende is. Door deze post van jaar tot jaar iets op te voeren, willen B. en W. de achterstand op dit gebied geleidelijk inhalen. SPORTKWESTIES Voor een rechtstreekse subsidiëring van de sportverenigingen, die zich in het bijzonder bezig houden met de jeugd, voelde de wethouder weinig. Hij w.ee? °P .^e belangrijke indirecte subsi voorstel inzake het stadion in uitzicht. Aan de voorbereiding van een tweede sportveldencomplex wordt reeds aan dacht besteed. De stichting van een tweede ge meentelijke zweminrichting vormt nog een onderwerp van studie, evenals het heer Luijckx bestreed voorts, dat bij wegwerken van het „emmerstelsel". De Openbare Werken („doen onze mensen het zo slecht?") behoefte zou bestaan aan een specialist op schildergebied, al of niet voorzien van een' proefstation. De gemeente vraagt waar nodig reeds adviezen aan bestaande instellingen op dit gebied. Wat de toepassing van kleuren betreft wees hij op het sub jectieve in de beoordeling ervan. WONINGNOOD Hoewel de bouw van woningen in een zeer behoorlijk tempo voortgang vindt, noemde wethouder mr J. M. Mulder de woningnood nog altijd zorgwekkend. Het aantal ingeschreve nen bij het Bureau Huisvesting blijft zeer groot. Het bedroeg 981 op 1 Ja nuari 1950, 1377 op 1 Januari 1951, 2054 op 1 Januari 1952, 2265 op 1 Januari 1953, 2181 op 1 Januari 1954 en 1972 op 1 Maart 1954. Dat betreft dan inge schrevenen, die nog niet in het bezit van woonruimte zijn. Daarbij komen nog de gevallen van mensen, die drin gend behoefte hebben aan een grotere woning. Hun aantal bedroeg 560 op 1 Januari 1952, 629 op 1 Januari 1953, 695 op 1 Januari 1954 en 693 op 1 Maart 1954. Op het ogenblik gaat het dus de goede kant uit, maar er hangen alweer donkere wolken. Het ingebruiknemen van de nieuwe oorlogshaven zal een belangrijke uit breiding van het in Den Helder ge plaatste marinepersoneel meebrengen. De Koninklijke Landmacht, die ander half millioen investeert in gebouwen in Den Helder, zal eerlang een bezet ting hebben van 1600 man, terwijl bo vendien het personeel van de Konink lijke Luchtmacht en van de bewakings corpsen zich blijft uitbreiden. Er zul len dus nog duizenden woningen moe ten worden gebouwd. VOLKSCREDIETBANK Met de heer Prins was wethouder Mulder van oordeel, dat sparen veruit de voorkeur verdient boven crediet- diëring in de7£mvan'het'beschik- baar stellen van terreinen en gymnas tieklokalen. Evenmin had de heer Luijckx oren naar de suggestie van de heer Prins om voor het Sporthal project een prijsvraag onder architec ten uit te schrijven. Er ligt reeds een aantrekkelijk plan, terwijl bovendien zo'n prijsvraag meer geschikt is voor objecten met een nationaal of monu mentaal karakter. De behoefte aan eenklein j stadion achtte de wethouder wel degèlijk aan wezig. Hij kon de mening van de heer Prins niet delen, dat de Duinroosstraat „te ver" zou zijn. „Wc zullen lang zamerhand aan de verhoudingen in een grote stad moeten wennen", aldus de heer Luijckx, die overigens de nood zakelijke verdwijning van de terreinen aan de Sportlaan betreurde. Hij stelde de raad op korte termijn een definitief huidige omstandigheden de behoefte aan een soort credietfonds, dat een nauwe samenwerking kan onderhouden met de dienst van Sociale Zaken en het Helders Financieringsinstituut. Om sociaal-paedagogische redenen prefe reerde de wethouder een credietfonds (een Volkscredietbank kwam hem voor Den Helder wat al te groot voor) boven het financieringsinstituut. De behandeling van de begroting in eerste instantie liep hiermee ten ein de, zodat de voorzitter het woord kon geven aan de raad, voor de re plieken. REPLIEKEN Van de gelegenheid tot repliek werd in ruime mate gebruik gemaakt, zij het ook dat geen nieuwe onder werpen werden aangeroerd. De raads leden beperkten zich in tweede instan tie tot een nadere precisering van hun zienswijze of tot het leveren van enig commentaar op hetgeen door B. en W. was geantwoord. Alleen de heren H. van der Schoor (Prot. chr.) en H. Th. Weenink (PvdA) sneden nieuwe punten aan. Eerstgenoemde wees op de ongewenste combinatie van Poli tie- en Roode Kruis-post in een te kleine ruimte bij „Den Helder aan Zee". Hij stelde voor, één der (niet in gebruik zijnde) lighallen in de Donkere Duinen te verplaatsen en tot Roode Kruis-post in te richten. De heer Weenink gaf een overzicht van het werk, dat de Prijzencommissie in de periode van 4 October 1946 tot 31 December 1953 heeft verricht. Een kleine zevenhonderd gevallen (overi gens voor het merendeel ongegronde klachten) werden behandeld, met als resultaat, dat tot een totaal bedrag van bijna f 2300 aan terugbetalingen kon worden geadviseerd. De heer C. Steenlage (PvdA) had ernstige bezwaren tegen verwij dering van één (of meer) der lighal len, zolang niet vaststaat, dat geen nuttige bestemming voor het gehele complexje van vijf lighallen kan wor den gevonden. De voorzitter was het hiermee eens, maar kon boven dien mededelen, dat de raad zal wor den voorgesteld, twee nieuwe gebouw tjes te doen plaatsen. BELEID NIET OMBUIGEN Tijdens de duplieken greep wethou der P. S. van der Vaart de ge legenheid aan om zijn visie op de sportvelden-affaire te geven. Toen enige jaren geleden de plannen naar voren kwamen tot het stichten van een sportveldcomplex bij de Donke re Duinen, is het beleid van het ge meentebestuur een bepaalde richting uit gegaan. Mede met het oog op de verstrekkende gevolgen van de toen op handen zijnde beslissingen werd een uitgebreide Wederopbouwtentoon- stelling ingericht. Door middel van vragenlijsten werd de burgerij in de gelegenheid gesteld, critiek of wensen naar voren te brengen. Circa vierhon derd formulieren ontving het gemeen tebestuur ingevuld terug. Slechts op een hoogst enkele daarvan werden bezwaren geopperd tegen de voorge nomen verplaatsing van de sportvel den. De wethouder sprak als zijn mening uit, dat men een eenmaal aanvaard beleid niet meer behoort om te bui gen. Het eind is zoek als de raad tel kens weer terug komt op éénmaal ge nomen besluiten. „Bij een dergelijke werkwijze zou van de wederopbouw, laat staan van de stadsuitbreiding, weinig terecht komen. Zowel econo misch als bestuurlijk bezien zouden we dan ongewenste toestanden bele ven", aldus de heer Van der Vaart. Wethouder P. Th. Luijckx kon de heer Maarse nog mededelen, dat B. en W. nog niet beschikken over een begroting voor een niet-overdekte zweminrichting. Geruime tijd geleden zijn wel de kosten begroot, verbon den aan de stichting van een over dekt sportfondsenbad. In dat stadium moest reeds een tekort van honderd duizend gulden per jaar worden ge raamd. De ontwikkeling op dit ge bied zal door B. en W. nauwlettend worden gevolgd. DE BEGROTING De artikelsgewijze behandeling van de begroting kon op vlotte wijze ver- Helderse Muziekkring en Volksuniversiteit hebben gisteravond wel licht opnieuwkunnen vaststellen, dat in onze stad voor een werke lijk goed concert geringe belangstelling bestaat. Wat is dat toch jam mer. selt men bij zichzelf vast, wanneer men gedurende enkele uren heeft mogen luisteren aar de prachtige klanken welke Herman Krab bers aan zijn viool weet te ontlokken en de magnifieke begeleiding door Willem Hielkema aan de vleugel. Het ademloos toehoren begon bij de eerste streek in Handels Sonate in D, het gevoelig adagio, dat slechts tech nisch en pakkend-virtuoos kon worden overtroefd in het allegro. Maar de me lodieus-ingestelde verkiest toch daar boven het bijzonder ingetogen larghet to. In de „Frühlingssonate" van Beet hoven, die beide musici het solistisch genoegen schonk, vonden Krebbers en Hielkema in het adagio molto expres- sivo de top van hun niet bescheiden uitdrukkingsvermogen. Pas na de So nate in g van Debussy kon de pianist zich weer tot het begeleiden beperken, want de Franse impressionnist stelt hem, evenals Beethoven dit deed, ten volle mede-verantwoordelijk voor GB-BEHANGSELS MEVROUW UIT DE PRACHTIGE COLLECTIE 1954 DE GOEDE BEHANGER HEEFT ZE (Advertentie, Ing. Med.) lopen. Slechts een enkel postje kwam voor een nadere toelichting in a n- merking, zodat gisteravond tegen half twaalf tot de aanvaarding der begro ting kon worden besloten. Dat ge schiedde met algemene stemmen, zo dat o.m. unaniem accoord werd ge gaan met de voorgestelde verhoging der wethouderssalarissen. In zijn slotwoord sprak burgemees ter Rehorst zijn erkentelijkheid uit voor het verloop der besprekingen, die voor de vijfde maal onder zijn leiding hadden plaats gevonden. Het deed hem vooral genoegen, dat de raad evenals de vorige keren voldoende had gehad aan twee middag- en twee avondvergaderingen. „Dan feliciteren wij U met Uw lustrum", zei de heer G. J. Eijlders, die zich als oudste raadslid van zijn traditionele plicht kweet, de voorzit ter dank te brengen voor zijn uitste kende leiding. KOFFIE. \jw Gradus is een liefhebber van een beste bak koffie; in deze staat hij, gezien hier en daar de lcoffie-uurtjes, niet alleen. Er dreigt, inzake dit schamel genoegen, een kink in de kabel te komen, nu onlangs een nieuwe prijs verhoging van kracht is ge worden. Voor velen heeft dit bij moeder thuis wellicht tot gevolg, dat er een kopje koffie minder en een kopje thee méér wordt geschon ken. Of je er vóór bent of nietUw stukjesschrijver vreest evenwel, dat de kof fiehuis-eigenaars dat heerlij ke, bruine spul opnieuw wa duurder maken. Ga, met mannen onder elkaar, maar eens thee zitten lurken.... Intussen zal het vooral de huisvrouwen duidelijk zijn geworden, hóe duur de kof fie wel is! Bedroeg de laat ste verhoging niet twee-en- twintig centen per pakje? In de „Consumentengids" heeft Gradus nu gelezen, dat aan het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad de volgende vraag is voorgelegd: Smaakt de hoger geprijsde koffie ook werkelijk zoveel beter dan de lager geprijsde, dat zij haar hegere prijs wrard is?" Ge voelt, dat nu de dub beltjes gaan meetellen. Om een antwoord te kun nen geven heeft men bij drie firma's een goedkope en een dure soort koffie gekocht, waarna acht proefpersonen vier hunner zijn te beschou wen als de echte fijnproe vers!) telkens twee koppen koffie te vergelijken kregen. Suiker mocht naar eigen smaak worden toegevoegd. De resultaten van de proeven (.verbaast u, vrien den!) waren:- firma A.: ver geleken werden twee soor ten. namelijk van fl,70 en f2,50 per zakje. Zes van de acht proefpersonen, onder wie alle „fijnproevers", ga ven de voorkeur aan de goed kopere soort'; firma B.: zes van de acht personen, onder wie drie „fijnproevers", ga ven de voorkeur aan een soort van fl.90 boven één van f2,30; firma C.: alle proefpersonen vonden een soort van f2,20 smakelijker dan één van ƒ1,74. Tenslotte werden nog de goedkope soorten van de firma's A. en C. vergeleken. Er was een duidelijke voorkeur voor A.. welke koffie per pakje vier cent goedkoper was. Volgens genoemde „Consu mentengids" behoeft de pxijs niet beslissend te zijn voor de smaak. Niet, zegt zij, dat de koffie van goedkope soor ten in het algemeen beter smaakt dan die van dure soorten, want het is heel goed mogelijk, dat een ande re wijze van zetten andere resultaten zou hebben. Mis,, scbien, zo meent het Voor lichtingsbureau, zouden de duurdeie soorten slapper moe ten worden gezet dan de goedkopere. Gradus vónd één en ander interessant genoeg om zijn lezers te laten weten. JAARDAG. Qradus zou er een raadsel tje van kunnen maken: Wat is het Dinsdag 23 Maart voor een dag? Omdat men het ongetwijfeld niet weet. zij vermeld, dat het op Dins- 23 Maart driehonderd en-vijftig jaar geleden is, dat de beroemde Nederlandse vlootvoogd Jan van Galen te Essen in het (voormalige) graafschap Mark werd gebo ren. Hoe uw stukjesschrijver het weet? Relaties, lezers.... JAS QM nog even terug te ko men op de filmvoorstel lingen van de Volksuniversi teit: Zaterdagavond om tien uur wordt dus in de Witte vertoond „De Jas", een film, welke werd vervaardigd naar een vertelling van ene Gogol. De film speelt in het Rus land .der tsaren. In een pro vinciestad lijdt de gemeente ambtenaar Carmine onder de druk van zijn chefs, die wei nig rekening houden met de belangen van de burgerij. En dgn heeft hij één wens: een nieuwe jas te bezitten en zich aldus uit zijn gevoelens van vernedering op te heffen. Na een feest, op weg naar huis, wordt die jas hem ont stolen. En dan begint de tra gische tocht van een kleine man, die in een harde, onge ïnteresseerde wereld poogt, zijn eigendom terug te krij gen. Het fijne van dit ver haal zal Gradus achterwege laten, om niet al te veel van de inhoud „te verraden". Mis schien gaat ge deze film im mers zelf zien! Bekende namen zult ge niet aantreffen, of hebt ge wellicht gehoord van Renato Rascel, Yvonne Sanson en Giulio Stival? Zij zijn Italia nen en.... kunnen spelen! Tenslotte: Alberto Lattuada kan regisseren! BEKROOND yOOR de tentoonstelling van de postzegelver. „Helder", dezer dagen in café Postbrug gehouden, bestond een goede belangstelling, vertelde men uw Gradus. Bekroond wer den de inzendingen van de heren Quant en London, wel ke over enige tijd een plaats je zullen krijgen op de regio nale tentoonstelling te Alk maar. Grote bewondering had men bijvoorbeeld voor de Vaticaan-zegels van eerstge noemde en voor de Hongaar se verzameling van de heer London. DAMMEN twee middagen van het school-damtornooi, dat honderden jongelui geboeid houdt, zijn voorbij. Nog twee middagen resten. Het ligt dus voor de hand. dat er Zater dag enkele belangrijke par tijen worden gespeeld. Gra dus kreeg het volgende pro gramma toegezonden: haif drie: School 2School 12: School 5School 13; School 6School 14; Ambachtssch. 1 Ambachtssch. 2; VGLO 1 VGLO 2; vier uur: School 2 —School 13; School 7School 14; Ambachtssch. 2VGLO 1; RHBSAVTS; Kweekschool —Zeevaartschool. ZEGELS rhythme en kleur, die in het eerste deel nauwelijks een melodie vormen. Geweldig was het Intermède. Saint-Saëns was vertegenwoordigd met zijn Introduction et Rondo capric- cioso opus 28, oorspronkelijk voor viool en orkest geschreven. Hier was dus voor de violist weer ten volle de mo gelijkheid, welke dankbaar werd aan gegrepen, zijn buitengewone vaardig heid te verklanken. Besloten werd met de Tzigane van Ravel, een Zigeuner dans, welke door Herman Krebbers ook brillant werd vertolkt. Twee toegiften werden verlangd. De musici kozen één van Mendelssohn's geliefde „Lieder ohne Worte" en de „Romanze Andaluzza" van Pablo de Sarasate. In de middaguren verzorgden Her man Krebbers en Willem Hielkema een tweetal schoolconcerten, welke even eens matig waren bezocht. Op de Tzi gane en de Frühlingssonate na werden bovengenoemde werken uitgevoerd, terwijl voorts werden gespeeld de zeer melodieuze Aria uit de Suite in D van Bach, een Fantasie van Paganini en een temperamentvolle Habanaise van Saint- Saëns. Ook de jongelui toonden zich voor het gebodene zeer dankbaar. Deze uren waren een dubbel genoegen door tje wijze waarop Willem Hielkema de werken toelichtte. In de buitengewone ledenvergade ring van de voetbalvereniging Hel der, welke gisteravond in Formosa werd gehouden en slecht was be zocht, is het contract met de trainer, de heer J. Slotemaker, met een jaar verlengd. Van alle uitgebrachte stemmen was hier slechts één stem tegen. In de Marine-cantine houdt het echtpaar Boesman vanavond een le zing over de ballonvaart. Het Helders Mannenkoor houdt hedenavond in het CJMV-gebouw de jaarvergadering. Het wekelijkse spreekuur ntute" is vhnavond var van „Pro Juventute" is vhnavond van ze ven tot acht uur aan het adres Timor- laan 37, telefoon 2129. De Helderse Stichting voor So ciaal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen spreekuur aan het adres Piet Heinstraat 1, telefoon 2281. De heer A. J. Vinke, leerling van de Zeevaartschool te Den Helder, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men derde stuurman grote handels vaart. De Ambtenaar van de Kinder wetten houdt vanmiddag van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst, Spoorgracht 6. Het nieuwe loodsafhaalvaartuig „Zilvermeeuw", dat op de Rijkswerf is gebouwd, heeft gisteren een tech nische proefvaart gemaakt. Hr Ms. landingsvaartuig „L 9601" is gisteren teruggekeerd uit Rotterdam. Ter hoogte van het Wierhoofd is een begin gemaakt met het aan leggen van telefoonkabels naar het Harsenseiland, waar de Kleine Vaar- tuigendienst wordt gebaseerd. Het is morgen hoog water om 7.35 en 19.15 uur en laag water om 1.30 en 13.20 uur. Zo maar ,een plaatje deze keer, een huiskamerlijk gebeur tenisje, zoals dat in tal van gezinnen te zien zal zijn. Heer kater Loekie is nieuwsgierig op de tafel gesprongen om eens te kijken, wat de zeven maanden oxide, geluierde Leo daar aan het presteren is. Loekie vond 't een knap kind, maar hij ervoer, dat mensen als Leo nog weinig tastbare acties voeren. Vanavond om acht uur houdt de Hervormde Mannenvereniging te Ju lianadorp in de bovenzaal van het kerkgebouw weer een vergadering. In deze bijeenkomst zal de bespreking over het onderwerp „De mens in de nieuwe maatsiliappij" worden voort gezet. De competitiedrive van de bridge club „Julianadorp" had deze week tot resultaat: Groep A: A. Bos—C. Bregman Kzn. 21 punten. D. Bregmanmevrouw Bregman 20.5 punten, A BregmanW. van de Haag 18.5 punten, D. van Kem penC. W. de Graaf 18 punten, C. Bregman Pzn.D. J. de Graaf 17.5 punten, J. Polet—C. Schoonheden 17 punten, D. de Graafmevrouw De Graaf 13.5 punten. Groep B.: A. Heyblok—P. van Rijn 21.5 punten, L. Backer—C. Arpeau 19 punten, C. J. Hellenaarmevrouw Hellenaar 19 punten, L. Tigchelaar—J. Weidema 18.5 punten, A. Doornme vrouw Doorn 18 punten, E. Zon—J. Homminga 13.5 punten, J. van Arnmers F. de Jong 10.5 punten. Vrijdag wordt in de zaal van Van Ammers te Julianadorp een ouder avond gehouden van de Hervormde Jeugdclubs. Medewerking wordt ver leend door de mandolineclub „Mealin- t0i_' y°ór's bevat het programma schetsjes, voordrachten en zang.

Heldersche Courant | 1954 | | pagina 5